VNA overklast door Meerburg TOEKOMST SOMBER VOOR GEHANDICAPT LZ Gerard Bakker zakt voor bondsdiploma Gemini/K laat zege schieten Randstad-dames zijn weer terug aankop AZC vlak voor tijd op winst: 7-6 MAANDAG 24 JANUARI 197? LEIDEN - In de eerste divisie volleybal startte Gemini/K overdonderend tegen Corbulo 2. De Voorschotenaren namen een 2-0 voorsprong, kwamen in de derde set op 11-2, maar vie len daarna terug. Ver terug, want niet alleen verloren zy met 15-17, ook de twee daaropvol gende sets gingen naar Roswell. Onbegrijpelijk hoe Gemini zich zo kon laten verrassen. Het tweede team deed het be duidend beter. Weliswaar werd zwak begonnen (4-15), maar VCY uit IJmuiden kwam er vervolgens toch niet meer aan te pas, 3-1. H/NOVO verloor met 3-1 van koploper Valken berg, na een overigens goed ge speelde wedstrijd. Bij de dames moest een gehandicapt Gemini op bezoek bij Duyvestein. De eerste set werd gewonnen, de tweede door enige nonchalance nochalance verloren, maar daarna stelde Gemini orde op zaken en won met 1-3. Leython redde het niet tegen NOVO, dat zeer soepel met 0-3 aan het langste eind trok. Alleen in de tweede set kon Leython goed partij bieden: 3-15, 12-15 en 9-15. L/Wassenaar zag geen kans de thuiswedstrijd tegen Tonegido in winst om te zetten. Ondanks het vele publiek verloor L/Was- senaar met 1-3. In de promotieklasse ook al een bescheiden programma. De Leidse Studenten lieten zich niet verrassen door GVC. De 's Gravenzandse ploeg, eens zo sterk, is ver teruggevallen en kon LUSV dan ook geen mo ment bedreigen. Het werd dan ook 0-3. Tornado dacht een "makkie" te hebben aan Ley thon 2, maar vergiste zich in de rode lantaarndrager De Leide- naars wonnen de tweede en vierde set, dit ondanks het ont breken van Karei Meyers en Ger Renes. In de vijfde set kon Leython het echter niet bol werken, de routine van Tornado gaf de doorslag, 15-9. Een be langrijk punt toch voor Ley thon 2. Bij de dames is LUSV nog steeds van slag. Van het laagge plaatste Tornado had toch ge wonnen moeten worden, maar het lukte de Leidse dames op nieuw niet. Slechts de derde set werd gewonnen: 1-3. Leython 2 verraste door het hogergeno- teerde NOVO 2 met 3-0 te vers laan. De Noordwijksen hadden geen schijn van kans tegen het soepel draaiende Leython. In de eerste klasse heren ver loor Leython 3 na een gelijkop- gaande strijd van koploper Gemini/K 3. Telkens in de eind fase van elke set toonde Gemini aan, dat het over wat meer in zicht beschikte dan Leython. Het blok van de Leidenaars bleek in die fase niet geheel wa terdicht: 9-15, 12-15, 11-15. LUSV won volgens de ver wachting met 0-3 van S'70 in Alphen. L/Wassenaar boekte een regelmatige overwinning op Orion, ondanks het feit, dat de ploeg slechts over zes spelers kon beschikken. WVC had erg veel moeite met het tweede team van Wassenaar 16-14, 16-14, 15-11. Bij de dames ver sloeg Leython 4 het vijfde team met 3-0, won Gemini van DAC (3-1) en behield Orion de tweede plaats door een 3-1 zege op DAC 2. PAGINA 14 M. SPORT SPORT LEIDEN - Dat Roodenburg een club is die de jeugd een warm hart toedraagt, is ook tijdens de afgelo pen winterstop gebleken. Jeugd leiders Isaac Arnoldus en Cor de Wekker organiseerden in de voet- balloze periode een twaalftal spe- lochtenden. Niet alleen met de be doeling de jeugd een plezierige tijdpassering te bieden, maar vooral ook om de pupillen het ge voel te geven dat ze bij de club ho ren, ook in de periode dat er niet wordt gevoetbald. Isaac Arnoldus: "Je moet die jongens aan de club binden, anders zie je ze na de win terstop misschien niet meer terug. De knullen hebben zich de afgelo pen twaalf weken reusachtig ver maakt. Zo hebben we onder andere een puzzelrit georganiseerd door Leiden Noord, we zijn naar de trimbaan geweest in Noord wijk. Landgoed Drakensteyn in Noord- wijkerhout hebben we bezichtigd en er zijn een aantal filmochtenden gehouden voor de jeugd. Ter Leede heeft ons uitgenodigd om in Sas- senheim een quiz en bingo te spe len." In samenwerking met jeugd trainer Rob Schouten organiseerde het jeugdbestuur van Roodenburg tijdens de stilstand ook een voet balcompetitie voor de jeugd.. Ar noldus: "Uit elk elftal hebben we een paar jongens gepikt en daaruit een paar teams geformeerd. Die la ten we dan tegen elkaar spelen op de training onder gefingeerde na men. De jongens zijn dolenthou siast. Elke woensdag zijn ze alle 140 aanwezig. En anders komen er mis schien maar 30 of 40". LEIDEN - Gerard Bakker, de bondscoach van het Nederlands damestafeltennisteam, kan er be paald niet mee zitten dat hij zater dag in Utrecht gezakt is voor een herexamen voor het bondsoefen- meesterdiploma. Bakker, die voor het onderdeel inspanningsfysiolo- gie opnieuw een onvoldoende kreeg (een 5Va), verwacht ook niet dat het consequenties zal hebben voor zijn functie. "Ik ga in ieder ge val gewoon door met de mensen die ik training moet geven en ik ver wacht ook niet dat de bond me dat nu zal verhinderen. Goed, ik ben niet officieel gediplomeerd, maar dat was ik tenslotte ook niet toen ik mijn aanstelling kreeg. Gemiddeld had ik, met die 5V2 erbij, een 7Va voor de andere vakken. De vakken dus, waar het echt om gaat. En over het resultaat van dat herexamen is nog twee keer gestemd: of die 5V2 nou een vijf of een zes moest wor den. Twee keer staakten de stem- men, zodat het tenslotte een onvol- niet wakker van liggen. Waarom doende bleef'. zou ik. Voor het onderdeel-training "Dus kwam ik een halve punt te- geven had ik een negen, dus zo'n kort", zegt de oud-Scylla-speler die diploma kan maar moeilijk bewij- ook Avanti traint, „maar ik kan er zen of je een goede trainer bent of niet. Ik wilde het alleen halen om- daterinde bond gezegd werd dat ik het eigenlijk zou moeten hebben. Nu ik het niet heb, ga ik gewoon door. Volgens mij heeft het hele maal geen consequenties Verzwakt Dat de ontmoeting tussen zijn team Avanti en Scylla voor de ereklasse van de tafeltenniscompetitie voor dames zaterdag doorging had wèl gevolgen. Voor de dames van Scylla dan. Die moesten verzwakt aantreden omdat Sandra de Kruiff het moest laten afweten door ziek te. Een verzoek om uitstel van het duel, gesteund door beide clubs, werd afgewezen door de bond, zo dat er van echte strijd geen sprake kon zijn. Avanti won met 9-1. Ma rian Zoetemelk was degene die Avanti van de dubbele cijfers af hield en de eer voor Scylla redde door winst op Annemiek Smits. LEIDEN - In de regionale voet balcompetitie van de dames heeft tweedeklasser Ter Leede zaterdag het tweede punt in dit seizoen binnengehaald. De Sas- senheimers, die eerder in de competitie op eigen veld met 3-3 gelijk hadden gespeeld tegen KMD, wisten de Wate- ringse ploeg eergisteren even eens van de zege af te houden door de score op 0-0 te houden. Ondanks dat succesje bezet Ter Leede met 2 punten in de tweede klasse nog altijd de laat ste plaats, met één punt achter stand op de reserves van Wete- ringse Girls. Ook in de eerste die door de weersomstandig heden niet in actie kwamen, kunnen echter langszij komen als zij hun inhaalwedstrijden in winst omzetten. Ondanks het grote veldoverwicht van de Randstad-dames was er een pe nalty nodig om de Voorscho- tense club de winst te bezorgen. De verdediging van WSB was namelijk zeer goed op dreef met keepster Terry v.d. Berg in de hoofdrol. Tot de 15e minuut van de tweede helft zag zij kans om haar doel schoon te houden. Toen ving verdedigster Marjo Brons van WSB een van de keepster terugspringende bal klasse werd zaterdag maar één wedstrijd gespeeld. In de Lier won Lyra met 1-0 van RAS, waardoor het verschil met kop loper KRV is teruggebracht tot vier punten. Lyra heeft één wedstrijd minder gespeeld. KRV kwam zaterdag niet in ac tie. De bond had een wedstrijd vastgesteld tegen RAS. maar aangezien beide teams elkaar al tweemaal hadden ontmoet werd het duel weer van het pro gramma geschrapt. Alleen voor RAS kon nog een ontmoeting, tegen Lyra, worden ingelast. In de zondagscompetitie her overde Randstad Sport Lady's de koppositie door met 1-0 van WSB te winnen. SJZ en Iduna, met de handen op waarna Ma rian Konings de strafschop be nutte en daarmee tevens de eindstand op 0-1 bepaalde. Udo was kansloos tegen SJC dat maar liefst 13 keer raak schoot. Bij de rust keek Udo, dat slechts met 9 meisjes kon aantreden, al tegen een 0-6 achterstand aan. De meisjes uit Noordwijk maakten er een kat en muisspel letje van en waren dan ook voortdurend op de helft van hun tegenstander te vinden. Doelpuntenmaaksters: Tonny de Ridder (6), Marian Koelewijn (2), Marga van Kampen (2), Ge rry Kranenburg, Joke Molen kamp en Hennie Smit. Zoeterwoudenaars winnen met 4-0 LEIDEN - Ook gisteren kon in eer ste klassen van de Leids/Goudse competitie slechts een beperkt programma worden afgewerkt. In IA gingen slechts twee wedstrijden door, in 1B werden vijf duels ge speeld. In deze laatste groep werd de nek-aan-nek race tussen ESTO en Kickers '69 voortgezet. ESTO versloeg RVC met 2-1, terwijl Kic kers Soccers Boys met 0-5 kraakte. Beide ploegen gaan nu met 20 pun ten uit 13 duels aan de leiding. Warmunda-KRV 4-1 (2-1) - Een sterker Warmunda had weinig moeite met KRV, dat na een mi nuut al tegen een 1-0 achterstand aankeek door toedoen van Toon v.d. Voren. Weliswaar profiteerde Henny Rijnsburger hierna van fou tief terugspelen van Van Winsen (1-1), maar vlak voor rust zorgde Bert Harteveld voor 2-1. Dezelfde speler scoorde vlak na rust 3-1 en Toon v.d. Voren bepaalde de eind stand op 4-1. Oranje Groen-Gouderak 2-1 (1-1)- Aanvankelijk had Oranje Groen erg veel moeite met Gouderak, dat na 20 minuten 0-1 aantekende. De Leidenaars kregen echter door deze achterstand inspiratie, het geen resulteerde in de gelijkmaker van Henk Tegelaar. Na de pauze domineerde Oranje Groen. Na een kwartier werd het overwicht be loond met een treffer van Steef Pat- tiapon (2-1). Hoewel Koos Tetteroo hierna nog de paal trof, onderging deze stand geen wijziging meer. VNA-Meerburg 0-4 (0-3) - Meer burg had in dit duel geen kind aan VNA. Over alle linies waren de Zoe terwoudenaars de betere ploeg. Ger Straathof opende de score met een "Bakhuys-doelpunt" en Peter Ro- mijn zorgde voor 0-2. Even voor rust tekende Straathof zelfs 0-3 aan. Na rust liet Meerburg de teu gels wat vieren, hetgeen niet kon verhinderen dat Jan Zandbergen de eindscore op 0-4 kon bepalen. Soccer Boys-Kickers '69 0-5 (0-1) - Aanvankelijk ging dit treffen gelijk op. Halverwege de eerste helft opende Henk v.d. Zwaan de score (0-1). Ook Soccer Boys kreeg en kele kansen, waarbij Peter van Vel- zen zelfs eenmaal op de lijn moest redden. Na rust was Kickers door een betere conditie sterk in de meerderheid. Uitblinker Henk de Rijk tekende 0-2 aan, waarna Gerrit Wit via een onvervalste hattrick voor 0-5 zorgde. VNL-Weteringse Boys 1-3 (1-1) - Opnieuw toonde VNL goed werk niet af te kunnen maken, waarvan een counterend Weteringse Boys profiteerde. Koos Loos scoorde 6-1, waarna Ton Luykx de zaak weer rechttrok. Na rust kwamen de Boys door twee doelpunten van Gerard Vestering aan de 1-3 zege. WOA-Unitas (L) 2-0 (2-0) - Een voor rust goed spelend WÓA nam snel een 2-0 voorsprong (beide doelpunten van Gé v.d. Star). Na de hervatting een totaal ander spel- beeld, waarbij Unitas vele kansen kreeg. Verder dan een schot van Hein Sierat tegen de lat kwamen de Leidenaars echter niet. VNA's Mart Slagwijn zorgt hier met een omhaal voor paniek in de Meerburg-defensie wat echter niet mocht baten, daar Meerburg met 0-4 won. ALPHEN - AZC heeft de waterpo- lotopper tegen Zian-Vitesse vlak voor het einde beslist. In het afge laden Alphense zwembad De Dil len zagen 800 kijkers zaterdag hoe Wim Keman zijn ploeg twee minu ten voor het einde naar de 7-6 winst tilde. Het was het resultaat van een zeer aantrekkelijke partij waarin vooral in de eerste periode water polo van uitstekend niveau ge speeld was. In dat eerste deel ook nam Zian tweemaal een voor sprong: 0-1 via Veer en na de ge lijkmaker van v.d. Akker (straf- worp) 1-2 via Reedijk. AZC kwam via Stroboer weer terug en besloot het eerste deel met een 3-2 voor sprong doordat Stroboer in een man-meer-situatie scoorde. Het tweede part werd de show van Jan Evert Veer, die ZIAN naar 3-4 bracht. Via de jarige Wim Keman en Frank v.d. Akker (strafworp) kwam AZC opnieuw langszij, maar Veer zorgde in het derde part voor 5-5. Nadat Noordergraaf en Bram v.d. Leden, via een omstreden tref fer 6-6 op het bord hadden gebracht in de vierde periode, zorgde Wim Keman tenslotte alsnog voor de Alphense winsfc. LEIDEN - Het ontbreken van enige spelers heeft beide Leidse water polo hoofdklassers in de eerste wedstrijd na de winterstop par ten gespeeld. De Zijl/LGB moest het laag geklasseerde De Meeu wen een 4-4 gelijkspel toestaan en LZ'86 verloor met 8-6 van mede-debutant waardoor de toe komst van de Leidse ploeg er somber gaat uitzien. Vergeleken met de wedstrijden van voor de winterpauze ontbraken bij De Zijl/LGB Paul Belt (geblesseerd) en Pim van den Bosch (gestopt), terwijl LZ'86 Dick Houthoff (ge stopt) en Erik de (geblesseerd (geblessd) niet in het water kon brengen. AZC won de topper tegen ZIAN met 7-6. De Zijl/LGB-De Meeuwen was vooral aan het slot erg spannend, doordat de ploegen ondanks het grote verschil op de ranglijst el kaar in kracht niet veel ontliepen. De Meeuwen, door hun bekende vertragende spel al een lastige tegenstanders voor De Zijl/LGB, konden zaterdag bovendien weer beschikken over de goed keep ende Joop Schmidt, die door een rugblessure lange tijd niet had kunnen spelen. Het initiatief was in de eerste pe riode voortdurend bij De Meeu wen en de Leidse press- verdediging had in die fase nog niet veel effect. Toch leverden de vele goede individuele acties van De Meeuwen geen goal op, en pas toen Frits Welling voor een mi nuut naar de kant moest slaagde Siewers erin te scoren: 0-1. Een Een spelend De Zijl/LGB nam in het tweede part de leiding over door goals van Ton van den Bosch en Albert Spijker (straf worp), maar het lukte niet om de Amsterdammers conditioneel weg te spelen. De Meeuwen kwam weer langszij dooreen goal van Ron Koster, gescoord uit een strafworp (2-2). Toen scheidsrechter Van Zenderen in de derde periode De Zijl/LGB weer een strafworp toekende, bracht Albert Spijker de stand op 4-3. In dat zelfde speldeel liep Frits Welling echter zijn derde persoonlijke fout op, wat zijn de finitieve uitsluiting betekende, en het gemis van nog een basis speler bleek voor de Leidenaars moeilijk op te vangen. Keeper Theo Uittenhout en Albert Spij ker corrigeerden nog wel veel, maar De Meeuwen maakt gelijk door Hans Koster, die Leo On derwater de bal afpakte en simpel scoorde. De Zijl/LGB. kreeg weer zeer goede kansen op de volle winst, toen Bert Zaagman 55 se conden voor tijd een man-meer situatie uitbuitte een wanhopig slotoffensief van De Meeuwen leverde echter de definitieve ge lijkmaker op. Nadat Tom eerst nog iop de lat had geknald, moest 40 seconden voor op eindsignaal Jacob Spijker het water uit; 7 se conden voor tijd schoot Fons Krijnen raak: 4-4. Bij LZ'86 deed invaller-doelman Jan Teske het in de belangrijke uitwedstrijd tegen Nereus niet slecht, maar hij kwam uiteraard wel wat routine tekort. Tegen een nogal rommelig spelend Nereus, dat het vooral moet hebben van de fysiek sterke gebroeders Stam, was LZ'86 wel duidelijk de snellere ploeg, maar de Leide naars wisten dat geen moment in de score uit te drukken. De door braken van LZ leverden vaak niets op doordat de bal vanuit de verdediging niet snel genoeg werd doorgespeeld, en in de per soonlijke duels kwamen de Leidse aanvallers soms wat kracht tekort. Door de grove ma nier van verdedigen van Nereus kwamen er echter nog genoeg kansen: vijf maal stuurde scheidsrechter Van der Velde een Zaandammer voor een minuut naar de kant, maar LZ'86 profi teerde daar maar twee keer van. Nereus scoorde uit de man-meer situaties wel 100 pet. (twee uit twee) en daarmee is de uitslag voor een groot deel verklaard. ladat Nereus in de eerste periode een 2-1 voorsprong had geno men, maakte Aad van Mil aan het begin van het tweede kwart gelijk (2-2), maar via Hans Stam en Reinier Yskes (uiteen numerieke meerderheid) kwam Nereus vlot weer aan de leiding (4-2). Het sterke overwicht dat LZ'86 daarna kreeg leverde slechts één treffer op (4-3). In het derde en vierde part hield Nereus steeds een voorsprong van één of twee doelpunten. De Zaankanters hielden in de laatste minuten de bal goed in bezit en zagen boven dien acht seconden voor tijd een schot van Koeman op de lat door hun eigen grensrechter tot doel punt gepromoveerd, waardoor het uiteindelijk 8-6 werd. Voor LZ scoorden Aad van Mil (2x), Bram van Mil (2x), Jan de Graaf (strafw.) en Jan van Duuren. Voor Nereus waren Ton Stam (3x), Hans Stam (2x), Reinier Yskes (2x) en Hans Koeman de doel puntenmakers. Katwijk behaalde in de tweede klasse bij Merwede in Dordrecht een vrij gemakkelijke 6-4 over winning. Alleen in de 2e en 3e pe riode konden de Dordtenaren. die de op één na laatste plaats be zetten, weinig tegenwerk biedeh. Doelpuntenmakers bij Katwijk: Arris Parlevliet (2), Hans Parle- vliet (2), Kees v.d. Moolen (1) Paul v.d. Putte (1). AUTOSPORT - De 45ste rallye van Monte Carlo, die zaterdag van start, is gegaan, is het afgelopen wee keinde geteisterd door veel sneeuwval. Gisteravond, tegen het einde van de aanlooproute, hadden al 22 équipes de strijd moeten sta ken.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14