Quick Boys op conditie naar winst Off-day Katwijk: 2-0 verlies ONDANKS VERLIES TOCH GOEDE DAG VOOR NOORDWIJK Ter Leede weer onmachtig: 0-0 Vreugdenhil redt Rijnsburgers KATWUKERS "OVERSPELEN" RCL NA DE RUST: 1-0 Ben de Waal: 'Dit had ik niet durven dromen Sleutels neemt duel tegen Naaldwijk te gemakkelijk op MAANDAG 24 JANUARI 1977 SASSENHEIM - Op pijnlijker wijze had Ter Leede's grootste probleem - het gebrek aan killersinstinct - niet onthuld kunnen worden. De Sassen- heimse voorwaartsen vermorsten tegen Actief Amstelveen de meest eenvoudige mogelijkheden op bij kans infantiele wijze. Twee gemiste kansen voor open doel en een corner- verhouding van 15-3 in Sassenheims voordeel, zonder dat hieruit doeltref fende acties werden gedestilleerd. Het illustreerde de onmacht van de Turkenburg-formatie. Gevoegd daar bij een tegenstander, die het in de ge hele wedstrijd tot slechts eén gevaar lijke kopbal (van Amstelveen-captain Ad Zijp kort na rust) wist te brengen, en de 0-0 eindscore is verklaard. Schotloosheid: de hele wedstrijd werd Ter Leede erdoor geteisterd. Vaak goed opgezette acties werden verpulverd door eigen onmacht. Neem bijvoorbeeld rechtsback Hans Bisschops, die na 7 minuten in zijn eentje door de Amstelveense defensie wandelde, maar alleen voor Actief- goalie Hans Zwaan hopeloos naast knalde. En wat te denken van (de veel te trage) Jan van Harskamp, die na rust eerst finaal over een voorzet van Pieter v.d. Plas maaide, om even later als verstijfd te blijven staan, toen doelman Zwaan de bal na een voorzet van Michiel Krop exact in zijn rich ting stompte. Toegegeven, Van Hars kamp zou er later met een vliegend schot nog voor zorgen, dat Zwaan al thans éen keer echt in actie moest komen. Verder toonde de Sassenhei- mer echter teveel tijd voor zijn acties nogdig te hebben en bij plotseling ontstane mogelijkheden niet alert ge noeg te zijn. Zijn ploeggenoten had den daar trouwens ook last van. Doelman Zwaan behoefte slechts glimlachend toe te kijken, hoe Michiel Krop en even later Wim Kosters wei gerden voorzetten van respectievelijk Van Harskamp en Bisschops in te koppen. Het bontst maakte Benno Kooi het 5 minuten voor tijd evenwel Na een vrije schop van Jan Ligten- berg verzuimde Kooi te scoren op vijf meter afstand van Zwaan .Eerst schoot hij tegen tegen de Amstel veense doelman op. om daarna de te rugspringende bal via de lat over te schieten. Treffender had Kooi Ter Leede's onmacht niet kunnen de monstreren. GERARD VAN PUTTEN 'S-GRAVENZANDE - Het was pom pen of verzuipen. Zou Katwijk aan het duel tegen 's-Gravenzande SV twee punten overhouden, dan werd de aan sluiting met de kopgroep gehand haafd. Verlies zou betekenen dat de rol van Katwijk uitgespeeld was in de competitie. Katwijk verdronk. De ploeg speelde een van de slechtste wedstrijden van het seizoen en kreeg een 2-0 nederlaag te verwerken. Trainer Verkuylen: "De jongens had den geloof ik allemaal een slechte dag. Niets lukte", 's Gravenzandse SV ontketende in de beginfase van de wedstrijd een stormachtig offensief. Veel resultaat leek dit echter niet op te leveren omdat de Katwijk verdediging de zaken behoorlijk on der controle had. Totdat laconiek ver dedigen van vrije verdediger Freek Rieks toch een doelpunt voor de thuisclub opleverde. Kees Westerlaak was het die de fout van Rieks be kwaam afrondde. Katwijk schrok toch even wakker en probeerde nog ten aanval te trekken. Meer dan een paar kansjes van Freek Rienks (kop bal), Adrie Koelewijn en Ger Pronk leverde het offensieve niet op. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld. Katwijk dat wel probeerde maar eenvoudigweg niet kon en 's- Gravenzande dat met plaagstootjes de Katwijkse verdediging aan het werk hield. Zo'n plaagstootje betekende wel 2-0 voor de SV. Huib Goosen om zeilde met een slimme beweging de op buitenspel spelende Katwijk verdediging en stevende alleen op doelman Cees Koelewijn af. Koele wijn kon niet veel anders meer doen dan de man onreglementair tegen het gras aan kwakken. De penalty werd onberispelijk door Mari Veltman be nut. Katwijk was toen een geslagen ploeg die geen vuist meer kon maken. ROB ONDERWATER IJMUIDEN - Gezien de omstandig heden, waaronder Rijnsburgse Boys zaterdag tegen IJmuiden moest aan treden, kan het eindresultaat, een 0-0 gelijkspel, bevredigend genoemd worden. De ploeg uit Rijnsburg moest in dit duel om de derde plaats vier spelers missen. Leo Pluymgraaff is nog steeds geblesseerd, Wil Groenen- dijk moest zijn schorsing van één wedstrijd uitzitten, terwijl Piet Haas noot en Anne Ouwersloot disciplinair gestraft zijn. Haasnoot en Ouwersloot waren zich voor de tweede maal te "buiten" geèaan aan teveel (twee maal) zaalvoetbal in de week, en had den daarmee gezondigd tegen de af spraken die met het bestuur waren gemaakt. Beide spelers zullen vier wedstrijden buitenspel moeten staan. Rijnsburgse Boys wist zich met zo veel invallers echter toch te handha ven. waarbij vooral Cor Vreugdenhil opviel. Zelden heeft Vreugdenhil in een wedstrijd zo hard gewerkt als za terdag tegen IJmuiden. Op het mid denveld was hij de grote regisseur. Met groot élan. misschien doordat de andere spelverdeler Will Groenendijk niet meespeelde, drukte hij zijn stem pel op de gehele wedstrijd. Regelma tig bediende hij met lepe passes zijn gelegenheidsspitsen. Van Rossum, Paul en Cas Zwaan, kwalitatief min der, maar wel met een grote inzet, konden echter niet voor doelpunten zorgen. Waarbij aangetekend moet worden dat Van Rossum ook het ge luk niet aan zijn zijde had toen de bal na zijn kopstoot via de onderkant van de lat weer het veld insprong. De tweede helft gaf een veel agressie ver IJmuiden te zien. De IJmuide- naars wilden hoe dan ook revanche nemen voor de in Rijnsburg geleden nederlaag van 7-2. De Rijnsburgse verdediging kon zich in alle opzichten waarmaken. Wat Kuyvenhoven, Has- sing, Van Egmond en Nico Zwaan dan ook deden. Eenmaal echter moest Rijnsburgse Boys daarvoor door het oog van de naald kruipen. Na een in zet ketste de bal via de zij van Kuy venhoven tegen Vreugdenhil aan. Zonder dat de scheidsrechter dit zag wist Vreugdenhil de bal met een ra zendsnelle beweging uit het doel te slaan. Geleidelijk aan konden de Rijnsburgers weer het initiatief van IJmuiden overnemen. Verderdan een lob van Ger Ouwersloot net over het doel kwamen ze echter niet. KATWIJK - Het was opvallend. Speler en trainer van hetzelfde elftal verschilden met elkaar van opvatting; trainer en aanvoerder van de tegenpar tij vonden elkaar wèl in de nabeschouwing. Ger Perdijk, de oefenmeester van Quick Boys en Leo Holl, de aanvoerder van RCL waren eenzelfde mening toegedaan nadat de Katwijkers hun re vanche (1-0) hadden gekregen in de emotieloze zaterdag subtopper. Perdijk sloot zich aan bij de lange lijst vorige trainef-sprekers met zijn opmerking dat „RCL verdomd goed kan voetballen", maar had toch zo zijn bedenkingen. „Die jon gens hadden geen conditie ge noeg". Bovendien was hij ervan overtuigd dat Quick Boys de winst terecht had opgestreken: „want we hebben gedomineerd". Zijn tegen strever John Huguenin vocht beide uitspraken aan („Een gelijkspel had de verhouding weergegeven en we kwamen geen conditie, maar fy sieke kracht tekort"), maar Leo Holl was het volledig met Perdijk eens. Op het Katwijkse Nieuw Door Paul de Tombe Zuid, waar ondanks de tie van het schaatsen nog 2000 kij kers getuige waren van het duel om de aansluiting, bekende Holl: „We hebben inderdaad een slechte con ditie. Deze nederlaag was ook zon der meer verdiend. In de eerste helft ging het nog wel, daarna zijn we helemaal overspeeld". Tegenvallend Ben de Waal drukte dat groeiende Katwijkse overwicht een kwartier voor het einde uit in een treffer. De invaller voor Jaap Hoek (met een beginnende ischias op bed) luidde daarmee tevens de enige periode in dat Boys - RCL kon boeien. Alle attractie leek te zijn bewaard tot aan het slot, waarin opeens wel aan beide kanten kansen konden wor den gecreëerd. Voor het echter zo ver was hadden de streekderby- partners zich door een tegenval lend duel gewerkt. Een conditie slag die pas aantrekkelijk kon wor den als een van de teams zou moe ten afhaken. Dat de afvaller RCL zou heten, was niet eens zo ver wonderlijk. Holl: „Want we hebben twee maanden niets kunnen doen, we hebben alleen kunnen trainen op het terrein bij de Groenoord- hal". Op weg naar het moment dat alleen Quick Boys voluit door kon gaan, beperkte de wedstrijd zich voor namelijk tot middenveld-acties met vooral RCL in de voorzichtige rol. De Leiderdorpse elf was inge steld op een snelle start van de op ponent en stoorde al in een erg vroeg stadium.' Het Perdijk-team kon daardoor niet in het spel ko men, mede omdat de aanvallen an- De niet zichtbare Ben de Waal heeft de bal doorgetikt na de voorzet van ZandbergenRCL-doelman Brand i tevergeefs uit. Quick Boys leidt met 1-0, zoals Teun v.d. Plas kan constateren. ders van opzet dienden te zijn. Jaap Hoek heeft als „gemaakte" spits een geheel eigen speelwijze ont wikkeld in de punt van de Quick Boys-aanval; nu de anders inge stelde Ben de Waal als spits fun geerde moesten de Katwijkers in dubbel opzicht wennen aan een nieuwe „figuur". Het had tot gevolg dat Quick Boys aanvankelijk maar moeilijk vooruit kwam en als dat al een keer succes vol gebeurde, dan was daar vaak het arbitrale trio om de voortzetting van de acties wegens buitenspel af te fluiten. Een aantal malen kon daarbij getwijfeld worden aan de waarneming, maar Quick Boys liet het wel uit het hoofd daarover te protesteren. Arbiter Bouw immers, was de man die tijdens de competitie-ouverture de Katwijkse spelers Kuyt en Zwaan uit het veld had gestuurd Perdijk: „We had den dus nog speciale herinneringen aan hem, al moet ik toegeven dat hij nu niet slecht heeft gefloten". Hugeunin had wel zo zijn aanmer kingen op de spelleider (die ditmaal „volstond" met het boeken van Remmelzwaal en Hans Braat), al betroffen die ook voornamelijk de royaal voor de doellijn reddend werk verrichten, terwijl Van Haver dizzy neerging. Hij hield aan de botsing met Schaap een knock-out en een enkelblessure over en werd in de pauze vervangen door Ton Ederveen. Eén van de spelers, die als een typische exponent van de „RCL-school" kan gelden. Tech nisch goed, maar fysiek veel min der, een gebrek dat heel RCL (vol gens Huguenin) in de tweede helft van het treffen demonstreerde. Waar Leo Holl de oorzaak van de terugval op de slechte conditie gooide, daar stelde Huguenin: „In de voorhoede en op het midden- buitenspelgevallen. Daarop ba- veld was niet genoeg agressie n seerde die trainer de stelling dat zijn elftal bij de pauze best met 1-0 voor had mogen staan: „Hij heeft bij riante doorloopballen zeker twee keer gefloten terwijl er totaal geen sprake kon zijn van buiten spel." Dizzy Overigens had RCL voor de pauze inderdaad de beste kans op een treffer gekregen. Tegenover een fraai uitgespeelde éen-twee met Teun van der Plas, die laatste man Quick Boys ontmoette pas enige tegenstand van betekenis bij de zestien meterlijn". Variaties Hoe dan ook, de Katwijkers kregen in de laatste periode ruimschoots de gelegenheid een aantal aanval lende variaties uit te proberen, zo dat tenslotte Jaap Heerikhuisen en Bart Zandbergen de „winnende" combinatie vonden. Het tikje waarmee Ben de Waal de actie be sloot was voldoende voor twee 'KATWIJK - Ben de Waal werd zaterdagmiddag door een samenspel van voor hem gunstige, maar voor anderen minder gunstige facto ren, de held van Quick Bovs-RCL. Vorige week kreeg goaltjesdief Jaap Hoek van zijn huisarts te horen dat de groene mat voorlopig voor hem taboe is wegens een blessure aan de rug. Terwijl Jaap Hoek drie dagen "plat" moest, wees trainer Perdijk vaste reserve Hans van Duin aan als Jaap Hoek's vervanger. Maar vlak voor de wedstrijd moest ook Van Duin het noodgedwongen laten afweten. Ben de Waal werd door Perdijk uit de anonimiteit van Quick Boys' tweede elftal gelicht om te debuteren in de streekderby tegen RCL. Niet zonder succes: het was uitgerekend Ben de Waal gegund het doeltreffende laatste zetje te geven tegen de combinatie tussen Jaap Heerikhuisen en Bart Zandbergen. Waardoor Quick Boys de kans op een ereplaats na afloop van de uitermate spannende competitie in eigen hand hield en RCL afzakte naar een minder aantrekkelijke middenmootpositie. Ben de Waal bleef na zijn succesvolle bliksemoptreden echter met beide benen op de grond: "Natuurlijk had ik nooit durven dromen dat ik de winnende goal zou scoren tegen RCL. Maar het is allemaal erg betrekkelijk. Een selectiespeler van Quick Boys weet in feite nooit waar hij aan toe is. Misschien sta ik over een paar weken wel weer m het derde". Aldus de bescheiden Ben de Waal. die door het fel meelevende Katwijkse publiek al snel de koosnaam "langpoot" meekreeg. Twee jaar geleden verhuisde Ben de Waal via zijn werk kring bij het Leidse Academisch Ziekenhuis uit Den Haag naar Katwijk. "Ik heb toen op mijn gemak wat rondgekeken bij Katwijk en Quick Boys, voordat mijn keus definitief op Quick Boys viel. Bij Quick Boys leken de mogelijkheden wat groter, al gokte ik in het begin slechts op een plaatsje in het vierde of vijfde elftal. Verleden jaar mocht ik een paar keer invallen in het eerste, onder meer tegen IJsselmeervogels en Marken. In die wedstrijden was ik steeds goed voor een doelpuntjes Maar dat ik de winnende goal zou scoren tegen RCL, nee, dat had ik nooit durven dromen. Al ben ik niet helemaal tevreden over mijn optreden. Het was enorm moeilijk voetballen tegen die hard tackelende defensie van RCL". De verdediging van RCL kwam bij het Quick Boys-doelpunt duidelijk te laat. Koos Ha- neveld: "Ik kon met én Zandbergen aanvallen èn die De Waal afdek ken. Een van de twee moest ik laten gaan. Er deugde op dat moment niet veel van de organisatie in onze verdediging" RCL-trainer John Huguenin meende dat de fatale fout al daarvoor op het middenveld werd gemaakt: "We hadden afgesproken dat Leo Holl in de spits zou blijven en dat Bennie Heemskerk zou storen op het middenveld. Bennie verwaarloosde ziin. taak even voordat het doelpunt viel. Overigens: je hebt uitstekend gespeeld Ben", vervolgde Huguenin toen Ben Heemskerk sip voor zich uitkijkend zich de kritiek van de RCL-trainer wat al te veel aantrok. Van arbiter Bouw had Huguenin geen al te hoge pet op- "Die man was verschrikkelijk nerveus. Ik stapte op een gegeven ogenblik even naar de zijlijn om Hans Braat tot kalmte te manen, toen die in zijn 19-jarige enthousiasme te ver ging. Dat heb ik geprobeerd aan Bouw duidelijk te maken. Maar er viel met die man niet te praten. Met het schuim op z'n mond kwam hij op mij afstieren. In je dugout, jij, riep hij, en waag het niet er nog eens uit te komen". RON POLANEN erhinderen dat Bart Zandbergen de dorpers een bijna ideale mogelijk- mogelijkheden lieten liggen. De heid voor Wally van Haver. De kans van Teske was de mooiste, vleugelspits passeerde de op hem Huguenin: „Als Sjoerd zich daar botsende Quick Boys-doelman helemaal ingooit, moet dat toch een Schaap na een dieptepass van Koos goal ziijn? Eèn-èèn had ik ook juis- Haneveld, maar zijn kopbal had te ter gevonden", weinig vaart. Den Hollander kon Perdijk en Holl duidelijk niet. Vrij spel NOORDWIJ K - Noord wijk heeft zaterdagmiddag met het kleinst mogelijke verschil een oefenwed strijd tegen Excelsior verloren. Het team van de Rotterdamse eerste di visieclub won met 0-1, dankzij een treffer van linkerspits Waslander. Een doelpunt dat gescoord werd in de slotfase van de aantrekkelijke partij, die door Excelsior werd ge bruikt om te experimenteren. Bij de Rotterdammers, die twee wee keinden niet in actie hoeven te ko men voor de competitie, maakten de lang geblesseerde linksachter Tabbernee en Aad den Butter (in de tweede helft) hun rentree terwijl ook C-speler Van Tour was inge past. Zonder Frans v.d. Munnik, maar wel met bijvoorbeeld Sjaak Roggeveen, viel Excelsior voortdu rend aan. hoewel in Noordwijk LEIDEN - Zowel Hazerswoudse Boys als "runner-up" SC Lisse maakten zaterdagmiddag geen fout door respectievelijk MVKV met 0-2 en VVSB met 1-4 te verslaan. Oegstgeest blijft goed volgen ge tuige de 4-2 zege op Leiden. Woubrugge - KRV 1-0 (0-0) Een sterker Woubrugge kon in de eerste helft het overwicht niet in doelpunten uitdrukken, wat mede zijn oorzaak vond in het uitste kende optreden van KRV-doelman Kees Ouwehand. Na de pauze, toen Woubrugge zo mogelijk nog sterker aandrong stond ook hij echter machteloos bij een inzet van Maar- wijkers. die geen competitieduel hoefden te spelen omdat tegen stander Huizen vrij had gevraagd t.g.v. de viering van het 50-jarig be- vooral in de eerste helft van zich deed spreken: John van Dijk en Sjoerd Boot konden de kansen ech ter niet benutten voor de Noord- staan. Noordwijk, op het laatste moment afgevallen als oefenpart ner voor het nationaal Tsjechisch team, werd pas een kwartier voor het einde uitgeteld door de treffer van Waslander. Verder liet de for matie van Eelman, die Jan Willem Bogers uit zag vallen met een oude knieblessure, het niet komen. Al hadden de Noord wijkers wel geluk dat de scheidsrechter precies af floot op het moment dat een door Struis verzonden bal via de onder kant van de lat achter de doellijn sloeg. Voor Noordwijk was het trouwens helemaal een goede dag. nu concurrent DOVO op eigen ter rein verrassend van CSVD verloor. Noordwijk staat twee punten op DOVO achter in de zaterdag eerste klasse A, maar heeft wel twee wed strijden meer tegoed. ie Jan Willem Bogers: last van oude blessure. WSB - SC Lisse 1-4 (1-3) Reeds in de vijde minuut keek WSB tegen een 0-1 achterstand aan, toen Peter Slobbe scoorde Kort hierop verhoogde Aad van de Poel de stand zelfs tot 0-2. Welis waar mocht Antoon Zonneveld voor VVSB iets terugdoen (1-2), maar nog voor de pauze tekende Gerard van de Poel 1-3 aan. Na de pauze zorgde Frans van der Laan er tenslotte voor, dat SC Lisse met een 1-4 zege huiswaarts kon keren. Valken'68 - GWS 1-1 (1-0) Een wedstrijd met twee gezichten. Voor rust een sterk dominerend Valken, waarbij Peter van de Bent het overwicht in een doelpunt uit drukte. Na rust echter was GWS duidelijk beter, hetgeen tenslotte resulteerde in een doelpunt van Re- lis Bol, die een voorzet van Spaar garen benutte (1-1). MVKV - Hazerswoudse Boys 0-2 (0-1) Voor rust een redelijk gelijkop- gaande wedstrijd, waarbij de Bovs zich echter wel iets slagvaardiger toonden. Halverwege de eerste helft wist J an Vondeling de score te openen (0-1), een stand, waarmee ook de rust aanbrak. Na de pauze zakte Hazerswoudse Boys wat weg, wat kansen voor MVKV opleverde. Het schieten bleek echter slecht verzorgd. Zodoende konden de Boys, naarmate de strijd vorderde, het initiatief overnemen, hetgeen Giel Kampman een 0-2 eindstand opleverde. Oegstgeest - Leiden 4-2 (0-1) In een nogal sensationele eerste helft, waarin Piet Wieman voor Oegstgeest een penalty miste, kwam Leiden uit een strafschop, ingeknald door Renzo Candido aan de Leiding (0-1). Na rust zorgde Wim den Hollander voor de gelijk maker, waarna Arie Koppenol en LEIDEN - In een slecht gespeelde wedstrijd heeft zaterdag vierde klasser Sleutels de volle winst aan Naaldwijk moeten laten. De hard werkende Westlanders wonnen verdiend met 1-3. Sleutels nam het in de wedstrijd tegen Naaldwijk veel te gemakke lijk op. De keihard werkende West landers namen dan ook zeer ver diend in de eerste helft door Aat Otto de leiding. (0-1). Na de rust kwamen de Westlanders al snel op 0-2 door Aat Otto. In de 70ste mi nuut verkleinde Bert Montagne de achterstand tot 1-2, maar tien mi nuten voor het einde bepaalde al weer Aat Otto de eindstand od 1-3. Bram Charité de stand uitbouwden tot 3-1. Ton Boehmer deed hierna voor Leiden nog iets terug (3-2), maar Charité bepaalde de eind stand op 4-2. In de tweede klasse maakte koplo per Abbenes tegen Alphia geen fout door met 4-1 te zegevieren. Voor Abbenes scoorden Ton Hobo, Maup Zwetsloot en John Cuvelier (2x). VNL en Unitas deelden broe derlijk de punten: 3-3, terwijl LSVV'70 verrassend Bernardus met 2-1 versloeg. Kickers'69 tens lotte won in eigen huis met 1-0 van Stompwijkse Boys. De wedstrijd SJZ-SVLV werd afgelast.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12