ASBESTZAGERIJ GEBR. KRUYT GAAT SLUITEN Bezwaren tegen vestiging van Vleeschmeesters in Leiderdorp Kostbare klok weg [Ue/cfce agenda Afolwaardig prinsesse- concert Excelsior Geen vuurwerk bij hoorzitting over plan Boschgeest Sigaretten gestolen Burgemeester Min der Have in raad: MAANDAG 31 JANUARI 1977 LEIDERDORP - De asbestzagerij van de gebr. Kruyt aan de Splinterlaan zal worden gesloten. Deze mededeling deed burgemeester M. A. van der Have gisteravond tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van yragen van het WD-raadslid mevrouw Gehner. Wat er precies in de toe komst gehuisvest gaat worden was nog niet bekend. „We mogen in ieder geval iets milieuvriendelijker aktiviteiten verwachten". Aldus de burgemeester, die tevens mee deelde dat begin volgende week een nader gesprek met het bedrijf zal worden gevoerd Over deze problematiek. Voor het overige heild de raad zich mige frakties uitvoerig stilgestaan in hoofdzaak bezig met de voorge- rond de uitbreiding. Een ruime nomen plannen ter uitbreiding van meerderheid van de raad sprak zich het tenniscomplex aan de Hoog- uit voor de aanleg van 8 extra ba- madeseweg. Hoewel het in de eer- nen. ste instantie een principeuitspraak De PvdA-fraktie en de heer Verdier diende te zijn, werd er door som- (KVP) zagen evenwel een uitbrei- ding van 6 banen als maximaal. „Door die acht banen zal in plaats van een groen hart een oranje hart ontstaan. In de commissie onder wijs is besloten het maximale aan tal van 6. te hanteren. Door uitbrei ding met 8 zal de Munnik beschik ken over 16 buitenbanen. In de toe komst zal Leiderdorp over 30 ba nen moeten beschikken en ik vind het ook vanuit concurrentie oog punt. onaanvaardbaar", aldus de heer Bezember, fraktieleider PvdA. Het parkeerprobleem-dat zich bij uitbreiding zal voordoen werd door alle frakties duidelijk onderkend. Men was van mening dat parkeer gelegenheid niet gezocht mocht worden in de richting van de Schoolstraat. Vanuit de WD werd voorgesteld het parkeerterrein van i Het bedrijf van de gebr. Kruyt aan de Splinterlaan het zwembad te gebruiken, daar naast zal ook de Hqogmadeseweg overwogen worden. Dit laatste heeft als gevolg dat dan de ingang van het complex verplaatst zal moeten worden. Behalve over het aantal banen en de verkeersproblemen werd er uit voerig gediscussieerd over de be heersvorm van de,- in het plan op genomen, drie vrije banen voor on georganiseerde tennisbeoefenaars en de wijze waarop de uiteindelijke exploitatie zal moeten geschieden. Wethouder mevrouw Tichler, diè bij afwezigheid van wethpuder Drenth, de vele vragen aangaande het tenniscomplex moest beant woorden, deelde de raad mee hier over in een volgende bijeenkomst nader met een voorstel terug te komen. Voorlopig ging de raad ak koord met een voorstel de opdracht te verstrekken om een plan te laten ontwerpen voor del tennisbanen, echter met de uitdrukkelijke wens dat het gehele plan, met uitzonder ing van de tennishal, het bedrag van .350.000 gulden niet zal over schrijden. Het 75-jarige Excelsior tij dens het traditionele concert op de ver jaar dagvan.prinses Bea trix WASSENAAR - Traditiegetrouw had de Wassenaarse Oranjever eniging op Beatrix' veijaardag een „prinsesseconcert" georga niseerd, deze keer in „vertrouw de" omgeving: de Messiaskerk. De 75-jarige Harmonie „Excel sior" maakte het. Dat vele Was senaard ers de prinses en hun ei gen, hoog geklasseerde korps een warm hart toedragen, bewees de grote opkomst. Ik heb al eens eerder over „Ex celsior" geschreven en mijn niet geringe, waardering voor het spel zwart op wit gesteld. Dirigent Mannes Brilleman behoeft zich niet bijzonder druk te maken. Zijn muzikanten weten en kun nen, wat hun te doen staat. In goede harmonie werken ze sa- mèn om een volwaardig produkt af te leveren Daarbij wil ik graag kleine uitwijkingen hier of daar voorbij horen en liever de posi tieve kwaliteiten van dit hoog staande amateurs-muziek maken benadrukken. Opmerkelijk vond ik de gave, geoliede toon van het homogene klarinettekoor. Verder vielen op het knappe spel van de fluit - resp. piccolo-blazer eri de niet fa lende drummers. Van de mètaal-werkers werd in dit con cert veel geëist en ze konden het aan. Het meest frappeerde mij echter de eenheid, 'die bij alle, toch zeker bestaande verschillen in muzikale beleving, steeds ge handhaafd bleef. Het leek wel of alle muzikanten er eender over WASSENAAR - Ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van het Wassenaarse muziekgezelschap Excelsior heeft het Anjerfonds Zuid-Holland vijfduizend gulden beschikbaar gesteld voor de aan-; koop van nieuwe uniformen en instrumenten. Samen met enkele andere giften, onder meer van de^ gemeente, is voor dit doel nu in totaal f '33.000,- bijeen gebracht. dachten, op dezelfde manier een stuk aanpakken. Ik geloof dat het geheim bij-de inspirerende, alles verenigende leiding te vinden is. „Excelsior" legde met de „Nederlandsë Sui- te" van Henk van Lijrischöoten op het, in november '76 gehouden nationale concours, veel eer in, zo werd ons in de uitnodiging ver teld. Ik wilde dat, tijdens de uit voering van het, lang niet ge makkelijke, vierdelige werk, graag geloven. Die verklanking was van de vaandelafdeling waard. Het gaat niet aan, alles te noemen. _Belangrijke bijdragen waren eveneens de „Rhapsodie for Band" van Geza Frid, de la- tijnse melodieën-selektie van Olivadóti,' de „Country Western "-serie van Walters Het concert werd ingeleid door een korte burgemeesterlijke toe spraak, het Wilhelmus én een verdienstelijk optréden van de oranjekleurige, drumband. Johan van Wolfswinkel. LEIDERDORP - „Ik zal beslist tegen stemmen als in de toekomst besloten moet worden over de ver koop van dit stuk grond. Ik vind het getuigen van een stukje onzorgvul dig beleid. Leiderdorp heeft altijd gesteld dat scholen tot volle ont plooiing dienen te komen". Deze woorden richtte de heer Ver- dier ,(KVP) gisteravond aan.het ad res van het college. Aanleiding was de'mededeling dat de'gëmeente in princïpé^niet onwelwillend stond tegenover de verkoop van grond aan de Leidsedreef aan de Vleeschmeesters b.v. ten behoeve van de bouw van een kantoor. Be doelde^ grond ligt pal naast de Leidse detailhandêlssChoÖl. Men dreigt daar, bij verkoop, niet meer de beschikking te krijgen over een ruimte voor Fietsenstalling. VOORSCHOTEN - De hoorzitting voor de wijkbewoners voor een nieuw bestemmingsplan voor de wijk "Boschgeest" leverde niet het verwachte vuurwerk op. De onge veer 50 aanwezige wijkbewoners waren vooral verontrust ten aan zien van het speelterrein in de S. van der Oyelaan. Dit speelterrein is onder meer bestemd voor de bouw van een school (kleuter- en basison derwijs). De situering werd minder juist gevonden. Opschuiven van de school in de richting van de Moeder Godskerk werd door de buurt als een betere oplossing gezien. De wethouders Eveleens en Ooster- baan betoogden dat de verdikking van de woningbouw een gevolg is van veranderde bestemmingen, maar ook financieel noodzakelijk. In 1961 werd nog rekening gehou den met de bouw van een Geref. Kerk en een christelijke school voor voortgezet onderwijsook was er nog ruimte voor een winkelcen trum. Nu moeten diverse bouwka- vels, die een zgn. OBG-bestemming hebben (openbare gebouwen) een Burgerlijke stand andere bestemming krijgen en dat zijn veelal woningen. Enige buurt bewoners hielden een vurig pleidooi voor het onbebouwd laten van bouwterrein dat "tijdelijk" inge richt werd als speelgelegenheid en meenden dat de leefbaarheid van de wijk niet opgeofferd mag wor den of verminderd door financiële elementen. Ook de verkeerssituatie in de wijk Boschgeest kwam uitvoerig ter sprake naar aanleiding van een brief van de bewoner Mulder. Deze gaf voor het verkeer vier mogelijk heden aan: een weg om de wijk heen; doorgaande verkeer hinderen; Rouboslaan doortrekken en uit gang maken op Veurseweg; de zaak laten zoals deze is. Over dat laatste bestond overeen stemming met de wethouder Eve neens. Er moet iets aan het door gaande verkeer gedaan worden. Een weg om de wijk heen, kan niet meer door het wegvallen van de zgn. Leidse Baan. Ondertunnéling van de spoorwegovergang in de Papelaan werd door de wethouder gezien als een verkeersaantrek- kende gelegenheid. Mr. J. Klaasesz, oud-commissaris van de koningin en thans wijkbewoner meende dat de gemeente Voorschoten niet moet wachten op initiatieven die door de provincie genomen zullen moetenworden bij de realisatie van de Schiphollijn, maar dat de ge-, meente Voorschoten de provincie rustig een stap voor mag blijven en zelf plannen indienen voor de on houdbare situatie bij de spoorwe govergang. Het praten over'de zgn. "Engelse school" werd door wethouder Eve leens afgeremd. De wijkraad Boschgeest heeft beroep aangete kend na de verklaring van de pro vincie van "geen bezwaar" voor de bouw van deze school. Besluiten van gemeenteraad Leiderdorp LEIDERDORP - De gemeenteraad van Leiderdorp nam gisteravond de volgende besluiten: De kruising Simon Smit- weg/Hoogmadeseweg wordt voor rangskruising met voorrang voor het verkeer komende van de Simon Smitweg. Tevens wordt een par keerverbod ingesteld voor beide rijbanen van de Engelendaal. Na dere voorzieningen ter bestrijding van de onveiligheid zullen nog na der worden ingediend. De „Palenburcht" zal worden aangelegd. Alleen dé heer Hekkel- man had bezwaren tegen de con structie. Zij ris ihziëns zijn dê hokjes en nissen die in hef plan worden voorgesteld potentiële stankplek- ken. „Er moet - een frisse wind doorheen Kunnën waaien", zo mëendë 'hij. ,;De milieuhygiëne verdiéhf extra aandacht. Tenslotte hebben wy zelf vroëger ook in bun kers gespeeld en weten de gevol gen.". Als leden in dealgemene raad van het streekenergiebedrijf wer den benoemd de heren Van der Have (namens B en W) en de heer Hekkelman namens de gemeente raad. LEIDEN - Bij een inbraak in het Universiteitsgebouw aan het Rapenburg is een antieke klok ter waarde van ongeveer 10.000,- buit gemaakt. De 18de-eeuwse klok, in de kleuren groen en goud, ver dween uit de aan de straatzijde gelegen vergaderkamer van de faculteit der letteren. De in braak moet in het afgelopen weekeinde zijn gepleegd. Men is het gebouw binnengekomen door aan de achterzijde een ruitje te vernielen. LEIDEN - Onbekenden hebben zondagavond in de Willem Kloos- laan een sigarettenautomaat ge kraakt. Uit de automaat verdwenen enkele pakjes sigaretten en shag alsmede wat geld. Voor de winke lier een strop van zeker 600,-. n L. Schouten; Barbara, dochter van K. van der Broek en A. Westerink. Getrouwd: J. Breunese en H. Roeloff- Overleden: W. Kuilboer (76); N. Sloot weg (46), echtgenote van A. van der Steen; C. Zonneveld (10), zoon van P. Zonneveld en A. de Koning; mevr. J. Meijer (54); C. Pet (73). Ondertrouwd: A. Wyczynski en A. Hen- neveld; R. Brussee en C. van Krieken. Rectificatie LEIDEN - De film over Suri- •naamse jongeren in Nederland wordt niet, zoals wij gisteren be- richtte/i, vanavond maar vrijdaga vond in het Leids Volkshuis ver toond. Moeder "Wat doen we met moeder met de feestdagen", een kleine va riant op de titel van een boek van Harriët Freezer. Dit is het thema van een koffie- praatochtend, die op initiatief van het Vrouwenwerk Meren- wijk wordt gehouden. In club huis Op Eigen Wieken wordt woensdag van half tien tot half twaalf koffie gedronken en ge praat. Kinderen kunnen rustig meekomen met de moeders, want voor opvang wordt ge zorgd. Fotografie Het vormingscentrum voor jong volwassenen Troef (Noordeinde 2a, Leiden) houdt op korte termijn een nieuwe cursus fotografie. Speciale aandacht zal daarbij besteed worden aan donkere kamer technieken. De cursus wordt op dinsdagavonden gehouden. Meer informatie: bij Troef. Rommelmarkt choorsteeg in Leiden, heeft geld nodig. Het roept lieden met dikke portemonnees op zaterdag eens te komen kijken op de rommelmarkt. Want om alle plannen, die voor 1977 op stapel staan, waar te kunnen maken, moet de Ark van de no dige pecunia worden voorzien. De rommelmarkt is a.s. zater dag van tien tot vier uur; ook is er een loterij, waarvan de trekking om een uur of drie wordt verricht, 's Avonds is er van acht tot twaalf het oer- Hollandse bingo, waarbij vele prijzen te winnen zijn. Volgens Ineke tenminste. Anders Aan het begin van deze maand wordt er in het Breehuys (Breestraat, Leiden) aan een nieuwe groep gelegenheid ge boden "ook op andere manie ren dan alleen door gesprek met onderwerpen bezig te zijn". De leden van de groep maken zelf uit, hoe dat onge veer gaat. Iedereen tussen de 15 en 25 is welkom, 't Breehuys heeft ook telefoon: 130083. De eerste avond is op 9 februari en zal eeh oriënterend karakter hebben. Pech De ANWB heeft ook dit jaar weer de cursus Pech Onder weg, vier lessen van tweee neen half uur uur voor leken op autotechnisch gebied. Heeft de Wegenwacht het ook eens minder druk, als al die leken goed luisteren. In Leiden wordt de cursus dit jaar drie maal gegeven. Ze begint ach tereenvolgens op donderdag 17 februari, op dinsdag 8 maart en op maandag 18 april. Plaats van handeling: de technische school aan de Vijf Meilaan (nummer 137). Aanmelding in het ANWB-kantoor, Brees traat 142-144. Vrouwencafé Gezellig, gezellig, het Vrou wencafé iil Leiden (Nieuwe Rijn 20a) is nu ook op woens dagmiddag geopend. Van twee tot vijf uur. Kunnen de dames, na het boodschappen doen op de markt, een kopje koffie drinken en eens kennis maken met het Vrouwencafé. Einde loze mogelijkheden: u kunt een praatje maken met andere vrouwen of iets lezen. Het kroost mag ook mee, want er is ruimte en speelgoed genoeg. Dinsdag Wethouder mevrouw Tichler, meende dat men terdege deze pro blemen onder ogen heeft gezien. „We konden niet anders", zo stelde zij. „De rijksoverheid had een optie op het terrein maar heeft daar geen gebruik van gemaakt. Toen de op tie verlopen was en de Vleesch meesters interesse toonde, moes ten wij zakelijk onderhandelen en komen met een" voorstel". Zij weerlegde hiermee de in no- vember gedane beschuldiging dat de gemeente door het slagersbed- rijf „voor het blok" zou zijn gesteld. Mevrouw Tichler zag echter nog wel mogelijkheden om te komen tot een voor beide partijen aan vaardbare oplossing. „Er zijn wé gen om biede, partijen gunstig tê helpen", zo besloot zij. Gerard Brandtstraat 6, informatie-avond Baha'i, 8 uur nam. Nieuwe R(jn 20a, vrouwencafé, 9-1 u. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30-6 u. 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, ouderensoos, Repelsteel 2-5 u. nam., volksdansgroep 7-8.30 u. nam., yoga 8-10 Troef, Noordeinde 2a, koken 5-8 u. nam., yoga 6.30-8 u. nam., Nederlands studie begeleiding BvB I 8-10 u. nam., jazzbal- let 9-10 u. nam. Adviesraad v.d. Binnenstad, Morsweg 10, vergadering werkgroepen stedelijke ontwikkeling en verkeer en vervoer, 8 u. Schouwburg, Theatergroep Perspekt met "Shorts", 8.15 u. nam. Welzijnsraad, Stationsweg 28, overleg wijkorganen, 8 u. nam. Vormingscentrum Werkende Jongeren, Lammenschanspark 2, werkgroep open school, 7 u. nam. Auberge Fran£aise, Kloksteeg, leden vergadering JOVD, afd. Leiden; 8.30 u. nam. lezing mr. H. van Riel. Stadhuis, cie. Volkshuisvesting, en cie. Economische Aangelegenheden, 8 u. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 28 januari tot en met 3 februari door apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 121313, apotheek Van Breest, Smallen- burg, Loevestein 6, tel. 890000. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat36,ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Ryn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur SOS-dienst Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we-, duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515, In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2