Twijfel rond eigendom W assenaarse snackbar Le/cfee agenda Buurtbewoners willen betere regeling voor de stoplichten Wilde achtervolging MEER GROND VOOR VOLKSTUINTJES "LEVENSGEVAARLIJKE SITUATIE" DINSDAG 4 JANUARI 1977 STAD EN RAND Pagina DEN HAAG/WASSENAAR - „Mijn cliënt vraagt zich af wat hij nu eigenlijk nog moet betalen. Voor zover ik het kan zien was het de verkoper destijds niet gerechtigd te verko pen op het moment waarop de overeenkomst gesloten werd", aldus mr. H. H. Driesser gisteren tijdens het kort geding dat de Wassenaarse snackbarhouder A. N. Bovet had aangespannen tegen de Katwijkse waspeenboer J. Ko renhof had beslag laten leggen op de inventaris van de snackbar, omdat Bovet - naar de mening van Korenhof - niet aan zijn financiële verplichtingen voldoet. Grondslag van deze uiterst gecom pliceerde affaire is het feit dat een reeks van betrokkenen elkaar het eigendomsrecht van de inventaris van de snackbar betwist Kwitantie De moeilijkheden ontstonden toen Bovet - op naam van zijn vrouw in januari 1975 besloot te pachten van de toenmalige eigenaar, de heer C. M. Homan. In juni kocht Bovet de snackbar. Tot op heden is niet dui delijk wanneer tot verkoop is over gegaan, en wanneer gepacht werd. Ook over de hoogte van de aan koopsom bestond gisteren, ter zit ting, verschil van mening. Bovet zei pas in juni tot aankoop te zijn overgegaan, voor een bedrag van 64.000 gulden. De helft van dat bedrag zou worden verrekend met een nog openstaande rekening. Bovet had namelijk eerder dat jaar de manége „Riders Paradise" voor Homan verbouwd. Die rekening bedroeg 32.000 gulden. „En ziedaar het bewijs", aldus mr. Driesser, die de kwitantie voor de 32.000 gulden produceerde. „Op deze kwitantie staat dat die 32.000 gulden de helft van de goodwill en de inventaris is. Ik meen daaruit te mogen conclu deren dat de aankoopprijs 64.000 gulden was". Advocaat Koning - die de niet- verschenen Korenhof vertegen woordigde - voerde echter aan dat de verkoopprijs van destijds 82.000 gulden was geweest. Hij riep de heer Homan en diens voormalige echtgenote als getuigen op, die be vestigden destijds de snackbar voor 82.000 gulden verkocht te hebben. Huurkoop Tweede punt van verwarring vormde het afsluiten van een huur koopcontract. De lezing volgens het echtpaar Homan was dat Bovet, nadat hij eerst 32.000 gulden (de verbouwing) en nog eens 10.000gulden had betaald, in finan ciële moeilijkheden was geraakt en dat daarop was besloten een huur koopcontract op stellen. Dat cön- tract werd op 17 april voor de Was senaarse notaris Borst afgesloten. Volgens dat huurkoopcontract is Bovet aan Homan een bedrag van 40.000 gulden verschuldigd. Tot en met november van het vorig jaar voldeed Bovet aan zijn verplichtin gen. Daarna stopte hij de betaling omdat hij van mening was en is dat Homan ten tijde van de verkoop geen eigenaar was. Om uit te vinden wie nu eigenlijk eigenaar is moest de president van de Haagse rechtbank opnieuw te ruggaan naar 1975. Op 14 januari van dat jaar namelijk leende het echtpaar Homam van Slavenburgs Bank in Leiden een bedrag van 35.000 gulden. Daarbij werd zoge naamde fiduciaire eigendomso verdracht gedaan van ondermeer de inventaris en de rechten uit de pachtovereenkomst de snackbar. Fiduciaire eigendomsoverdracht wil zeggen dat de geldschieter, in dit geval de bank, eigenaar wordt van de overgedragen goederen, en zaken, totdat de lening is afbetaald. Ten tijde van de verkoop, op 17 april, was Homan derhalve geen ei genaar en kon hij daarom ook niet verkopen, zo stelde mr. Driesser namens Bovet. ten uit de verkoopovereenkomst overgedaan aan Korenhof, en deze werd niet langer betaald. Wolken Intussen pakken de donkere finan ciële wolken zich boven het hoofd van Bovet samen. Het beslag van Korenhof heeft namelijk intussen tot gevolg gehad dat de Wasse naarse Rabobank de rekening- courant van Korenhof heeft ge blokkeerd. Daardoor is hij niet in staat de rente en aflossing van een hypotheek te betalen, hetgeen er inmiddels toe heeft geleid dat de Rabo-bank, bij wie hij ook de hypotheek-overeenkomst heeft af gesloten, dreigt het huis van Bovet, waarin ook de snackbar is geves tigd, te verkopen. „Vandaar het spoedeisend belang van de zaak", aldus mr. Driesser. Uitspraak 10 januari. HANS MEIJER. Het volkstuin tjescomplex "Oud Raadwijk" in Zoeterwoude is te klein de stijgende behoefte. Yolkstuindersvereniging "Oud Raadwijk" ZOETERWOUDE - Sedert 21 de cember van het vorig jaar is Zoe terwoude weer een vereniging rijker. Dat is de volkstuinvereni ging „Oud Raadwijk". De volkstuintjes zoals die nu ge bruikt worden door ongeveer 22 volkstuinders, liggen pal achter de dokterswoning van Wibo Kortmann, genaamd „Oud Raadwijk". Dit verklaart de op voorstel van de heer Koek geko zen naam voor de nieuwbakken vereniging. Aangezien zich in Zoeterwoude steeds meer mensen aanmelden om in aanmerking te komen voor een volkstuintje besloot men 21 december j.l. in de SJZ-kantine op Haasbroek tot oprichting van de vereniging. De vereniging beoogt in de toe komst wat meer voor deze men sen (die nu nog op een wachtlijst staan) te kunnen doen. Een en ander is echter wel afhankelijk van de wil tot medewerken van het gemeentebestuur. Het is de bedoeling, dat B en W het beheer van de volkstuintjes in het ver volg overlaten aan „Oud Raad wijk". Tevens ziet men reikhal zend uit naar de dag waarop de gemeente wat meer grond ter be schikking stelt voor de nieuwe volkstuinvereniging. Dat er animo voor volkstuintjes is, blijkt wel uit het feit, dat Oud Raadwijk nu al 51 leden telt. Het bestuur van de nieuwbakken vereniging ziet er als volgt uit: W. K. Boheemen, J. Berg en Th. G. Engel. De contributie is vastgesteld op vijf gulden per jaar. Aspirantle den kunnen zich a raison van 2,50, dit is het inschrijfgeld, op geven bij secretaris Jan Berg. Oudste inwoonster Oegstgeest 100 jaar OEGSTGEEST - Op 1 januari is de oudste inwoonster van Oegstgeest mej. De Heus, honderd jaar gewor den. Ter gelegenheid daarvan werd in het bejaardencentrum Hofwijck, waar mej. De Heus woont, een fees telijke bijeenkomst georganiseerd, waar behalve de directie en het be stuur van het bejaardencentrum óok burgemeester Van Eysinga en diens echtgenote aanwezig waren. Burgerlijke stand LEIDEN - GEBOREN - Corina, dv A. v. Leeuwen en G. J. Kerpers- hoek; Nordin, zv M. A. Amezian en M. Azainoun; Yuri, zv A. C. Scheel- ings en C.P.S.M. v. Rijn; Marinique, dv N. v. Wermeskerken en M. G. Middelbosch; Merlin, dv B. J. W. Vink en H. E. v. Grieken; Mark, zv G. C. Lantrok en M. C. Kuik; Arent, zv A. W. Wiltholst en C. Wils; Ka- thie, dv G. K. Zauner en H. C. T. de Graaf; Niels, zv W. Kijf en A. v. d. Veen; Mireille, dv C. Labrujère en E. J. Nemelc; Joost, zv P. J. Kwe- stro en A. J. Coert; Anton, zv J. Schlagwein en L. v. Putten; Jenny, dvd R. G. C. Koekkoek en E. Nieu- wenhuizen; John-Bov, zv J. J. Ou wehand en E. P. H. v. d. Meer; Wil helmus, zv W. C. Gieling en J. Var- kevisser; Wilhelmina, dv J. J. Var- kevisser en W. Ouwehand. OVERLEDEN - D. Immerzeel (54) m; J. Mulhuijsen (59) m; H. Pauw (32) m; J. W. Postma (67) m; R. Scherpenhuizen (3) m; J. v.d. Meij (68); S. Starre, (86) ggm J. Arbouw; D. de Lijster (75) ggm I. de Boer; C. M. Venneker (81) ev J. w. A. Kriele; C. v. Gorkum (55) m; H. J. v. d. Berg (74) ggm Th. Duijvenvoorde; J. G. Dietz (82) m. GEHUWD - G. Koopmaan en M. v. d. Tuijn; W. J. Aggenbach en M. J. Chaudron; M. Jongbloed en R. E. v. Beest; W.J.A.M. v. Santen en W. L. M. Froeling; J.Hockx en J. Duk; W. Boehlee en C. J. Wolf; W. F. v. Put ten en M. Hartevelt; H. A. T. Rijs- dijk en E. M. Kershof; J. A. Brou wer en E. H. de Bolster; R. P. R. Dros en J. J. Lammers; M. W. Devi- lee en T. W. v. Strijp; C. H. v. d. Hulst en M. A. Pereboom; A. G. Mesdag en M. E. Rietkerk. LEIDERDORP - „Er gebeurt hier elke week wel een onge luk, dat is ons te veel aldus mevrouw Van Hasselt die in de wijk rond het kruispunt Persant Snoepweg/Van der Valk Boumanweg/ Acacialaan in Leiderdorp een actie voert voor meer veiligheid voor de voetganger op dat kruispunt. „Op het ogenblik is het een leven- naast liggende tietspad rijden, aan- sgevaarlijke situatie. Als het voet- gereden door het afbuigende ver- gangershcht op groen staat, steek je keer. de eerste helft van de straat over tot „Jarenlang heb ik mijn kinderen de vluchtheuvel. Het volgende die op de Julianaschool zitten, naar voetgangerslicht staat dan nog op school gebracht. Wij zijn twee keer groen. Maar als je dan twee passen aangereden. Een keer zijn mijn gezet hebt springt het op rood en zoontje en ik zelfs in het ziekenhuis dan moetje rennen om veilig aan de beland met een hersenschudding, overkant te komen," vertelt me- In deze situatie moet snel verander- vrouw Van Hasselt. ing worden gebracht, voordat het Dat komt omdat het afbuigend een keer niet meer zo goed afloopt", verkeer begint te rijden als de voet- aldus mevrouw Van Hasselt, ganger halverwege is. Regelmatig worden er ook fietsers Niet nieUW en bromfietsers, die op het daar- Snij wonden bij autobotsing LEIDEN - Twee Leidse automobi listen liepen gisteren snijwonden op bij een autobotsing op het kruispunt van Bazel straat-Van der Helmstraat-Montgomerystraat Een 25-jarige Leidse bestuurder reed over de Van der Helmstraat in de richting van de Rooseveltstraat en verleende geen voorrang aan een auto die op de Montgomerystraat in de richting van de Bazelstraat reed. Beide auto's werden aan de voor zijde flink beschadigd. „Wat wij willen is een systeem dat meer veiligheid garandeert, door bijvoorbeeld een apart verkeers licht voor afbuigend verkeer te plaatsen of drukknoppen aan te brengen, zodat het verkeer, wan neer er een voetganger wil overste ken, langer opgehouden wordt." De eisen van de buurtbewoners zijn niet nieuw. Al in oktober 1975 schreef men een brief, met drie honderd handtekeningen, aan het gemeentebestuur. De enige reactie die daarop kwam was de medede ling dat verandering van de stop lichten onmogelijk was omdat daardoor langere wachttijden voor Het gevaarlijke kruispunt het autoverkeer zouden ontstaan. Daardoor zou het verkeer op de kruising Persant Snoepweg/Hoge Rijndijk in de knoop kunnen ko- In Oegstgeest Borg Onderzoek naar Andere acties De Leiderdorpse zakenman R. Groenen, die het echtpaar Homan de manége "Riders Paradise" ver kocht stelde zich borg voor de le ning - die werd aangegaan om met de exploitatie van de manége te kunnen starten. Toen het echtpaar Homan uit el kaar ging - in oktober van dit jaar - eiste Slavenburgs Bank in Leiden het bedrag van de lening op en- sprak daarvoor de borg aan. Groe nen trad daarmee - volgens zijn le zing en die van mr. Driesser - in de rechten van de bank en werd daar mee eigenaar van de snackbar. Na overleg met Bovet werd beslo ten dat deze laatste de inventaris van de snackbar voor 7.000 gulden van Groenen zou kopen, wat in middels heeft plaatsgevonden. Een en ander was voor Bovet echter aanleiding zijn betalingen te stop pen en het inmiddels aan Homan betaalde bedrag 55.000 ceij.*** gul den terug te vorderen. Eind november liet de Katwijkse waspeenboer Korenhof beslag leg gen op de inventaris van de snack bar. Homan had namelijk - ter af lossing van een bij hem afgesloten lening van 30.000 gulden - de rech- schietpartij LEIDEN - De Leidse politie stelt op het ogenblik een onderzoek in naar de schietpartij die zich zater dag heeft afgespeeld in de Haar lemmerstraat nabij de Janvossen- steeg. Wat zich precies heeft afge speeld is nog niet duidelijk. Wel staat vast dat er een schot is gelost. In verband met deze kwestie is in middels wel proces-verbaal opge maakt tegen een 17-jarige Leide- naar wegens verboden wapenbezit. De jongen was in het bezit van een groot mes. Inbraak bij Troef LEIDEN - In het afgelopen wee keinde werd ingebroken bij het vormingscentrum „Troef' aan het Noordeinde. Men kwam binnen door het vernielen van een ruit. Er verdween een bedrag van 35,- uit de geldla van een bar. Bovendien werd een versterker en draaitafel ter waarde van ongeveer 1000 gul den weggehaald. Het WD-raadslid mevrouw I. J. Gehner-Ellenberger heeft inmid dels aangedrongen op een beslis sing van de raad over deze zaak. Een en ander zal vanavond in de commissie verkeer en vervoer worden besproken. „Het is te ho pen dat er dan iets aan gedaan wordt. Zo niet dan zullen we ons beraden over andere acties", aldus mevrouw Van Hasselt. De buurt bewoners hebben daarover al con tact met Veilig Verkeer Nederland en de Landelijke Vereniging van Voetgangers. G. Kalemink overleden WARMOND - Kort voor de jaar wisseling overleed de Warmonder G. Kalemink (76), oud-directeur van de Warmondse bouwmaat schappijen Panagro en Padox. Ka lemink, die lange tijd een functie vervulde binnen de Leidse Vereni ging van Industriëlen, was officier in de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis heeft afgelopen maan dag plaatsgevonden. OEGSTGEEST - Een wilde ach tervolging, een bedreiging en een vechtpartij waren het gevolg van het feit dat de 28-jarige Oegstgees- tenaar C.H.H. vannacht omstreeks 4.00 uur door het rode licht reed. Dat gebeurde toen hij vanaf de Rijnzichtweg de Rijngeester- straatweg op wilde rijden. Daar stond echter een politiewagen, die hem achterna ging. Een en ander ontaardde in een wilde achervolging totdat H. ten slotte op de Johannes Vermeerlaan klem gereden kon worden. H. stapte weliswaar uit de auto, maar trok onmiddellijk daarna een pis tool. Een van de agenten wist de man het wapen, dat niets anders was dan een alarmpistool, te ont futselen. H., die zei in Den Haag bij kennis sen op bezoek te zijn geweest, reed onder invloed. De politie nam niet alleen zijn rijbewijs, maar ook zijn auto in beslag. Deze vertoonde ern stige technische mankementen. Bromfiets geschept OEGSTGEEST - De 16-jarigë bromfietser J.C.J. uit Oegstgeest raakte gistermiddag rond 18.00 uur gewond toen hij met zijn brommer op de kruising Dorpsstraat/Kuik- laan in zijn woonplaats door een auto werd geschept. Het ongeluk gebeurde doordat J., rijdend op de Kuiklaan, motorpech kreeg. Toen de motor toch weer aansloeg schokte de bromfiets plotseling de kruising op. De 64- jarige automobiliste G.H., even eens uit Oegsgeest, kon een aanrij ding toen niet meer voorkomen. Sportwagen gestolen DINSDAG Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30-8.30 uur nam. Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gemeenschap, 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam., volksdansgroep, 7-8.30 uur nam., yoga 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, koken, 5-8 uur nam., yoga, 6.30-8 uur nam., Nederlands, studiebegeleiding BVB 1,8-10 uur nam., jazzballet, 9-10 uur nam. Leidse Schouwburg, "Niet bereikbaar" van Simon Gray, met o.a. Ton van Duin hoven en Ina van Faassen, 8.15 uur nam. Oroenhovenstraat 9, ledenvergadering D'66, 8.15 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, theater groep Carroussel met "Niet voor kinde ren" (try-out) 8.15 uur nam. Stadhuis, commissie economische aan gelegenheden, commissie volkshuisves ting. 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, nieuwjaars receptie, 5 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, verkeer en vervoer, 8 uur nar Gemeentehuis Warmond, ruimtelijke ordening, 8 uur r Morsweg 10, vergadering stedelijke ontwikkeling en verkeer en vervoer, 8 uur na WOENSDAG Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam., vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam., gespreksgroep, kreatieve werkavond, 8-10 uur nam., koffiebar, 8-11 uur nam. Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, lezing "Vrijheid": vrije tijd/vrije ruimte" van N. Tummers; open les volksdansen; expo sitie eigen werk cursisten; video reportage over de activiteiten, alle activi teiten vanaf 8 uur nam Morsweg 10, vergadering werkgroep leefbaarheid en stedelijk wonen en werkgroep monumenten, 8 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, theater groep Carroussel met "Niet voor kinde ren", (try-out), 8.15 uur nam Gemeentehuis Voorschoten, commissie welzijn en onderwijs, 8 uur nam. K. en O.-gebouw, Oude Vest 45, Rijks daalderconcert door Richard Deering, piano, 8.15 uur nam. DONDERDAG v.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur .nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur Pieterskerkhof 4, Architectenbureau, gratis advies. 8-9 uur nam tel. 141217 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam., keramiekcursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep. grafie, 8-10 l Vrijetijdscentrum. Breestraat 66, lezin gen over astrologie, yoga en drukpunt- massage, sport en spel. Go- demonstratie; expositie en video repor tage's, alle activiteiten vanaf 8 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, theater groep Carroussel, mét "Niet voor kinde ren", (premi-ere), 8.15 uur nam. Stadhuis, commissie ruimtelijke orde ning en commissie onderwijs, sport, re creatie en samenlevingsopbouw, 8 uur Gemeentehuis Leiderdorp, i financiën, 8 uur nam. Gemeentehuis Voorschoten, openbare werken en personeelszaken, i SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Apotheken De avond-, nacht- en ochtenddienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 31 dec. tot 2 jan. 8 uur vm., door Apo theek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060 en door Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. De dienst na 2 jan. 8 uur vm., wordt waargenomen door Zuider Apo theek, Lammenschansweg 7, tel. 123553 en door Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel. 890000. Kerklaan en Van Swietenstraat in Zoeterwoude Rijndijk geparkeerde sportwagen gestolen. Aan de Zon- negaarde, eveneens in Zoeter woude Rijndijk, werden de kente kenplaten van een tweetal auto's gestolen. De politie vermoedt dat een en ander het werk is van een en dezelfde dader. ZOETERWOUDE - De Bejaar densoos aan de Rijndijk in Zoeter woude viert dinsdag 11 januari aan staande haar 10-jarig bestaan. Dat wordt gevierd met een Eucharis tieviering die dag om 10.30 uur in de Meerburgkerk. Daarna is er een feestelijke bijeenkomst in "De Drie Eendjes". Na de koffie worden er spelletjes gedaan. De feestelijkhe den worden afgesloten met een koud buffet. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2