INKEER OP HET PERRON GSXBünsnz* Evangelisatie voor wachtende treinreizigers Kerkdiensten Eenheid ZATERDAG 22 JANUARI 1977 ALPHEN AAN DEN RIJN - Op uitnodiging van de Statio nsevangelisatie kan de wachtende treinreiziger op het perron van de halteplaats Leiden-Lammensehansweg zijn tijd benutten met het overpeinzen van de niet- alledaagse vraag wat het een mens baat, de gehele wereld te winnen en schade aan zijn ziel te lijden. Het groot-formaat-biljet.voor welks uitgelezen plaats -onmiddellijk naast de trap - een jaarhuur van ongeveer 200 moest worden neergeteld, laat de mediterende perronganger niet in het ongewissebescheidener letters dan die van de vraag in kwestie attenderen hem op het rechte spoor waarlangs hij pas bij zijn eigenlijke bestemming komt: wie de wil van God doet, blijft tot in eeuwigheid". En zo kun je de trein instappen met een aanmerkelijk verruimd reisbe- wustzijn. Er is nog een ander traject dan onze platvloerse pendel naar en van het dagelijkse werk. Een - haast verborgen - telefoonnummer onderaan het affiche bracht mïj bij de ex-winkelier D. Baksteen in de Ruysdaelstraat in Alphen aan den Rijn. De geboorteplaats van de nu zevenjarige Stationsevangelisatie, dié haar vleugels inmiddels over meer dan 100 van de circa 275 NS-stations heeft uitgespreid. Tekst is beperkt: Een muurkrant wordt wel in China, maar niet in Nederland gelezen De "Stationsevangelisatie" is al op meer dan 100 van de ongeveer 275 NS-stations present. In het begin waren vader en zoon Baksteen helemaal niet zo scheu tig met hun gegevens. Ze blijven het liefst in de anonimiteit - be halve voor mensen die om eigen bestwil op hun boodschap willen reageren - en zijn een beetje bang dat er dingen in de krant komen die "de zaak" kunnen schaden. "Want ziet u: hoe komen onze be doelingen bij u over en hoe geeft ze dan we^r door? Het gaat niet om óns maar louter om de bood schap". Een begrijpelijke terughoudend heid voor mensen die met uitge balanceerde teksten over de diepste levensvragen een onbe kend massaal publiek tegemoet- treden. Pas toen de gedachte hen had gepakt dat een verhaaltje in de krant "de" zaak evenzeer zou kunnen dienen als hun eigen affi ches, lieten ze hun geremdheid los. De ware evangelist cijfert zichzelf weg. 'Het is ons er niet om begonnen mensen naar een kerk te verwij zen. Alleen maar naar Gods Zoon. Door Hem alleen worden mensen behouden. En wie Hij is, dat vind je in de bijbel. Daar kan je nooit omheen. De teksten op de affiches zijn dan ook allemaal aan de bijbel ont leend. Het zijn geen woorden van ons. Alleen moeten we soms, ter verduidelijking, een woord ver vangen. Als bijvoorbeeld in een geciteerde bijbeltekst over "Hem" wordt gesproken, laten wij uitkomen dat daar Jezus Christus mee wordt bedoeld. Bijvoorbeeld: de straf die óns de vrede aanbrengt, was op Jezus Christus. Dan is "Hem" niet voor iedereen duidelijk. Maar verder laten wij de bijbel zelf spreken. Ons doel? Dat mensen tot inkeer en bekering komen". Van niemand De Stationsevangelisatie is een persoonlijk initiatief. Vandaar dat vader en zoon Baksteen, res pectievelijk secretaris en pen ningmeester, er beslist niet bij willen hebben waar zij zondags zelf ter kerke gaan. "Dan wordt dit werk automatisch met deze groep verbonden en dat moet niet. Wij hebben van nié mand opdracht gekregen dit ter hand te nemen. Maar wij zien het natuurlijk wél als een opdracht. Maar dan van de Heer, omdat die heeft gezegd, dat zijn woorden moeten worden uitgedragen naar alle mensen toe". Het is in i970 heel eenvoudig dichtbij huis begonnen: op het station Alphen aan den Rijn. "Eerst hebben we overwogen, tek sten in de treinen te hangen, maar dat was fmacieel niet haalbaar. Je moet er te veel nemen. De per ronreclame is een stuk minder kostbaar omdat je daarbij je aan tal zelf kunt bepalen. Niemand verplicht je, meer dan één station te nemen. Je hoeft financieel niet verder te springen dan je stok lang is". Het staatje dat de heer Baksteen sr. ons gaf, getuigt echter van een aanhoudende groei. In 1971 was de Stationsevangelisatie op 4 plaatsen present, in 1972 op 23, in 1973 op 30, in 1974 op 67 en nu al op meer dan 100. Wie van de Bakstenen wil weten of zij niet zullen rusten voordat ze alle vaderlandse stations hebben aangedaan, krijgt een bijna laco niek antwoord. „Wij gaan heel rustig hiermee door. Een be paalde planning hebben wij niet. Behalve van de zegen van Boven is de groei afhankelijk van perso nen en groepen in de statio nsplaatsen die ons hun diensten aanbieden om een bord te bekos tigen. Wij kunnen vanuit Alphen wel onze bemiddeling verlenen, maar financieel moeten we uiter aard geholpen worden. Dat biljet op het Lammenschans- station in Leiden wordt door Lei- denaars gefinancierd. En zo zijn er overal in het land gelovigen die ons steunen. Je moet het digeh- lijk zien als een soort adoptie. Wie aanvraagt, adopteert een affiche. En komen er op zo'n biljet reac ties uit een bepaalde plaats, dan verwijzen wij ook naar het plaat selijk adres." Vijf klassen De heer Baksteen sr. onderhoudt het contact met de NV Spoorwe greclame in Utrecht, waaronder de affiche-reclame op de NS- stations ressorteert. Voor het jaartarief onderscheidt men daar twee categorieefi van vijf klassen stations. In de ene ca tegorie bepaalt de NV Spoorwe greclame zelf waar het affiche op een perron wordt aangebracht. De tweede categorie, die een stuk duurder is, biedt ruimte voor overleg met de cliënt. Met zijn wensen wordt dan zoveel moge lijk rekening gehouden. De klasse-indeling houdt verband met de aantallen reizigers per dag. Klasse 1 betreft stations met meer dan 30.000 in- en uitstap pende reizigers per dag (Amster dam, Rotterdam en Utrecht), klasse 2 met 15.000 tot 30.000 rei zigers (18 stations, waaronder Leiden), klasse 3 met 7500 tot 15.000 reizigers (17 stations), klasse 4 met 2500 tot 7500 (63 sta tions, waaronder Alphen aan den Rijn) en klasse 5 met minder dan 2500 reizigers (ongeveer 175 sta tions). Vorig jaar liepen de jaarprijzen in categorie I van 108 in klasse 5 tot 252 in klasse 1. Categorie II (met eerbiediging dus van de wens van de cliënt) ging van 194 in klasse 5 tot 454 in klasse 1De prijzen lopen elk jaar met tien procent op. In de meeste gevallen kiest de bta- tionsevangelisatie haar plaats zelf. De heer Baksteen sr., die zich lovend uitlaat over de me dewerking van de NV Spoorwe greclame, wil liever niet in een achteraf-hoekje zitten. "Je mag het toch ook een beetje za kelijk bekijken, nietwaar? Als het even kan, moet iedere perronbe zoeker onze boodschap gemak kelijk kunnen zien. Soms moeten we een poosje wachten tot er een geschikte plaats is, maar dat doen Al jaren achtereen wordt in de maand januari in vele landen een interkerkelijke week van gebed voor de eenheid der christenen gehouden. Deze week van gebed wil er ons aan herinnerendat alle gedoopte gelovigen, die van elkaar ge scheiden zijn, zijn gereopoe- pen tot de eenheid zoals Chris tus die wil. In zijn "hogepries- terlijk~~gebed" zegt Hij: "Va der, laten zij allen één zijn, zoals U en ik één zijnopdat de wereld zal geloven dat U mij gezonden hebt". Helaas is in de loop der tijden de ene kerk van Christus ver deeld geraakt in vele kerken. De onderlinge verschillen ble ken zwaarder te wegen dan het ene gemeenschappelijke fundament. Toch is men de pijn van de ver deeldheid blijven voelen Vooral de laatste tijd is het verlangen naar eenheid sterk toegen omen. Men gaat al meer beseffen dat men, ondanks alle verschillen, toch de een heid zal moeten zoeken en be waren. die er is in het gemeen schappelijke geloof in de ene Heer, die zijn ene gemeente leidt naar zijn toekomst, het koninkrijk van God, waarin God alles in allen is. Eenheid is niet hetzelfde als eenvormigheid. Veelvormig heid is juist het kenmerk van Gods scheppende macht. Denk aan de oneindig vele varia ties die de natuur te zien geeft en die in het leven van de men sen zijn waar te nemen. Zo spreekt de apostel Paulus ook over de "veelkleurige wijsheid van God". Geen mens, geen groep, geen kerk kan ooit de rijkdom van Gods openbaring in Christus ten volle omvatten en dus pre tenderen in het uitsluitende bezit van de waarheid te zijn. Ook een veelvormigheid van de kerken kan dienen vooreen waarachtige opbouw van de ene kerk van Christus. Samen hebben wij kerk te zijn, omdat ons aller geloof zich richt op hetzelfde voorwerp, omdat ons aller hoop zich ves tigt op dezelfde toekomst en omdat ons aller liefde stamt uit dezelfde bronSamen heb ben we een gemeenschap van gelovigen te zijn, in wie God zich openbaart, voor wie Christus de Heer is en onder wie de heilige geest leidt in alle waarheid. De apostolische geloofsbelijde nis zegt van de kerk van Christus: geloof de heilige, al- gemen algemene Wij geloven haar. Wij zien haar nog niet. Ons geloof zal ons echte echter moeten dringen toe tot bidden om en werken voor die ene kerk, zodat zij steeds meer zichtbaar zal worden. Jezus bad, dat zijn volgelingen eén zouden zijn Dat gebed zal niet onverhoord blijven Eenmaal zal er zijn één kudde en één herder. WH. Walvaart, Leiderdorp. we toch liever dan een verkeerde plek huren". Zelf kijken Baksteen sr. neemt ook vaak ter plaatse poolshoogte voordat hij met de NS-dienst een overeen komst aangaat. Men stuurt hem wel stationsplattegronden, maar zijn ervaring is dat je aan de hand daarvan niet altijd goed kunt beoordelen waar zo'n affiche het gunstigst hangt. Zo heeft hij onlangs bij een per soonlijk bezoek op het station Bussum een strategische plaats aan het tweede perron gevonden, vlak tegenover de trap van het eerste perron, waar geen reiziger visueel aan het papier kan ont komen. Maar hij kan niet in alle gevallen zelf gaan kijken. Dat zou te tijdrovend en te duur worden. Ideaal was natuurlijk als achter elk affiche een plaatselijke groep zou staan, maar zover is het nog niet. Een enkele keer krijgt vader Bak steen bericht van vernielingen aan borden, maar hij gelooft niet dat speciaal déze affiches het moeten ontgelden. "Dat komt bij alle borden wel voor. Het is ook wel gebeurd, dat ons bord werd schoongeveegd omdat het papier zo was toegetakeld, dat het niet meer te lezen was. De spoorweg-reclamedienst kan niet overal tëgelijk zijn. Daarom ge ven wij tegenwoordig drie affi ches per bord af. Dan kan het bij beschadiging snel worden ver vangen". Als de kosten het toelaten, wordt halverwege het jaar de tekst ver nieuwd. Dat houdt de aandacht gaande. Er is pas een biljet van de pers gekomen. Dat bevat een bondige tekst, waarin de woor den "Vrede met God" uitsprin gen. Stationsevangelisatie heeft ook wel kleinere biljetten (voor ramen, gangen en portalen) uitgegeven met hele stukken van het evange lie erop, maar reclamedeskundi gen hebben de heer Baksteen vrijmoedig geadviseerd zich in de tekst zoveel mogelijk te beper ken. Een "muurkrant" wordt wel in China maar niet in Nederland gelezen. Baksteen jr.: "Het is meer een héénwijzing naar de bijbel. Je moet er net zóveel op zetten dat het bij de mensen blijft hangen. Het is als een flits". Niet opdringerig Elke uitgave van de Stationsevan gelisatie vermeldt een adres, zo dat mensen die daaraan behoefte hebben kunnen reageren. Baksteen sr.: "Het komt wel voor dat iemand om een bijbel vraagt. Er zijn kennelijk mensen die er om één of andere reden niet toe kun nen komen, daarvoor naar een boekwinkel te gaan. Anderen willen graag een gespreK. Wij proberen daaraan dan te vol doen, maar het moet wel van hen zelf uitgaan. Van opdringerig heid houden wij niet. Heeft ie mand behoefte aan nóg meer contact, dan trachten wij hem met een bijbelcursus verder te helpen". Baksteen jr. ziet geen aanwijzingen voor de Stationsevangelisatie om haar methode voor een andere in te ruilen. "Een station is altijd een verzamel plaats voor veel mensen. De uit werking van onze affiches op do mensen is eenvoudig niet te me ten. Op het aantal reacties moetje zeker niet afgaan. Al zouden we er niet één krijgen, dan kan dat nog geen reden zijn ermee te stoppen. Gods woorden keren niet ledig tot Hem terug, staat er in de bijbel. Hij doet wat Hem be haagt. En het zal voorspoedig zijn". Rechtsomkeert Het verhaal gaat dat een jong per soon, die van plan was van huis weg te lopen, na het lezen van zo'n tekst rechtsomkeert maakte. Baksteen jr.: "Ik wil maar zeggen: de zegen hebben WIJ niet in de hand". S. J. DE GROOT. Morg naon nm al ee od i eAeet- kerk in Alphen aan den Rijn een interkerkelijke dienst met en voor geestelijk gehandicapten gehou den. Voorganger is ds. J. H. Bogers. In de Dorpskerk van Wassenaar geeft de Sassenheimse organist Hans van Nieuwkoop morgena vond om 7 uur, met solistische me dewerking, een orgelconcert. In de Scheppingskerk te Leiderdorp moet nodig een pijporgel komen ter vervanging van het elektronische instrument, dat versleten raakt. Ten bate van het orgelfonds geeft Nico de Raad met medewerking van Courtney Westcott fluit vol gende week vrijdag, 28 januari, om kwart over 8 een orgelconcert in de Geref. Hoofdstraatkerk. Drs. J. D. A. de Zwart hoopt op zondag 13 februari om 5 uur intrede te doen als gereformeerd predikant in Voorschoten Ds. W. L. Tukker (van 1959 tot 1964 in Katwijk aan Zee) hoopt zich in april aan de herv. gemeente van Wassenaar te ver binden als bijstand in het pastoraat •voordegeref.-bondsgroep. Herv Kerk: beroepen te Voorthuizen A. Gooijer Zeist; bedankt voor Vlaar- dingen C. van Evert Steenbergen. LEIDEN - Herv. Gem. Hoogl. Kerk 10 ds. Steenstra, 11.45 oec. studenten- dienst, 7 ds. Pannekoek, Marekerk 10 ds. De Jong, 5 drs. Kattenburg Voorscho ten, 1 Maranathakerk 10 ds. Koolstra, Bevr. Kerk 9 en 10.30 ds. Bovenberg, Vredeskerk 10 dr. Lamping HA, Zuider- kerk 5 cantatedienst, dr. Lamping voor ganger, koor Exultate Deo Voorscho ten, Waalse kerk 10.30 ds. Ribs, Acad. Ziekenhuis 10 ds. Brederveld, Diac. huis 10.30 ds Pannekoek, Merenwijk 10 pas tor Van Well, Geref. Kerk Zuiderkerk 10 hr. Brouwer Katwijk, 5 cantatedienst, voorg. dr. Lamping, Petrakerk 10 ds. Hortensius, 5 ds. Bovenberg. Oude Vest 10 ds. Van Drie Delft, 5 ds. Koolstra, Mar. kerk 10 ds. Koolstra, 5 ds. Hortensius, Bevrijdingskerk 9 ds. Bovenberg, 5 ds. Prins Den Haag, Groenhoven 10 ds. Prins. De Mirt 10 hr. v.d. Velden, Mie rennest 10 hr. Huigen. Dolerende Nood- gemeente Groot Leiden (Herengr. 70) 8.30 en 3 dr. Spoelstra te Woubrugge, Ge ref. K. Vrijg. (Herengr. 70) 10 en 5 ds. Gootjes. Chr. Geref. Kerk (steensch. 9) 10 en 5 ds. Rebel R.dam, Geref. Gem. (N. Ryn) 10 en 4.30 ds. Boogaard, Geref. Gem. in Ned. (Bethl. kerk Driftstr.) 11.30 en 5.30, Evang. Luth. Gem. (Hoogl. Kerkgr.) 10.15 ds Happee, Remonstr. Doopsgez. Gem. (Pieterskerkstr.) 10.15 ds. Kuipers, Baptistengem. (O. Rijn 3) 10 Middernachtsroep (Zoeterw. singel 21), 5 hr. Van Duuren Driebergen, Evange liecentrum Zijlsingel 2, zo. 10 en di. 8 hr. Zijlstra, vrij- 8 jeugdsamenkomst, Pink- stergem. (O. Rijn 3) 3 hr. Eikerbout, Le ger des Heils (Hooigr.) 10 en 7.30, Nieuw Apost. Kerk (H. Rijndijk 24) 9.30, 4 en woe. 8. Christian Science (Steensch. 6) 10.30, Kerk van J Chr. van de Heil. der Laatste Dagen (Steenschuur 6) 10.15, Oud Kath. Kerk (Zoeterwoud. singel) 10 hoogmis, Vnj Kath. Kerk (Vreewijkstr.) 10.30 h. mis, RK Kerken Haagweg zat. 7, zo. 9,10.45,12 en 6.30, Steenschuur zat. 7, zo. 10, 11.30, 6 en 7, Lammenschansweg zat. 7, zo. 9, 10.30, 12 en 6, Haarlemmer straat zat 7. zo. 9.30, 10.45 en 12.15, Rijn dijk 281 zat. 7. zo. 9.30 en 11.30, Boshui- zerlaan zat. 7, zo. 9.30,11 en 12.15, Heren singel zat. 7. zo. 8.30, 9.30 en 11. ABBENES - Herv. Gem. 9.30 ds. Den Harder. ref. Kerk 10 hr. Teneyenhuis, 6,30 ds. Vree, Chr. Geref. Kerk 9.30 dienst, 6.30 kand. Rietveld Apeldoorn, RK Kerk zat. 7. zo. 7.30 en 10.30. ALPHEN AAN DEN RIJN - Herv. Gem. Adventskerk 10 ds. Hanemaayer, 6.30 ds. Bogers, interk. dienst met en voor gees telijk gehandicapten, Kruiskerk 10 ds. Fokkema, Opst. kerk 10 ds. Bogers, 4.45 zang, 5 ds. Reerds R.dam, opendeur- dienst, Naby 10 jeugdkapel, hr. Lemkes, G. Herderkerk 10.30 ds. Hoogendijk, De Bron 9 en 5 ds. Hoogendijk, Driehoome 7 ds. De Ruiter. Oudshoornseweg 10 ds. Cramer Utrecht, m.m.v Petrakoor Lei den, Sionskerk 9.30 en 6.30 ds. Van Wier Kampen, Geref. Kerk. Mar. kerk 10 ds. Vree, 6.30 ds v. Harmeien, Salv. kerk 10 ds. v. Harmeien, 6.30 hr. Tenyenhuis, G.H. Kerk 9 ds. Verheul, 6.30 ds. v.d. Ree, De Bron 9.30 ds. v.d. Ree. 10.30 ds. Ver heul. 6.30 ds. Verheul, Driehoome 7 ds. De Ruiter, Geref. K. Vrijg. 8.45 en 6.30 ds. Borgdorff, Geref. K. Vrijg. Buiten Ver band 9.30 hr. Kleingeld, 4.30 hr. Knol, Chr. Geref. Kerk 9.30 en 4.30 ds. v. Leeuwen Elburg woe. 7.30 ds. Slagboom Barendrecht, Oud-Geref. Gem. 9.30 en 4, Baptistengem. 10 en 6.30 ds. Koekoek, Noord (Sportlaan) 10 hr. De Zwart, Le ger des Heils 10 en 6.30, Com. de Vla- mingstr, Volle-Evang. Gem. (geb Kin dervreugd), 10 hr. v. Leeuwen, Moluks Prot. Kerk 9.30 ds. Molle Den Bosch, Mo luks Evang. Kerk 11 ds. Sitanala, RK Kerken Bonifaciuskerk zat. 7, zo. 8.30,10 en 11.30, Piuskerk zat. 7, zo. 9, 10.30 en 11.45, De Bron zat. 6.30, zo. 8.30 en 11. BENTHUIZEN - Herv. Gem. 9.30 ds Den Dikken, 6 ds. Verploeg, Alphen aan den Rijn. BODEGRAVEN - Herv. Gem. Dorps kerk 10 ds. Droogers, 6.30 ds. De Vreugd, Salvatorkerk 10 dr. Haitsma Woerden, 6.30 ds. Koele Nijkerk, Betlehemkerk 10 ds De Vreugd, 6.30 ds. Nicolai Zevenho ven. Geref. Kerk 10 en 6.30 ds. 't Hart. BOSKOOP - Herv. Gem. 9.30 en 6.30, Geref Kerk 9.30 en 5 ds. Omta, De Stek 9.30 ds. Stelwagen, in alle diensten HA, Chr. Geref. Kerk 9.30 en 4 30 kand. Har deman Apeldoorn, Geref. Gem. 9.30 en 6, Opwekkingsgem. (geb. Concordia) 9.30, Vergadering van Gelovigen (Nieuwstr.) 9.30 en 5, RK Kerk zat. 7, zo. 8 45, 10 en 11.30, Ontmoeting zat. 5.30, zo. 10.30. HAZERS WOUDE - Herv. Gem.: 9.30 em 6.30 ds. Geertsema, HA. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. Versluys. Rk kerk- Michaelkerk 7, zond. 9; Bernardu:" id. 10.30; Ridderhof 10.2 7. zond. 8, 10 en 11.30. HILLEGOM - Herv. Gem.: 10 ds. Van Bruggen, 7 oec. dienst. Geref. Kerk: 10 prof. Berkhouwer Voorhout, 7 oec. dienst in herv. kerk. Chr. Geref. kerk: 10 en 5 ds. v.d. Kamp. Rk kerken: Marti- nuskerk zat. 7, zond. 8.30, 10, 11.30 en 12.45; Jozefkerk zat. 7, zond. 8.30,10 en 11.30. en 12.45; Jozefkerk zat. 7, zond. 8.30, 10 en 11.30. HOOGMADE - Herv. Gem.: 10 dr. v. Vliet. Rk kerk: zat. 7, zond. 10. DE KAAG-Herv. Gem.: 10 ds. Carstens. Rk kerk: zat. 7, zond. 8 en 10. KATWIJK AAN DEN RIJN - Herv. Gem.: Dorpskerk 10 ds. v. d. Bank Ede, 6 ds. Gebraad; Ontm.kerk 10 ds. Gebraad, 6.30 ds. v. Niel Rynsburg. Geref. kerk; 9.30 ds. Snoey, 5 ds. Vrolijk. Rk kerk: zat. 7, zond. 9.30 en 11.15. KATWIJK AAN ZEE - Herv. Gem.: N. Kerk 10 ds. Vos, HA, 6 ds. Hovius, HA; Oude Kerk 10 ds. Catsburg, HA, 6 ds. Boer; Ichthuskerk 10 ds. Arkeraats, HA, 5 ds. Hagen Zwolle, HA; Pniélkerk 9.30 ds. Boer, gecombineerde dovendienst, 6 ds. Catsburg; Gr. v. Prinstererschool 10 ds. Vroegindewey; Overduin 2 ds. dienst; Tr.kerk 10 ds. Vrolijk, 5 ds. De Vries. Geref. K. Vrijgem: 10.15 lees- dienst, 3.30 ds. Zomer. Geref. K. Vryg. Buiten Verband: 8.45 ds. Roukema, 7 ds. Comelisse Zwijndrecht. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. Van den Ent. Geref. Gem.. 10 en 5 leesdienst. Geref. Gem. in Nederland: 10 en 5 ds. De Groot. Volle- Evangeliegemeente (Voorstr. 100): 9.45. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Herv Gem.: 10en 7 ds. v d. Linden. HA. Geref. Kerk: 8 30, 10.30 en 7 ds. Swierts. LEIDERDORP - Herv. Gem. en Geref. Kerk: Dorpskerk 10 ds. Knorth; Hoofd straatkerk 10 mevr. Sysling, 6.30 prof. dr. Van den Berg Leiden; Scheppingskerk 9 en 10.30 ds. Geurtsen. 5 geen opgave. Baptistengemeente (v. d. Valk Bou- manweg): 10 br. Lourens, HA, 5 br. De Vries.. Rk kerk: zond. 9, 10.30 en 12. LEIMUIDEN - Herv. Gem.: 9.30 ds. Van Hoegee Alphen. Geref. Kerk: 9.30 en 7 ds. Buitenhuis, HA. Rk kerk: zat. 7, zond. 7.30.9.30 en 11.15. LISSE - Herv. Gem.: grote kerk 10 ds. Van Ieperen Bergschenhoek, 7 ds. v. d. Velden; Pauluskerk 10 ds. v. d. Velden. Geref. Kerk: 10 ds. Herlaar Heemstede, 5 ds. v. Wijngaarden Nieuw-Vennep. Ge ref. K. Vrijg.: 10 leesdienst, 5 ds. Simpe laar. Geref. K. Vrijgem. Buiten Verband: 9 en 5 ds. Schuurman. Chr. Geref. Kerk: 9 ds. Rebel Sassenheim, 5 ds. Buys Broeksterwoude. Geref. Gem.: 10 en 4 ds. Hakkenberg, wo. 7.30 ds. Hakken berg Oud-Geref. Gem.; 9.30 en 3 lees dienst, do. 7.30 leesdienst. Rk Kerken: Agathakerk zat. 7, zond. 8.30,10 en 11.30; bewaarders zat. 7, zond. 7.30, 9.30, 11 e lem. Geref Kerk: 9.30 en 6.30 ds. Noot- eboom, HA. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 2.15 ds. v. d. Ent. Rk kerk: zat. 7, zond. 7,30, 9, 10.45 en 7. NIEUWVEEN - Herv. Gem.: 9.30 prof. dr. Graafland Gouda. 6.30 ds. Kaai. Ge ref. Kerk: 9.30 ds. Drewes, Yogyakarta, 7 ds. Haspels Amsterdam. Rk kerk: zat. 7, zond. 9 en 11. NIEUW-VENNEP - Herv. Gem.: 9.30 ds. Goverts, 7 ds. Kroes Haarlem. Geref. Kerk: 9.30 ds. V. Wijngaarden, 6.30 ds. Rang. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 ds. Buys Broeksterwoude. Rk kerk: zat. 7, zond. 9.30 en 11. NOORDEN (Woerdense Verlaat): Herv. Gem.: 9.30 en 7 hr. Goijert Zeist. Geref. Kerk: 10 hr. Nap Woerden, 7 hr. Visser Voorburg. Rk kerk: zat. 7.30, zond. 9 en 10.30. NOORDWIJK - Herv. Gem.: Binnen kerk Voorstraat 10 kand. Da Costa 0.geest, 7 ds. Geursen Leiderdorp; Sole Mio 9 ds. Keuning HA; Zee kerk Hoofd straat 10 ds. De Haan O.geest, 5.30 ds. Keuning; De Rank 10 ds. Hovius Kat wijk aan Zee HA, 3.30 ds. Vroegindewey Eemnes. Geref. Kerk: Hoofdstraatkerk 10 ds. Warnink, 5 ds. Elgersma; Vinken- laankerk 9.30 ds. Elgersma, 5 ds. War nink; stichtingskerk 11 ds. Elgersma. Rk kerken: Binnen zat. 7, zond. 8, 10 en 11.30; aula Boerenburg 11: Zee zat. 7, zond. 9, 11 en 7. NOORDWIJKERHOUT - Herv. Gem.: 10 ds. Tuinstra te Oegstgeest HA: De Zilk 10 hr. De Vries. Rk kerken: Jozef kerk zat. 7, zond. 10, 11.30 en 6; Viktor- kerk zat. 7, zond. 8, 9.30 en 11. OEGSTGEEST - Herv. Gem. Willi- brordkerk 10.30 ds. Ter Linden, Paulus kerk 10 prof. dr. Jansen Schoonhoven, Gem.-centr. 10.30 prof. dr. De Jonge Leiden, gem.-centrum 10.30 hr. Beek jeugdkerk, Van Wijckerslooth 4.30 dr. Kamma, Geref. Kerk 10 ds. Vegter, 7 ds. Brokerhof Voorhout, Geref. Kerk Vrijg. 9.30 ds. Simpelaar, 4 30 leesdienst, Ge ref. K. Vrijg. Buiten Verband 8.45 en 4 ds. v.d. Berg, KK Kerk WilJibrordkerK zat. t, zo. 9,10.30 en 12, Bonaventurakapel zat. 6.30, zo. 9 en 11. OUD-ADE - RK Kerk zat. 7, zo. 8.30 en 10.30. OUDE EN NIEUWE WETERING - Herv. Gem. 9 30 hr. Goedhart Nieuw koop, Geref. Kerk 9.30 ds. Heule te Lei den, 5 ds. Huizebosch Woubrugge, RK Kerk zat. 7, zo. 8.15, 9.45 en 11.30. ROELOFARENDSVEEN - RK Kerken kerk. S. P. Banden zat. 7, zo. 8,9.30,11 en 12.15, Kerk M. Presentatie zat. 7, zo. 8, 9.30 en 11. RIJNSATERWOUDE - Herv. Gem. 9.30 ds. Lalleman Oude Wetering, 7 ds. Ha nemaayer Alphen aan den Rijn. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 2.15 ds. Bouw Scheveningen. RIJNSBURG - Herv Gem. grote kerk 9.30 ds. v.d. Bogerd, HA, 5 ds. v. Niel HA, Bethelkerk 9.30 ds. v. Niel, 5 ds. v.d. Bo gerd, Geref. Kerk Petrakerk 9.30 en 5 ds. Huisman, Immanuelkerk 9.30 en 5 dr. v. Oeveren, Mar. kerk 9.30 en 5 ds. Baayen. In alle diensten HA, Geref. K. Vrijgem. 10 en 5.15 ds. HofT, Chr. Geref. Kerk 9.30 ds. Den Hattog Veenendaal, 5 dienst, Evang, Christengem. (aula mavo) 10, RK Gemeenschap (aula tuinbouwschool) zat. 7, zo. 10.30. RIJPWETERING - RK Kerk zat. 7, zo. 7.30, 9 en 10.30. SASSENHEIM - Herv. Gem. 9 ds. Den Tonkelaar Warmond, 10.30 dr. Aalders Den Haag 6.30 hr. Kloos Barendrecht, Geref. Kerk 10 ds. v. Santen, 5 ds. Den Tonkelaar, Warmond, Chr. Geref. Kerk 10.30 en 5 ds. Rebel, RK Kerk zat. 7, zo. 8.30,9.30 en 11. TER AAR - Herv. Gem. 10 ds. Nicolai Zevenhoven, 6.30 ds. Lindenburg, Ge ref. Kerk 10 ds. Bezemer 6.30 ds. Lange- dijk Waarder, RK Kerk Langeraar zat. 7, zo. 8, 9.30,11 en 12.15, Ter Aar Dorp zo. 9 en 12. VALKENBURG - Herv. Gem. 10 en 6.30 ds. Overgaauw. Geref. Kerk: 9.30 en 5 ds. Rooze. Geref. Kerk Vrijg.: 9.30 en 5.15 ds. VOORHOUT - Herv. Gem.: 10 ds Bro kerhof. RK kerk: zat. 7, zond. 9,10.30 en 11.45. VOORSCHOTEN - Herv. Gem.: dorps kerk 10 vicaris Byl en kapelaan Oomens, 7 ds. Meyering; Hulp en Heil 10 ds. Ver- heule; aula NH 9.30 pastoor De Munck en ds. v. d. Schoot; clubgebouw Molen laan lOjongerendienst; kapel Rijndijk 10 ds. Meyering, HA. Geref. Kerk: 10 ds. De Zeeuw en pastor Hogenboom, 5 vicaris Bijl. Geref. K. Vrijgemaakt 8.30ds. Hoff, Valkenburg, 2.30 ds v d. Haar, Gouda. RK Kerken: M. Godskerk zat. 7, zond. 8, 10 en 11.30; Laurentiuskerk zat. 7, zond. 8.30, 10.30 en 12. WADDINXVEEN - Herv. Gem.: Brug- kerk 9.30 ds. v. d. Heuvel, 6.30 ds. Vos, Amsterdam; Hoeksteen 9.30 ds. Ver boom, 6.30 ds. Van den Heuvel, Bethel kerk 9.30 ds. Vroegindewey Eemnes, 5 ds. Verboom. Geref. Kerk: Kruiskerk 10 ds. Modderaar, 5 ds. Langendyk Waar- der; Ontmoetingskerk 10 ds. Schaafsma Utrecht, 5 ds. Modderaar. Oud-Geref. Gemeente: 10 en 6.30 Leesdienst. Chr. Afgescheiden Gemeente: 9.30 en 5 ds. Verloop. Volle-Evangeliegemeente (Lindengaarde 17a): 9.30 hr. Van der Heyden, 4 jeugdbyeenkomst. Remonstr. Gemeente: 10 ds. Hooykaas. RK kerk: Ontmoetingskerk zat. 7, zond. 8.30,11.30 en 7; Viktorkerk zat. 7, zond. 10. WARMOND - Herv. Gemeente: 10 ds. Den Tonkelaar. RK kerk: zat. 7, zond. 8.30. 10 en 11.30. WASSENAAR - Herv. Gemeente: 'Dorpskérk 10 dr. Frederikse, 4.30 ds. iRomein Boven-Hardinxveld, 7 orgel- Caficert Kievietkerk 10 ds. Wiersma; Messias'kerk-10 ds. v. Zanten; Dorpscen trum 9.30 ds. Verploeg Alphen aan den Rijn. Geref. Kerk: 10 en 7 ds. Meynen Den Haag; Zuid 10 en 5 dr. Vlijm Leiden. Ned. Prot. Bond: 10.30 ds. Werner. WOUBRUGGE - Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 ds. Blenk, HA. Geref. Kerk: 9.30 ds. Huizebosch, 6.30 ds. Bezemer Ter Aar. Ned. Prot. Bond. 7 ds. Oort Alphen aan den Rijn. RK kerk: zat. 7, zond. 10. ZEVENHOVEN - Herv. Gemeente: 9.30 ds. Lindenburg, Ter Aar. Geref. Kerk: 9.30 en 7 dr. Wind Leiden, HA. RK kerk: zat. 7, zond. 9 en 10.45. ZOETERWOUDE - Herv. Gem.: 10 ds. Schoch. RK kerk: Janskerk zat. 7.30, zond. 9.30; Chr. Dienaarkerk zat. 7, zond. 10 en 11.30; Rijndijk Meerburgkerk zat. 7, zond. 10, 12 en 6. ZWAMMERDAM - Herv. Gem.: 10 en 6.30 ds. Mostert. Geref. Kerk: 10 en 6.30 hr. v. d. Kraan R'dam.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 4