Bep Hermsen zet angstfiguren uit dromen op papier Le/cfee agenda Burgerlijke stand BEZWAAR TEGEN BOUW IN LEIDEN Brass-band in Warmond Voor f 60.000 aan tafeltjes gestolen DONDERDAG 27 JANUARI 1977 Voorschotense slaapt nu rustig r VOORSCHOTEN. "Dromen land is niet altijd plezierig." Bep Hermsen kan daarover meepra ten. Ongeveer twee jaar geleden werd zij regelmatig in haar slaap gestoord door een droomwereld vol angstige figu ren. Ze voelde zich niet onge lukkig, maar verkeerde toch wel in depressieve toestand, ontstaan door een "tennisarm" waardoor haar hobby - de ten nissport - maar ook het bespe len van haar piano, vrijwel on mogelijk werd. De hele dag dacht zij aan al die angstige wezentjes Ze pakte een stuk papier en probeerde de vormen van de wezentjes door middel van duizenden kleine streepjes op dat papier vast te leggen. Er ontstonden wonder lijke tekeningen. Telkens deed zij bij het tekenen eventjes de ogen dicht en dan zag ze de fi guurtjes weer voor zich. Haar man vond de tekeningen eerst een beetje angstig en ook haar kennissen, maar na enig kijken naar die figuurtjes wordt het al lemaal een beetje anders. Bep Hermsen is vreselijk blij dat ze kans ziet haar "waanfi guurtjes en figuren" als het ware tot leven te brengen op papier. Z e is er nu niet meer bang van, al droomt ze er nog steeds over. Ze ziet nu zelfs kans om in een figuur zelf meerdere figuren in te bouwen. "Vreemd", dat is het woord dat iedere bezoeker na de kennis making met de inmiddels meer dan vijftig tekeningen het eerst uitspreekt. Daarna komt stees het kijken,als maar kijken en automatisch meer zien. Bep Hermsen woont sinds haar huwelijk, nu twintig jaar gele den. op de Wijngaardenlaan 82. Zij is een vrouw met gevoel voor humor, zeer sportief en is tijdens het seizoen vrijwel ie dere dag in het tennispark te vinden. Zij verklaart haar vaar digheid met de zgn. viltstiften als een uiting van een latente kennis, opgedaan in haar jonge jaren toen zij twee jaar leerling was op de Academie voor Beel dende Kunsten in Den Haag. Ze verliet de academie bij gebrek aan vaardigheid. Nu is die vaar digheid er wel. Niet alleen op papier, maar ook bij de bewer king van klei. Zij vormt schat tige hondjes en poesjes, maar ook monstertjes. Dat alles uit boetseerklei. Een olieverfschil derij maakte ze. Volgende maand zal ze op verzoek haar kunstprodukten tentoonstellen in de openbare bibliotheek te Voorschoten. De op de dag vrolijke en vrien delijke Bep Hermsen is nu ook 's nachts niet bang meer van droommonstertjes. Zij heeft haar verborgen gedachten ge vormd in de slaap, op papier ge zet en menig bezoeker ziet haar scheppingen en knijpt zich in de arm en zegt "Droom ik nou?" Bep Hermsen heeft voer voor droomuitleggers en kijk genot voor ieder die het zien wil. -ft Een angstfiguurtje uit de droomwereld van Bep Her msen: kijken, alsmaar kijken en automatisch meer zien. PPR: water tarieven progressief LEIDEN - De PPR vindt dat de wa tertarieven van de Leidsche Duin water Maatschappij onderworpen moeten worden aan een progressief stelsel: wie veel gebruikt moet rela tief ook meer betalen. Aanleiding tot dit standpunt is de recente ta riefsverhoging van twintig procent, die noodzakelijk was als gevolg van het vete watergebruik. Volgens PPR-raadslid Van Oosten betaalt het gemiddelde gezin nu zo'n hon derd gulden per jaar voor het water; na de verhoging komt daar dus twintig gulden bij. Binnenkort zal hij aan het college van B en W schriftelijke vragen over deze kwestie stellen. Op dit moment is het systeem zo dat de watertarieven per eenheid dalen, naarmate het verbruik hoger is. Onderzoek naar overblijven op school OEGSTGEEST - De schoolraad voor het openbaar onderwijs in Oegstgeest komt op woensdag 2 fe bruari om kwart over acht bijeen voor een openbare vergadering in ApotxlGKGn het gemeentehuis. Er zal o.m. ge sproken worden over een eventueel in te stellen enquête onder ouders over het overblijven van kinderen op school. Het bestuur van de schoolraad vindt dat een dergelijke enquête zou moeten worden inge steld door de oudercommissies. Zoals bekend wordt er over dit probleem al geruime tijd in Oegst geest gediscussieerd. DONDERDAG v. d. Valk Boumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur v.m. tot 9 uur nam. Pieterskerkstraat 1, voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren, 8-9.30 uur Pieterskerkhof 4, architektenburo, gra tis advies 8-9 uur nam., telefoon 141217. 't Breehuys. Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; keramiekcursus, ge spreksgroep Praxi, theatergroep, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-cafèavond 9-12 uur nam. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. Leidse Schouwburg, „Jukebox 2008" van Herman van Veen", 8.15 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, folkmu ziek door Peggy Seegen en Iwan Mac- Coll, 8.15 uur nam. Stadhuis, commissie onderwijs, recrea tie, samenlevingsopbouw, en sport, 8 uur nam.; commissie algemene bestuur lijke aangelegenheden, 8 uur nam.; ge zamenlijke commissie economische aangelegenheden en gezondheidszorg, 8 Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente- Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente- De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 21 tot 28 jan., door; Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex)', tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. Palestina-comité mag collecteren LEIDEN - Het Medisch Palestina- comité mag in Leiden een collecte houden, zo heeft het college van B. en W. besloten. Verschillende pro- Israel organisaties hadden hierte gen bezwaar gemaakt. Een van de argumenten daarbij was dat een van de organisatoren van de col lecte door Ludwir.a J., die in Israël gevangen zit, is genoemd als ie mand die betrokken is bij terroris tische activiteiten. B. en W. vinden dat het Medisch Palestina-comité mag collecteren, onder de gebruikelijke voorwaar den. Die houden in dit geval o.m. in dat er geen leuzen tegen Israël mo gen worden geuit. WARMOND - De Warmondse Fan fare zal omgedoopt worden tot brass-band voor de hele bollen streek. Er is de laatste tijd een toe nemende belangstelling voor brass-bands en de 55 jaar oude Fan fare heeft besloten zich aan te pas sen. De mogelijkheid wordt geopend voor muzikanten uit de hele bollenstreek om deel uit te gaan maken van de nieuwe brass band. In een brass-band spelen geen saxofoons en de bugels worden vervangen door cornetten naast nog enkele kleine wijzigingen. Het is beslist niet de bedoeling van de Fanfare om leden van andere verenigingen te stelen. Hierover en over de repetitie-avonden zou over legd gevoerd moeten worden met andere verenigingen, zodat deze zo min mogelijk nadeel ervan onder vinden. De leiding van de brass-band is in handen van H. Baron, eerste trom pettist bij de KMK. Geïnteresseerden kunnen zich wenden tot dhr. W. van Bladel, Warmundastraat 30. De repetitie avond is donderdag in het Trefpunt aan de Herenweg. "Green River Jass Band" in Hot House In Hot House treedt morgenavond het oude stijl-orkest Green River Jazz Band op. Het is nu al weer vier jaar geleden dal dit Nederlandse orkest voor het laatst in Leiden aanwezig was. Deze Rotterdamse formatie probeert zoveel mogelijk de sfeer van de jazz uit de jaren '20 te treffen, hetgeen niet alleen tot uiting komt in de oorspronkelijke schr ijfwijze van "jass", maar ook en vooral door de dosis humor die dit orkest aan de dag legt. Ook het se lectief gekozen repertoire draagt bij tot de originaliteit. De Green River Jass Band heeft vanaf haar oprichtingsdatum (1963) al diverse wapenfeiten op haar naam staan. Een aantal gewonnen jazzconcoursJn, waaronder het in ternationaal sterk bezette concours in Beek en Donk en dat in de voor malige Kurzaal in Scheveningen. Voorts maakte het orkest een aan tal lp's. De avond begint om 22.00 uur en heeft plaats in het gebouw van Au- gustinus, Rapenburg 24. Er is te vens gelegenheid tot dansen. LEIDEN - Uit een garage aan de Kennedylaan zijn vijftienhonderd tafel tjes met een gezamenlijke waarde van 60.000,- verdwenen. De eigenaar van dit meubilaireen 27-jarige groothandelaar uit Voorscholen .heeft bij de Leidse politie aangifte van diefstal gedaan. De diefstal moet in de nacht van dinsdag op woensdag zijn gepleegd. Het slot van de onder een flatgebouw gelegen garagebox bleek te zijn gefor ceerd. Ontvreemd werden vijfhonderd, dözen met zogenaamde minisets. Elke doos bevatte drie bijzettafeltjes, in totaal dus vijftienhonderd stuks. De politie is bezig een onderzoek in te stellen. WASSENAAR - Haagse brand weermannen hebben zich gistera vond enige tijd beziggehouden met het viaduct bij Wassenaar aan de Leidsestraa t weg-R ijksstruat weg Een nel iets te hoge vrachtauto was er ónderdoor gereden en had daar bij de betondekking zodanig be schadigd, dat er drie go ten met een totale oppervlakte van bijna twee vierkante meter waren ontstaan. De brandweerlieden verwijderden de brokstukken en maakten het wegdek schoon. De politie hield zo- lung het gedeelte voor de richting Wassenaa r geslotenDe boosdoener is onbekend gebleven LEIDEN - Ir. W. Kuyper, bewoner van de Witte Rozenstraat in Leiden, heeft in een brief aan de gemeente raad bezwaar aangetekend tegén de bouwactiviteiten van het aan nemingsbedrijf Van Cromvoirt in zijn straat. Dit bedrijf bouwt een tweetal bungalows, volgens Kuyper echter zonder daarvoor een bouw vergunning te hebben. Ook vraagt Kuyper zich af in hoe verre Cromvoirt gedwongen kan worden tot het betalen van een Wellicht deze week Interpol op zoek naar ex-directeur van Tealtronic ARNHEM (ANP) - Waarschijnlijk nog deze week zal de Arnhemse of ficier van justitie beslissen of de voormalige directeur van het Nijmeegse kantoorcomputerbed rijf Tealtronic via Interpol moet worden opgespoord. Blijkens ver schillende perspublikaties be vindt die directeur, de 51-jarige statenloze Anthony R. zich in Londen. In Nederland is al om zijn opsporing en aanhouding ver zocht. sche controledienst heeft inmiddels een eerste proces-verbaal uitgebracht aan de officier van justitie, mr. M. L. de Haas, Hij verklaarde gisteravond dat nog enkele aanvullende gege vens nodig zijn alvorens kan wor den beslist over de opsporing en mogelijke uitlevering van R. Deze wordt ervan verdacht te hebben gemanipuleerd met gelden van Tealtronic. Vorig jaar nam hij om gezondheidsredenen ontslag als directeur. Inmiddels is het Nij meegse bedrijf failliet verklaard. Gepoogd wordt het bedrijf (450 man) als staatsbedrijf met 150 a 200 man te laten voortbestaan. scho.devergoedingvanwege het zonder overleg verwijderen van een particuliere heg. Uit inlichtingen van het gemeente lijk bureau voorlichting blijkt dat de vergunning door B en W pas zou worden afgegeven als aan één voorwaarde was voldaan. Het bouwbedrijf moest zorgen voor een goede toegang tot het bouwterrein. Dat is inmiddels gebeurd, zodat de vergunning door het college zal worden afgegeven. Het verwijderen van de heg, is een zaak die tussen de eigenaar van de betrokken woning en het bouwbed rijf moet worden uitgevochten. Daar is de gemeente niet bij betrok ken aldus een woordvoerder van de afdeling voorlichting. t Eenige en M, L. Riemen; Johan nes zv J. Rijsbergen en G. Brandt; Kar- hjnedvE. W. N. LüningenC.M. Versnel; Rafet zv A. R. Kundak en D. Tekeli: Fa- tiha dv M. Daoudi en Z. Kissari; Jacob zv W, B. J. Dajani en J. Wielaard.. Aarnout H J. zv A. J. Jansen van Rosendaal en J. J. van der Marei; Sholto G. A zv C. W Pridgeon en T. U. H N. Heller; Willem h zv jhr M. W. C de Jonge en G. Rozendal; Danielle dv R. R. Recourt en J. Duijver- man; Patrick W. zv A. Elsgeest en W. J. Schut; Darius zv H. D. Soonawdla en K. Mevawala; Karin dv J. W. M. Schop en C. van der Voort Overleden: J. Verbiest (geb. 1899) man; M. J. Tinon (geb 1909) geh. gew metJ. W. H. Lambach; J. N. van Koesveld (geb. 1969) zv G. H. van Koesveld en B. Wes- selman; L. Mets (1923) echtgen. van J. Peters; J. Flipse 1932) echtgen. van L. J. van Vooren: P. Houps (1902) man; J. A. van Ast (1914) vrouw. Getrouwd A. J M. Krol en M. J. van Straaten; J. C. Olivier en J. A. Klein. Geboren Pjotr zv P. C Heemskerk en P. 1 Boudewijns, Micha dv R. Stoute en I. G. de Boer, Kwo P. zv K. Y. Lam en S. M. Man, Marja dv C. van Rooijen en P. E. van der Loo, Monique dv A. G. ten Don kelaar en A. D Star, Menno T. E. zv W. Maass en M. J. Lamboo, Remko zv J. G. Groenhuizen en P. H. M. van der Hoorn. Overleden: B. ergeer (geb. 1906) man, P. van Beelen (geb. 1954), zv C. van Beelen en M. Plug, N. van der Meij (geb. 1890) geh. gew. met P van Duijvenbode. F. H. Mensert (geb. 19461 echtgen. v. T. A. Bakker. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 16.30-17.30 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-11.00 uur, Tuinstadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Ryn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15 00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45. tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2. tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden telefoqn 123235. Bejaarde man in Wassenaar doodgereden WASSENAAR - Bij een verkeer songeluk op de Katwijkseweg ter hoogte van de Bronkhorstlaan in Wassenaar is vanochtend om streeks acht uur de 74-jarige Th. A. Hakkeling uit Wassenaar overle den. De man reed op de fiets langs de Katwijkseweg in de richting van Katwijk en wilde de rijbaan van de Katwijkseweg oversteken om de Bronkhorstlaan in te rijden. Hij werd daarbij geschept door een hem achterop rijdende auto. be stuurd door een 52-jarige Hagenaar. De man was op slag dood. De ge meentepolitie van Wassenaar ver zoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen, tel. 01751-19244, toestel 31. Mirakel lil Sociëteit Mirakel (Breeh uys, Breestraat) laat het duo „Mixed up Peter and Paul" vrijdagavond zijn instrumen tale muziek horen. Een bij drage aan de Mirakélsoos. Aanvang acht uur. Excelsior De Wassenaarse muziekver eniging Excelsior heeft aan haar 75-jarig bestaan nieuwe uniformen en instrumenten overgehouden. Dat blijkt uit de afrekening, die het comité „75 jaar Excelsior" heeft ge presenteerd. Het comité heeft een bedrag van 33.570,46 bij een vergaard. De gemeente Wassenaar verleende een sub sidie van tienduizend gulden, ingezetenen droegen 8179 bij; de verkoop van steunbonnen leverde .f 11.651,68 op, de Boe- renkapel van Excelsior bracht duizend gulden bijeen, de firma Menken gaf duizend gul den, verschillende verenigin gen schonken in totaal 710 gul den en enkele toernooien brachten 841,99 op. Batig saldo na aanschaf van unifor men en instrumenten: 560 gul den. Dekzeil Iemand heeft in december het dekzeil van zijn vrachtauto verloren. Moet toch zijn broek zak eens dichtnaaien. Andere gevonden voorwerpen in die maand: dasspeld, vulpen, di- plomalentas, fietstas, fototoe stel, boodschappenwagentje, vouwparaplu, dameshorloge, paraplu, wieldop herenporte monnee, boodschappentas, herenbril, damesportemon nee, sporttas, dameskleding, muts, schakelarmband, geld, vogelkooitje, kinderporte monnee, armband, honden- riem, agenda, regenjack, schoudertas, kinderarmband en fietsslot. Deze voorwerpen zijn terug te bekomen bij het bureau van gevonden voor werpen van de Leidse politie, Nieuwsteeg 8. Het is op woens dagmiddagen geopend van twee tot vijf uur. Groot gebeuren Projekt 75 organiseert begin volgende maand een open luchttheaterfestival in de Leidse Hout, genaamd „Het Grote Leidse Hout Gebeuren". Dit naar aanleiding van het succes, dat in september „Het Kleine Leidse Hout Gebeuren" opleverde. De initiatiefnemers zoeken mensen, die een och tend, middag of avond in de week willen helpen bij de or ganisatie. Er zijn allerlei klus sen: het contracteren van groepen, publiciteit, subsidies aanvragen, bijeenkomsten be leggen, telefonische contacten leggen e.d. Ook wil Projekt 75 contacten leggen met groepen, die zich op het „Gebeuren" - vermoedelijk een week-end in mei - op een of andere manier willen manifesteren. Inlich tingen: Projekt 75 Lenneke Lennekc Beetstra, 071-140182 of Annemarie Kloots, 071-120932. Schriftelijk: Rem- brandtstraat 17 in Leiden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2