Danaiden staat HKY remise toe in vierpuntenstrij d Verlies Leiden in 23 seconden Donkere dagen Foreliolte voorbij Huisman-Fase strijd om Leidse Zuiderkwartier vindt Waterloo hij Excelsior Bosch leidt in strijd om jeugdschaaktitel Opluchting bij DIOK na ruime winst: 29-7 14 MAANDAG 24 JANUARI 1977 SPORT SPORT BVO-LUBA: 1)0-78. Eric Ross topscorer van de Alpheuse ploeg, is de Luba-spelers Van den Nieuwen- dijken Van Oort opnieuw te snel af. ENSCHEDE/ALPHEN AAN DEN RIJN - Zelfs de anders zo uiter lijk onbewogen Hennie Blom werd asgrauw. Als een begrafe nisstoet verliet zijn opnieuw op de valreep verslagen basketbal team de Enschedese Diekman- hal. Het drama was compleet voor Mercasol Leiden want tegenstander Arke Reizen Twente kende slechts 23 secon den een voorsprong. Het waren evenwel de alles beslissende laat ste seconden: 90-89.Pech? Hen nie Blom noemde het liever „geen geluk, dat klinkt beter" en gistermiddag voor de NOS- microfoon: „Het was ons be kende onfortuin". Pech of onfor- tuin", het resultaat blijft hetzelf de: nihil. Toch wordt de Leidse ploeg bestempeld als het stunt team van de eredivisie. De spec taculaire resultaten van de afge lopen drie weken tonen dat on dubbelzinnig aan. En toch. De boom wordt hoe langer, hoe dik ker luidt een bekend kinder rijmpje, dat onderhand hei treu rige lijflied begint te worden van Mercasol. Het lijstje van nipte nederlagen wordt hoe langer, hoe dikker. Driemaal verloren de Leidenaars in dit seizoen een wedstrijd met 1 punt verschil, driemaal al werd een wedstrijd met 2 punten ver schil verloren. Éénmaal slechts was Leiden zelf de gelukkige winnaar met 1 punt. Zeven wed strijden waarin spanning, sensa tie en spektakel hand in hand gingen. Dat verklaart de huidige populariteit van het Leidse bas ketbalteam, want die zeven wed strijden toonden aan dat Leiden, zoals speler Peter Paulides het uitdrukte, „iedereen op een goede dag kan pakken." En toe ook weer zaterdagavond in de goed bezette sporthal in En schede die kater. „Het is eigenlijk niet eerlijk" zegt Peter Paulides met rauwe stem. Het was ook niet eerlijk. Leiden is na de jaarwisse ling als een komeet aan het vader landse basketbalfirmament om hoog geschoten. Landskampioen K/Amstelveen kwam met knik kende knieën uit de bomvolle vijf Meihal, daarna werden DDRZ en DL Amsterdam op verbluffende manier geklopt en zaterdag ver diende AR Twente een dergelijk lot. Slechts de statistieken konden het falen van Leiden blootleggen. Het schotpercentage van Leiden bedroeg 55 percent, bijzonder hoog en hoger dan dat van Twente (51 pet.). Daaraaan heeft het dus niet gelegen. Ook de re bound en de vrije worpen (3 stuks slechts) waren prima verzorgd. Het priemende vingertje van ma nager Henk Reekers stopte bij het aantal keren balverlies, waar bij alleen Greg Bell er al 10 op zijn naam bracht. Leiden verloor va ker dé bal (door loopfouten bij voorbeeld) dan Twente en daarom won de thuisploeg. En omdat de produktie van de Leidse guards, Hoeksema en Leysner, dit keer te wensen over liet: 10 punten. Leiden kreeg bij aankomst in de Diekmanhal direct een verras sing te verwerken. De Amerikaan Pete Harris ontbrak op het appèl bij de "Tukkers" en dat ver stoorde de Leidse concentratie. De openingsfase verliep nog vlot, Leiden scoorde via een onna volgbare Bell vlot en Twente zocht wanhopig naar aansluiting. Die kwam pas toen coach Lace Strong zijn rol verwisselde voor die van speler en zijn aangeslagen ploeg van een 20-31 achterstand terugbracht naar een gelijke stand bij rust: 49-49. Leiden werd toen pas wakker geschud uit de gedachte dat een Twente zonder Harris een zacht gekookt eitje zou vormen, want Ruud Harre wijn (30 punten) en Strong onder streepten het tegendeel. Ook na de basketwisseling bleef de spanning en de wedstrijd groeide uit naar een ook technisch hoog staand spectakel. Bij Leiden zorgden Greg Bell, met 38 punten tegen een percentage van 59% de Leidse alleskunner, en Peter Kop (20 punten, 50 pet.) voor hartver warmende hoogstandjes, terwijl Vic Bartolome zijn overmacht onder de borden nog eens kracht bijzette. Zo sleepte de strijd zich naar de eindfase, met voortdu rend een voorsprong voor Leiden op het scorebord. De 5de per soonlijke fout van Bartolome, tweeënhalve minuut voor het einde deed zijn ploeg de das om. Twente kwam van 85-89 op 90-89, 23 seconden voor tijd. De eerste, enige en beslissende voor sprong. Aanstaande zaterdag zal de Vijf Meihal vrijwel zeker vol stromen voor het thuisduel van Leiden tegen B/Haarlem, dat za terdagavond maar net van NN Donar kon Luba De spanning in het basketbaltref- fen tussen de streekgenoten Lugdunum/Luba en BVO Alp hen in de Alphense Rijnstreekhal was al snel verdwenen toen BVO door zijn goede verdedigende werk na enkele minuten al een beslissende voorsprong had kunnen nemen: 12-2. Een voor sprong die in het verdere verloop van de strijd nauwelijks nog in gevaar kwam, enerzijds omdat BVO goed bleef spelen en ander zijds omdat Lugdunum zonder topscorer Christiaan Uhlenbeck vleugellam was. BVO-coach Jan Netten bracht 6 minuten voor rust zijn bankspe- lers in het veld en het feit dat Lugdunum hiervan niet kon pro fiteren betekende eigenlijk een vernedering voor de Leidse tweede divisieploeg. Ook na de rust (37-26) bracht Netten dit ge zelschap, waarin junior Arno Fi- lippo een verdienstelijke rol speelde, in het veld en Lugdu num bleef machteloos. Het ver schil liep op tot 26 punten (75-49) toen BVO wat gas terugnam, waardoor de Leidse spelers nog wat van hun achterstand konden afhalen. Coach Jan Netten: "Daarom ben ik maar gedeelte lijk tevreden, ook in de eindfase had men goed moeten blijven verdedigen". Eindstand: 90-78. Scored BVO: Ross 19, Koumans 16, Klazinga 14, Filippo 13. Lugd.: Verbeek 22, v. Zandwijk 18, Ka- rim 12. Koploper LISC had veel moeite met Juventus, dat voor zijn laat ste kans op de titel in de tweede divisie vocht. De Schiedammers leidden bij rust met 32-42, maar" werden toen overspeeld door een ontketend LISC: 89-65. Een hard werkende BV Lisse behaalde een ruime overwinning op Exercitia, vooral dooreen formidabele pun- teninbreng van Mathieu van Lis tenburg (41 punten): 97-72 (rust 48-40). HANS JACOBS LEIDEN - De korfballers hebben een nogal opzienbarend weekeinde achter de vermoeide ruggen: De leiders in de hoofdklasse A, Deetos en Luto verspeelden punten, de rol van landskampioen Ons Eibernest lijkt bijna uitgespeeld na de tweede achtereenvolgende nederlaag. De Danaïden kwam een gelijkspel overeen met concurrent HKV, dat daardoor ruim voor blijft. Een ver- liespunt incasseerde Fides Pacta bij HKC, De Algemene leed een kleine 10-9 nederlaag tegen Fortu- na. Dat is nog niets vergeleken met het debacle van koploper in IA Zuiderkwartier. De Leidenaars vonden bij Excelsior hun Waterloo: het werd maar liefst 16-8. Voor TOP nemen de zorgen na het gelijke spel tegen ODO toe. De Danaiden-HKV 12-12 (8-7) - Een prima wedstrijd, die boeide tot de laatste minuut. Met Ingrid v. Ha ren voor de gestopte Nieske File- moni ontpopte De Danaïden zich als een meer dan gelijkwaardig team. HKV nam na 1-0 (v. Nierop) door Riekje en Wietze Oele een voorsprong van twee punten. Die marge bleef tot 4-6 in tact, daarna herstelde De Danaïden (ditmaal in het rood gestoken) het evenwicht, waarna een van de zeldzame goals van Hans v d Leek goed was voor de voorsprong, die er bij het omkeren nog was: 8-7. Na rust werd er min der gescoord. HKV nam de leiding over en over de helft van de tweede periode was het 11-12. Gemiste strafworpen van zowel Oele (HKV) als Christiaanse (Dan.) verhoogden de spanning, die nog meer toenam toen HKV vier minuten voor tijd het spel ging "bevriezen". Bij één van de schaarse Danaïden- aanvallen ontstond echter toch de gelijkmaker. Drie minuten voor tijd mikte Christiaanse vanaf de stip wel goed, waarna De Danaïden de bal in de ploeg hield. SCOREVER LOOP: 1-0 v. Nierop; 1-1 Riekje Oe le; 1-2 en 1-3 Oele; 2-3 en 3-3 v Nie rop) 3-4 Cozijn; 3-5 Molog; 4-5 v Nierop; 4-6 Mesman; 5-6 en 6-6 Christiaanse; 7-6 v.d. Leek; 7-7 Mesman; 8-7 v. Duyn. RUST. 8-8 Cosijn; 8-9 Mesman; 9-9 v Nierop; 9-10 Oele; 10-10 Christiaanse; 11-10 v Nierop; 11-11 Mesman; 11-12 Oe-' le; 12-12 Christiaanfee. Fortuna-De Algemene 10-9 (5-5) - V. d. Berg, Lupker enjeugdinterna- tional Reigersberg werden zo goed in hun aanvalsacties geremd dat De Algemene gesteund door rustig opbouwend aanvalsspel het tempo van Fortuna met succes ontregelde. De 0-2 voorsprong deed daarna (voor de eerste helft althans) de rest. Via 1-3, 3-4 en 4-5 bereikte Fortuna wat fortuinlijk de 5-5 rust stand, omdat een goal van Van Vliet in het rustsignaal werd geschrapt. Na rust verslapte De Algemene. Na 10-7 en het falikant mislukken van het spelen op balbezit, verschafte De Algemene Fortuna de gelegen heid in de laatste minuten dichter bij te komen. Arbiter Van Keulen redde toen de zege voor Fortuna door de vastgehouden Hen Rus man slechts met een vrije worp te belonen. Ruud v. Vliet (3), Hen Rusman (2), Jory Sjardijn (2), Wim v. Vliet en Ans Lambooy scoorden. HKC-Fides Pacta 15-16 (9-8) - Fi des Pacta nam resoluut de leiding en bij 2-5 leek er nog niets aan de hand. Later zou trainer Jan de la Rie de inzinking van zijn ploeg af doen met: "onderschatting". De thuisclub maakte gretig gebruik van de terugval in het Leidse spel en Fides Pacta kwam er voor een periode, die tot ver na de rust zou HKC-voorsprong meer aan te pas. Van 2-5 en 4-6, werd het 8-6 en via de 9-8 ruststand bedroeg de HKC voorsprong erna vervolgens zelfs vier punten! Met nog acht minuten realiseerde Fides zich dat de drei gende nederlaag voor de deur stond en na 15-11 nam de verwachte druk op de HKC korf toe. Gevolg: 15-14. Het werd nog 16-14 maar Onderwa ter redde daarna het ene punt. Dik Onderwater (7), Jan Heinrichs (2), Hen Brakel (4), Diet Rijsbergen (2) en José Serdijn scoorden. Excelsior-Zuiderkwartier 16-8 (7-4) - Zuiderkwartier kreeg eigen lijk net zoveel gelegenheid om te scoren als de ploeg uit Delft. De snelle 4-0 was natuurlijk een uit stekende uitgangsstelling. Zuider kwartier wist daarna tot ver in de tweede helft het verschil tot drie punten te beperken, maar na 11-8 was het'gebeurd. Enkele welge richte afstandschoten verhoogden voor Excelsior het succes, waar door beide teams in verliespunten naast elkaar gekomen zyn. Joep v. Dam Albert de Groot, Joke Zierik- zee (3), Dirk Derksen en Dirk Jan de Kreek (2) scoorden. TOP-ODO 5-5 (1-1) - De afwerking was en is bij TOP eigenlijk al de gehele competitie ver onder het ni veau van een eersteklasser. De 1-1 ruststand spreekt boekdelen. De tweede helft leerde dat TOP toch de meeste kansen had om de aanslui ting met de middenmoot te behou den, maar bij 5-3 werd er zo knullig op balbezit gespeeld, dat met het laatste schot van de wedstrijd nog een gelijkspel tot stand kwam. Dirk Meyer (2), Ineke Westerbeek, Jan Simmelink en Cees Zuurmond scoorden. Blauw Wit'51-Pernix 5-6 (1-2) - Het vrij stugge duel kende een 1-2 ruststand, waarna Pernix iets door tastender werd, wat het als kam pioenskandidaat wel verplicht was. Bij 2-6 echter volgde een zwakke voortzetting, wat de thuisclub de gelegenheid gaf angstig dichtbij te komen. Janco Breedveld (2), Jacob Bakker, Cees Brokaar (2) en Joke v. Duyn scoorden. Crescendo-DKV 8-7 (2—3) Slechts éénmaal nam Crescendo in dit duel de leiding, maar de voorsprong was toen ook meteen goed voor beide punten. Louis Kok was in de laatste minuut weer eens matchwinnaar van een wedstrijd, die voortdurend een lichte voorsprong voor de ploeg uit Dubbeldam te zien gaf (0-2, 2-4 en 4-6). Louis Kok (3), Piet L'Ami (2), Ans de Rie, Wilfred Cornelisse en Gabriëlle Kok scoorden. Albatros-Ons Eiland 9-7 - De Leidse ploeg startte goed: 0-2. Die voorsprong bleef tot 6-7, waarna drie treffers van Albatros vol doende waren. Olga Soudan, Huib Hasselbach (2), Sary v. d. Meeberg, Piet Beekman (2) en Nan Deeg enaars scoorden. Ten Donck-KNS 8-7 (5-4) - Een ten onrechte geannuleerde goal van Liesbeth la Lau voorkwam het ver diende gelijke spel van KNS, dat halverwege nog met 3-4 de leiding had. De doelpunten van Mary Zirk- zee, Hans Kluts (2), Charles Stijger (2), Yvonne v. d. Linden en Peter Zitman waren zodoende ontoerei kend om de kleine nederlaag te ont lopen. Fiks-Tempo 8-8 (5-6) - Onder lei ding van invaller-arbiter Joop Cor- nelissen vochten Fiks en Tempo een matig duel uit. Hekkesluiter Tempo nam resoluut met 1-4 de leiding, raakte die in de tweede helft kwijt (7-6), maar speelde bij 7-8 zo matig op balbezit, dat Fiks alsnog een gelijkspel kon bereiken. Robert v. d. Kraan, Agda Mulder (2), Maya den Hollander (2), Ma rieke Vreeken en Dirk Elzinga scoorden. Fred van Duyn van De Danaïden in actie. George Mesman van HKV is gepasseerd, de Leidenaar kan aanleggen. Fluks-Jodan Boys 12-13 (8-7) Na de duidelijk verloren wedstrijd tegen Meervogels is Fluks helemaal van slag. De derde opeenvolgende nederlaag ontstond na een bijzon der enerverend duel, dat door de gelukkigste ploeg gewonnen werd. Fluks miste bij 12-12 een strafworp. Cees Imthorn (5), Peter v d Berg (5) en Frank Dijkstra (2) scoorden. LEIDEN - Peter Bosch heeft voorlopig alleen de leiding in handen genomen in de strijd om het jeugdschaakkampioenschap van de LSB. Bosch rekende in de derde ronde af met zijn direkte belager Menno Okkes, die verrassend eveneens op twee uit twee stond ge klasseerd. De met wit spelende Okkes zette de Siciliaanse opening niet geheel naar wens op en zag zijn koningsstelling daarom al vrij spoedig op de tocht staan. Een forse tijdnood beslechtte daarna het vonnis over Okkes. John v.d. Wiel was na zijn remise tegen Kuyf zaterdag wel verplicht te winnen. Zijn tegenstander was echter Jan Bakker, dezelfde die zich vorig jaar zo'n groot struikelblok voor John v.d. Wiel toonde. Ditmaal kwam Bakker er met zwart echter niet aan te pas. Op een zeer overtuigende wijze benutte v.d. Wiel een foutje in de Schotse opening. Bakker moest op de 21e zet al het hopeloze van zijn strijd inzien. Ook Rinie Kuyf kon nog volop in de race blijven, maar dan moest Martin Voorn wel op een nul getrakteerd worden. De Boskoper leek inderdaad op de goede weg door zijn opponent langzaam maar zeker volledig in de tang te nemen. De tijdsindeling is echter nog een probleem voor Kuyf, want de laatste zetten moest hij weer in hoog tempo uitvoeren. Gevolg was dat Voorn na de 40e zet nog springle vend bleek te zijn. Beide spelers besloten de partij uitte vluggeren, wat tot chaotische toestanden leidde. Kuyf bereikte weliswaar we derom een groot voordeel, maar de beide vlaggen stonden inmiddels weer op vallen. Uiteindelijk kreeg Kuyf Voorn nog op tijd mat, maar daar was wel een serie onreglementaire zetten van beide kanten aan voorafgegaan. Op grond van het reglement en de gangbare "schaak jurisprudentie" heeft Kuyf tenslotte het winstpunt toebedeeld ge kregen, ofschoon er voor de zekerheid nog wel een "replay" gehou den werd, welke in het altijd komische pat resulteerde. Ruggespraak met deskundigen bracht echter uitsluitsel ten gunste van Kuyf. Ook het duel tussen Hans de Goede en Wim Heemskerk werd een spektakelstuk, dit tengevolge van hevige tijdnood van Heemskerk. Omdat laatstgenoemde vlak voor het afbreken de juiste afwikkeling overzag heeft Hans de Goede bij het uitspelen nog kan sen om met de dame tegen twee torens een remise te bereiken. Jeroen Selier en Roel Piket straften openingsfouten van resp. Gert- Jan Goedhart en Dick v.d. Berg op gedegen wijze af. Zaterdag wordt in de Leidse jeugdschaaksociëteit het sleuteltreffen tussen Bosch en v.d. Wiel verspeeld. Bosch heeft daarbij het lichte voordeel van de witte stukken. De uitslagen van de 3e ronde: Okkes-Bosch 0-1; V.d. Wiel-Bakker 1-0; Voorn-Kuyf 0-1; De Goede-Heemskerk afg; Selier-Goedhart 1-0; V.d. Berg-Piket 0-1. LEIDEN - Albert Huisman en Jan Fase hebben na de vijfde ronde van het persoonlijk damkampioen schap van het Leidse district de lei ding overgenomen van Gert Ce derhout, die niet hoefde te spelen. De twee nieuwe koplopers wonnen van resp. Jan Passchieren André v. d. Kwartel. Huisman boekte tegen Passchier een verrassende zege vooral omdat zijn tegenstander de gehele partij groot voordeel had. Passchier leek dan ook regelrecht op een overwinning af te stevenen, maar een geraffineerde damdoor- braak bleek foutief te zijn bere kend. Huisman pakte de dam af met schijfwinst, waarna Passchier in tijdnood moest opgeven. In de partij Fase-v. d. Kwartel kwam de beruchte Andreiko-variant in de Bizot-opening op het bord. Fase liet andermaal zien dat hij dit speltype als geen ander beheerst. In een stand met wederzijds achttien schijven moest V. d. Kwartel er kennen dat hij totaal overspeeld was. De partij Burgerhout-Van Beelen werd aanvankelijk rustig opgezet, waarna Burgerhout gelei delijk flink positievoordeel kreeg. Van Beelen verdedigde de remise echter bekwaam. Bronstring Het herstel van de Leidse dam mer Evert Bronstring in de halve finales van het Nederlands dam kampioenschap laat nog op zich wachten. Bronstring kon in het af gelopen weekeinde in Utrecht slechts één punt aan zijn totaal van drie punten toevoegen. Zaterdag kwam hij remise overeen met Hooyberg, gisteren verloor hij van V. d. Meerendonk. In de groep van Bronstring leidt de oud jeugdkampioen V. d. Wal met tien punten na zes ronden. Tweede is V. d. Meerendonk met 8 punten. In de tweede groep voert een andere oud-jeugdkampioen de lijst aan. Van Aalten leidt daarin met even eens 10 punten. LEIDEN - Er heerste gisteren op luchting in het kamp van de rug byers van DIOK. Opluchting om dat de trainersperikelen geen nega tief effect hebben gehad op het re sultaat van de belangrijke wed strijd tegen NFC (29-7) en opluch ting omdat het trainers-probleem sinds gisterochtend tot het verle den behoort. Voorzitter Nico van Seggelen zal in het vervolg samen met Ruud Breedveld de training van de A-selectie van DIOK op zich Het was lang geleden dat de Leide naars een competitiewedstrijd hadden gespeeld. Een zwaar veld en een dosis zenuwen, nu het erom gaat spannen of DIOK een plaats in de kampioenspoule kan halen, staafden de verwachting dat het LEIDEN - Een defensief spelend Foreholte heeft in de sporthal in Echt volkomen onnodig de volle winst laten liggen. Met een voor sprong van 9-8 verdiend gezien het spelbeeld, speelde Lenie van Beek de bal naar Hannie Boskamp, die voortdurend een persoonlijke dek king genoot. Dankbaar greep Zon nebloem de kans om via een break-out tenminste een gelijkspel binnen te halen, 9-9. Dat was voor de Limburgse formatie, die de ge hele wedstrijd tegen een achter- r stand heeft moeten aankijken -1-4, 4-5 (rust), 4-6, 5-7 en 7-9 - bepaald wat teveel van het goede. Mariette Siera domineerde in de defensie en schakelde de Limburgse topschut ter zo volledig uit, dat deze ont moedigd tenslotte zelfs uit straf worpen niet meer wist te scoren. Bij Foreholte was keepster Lia van Kesteren weer grandioos. Twee maal stopte zij een strafworp, tweemaal "keek" zij de bal naast het doel. De treffers bij Foreholte kwamen van Annemieke de Bruyn en Maijans Mens, beiden 3, Hannie Boskamp 2 en Lenie van Beek. Voor Foreholte zijn de donkere da gen in deze competitie nu voorbij. Minder gunstig verlopen de zaken voor Northa, dat in de landelijke tweede klasse F onderaan de rang lijst bengelt. Weliswaar hebben de pupillen van Hans Scheelbeek het Wateringse VELO nog onder zich, maar er verdwijnen twee ploegen uit deze klasse. Uit de resterende wedstrijden zal Northa, dat giste ren Kwiek Sport met een 9-6 zege moest laten vertrekken uit de Pennings-hal in Noordwijkerhout, zes punten moeten zien te pakken. Een moeilijke opgave. Gisteren was voor Northa wel de kans aan wezig om overeind te blijven. Met de rust was nog alles mogelijk, 4-5. Slecht verdedigen en een gemiste strafworp brachten de stand voor Kwiek Sport op 8-5 in de tweede helft. Die marge hield de Haagse ploeg vast 9-6. Thea Terheide was bij Bortha met 3 treffers topscoor- ster. In de landelijk derde klasse F kan HVS, dat zonder Sjanie Waayer aantrad, de kampioenskansen voor deze competitie wel vergeten, na de nederlaag (8-9) tegen Westlandia. Bij de heren boekte Northa in de afdelings eerste klasse een kost bare zege op EHD, rust 5-8, eind stand 14-12. Bij Northa werd de produktie verzorgd door Piet van der Geer, Leo Knijnenburg en Tom Vogels, ieder 3 doelpunten, Hans van Rijn en Dick den Haan ieder 2 en Sjaak van Diemen. Bij de dames had Jong Ade geen enkele moeite om de koppositie'in de afdelings eerste klasse vast te houden. HEC kon geen enkel mo ment gevaarlijk worden: 10-3. Plo- nie Olijerhoek en Lydia van der Poel (de laatste is geselecteerd voor het afdelingsjeugdteam t/m 21 jaar) waren de uitblinkers met ieder 3 doelpunten. In de afdelings tweede klasse A moesten de heren van S/Saturnus de tol betalen voor de harde wed strijd tegen Animo 2 vorige week zondag. Toen verdwenen voortijdig Wim van Leeuwen en Benno Nieuwenhuyzen van het toneel met respectievelijk een hersenschud ding en een dijbeenblessure. Giste ren werden die twee node gemist. Een troost na de verloren wedstrijd tegen Wings 2, (10-15) is dat het in gediende protest wegens het ont breken van een tijdwaarnemer, wellicht door Saturnus zal worden gewonnen. In de afdelings derde klasse maakte het Wassenaarse Olympia we derom een misstap door met 7-11 té verliezen van CWP 2. HW'70 uit Voorschoten won met 17-13 van MMO en gaat nu alleen aan de kop van de ranglijst in deze klasse. De dames van Saturnus verloren in de afdelings derde klasse C met 13-15 van Animo 4. Monique Plouvier, 4, en Wil Schulte, 3, waren de beste schutters bij Sanocel. Overige uitslagen: Afd. Tweede klasse A (Heren) I Hellas 4 - MSV 15-18, Afd. Derde klasse B (dames) Olympia '70 0-3. een moeilijke middag zou worden voor de geel-blauwen. DIOK kwam zeer snel uit de start blokken en wist al in de vierde mi nuut via Kees Koemans te scoren: 4-0. De conversie werd verzilverd en het zag er gelijk al een stuk zon niger uit voor de Leide runner-up. Maar binnen een minuut kwam NFC, door een penaltygoal van Jan Visscher weer gevaarlijk dichterbij (6-3). Beide teams streden met een grote inzet, maar flitsende acties werden belemmerd door de zware terreinomstandigheden. NFC met zijn veel lichtere spelers kon dan ook zeer goed tegenspel blijven bieden aan het aandringende DIOK, dat pas enkele minuten voor rust meer adem kreeg. Kees Koe mans benutte de aan DIOK wegens off-side van NFC toegekende pe nalty: 9-3. Na de hervatting kreeg ook de Leidse verdediging meer vat op het spel en hierdoor konden de voor- waartsen rustiger spelen en hun kwaliteiten tonen: inzet, goede technische staaltjes en samenwer king. Dit goede teamwerk bracht Ben van Noort in stelling voor het drukken van een try: 13-3. Een 5-yards scrum werd door het DIOK-pack middels een push-over in punten omgezet en doordat Koemans beide conversies benutte keek NFC opeens tegen een 21-3 achterstand aan. DIOK bleef aandringen en uit een ingewikkelde scrummage griste Evert van Seggelen plotseling de bal en gleed spectaculair langs de Amstelveense verdediging: 25-3. NFC kwam nog op 25-7, vlak voor het eindsignaal kon de onvermoei bare Koemans na een goed voorbe reide break andermaal scoren. Hiermee bepaalde hij de eindstand op 29-7. En in de op de zege vol gende feestvreugde verzuchtte DIOK-secretaris Peter Brandt Sr. "Nu kan ik eindelijk weer eens rus tig gaan slapen".

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15