Belangstelling Morsch gering Piot redt eer voor België: 2-1 Gesprek met wethouder levert VWS weinig op KNVB betaalt geld voor niets Clubs willen niet verhuizen Ton Vissers krijgt geen nieuwe licentie Vijfde titel voor het duo Rodnina/Zaitsev DONDERDAG 27 JANUARI 197' Hilversum - De afkoopsomdie de KNVB neertelt om Johan Cruyff en Johan Neeskens beschikbaar te krijgen voor de interland Enge- land-Nederland op 9 februari, wordt ten onrechte aan Barcelona betaald. Het dagblad Trouw kwam er via een simpel telefoontjenaar Vasivic achter dat de vriendschappelijke wedstrijd St; Germain-Barcelona die oorspronkelijk voor 9 februari was vastgesteld, al lang is afgezegd. De voormalige laatste man van Ajax, nu trainer van de club uit Parijs, sprak er zijn verbazing over uit, dat Barcelona aan de KNVB geld had gevraagd schermend met die oude afspraak.- Jacques Hogewoning, gisteravond met die uitspraak geconfronteerd, reageerde nogal geïrriteerd: „Daar iveet ik niets van. Als Montal (voor zitter van Barcelona) dat zegt, ge loof ik zo'n man. Trouwens, wat zeurt men nu toch, Eerst roept ie dereen dat Cruijffen Neeskens moe* ten meespelen en dan zorgen we er voor en krijgen we weer boze reac ties. Dat geld komt overigens via de televisierechten wel terug. Hogewoning wist op dat moment nog niet, dat de NOS de wedstrijd in het Wëmbley-stadion niet recht streeks zal uitzenden, maar in de loop van de avond een samenvat ting zal geven. - Interim bondscoach Jan Zwartkruis, die gisteren in Rome de vriendschappelijke interland Ita- lië-België bezocht, lijkt niet voor nemens om Win? van Hanegemop te roepen voor de interlands tegen En geland en België. Zwartkruis giste ravond: Natuurlijk verkeert Van Hanegem weer in goede vormHij is bij AZ"67 weer de dominerende middenvelder zoais hij ook bij Feyenoord was, maar om hem nu voor een of twee wedstrijden te se lecteren om hem daarna weer aan de kant te schuwen, daar voel ik in wezen weinig voor. Op deze manier zou je alleen maar de doorstroming van de jongeren belemmeren, waarop je straks toch weer moet te rugvallen". Zwartkruis zei het niet :htstreek$. maar hij wekte dui delijk de indruk aan Van Hanegem voorbij te zullen gaan. Willem heeft natuurlnjk een geweldige in breng. Hij heeft veel ervaring ,hteeft alles in het voetbal meegemaakt, maar om hem heen en weer te stu ren, daar voel ik echt niet zoveel Overigens beraden Hogewoning c,s. zich zaterdag 5 februari over de op volging van Jan Zwartkruis.de tij delijke bondscoach. „We gaan ons oriënteren aldus de voorzitter sec tie betaald voetbal, want we moe- tfin zo snel mogelijk na de interland tegen België een nieuwe bondscoach aantrekken." LEIDEN - 'Sinds mensenheugenis al ventileert Sportstichting-voorzitter Piet Biegstraaten zijn ongenoegen over het chronisch gebrek aan voet balvelden in de stad Leiden. Er ging geen gele genheid voorbij of Piet beklom de barricaden, spuwde zijn gal, meestentijds richting vroede va deren. BRUSSEL - De omstreden Nederlandse ploegleider Ton Vissers krijgt geen licentie om een nieuwe profwielerploeg te gaan leiden. Tot die conclusie is de Belgische Wielrijders Bond gekomen na een onderhoud met verschillende Nederlandse en Belgische beroepsrenner^, die nog steeds achterstallig salaris van Vissers tegoed hebben. De BWB. die vorig jaar Vissers ook een licentie weigerde, bood in overleg met de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie de vaak bekritiseerde ploegleider een kans öm aan het wielerfirmament terug te komen, in dien hij aan zijn verplichtingen daterend uit 1975 kon voldoen. Vissers leidde toen de Alsaver-formatie en was genoodzaakt, omdat de „pillen- firma" ook in moeilijkheden kwam, de ploeg voortijdig op te heffen. De Nederlandse profs Bennie Kóken, Jan van Katwijk en Jan Aling, alsmede de Belgische wielrenners Eric Leman, Staf van Roosbroeck en Ronny van Marcke werden toen, ondanks de contractuele overeen komst, niet meer verder uitbetaald. Voor Van Katwijk en Aling restten er nog vier maanden honorarium, terwijl Koken slechts een paar hon derd gulden tegoed heeft. In Brussel bleek, dat de ploegleider slechts een gedeelte van de totale schuld kon voldoen. Alhoewel Aling en Van Katwijk aandrongen om met ongeveer een kwart minder genoegen te nemen, zodat zij toch nog wat geld kregen en daarmee de zaak kon worden afgedaan, weigerden de Belgische renners dit. De achtergrond van déze mislukte transactie is het proces, dat de Belgi sche vakbond Sporta heeft aangespannen tegen Alsaver. De Belgische wielrenners vertrouwen erop, dat Sporta alsnog het volledige bedrag zal lospeuteren. Ton Vissers op zijn beurt heeft ook een gerechtelijke procedure lopen tegen de inmiddels geliquideerde Brusselse firrna, die als verkooporga nisatie fungeerde van een Zwitserse maatschappij. ,,Niet alleen de groep, maar ook ik heb nog geld tegoed", vertelde Ton Vissers. De ploegleider, die voor de Belgische formatie Splendor-Gero-Zoppas had willen gaan werken, zal zijn activiteiten moeten uitstellen, omdat hij ook in Nederland geen licentie krijgt, voordat de zaak volledig is afgedaan". Door Ad van Kaam Sinds jaar en dag ook staan de ver enigingen hier ter stede als koorknapen in de rij om Bieg- straatens loffelijk streven naar 'meer' met jubelzang te onder steunen. Ze komen wekelijks naar het 'klaaguurtje' van de Sportstichting' om van hun mis noegen over de belabberde situa tie op en rond hun veld(en) gewag te maken. Welsprekend wist Piet Biegstraaten de moed er bij de meesten nog in te houden, al ver liest men het pand aan de Groe- nesteeg dikwijls gedesillusio- neerder dan men het betreden had. Aan de misère leek geen eind te komen. Totdat, de hemel boven de veldert in kort tijdsbes tek opklaarde. Toen daalde, vreemd genoeg, de stemming bij velen nog verder. Niet bij Biegstraaten en de zijnen uiteraard, de heren waren in hun nopjes met de gereedkoming van het sportcomplex Morsch I, de aanleg van Morsch II en het be loofde land aan De Vliet, een toe komstdroom die binnen' afzien bare tijd werkelijkheid dreigt te worden. Piet Biegstraaten ver scheen dan ook, voor het eerst sedert jaren, opgeruimd op de nieuwjaarsreceptie van de Sport stichting. Er begint schot in te komen, meldde hij het samengelopen volk, 'het begint er op te lijken, dat Leiden wat de velden betreft binnenkort wat opgeluchter kan ademhalen.' Het applaus bleef uit. Wat was er intussen gebeurd? Hearing Half decèmber organiseerde de Sportstichting een hearing voor de clubs om de meningen te pei len omtrent de verdeling van Morsch II, een complex van vier velden, dat volgend SKI - De Zwitserse favoriet Lise- Marie Morerod heeft gisteren in Crans Montana een nederlaag gele den op de slalom tegen de 16-jarige Fran^aise Perrine Pelen. Winnares in de Alpine-combinatie werd.Ma rie Theresa Nadig. SCHAATSEN - Lissenaar Egbert van 't Oever, coach van de Neder landse jeugdschaatsploeg, is giste ren tijdens een schaatsmarathon in Alkmaar tweede geworden. Win naar werd Jan Dekker. Bij de da mes zegevierde Atje Keulen- Deelstra voor Sophie Westenbroek. IJSHOCKEY - Henk Brand zal het volgend seizoen niet meer optreden als coach van de Heerenveense ijs- hockeyclub. De Friese club maakte gisteren bekend, dat Brand er de voorkeur aan geeft zijn studie in Rotterdam af te maken. wordt opgeleverd. In tegenstel-, ling tot Morsch I, dat in zijn ge heel bespeeld wordt door DO- COS. wil de Sportstichting ver schillende clubs op Morsch II huisvesten, dit om elders in de stad ruimte te creëren. Gegadig den voor zo'n nieuw complex te over dacht men, maar dat viel tegen. Welgeteld twee clubs stelden zich positief op. ZLC en Leiden, twee anderen reageerden 'matig' en thousiast. Oranje Groen en Uni- tas, en eén wilde eerst nog huis werk plegen, VNL. De rest gaf niet thuis, voor zover aanwezig dan, want wegblijvers waren er zat. Wat De Morsch aangaat was de Sportstichting niet rouwig om het overheersende gebrek aan be langstelling. immers exact de juiste clubs toonden wel interes se Staande het gegeven, dat in ieder geval éen club van de Bos- huizerkade af moet (in verband met de aanleg van een verhard oefenveld en de nieuwbouw van het zwembad in Zuid West) kwam ZLC geroepen. De uiterst onzekere toekomst van ^Pomonp in acht genomen was de aanmelding van de v.v. Leiden een uitkomst. Wil bovendien VNL nog coöpereren dan is men erop De Morsch wel uit. Zaterdag (Leiden) en zondag (ZLC) past bovendien goed in elkaar en VNL kan er als kleine vereniging best tussengestopt worden. Bij de Sportstichting voelt men veel voor deze verdeling, een uit gesproken mening wordt nog niet gegeven, omdat de zaak eerst binnenskamers nog behandeld moet worden. Over het pro bleempje 'wat moet er met Po mona gebeuren als Leiden weg is en de velden onverhoopt niet door het AZL of de Annakliniek worden opgeslokt' was men het ook nog niet eens. ASC is een ge gadigde, DIOK misschien ook. Toekomst Biegstraaten beaamt: "De Morsch is geen probleem. Maar huiverig ben ik voor de toekomst. We heb-- ben inmiddels wel geconsta teerd, dat de clubs niet staan te springen om van hun 'stekkie, af te komen. Ik heb het idee dat, als straks het Vlietplan gerealiseerd gaat worden, de verenigingen van twéé walletjes willen eten. Ze zijn allemaal nog steeds voor ver ruiming van de speelgelegenheid maar wijzen hun buurman aan als degene die vertrekken moet. Als ze dat allemaal doen staan we straks wel vooreen dilemma. Ik kan, met nog steeds een enorme behoefte aan velden, als de we thouder komt vragen hoeveel grond we willen hebben toch niet zeggen: 'Laat maar zitten, maak er maar een speelweide van want de clubs willen niet?'. Dat zou toch belachelijk zijn. Na tuurlijk, ik kan me de problemen die een verhuizing met zich meebrengt best voorstellen. Dat vraagt grote financiële offers van HELSINKI - Het Europees kam pioenschap paartijden in Helsinki is een doorslaand succes geworden voor de Sowjet Unie. Na Irina Rod- nina/Alexander Zaitsev, die voor de vijfde keer de titel grepen, volg den in het klassement nog twee pa ren uit Rusland. Zilver was voor Vorobijeva/Vlasov, brons voor Tsjerkaskova/Sachrei. Aan laatst genoemd duo had het publiek het meeste plezier Het volledig onge lijke paar, hij is negentien, zij pas twaalf, hij steekt ongeveer een halve meter .boven zijn kleine part- een club, zeker goede kantine achtergelaten moet worden. Maar het zal er toch van moeten komen. Ik raad de clubs dan ook aan om nu al rond de tafel te gaan zitten. Laten ze proberen een voor ieder aan vaardbaar plan te realiseren." Sportstichting-directeur Philipsen vult aan: "Zo'n buitenkansje als De Vliet kunnen wij ons niet la ten ontglippen. Vier wedstrijden per veld per wee kend is de officiële norm waarvan men bij het bespelen van de ter reinen dient uit te gaan. In Leiden voldoen wij daar. ondanks het nieuwe Morsch-complex, bij lange na niet aan. Met De Vliet (hoeveel velden er komen is nog niet' zeker) doen we een stap in de goede richting. Die velden moe ten er doodgewoon komen, dat is een ding wat zeker is, mede ook gezien de toenemende behoefte aan recreatie. Gaan de clubs niet uit zichzelf dan wijzen wij ze LEIDEN - Het steekspel tussen enerzijds de tennisvereniging VWS en anderzijds wethou der Tesselaar en de Leidse Sportstichting, blijft, ook na het gesprek tussen de wethouder en de vereniging bestaan. DWS, in de persoon van de heer Van Aggelen, blijft vechten voor hetgeen waarop de vereniging recht meent te hebben: twee tennisvelden. Het gevecht da teert van zo'n tweeëneenhalf jaar geleden, toen bij de "ontginning" van Cronesteijn VWS van haar velden moest verdwijnen en zodoende zonder complex zat. Gisteren had de voorzitter van VWS, Van Agge- ler. daarover een gesprek met Tesselaar. Nu pas, nu de uiteindelijke verdeling van de der tien tennisvelden, die Leiden rijker wordt, al lang een feit is. -Van Aggelen begon vol opti misme. Zijn plannen, dat VWS twee tennisba nen van Roomburg zou "krijgen", behoefden alleen de bevestiging van de wethouder. Tesse laar zelf moest eerst een fout goed maken, die hij in de afgelopen twee jaar had begaan: bij een eventuele uitbreiding van de ten niscom plexen van Leiden zou het eerst aan VWS ge dacht worden. Dat is niet gebeurd. Zijn fout of de fout van VWS? Tesselaar had in ieder geval zijn belof ten na kunnen komen, terwijl VWS wat harder en regelmatiger aan de deuren van het stad huis en Sportstichting had kunnen kloppen. Het gesprek van een half uur had in ieder geval een voor beide partijen onbevredigende af loop. Tesselaar beloofde dat hij met de tennis vereniging Roomburg een gesprek zal hebben over het eventueel afstaan van twee banen aan VWS. Een louter formeel gesprek. Roomburg zal niet ingaan op dat verzoek. Ten eerste, om dat de club zelf al een te groot aantal leden heeft en iedere baan 'kan gebruiken, en ten tweede omdat de relatie tussen beide vereni gingen van dien aard is, dat Roomburg niet louter uit bereidwilligheid twee banen zal af staan. Tesselaar: "Of VWS binnen niet al te lange tijd zal kunnen tennissen, is geheel afhankelijk van de bereidwilligheid van Roomburg. Er is al een contract met Roomburg getekend dat de club er drie velden bij krijgt. Ik heb Van Agge len ook gevraagd of VWS wel ingeschreven staat bij de KNLTB en of VWS bij het verkrij gen van twee banen genoeg leden zal hebben, die de contributie van 160 per jaar, kunnen en willen betalen. Dat leverde volgens hem geen problemen op". Navraag bij de KNLTB over het bestaan van een tennisvereniging VWS in Leiden leverde ont kennende antwoorden op. Van Aggelen: "Ik bepaald zelf wel of ik besth. Ik heb Tesselaar gezegd dat we, als we twee ba nen krijgen, zullen spelen met spelende leden. Maar ik denk dat hij een beetje aangepakt is door Biegstraaten van de Sportstichting en de Leitenza, de commissie die de verdeling van de nieuwe tennisvelden voorbereidde. Nu wilde hij ons weer in een eventueel nieuw plan in het Vïietpark herbergen, maar dat pikken we niet. Ikzelf verwacht ook niets van het gesprek tus sen de wethouder en Roomburg. Maar we zul len niet stilzitten, totdat we het recht, waarop we aanspraak menen te hebben, hebben ver kregen. Ik ben bang dat er maatregelen wor den genomen achter onze ruggen om". Over het feit dat VWS ook bij de Sportstichting niet geregistreerd staat wilde Van Aggelen niets weten. "Als men mij (lees: onze vereni ging) wil registreren is dat hun zaak. Ik vind het alleen jammer dat een particulier initiatief (het principe waarop VWS is gebaseerd) bij de Sportstichting niet gewaardeerd wordt. VWS heeft alleen adhesie van de Sportstichting no dig als we viagen of ze wat voor ons willen doen". Piet Biegstraaten, voorzitter van de derde partij, wil er weinig woorden aan vuil maken. "Me neer Van Aggelen heeft zijn mening, ik heb de mijne. Ik heb geen zin om via de krant met hem in discussie te treden". WALTER OOMEN ROME - Christian Piot, de doel man van het Belgische elftal en Standard Luik, redde uiteindelijk de eer voor de Belgische ploeg. Hij schoot, vijf minuten voor het einde van de vriendschappelijke interlandwedstrijd teg'en Italië, een strafschop in en bepaalde daarmee de eindstand van het teleurstellende duel op 2-1. Daar mee kregen de Italianen gisteren minder dan zij qua veldvcrhou- ding verdienden. Vanaf het eerste fluitsignaal van de Oostenrijkse arbiter Erich Li- nemayer domineerden de Azzuri. In de 25ste minuut kwam Italië ook op 1-0. Erwin van den Daele kopte slecht terug op Piot. Gra- ziani doorzag dat en prikte de bal langs de verslagen doelman in het lege doel. Ook in de tweede helft werd Italië - België niet het boeiend schouw spel, waarop de 16.000 toeschou wers in het Olympisch stadion van Rome hadden gehoopt. Guy Thijs probeerde meer aanvallende kwa liteit te verkrijgen door midden velder Courant in te wisselen voor Verheven. Maar ook de speler van Lokeren kon België geen inspira tie geven. liet spel beperkte zich tot het doelgebied van Piot, waar de razendsnelle Graziani voor veel verwarring zorgde. Een actie van de Torino-spits vormde in de 75ste minuut de inleiding tot het tweede Italiaanse doelpunt. Een schot van hem stuitte af op Broos. Invaller Sala ving de bal op en so leerde knap door de Belgische de fensie: 2-0. Dat leek de eindstand te gaan worden, tot een strafschop (Ver- heyen werd gevloerd door doel man Castellini) België nog Iets dichter bij Italië bracht. Winst Tsjechen Vaclav Jezek, de bondscoach van Tsjechoslowakije, zal zich onget wijfeld meer hebben voorgesteld van het weerzien met FC Den Haag. De Tsjechen wonnen hun enige oefenwedstrijd in Neder land legen een betaalde club zon der veel inspanning met 6-1. Zijn landgenoot Malatinsky, oefen- meester bij FC Den Haag, kon het echter ook niet helpen. Hij moest aantreden met een verzwakt elf tal. Thie, De Caluwé, Korevaar, Kila, Van Leeuwen en Schoenma ker ontbraken om diverse rede- Europees kampioen Tsjechoslo wakije toonde aan weinig aan klasse te hebben ingeboet. De aanvallen, veelal opgezet door de kalende Pollak, liepen over zeer veel schijven en de geoliede ma chine was bijna niet af te stoppen. Gelukkig voor Den Haag wilden de Tsjechen het vaak te mooi doen en kon met name Mansveld veelal ■k Graziani gaat het eerste doelpunt en doelman Piot zijn kansloos. redding brengen. Het scoreverloop was voor 2500 toeschouwers als volgt: 8. Moder Va?i den Daele (r) 0-1, 40. Gajdusek 0-2, 46. Gajdusek 0-3, 52. Nehoda 0-4, 61. Noel 1-4, 84. Nehoda 1-5, 87. Gajdusek 1-6. ner uit, demonstreerde een aantal staaltjes dat nieuw was voor het Europees kampioenschap. Hoog tepunt in hun nummer, dat soms dichter bij circuswerk dan bij de voor de kunst rijsport gangbare normen lag was hun wereldpre mière van de vier-voudige lutz. Opvolger van de naar de prof- rijen overgestapte John Curry wordt vandaag de winnaar van het hoogst inteiessante duel tussen de Rus Kovalev en de Oostduitser Hoffmann. Kovalev staat achthon derdste punt voor. ■DOOI? AL Die Mocoet? ujoeor owze -djurbetaalvb SUlETgeaftME OKHE£SBAAg.'

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11