P arkeerverbod vrachtauto's in Leiderdorp Weidse agenda de Haarlemmerstraat Verkeer eiste in 1976 drie levens Parkeerproblemen in Enquête in Oostdorp Wassenaar PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 25 JANUARI 1977 College praat met chauffeurs en directies LEIDERDORP - B en W van Leiderdorp gaan met chauffeurs en directies van transportbed rijven praten over problemen die in Leiderdorp zijn ontstaan naar aanleiding van het parkeren van vrachtwagens. Met name in de wat smallere straten in het oude gedeelte van Leiderdorp leidt een en ander regelmatig tot problemen. De maatregelen die B en W hebben aangekondigd, ondermeer een gemeentelijke verordening die parkeerexessen moet tegengaan. zijn het gevolg van een stroom van klachten uit verschillende woonwijken, waar niet alleen de straat vrijwel geblokkeerd wordt. maar waar bovendien de vrij schaarse parkeerruimte in het dorp voor een groot deel door vrachtwagens wordt ingenomen. Daarnaast zijn er nogal wat klachten gekomen over het „warmdraaien" van vrachtwa gens en de daarmee gepaard gaande geluidsoverlast. 3 en W willen in de toekomst alleen nog maar toestaan dat vrachtwa gens op de industrieterreinen Touwbaan en Lijnbaan parkeren, terwijl daarnaast in de buurt van de Mauritssingel een speciaal parkeerterrein voor vrachtwa gens zal worden gecreëerd. Een en ander komt aanstaande woensdag tijdens het gesprek met chauffeurs en directies aan de orde. ACTIES Met name bewoners van de Hoofd straat en omliggende straten hebben in het verleden acties op touw gezet om de parkerende vrachtwagens uit het centrum van Leiderdorp te krijgen. Bij de laatste actie deed wethouder drs. E. Drenth de toezegging dat er op korte termijn iets aan de proble men van de Hoofdstraatbewo ners, waaronder de moeilijkhe den met parkerende vrachtwa gens, gedaan zou worden. Ook tijdens een gemeentelijke hea ring voor bewoners van de Zijl- dijk kwam het probleem van de vrachtwagens regelmatig aan de orde. In verband met ziekte van wethou der Drenth zal wethouder me vrouw D. W. Tichler-Moerman morgenavond het gesprek met directies en chauffeurs leiden. Vrachtwagens mogen straks alleen nog parkeren op het Leiderdorpse industrieterrein. Vanavond (1) Opschieten, krant wegleggen, eten en hup, op naar Steen- schuur 6, het logegebouw van de Leidse loge der Theosofi sche Vereniging. Ir. H. J. G. Klinkert spreekt daar van avond om acht uur, over het onderwerp "Wat zijn vol maakte mensen?" Vanavond (2) De Engelssprekenden en horenden kunnen daarna me teen door naar het Rijksmu seum van Oudheden, Rapen burg 28, waar prof. dr. A. D. Trendall van de universiteit van Victoria in Australië een archeologische lezing houdt over; Greek Mythology and Drama as represented on re cently discovered South- Italian Vases (wie dit niet be grijpt kan zich de tocht naar het museum besparen; Tren dall spreekt zonder ondertite ling). Aanvang ook acht uur. Vanavond (3) Het alternatief is de bijeen komst in het zaaltje naast de kerk op de hoek van de Bloe mistenlaan, ingang Lammen- schansweg. W. J. Stuyver uit Warmond, geestelijk raads man bij de Koninklijke Land macht, houdt voor de afdeling Leiden van het Humanistisch Verbond een lezing. Vragen als: "Wat is het verschil tussen gewetensbezwaren en poli tieke bezwaren?" zullen aan de orde komen. Acht uur. Toneel Wie geen toneelervaring heeft en toch toneel wil spelen, melde zich in het Breehuys. De toneelgroep daar kan nog wat nieuwe leden gebruiken. De groep houdt zich - op donder dagavonden van acht tot elf uur - bezig met improvisatie oefeningen en eenvoudige vormen van acrobatiek (een voorbeeld daarvan zal de kop rol wel zijn) en wil komen tot een theaterproduktie voor kinderen. Het Breehuys, Breestraat 19, tel. 130983. Kindermiddag Woensdag, van half drie tot half vijf, houdt het Rijksmu seum van Geologie en Minera logie Hooglandsche Kerk- gracht 17-19) een kindermid dag. Dit was een kort, doch zeer krachtig bericht. Bridge Genoeg van dit stadse gefrats. Op naar het "platteland", naar Leiderdorp. Ten bate van de dr. W. M. Phelpstichting voor spastische kinderen wordt za terdag in sportzaal "Op Dreef' een open bridge-drive gehou den. Aanvang half acht. Aan melden bij P. M. E. van der Nijl, Raaphorst 6, Leiderdorp, tel. 071-890416. Zoeterwoude Zwemtoernooi, Oranjebal en concert in Wassenaar WASSENAAR - Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix heeft de Wassenaarse Oranjevereniging "Koningin Wil- helmina" in samenwerking met andere verenigingen een aantal evenementen voorbereid. Op 31 januari wordt in de Messias- kerk een concert gegeven door de Wassenaarse muziekvereniging Excelsior. Kaarten daarvoor zijn gratis af te halen bij het gebouw van Excelsior aan de Schoolstraat of bij boekhandel Hoogeveen aan de Kerkstraat en het Stadhouder splein. Op 28 januari wordt tussen 19.00en 21.00 uur voor kinderen van de Wassenaarse basisscholen in het Sportfondsenbad een zwemtoer nooi gehouden. Op 4 februari is er vanaf 19.00 uur zo'n zelfde toernooi voor de scholen voor voortgezet on derwijs. Beide toernooien worden georganiseerd door "De Zilver meeuwenen de zwemvereniging WIK. Op 5 februari wordt vanaf 21.00 uur in het Jeroenhuis een Oranjebal georganiseerd in samenwerking met de carnavalsvereniging "De Deylknotsen"Daar zal ondermeer de nieuwe carnavalsprinses Bea VI van Wassenaar worden geïnstal leerd. Op de avond wordt onder meer opgetreden door de accor deonist John Woodhouse. Nou ben ik altijd erg goed met de politie, dus heb ik aangeboden de auto zelf naar het bureau te bren gen. Inmiddels was het wel een hele oploop geworden met zes a zeven agenten. Op het politiebureau aangekomen vertelden ze me, dat alleen de offi- cier tot teruggave van de auto zou kunnen beslissen. Omdat ik de of ficier niet in het politiebureau mocht bellen, ben ik naar huis ge lopen. Eerst was hij er niet, maar later kreeg ik de auto terug. Het heeft me allemaal zeker drie uur gekost. En dat in die drukke tijd voor de kerst. Het heeft me erg veel geld gekost". Reactie van we thouder Waal: "Ik ben in ieder ge val blij, dat de politie zo doortas tend optreedt tegen verkeersover- treders. Maar het is me ook wel duidelijk dat er een ontheffings regeling moet komen. Wij willen ook graag een einde maken aan de moeilijkheden". Slager Van der Zon kreeg de toezegging dat die regeling er in elk geval vóór 1 sep tember '77 komt. Van der Zon: "Gelukkig, want ik heb de afgelo pen maanden al heel wat bonnen gehad. Zelfs midden in de nacht slingeren ze je op de bon. Maar ik heb het volste vertrouwen in de wethouder dat hij er iets aan zal doen. Wethouder Waal: "Kom, kom, u maakt me verlegen". Herbestrating Vollersgraeht in Februari LEIDEN - Naar verwachting voor half februari zal er worden begon nen met de herbestrating van de Vollersgraeht. In de komende we ken zal de verlichting van deze gracht worden verbeterd; de be staande lantaarns zullen worden gehandhaaf en met enkele lan taarns worden uitgebreid. Ook zul len er bomen worden bijgeplant. In samenspraak met de bewoners en de projektgroep Maredorp is het herbestratingsplan vorig jaar de cember op enkele punten aange past. Dat geldt bijvoorbeeld voor het hoekje waar de straat smaller wordt. Van de twee parkeerplaat sen is er één vervallen. De ander is laad- en losplaats geworden voor een accuhandel. VOORSCHOTEN - Ophaaldienst grofvuil 2 februari: Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg), John F. Kennedy- plantsoen, Oranjekade, Narcis- straat, Tulpstraat, Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, Bijdorpstraat, Willem de Zwijgerlaan, Burge meester gehandhaafd Kempenaer- straat, Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijngaardenlaan (zuidzijde), Veur seweg, Essenlaan, Rouwkooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haag- wijk. op de Dr. Kortmannstraat. De bestuurder van een van de personenauto's, een 57- jarige Leidenaar, kwam daarbij om het le- Een dag later, op 3 maart, overleed er op de Hoge Rijndijk eveneens een inwoner uit Leiden, nadat hij met zijn auto in een bocht was geslipt en tegen een brug was gereden. Een geluk was het, dat er op 19 maart geen mensen in een fabriek op het industrieter rein aanwezig waren, want er ontplofte een moffeloven. De schade aan machines en gebouwen bleek aanzienlijk te zijn. Ernstig beenletsel kreeg een 25-jarige man, toen hij op 10 december tijdens het leggen van dakplaten, van een hoogte van 9>/2 meter van een dak op de grond viel. Groepscommandant Van 't Hoog signa leert eveneens, dat de politie in Zoeter woude er na de verbouwing van het ge meentehuis een stuk beter is komen te zit ten. Nu beschikken opper Wassenaar en zij'n collega's over een aparte kamer, ter wijl dit voorheen een caravan was. De vraag blijft echter wel hoelang Zoeter woude nog moet wachten op een nieuw politiebureau. LEIDEN - Slager Van der Zon uit de Haarlemmerstraat heeft gis termiddag in de gemeentelijke verkeerscommissie een krachtig pleidooi gehouden voor een par- keerontheffingsregeling voor de bedrijven in de Leidse binnenstad. Hij deed dat aan de hand van een persoonlijke ervaring met de strengere parkeercontrole in de Haarlemmerstraat. "Mijn zoon was vlak voor de kerstdagen bezig om de vleeswagen in de Haar lemmerstraat, toen de politie ar riveerde en opdracht gaf om de auto weg te halen. "Maar dat kon niet direct, want er stond nog een emmer sop in de auto", aldus Van der Zon. "Toen ik hem even later wilde weghalen, zei de politie dat de auto in beslag genomen was en dat hij zou worden weggesleept. Op de Hoge Rijndijk in Zoeter woude vond dit jaar een van de d rie dodelijke verkeersongelukken plaats. ZOETERWOUDE - In het afgelopen jaar gebeurden er in Zoeterwoude drie ver keersongelukken met dodelijke afloop, aldus de adjudant G. van 't Hoog in zijn jaarverslag van de groep Hazerswoude (hieronder ressorteert Zoeterwoude) van de rijkspolitie. Op 11 januari 1976 gebeurde er een éénzij dig verkeersongeluk op de Gelderwoud- seweg, waarbij een 35-jarige inwoner van Benthuizen enkele dagen na het ongeval aan zijn verwondingen bezweek. Op 2 maart kwamen twee personenauto's en een vrachtwagen met elkaar in botsing aanrijding LEIDEN - Een 45-jarige Leidenaar raakte gistermiddag omstreeks half twee gewond bij een verkeersonge luk op de hoek van de Kooilaan en de Surinamestraat. De automobi list, die de Kooilaan bereed in de richting van de Willem de Zwijger laan, zou geen voorrang hebben verleend aan een uit de Suriname straat komende wagen. Als gevolg van de botsing kantelde de aange reden auto, waarvan de bestuurder echter nauwelijks enig letsel kreeg. De andere automobilist kwam er met een zware hersenschudding en snijwonden aan het hoofd slechter vanaf. Hij moest door de EHD naar een ziekenhuis worden overge bracht. Automobilist gewond bij WASSENAAR - De buurtvereni ging Oostdorp en omgeving uit Wassenaar houdt een enquête on der de bewoners van deze wijk om meer inzicht te krijgen in datgene wat in de wijk leeft. De enquête is voornamelijk bedoeld om de be hoefte aan ontspanning te peilen en verder wordt gevraagd naar de be hoefte aan peuter- en kleuterop- vang, instuiven voor jongeren en sociëteitsbijeenkomsten voor vol wassenen en bejaarden. WASSENAAR - Terwijl er nog altijd maar geen sneeuw valt maakt de sneeuwpop Snoety op het Wassenaarse recreatiepark Duin- rell reclame voor de mogelijkheden om ook zonder sneeuw te skiën. Op de kunstbonen op Duinrell worden de hele winter door cursussen gege ven, waarvoor tot op heden erg veel belangstelling bestaat. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 21 tot 28 jan., door Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. DINSDAG Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting wereknde jongeren, 7.30-8.30 uur nam. Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gemeenschap, 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm. - 6 uur nam. 't Breehuis, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam.; volksdansgroep, 7-8.30 uur nam.; yoga 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, koken, 5-8 uur nam.; yoga 6.30-8 uur nam.; Nederlands, studiebegeleiding BVBI, 8-10 uur nam.; jazz-ballet, 9-10 uur nam. Steenschuur 6, Leidse vereniging van Postzegelverzamelaars, 8 uur nam. 't Raedthuys, Nieuwe Rijn 19, lezing Ro- zekruisers Genootschap „De zevenvou dige werking van de goddelijke Zon", 8 Kerk hoek Lammenschansweg/Bloe- mistenlaan, lezing humanistisch ver bond „Wat is het verschil tussen gewe tensbezwaren en politieke bezwaren", spr. W. J. Stuyver, 8 uur nam. Museum van Oudheden, Rapenburg, le zing archeologie, 8 uur nam. Loge-gebouw, Steenschuur 6, lezing v.d. Theosofische vereniging „Wat zijn vol maakte mensen?", 8 uur nam. SSR-gebouw, Hogewoerd, prof. Thoe- nes spreekt over elites, 8 uur nam. Stadhuis, commissie interne organisatie en beheer, 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, commissie maatschappelijk welzijn, 8 uur nam. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donderda gavond van 7-8 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en'nacht be reikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, tel. 140483. Alge mene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18 30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 16.30-17.30 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-11.00 uur, Tuinstadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2