Minder geld van CRM voor Welzijnswerk Leidse politie: geen bewijs voor misdrijf Krediet voor de Stichting Mast Giscard benadrukt noodzaak plan-Barre Kans op sluiting buurthuizen LEIDSE KANTONRECHTER Olievlek: scheet of donderslag OPPOSITIE IN BEROEP Jody Scheckter is 'Wolf' kwijt PAGINA 10 DINSDAG 18 JANUARI 1977 LEIDEN - Het welzijnswerk in Leiden zal het in de toekomst waarschijnlijk met minder geld moeten gaan doen. Het verplaatsen van personeel van een instelling met veel, naar één met minder mankracht, het zgn. „herschikken", zal vaker voorkomen. De kans bestaat ook dat er buurt- en clubhuizen voorgoed worden gesloten. Dit alles is het gevolg van de plannen, die staatssecretaris Meijer van CRM vorige week bekend heeft gemaakt. Hij beoogt met deze nieuwe „rijksbijdrageregeling" een andere organisatie en ook een andere subsidiëring van het welzijnswerk tot stand te brengen. Kreeg Leiden vorig jaar overheid nog f 35 per i aan buurt- clubhuis- en opbouw werk uit te geven, na 1980 als de nieuwe regeling van kracht wordt, blijft daar nog maar f 20,- van over. Dat lijkt een fikse achteruitgang, maar zeker is wel dat de gemeente nog enkele „extra's" zal krijgen, omdat men wat het welzijnswerk betreft een achterstand heeft in te lopen. Ruimte voor nieuwe initia tieven zal er echter nauwelijks nog in zitten. Door Ton van Brussel Het plan van de staatssecretaris hing al enige tijd in de lucht. Het past in het streven van de overheid naar decentralisatie. Gemeenten krijgen voor het uitvoeren van be paalde taken een vast bedrag van het rijk en kunnen dan min of meer zelf uit gaan maken hoe dat geld besteed moet worden. De staatsse cretaris stelt echter wel een paar ei sen. gemeenten zijn verplicht een „sociaal-cultureel plan" op te stel len. Voor 1980 moet er ook een vierja renplan zijn ingediend. Het sociaal-cultureel plan moet een inventarisatie geven van wat er in de stad aan welzijnswerk, maat schappelijk werk en bijvoorbeeld ook speeltuinwerk wordt gedaan en wat het stadsbestuur daarmee beoogt. In' het vierjarenplan moet een nadere uitwerking van hetgeen in het sociaal-cultureel plan is ge steld worden aangegeven. Het ministerie heeft vorige week bij het bekend maken van de plannen aangegeven, dat alle betrokkenen (gemeenten, provincie en welzijn- sinstellingen) tot 8 april de kans hebben om eventuele reacties op het plan te geven. Wethouder Tesselaar vertelde des gevraagd dat hij van plan is om op korte termijn de betrokkenen in Leiden om een reactie te vragen. De wethouder wil al die reacties bun delen en ze dan, na goedkeuring van de instellingen, naar het minis terie doorspelen. ook Wat op dit gebied te onderne- Uit eèn onderzoek van CRM is bij voorbeeld gebleken dat in de pro vincie Utrecht in deze sector in„ verhouding tot elders nogal weing „Ze maken van een scheet een donderslagzet de zeer ver ontwaardigde S., eigenaar van een scheepvaartbedrijf in Lei den. Die geheet,, was in zijn ogen hooguit een hoeveelheid overtollig water, afkomstig van lenspompen, dat uit de sleep boot Anita werd gepompt; de donderslagwas daarentegen een hoeveelheid gasolie, over de volle lengte van het Galgewater tot aan de Oude Vest. De vraag is nu: heeft S. die olie in het wa ter gedeponeerd? De omstandigheden wijzen er wel op. Het proces-verbaal meldt over het voorval, dat op 17 februari van het vorig jaar ge- schiedde: twee studenten woon achtig in een studentenflat aan de Morsweg, zien ter hoogte van deze flat sleepboot Anita plotse ling keren. Eén van hen ziet uit Anita een donkere vlóeistof stromen; samen ruiken ze even daarna een duidelijke olielucht. Ze waarschuwen het Hoog heemraadschap van Rijnland. Ambtenaren hiervan constate ren later dat Anita aan stuur boordzijde een gat heeft, waar omheen een donkere vlek zit, die naar olie ruikt. Volgenshet proces-verbaal bekent S. zijn overtreding; ten overstaan van de kantonrechter doet hij het omgekeerde. Hij voert aan dat de Anita een nieuwe boot tpas, die hij wilde testen. Hij maakte daarbij een fout. Jk zette de verkeerde kraan open, dom natuurlijk, maar daardoor liep het koelwa ter van mijn moter niet naar buiten maar naar binnen". En moest dus alsnog de boot uitge- pompt worden. De kantonrech ter en de officier ven justitie, resp. mr. De Koningh en mr. Van Veen, blijken S. niet erg te geloven. Te meer daar hij inder tijd een poging deed om het wa- ter met dubro schoon te maken; een vergeefse poging, die noch tans op enig schuldgevoel duidt, S.: Jk ga als eigenaar van een scheepvaartbedrijf toch geen olie lozen? Er zijn daar twee ga rages, die lozen olie in het Gal gewater. Er is daar trouwens al tijd olie. Gaat u nu maar met me mee, dan drijft er olie. Als u in Katwijk rijdt, ziet u ook olie, dat kunt u mij niet verwijten". De schoonvader van S. wil van uit de publieke tribune nog wat toevoegingen verzorgen, maar wordt tot zwijgen gebracht. De officier van justitie is onver biddelijk: hij eist een boete van 750 gulden, waarvan vijfhon derd gulden voorwaardelijk. De kantonrechter blijkt in gelijke bedragen te denken. S. maakt vervolgens de indruk 'hevig in hoger beroep te zullen gaan; discussieert eerst in de zaal en later op de gang van het kan tongerecht over het hem aange dane onrecht langdurig na. Maar intussen staat namens verdachte W. al weer een ge machtigde voor het hekje. Na lange pleidooien, -met verwij zingen naar andere badplaat sen in ons land,,krijgt de ge machtigde te horen dat W. een boete van 25 gulden moet beta len. Hij had zich in naakte staat op het strand van Noordwijk begeven. Dan was daar een winkelier uit de Steenstraat, die ten tijdq van de periode waarin de bussen in twee richtingen door deze straat heenjenderdeneen parkeer- overtredinghad gemaakt. Dat wil zeggen: hij was bij zijn win kel aan het laden en lossen; de enige gelegenheid daarvoor kon hem geboden worden door het maken van die parkeefovertre- ding. Intussen rijden de bussen allang weer in slechts één rich ting door de Steenstraat en geldt daar geen stopverbod meer, maar een wachtverbod. De winkelier kreeg van de kan tonrechter, overeenkomstig de eis van de officier van justitie, geen boete. ,J£n dat wil niet zeg gen dat de parkeerverordening van de gemeente Leiden wordt gefrustreeerd, zoals sommige raadsleden denken", sprak de kantonrechter, over het hoofd van de winkelier heen, tot de be stuurlijke macht. Straatmaker Kmoest voor zijn harknrkkigheid in het maken van dezelfde fout nu grondig boeten. Andermaal was hij, dit maal op de Haag weg, in een auto aongetroffen,zonder in het bézit te zijn van een rijbewijs. De auto was bovendien niet ver zekerd en niet voorzien van een geldig kentekenbewijs. K. moet dit maal twee weken zitten; de hoge boetes uit het verleden blij ken niet geholpen te hebben. Daar komt minstens nog een week bij, die nu nog „voor waardelijk" werd uitgedeeld. Want toen $e officier van jus.ti- tie was uitgesproken vroeg K.: ,JCan ik de wagen ophalen". Antwoord: ,'£)ie wagen was geen honderd procent, die is in middels al gesloopt". K.: „Was het dan geen Ford-Capri?" Antwoord: „Nee het was een Volkswagen". K.: „O, dan moet ik ook nog een keer voorkomen voor een Ford-Capri". JOHN KROON Een ander voorbeeld is dat er be leidsplannen op' tafel moeten ko men, op grond waarvan subsidie wordt gegeven en dat brengt met zich mee dat de diverse instellingen duidelijk zullen moeten maken, wat er met het overheidsgeld ge béurt. Een gerichter en efficiënter werken is daar ongetwijfeld een gevolg van en dat kan het welzijns werk zeer ten goede komen. Een nadeel is dat veel steden het met minder geld moeten gaan doen omdat de „extra's" die de overheid in het vooruitzicht heeft gesteld, lang niet voldoende zullen zijn om alle noodzakelijke plannen uit te voeren. Sociaal-cultureel plan In Leiden wordt op het ogenblik al gewerkt aan het tot stand komen van een sociaal-cultureel plan, een inventarisatie van dè voorzienin gen» die er al zijn, maar ook een LEIDEN - In het Leidse stadhuis overzicht van wat er nog moet ko- heeft wethouder Waal (Stadsont- men. Te voorzien is bijvoorbeeld al wikkeling) gisteravond ruim ach- dat het rapport dat wordt opgesteld thonderd handtekeningen in ont- aangeeft dat er in de binnenstad vangst genomen van binnenstads voldoende en misschien zelfs wel bewoners, die zich verzetten tegen sprake is van een te veel. (Vrolijke openstelling van de Valkbrug voor Ark, Volkshuis, Vrije Tijds Cen- verkeer in twee richtingen. De be- Onderzoek zaak-Van der Gaag afgesloten trum op betrekkelijk korte afstand. vrezen, dat deze verkeers- van elkaar en met deels dezelfde ac- maatregelen een sterke toename tiviteiten). Daarentegen is het met de wel zijnsvoorzieningen in Noord en in De Kooi nog droevig gesteld, het verkeer op de cityring (Langegracht-Pelikaanstraat- Hooigracht-Water steeg) zullen betekenen. Nel Meeder Clubhuis De Mirt zal echter de ab- het wijkcomité Noord-Vest, die gis- ominabele huisvesting aan de teravond namens de binnenstads- Lage Rijndijk gaan verlaten om wijkenhetwoordvoerde,zeidatde een tijdelijk onderdak te krijgen handtekeningen in enkele dagen in de voormalige Lom-school aan vijn verzameld. Wethouder Waal dè Driftstraat, die voor dit doel zal perkte op dat de noord-zuid- LEIDEN - Het Leids recherche team, dat de gebeurtenissen on derzocht rondom de verdrinking van de39-jarige Leidse impresario-concertpianist Loek van der Gaag, heeft zijn taak afge rond. Volgens hoofdinspecteur Van Dijken, die de leiding van het onderzoek had, moeten er alleen nog een paar dingen op papier worden gezet, maar is het werke lijke onderzoek inmiddels afge sloten. Zoals bekend belandde Van der Gaag in de nacht van zondag 2 op maandag 3 januèri met zijn auto in het Rijn- en Schiekanaal langs de Kanaalweg. In de auto zat de 66-jarige Jopie Nipius uit Den men doorgeschoten is, maar aan de andere kant leert de praktijk dat er rare capriolen kunnen worden uitgehaald". Omdat niets met zekerheid kan worden vast gesteld, bestaat ook de theoreti sche mogelijkheid dat Van der Gaag en Jopie Nipius zelfmoord hebben willen plegen. Een indi catie daarvoor zou kunnen zijn, dat de twee slachtoffers nog in de autogordels zaten, toen de auto werd opgetakeld. Anderzijds zijn er in de auto sporen die wijzen op een doodsstrijd. Van Dijken: "Met zekerheid zeggen wat de oorzaak geweest is kunnen we niet. Daarom blijft er ruimte voor allerlei speculaties". Haag. Beiden kwamen daarbij Een feit dat nogal wat tijd heeft ge worden opgeknapt. ,,Ele Zevensprong" is eigenlijk hetzelfde laken een pak. Een verbinding ook zonder de geplande Viaatregelen al problemen geeft. "Ik •eb me al eens afgevraagd of je die slechte accpmmodatie, die hard verbinding toch niet in twee stuk vervanging toe ïs. Hoewel nieuwe huisvesting vorig jaar •en zou moeten knippen, maar dat hangt nauw samen met de parkeer- goede kans maakte te worden uit- voorzieningen die je dan moet tref- gevoerd in het kader van de werk- /enVan de zijde van de wijkcom Vrijheid Het plan heeft een aantal duidelijke voor- maar ook een paar nadelen. Door de vrijheid die de overheid geeft om het beschikbaar gestelde geld zelf te besteder*, kunnen ge meentebesturen beter inspelen op de lokale behoefte. Ook kunnen plaatsen, waar in het verleden weinig geld aan welzijnswerk is uitgegeven, worden gedwongen nu Onderwij sopbou w- werk in Leiden- Noord omstreden LEIDEN - Het aantrekken van een zg. onderwijsopbouwwerker voor de wijken Noorderkwartier en de Kooi blijkt een omstreden zaak te zijn. Gisteravond, op een speciale bijeenkomst die door dg Stichting Wijkkollektief Plan Noord was be legd in de kantine van de Leidsche Apparaten Fabriek, kwam dat dui delijk tot uiting. Spraken aanwezige instanties als oudercommissies, vertegenwoor digers van de cursus "Ouders op Herhaling", speel-o-theek Pinok- kio, de huiswerkbegeleidings dienst, de bijlesdienst, buurt- en clubhuiswerk alsmede het wijk comité zich uit voor de aanstelling van een onderwijsopbouwwerker, de schoolhoofden uit Noord gaven van hun afkeuring blijk door una niem niet op te komen dagen. De bijeenkomst van gisteravond was bedoeld om globaal het taken pakket van de onderwijsopbouw- werker vast te stellen. Daarbij bleek dat er vooral behoefte is aan iemand die coördinerend optreedt tussen de diverse onderwijswer- kers in Leiden-Noord. Hij zou de relatie tussen club- en buurthuizen en de scholen moeten verbeteren. Sommige aanwezigen wilden eerst over de aanstelling van een onder- wijsopbouwwerker overleg plegen met de scholen. Maar volgens het wijkkollektief is inmiddels lang genoeg gewacht. loosheidsbestrijding, is die kans van de baan, omdat dit project d< de overheid is stopgezet. Wethou- tafel te gaan zitten der Tesselaar is echter in bespre- verkeersproblem werd het verzoek gedaan bin nenkort eens met de wethouder om i een aantal de binnen- LEIDEN - Viereneenhalve maand nadat het punt voor de eerste maal op de raadsagenda prijkte, heeft de Leidse raad gisteravond in meerderheid goedgekeurd, dat een krediet van maximaal ander half miljoen gulden in rekening courant beschikbaar wordt ge steld aan de Stichting Mast. Dat gebeurde i de raad ge- t spreken voor het eerst ter sprake kwam in de Leidse raad - op het feit, dat de raad in de hele kwestie buiten spel heeft gestaan. Het verlenen van het rekening-courant krediet is buiten de raad om gëbeurd. Ook in de vorming van de Stichting Mast is de raad niet gekend. Dat was voor Driessen gisteravond aanleiding te king met de leiding van het club- stad te bespreken huis om de nieuwbouw tot stand te brengen met steun van de regeling „bijzonder regionaal welzijns werk". Dit jaar wordt in dat kader begonnen met eèn driejarenplan, dat in de periode tot '80 enkele pro jecten zal steunén. Informeel heeft het gemeentebestuur gehoord dat BUENOS AIRES - Een week voor Helmond e maken c krijgen. bruikelijke stemverhouding: de partijen die het college steunen vóór en de oppositie tegen (20-15). Fel tegen, want CDA-fractieleider Driessen kondigde aan Gedepu teerde Staten te zullen verzoeken het krediet niet goed te keuren. Volgens Driessen omdat het besluit is genomen in strjjd met de wet en met de belangen van de gemeente. In het oorspronkelijke raadsvoor stel van 31 augustus wordt nog op- ongeoorloofde Leiden een goede kans hel begin van de Grote Prijs 0 da deze regeling geld te Brazilië, die zondag op het circuit timistisch geschreven, dat de opge- i Interlagos om 16.00 uur Neder- richte Stichting Mast rond 1 okto- Zekerheid daarover heeft wethou- land se tijd der Tesselaar nog niet, vliegveld - Overigens heeft het. ministerie opwinding ontstaan omdat de evenals vorig jaar geen ruimte ge- Zuidafrikaan Jody Scheckter zijn geven om in de welzijnssector uit te formule-één wagen, de "Wolf' breiden. Wel mogen de begrotingen kwijt was. Door een verwisseling i de instellingen'in verband, met van containers was de trainingswa- de gestegen prijzen met acht pro- gen ber signaal voor de kabel-tv wil le veren aan de bewoners van de Me ren wijk. De Stichting Mast (ge vormd uit vertegenwoordigers van de colleges van B en W van Leider dorp én Leiden) waren van plan in korte tijd in de Meren wijk een mast de Braziliaanse, Brabham- te bouwen. Minister Gruyters schorste de bouw in de Meren wijk om te voor- die acht ters bolide, waarmee de Zuidafri- komen dat in de Leidse regio twee kabel-tv-masten zouden verrijzen: cent stijgen. Vorig jaar mocht dat coureur Carlos Pace in de Brazi- ook, maar in overleg met de instel- liaanse stad beland, terwijl Scheck- lingen is toen besloten c procent in Leiden te gebruiken kaan de eerste Grand Prix, die voor ónder meer de nieuwbouw Argentinië had gewonnen, keurig het afgebrande clubhuis Wes terkwartier. Wethouder Tesselaar denkt er over om de instellingen dit keer voor te stellen genoegen te nemen met zes procent (dit percentage is als prij- evenals de andere scompensatie aan alle gemeente ii één in de Merenwijk en één Londen uit het vliegtuig werd ge- Oegstgeest van Multivisie in s laden. Scheckter kan nu alleen menwerking met Defensie. B maar hopen op een snelle terugkeer middelingspogingen van Van Hui ten (Verkeer en Waterstaat) hebben Scheckter, beide partijen inmiddels tot elkaar niet stil gebracht. Inmiddels is wel een deel van de te zitten. Op het circuit, nemen zij stellingen gegeven) en de overige onder leiding van oud- anderhalf miljoen besteed twee procent te gebruiken om bij- wereldkampioen Emerson Fitti- fundamenten voor de mast paldi uit Brazilië, deel lijkse twee voorbeeld de Lomschool in te rich ten als vervanging voor clubhuis De Mirt. mg. Merenwijk en de mast zelf. De kri- durende hittetrain- tiek van het CDA richtte zich even als vorige week - toen de kwestie zaak. Volgens het CDA-raadslid heeft het college steeds geweigerd over deze kwestie relevante gege vens aan de raadsleden te verstrek ken en werden naar zijn oordeel louter particuliere belangen ge- 'diend. Van Duyn (VVD) vond dat de schade terecht zou moeten komen op de individuele hoofden van het Leids college in plaats van bij de toekomstige gebruikers van de kabel-tv. Dat laatste zal vermoede lijk toch het geval zijn, want we thouder Van Aken (Voorzitter van de Stichting Mast) kondigde vorige week al aan, dat de bestelde mast weliswaar zal worden overgeno men door de PTT, maar dat de over ige kostén zullen worden overge nomen door een gemeenschappe lijke regeling van een aantal ge meenten waartoe zeker Leiden en Leiderdorp zullen behoren. De Leidse raad besloot gisteravond wel met algemene stemmen tot het inbouwen van een aantal "zekerin gen". Zo werd vastgelegd dat als er alsnog plannen zouden rijzen om toch een eigen mast op te richten, dat alleen mag gebeuren met toe stemming van de raad. Verder heeft het Leids college de verplichting om de raad voor 1 juli 1977 een ont werp aan te bieden voor een ge meenschappelijke regeling van een aantal gemeenten voor het beheer en de exploitatie van een kabel- tv-mast. i het leven. Kort na het bekend worden van het ongeval, ont stonden er geruchten, dat er mo gelijk een misdrijf in het spel zou zijn. Geruchten, die voor een belangrijk deel samenhingen met de nogal opvallende levenswandel van Van der Gaag en het feit, dat hij meestal in het gezelschap ver keerde van Jopie Nipius, de vrouw, die in Den Haag beken'd stond als de „koningin van de rosse buurt". Het intensieve on derzoek van de afgelopen weken heeft volgens hoofdinspecteur Van Dijken evenwel niets opge leverd, dat in de richting van een misdrijf wijst. Technische specialisten onder zochten de zeer luxe auto van Van der Gaag minitieus. Vrijwel elk onderdeeltje van de luxe Ci troen werd bekeken en getest. Geen eenvoudige zaak, omdat de auto was voorzien van ingewik kelde hydraulische systemen. Zo dachten politiemensen, toen de auto die bewuste nacht door de Leidse brandweer Uit het water was opgetakeld, dat de remmen van de auto niet gefunctioneerd hadden. Later bleek dat de rem men alleen werken, wanneer de auto is gestart. Hoe nauwkeurig de auto ook werd onderzocht, er kon niets onre gelmatigs worden ontdekt. De technici zijn er volgens hoofdin specteur Van Dijken zeker van, dat er niet aan de wagen van Van der Gaag is geknoeid en dat evenmin een technisch manke ment de oorzaak kan zijn geweest van de verdrinking van Van der Gaag en zijn vriendin. De techni sche rapporten zijn inmiddels opgesteld en bij het dossier Van der Gaag gestopt. Zelfmoord? Wat de oorzaak wel is geweest dat de auto in het water terecht kwam heeft de Leidse politie niet met zekerheid kunnen vaststel len. Zo blijft het een opmerkelijk feitj dat de auto precies tussen twee bomen doorgereden 'is. Hoofdinspecteur Van Dijken: "Het is inderdaad opmerkelijk dat de auto precies tussen de bo- PARIJS (DPA) - President Valéry Giscard d'Estaing van Frankrijk heeft gisteren op een persconferen tie op het Elysee die door rond 400 journalisten werd bijgewoond, met nadruk verklaard dat het voor Frankrijk noodzakelijk is de strijd tegen de inflatie zo consequent en energiek mogelijk voort te zetten.- Hét door de regering gelanceerde saneringsplan (van Raymond Bar re), aldus de Franse president, houdt ook bestrijding van de werk loosheid in. Volgens Giscard mag dit tegen de inflatie gerichte plan, waarvan de tweede fase begin dit jaar begonnen is, veranderd noch aangevuld worden. Vóór juni van dit jaar mag men echter van dit plan geen tastbare resultaten verwach ten. Tpch, zo zei de Franse presi- regering zijn echter niet uitgeslo ten. De Franse president achtte het voorjaar de wet van essentieel belang dat het eco nomische evenwicht van Frank rijk, zowel op binnenlands gebied tekenen afleiden dat de Franse economie zich in gunstige zin ont wikkelt. dent, kan men nu al uit bepaalde als met betrekking tot het buiten- land, door het saneringsplan weer wordt bereikt. Hij wees erop dat 1976, ondanks alle economische en financiële moeilijkheden, voor Frankrijk een jaar van groei is ge weest. De expansie bedroeg toen 5 percent, in 1975 echter slechts 1,5 percent. Wat de politiek tegenover Europa Giscard kantte zich tegen elke aan zwengeling van de Franse econo mie over de hele linie, althans op dit ogenblik, omdat de inflatie dan op nieuw gestimuleerd zou worden. o Bepaalde steunmaatregelen van de betreft verklaarde Giscard dat de Franse nationale vergadering in het de recht streekse verkiezingen voor het Eu ropese Parlement zal aanvaarden. Ook het grootste deel van de rege ringscoalitie zal met dit wetsont werp akkoord gaan. De Franse president ging uitvoerig in op de moeilijkheden die zich de I afgelopen maanden op politiek ter- ,T rein in Frankrijk zelf hebben voor- Voorwaarde gedaan. Bij het grote publiek waren de twijfel en onrust toegenomen door de vermeende tweespalt bin nen de regeringsmeerderheid en de economische problemen. Giscard gaf nogmaals te kennen dat hij van plan is zijn ambtstermijn van zeven jaar vol te maken ook als bij parle mentsverkiezingen in 1978 de linkse partijen de overwinning mochten behalen, Met het oog op deze verkiezingen verzocht hij de SfLSSH regeringspartijen te streven naar gemeenschappelijk program. vergd van de Leidse recherche i; geweest de aanwezigheid van een man op de Kanaalweg in de nacht van het ongeval. Volgens de poli tie is gebleken dat het om een geestelijk gestoorde man gaat, die er nogal opmerkelijke ge woonten op na houdt. Zo was hy juist tevoren naar New York met een vliegtuig gereisd om daar de jaarwisseling te Vieren. De man is op de Kanaalweg uit een auto ge stapt, waarin hij meegereden was vanaf Schiphol. Vermoedelijk heeft de man op enige afstand gezien dat politie en duikers bezig Waren en is toen weggevlucht, twee weekendtas sen achterlatend. Later freeft de man die in Holiday Inn verbleef de tassen per taxi opgehaald. Volgens de politie gebeurde dat twee uur na het ongeval. "De man zelf en de taxichauffeur zijn ook door de rechérche-gehoord. "Uit die gesprekken", zo zegt hoofd inspecteur Van Dijken, "is ge bleken, dat de man niets met het ongeval te maken had". Ten slotte heeft de politie nogal wat tijd moeten besteden aan activi teiten van "grappenmakers". Zo kreeg de Leidse politie een kaartje waarin stond dat een van de buren van Van der Gaag in de Bachstraat ook éen vriendin was van het slachtoffer. Het kaartje dat ook aan de pers werd ge stuurd blijkt een wrange grap te zijn. Het bleek een bejaarde dame te zijn, die weliswaar in dezelfde flat woonde maar wier contact met Van der Gaag uit niet meer had bestaan dan het wisselen van een "goedemorgen" en "goede navond" bij de lift. Schoolstrijd in Groningen GRONINGEN (ANP) - Een aantal ouders van leerlingen van de Otto Eerelmanschool in Groningen heeft gisteren hun kinderen niet naar school laten gaan. Zij protes teerden zo tegen het ontbreken Van geschikte leslokalen voor kinde- Een dependance van de Eerelman school is vorig jaar afgebrand. De eerste en tweede klassertjes moes ten worden ondergebracht in zoge naamde schoolschuiten, betonnen bakken met een houten opbouw. De gemeente zegde de school drie noodlokalen toe, maar zag geen kans die toezegging na te komen. De noodlokalen staan bij de Rem- brandtschool elders in de stad Gro- ningen. De ouders van leerlingen aan deze school hebben deze loka len bezet om te voorkomen dat hun ïen verkiezings overwinning van het burgerlijke kamp is volgens de Franse presi dent niet de uniformiteit, maar "overeenstemming binnen de rege ringsmeerderheid". schillende scholen les zullen kri- gen. Ouders met onderwijsbe voegdheid geven er nu les. Groningens onderwijswethouder J. Wallage kondigde vorgige wede aan dat de lokalen ontruimd moe ten worden voor de verplaatsing naar de Eerelmanschool. Dat is nog niet gebeurd.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10