Bewoners van flat Ooievaar straat in Lisse in de kon GPV wil van Vrij vervolging Nederland Laatste eer voor minister Ofer Leerlingen 99Ursula9 brengen 1 ommy Teekens in beroep tegen voorwaarden bouwvergunning "Snel projectleider voor Haver en Gort WOENSDAG 5 JANUARI 1977 LISSE - Bewoners van de zesde (tevens de hoogste) verdieping van het tweede flatblok in de Lis- sese Ooievaarstraat hebben bij hun woningbouwvereniging Volksbelang geklaagd over de warm tere geling in hun woning. Als de bewoners op lagere ver diepingen de verwarming opend raaien, is er niet voldoende wa terdruk over om ook de bovenste verdieping op temperatuur te brengen, zo menen de klachtin dieners. Volgens de bewoners is vooral de isolatie van de flats debet aan de slecht werkende verwarming. Als er een harde wind opsteekt koelt de woning zo snel af, dat de verwarming het niet meer bij kan benen. Dikke truien, extra de kens en zelfs straalkachels zijn in dat geval geen overbodige luxe meer. Overigen^ hebben alleen de bewoners van deze flat pro blemen met de warmteregeling. In de aangrenzende gebouwen is het op de bovenste verdieping wel warm te krijgen. De bewoners van de betreffende zesde verdieping hebben de wo ningbouwvereniging nu het vol gende ultimatum gesteld: Ol Volksbelang zorgt dat de ver warming verbeterd wordt, öf de •bewoners trekken een deel van de huursom af om daar de straal kachels van te bekostigen. De bewoners betalen met de huur ook de stookkosten, waarvan het teveel betaalde gedeelte van tijd tot tijd door de woningbouwver eniging wordt terugbetaald. Ech ter niet het teveel betaalde per bewoner, maar gelijk verdeeld over alle bewoners van de flat. De woningbouwvereniging stelt zich op het standpunt, dat de be woners niets tekort komen. Ze heeft de huurders schriftelijk geïnformeerd over de temperatu ren, die in een woning verant woord zijn. Volgens Volksbelang is een temperatuur van vijftien graden celcius voor een slaap kamer - ook vaak als studeerka mer in gebruik - voldoende. Woordvoerder Rosier "De be woners moeten hun huurover eenkomst maar eens goed nale zen. Dan zien ze, dat ze niets te kort komen. Volgens onze me tingen hebben de bewoners niets te klagen". De bewoners stapten al op 20 de cember naar de woningbouwver eniging toe met de klachten. Ze willen vóór 8 januari antwoord. Volksbelang hoopt op 10 januari een bestuursvergadering te be leggen. Ook zullen nieuwe tem- peratuursmetingen worvn ver richt. Publicatie schokkende tekening DEN HAAG - Het Gerefor meerd Politiek Verbond wil dat het weekblad Vrij Ne derland wordt vervolgd we gens het publiceren van een naar de mening van het GPV schokkende tekening, waarop „onder andere h.m. koningin Juliana in een co- puleerpartij was gewikkeld met de minister-president en de burgemeester van Amsterdam." AMSTERDAM - Om opnieuw een duidelijk overzicht te krijgen van behoeften en omstandigheden, is de gemeente Amsterdam begonnen met e< gegadigden van wie de achternaam met een A begint zich in laten schriji klaring. het aantal woningzoekenden en hun n herinschrijving. Gisteren konden de m voor de zo fel begeerde urgentiever- ZOETERWOUDE - Op 16 januari vindt in het Nederlands Congres gebouw in Den Haag de laatste uit voering plaats van de Roek-opera "Tommy" van de popgroep The Who. De opera wordt uitgevoerd door leerlingen van de Ursula kli niek te Wassenaar en door zesde- klassers van de Petrus Canisius- school te Den Haag. Het is het resultaat van ruim een jaar voorbereiding en repeteren. In september vond de première plaats in de Ursula Kliniek voor patiënten en personeel. De reacties waren erg positief, één van de redenen om deze "niet commerciële educatieve activiteit" (zoals omschreven in of ficiële briefwisselingen) in het con gresgebouw af te sluiten. Het gezelschap bestaat uit diverse bestaande uit kinderen groepen: de band, de solisten, de gen, de geluids- en lichtploeg rii balletgroep, het vocaal ensemble de "nurses", de "body guards" er. e„„. de spiegelploeg, verder het koor voldoende belangstelling zorgt ook leerlin- de Zoeterwoudse KPJ beleidscommissie voor de coördi-' natie. Zo'n 80 deelnemers, waaronder 20 kinderen, zijn in de weer geweest om de in de recensies onmogelijk geachte theateruitvoering zo goed als maar kan te presenteren. Geen van de deelnemers heeft overigens professionele ervaring. Aan de opera werken de uit Zoe- terwoude afkomstige Hans Rijns, Ferry Moorman, Hans Berk en Kees Berg mee. De laatste zorgt voor het vervoer van de decors. Vanuit Zoeterwoude bestaat veel belangstelling voor de uitvoering. Het personeel van de Zwakzinni geninrichting "De Weipoort" zal per bus naar Den Haag gaan en bij In een brief aan de hoofdofficier van justitie in het arrondissement Amsterdam (Vrij Nederland wordt daar uitgegeven), vraagt de centrale verbondsraad van het GPV het openbaar ministerie een vervolging in te stellen tegen het weekblad. „Hoewel we in ons land de laatste jaren overspoeld worden met im morele en beledigende publicaties, waarin onze overheid wordt be smeurd. is deze afbeelding van een dergelijke grofheid", aldus de brief, dat het geboden is een strafvervol ging in te stellen. De tekening is van de hand van Aat Veldhoen. Het GPV eist een strafvervolging op grond van de artikelen in het wetboek van strafrecht, die gaan over. belediging van de koningin, van prins Claus, over verspreiding van beledigende afbeeldingen voor koningin en de prins, over beledi ging van anderen (premier, burge meester en secretaris-generaal) en tenslotte het artikel dat de „aansto telijkheid" van geschrift of afbeel ding regelt. „Het GPV bewijst opnieuw niet van deze tijd te zijn", aldus de reac tie van de hoofdredacteur van Vrij Nederland, Rinus Ferdinandusse, op de brief van het GPV aan de hoofdofficier van justitie in Am sterdam. Hij wees erop dat zijn blad de prenten had overgenomen uit Propria Cures, dat de week ervoor gecensureerde versies had afge drukt. „Het GPV loopt dus wel ach ter", aldus Ferdinandusse. Hij heeft overigens nog niets gehoord van de Amsterdamse justitie. Stadsgehoorzaal niet uit de markt prijzen de bus. Scholen Soweto weer geopend JOHANNESBURG (Reuter) - Na een boycot van zes maanden zijn de scholen van Soweto bij Johannes burg woensdag weer begonnen, maar er kwamen slechts kleine groepjes leerlingen opdagen. Een van hen zei af te willen wach ten of nog meer leerlingen weer naar school zullen komen. De onderwijzers, burgerlijke lei ders en de studentenraad van So weto, die de boycot hadden ge steund, hebben de leerlingen ver zocht nu de lessen weer te gaan vol gen, maar enkele militanten heb ben opgeroepen de boycot voort te zetten uit protest tegen de apar- theidspolitiek. LEIDEN Vleesmeester Teekens is in beroep gegaan tegen de beslis sing van het college van B en W om aan het verlenen van een bouwver gunning voor de fabriek aan de Rooseveltstraat de voorwaarde te verbinden, dat er in de fabriek een "Sprankler"-brandblusinstallatie aangebracht moet worden. Zoals bekend heeft Teekens de voormalige broodfabriek van Ju weel aan de Rooseveltstraat ingrij pend verbouwd, zonder over een bouwvergunning te beschikken. Nadat het werk vrijwel voltooid was, vroeg Teekens alsnog de be nodigde vergunning aan. Die is eind november door de gemeente verleend, maar onder een aantal voorwaarden. De verbouwing werd slechts toe gestaan, wanneer er een paar maat regelen zouden worden genomen op het gebied van de brandpreven tie. De belangrijkste voorwaarde voor de gemeente was, dat er een automatische brandblusinstallatie in o.m. de zouterij, worstmakerij en expeditie aangebracht zou moeten worden. TEL AVIV^ (UPI) - De begrafenis vandaag van de Israëlische minis ter van Huisvesting Abraham Ofer zal plaatshebben op de Kiriat- Sjaulbegraafplaats bij Tel Aviv, ondanks het joodse voorschrift dat zelfmoordenaars op een afzonder lijke plaats moeten worden bijge zet. Nieuwe plaats eroscentrum in Rotterdam ROTTERDAM (SP) - De Wilhelmi- nakade is de nieuwe plaats voor het Rotterdamse eroscentrum. Vol gende week maakt wethouder W. J. van der Have in een nota zijn nieuwe plan bekend. Verplaatsing van de prostitutie naar de panden van de Holland-Amerika Lijn bete kent dat de stichting van een ero scentrum aan de Wijnhaven defini tief van de baan is. De wethouder heeft die plaats laten vallen omdat de Nederlandse Spoorwegen plan nen hebben voor een spoortunnel. Dan moet een aantal panden, dat bij het eroscentrum zou moeten ko men, tegen de grond. Het Rotterdamse gemeenbestuur is vooral de afgelopen twee jaar ij verig op zoek is geweest naar een plaats voor een eroscentrum om op die manier de overlast door de pros titutie op Katendrecht en in de bin nenstad te bestrijden. Dit Vooral tegen deze eis van de ge meente maakt Teekens bezwaar. De vleesmeester vindt een derge- gisteren bekendgemaakt lijke installatie in de genoemde (gekoelde) ruimtes niet nodig. door de Israëlische regering, uitvoerig beraad met het opperrab binaat. Het publiek werd vanmiddag in de gelegenheid gesteld een laatste hulde aan Ofer te brengen, waartoe het stoffelijk overschot werd op gebaard in het gemeentehuis van Tel Aviv. De minister benam zich het leven op een verlaten strand bij Tel Aviv, gezeten in zijn auto tijdens een on- Behalve de familie beschuldigen ook vrienden van Ofer de pers van onverantwoorde nieuwsgaring ten aanzien van beschuldigingen dat de minister in zijn vorige betrek king gefraudeerd zou hebben. Nog enkele ureri voor zijn dood had Ofer voor de Israëlische televisie de be schuldigingen tegengesproken. "Dit voorval moet voor ons allen een alarmsignaal zijn", verklaarde gisteren Amnon Linn, lid van het parlement voor de Likoed- oppositie. Minister van Defensie Simon Peres heeftgezegd dat Ofers dood als een verrassing is gekomen'omdat hem de minister altijd een man had toe geschenen, "gewend aan crises en strubbelingen en niet iemand die bij de pakken zou gaan neerzitten". De Jeruzalem Post en andere kran ten hebben aangedrongen op pu- blikatie van een volledig rapport over het onderzoek in de zaak-Ofer. Ofer zelf klaagde kort voor zijn dood dat hij zelfs na een beroep op premier Rabin om duidelijkheid over de beschuldigingen aan zijn adres, met een kluitje in het riet was gestuurd. Moskou weigert bijdrage aan vredesmacht NEW YORK (Reuter) - De Sowjet-Unie heeft gisteren la ten weten, dat zij niet in de kosten van de vredesmacht van de Verenigde Naties in het Midden-Oosten wil bijdragen, voor zover deze lasten voort vloeien uit het akkoord inzake de Sinaï dat in september 1975 door de bemiddeling van mi nister Henry Kissinger tussen Israël en Egypte tot stand kwam. De Sowjet-regering maakte haar standpunt bekend in een nota aan secretaris-generaal Kurt Waldheim, waarin zij meedeelde 6.048.985 dollar te zullen betalen voor de periode van 12 maanden die op 25 ok tober jl. is begonnen. Dit be drag vormt de helft van het geen Moskou in totaal wil bij dragen. Bij het akkoord van 4 september 1975 werd het ge bied in de Sinaï waar de VN- vredesmacht patrouilleert, aanzienlijk uitgebreid. Volgens een VN-functionaris is de Sowjet-Unie voor onge veer 16,5 miljoen dollar aange slagen wat betreft de kosten van de VN-militairen in de Si naï en op de hoogten van Go lan. In de nota uit Moskou, staat dat het genoemde ak koord afzonderlijk en buiten de Geneefse vredesconferen- tie om is gesloten en dat de Sowjet-Unie daarom geen verantwoordelijkheid kan dragen voor de consequenties. LEIDEN - De tarieven voor de huur van de Stadsgehoorzaal zullen niet méér omhoog mogen dan de tarieven in de particuliere zalensec- tor zijn gestegen. Dat is de mening van de meerderheid van de raads commissie voor economische aan gelegenheden. Twee raadsleden, Ranner (PvdA) en Bleijie (CDA), spraken zich gisteravond uit tegen iedere tariefsverhoging van de ge meentelijke zaal. Zij wilden niet akkoord gaan met een aanpassing van de tarieven, zo lang er nog geen inzicht bestaat in de zalen-problematiek, zoals die in Leiden bestaat. Het wachten is op een in het vooruitzicht gestelde zalen-nota. "Zolang die er niet is, moeten we geen tarieven gaan ver hogen met de kans dat de Stadsge hoorzaal uit de markt wordt ge prijsd", aldus Bleijie. De meerderheid van de commissie vond echter dat er geen verander ing optreedt in de concurrentiever houdingen wanneer de tarieven voor de Stadsgehoorzaal met een zelfde percentage stijgen als die in de particuliere sector. Doodvonnissen in Rhodesië SALISBURY (DPA) - In 1976 zijn in Rhodesië 64 Afrikanen we- gens"terrorisme" ter dood veroor deeld. In de meeste gevallen zijn de doodstraffen al door ophanging voltrokken. Een nog onbekend aantal terdoodveroordeelden wacht nog op executie. De Rhode- sische regering maakte sinds 1975 niet meer bekend of doodvonnis sen inderdaad zijn voltrokken. De gisteren gepubliceerde gegevens zijn volgens DPA door welinge lichte mensen verzameld en aan de pers meegedeeld. In 29 gevallen zijn de vonnissen standrechtelijk voltrokken: de ver dachten werden direct na hun ge vangenneming in het gevechtsge- bied ter dood veroordeeld en te rechtgesteld. Zestien mensen kre gen de doodstraf wegens verboden wapenbezit, anderen wegens sabo tagedaden of het recruteren van J guerrillastrijders. «hw M Krantenlezende automobilist mBm DEN HAAG/W ASSEN AAR - Drie maanden intrekking van het rijbe- wijs en honderd gulden boete luidde het vonnis van de kanton- I-V; ;v i L :j'- - .L'.'.i n i L ;T i\ :,v; heid van 90 kilometer over de HUNTSV1LLE - Trots lachend houdt de in Hunisville (Textisj in de rijksweg tussen Wassenaar en gevangenis zittende 55-jarige MARY BRADDIX haar uitnodiging omhoog Oegstgeest, zijn ochtendblad had omop 20 jan.as.aanwezig te zijn bij de inauguratie van Jimmy Carter als zitten lezen. president van de VS. Twee maanden voor Carters verkiezing schreef Mary Vooral in verband met de intrek- hem een briefje, waarin zij hem steun toegezegde met de woorden: "Ik kan king van zijn rijbewijs was de stu- niet stemmen, maar wel voor u bidden" .Carter bedankte haar in een brief dent in hoger beroep gegaan Marie-Anne Koning (PvdA) wil: stond hij gisteren voor de Haagse rechtbank, waar de officier wel termen aanwezig vond om het von nis te wijzigen in 200 gulden boete en voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor twee maanden met een proeftijd van twee jaar.'Tk kocht iedere morgen mijn ochtendblad en las op weg van Amsterdam naar Den Haag de Koppen,,' aldus de verdachte. De rechtbank-president vond het maar een gevaarlijke zaak, zeker gezien de mededeling van ver dachte dat hij klaarblijkelijk vaker onder het autorijden de krant zat te tot zijn Het PvdA- lezen: "Het verbaast mij dat e toe geen ongelukken 1 LEIDEN gemeenteraadslid Marie-Anne Ko ning wil dat een zg. "externe des- gekomen." Uitspraak 18 januari, kundige" wordt aangetrokken om als projectleider te dienen voor de rehabilitatie in de Haver- en Gort- buurt. Dat moet volgens het raads lid op korte termijn gebeuren, zo dat zo snel mogelijk verder kan worden gewerkt aan het rehabilita tieplan. LEIDEN - Deze Zuidsingelbrug is op de aanvullende ontwerplijst geplaatst voor beschermde monumenten. De brug dateert uit de achttiende eeuw en is gelegen in het gebied tussen Herengracht en Zijlsingel. Tegelijkertijd LEIDEN - Aan de Leidse De projectgroep, door de gemeente samengesteld, ter begeleiding van de rehabilitatie, is sinds maart van het afgelopen jaar niet meer bij el kaar geweest, mede omdat een aan tal leden zich heeft teruggetrokken. De functie van projectleider werd uitgeoefend door een kracht van de dienst gemeentewerken, die in middels van baan is veranderd. Voor hem is nog geen opvolger. Marie-Anne Koning nu, heeft er tij dens een gisteravond gehouden vergadering van de commissie Volkshuisvesting bij wethouder Verboom op aangedrongen om "dan maar iemand van buiten af aan te trekken", om te voorkomen dat de voortgang nog verder wordt gehinderd. Het raadslid wilde ook weten of het waar is dat bewoners van de Haver- en Gortbuurt op het stadhuis ver keerd worden voorgelicht over de plannen voor hun buurt. Dit naar aanleiding van een publicatie in deze krant, waarin werd aangege ven dat een echtpaar in decHaver- Gortbuurt een huis had gekocht later ontdekte dat dit huis bij de werden op de ontwerplijst ook een aantal Leidse panden geplaatst. Het zijn de panden Oude Singel 248 Oude rehabilitatie zou kunnen worden Singel 248a hoek Koolstraat 1,1,3a en Oude Singel 250. afgebroken. i-a wiskunde A. H. J. Kuipers, J. G. M. Groenewegen, C. G. M. v. d. Poel, M. P. Hooymans, G. J. J. Buh- ler, F. H. Pietersz., P. R. Noorder- meer, M. J. C. E. Mahieu, J. J. Uit- endaal, T. M. Krebs, N. R. v. d. Pot, H. A. N. M. D. Klerk, R. P. Bo- deutsch, W. Koster, T. J. M. v. d. Klein, T. G. M. Remmerswaal, A. E. M. Blom, G. F. M. Verhaegh, G. Ros, E. W. H. Schreuder, A. M. van Haeff, F. J. H. Rotteveel, F. C. Figee, T. A. Lake, J. P. A. M. v. d. Jagt, W. C. Heemskerk, A. C. S. Breuseker. Voor het examen mo-b wiskunde slaagden L. J. G. M. van Oers, J. C. A. de Goede, T. C. van Bodegem, H. J. Versteeg, H. J. M. van Meer, J. A. P. van Haastrecht, W. T. van Rijn, J. Schippers, R. W. Petri, R. M. A. Keijser, T. H. Chen, A. L. Stougie, P. N. J. Nieuwstraten, Q. Hoog- eboom, R. Koomen, J. A. J. van Doorn en B. B. T. Kolmus. Aan de Erasmusuniversiteit in Rot terdam is G. Struik (Nieuw- Vennep) bevorderd tot accountant het doctoraal economische weten schappen J. K. Cappon (Leiden), J. W. C. M. van Straalen (Leiden) en P. L. M. Brandjes (Wassenaar).

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15