Van der Lem nu al naar Kuip? RIJNSTREEK LOOPT Wieler-equipe van Onderneming richt zich op buitenland UIT Engelse selectie van Antonio Gomez: nieuwe schaats-attraetie mon duel tegen Oranjeteam Zó Illdll Vuul In ruil voor Vreysen Boksers van DTS in finalepartijen net op punten verslagen DINSDAG 1 FEBRUARI 1977 DAVOS - Het blijft het Nederlandse schaat- ste dagen wel hinder van ondervinden bij de Hij kwam vorige week aan in Davos, waar hij gevallen, totdat het in de bocht niet meer kon sen dit jaar tegenzitten. Gisteren kwam Hans trainine. de aanwezige rijders van andere landen van uitblijven: Hij ging helemaal onderuit, grab- van Helden die juist in vorm leek te komen de ene lachsalvo in de andere liet vallen. Het belde weer op en .finischte na ruim een mi- ten val tijdens de training. Er zaten flinke Tijdens het wereldkampioenschap zal ook de kon ook bijna niét anders want de man nuut. Op de 3000 meter die hij ook "uitpro- scheuren in het niet optimaal geprepareerde Spanjaard Antonio Gomez optreden. Een strompel op zodanige wijze rond dat het rij- beerde"werd hij door de Rus Martsjoek bijna kunst-en natuurijs en in een van die scheuren nieuwe attractie in het internationale schaat- den van Frans Krienbühl (die er overigens tweemaal ingelopen. Hij voltooide de drie ki- kwam Van Helden ten val, waarbij hij een sen. De 31-jarige uit Barcelona is eigenlujk niet bij zal zijn het komende weekeinde) er lometer in 5.46.81, wat een nieuw Spaans re- ~.TT>„XT i v flinke bloeduitstorting op zijn opliep. Voor een marathonloper, maar wilde het ook wel nog atletisch by afsteekt. Voor de start van de cord was. eenvoudig omdat erin Spanje nog LONDEN - Don Revie, de Engelse voetbalcoach, heeft het complete elftal, het wereldkampioenschap het komend wee- eens op de lange ijzers proberen.Daartoe be- 500 meter moest hem eerst nog worden uitge- geen records "staan" voor het hardrijden op °P,17 november IN Rome met 2-0 van Italië verloor, gehandhaafd in keinde heeft die valpartij geen gevolgen, gon hij met een training in Grenoble, omfat in legd hoe dat in zijn werk ging. Voor hij 100 de schaats zijn selectie voor de wedstrijd van 9 februari in Londen tegen Nederland, maar de Nederlandse kampioen zal er de eer- heel Spanje geen 400 meter baan te vinden is. meter had afgelegd was hy al bijna drie keer J_n ae groep van123 spelers zyn twee man opgenomen, die niet eerder Engeland speelden, namelijk aanvaller Trevor Francis, die een gemid delde haalt van één doelpunt per wedstrijd voor Birmingham City en middenvelder Brian Talbot van Ipswich Town. Het Engelse elftal, dat in Rome speelde, bestond uit: Ray Clemence (Li verpool), Dave Clement (Qeeun's Park Rangers), Emlyn Hughes (Liver pool), Roy Mcfarland (Derby County), Mick Mills (Ipswich Town), Trevor Cherry (Leeds United), Trevor Brooking (West Ham United), Brian Greenhoff (Manchester United), Stan Bowles (Queen's Park Rangers), Mick Channon (Southampton) en Kevin Keegan (Liverpool). Ook Kevin Beattie (Ipswich Town), invaller in Rome, behield zyn plaats in de selectie. De andere spelers die voorlopig door Don Revie werden aangewezen zijn: Peter Shilton (Stoke City), Joe Corrigan (Manchester City), Phil Thomp son (Liverpool), Mike Doyle (Manchester City), Colin Todd (Derby Coun ty), Brian Talbot (Ipswich Town), Ray Wilkins (Chelsea), Joe Royle (Man chester City), Stuart Pearson (Manchester United), Trevor Francis (Bir mingham City) en Dennis Tueart (Manchester City). George Best is door de strafcommissie van de Engelse voetbalbond (FA) een boete opgelegd van 75 pond, ruim 300 gulden. Hij kreeg die straf voor het afkeurende gebaar tegen scheidsrechter Homewood na de verloren bekerwedstrijd van Fulham tegen Chelsea, vorige maand. Best, goed voor een salaris van 500 pond per wedstrijd kreeg van de strafcommissie tevens Frits Korbach wordt met ingang van het nieuwe seizoen de nieuwe trainer van de eerste-divisievereniging PEC/Zwolle. De huidige oefen- meester van Wageningen, eveneens een eerste-divisieploeg, volgt per 1 juni van dit jaar Hans Alleman op, die enige tijd geleden ontslag heeft aangevraagd. Korbach heeft een contract afgesloten vóór twee jaar. Basketbalduel met veel vraagtekens voor M/Leiden LEIDEN - Het zal voor de bas ketballers van Mercasol Leiden erg moeilijk worden om zich morgenavond in de Rotter damse sporthal „De Enk" tegen Disco Dancer te herstellen van de smadelijke nederlaag, die af gelopen zaterdag voor eigen publiek werd geleden tegen Buitoni Haarlem. Het verschil dat toen op het scorebord van de volgepakte Vijf Meihal ver scheen (84-123.39 punten) zal nog lang in het geheugen .van de Leidenaars gegrift blijven. Een wedstrijd zonder lichtpuntjés, waarin met name in de begin fase alles mislukte. De 14-42 voorsprong, die de Haarlem mers konden nemen onder streept dat zeer duidelijk. Ook een goede ploeg kent een slechte dag, een uitspraak waaraan de formatie van Hen- nie Blom zich voor de gang naar Rotterdam zal vastklampen. „Laten we hopen dat het zater dag een negatieve uitschieter was" zei manager Henk Reek ers. Leiden speelde twee weken geleden nog thuis tegen DD/Rotterdam-Zuid en kwam toen winnend uit de spannende slotfase tevoorschijn. De kan sen zijn er dus wel, of de kwali teit, de durf en de motivatie er ook weer zullen zijn blijft voor lopig nog een levensgroot vraagteken. In eerste klasse van de Leidse biljartbond Gerard van der Lem: binnenkort naar Feyenoord? Feyenoord-directrur Guus Brox: „Ik geef het toe, we willen Gerard van der Lem graag zo spoedig mo gelijk hebben. Hij is een aantrekke lijke, artistieke voetballer en daar heeft de Kuip op het ogenblik echt wel behoefte aan. Bovendien kan WIELRENNEN - Bij het ingaan van de vijfde nacht van de zes daagse van Kopenhagen hadden de Westduitser Schulze en de Deen Franke de leiding. Het duo Pij- nen/Hermann stond als vijfde ge klasseerd. SKI - Voor de tweede keer binnen twee dagen heeft Olympisch kam pioen Franz Klammer een neder laag geleden op een afdaling die meetelde voor de wereldbeker. In Morzine werd de Oostenrijker Wal- cher eerste. Klammer eindigde na Plank en Russi op de vierde plaats. VOETBAL - Urauguay heeft giste ren in Montevideo een vriend schappelijke interland tegen Chili met 3-0 gewonnen. hij zowel op de rechter- als linker vleugel spelen. Uit gesprekken met Roda JC is evenwel gebleken dat de club er weinig zin in heeft om Van der Lem op dit moment al te laten vertrek ken zonder dat men er een vervan ger voor terug krijgt". Dus ging men bij Feyenoord onwil lekeurig aan een ruil denken. Daar bij viel de naam van Martien Vrey- sen. Guus $rox: „Maar het hoeft niet per se Vreysen te zijn die by een eventuele ruil betrokken wordt. Het kan ook Jan Verheyen worden". Bij Roda JC zél men de talentvolle Van der Lem niet gaarne zien ver trekken, maar tellen de financiële overwegingen zwaar. Komt het immers nu tot een transfer, dan dient Feyenoord het contract van Van der Lem af te kopen. Een over gang aan het eind van dit seizoen - Van der Lems contract met Roda zit er dan op - zal de Zuidlimburgse club tonnen minder opleveren. Naar verluidt zal Roda op dit mo ment met een ruil Van der Lem- Vreysen instemmen, indien Feye noord vier a vijf ton bijbetaalt. Overigens gaan er bij de club van trainer Bert Jacobs ook stemmen op om Van der Lem in geen geval voor de bekerwedstrijd Roda JC- AZ'67 te laten vertrekken. Wordt Roda JC op 18 februari evenwel uit het KNVB-toernooi geelimineerd dan schijnt weinig een transfer (ruil) op korte termijn in de weg- te staan. De betrokken spelers zelf schijnen aan een ruil best te willen meewer ken. Gerard van der Lem, die giste ren in Rotterdam was, wil zelfs dol graag weer in een elftal voetballen met zijn vriend Nico Jansen - net als toen bij FC Amsterdam - en Brabander Martien Vreysen schijnt er geen overwegende bezwaren tegen te hebben om voor Roda JC uit te komen. Als hij er financieel maar niet op achteruit gaat. ROB VENTE LEIDEN - Het eerste viertal van de Rijnstreek blijft rustig scoren in de competitie van de Leidse biljart bond en liep met een 6-2 en een 0-8 zege verder weg van de concurren tie. De Carambole nam de tweede plaats over van de Vriendschap 2, mede dankzij de 6-2 winst in het on derlinge treffen. Met 76 punten uit 15 ontmoetingen staat de Caram bole nu 8 punten achter op de Rijn streek, terwijl Vriendschap 2 het met nog 3 punten minder moet doen. Uitslagen eerste klasse: Landzicht 2-Vriendschap 1 4-4; Vriendschap 2-UVS 1 6-2Oude Herberg 2-Carambole 1 4-4; Rijnstreek l-'t Zuid 1 6-2; TOG 1-Zijlpoort 1 8-0; Landzicht 1-Oude Herberg 1 6-2; TOG 1-Carambole 1 3-5; Zijlpoort 1-Rijnstreek 1 0-8; 't Zuid 1-Oude Herberg 2 6-2; Carambole 1-Vriendschap 2 6-2; UVS I-Landzicht 1 2-6; Oude Herberg 1-Vriendschap 1 4-4: TOG 1-Landzicht 2 4-4. Landzicht 3" en Cleyn Duin 1 hebben voorlopig met resp. 58 punten 12 en 55 uit 11, de beste papieren in de tweede klasse. Uitslagen: Wachtje 1-Carambole 2 6-2; Rijnegom 1-De Waag 1 7-1; Rijnstreek 2-TOP 1 8-0: Landzicht 3-Between 1 6-2; Wachtje 1-De Waag 1 2-6; Landzicht 3-TOP 1 8-0: Cleijn Duin 1-Between 1 6-2; Rijnegom 1-Rijnstreek 2 4-4In de derde klasse beginnen VOP 1Landzicht 4 en de Witte Hen 1 wat afstand te nemen op de rest van het deelnemersveld. Uitslagen; DOS 1-Witte Hen 1 4-4; Vriendschap 3-Rijnegom 2 2-6; Ca rambole 3-De Waag 2 6-2; Landzicht 4-Wachtje 2 4-4; Witte Hen 1-VOP 1 6-2; De Waag 2-Vriendschap 3 4-4; Wachtje 2-DOS 1 6-2; Rijnegom 2-Landzicht 4 6-2. Vierde klasse: Cleyn Duin 2-UVS 2 2-6: De Waag 3-Carambole 4 0-8; Wachtje i.rnr. DORDRECHT - De Leidse DTS-boksers Bert van der Heyden en Freek Vinkesteyn zijn er niét in geslaagd de Zuidhollandse nieuwelingen-titels te veroveren. De twee weltergewichten verloren gisteravond in Bouwlust in Dordrecht in hun finale-partijen beiden met miniem puntenverschil (60-59) Bert van der Heyden boekte dat resultaat na een overigens goed gebokst duel tegen Schuitema van Huizenaar; Freek Vinkesteyn schoot net tekort tegen Veenstra van de vereniging Kristalijn. De DTS-zwaarwel- ter Chris Lantrok opent volgende week maandag in het Haagse gebouw Amicitia de titelstrijd van de A-klassers met een partij.tegen Hermans van Huizenaar. maak je wiet druk i vertel me liever HOE wet met apple wapp/ê cbaat ROTTERDAM - eerdere verklaringen, gaat Feyenoord wel degelijk zeer serieuze pogingen in het werk stellen om Ge rard van der Lem op korte termijn naar Rotterdam-Zuid te krijgen. In de Kuip denkt men daarbij aan een ruil met bijbetaling: in ruil voor Gerard van der Lem zou men niet ongenegen zijn om Martien Vreysen aan Roda JC af te staan. Ook bestaat de mogelijkheid van een ruil Van der Lem-Jan Verheyen, maar daar schijnt Roda JC minder voor te voelen. STOLWIJK - „De Onderneming", vorig jaar als kleine wielersponsor begonnen met het doel enige kruimels op te rapen, die de anderen (de groten) van tafel lieten vallen heeft in 1977 meer Nederlandse wielrenners in dienst dan welke sponsor ook. Gerard Vianen, Tino Tabak, Jan Krekels, Nidi den Hertog Jan Breur, Gerrie van Gerwen, Jan Huisjes, Wim Kelleners en Wim de Ruiter de professionals van de groep vormen samen bijna een derde gedeelte van het contin gent Nederlandse professionals, dat zich verzekerd weet van door een sponsor gegarandeerde in komen in 1977. Een statuswijziging derhalve van het klein begonnen ploegje van de oliemaatschappij uit Gouda, die zich ook zal manifesteren in het programma. Ploegleider Koos Rook gaat met zijn profs naar het buitenland. „Omdat", zegt hij, ,je internationaal moet werken om nationaal iets te kun nen betekenen". Op de kalender van de ploeg staan behalve de Amstel Gold Race en de Ronde van Nederland ook nog de omloop „Het Volk", ronde van Vlaanderen, Gent-Wevelgem, Henniger Turm, Kampioenschap van Zürich, Bordeaux-Parijs (voor Vianen, Tabak of Krekels), Parijs-Brussel, Tours-Versailles en de ronden van Luxemburg, L'Oise, Indre et Loire en de vier daagse van Duinkerken. Koos Rook is realist. Hij stelde gis teren bij de voorstelling van de 6-2; De Waag 3-Vriendschap 4 8-0; UVS 2-Between 2 4-4; Cleijn Duin 2-TOG 2 6-2; Wachtje 3-Carambole 4 2-6. Vijfde klasse: De Waag 4-Landzicht 5 2-6; Carambole 5-Cleyn Duin 3 4-4; Oude Herberg 3-DOS 2 2-6; Rijnstreek 3-De Heul 1 zesde klasse: DOS 3-TOG 3 4-4; Landzicht 6-De Waag 5 6-2; Vriend schap 5-TOP 3 6-2; Cleyn Duin 4-Carambole 6 3-5; De Heul 2-Witte Hen 2 2-6. Zevende klasse: De Heul 3-'t Zuid 2 4-4; Carambole 7-DOS 4 4-4; VOP 2-Rijnegom 3 4-4; Between 3-Zijlpoort 2 5-3; TOP 4-UVS 4 8-0. STOLWIJK - Niet-gésponsorde beroepswielrenners zullen dit jaar nog niet via een uitzendbu reau aan adoptanten kunnen komen. Het Goudse uitzendbu reau Benco, die dit plan lanceer de, verricht nog voorbereidend werk om in 1978 met deze werk zaamheden te beginnen. Directeur Rob van der Torre: „Ik wil het niet op commerciële basis doen, maar in een stichtings vorm. Omdat er nog wat werk voor moet worden verricht, be ginnen we met de aanvang van het volgend seizoen. Wellicht be staat er dan ook een kans om iets op dezelfde teurs te doen". ploeg: „Kwalitatief zijn er natuur lijk veel betere groepen dan de onze. Wy zullen de zaken met durf moeten aanpakken om iets te kunnen bereiken. Ik ben altijd een bewonderaar geweest van de taktiek die Pellenaars in het be gin met zijn Nederlandse ploeg toepaste. Namelijk er in vliegen en vrijbuiteren. Kortom laten merken, dat je er bent. We heb ben geen kopman, de renner, die goed in de koers ligt, krijgt steun van alle anderen. Op die manier hopen wij enige successen te be halen". Steun van de sponsor hebben de renners al gekregen voor het sei zoen begon. Toen bekend werd, dat het betalen van sociale pre mies door de renners verplicht werd gesteld, besloot de werkge ver, die de contracten al had laten tekenen, die kosten toch maar voor zijn rekening te hemen. Gerard Vianen, bijna 33 jaar, is de bekendst van de negen van P oegleider Rook. Hij heeft na vijf Franse jaren bij Joop Zoetemelk een stap terug gedaan. „Vrijwillig", zei hij met nadruk. „Financieel ben ik er een stuk bij ingeschoten. Ik zal er met pry zen moeten bijverdienen om onge veer aan hetzelfde bedrag te kun nen komen, Maar ik heb het er voor over. Eén jaar, vrijwel zeker mijn laatste, volgend jaar moet ik my vermoedelijk te veel met mijn Gerard Vianen: "Laten zien dat ik nog niet afgeschreven ben". zaken bezig houden om nog se rieus te kunnen fietsen, wil ik nog werkelijk meedoen. Ik heb mij al tijd zonder veel bezwaren in de rol van knecht kunnen schikken. Daardoor heb ik geweldig veel meegemaakt en dat zou ik voor geen goud hebben willen missen. Misschien heb ik mijn eigen mo gelijkheden iets te veel onder schat. Nu, in mijn elfde jaar als prof, wil ik nog een keer voor mijn eigen kansen gaan, mijn ei gen koersen rijden laten zien, dat ik nog niet ben afgeschreven".

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 9