School voor Detailhandel boos op Leiderdorp eidse agenda Over kantoorpand Teekens Zoeterwoade: wegen rond raadhuis opengesteld BURGERLIJKE STAND Advocaten spreekuur FLORALIA ACTIEF WOENSDAG 2 FEBRUARI 1977 Woensdag vrouwenwerk. Academiegebouw Rapenburg, ont vangst Z.K.H. Prins Claus, 10 u. vm. Volkshuis, Apothekersdyk, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 u. Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 u. nam Vyfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond,9-11 vm. Adviesraad v.d. Binnenstad, Morsweg 10, werkgroepen wonen en monumen ten, 8 u. nam. K O-gebouw, Hazewindsteeg, Rijks daalderconcert, 8.15 u. nam. Schouwburg, cabaret Hoving, 8.15 u. Clubhuis Op Eigen Wieken, Karnetwal Merenwijk, praatochtend over "Wat doen we met moeder met de feestda- kantoorpand zal gen?". 9.30-11.30 u. LEIDERDORP - "We vinden het een hele vreemde zaak dat de gemeente Leiderdorp die grond aan Teekens aan biedt, terwijl wij van staatssecretaris De Jong van onder wijs en wetenschappen toestemming om de grond voor dit jaar te huren, met de toezegging dat een en ander het vol gend jaar aangekocht mag worden". Directeur J. C. van Britsum van de Leidse Scholen voor Detailhandelsonderwijs (Rijnlands Instituut voor Onder nemersonderwijs heet de school overigens sinds kort) is uiterst verbolgen over het feit dat de gemeente Leiderdorp plannen heeft om De Vleesmeesters BV toestemming te geven om een kantoorpand te bouwen op grond, die in wezen voor onderwijsdoeleinden bestemd is. Door Hans Meijer „Men heeft ons niet voldoende de kans gegeven", aldus Van Britsum. "Ja, tot 1 september van het vorig jaar terwijl men kon uitrekenen dat dat nooit genoeg was. Iedereen, en zeker een gemeente, weet dat de procedures bij het ministerie traag zijn en dat je daar rekening mee moet houden. Dat is in dit geval niet gedaan en nu dreigen wij ernstig in de knoei te komen". Nieuwbouw Waar het om gaat is het volgende. In 1968 begon de Detailhandelsschool met het geven van onderwijs in Leiderdorp. De school zat door het hele dorp verspreid over allerlei vrijstaande lokalen en daatdoor ontstonden al vrij snel na de ope ning van de school plannen voor nieuwbouw. Aanvankelijk werd gedacht aan vestiging van de school in Leiden, maar toen bleek dat dat de grond daar meer dan 300 gulden per vier kante meter moest kosten werd ij lings gekozen voor Leiderdorp, dat maar 75 gulden per vierkante meter rekende. Aan de Leidsedreef, naast het gebouw van de Leidse Onder wijs Instellingen, verrees ongeveer een jaar geleden een school. Tijdens de bouw van de school, die aanvankelijk alleen was bedoeld voor de huisvesting van een lagere detailhandelsschool, gaf het minis terie van onderwijs en weten schappen toestemming om ook een middelbare opleiding in het ge bouw onder te brengen. Dat bete kende dat de bouwplannen tijdens de bouw aangepast moesten wor den, want er was meer lokaalruim te, zoals bijvoorbeeld een tweede gymnastieklokaal, nodig. Dat ging ten koste van bijvoorbeeld een schoolplein. Parkeerprobleem Om bezuinigingsredenen werd door het ministerie al voor de bouw een aanvang nam de helft van de kelderruimte geschrapt. Nu de school veel groter is geworden dan aanvankelijk de bedoeling was kampt men met stallingsproble men voor fietsen, bromfietsen en auto's. De fietsen kunnen in de kel der - brommers en auto's moeten rond het schoolgebouw een plaatsje vinden. Volgend jaar wordt een extra aantal van honderd leer lingen verwacht. Dan zullen de parkeer- en stallingsproblemen nog groter worden. "Om al die redenen hebben wij ge zegd, we hebben meer grond nodig en we zijn toen naar het ministerie gestapt. Bovendien hebben we de gemeente van de gang van zaken in kennis gesteld. Toen het erop leek dat we in de knel zouden komen met de plannen van Teekens - we moesten overigens uit het Leidsch Dagblad lezen wat er gaande was - hebben we de staatssecretaris inge schakeld. We hadden dat aanvan kelijk niet willen doen omdat de bouw van de school destijds ook al werd doorgedrukt door het bena deren van de toenmalige staatsse cretaris Van Veen. We hebben de onsympathieke stap om naar De Jong te gaan echter toch genomen omdat we vreesden in moeilijkhe den te komen". Toestemming De staatssecretaris gaf uiteindelijk toestemming om de extra grond - een stukje dat ligt tussen het hui dige schoolgebouw en de Riet schans - te huren en deelde mee dat de kans groot was dat het ministe rie het komend begrotingsjaar gelden voor aankoop beschikbaar zal stellen. Bestuurslid Van Haaster van de stichting die de school beheert belde onmiddellijk daarop de ge meente maar kreeg te horen dat men Teekens toch een aanbod zou doen. In een daarna door B en W geschreven brief aan het stich tingsbestuur deede men mee dat huur nog geen koop inhield en dat men bang was voor versplintering van de bouwgrond op die plaats. Men hoopte de parkeerproblemen op te lossen door het aanleggen van parkeervakken langs de Leidsed reef. "Dat laatste zal nauwelijks soelaas bieden, want straks gaat de Leidse Analistenschool - onze buurman - ook van start en dat betekent nog eens driehonderd leerlingen en vijftig leerkrachten". De parkeerproblemen zijn Van Britsum echter nog wel te teren, maar wat hem in het ver keerde keelgat is geschoten is de mededeling van B en W dat men ondanks het aanbod van huur in afwachting van de koop toch Teek ens een aanbod heeft gedaan. "Men houdt geen enkele rekening met de normale gang van zaken. Wij ko men hopeloos in de knoei te zitten en dat terwijl er een aanbod van de staatssecretaris ligt". Eerder Burgemeester M. A. van der Have van Leiderdorp deelde desge vraagd vanmorgen mee dat er wel degelijk rekening is gehouden met de belangen van de school: "Maar op een gegeven ogenblik loopt de termijn af en dan moeten we wat doen. Vooral wanneer er andere gegadigden zijn". In reactie op de toezeggingen van staatssecretaris De Jong zegt de Leiderdorpse burgemeester "Waarom heeft men hem die toe stemming dan niet wat eerder aan de staatssecretaris ontlokt. Mis schien hadden we dan wat meer kunnen doen". Apotheken In 't kort WASSENAAR - Tot voorzitter van de Kulturele Kern Wassenaar is benoemd drs. D. A. Stigter. Hij heeft de voorzittershamer over genomen van Albert Vogel. Zoals al eerder werd meegedeeld heeft de KKW ook een nieuwe se cretaresse: mevrouw Eef van Ge nnep, Lange Kerkdam 89, tel. ,16046. WASSENAAR - Op 1 februari a.s. wordt de samenvoeging van de technische diensten van de ge meente Wassenaar een feit. Ge meentebedrijven, Centrale Boekhouding en de dienst Ge meentewerken zullen worden samengevoegd tot één techni sche dienst. De directie zal be staan uit de heren P. Medema en P. Lageveen, terwijl tot het zg. management-team ook zullen behoren de heren H. van Dorp en A. Kerstens. WASSENAAR - In de loop van het jaar 1976 is het inwoneraantal van Wassenaar met 348 gedaald van 28.230 tot 27.882. Het "topjaar" voor wat het inwone raantal van Wassenaar betreft was 1972 toen een bevolkingscij fer van 28.762 werd bereikt WASSENAAR - Tot notaris in Rijswijk is benoemd mr. D. Ca- minada uit Wassenaar, in de plaats van notaris W. Udo. WASSENAAR - B. en W. hebben in de aanbiedingsbrief bij de begro tingen voor 1977 al een voorstel aangekondigd tot verhoging van de hondenbelasting. Voorgesteld wordt nu het tarief voor de eerste hond te verhogen van 35 tot 50 gulden, voor de tweede hond van 60 tot 75 gulden voor elke derde en volgende hond van 90 tot 100 gulden en voor kennels tot 250. Dat bete kent een verhoging met respec tievelijk 43 pet., 25 pet. en met 11 pet. De hondenbelasting kan tot 10 verminderd worden indien iemands inkomen minder is dan de aow-uitkering plus 3 pet. Een berekening van de werkelijke kosten van het gebruik en legen van laadkisten en afvoeren van bedryfsvuil en grofvuil heeft aangetoond, dat de tarieven met gemiddeld 7.3 pet. moeten wor den verhoogd. Een voorstel daar toe zal aan de raad worden voor gelegd nadat de commissie Fi nancien zich er over uitgespro ken zal hebben. Enkele voor beelden van de voor te stellen verhoging: 18.60 wordt 20, 33 wordt 35.40, 37.50 wordt 40 en 75 wordt 80. Aan de raad zal verder worden voorgesteld een verhoging van de tarieven die in de precario- verordening worden genoemd. Dat zijn de bedragen die de ge meente onder andere in rekening brengt voor een huisaansluiting op de riolering of voor het maken van een uitrit. ZOETERWOUDE - De ge meenteraad van Zoeterwoude heeft besloten de weg aan de voorzijde van het gemeente huis, die aan de Zuidzijde en ook die aan de Noordzijde voor verkeer open te stellen. Dit in verband met de naderende vol tooiing van de nieuw- en ver bouw van het gemeentehuis. De ingang tot-het pleintje voor het gemeentehuis krijgt een aantal demontabele palen, die bijvoorbeeld bij een bruiloft weggehaald kunnen worden. De weg tussen Noordbuurtse- weg en het parkeerterrein, mag maar in één richting bereden worden. Ook wordt daar een parkeerverbod van kracht. Parkeren zal ook niet meer worden toegestaan op de door lopende weg achter het ge meentehuis. Tijdens de raadsvergadering werd verder een bedrag van 38.300 beschikbaar gesteld voor de aankoop van onderhouds- machines voor de plantsoenen en sportvelden. De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 28 januari tot en met 3 februari door apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 121313, apotheek Van Breest, Smallen- burg, Loevestein 6, tel. 890000. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur.Tuin- s tad wijk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Vazallen van ,tFrau Antje" hebben gisteren in Dresdeyi (WDl.) tulpenbollen en kaas aangeboden aan de Westduitse kanselier Helmut Schmidt. Een rt ander was een uitvloeisel i het feit dat Nederland voor 25ste maal meedoet aan de Be- rlijnse Groene Week, een jaar lijks terugkerende grote land- bouwbeurs. WASSENAAR - De Floraliavereni- ging Wassenaar bestond in 1976 vijftig jaar, maar als gevolg van langdurige ziekte van enkele be stuursleden waren de activiteiten van de vereniging tot stilstand ge komen. Er hebben intussen bespre kingen plaatsgehad met bestuurs leden van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Wassenaar en van de plaatselijke afdeling van de Ko ninklijke Algemene Vergadering voor Bloembollencultuur om op- nieuw te komen tot activiteiten. Wat het beschikbaarstellen van bloembollen betreft werd besloten de gang van zaken te vereenvoudi gen door alleen pakketjes bollen tegen een eenheidsprijs van 1,- be schikbaar te stellen. Het gratis ver strekken van bloembollen aan de LEIDEN - Ondertrouwd: M. den Hartog en S. M. Plaizier; G. J. Hungerink en E. C. M. van der voort; A. P. Kramp en A. E. M. Doorduin; J. G. van der Linden en C. Ciere; A. J. van der Linden en G. C. Har- teveld; N.-Sloos en C. W. A. de Jong; J. Smit en W. Pouw; G. J. Smits en M. E. van Iterson; W. J. Thelen en J. Davidse. Gehuwd: B. Bos en J. G. J. Spierings; K. B. Sibenius Trip en A. H. Jager; R. van Dijl en M. C. Allenda; J. C. von Vaupel- Klein en P. M. Epping; A. van Beek en I. E. M. van Brussel. Geboren: Johannes P. H. zn van J. P. T. n Leijdën/J. Brandt; Wendy dr van H. scholen zal worden voortgezet: er zullen 9 bollen per klas worden uit gereikt. Bekeken wordt nog of daarbij ook de kleuterscholen kun nen worden ingeschakeld. Voor het verstrekken van plantjes, die de. kinderen thuis moeten op kweken zal ook een vereenvoudigde regeling worden nagestreefd. Een en ander werd intiLSsen met de kring vam schoolhoofden bespro ken. Secretaris van de Floraliaver- eniging is de heer R.J. van Mourik, Zijdeweg 34, Wassenaar. Winterpad Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie heeft een winterpad samengesteld voor wandelliefhebbers in de Leidse Hout. Let op de essen, vlierstruiken met knopschub- ben, klimop, hulst, acacia, kamperfoelie, meidoorn, po pulier, plataan, meniezwam- men, eiken, treurwilg, hondsd raf, berk, els, heksebezem, brandnetels, beuken, haze laars, zuring, wilgen, paarde- kastanje en de uitgang. De route is te op het secretariaat van de IVN, afdeling Leiden, Maredijk 27A. Simultaan Vanavond reeds wordt er ge schaakt (met stukken) in 't Breehuys, het welbekende clubhuis in de Breestraat. Ar thur Schuring, Leids schaak kampioen wil het tegen ieder een opnemen. Deze simultaan, die om acht uur begint, wordt in samenwerking met het Leids Schaak Genootschap, georganiseerd. Deelnemers moeten hun eigen bord en stukken meenemen. Unterhosen Billy and the Bulldozers, dat schijnt een bekende Leidse rockformatie te zijn, treden vrijdagavond op in het Leidse Vrijetijdscentrum aan de Breestraat. Ze brengen oude stampers van Chuck Berry, Rolling Stones, Elvis Presly en uiteraard de Zangeres zonder Naam, the Queen of Rock en daarnaast merkwaardige ei gen produkties met titels als „Sie hat die abscheulischsten Unterhosen von die ganze Welt", de „pumpa" en „Olé Te- guila". De avond zal verder worden opgesierd met het ver tonen van slapstick- en teken filmpjes van o.a. Abbot Cos- tello, de Dikke en de Dunne en Donald Duck. Aanvang acht Spel De lol in 't Hofflants Huys in Voorschoten (Noord-Hofland) kan niet op. Donderdagavond is er weer een spelavond( (sjoe len, kaarten, trik-trak, enz.) met prijzen. Aanvang acht uurj ook niet-bewoners zijn wel kom. Grafiek Het Breehuys gaat steeds meer lijken op een vrijetijdscentrum. Laten die staatssecretaris en die wethouder het maar niet horen. Op 18 februari begint er een cursus etsen, zeefdrukken en andere grafische technieken. Aanstaande vrijdag en aan staande maandag om acht uur 's avonds wordt er in 't Breehuys (Breestraat 19) meer informatie hierover gegeven. Door Willem Breddels: Transcedent Dr. M. I. Bosma, hartspecialist, spreekt vrijdagavond om acht uur in het pand Lange Kerk dam 46 in Wassenaar over: „De Transcedente Meditatietech niek en de behandeling van hartklachten". Aanvang acht i der üom- bley/R. T. Pretty; Angelique D. dr van M. Oudshoorn/A. C. Faas; Uonka J. Y. dr v. C. P. A. Brouwer/J. A. M. H. Boot; Pieter M. zn van K. G. Geyteman/C. Ouwe- hand; Richard zn van W. Beyer/A. Lepe laar; Sermin dr van M. Akkus/E. Colak; Daniele dr van M. C. Vreeken /H. A. Co- lyn; Monique dr van J. van der Byl/C. S. E. M. Draijer; Anne B. dr. van O. J. Tromp/L. D. Genang; Hendrikus D. zn. van A. van der Meij/K. Hogewoning: De- siree dr. van D. van Ryn/T. J. Boonstra. Overleden: I. Wasserman (1901) echtge note van G. M. M. Diels; P. van der Gug- ten (1905); E. J. M. Holla (1955) dr van J. C. N. Holla en E. A. A. Holla. J. Gressie (1911); P. Zwaan (1895); P W. Elsgeest (1977) zn van A. Elsgeest en W. J. Schut; C. van der plas (1898); M. A. Huber(1961) dr. van U. J. Huber en M. van Roojen; B. G. Mees ten Oever (1918); H. J. C. de Greef (1893). Rectificatie LEIDEN - Onder de brief „Pie- terswijk" die maandag jongstleden in de rubriek Lezers Schrijven is afgedrukt is de naam van de inzen der weggevallen. Schrijver van de brief is J. Doove, Papengracht 34, Leiden. Ongelukken in verkeer SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. LEIDEN - Een 49-jarige ster van Warmond kwam gisteroch tend met haar fiets op de hoek van de Hooigracht en de Nieuwe Rijn zo 'lelijk te vallen dat ze een verwon ding boven het linkeroog en ver moedelijk letsel aan been en heup kreeg. De vrouw verloor haar evenwicht 'doordat een bromfietser tijdens het passeren haar fietstas raakte. De bromfietser is doorgereden, waar schijnlijk omdat hij zelf niets ge merkt heeft. Een 21-jarige Leidse werd giste rochtend op de Jan van Houtbrug aangereden door een personenau to, toen zij met haar fiets voorgesor teerd stond. Ze is door de EHD met onbekend letsel naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2