lokten Succes voor schakers Noord wijk Sobere reden van president Zuid-Afrika Financier fabriek amfetamine in arrest Fraude bij Tealtronie Chaos in werd al lang vermoed Belfast Zijl/LGB kan nog op de ranglijst klimmen Politie-zaalvoetbal: ppr achter Haags "onderonsje" secretaresse ZATERDAG 22 JANUARI 1977 KAAPSTAD (SP) - "Het jaar 1977 stelt ons voor zware opgaven en confronteert ons met enorme uit dagingen". Met deze woorden opende gisteren president Dieder- ichs het parlementaire jaar in Kaapstad. De plechtigheden waren wegens de slechte economische toestand sober gehouden. De tradi tionele militaire parade was afge last en alleen de marinekapel stond voor het parlementsgebouw aange treden om het volkslied "Die Stem" ten gehore te brengen Slechts een handjevol blanken was aanwezig om de president en eerste minister Vorster met applaus te begroeten. Sober was ook de rede die het staatshoofd voor de gezamenlijke vergadering van de volksraad en de senaat hield. Uit zijn woorden klonk grote bezorgheid over de vei ligheid en de economische proble men. Hij kondigde een verhoging van de militaire weerbaarheid aan om aan de interne en externe drei ging het hoofd te bieden". Wij moe ten grote persoonlijke en materiële offers brengen om ons voortbe staan te verzekeren", zo zei de pre sident Het defensiebudget steeg met dertig procent tot 5,2 miljard gulden, hetgeen een recordbegro ting uit de geschiedenis van Zuid- Afrika betekent. Er zullen dit jaar wetten ingediend worden om meer manschappen onder de wapenen te roepen en om de burgerlijke weer baarheidskorpsen meer taken en volmachten te geven. Rassenbeleid In de fundamenten van het rassen beleid komt geen verandering. Wel zullen de gemeenteraden van zwarte woonsteden zoals Soweto meer uitvoerende bevoegdheden krijgen. De regering is van plan om het overleg met de leiders van de niet-blanke bevolkingsgroepen uit te breiden. Met de zwarten zal dit plaatsvinden via de thuislandlei ders. Met de kleurlingen en Aziaten zullen' de raadplegingen zich afspe len binnen de kabinetsraad. Dit is een lichaam onder leiding van premier Vorster welke enige malen per jaar bijeenkomt en waar verte genwoordigers van die groepen hun standpunten uiteen kunnen zetten. Deze kabinetsraad wordt door de grootste kleurlingenpartij, de arbeiderspartij onder leiding van Sonny Leon, geboycot omdat zij vindt dat in dit instituut "alleen maar gesproken en niets besloten wordt". Verleden jaar is er een stu diecommissie onder voorzitter schap van defensie-minister P. W. Botha ingesteld om te onderzoeken of deze kabinetsraad meer be voegdheden kan krijgen. Gedacht wordt om zonder de kleurlingen en Aziaten stemrecht voor vor het blanke parlement te geven, hun toch aan de besluitvorming in die raad te laten deelnemen. De invoer ing hiervan zal waarschijnlijk nog lang op zich laten wachten, want eerst moet de grondwet daarvoor gewijzigd worden. Het huidige par lementaire systeem zoals dat in 1910 naar Engels voorbeeld werd ingevoerd, sluit deze mogelijkheid van inspraak namelijk uit. ROERMOMD - De districtsre cherche van de rijkspolitiein Kerkenbosch bij Roermomd meent erin geslaagd te zijn de hand te hebben gelegd op en „grote man achter de scher men" met betrekking tot de nu bijna twee maanden geleden in een boerderij in Putbroek, ge meente Echt, ontdekte amfe- taminefabriek. De in Roermond aangehouden man is een 35- jarige groothandelaar in garna len uit Volendam. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd ^n is gisteren voorgeleid aan de officier van justitie in Roer mond. S. is geen onbekende van de po litie, redep waarom hij al ge ruime tijd verdacht werd. Hij wist zich aan aanhouding te onttrekken door met vakantie te gaan, onder meer naar België en Luxemburg. Toen hij dezer dagen in Roermond verbleef om poolshoogte te nemen over de situatie in het door hem gefi- nacierde amfetaminëbedrijfje, sloeg de politie toe. LEIDEN - Het eerste tiental van Noordwijk schijnt in de eerste klasse van de Leidse Schaakbond dan eindelijk het goede concept te hebben gevonden: eerst snel vijf partijen winnen en dan maar af wachten of de intussen zenuwach tig geworden tegenstanders het zelfde presteren. Deze taktiek had tegen LSG III groot succes: in de tweede zitting maakte één van de Leidenaars de beslissende fout en dat betekende de eerste overwin ning voor Noordwijk. Door deze 6-4 zege op LSG III speelden de Noordwijkers de rode lantaarn in handen van Philidor IV. Noordwijk ging vanaf de eerste zet furieus in de aanval. Koppenaal vloerde Weyermars met een. uitge kiend torenoffer. Even later was het 2-0. Verschoor had de stelling van Van der Velde met een groot scheepse aanval in een rokende puinhoop veranderd. Aan het eer ste bord ging het Joop Turk met naar den vleze. Hij verwisselde twee zetten, waarna hij teveel houtwerk kwijtraakte. Alex Roose was de scherprechten 2-1. Van Put ten verschoot al zijn kruit in een aanval, die niets opleverde. Wil Turk begon toén met een'bestor ming, waartegen geen kruid meer gewassen was: 3-1. Jan Bakker had totaal geen moeite met een zich slechts zwakjes verdedigende Den Hollander 4-1. Marijt raakte tegen Meilink wel een pion achter, maar de compensatie daarvoor was vol doende om te winnen en tevens Noordwijk met 5-1 op matchpoint te zetten. Om een gelijkspel te behalen moest LSG daarna alle resterende par tijen winnen. Al spoedig begon het inderdaad daarop te lijken. Van der Drift zette tegen Roschar zijn posi tievoordeel in winst om: 5-2. Verra vertrouwde terecht op de kracht van zijn loperpaar en scoorde dan ook 5-3. De beide overige partijen werden afgebroken en leken beide gewonnen te zijn voor LSG. Inder daad versloeg Piet Piket zijn oppo nent Van Rijn, maar Wim Heems kerk voltrok het vonnis over zijn eigen ploeg: in een straal gewonnen stand gaf hij een toren weg, zodat Giliams Noordwijk nogal goed koop aan zijn eerste zege hielp. Het aantal titelkandidaten in klasse IIA is geslonken tot twee: Katwijk I en LSG IV. Tegen Voorhout I boek ten de Katwijkers vrij simpeltjes een 2V2-7V2 overwinning, hoewel de beide steunpilaren Gijs Haas noot en Dick van der Plas verloren. Vap der Poel profiteerde van een ernstige positionele fout van Gijs en Van der Meer kegelde de in het centrum staande koning van Dick eraf. Het laatste wapenfeit van Voorhout was de remise van Kraakman op Huig den Hollander. Intussen heeft Katwijk de laatste ti- telillusies van Sassenheim I de grond ingeboord. Het ging van een leien dakje voor de Katwijkers. De Sassenheimers kwamen niet ver der dan vier remises en zelfs dat was nog te veel, want Lugthart bood remise aan toen hij gemakke lijk had kunnen winnen. De remi ses van Hans de Raad, Arnold Ede- ling en Cees Barnhoorn kwamen geleidelijk tot stand. In de enige hangpartij, die gearbitreerd zal worden, heeft Katwijk met een ge zonde pluspion goede winstkan- LSG IV deed het tegen Philidor VI wat minder rigoreus. Het moest zelfs een 1-0 achterstand incasse ren, maar daarna liep het op rolle tjes. Via 1-3 en 2-5 werd het een ruime 3V2-6V2 zege voor LSG IV. Premier Den Uyl: BELFAST (UPI) - Honderden rooms-katholieke jongeren hebben gisteren Belfast in een slagveld veranderd. Zonder waarschuwing stroomden opeens naar schatting 700 jongeren uit de katholieke wij ken van de stad. Terwijl zij door de stad trokken staken zij bussen in brand, gooiden zij brandbommen en richtten zij barricades op. De jongeren kaapten drie stads bussen, bevolen de passagiers en de chauffeurs de voertuigen te ver laten en staken de bussen vervol gens in brand. Onderwijl ontplofte bij een busga rage in de buurt een bom die ern stige schade toebracht. In alle delen van de stad werden bommeldingen ontvangen die het openbare leven zo goed als verlamden. Duitse soldaten leverden enkele malen strijd met sluipschutters die vanuit onzichtbare plaatsen alles en iedereen onder vuur namen. 1 Midden in het spitsuur moest de politie de toegangsweg tot een grote brug in Belfast afsluiten om dat een bommelding ontvangen was. Bomdeskundigen konden echter niets vinden waarna de brug weer voor verkeer geopend werd. Wat de oorzaak van de plotselinge uitbarsting was is nog een raadsel. In Castlederg werd gisteren een man doodgeschoten. Volgens extreme-protestanten is de man gedood omdat hij een plaatselijke commandat was van het verboden Ierse republikeinse leger (IRA). DEN HAAG (ANP) - Premier den Uyl heeft verklaard dat er bij Eco nomische Zaken en Financiën al geruime tijd vermoeden bestond dat er bij Tealtronie fraude werd gepleegd. Na afloop van het kabi netsberaad verklaarde de premier dat er daarop een strafrechtelijke procedure in gang is gezet die heeft geleid tot een opsporingsbevel ten aanzien van directeur Rodgers. Het ontslag van Rodgers moet tegen die achtergrond worden gezien, aldus Den Uyl. De premier meende dat de controle op de bedrijven die steun krijgen, in het algemeen goed werkt. De be drijven moeten via accountants rapporten verslag uitbrengen en de steunverlening is aan zeer strin gente voorwaarden gebonden. Als het vermoeden van fraude ontstaat kun je dat met het normale systeem niet opsporen, maar moetje de jus titie in de arm nemen. Dén Uyl sloot niet uit dat er af en toe fouten zijn gemaakt door amb tenaren, die echter ook vaak „onder êen ontzettende druk" moeten werken. Vorig jaar zijn er zo'n 300 steunaanvragen behandeld. WADDINXVEEN - Al jaren is het huidige woonwagencentrum on dergebracht op een perceel grond aan de Onderweg. Om te komen tot het verplaatsen van dit woonwa gencentrum gaan burgemeester en wethouders een bestemmingsplan in procedure brengen, zodat dit woonwagencentrum onderge bracht kan worden op een terrein gelegen aan de Tweede Bloksweg. Burgemeester Vis verricht de aftrap 1 politie tegen V/enen. De ministerraad heeft geen beslui ten genomen voor een betere con trole, maar uiteraard leiden derge lijke ervaringen ertoe dat de amb tenaren nog meer op hun hoede zijn, zo zei de premier. MARKTEN Veiling Flora Rijnsburg 21/01. Apel doorn geel 0,26, Apeldoorn rood 0,22. Apricot beauty 0,29, Attila 0,42. B of Apeldoorn 0,24, Blenda 0,30, Brilliant star 0,13, Cassini 0,24, Cristmas Marvel 0,30, Copland 0,19, Demeter 0,31, Drea ming maid 0,51, Gander 0,29, Hollands glorie 0,16, Kees Nelis 0,39. Lucky strike 0,29, Lustige witwe 0,27, Mirjoran 0,17, Paul Richter 0,21, Pax 0,33, Preludium 0,25, Prominence 0,26, Ralph 0,21, Rudy Red 0,19, Thule 0,31, Tulp dubbel 0,37, Tulp leliebloem 0,51, tulp parkiet 0,39, tulpen 0,26, tulp met bol 0,15, snijbloe men 0.10 per stuk. snijbloemen 2,14 bos, diversen 0,36 stuk, diversen 1,99 bos, Aechmea-12 5,80, azalea 10/11/12 0,84, azalea 16/17/18 2,08, begonia-11 1,90, Ci neraria (bl) 1,26, codiaeum-10 0,15, cyclamen-10 0,35, cyclamen 10 plus 1,06, ficus-11 0,40, ficus (co) 5,75, nephrolepis lOplus 3,40, poinsettia (get.) 0,53, sain- tpaulia 0,85, vetplanten 0,20, yucca-12 7.52, potplanten (st) 6,51. Am.-a blossom 0,62, amaryllis rood 0,66, Anne Marie 0,15, charmeur 0,27, Lena 0,32, Scania 0,28, Tangerine sim 0,24, William sim 0,35, anjer-grootbl. 0,25, Lisa 0,32, Sam's Pride 0,21, Tony 0,26, Anthurium 1,45 per stuk, anthurium 0,48, plumosus 0,75 per bos. yellow sun 1,35, narcis kas 0,13, cymbiodium aan tk 1,54, cymbidium Is blm 0,25, m-cymbidium tak 0,27, cypri- pedium 2,50 orchideeën tak 4,00, imp.- alstroemeria 0,59 per stuk, imp.- anemoon 0,92 bos, imp.-Barlo Nora 0,40, imp.-Le Reve 0,42, imp.-Lolita 0,38, imp.-Scania 0,32, imp.-white sim 0,38, imp.-anjers gr bl 0,37, imp.-ministar 0,56, imp.-red baron 0,48, imp.-royalet rose 0,37, imp.-royalet viol 0,44, imp.-royalet wit 0,42, imp.-Tony 0,51, imp.-anjer tros 0,25 per stuk. imp.-eucalyptus bos 1,35, imp.-ardent 0,49, imp.-eurovision 0,52, imp.-Peter Pears 0,54, imp.-spic en span 0,46, imp.-gladiool 0,35, imp.-glad. Col- vill 0,17 per stuk. imp.-goudsbloem bos 0,87, imp.-liatrit stuk 0,69, imp.-mimosa bos 1,62, imp.-narcis 0,13, imp.- dendrosium 0,16, imp.-orchidee tak 0,86, imp.-rgb Sonia 0,80, imp.- rkg r Garnet 0,41 per stuk, imp.-ruscus 2,00, imp. snijbloemen 0.46 per stuk, imp- snijbloemen 1,38 per bos, imp.-diversen 0.89 per bos, rgb-baccara 0,84, rgb-sonia 0,72, rgb-zuemania 0,59, rkb-evergold 0,44, rkb- marinba 0,34, rkb-motrea 0,36, rkb-red garnette 0,18, rozen kl.bloemig 0,28, sering 1,00, call a wit 1,60, horim geel 0,59, honm wit 0,68, horim 0,94, japane- rin geel 0,51, japanerin wit 0,53, spider geel 0.78. spider wit 0,73, chrysant tros jr 2.53, rivalry 0,23, chrysant gepl. jr 0,20 per stuk, chrys. tr. nc kas 2,31, droog bloemen onb. 0,44 per bos, droogbloe men bew. 0,63, droogbloemen bew. 10,29 per stuk. DEN HAAG - WD-leider. Hans Wiegel brengt van 25 tot en met 31 januari een werkbezoek aan Israël. Dat gebeurt op uitnodiging van de Israëlische regering. Wiegel, die zal worden vergezeld door zijn echtgenote, zal onder meer praten met minister Allon (Buitenlandse Zaken), Defensie autoriteiten en vertegenwoordigers van de twee liberale partijen in Is raël. plan Valkbrug LEIDEN - De Leidse PPR-fractie gaat in principe akkoord met "de proef tweerichtingverkeer op de Valkbrug in te voeren, mits aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. Eén van die voorwaarden is dat er, in de vorm van vrijliggende fiet spaden, een veilige fietsroute op de Hooigracht komt. De fractie stelde zich overigens op het standpunt dat de plannen voor de Breestraat en de Valkbrug los van elkaar moeten worden bezien. Desondanks stemde met uiteinde lijk voor de Valkbrug-plannen met het argument dat de reconstructie van de Breestraat piet in gevaar mag worden gebracht. Er ontstond in de PPR-vergadering van gisteravond een fors verschil van mening tussen de fractieleden Bijen en Van Oosten en andere PPR-leden, onder wie voorzitter Van Laren, over de uitlating van wethouder Verboom, die leden van de welzijnsraad onlangs als „opge blazen kikkers" kwalificeerde. Voorzitter Van Laren toonde zich verbolgen over de kreten van Ver boom en bracht een concept reactie in discussie: „Dergelijke uitlatingen zijn onaanvaardbaar; ze zijn symptomatisch voor het weinig democratisch handelen van Verboom. Hieruit blijkt dat hij niet met de welzijnsraad wil samen werken. Beijen en Van Oosten meenden dat de zaak niet zo zwaar opgenomen moet worden. Tenslotte werden Jan Halin en Cees van Rijn met al gemene stemmen in het bestuur van de Leidse PPR-afdeling geko- LEIDEN - De Leidse politie sport vereniging organiseerde gisteren een internationaal zaalvoetbaltoer nooi. Luctor, het team van de Haagse rijkspolitie won in de finale met 1-0 van de Haagse gemeente politie, en legde zodoende voor de tweede keer in successie beslag op de LPSV-wisselbokaal. Ook in 1974 was de finale een Haagse aangele genheid; toen won de gemeentepo litie van de Residentie de eerste prijs. Maar liefst 36 ploegen namen deel aan het toernooi, waarin be halve Nederland ook België, Duits land, Engeland, Oostenrijk en Zwitserland vertegenwoordigd waren. Burgemeester Vis ver richtte gisterochtend om half tien de aftrap van de wedstrijd Lei- den-Wenen, waarmee het toernooi werd geopend. De 144 wedstrijden werden in de Groenoordhal vlot af gewerkt en er werd (uiteraard) cor rect eri sportief gespeeld onder lei ding van twaalf bekende Leidse zaalvoetbalscheidsrechters. Het team van de Leidse gemeentepoli tie weerde zich goed in het sterke veld met een twaalfde plaats. Commissaris Van Voorden reikte na afloop van het evenement (het eerste in het kader van de viering van het 50-jarig bestaan van de LPSVj de prijzen uit. De sportinstuif werd later op de avond voortgezet met een demon stratiewedstrijd tafeltennis tussen Sandra de Kruyff en Irene Smits, Nederlands kampioene bij de ge handicapten. Wielrenexpert Joop Riethoven gaf een demonstratie op de home-trainer. Schaatsen - De KNSB heeft het programma voor het eind januari en februari te houden zesbanen- toernooi rond. Per twee banen zal er telkens een kleine meerkamp voor dames en heren allrounders worden gehouden de sprinters rij den telkens op de tweede dag een 500 en 1000 meter. In principe staat het toernooi ook voor buitenlan ders open. IJshockey - De uitslagen van de gisteravond voor de eerste divisie van de nationale ijshockeycompe- titie gespeelde wedstrijden zijn: Nijmegen-Amsterdam 5-3, Til burg—Utrecht 11-1, Gronin- gen-Heerenveen 4-8. Atletiek - De Olympische dubbel- kampioenen Lasse Viren (Finland) en Tatjana Kazankina (Sowjet- Unie) zijn onderscheiden met de gouden spike. Het tweetal krijgt de onderscheiding bij internationale wedstrijden, die op 6 juni in Ostrava (Tsj) worden gehouden. Atletiek - De Russin Tatjana Skatsjko heeft tijdens indoor atle tiekwedstrijden in Donetzk met een afstand van 6.67 meter voor de beste wereld indoor prestatie van dit seizoen gezorgd. Op de wereld- seizoenranglijst 1976 (buiten) staat Skatsjko op de 19e plaats met 6.53 meter. LEIDEN - Na de pauze van vijf we ken wordt zaterdag de waterpolo- competitie hervat. In de hoofd klasse zijn er nog 13 van de 22 ron den te spelen en die worden van nu af vrijwel zonder onderbreking af gewerkt; alleen in april is er nog één weekeinde rust. De Zijl/LGB begint de tweede competie-periode met een score van 50% (9 punten uit 9 wedstrij den). De rood-witten bezetten daarmee de zesde plaats en hebben nog alle kans om wat op de ranglijst te klimmen. Zwemlust/Den Hom mel en VZC/Ritmeester zijn voor, hun op dit moment de naaste con currenten. Vandaag speelt De Zijl/LGB thuis tegen het laagge- klasserde De Meeuwen. De ploeg uit Amsterdam behoort laagge- klasseerden jaar tot de degradatie kandidaten. Hoewel het mogelijk is dat De Meeuwen net als vorig jaar na de winterpauze goed terugkomt en De Zijl/LGB het zaterdag nog zonder de .geblesseerde Paul Belt moet stellen, is de thuisploeg in dit duel toch favoriet. Als de Leidenars erin slagen een goed antwoord te vinden op het vertragende spel van Pasman toch naar Davos DEN HAAG - De technische com missie van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijders Bond (KNSB) heeft definitief besloten Joop Pasman met de kernploeg naar Davos te sturen. Pasman, die met de nationale B-ploeg deelnam aan de interlandwedstrijd tegen Zweden en niet met de A-selectie naar Larvik in Noorwegen vertrok voor het toernooi om het Europees kampioenschap, was dat al toege zegd na de Nederlandse kampioen schappen. Voordat in Davos de strijd om het wereldkampioenschap losbrandt zal eventueel nog een selectiewed strijd worden gehouden in de Zwit serse plaats. Joop Pasman kan in principe ook deelnemen aan de wedstrijden om de gouden schaats,, die na het WK in Inzeil worden ge houden. DEN HAAG - Jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) en Victor Iwonin, vice-voorzitter van het co mité voor lichamelijke opvoeding en sport bij de ministerraad van de Sowjet-Unie, hebben gisteren in Den Haag een protocol onderte kend waarin de samenwerking op sportgebied tussen Nederland en de Sowjet-Unie wordt geregeld. De bedoeling van de overeenkomst is het bestaande vrije sportverkeer tussen beide landen te vergroten. De Meeuwen, moet het verschil in snelheid en conditie de doorslag geven. Aanvang: 19.30 uur in zwembad De Zijl. LZ'86 heeft nog altijd maar twee punten en zal er in de komende wedstrijden alles aan moeten doen om een wat gunstiger positie te be reiken. Zaterdag gaan de Leide naars naar Zaandam om daar te spelen tegen de andere debutant, Nereus, ook een van de zwakkere ploegen in de hoofdklasse, pat de Zaankanters in eigen huis moeilijk te bespelen zijn merkte LZ vorig jaar, toen in zwembad „De Slag" met 9-2 van Nereus werd verloren. Rijnstreek nog leider in biljartstrijd LEIDEN - Ondanks twee gelijke spelen (o.a. tegen naaste belager De Carambole) is de Rijnstreek leider gebleven in de competitie der Leidse Biljartbond. Dit omdat de concurrentie het eveneens wat liet afweten. Met een totaal van 70 pun ten uit 13 wedstrijden behield de Rijnstreek de voorsprong van 5 punten op de Vriendschap 2, terwijl de Carambole 9 punten achter kwam vanwege een uitgestelde ontmoeting. Landzicht 1 haakte voorlopig af door een zware neder laag bij de Vriendschap 1. Uitslagen: Vriendschap 2-Vriend- schap 1 4-4, Landzicht 2-Landzicht 1 5-3, Oude Herberg 2-Oude Her berg 1 4-4, Rijnstreek 1-UVS 4-4, Zijlpoort-'t Zuid 4-4, Carambo le-Rijnstreek 4-4, UVS-Oude Her berg 2 4-4. Oude Herberg 1-Vriend- schap 2 4-4, Vriendschap 1-Land- zicht 1 8-0, 't Zuid-TOG 2-6. In de tweede klasse beginnen Clevn Duin, Between en Caram bole 2 langzaam maar zeker een kleine voorsprong te nemen op de rest van de ploegen. Cleyn Duin leidt met 49 punten voorlopig in deze spannende poule. Uitslagen: Cleyn Duin-'t Wachtje 6-2, De Waag-Rijnstreek 2 6-2, Be- tween-Rijnegom 6-2, Carambole 2-Landzicht 3 6-2. Derde klasse: Witte Hen-Landzicht 4 4-4, VOP-DOS 8-0, Rijnegom 2-Carambole 3 4-4, 't Wachtje 2-Vriendschap 3 6-2. Vierde klasse: UVS 2-'t Wachtje 2-6, Carambole 4-Vriendschap 4 6-2. Vijfde klasse: Landzicht 5-Cleyn Duin 3 4-4, UVS 3-Rijnstreek 3 4-4, Carambole 5-DOS 2 2-6, De Waag 4-De Heul 4-4. Zesde klasse: Cleyn Duin 4-TOG 3 4-4, Vriendschap 5-Land- zicht 6 2-6, DOS 3-Witte Hen 2 4-4, Vriendschap 5-TOG 3 4-4. Zevende klasse: DOS 4-VOP 2 4-4, UVS 4-Carambole 7 6-2, Between 3-De Heul 3 4-4, Rijnegom 3-'t Zuid 2 3-5. De Rijksuniversiteit te Lelden vraagt t.b.v. het Economisch Instituut van de Faculteit der Gerechtsgeleerdheid per 1 maart a.s. een Gedacht wordt aan een secretaresse met middelbare schoolopleiding en enige jaren ervaring die bereid is zich in een klein secretariaat op collegiale wijze in te zetten. De secretaresses verzorgen een belangrijk gedeelte van de contacten tussen het wetenschappelijk personeel enerzijds en studenten en externe rela ties anderzijds. Van de nieuwe secretaresse wordt verwacht dat zij op zelfstandige wijze secreta riële assistentie kan verlenen aan een hoogleraar en enige met hem samenwer kende wetenschappelijke medewerkers. Haar taak bestaat onder meer uit het zorg dragen voor: - contacten en correspondentie (voornamelijk Nederlands en Engels); - onderwijsmateriaal; - administratie, archief, bibliotheek en telefoon; - het typen en persklaar maken van wetenschappelijke rapporten. Vereist: - middelbare schoolopleiding; - goede contactuele eigenschappen; - secretaresse-opleiding en/of -ervaring. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door prof. dr. B. M. S. van Praag, telefoon 071-132298 of 124997 (privé 01807-15994). Schriftelijke sollicitaties te richten aan het algemeen secretariaat van de dienstperso nele en welzijnszaken der Rijksuniversiteit, Stationsweg 46 te Leiden, onder vermel ding van vakturenummer 47022 op brief en enveloppe. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Met grote droefheid delen wij u mede dat, na een langdu rig maar buitengewoon moedig gedragen lijden, van ons is heengegaan onze lieve vriendin en huisgenote JOHANNA JACOBA DEE geboren 13 augustus 1914. Haar rustig vertrouwen op God is ons tot grote troost. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 25 januari a.s. in de aula van de algemene begraafplaats "Rhijnhof" nabij de Haagsche Schouw. Aanvang 11.00 uur waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ont vangkamer van de begraafplaats. (Thuis geen bezoek) Algemene kennisgeving Pslam 103:8 (ber.) Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen, in de hope des eeuwigen levens, onze lieve zorg zame moeder, groot- en overgrootmoeder NEELTJE VAN DER MEIJ weduwe van Pieter van Duijvenbode in de gezegende ouderdom van bijna 87 jaar. A. GUYT-VAN DUIJVENBODE S. VAN DUIJVENBODE F. VAN DUIJVENBODE J. VAN DUIJVENBODE A. VAN DUIJNVENBODE- VAN DEN OEVER Klein- en achterkleinkinderen De overledene is opgebaard in de rouwkamer, Zuidstraat 103 te Katwijk aan Zee, alwaar gelegenheid zal zijn tot condoleren maandag 24 januari a.s. des. nam. van 3-4 en 7-9 uur. Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 25 januari a.s. des. nam. 1.45 uur in het Herv. Kerkelijk Centrum Voorstraat 74 te Katwijk aan Zee, waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 2.30 uur op de nieuwe be graafplaats "Duinrust aan de Parklaan te Katwijk aan Zee.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10