Kritiek van raad op reorganisatie ambtelijk apparaat eidse agenda Protest van LAK-leden tegen tentoonstelling FOUTEN Leiden mag trots zijn op de politie-muziek Uhanfïeiirs vragen om uitstel van parkeerverbod iealtt&tl PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 29 JANUARI 1977 VOORSCHOTEN - De gemeenteraad van Voorschoten toonde zich gisteravond zeer kritisch bij het voorstel betref fende de reorganisatie van het ambtelijk apparaat en de benoeming van drie nieuwe directeuren. De voorgestelde drie ambtenaren, te weten M. J. Adriaanse, A. A. Koedam en L. W. M. de Groot werden door de raad benoemd, hoewel de gemeeriteraad het een vreemde zaak vond dat B en W deze benoeming aan de raad voorlegde terwijl het tot de bevoegdheden van het college van B en W behoort. Mr. Begeer (WD) vond het een ernstige zaak dat de problematiek niet is opgelost ten aanzien van de vervulling van het directeurschap Drie nieuwe directeuren in Voorschoten van Openbare Werken. De heer Ie- stra (PCC) wilde staande de verga dering de adjunct-directeur Bedet benoemd zien, maar daar voelde de raad weinig voor. Volgens wethou der Oosterbaan (WD) is een be noeming van een directeur Open- ,,'t Was de leeuwerik" blijkt een wanstaltig gedrocht LEIDEN - Als een „deus ex machi na" verschijnt Lex Goudsmit in zijn rol van William Shakespeare tentonele in het stuk ,,'t Was de leeuwerik/How Now Juliet". Hij bekritiseert Romeo Montague (Willy van Heesvelde) en Julia Montague-Capulet (Dris van Ca- neghem), die volgens hem niet de oorspronkelijke dramatische gege vens volgen. „Een droevig einde is de tragische noodzaak, waar een auteur niet onderuit kan" roept Shakespeare wanhopig uit, inmid dels flirtend met Lucretia Monta gue („Lucy"), eveneens gespeeld door Doris van Caneghem.voordat Lucretia William (zeg maar „Wil lem") Shakespeare een stikkie aanbiedt en heeft gevraagd, of hij wellicht verantwoordelijk is voor het lied „We all live in a yellow submarine", heeft haat vader haar al proberen duidelijk te maken, dat Shakespeare een Engelse toerist is. bare Werken nog politiek niet rond. Mr. Esselaar (CDA) wees op de lange weg van het besluit van de raad om tot reorganisatie- onderzoek te komen (1974) tot aan deze eerste fase: "Het proces heeft tot schade van mens en werk veel te lang geduurd. Te lang hebben velen tussen hoop en vrees geleefd". Mr. Esselaar betreurde het dat de bur gemeester als enige binnen het col lege met een volledige dagtaak binnen dat college zich niet meer betrokken gevoeld had bij het on derzoek. Zowel mr. Esselaar als Ie- stra meenden dat alle fouten die gemaakt hadden kunnen worden ook inderdaad gemaakt zijn. Drs. Van Wijk (PPV) diende een motie in waardoor de samenvoeging van algemene zaken en bestuurszaken voorlopig niet zou plaatsvinden. Na een langdurige schorsing van de vergadering werd de motié ver worpen met alleen de PPV-leden als voorstemmers, hoewel wethou der Eveleens en mr. Esselaar het wel eens waren met de visie van de motie, maar uit collegialiteit mee wilden gaan met B en W. De gemeenteraad besloot in au gustus vorig jaar tot verkoop van het pand Jacob van Heemskerck- laan 87 over te gaan. De koper is de bewoner, burgemeester J. van der Haar. De koopprijs werd vastges teld op f 190.000. Hiervoor werd geen goedkeuring verkregen van Gedeputeerde Staten. Om toch de koop door te laten gaan besloot de raad thans het pand voor f210.000 te verkopen. Alle fracties vonden het een droevige zaak deze inmen ging van de hogere overheid. School In de oktober-vergadering vorig jaar besloot de raad medewerking te verlenen bij de bouw van de Ru- dolf Steinerkleuterschool in de wijk Noord-Hofland. Thans blijkt dat er nog geen bouwvergunning verleend werd door Ben^V wegens verschil van mening. Wethouder Marselis werd gevraagd om opheldering te meer daar het bestuur van de Rudolf Steiner- school in een brief aan de raadsle den hun onvrede kenbaar maakte over de zgn. "onwil" van het college van B en W om uitvoering te geven aan het genomen raadsbesluit, waaraan inmiddels G.S. hun goed keuring hebben gegeven. Wethou der Marselis verklaarde volledig in opdracht van de raad te handelen om te trachten de bouwprijs om laag te krijgen. Bij de goedkeuring van de medewerking kreeg de we thouder deze opdracht mee. Vol gens B en W kan er zeker f 50.000,- bezuinigd worden op de bouwsom en volgens een externe deskundige zelfs wel f 100.000,-. Het bestuur van de R. Steiner- school wil echter geen bezuinigin gen toepassen. De bouwvergun ning zal formeel verleend moeten worden ook als er geen overeen stemming komt tussen het be voegd gezag (B en W) en het schoolbestuur. Na een schorsing deed de raad nogmaals een beroep op de wethouder om te trachten overeenstemming te verkrijgen. Speelterrein Wethouder Eveleens gaat probe ren om een stuk grond in eigendom bij de ANWB met wat meer zeker heid te huren in verband met de aanleg van een speelterrein voor de jeugd. De ANWB heeft de grond verhuurd voor f 1,- (circa 400 m2), maar de bepaling opgenomen dat opzegging van, de huur met drie maanden kan gebeuren. De ge meente Voorschoten plaatst voor f 32.000,- aan speelmateriaal op dat terrein. Gezien de goede relatie tus sen de ANWB en het gemeentebes tuur meende wethouder Eveleens dat er wel een overeenstemming kan komen waardoor de eerste huurtermijn langer wordt dan drie maanden. Het "Uitvreters"-drietal bezig affiches te verscheuren van de omstreden tentoonstelling LEIDEN - De Leidse kunstenaar Thom Geraedts heeft de kartonobjecten, die tot 31 januari in de LAK-foyer tentoongesteld zouden blijven, uit deze expositieruimte verwijderd. Thom Geraedts haalde zijn werk weg enkele uren voordat er op de LAK- zolder werd gedemonstreerd tegen de wijze waarop de kunstenaar zijn werkstukken presenteerde. Het waren met name de LAK-leden Willem Witteveen, Peter Vermeulen en Ruth Zuilhof, die zich aan deze naar hun mening elitaire presentatie ergerden. Ze meenden niet alleen hun misnoegen te moeten uiten tegen de pretentieuze theorieen die Geraedts aan zijn werk zou hebben opgehangen maar ook in het algemeen te moeten ageren tegen het systeem van kunstenaars, die werk produceren voor een kleine kring 'kliek' van artistieke vrienden. De drie, die zich "De Uitvreters" noemen hebben gister middag ondanks de vroegtijdige beëindiging van de expositie van Thom Geraedts gereageerd op wat zij de verregaande vervreemding in het werk van de Leidse kunstenaar noemen. Door alsnog een aantal affiches van de omstreden expositie te verscheuren en in discussie te treden met enige voor deze gele genheid uitgenodigde LAK-bezoekers wilden zij protesteren tegen de huns inziens verwerpelijke as pecten van een aantal stromingen in de moderne kunst. De Uitvreters zeggen zich vooral te verzetten tegen de onderdrukking die van het gevestigde kunstsysteem op het publiek wordt uitgeoefend. Door middel van hun actie hebben ze getracht dui delijk te maken hoe het huidige systeem in elkaar zit. Een systeem, dat volgens het drietal parasiteert op de onbekendheid van het grote publiek met de artisitieke materie. Hoewel Thom Geraedts volgens het drietal aanvan kelijk zelf bereid bleek om de actie te ondersteunen, heeft hij er op het laatste ogenblik de voorkeur aan gegeven zich er van te distancieren. LEIDEN - Het Leidsch Politie Muziek Gezelschap (1920) gaf gisteren voor een goed bezette Stadsgehoorzaal zijn winteruitvoering, nadat vooraf de activiteiten van het afge lopen jaar werden gememoreerd. De gemeenteraad van Voor schoten toonde zich gisteravond als een slechte werkgever. In 1974 besloot de gemeenteraad tot een reorganisatie-onderzoek als gevolg van het slecht func tioneren van bepaalde afdelin gen binnen het gemeentelijk apparaat. Het vorige college schakelde een extreme adviseur in en het huidige college verbrak die relatie weer. Bijna drie jaar hebben alle ambtenaren tussen hoop en vrees geleefd. Elke reorganisa tie betekent verschuiving van rangen en standen. Mr. Tesse- laar sprak zeer terecht dat alle fouten die gemaakt hadden kunnen worden ook gemaakt zijn. Ook de heer Iepstra greep de ge- legenheid aan om het college van B en W de oren te wassen. Beide raadsleden waren in de vorige periode wethouder en hadden het begin gemaakt met de reorganisatie. Op papier leek het alsof hel voorstel van B en W tot uitvoer ing van de eerste fase een ha merstuk zou zijn. Het stuk betrof mensen en enige terughoudend heid in een openbare vergader ing is dan eigenlijk niet meer dan gepast. De raad greep de gelegenheid om voor een volle publieke tribune nog eens uit voerig uit de doeken te doen alle menselijkemoeilijkheden. Wanneer het dan op stemmen aankomt, na zeer veel gepraat en een langdurige schorsing, dan meent een raadslid een af wijkende stem te moeten uit brengen en een andere ambte naar .te moeten aanwijzen als direkteur bestuurszaken en wordt weer ommodig een amb tenaar in het openbaar ge kwetst. De reorganisatieplan nen kwamen bij de raad niet onverwachts. Een commissie ad hoe bestaande o.a. uit de we thouders en raadsleden heeft het voorlopige eindresultaat voor bereid. Zwijgzaam besluiten was gisteravond goud geweest, het praten haalde geen enkele onderscheiding JOOP PEETERS. Ze gelooft het niet en wil met hem vluchten." „t Was de leeuwerik" van Ephraim Kishon, in een verta ling uit het Hebreeuws van Miriam Arad en in een Nederlandse bewer king door Gregor Frenkel Frank, rijgt zich middels dit soort ge meenplaatsen tot een nauwelijks verteerbare gegeven aaneen. Signa lerend, dat mensen tijdens de voor stelling wegliepen, terwijl anderen vrij luidruchtig aan hun misnoegen uiting gaven, vroeg ik me af, hoe Frenkel Frank zich ooit tot dit stuk aangetrokken heeft kunnen voelen. Andere recensenten hebben voor mij al gesignaleerd, dat het drama tische werk van Shakespeare in dit stuk meer dan ontluisterd wordt. Dat dit de auteur Kishon nooit voor ogen heeft gestaan is dan inmiddels volstrekt onbelangrijke geworden. Hij heeft een „komisch drama met muziek" willen creëren, maar schiep een dramatisch en verbaal wanstaltig gedrocht. Het stuk is volstrekt onverteerbaar, nutteloos, niet-functioneel en beschamend simpel van opzet. „Bespringt gij mijn dochter alleen om de eenheid in tijd en plaats te bewaren", vraagt Romeo Montaque aan Shakespea re. Kishon wil met deze uitroep de eenheid van tijd, plaats en hande ling, een vrij bindend gegeven voor toneelschrijvers, humoristisch re lativeren. Genoeg hierover.Laten we zwijgen en er nooit meer over te praten. Er moeten boeiender zaken op dit ondermaanse bestaan. bert koekebakker. RIJNSBURG - Bloemenveiling 28 jar- nuari. Resp. aanvoer en gemiddelde prys. Attila 31, b of apeldoorn 26, bellona 22, blenda 27, brillant star m 13, cassini 24, Christmas marvel 26, Copland 32, deme- ter 30, dreaming maid 52, gander 27, kees nelis 31, lucky strike 30, lustige witwe 26. monte carlo 35, miijoran 29. parade 24, paul richter 21. pax 37, pink attraction 32, preludium 22, o of bartigons 56, ralph 21, thule 28. tulp dubbel 26, tulp lelie bloem 41, tulp parkiet 42, tulpen 27, tulp met bol 06, snijbloemen 12. snijbloemen 3,13, diversen 57, diversen 2,40, azalea 16-17-18 2,12, azalea 22 t.m. 29 3,20, bego- Marktberichten nia -11 40. begonia 11 1,13 .chamaedorea 10 2,35, cineraria (bl) 0,25, cyclamen 10 1,22, dracaena 12 5,72, euphorbia -112,46, ficus -11 95, philodend (co) 8,54, sain- tpaulia 46, scindapsus -10 1,22, scindap- sus (co) 5,49, yucca 12 5,80. amarvllis rood 0,66, BARLO NORA 47, lena 35. Ie reve 28. new arthur sim 34. scasnia 26, william sim 28, aryer-grootbl 29, tony 29. ant. andreanum 25, anth. holtkamp 1,06, plumosus 76, horim geel 69. horim wit 73, japanerin geel 78, japa- nerin wit 72, spider geei 88, spider wit 73, chrysant tros jr 2,52, rivalry 29, chrys. tr nc kas 2,81, droogbloemen onb 70, broogbloemen bew 85, droogbloemen bew 70, euphorbia orarye 21, euphorbia wit 36, euphorbia zalm 39, forsythia 39, fantasy 38, freesia dubbel 15, aurora 30, ballerina 30, blue haeven 09, white swan 19, freesia gemengd 12, freesia 33, ge- rbera orarye-a 15, hyacinth gesn 1,55, hyacinth met bol 38, ideaal 30, wedgé- wood blauw 25, enchantment 1,12, ru- brum speciosum 1,65, lelie-tal uchida 1,86, blauwe druifjes 1,16, narc-ks carl- ton 12, dutch master 17, flower record 11, nare. ks fortune 09, nar-ks g harvest 14, MAANDAG Wijk 9 Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L. de Coligny- straat. Waldeck Pvrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Aamliastraat, J. W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, van Limburg Stirumstraat, van der Duinstraat, Falckstraat, Anna van Saksenstraat, Kemper straat, Molenstraat. Wijk 11 Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteur straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groe- noordstraat en plein. Mussen- broekstraat, Lucas van Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lie- venstraat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolderweg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vendelstraat, Poelgeesterstraat, Schutterstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloë- laan, Rijnsburgersingel, Marislaan. WOENSDAG Wijk lOTer Haarka- de, Boshuizerlaan, Boshuizerkade, 5 Meilaan en plein, Bevrijdings plein, G, van der Veenstraat, Titus .Brandsmalaan, Montgomerystraat, Joh. Poststraat, Walraven van Hal straat, Wiardi Beckmanstraat, van der Helmlaan, Arent Brunsstraat, Lieven de Key straal?, Zocherstraat, van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Kelder mansstraat, Vingboonshof, Jacob van Campenlaan, Voorschoterweg, Stalparthof, van 's Gravensande- straat, Berlagestraat. Wijk 12 Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein), Lammenschan- splein, Zoeterwoudseweg, Meloen helios 27, unsurpassable 15, yellow sun 12, narcis kas 12, nerine 93, cattleyw per blm 23, cymbidium aan tk 68, phalenop- sis 34, imp-alstroemeria 63, imp- anemoon 92, imp-bario nora 43, imp-le reve 42, imp -lolita b39, imp-scania 33, imp-white sim 40, imp-anjer gr bl 33, imp-royalet rose 54, imp-royalet wit 42, imp-anjer tros 07, imp-chrysant tr 15, imp-eucalyptus 2,30. imp-ardent 29, imp-eurovisium 35, imp-peter pears 32, imp-spic span 28. imp-gladiool 22, imp-goudsbloem 1,27, imp-ledervaren 12. imp-liatrit 63, imp-mimosa 1,68, imp-arachnis 93, imp-dendrobium 25,26, imp-orchidee tak 31. straat, Appelstraat, Tomatenstraat, Druivenstraat, Kersenstraat, Car- butreweg, Planteynstraat, Kanaal- weg (van Lammebrug tot spoor lijn), Vlietweg, Vrouwenweg, Cro- nestein (woonschepen). DONDERDAG Wijk 13' Rijnsburgerweg, Terweepark, Boerhaavelaan, Mariënpoelstraat, Kagerstraat, Zweilandlaan, van Swietenstraat, Faljeristraat, Hout laan, A. Duycklaan, van Beunin- genlaan, van Slingelandtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveld* straat, Fagelstraat, Ledenberch- straat, Hogerbeetsstraat, Warmon- derweg. Nachtegaallaan, Mezen- straat, Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborststraat, Merelstraat, Was- senaarseweg, Leeuwerikstraat, Blauwe Vogelweg. Wijk 15 Stationsweg. Paviljoenshof, Sta tionsplein, Morssingel, Pesthuis laan, Piet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg),' Paul Krügerstraat, Pres. Steyn- straat, Transvaalkade en hof, Jou- bertstraat, Wolmaranstraat, v. d. Tasstraat, Lopsenstraat, Rijnzicht- straat, de Wettstraat, Reitzstraat, de la Revestraat, Pretoriusstraat. VRIJDAG Wijk 14 Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioenstraat, Pioenhof, Lindestraat, Resedastraat, P. de la Courtstraat, Koninginnelaan. Acacialaan, Tul penstraat. Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammen schansweg). Wijk 16 Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit van der Laan straat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat,. Stadhouderslaan, Magda- lena Moonsstraat, 3 Octoberstraat, Duivenbodestraat, Staalwijkstraat, Buitenruststraat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacintenstraat, Seringenstraat, Daliastraat, Anje lierstraat. LEIDEN - Aan de Leidse universi teit slaagden voor het doctoraal examen psychologie: N. van Duik- huizen uit Leiderdorp, H. J. M. K. I. Reiche, R. E. Visser, mevrouw A. T. de Bruyn-Kofman, mevrouw H. D. M. Toirkens-Bruggink, A. W. A. G'otte en Mevrouw A. J. Broersma-Wiebringa, allen uit Lei den. Geslaagd voor het doctoraal examen pedagogiek: G. W. E. M. Stoop, A. van Assen, mevrouw C. Hoekema-Van Vliet, allen uit Lei den. Geslaagd voor het doctoraal examen egyptologie: S. P. Vleem- ing uit Leiden. Het orkest, sinds 2V2 jaar, van fan fare omgevormd tot Brass Band, staat onder leiding van Cees Brug man, een zeer ambitieuze orkest leider, die voor deze transformatie een opleiding in Engeland bij Eric Ball heeft gevolgd. En hier heeft het orkest wèl zijn voordeel mee ge daan. Hoewel niet altijd vlekkeloos van zuiverheid, heeft men kunnen genieten van een vaak fraaie ko perklank. Met Handels tien jaar voor diens dood geschreven Firework Music werd het programma zeer gelukkig ingezet. In de oorspronkelijke in strumentatie gebruikte Handel overigens een sterk bezette hout- blazersgroep. Ik vond het arrange ment geslaagd. Gevaarlijker was hierna Verdi's ouverture tot de Na- bucodonosor, die oorspronkelijk symphonisch is. In het beroemde Air van J. S. Bach was de melodis che lijn toevertrouwd aan de al thoorns, die hun partij zuiverder van klank vertolkten dan de bege leidende sectie. De suite Four little maids, echte programmamuziek, waarschijnlijk geïnspireerd op de kinderen van de componist John Carr, was onderhoudend door de vaak charmante en geestige in strumentatie. wel een plezierig speelstuk voor het orkest. In the Wedding van de Engelse componist Pietro, speelde de diri gent Cees Brugman zelf op onna volgbare wijze de solo voor Eupho nium, een instrument waar maar De Leiderdorpse vrachtauto chauffeurs hebben begrip voor de overlast die het parkeren van vrachtauto's in de woonwijken met zich meebrengt. Zij vinden echter dat een algeheel parkeerverbod eetst in werking mag treden zodra er voldoende passende alternatie ven zijn. De chauffeurs van het oude dorp voelden er weinig voor ook naar de Touwbaan te moeten en meenden dat eerst het terrein aan de 'kleine zandput' gereed zou moeten zijn. Dat is in het kort de conclusie van het overleg dat wethouder Tichler heeft gevoerd met Leiderdorpse chauffeurs en eigenaren van be drijven. Ruim 20 personen hadden aan de uitnodiging van de burge meester gehoor gegeven. Mevrouw Tichler (plaatsvervan gend wethouder ruimtelijke orde ning) gaf een opsomming van de overlast die de vrachtauto's met zich brengen, zoals het bezetten van schaarse parkeerruimte, be lemmering van uitzicht, geluidso verlast en stank bij het warm draaien en onveiligheid in straten waar kinderen spelen. Aan de an dere zijde heeft het gemeentebes tuur begrip voor de situatie van de chauffeurs, aldus mevrouw Tich ler. Zij vond het begrijpelijk dat die hun kostbare auto het liefst binnen de'sociale controle van de woon wijk houden. Zij hoopte dat het overleg zou duidelijk maken welke wensen er bij de chauffeurs leven ten aanzien van de aan te wijzen parkeer-ruimten, te weten de Touwbaan (20 vrachtautocombina ties), de kleine zandput (10-12 com binaties) en mogelijk in de toe komst ook enkele plaatsen op het terrein van de gemeentewerf. De Lijnbaan wilde zij voorlopig buiten de discussie houden. Er wa ren verschillende verontruste reac ties van bewoners uit die omgeving binnengekomen. Wethouder Tich ler wilde daarover nog eens een ge sprek met de aan de Lijnbaan ge vestigde bedrijven en vervolgens in de vergadering van het college van B en W bezien of de Lijnbaan als parkeerterrein moet worden ge handhaafd. Conclusie van het gesprek was dat de Touwbaan als parkeerterrein zeker aanvaardbaar was voor de chauffeurs, mits voorzien van be lijning en parkeerverbod voor an dere auto's. Tevens zou een afsluit bare fietsenstalling gebouwd moe ten worden. Het plan voor een vol ledig afsluitbaar terrein bij de kleine zandput, bereikbaar vanaf de doorgetrokken Mauritssingel, bleek voor de chauffeurs van het oude dorp een goede oplossing. Men voelde er weinig voor in af wachting van het gereedkomen daarvan alvast naar de Touwbaan te gaan. een bepaalde literatuur voor be staat. In handen van deze kundige instrumentalist, bleek dit instru ment uit de grondstemmensectie, ook wel degelijk charmes als so loinstrument te bezitten. In sa menwerking met Anne Westra, die nu achter de dirigentenlessenaar stond, oogstten beiden een harte lijke bijval. Een sprankelende Zuidamerikaanse selectie besloot het eerste programmadeel, dat met het Wilhelmus geopend was. Na de pauze kwam Meijvogels Tamboersgroep met een eigen compositie en één van Egberts op de proppen, tevens in samenwer king met de Brass Band. Het pro gramma kreeg hierna weldra een „begeesterend" karakter. Cornet ten en trombones kregen de gele genheid hun vaardigheid te de monstreren. Er kwam nu zelfs een samenmusiceren met de Baker Street Jazzband tot stand, die de inmiddels volgestroomde zaal tot enthousiasme bracht. Het pro gramma werd besloten met een on vervalste boogie. Gelet op de, zoals bekend mag worden verondersteld, zware taak, die onze politie uitoefent, heb ik grote bewondering voor deze poli tie Brass Band. Wat een inzet, en toch ook overheersend gezonde klank. Men nadert steeds dichter de typisch Engelse sound. Leiden kan met recht trots zijn op dit onderdeel van Hermandads werkzaamheden. HENRI WELBOOREN Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur waarge nomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswegkwartier, binnen stad tot cityring en Groenoord): M. J. H. van Tol, Sitterlaan 80, tel. 142427, Wijk II (Kooi en Meren- wijk): P. L. Tan, De Sitterlaan 57, tel. 132227, Wijk III (Waard. Profes- sorenwijk en Tuinstadwijk): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177, Wijk IV (Zuid-West en Haagweg- kwartier): Van zat. 10 tot zo. 8 uur F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347, van zo. 8 tot zo. 24 uur A. A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - Zaterdag: F. 0. A. M. Kemme, Merelstraat 184a, tel. 890529. Zondag: Van Wijk, praktij kadres Merelstraat 184a, tel. 891037 (zaterdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255. Voorschoten - Zaterdag: F. Koop- mans, R. Wagnerlaan 69, tel. 6352. Zondag: C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493. Eigen patiënten: S. M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zater dag en zondag). Warmond - Vrijdag 18 zat. zat. 10 vm. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Zat. 10 tot maandag 8 vm. A. de Gijzel, Oranje Nassaulaan 10, Warmond, tel. 01711-10834. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 28 januari tot en met 3 februari door. apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 121313, apotheek Van Breest, Smallen- burg, Loevestein 6, tel. 890000. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg, Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum van de Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. J. van Meurs, dr Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 02522-12122. DierenHulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Leidse -Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur. telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donderda gavond van 7-8 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, tel. 140483. Alge mene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden telefoon 123235. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie* en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2