Iran dreigt met boycot-actie tegen Nederland Felle kritiek op beperkt kiesrecht bij Rijnland E Meneer Van Kemenade en 't schoolverzuim Pax Christi doet beroep op Husak Niet alleen reputatie Vermaning op het spel Oorlogsachtige wetsvoorstellen in Zuid-Afrika PAGINA 12 DINSDAG 1 FEBRUARI 1977 Vanwege conferentie Amnesty in Amsterdam TEHERAN (DPA/UPI/AFP) - Iran bereidt een boycot-actie tegen Neder landse produkten voor, als de Nederlandse regering niet bereid is een „anti-Iraanse bijeenkomst" in Nederland te verbieden. De Iraanse autori teiten hebben langs diplomatieke weg Den Haag verzocht een verbod uit te vaardigen voor de Iran-conferentie, die Amnesty International op 18 en 19 februari in Amsterdam zal houden. Voor die conferentie zijn ook deelne mers uit Iran uitgenodigd, onder wie ex-politieke gevangenen. "Cornelis had geen zin en was niet te motiveren". Wel meer jongens van vijftien of zestien jaar gaan liever niet naar school, dat kun je ze nauwelijks kwalijk nemen. Het was dan ook zijn vader, de Katwykse schilder S. die de mantel uitgeveegd werd door de kantonrechter. Hij ver weet de vader dat die zijn zoon allerlei karweitjes voor hem liet opknappen, in plaats van hem naar school te sturen: "U hebt die jongen gebruikt om geld binnen te krijgen. Dat gaat al lemaal ten koste van hem". Schoolverzuim komt in de om geving van Leiden regelmatig voor. Het wordt ernstig opgevat dat ouders hun leerplichtige kinderen niet naar school stu ren: er kan zelfs hechtenis op staan. De Katwijker die gisteren voor het kantongerecht het verzuim van zijn zoontje moest verant woorden merkte op dat zijn zoon niet meer leerplichtig is: "Hij zit nu op de visserij, hij is nu zestien jaar". Maar de offi cier wees hem terecht: in ja nuari is hij zestien geworden, dus moet hij dit schooljaar nog gewoon afmaken. Dan is hij overigens nog weer partieel leerplichtig. Doelend op de am bitieuze plannen van de desbe treffende minister: "Meneer Van Kemenades regelingen LEIDSE KANTONRECHTER staan of vallen met de bereid heid van de mensen om hun kinderen onderwijs te laten volgen". Het is niet waarschijn lijk dat de vader daaraan ge dacht heeft, toen hij zijn zoon thuis hield. Want zoals het proces-verbaal vermeldt: de zoon knapte karweitjes op voor zijn vader en deed boodschap pen voor zijn moeder, en zolang er niet over school gepraat werd gaf hij geen last. De Katwijker kreeg de op dracht zijn zoon onmiddellijk weer op school in te schrijven; de honderd gulden boete en week hechtenis voorwaardelijk moeten de man duidelijk ma ken dat het ernst is.. En Cornelis weet van niets en vangt de vis sen uit de zeeën. Misschien heeft hij al meer gezien en ge leerd dan menig leeftijdgenoot. Maarten-Jochem V. uit Blari- cum. Deze namen duiden tóch wel een heel andere wereld aan dan die van Cornelis S. uit Kat wijk. Maarten-Jochem had dan ook niet zijn lessen verzuimd maar hij had, student zijnde, dus niet al te rijk al woont hij op het Rapenburg, met een oude, door en door verroeste wagen rondgereden. De Rijnsburgse politie merkte op dat je van binnenuit door de bodem van de auto de weg kon zien. Toen de student opmerkte dat het al lemaal bepaald niet zo erg was als in het verbaal stond, merkte de kantonrechter snedig op: "Heeft u dan soms een bril no dig? Er zaten vuist-grote gaten in de carrosserie staat er in het verbaal". Maarten-Jochem zal het de komende weken iets kalmer aan moeten doen op het Rapenburg, want zyn "rijdende doodskist" leverde hem een boete van honderd gulden op. Een andere student wekte de toorn op van de officier van jus titie. Het ging om i dige parkeerovertreding in de Hugo de Grootstraat, bij het ju ridisch instituut. Deze student was van zijn kamer in de Groe- nesteeg met de auto naar het in stituut gegaan, maar kon daar niet zo snel een plaatsje vinden. Het moet een waanzinnig plichtsgetrouwe student zyn, want om toch vooral maar op tyd te komen voor een eenvou dige werkgroep riskeerde hij toen een bekeuring. De officier vond dat de jongeman beter had kunnen lopen van zijn huis naar zyn werk of anders zijn auto had moeten parkeren op het par- keerterreintje verderop langs de Witte Singel. Ook de rechter had geen clementie met de jon geman, die in zijn eigen nadeel nog opmerkte dat de politie veel scherper op fout-geparkeerde auto's zou moeten letten. Sinds enige tijd had hijzelf namelijk geen auto meer en was het hem als voetganger opgevallen datje op de Middelstegracht bijna niet uit de voeten kon, zoveel auto's stonden daar op de stoep geparkeerd. Mooie aanleiding voor de officier om op te mer ken dat de student als automo bilist zich daaraan ook had schuldig gemaakt. Verder had hij "niets dan lof' voor politie en parkeerwachters. De rk vredesbeweging Pax Christi heeft in een telegram aan president Husak van Tsjecho-Slowakije uit drukking gegeven aan haar grote verontrusting over de maatregelen tegen de ondertekenaars van Charta '77, het protest van een groot aantal vooraanstaanden tegen de schending van de mensenrechten in dit land. Kardinaal Alfrink, voor zitter van de internationale bewe ging, tekende het telegram. De maatregelen tegen de onderte kenaars van Charta 77 en de pressie op burgers om zich tegen dit mani fest uit te spreken noemt Pax Christi in strijd met de akkoorden van Helsinki 1975, die vrye com municatie en uitwisseling van in formatie mogelijk maken. Ze ver zoekt president Husak dringend, ruimte te geven zowel aan het ma nifest zelf als aan een gesprek met ondertekenaars, en de openingen die het verdrag van Helsinki de we reld heeft geboden, niet te blokke- Koude oorlog Het internationale secretariaat van de Christelijke Vredesconferentie in Praag heeft zich uitgesproken vooreen "onverminderdevoortzet ting van de strijd voor de rechten van de mens". In het communiqué na een zitting in de Tsjechoslo- waakse hoofdstad keert het secre tariaat zich echter tegen "reactio naire pogingen om onder het mom van strijden door de rechten van de mens de koude oorlog weer tot le ven te roepen". De Vredesconferentie tekent "met voldoening" aan, dat het proces van ontspanning doorzet. Verwezen wordt naar een in Moskou te hou den conferentie van vertegen woordigers van de wereldgods diensten. Samenwerking van de verschillende godsdiensten is, vol gens de Vredesconferentie, nood zakelijk voor ontwapening, ont wikkeling, vrede en nieuwe poli tieke structuren. Dr. Boekhold gaat weg bij ''Margriet' LEIDEN - Dr. J. P. Boekhold heeft vandaag officieel afscheid geno men als directeur van het medisch kleuterdagverblijf "Margriet" in Leiden. Hij wordt opgevolgd door prof. dr. G. M. H. Veeneklaas, die deze maand afscheid neemt als hoogleraar aan de Leidse universi teit. Kort na de oorlog heeft dr. Boek hold een actief aandeel gehad in de oprichting van het kleuterdagver blijf. Na zijn pensionering als pro vinciaal kinderarts in 1969 werd hij directeur van "Margriet", dat zoals bekend een nieuw kleuterdagver blijf bouwt in Leiderdorp. Dr. Boekhold zal van zijn mederwer- kers en relaties tijdens een besloten bijeenkomst afscheid nemen. Jaar gevangenis De Haagse rechtbank heeft een 37- j.arige huisschilder uit Leiden ver oordeeld tot een jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest wegens door hem gepleegde inbra ken en diefstallen. De officier van justitie had een jaar en drie maan den geëist. Verdachte pleegde op 9 augustus inbraak in een kleding magazijn aan de Oude Rijn, waarbij voor een waarde van by na f43.000 aan goederen werd gestolen. Volgens verdachte pleegde niet hij de diefstal, maar twee personen van wie hy de namen niet durfde noe men. Bij de politie had verdachte een bekentenis afgelegd, maar die zou hem zijn opgedrongen. Ver dachte, die reeds meermalen is ver oordeeld, ging zich aan mateloos drankmisbruik te buiten: dertig glazen per dag. Op die conferentie zal de kwestie van de politieke gevangenen en de rechten van de mens in Iran aan de orde komen, evenals de rol van de Iraanse geheime dienst bij het vol gen van dissidenten.in het buiten land. Als de Nederlandse regering die conferentie niet wil verbieden, zal de Iraanse consumentenbond een boycot van Nederlandse produkten organiseren, zo verklaarde de Iraanse senator Mohammed Ali Saffari, voorzitter van de consu mentenbond, gisteren in Teheran. Ook de produkten van Neder landse firma's die in Iran werken zullen op de zwarte lijst komen. Saffari noemde het „schokkend en verrassend voor Iran dat organisa ties die actie voeren tegen de Iraanse regering in Amsterdam hun activiteiten kunnen ont- plooien. In de Iraanse pers wordt al weken campagne gevoerd tegen Amnesty International en de „Confederatie van Iraanse studenten," die vol gens Teheran gezamenlijk de con ferentie in Amsterdam organise ren. De Nederlandse afdeling van Amnesty zegt dat de conferentie uitsluitend voor haar rekening komt, en niet in samenwerking met de stude,ntenverniging wordt geor ganiseerd. Zijn er Perzen a titre personel uitgenodigd, die zowel aan het besloten workshop op vrij dag als aan het openbare congres op zaterdag zullen deelnemen. De Iraanse minister van Buiten landse Zqken Abbas Ali Khalatbari zei dat West-Duitsland aan „ele menten van de Iraanse Confeder atie van studenten in het buiten land" en aan Amnesty Internatio nal toestemming had geweigerd om de conferentie in de Bondsre publiek te houden. Nederland had echter geen bezwaar gemaakt tegen de keuze van Amsterdam als confe rentieplaats, aldus de minister. Amnesty in Amsterdam ontkent dat de conferentie aanvankelijk in West-Duiitsland zou worden ge houden. De conferentie is een acti viteit van de Nederlandse afdeling, en vindt uiteraard ook in Neder land plaats. ASSEN (SP) - Vijf stenen moe ten deze week uitkomst bren gen in een rechtszaak die de gemoederen heftig zal bezig houden. Stille getuigen in het geharrewar rondom Tjerk Vermaning, de amateur- archeoloog. Heeft Vermaning, de schares- liep die de wereld verbaasde met oudheidkundige vondsten, jarenlang bedrog gepleegd, de wetenschappers misleid en voor veel geld de overheid op gelicht? Of is hij de begaafde amateur, die inderdaad vele passen voor de afgestudeerden uit heeft ge lopen en onze geschiedenis met tienduizenden jaren heeft ver vroegd? Eén ding staat vast. Het is niet alleen Vermaning, de telg uit een beurtschippersgeslacht die in het volle licht van de belang stelling zal staan tijdens de pro- cesdagen (woensdag, donder dag en mogelijk ook vrijdag). Het is niet alleen zijn reputatie, overal ter wereld geëerbiedigd tot de 18de maart voor het vorig jaar, die zal worden beproefd. Ook de reputatie van de weten schappers en dan met name van enkele archeologen van het Biologisch-Archeologisch In stituut van de Rijksuniversiteit van Groningen staat op het spel. En eigenlijk lijkt die reputatie al bij voorbaat geschonden. Want toen het provinciaal bestuur van Drente vorig jaar aangifte deed van oplichting, gebeurde dit op grond van materiaal, dat was bijeengebracht door drs. Dick Stapert van het BAI en mede-ondertekend door prof. dr. H. T. Waterbolk, directeur van hetzelfde instituut. En deze laatste had zich in de afgelopen jaren ontpopt als een man die weliswaar niet erg con tent was met de figuur Verma ning, maar als wetenschapper de grootste waardering venti leerde voor de amateur uit Hij- kersmilde. Met andere woorden: na jaren van erkenning, bogen Water bolk en anderen hun mening om en gaven te kennen, dat de kbv ''VW- -4 Tjerk Vermaning vondsten van Vermaning ver valsingen waren. Daarmee hun enthousiasme in een vreemd licht stellend. De vijf stenen: de blauwmeer- bijl, de leemdijkbijl, de schaaf uit Hijken, een natuurprodukt en een steenafslag uit dezelfde gemeente, moeten nu uitkomst brengen en naar het zich laat aanzien, zal het een gevecht worden van deskundigen. De officier van justitie heeft als getuigen en/of deskundigen opgeroepen: prof. Waterbolk, drs. Stapert en dr. E. R. Groene- veld van het gerechtelijk na tuurwetenschappelijk labora torium in Rijswijk. Dat laboratorium kwam na maanden van onderzoek tot de conclusie, dat op enkele stenen van Vermaning slijpsporen wa ren te vinden en dat een aantal stenen tevens resten van vase line vertoonden. Oftewel: Er is met de stenen ge knoeid. Een conclusie, die in de lijn lag van het onderzoek, waarmee alles begon, dat van drs. Dick Stapert. Deze was be vreemd over het het ontbreken op sommige stenen van wind- lak, kleurpatina en vorstinwer- king: uiterlijkheden, die vol gens de onderzoeker van het BAI aanwezig moesten zijn. Waarom vóór dat onderzoek nooit twijfels waren gerezen moet worden geweten aan het ontbreken van werkelijk ge zaghebbende kennis bij de we tenschappers op het gebied van het vroegste stenen tijdperk. Tjerk Vermaning heeft de be schuldigingen nooit erkend en ging direct na de aangifte door het provinciaal bestuur op 18 maart 1976 in de aanval. Hij be schuldigde Stapert en Water bolk van laster. De advocaat van Tjerk Verma ning, mr. G. M. Doornbos uit Assen heeft voor de strijd van "de Van Meegeren van de ar cheologie zoals één van Verma- nings bijnamen al gniffelend werd gecomponeerd, ook ge tuigen van kaliber opgeroepen. Het zijn prof. dr. ir. D. Goosen, directeur van het bureau voor Internationale Luchtcartering in Enschede, dr. ir. G. H. Frans- sen, archeoloog uit Bennekom (zij zijn getuige-deskundigen) en prof. dr. J. D. van de Waals van het BAI, waar ook de ge tuige A. Meyer als voorgraver werkt. Het Biologisch Archeologisch Instituut uit Groningen levert dus deskundigen voor beide partijen. KAAPSTAD (Reuter) - De regering van Zuid-Afrika heeft gisteren oor- logsachtige wetsvoorstellen inge diend die eventuele toekomstige oproeren door zwarten de kop in moeten drukken. De voorstellen stellen algehele cen suur, in beslagneming van mate rieel voor het leger en uitgebreider dienstplicht voor, als maatregelen die door de president van de repu bliek genomen kunnen worden. Het "amendement op de defensie- wet" voorziet in het verlenen van buitengewone bevoegdheden aan de president "in tijden waarin de republiek moet worden verdedigd of terreurdaden of binnenlandse onlusten moeten worden onder drukt". De bestaande wet maakt censuur en confisquering alleen in oorlog stijd mogelijk. Als de wetsvoorstellen door het parlement worden goedgekeurd - en de regeringspartij beschikt over een ruime meerderheid - dan kan de president in een noodtoestand beslag laten leggen op gebouwen, voertuigen, vliegtuigen en ander materieel dat voor de mobilisering van de drie krijgsmachtonderdelen nodig zou zijn. De overheid zou met groter fre quentie dan nu reservisten in ac tieve dienst kunnen oproepen. Op het ogenblik is er dienstplicht ge durende een jaar, gevolgd door vijf volgende dienstplichtperioden van negentien dagen of meer. In Kaapstad begrijpt men uit de wetsvoorstellen dat der egering door de uitgebreider dienstplicht voorzieningen het hoofd wil bieden aan noodsituaties waarin de op roerpolitie te hulp geschoten wordt door reservisten, zelfs al was het maar voor een paar dagen. Tot dusver zijn geen troepen inge zet om onlusten in zwarte woonste den te onderdrukken. Vorige week werd een regerings voorstel ingediend dat de minister van Defensie machtigt om leden van de krijgsmacht in te zetten by oproeren. De lagere en middelbare scholen in de zwarte woonsteden van Kaap stad zijn gisteren leeg gebleven na een besluit van de scholieren de lessen weer te boycotten. De eerste klasseboycot vond in de zomer van vorig jaar plaats, toen ermee werd geëist dat gedetineerde medescholieren zouden worden vrijgelaten. In de voorbije weken waren de scholieren weer geleidelijk naar de les teruggegaan ter voorbereiding op de examens van 1976 die zij vo rig jaar hadden gemist door de on lusten in de woonsteden. De ein dexamens vinden 14 februari plaats. Studentenleiders verklaarden zon dag op een massavergadering in Goegoeleto dat zy zich hadden la ten overreden om naar school terug te gaan en dat zij de boycot weer instelden, deze keer ook voor de la gere scholen. Een rijksinspecteur verklaarde dat oudere studenten en "enkele werk loze jongelui" stemming onder scholieren maken om de school- boycot door te drijven. LEIDEN - Het Jan Pesijnshofje aan de Kloksteeg zal voor een bedrag van ruim vier ton gerestaureerd worden. Deze maand zal het architectenbu reau Van der Sterre met de bewoners overleggen hoe de restauratie van de twaalf huisjes aangepakt kan wordenHet gaat om de vernieuwing van de daken en dakgoten en verbetering van de raamkozijnen. In de huisjes zal het sanitair en de keuken gemoderniseerd worden. Bij deze kwalitatieve verbetering zal het aantal huisjes gelijk blijven. Met de restauratie kan begonnen worden zodra zekerheid is over de moge lijke subsidie. Architect Van der Sterre hoopt dat deze procedures sneller zullen lopen dan bij eerdere restauraties van hofjes het geval is geweest, toen een jaar gewacht moest worden.Van der Sterre gaat er in zijn voorbe reiding van uit dat sneller begonnen kan worden omdat de vernieuwing hard nodig is. LEIDEN - Zowel PvdA- fractieleider Meijer als Driessen (CDA) hebben in de Leidse ge meenteraad gisteravond felle kri tiek uitgeoefend op het beperkte kiesrecht, dat nog steeds bestaat bij het hoogheemraadschap van Rijn land. Meijer bracht de kwestie twee jaar geleden voor het eerst in de Leidse raad ter sprake naar aanlei ding van de toen gehouden verkie zingen, die later ongeldig zijn ver klaard omdat Rijnland het verkie zingsreglement op een onjuiste had geïnterpreteerd. Diescolleges van Leidse universiteit LEIDEN - Ter gelegenheid van de viering van de 402de dies natalis van de Leidse universiteit, organi seert het Leids Universiteits Fonds op zaterdag 5 februari traditiege trouw een aantal diescolleges, 's Ochtends spreken prof. dr. P. A. H. de Boer over "Haalt Job bak zeil?", prof. mr. M. M. Mendel over "De jurist in het bedrijfsleven", prof. dr. P. J. Thung over "Dokter worden, vroeger en nu", prof. dr. J. Lechner over "Litteratuur en ge schiedenis (Spanje en Spaanstalig Amerika in hun onderling verhou ding), 1950-1975", dr. C. G. van der Meer Mohr over "De diagnese van de recente kalkafzettingen in Zuid-Bonaire" en dr. A. J. Lamping over "Een rectoraatsoverdracht na een rampjaar (kanttekeningen bij een oratie van Polyander, gehou den in 1636)". 's Middags worden er lezingen ge houden door prof. mr. M. J. A. van Mourik over "De wetgever en het concubinaat", mevrouw dr. H. M. Terborgh-Dupuis over "O, tempo ra, o mores. Hedendaagse proble men in de medische ethiek", door prof. dr. E. Zürcher over "Het Chi nese ontwikkelingsmodel - lusten en lasten van de traditie", door dr. H. J. M. Duller over "Is fijn wel an ders? Groei - nulgroei - selectieve groei" en door dr. C. J. Staalduinen over "Gebruiksaspecten van de geologische overzichtskaart van Nederland 1 op 600.000". Het programma wordt besloten met een voordracht over de bouw plannen van de universiteit voor het Witte-Singel/Doelenterrein on der de titel "Alpha's onderdak". In formatie hierover zal gegeven wor den door mr. W. G. Koppelaars van het college van bestuur en prof. ir. Tj. Dijkstra van het architecten team. Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor deze lezingen bij het Leids Universiteits Fonds, tel. 071-130503. Bij die gelegenheid bepleitte Meijer 'de totstandkoming van een alge meen kiesrecht zoals die ook wordt gehanteerd bij andere overheidsli chamen als rijk, provincie en ge meente. De provincie is inmiddels door een wijziging van het verkie zingsreglement gedeeltelijk aan die wens tegemoet gekomen. Het aan tal kiesgerechtigden komt door de wijziging 40.000 hoger te liggen. Desondanks is er volgens Meijer bij Rijnland nog steeds sprake van een "behoudend onvervalst aristocra tisch standpunt", en ontbreekt nog steeds een duidelijke verantwoor dingsplicht. Hoewel Meijer zei principieel voorstander te zijn van algemeen kiesrecht voor Rijnland, wilde hij in dit stadium akkoord gaan met het compromis van het college waarin alleen een flinke verruiming wordt bepleit. CDA-er Driessen vond ook dat er voor Rijn land algemeen kiesrecht zou moe ten komen. Hij betreurde dat het voorstel van B en W zo lang op zich heeft laten wachten, omdat de pro vincies Noord en Zuid-Holland in middels het verkiezingsreglement hebben gewijzigd. Een reglement waartegen hij nog steeds grote be zwaren heeft omdat bijvoorbeeld de regeling van de periodieke af treding de zaak onduidelijk maakt voor de kiezers en bovendien de zit tingsduur van bepaalde leden kan beïnvloeden. Beyen (PPR/D'66) signaleerde een verschil van opvatting tussen het CDA in Leiden en de KVP in de staten, die zich destijds verzette tegen een nog verdere uitbreiding van het kiesrecht. Van de Zande (PSP) noemde Rijnland een "an tieke bestuurlijke organisatie" en vroeg zich af of waterschapszaken niet beter bij de provincie onderge bracht zouden kunnen worden. Uiteindelijk besloot de raad om het Leidse standpunt onder meer ter kennis te brengen van de provin ciale besturen. LEIDEN - Aan de Leidse universi teit zijn geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde A. J. R. de Jonge (Waddinxveen), J. C. Altona (Leiden), D. J. de Reus (Leiden) en mej. D. v. d. Berg (Leiden). Aan de Erasmusuniversiteit in Rotterdam is G. C. L. Ruijgrok (Leiden) ge slaagd voor het doctoraal examen economische wetenschappen. Aan de Landbouwhogesc! ^ol in Wage- ningen is mej. J. H. Groeneveld (Alphen aan den Rijn) met lof ge slaagd voor het doctoraal examen (ir.) voeding. Aan de Universiteit van Amster dam is F. J. Grosveld (Nieuwkoop) ar het doctoraal exa- psychologie. ezers schrijven Garnizoen Zonder acht te slaan of wellicht een groot deel van de Leidenaren zo staat te dringen om Leiden geheel garnizoensvrij te maken, wordt de buit, het Doelenkazerneterrein, door diverse instanties voor meest uiteenlopende doelen „verdeeld". Er wordt op „Defensie" enorme po litieke druk uitgeoefend om zo vlug mogelijk de Doelenkazerne „solda- tenvrij" te maken. De universiteit dingt Ook mede naar de Doelenka zerne, of liever het Doelenterrein. Ook'groepen uit de Leidse gemeen schap hebben nogal wat uiteenlo pende visies op een eventuele al ternatieve benutting van het Doe- lenterréin. Op het ogenblik is een garnizoen niet zo populair, al heeft „de sol daat" meer te verteren dan menig student. Dit kan wel weer eens ver anderen; maar dan zijn we de Doe lenkazerne en eventueel de Mor- spoortkazerne kwijt. Men moest zo nodig de Witte Poortkazerne „met spoed" hebben en wist toen jarenlang niet wat men er mee aan moest. Er wordt met in spraak geschermd, maar een en quête op wat bredere basis of de kazernes zo nodig weg moesten, kon wel eens verrassende uitkom sten geven. Vooral bij de stiefkin- derlijk bekeken middenstand. Moge dit ingezonden stukje tot wat nadenken stemmen. TH. H. WESSELS Mariënpoelstraat 65 Leiden. Huisvesting (2) Naar aanleiding van het ingezon den stuk over het echtpaar De Roode het volgende: De Stichting Huisvesting Wer kende Jongeren heeft dit echtpaar tot tweemaal woonruimte aange boden. Op 7 januari twee kamers met een huurprijs van 240 gulden plus zeventig gulden servicekos ten; de tweede keer, enkele dagen later een zitkamer en slaapkamer met een huur van 200 gulden plus zeventig gulden. Dat de stichting dus woonruimte van 350 gulden zou hebben aangeboden, zoals in de brief stond (19 januari) is dus on juist. Stichting Huisvesting Werkende Jongeren Hooigracht 38 Leiden.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12