Branden en vernielingen in weekeinde DIRECTEUR BOLS IN NOORDWIJK OVERLEDEN \eidse agenda Politie en brandweer in regio hadden het erg druk 'Oud Wassenaar' gaat structuur aanpassen MAANDAG 3 JANUARI 1977 LEIDEN - Politie en brandweer hebben het in het eerste wee keinde van het nieuwe jaar erg druk gehad. Sinds de jaarwisse ling had de Leidse brandweer er vanochtend al 17 „uitrukkingen" opzitten. Ook de politie moest op diverse plaatsen in actie komen. Op oudejaarsavond waren er op diverse plaatsen kerstboom- branden. Bijvoorbeeld aan de Tomatenstraat, het Jacques Ur- lusplantsoen, de Zoeterwoudse- weg, de Tsjaikowskykade en de Condorhorst. Kort na de jaarwisseling werd gemeld dat onbekenden vuur werk naar binnen hadden ge gooid in een woning aan het Stu- vesanthof. Het vuurwerk was via een openstaand raam in de slaap kamer terechtgekomen. Een be gin van brand werd door de bu ren geblust, nadat eerst een deur was geforceerd. Onbekenden vernielden ook een brieyenbus van de PTT in de Me loenstraat. De postbus werd van de muur gerukt, en een deel van de post werd later aangetroffen in een van de brandgangen in de omgeving. In de Meren wijk moest een telefooncel het ontgel den. Vandalen richtten grote schade aan. In het nieuwjaarsweekeinde werden ook diverse andere ver nielingen gepleegd. Zo werd in de nacht van zaterdag op zondag een grote winkelruit van de win kel in kantoorbenodigdheden van Wolfslag aan de Breestraat vernield. De daders een 24-jarige Leidenaar en een 19-jarige Lei derdorper haalden uit de etalge een groot aantal ballpoints, vul pennen en een elektronische re kenmachine weg. Korte tijd later konden ze worden aangehouden op de Nieuwe Rijn. In de Vrouwensteeg werd een drie bij drie meter grote ruit inge gooid van de potterie „Dinges". Vermoedelijk werd hier niets ontvreemd. Gisteren werd een ruit vernield van ECN aan de Nieuwe Rijn. Vermoedelijk zijn er een of meer elektrische appa raten uit de etalage ontvreemd. In een woning aan de Van Slinge- landtlaan werd gisteren ingebro ken. De daders verdwenen met een bedrag van 800 gulden nadat ze via een openstaande achter deur waren binnengekomen. De gemeentelijke reinigings dienst is gisteren een deel van de dag in touw geweest om op di verse plaatsen grote aantallen kerstbomen die voor verbran ding gereed lagen weg te halen. Aan de Lorentzkade leidde dat tot wat problemen. Een zestal jongens en een meisje traden daar nogal provocerend op tegenover de aanwezige politie, en werden overgebracht naar het politiebureau aan de Zonnevelt- straat. Oegstgeest OEGSTGEEST - In de oude jaarsnacht hebben in Oegstgeest vooral ruiten het moeten ontgel den. Een vandaal gooide een steen door een van de ruiten van het politiebureau. Omdat het bu reau in Oegstgeest 's nachts ge sloten is kon de dader niet wor den achterhaald. In het winkel centrum de Lange Voort gingen twee ruiten kapot. Een daarvan, bij een juwelier, ging eraan door dat in de hoek van de sponning een rotje werd afgestoken. Het gevolg daarvan was dat het alarm in werking trad. Er wordt bij de juwelier niets vermist. De andere ruit sneuvelde bij een drogisterij. msz: 1 jr - '-* <#'•1 I iJ- De muziektent in Warmond, i In de nacht van vrijdag op zater dag werd bovendien ingebroken in een woning aan de Laan van Alkemade in Oegstgeest. De da ders kwamen binnen door over een schutting te klimmen en ver volgens de ruit van de keuken deur uit de sponning te halen. Er i brandje voor ongeveer 15.000 gulden schade aanrichtte. worden een video-recorder, een radio, een kleurentelevisie en een cassette-recorder vermist. De daders namen bovendien wat sie raden mee. Warmond WARMOND - Een 17-jarige Warmondse scholier heeft op ou dejaarsavond brand veroorzaakt in de muziektent aan de Heren weg. Het dak van de tent en ook een gedeelt van het houtwerk zal moeten worden vernieuwd. De schade wordt voorlopig geraamd op vijftienduizend gulden. De Warmonder had om het nieuwe jaar in te luiden het plan om een door hem gekocht auto wrak in brand te steken. Daartoe stal hij bij de dienst gemeente werken een jerrycan met benzi ne. Toen hij op de Baan aan kwam, de plaats waarhij de auto had achtergelaten, bleek het wrak al door de politie te zijn weggesleept. Volgens een woordvoerder van de politie zou de scholier uit rancune, de be nzine in de muziektent hebben gegooid en er daarna een rotje in hebben laten ontploffen. Tegen de brandstichter, die in middels een volledige bekentenis heeft afgelegd, is proces verbaal opgemaakt. Voorschoten VOORSCHOTEN - In Voorscho ten zijn op oudejaarsnacht in to taal drie branden gesticht. In het Vemèdepark staken jongelui twee voor sloop bestemde wo ningen aan. Beide panden, die al niet meer bewoond werden, brandden geheel uit. Aan de Prof. Lorentzlaan werd door een on bekende een auto met benzine overgoten en aangestoken. Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Tijdens de jaarwisseling moest de Leidse brandweer in actie komen om in het voormalige klooster "De Goede Herder" aan de Meerburg een smeulend brandje te blussen. Het vuur werd veroorzaakt door het afsteken van vuurwerk. De kap van het klooster raakte in brand en kon door de brandweer slechts na veel moeite bereikt worden. In 't kort LEIDERDORP - De uitbreiding van het tennisbanencomplex in Leiderdorp - dat enkele weken ge leden flink wat stof deed opwaaien in de commissie onderwijs en sport - wordt op 6 januari behandeld in de commissie financiën en belas tingen van Leiderdorp. Deze commissie buigt zich tijdens die vergadering ook over het con tract, dat met project-ontwikkelaar Matser moet worden afgesloten, voor het uitbreidingsplan Winkel hof. Ten slotte komt ook de afreke ning van de subsidie over 1974 aan de Stichting Kinderspeelzaal aan de orde. WARMOND - Aanstaande dins dagavond vergadert de Warmondse commissie ruimtelijke ordening. Naast de maatregelen ter onder drukking van geluidshinder, ver oorzaakt door de Schiphollijn wordt daar ondermeer gesproken over het bebouwingsplan, dat het adviesbureau Stad en Landschap heeft opgesteld voor de Warmun- dastraat. Verder wordt gesproken over het voorbereidingsbesluit Dorpskern en over de ontwikkeling van een gebied aan de Oranje Nassaulaan, waar mogelijk nog wat woning bouw gerealiseerd kan worden. WARMOND - De traditionele kerstboomverbrandig wordt in Warmond dit jaar op 5 januari ge houden. Het vuur gaat om 18.00 aan, plaats van handeling is de ge meentehaven. De brandweer houdt er toezicht en ieder kind dat een kerstboom brengt, ontvangt een tractatie. VOORSCHOTEN - De Voor- schotense commissie openbare werken en personeelszaken verga dert op 6 januari ondermeer over de verbouwing van het hoofdgebouw op het MOC-terrein en uitbreiding van de speelgelegenheid aan de Donklaan. Verder komen de verkeersveilig heid rondom de Parkschool en de verkeerssituatie in de wijk Bosch geest aan de orde. Tenslotte komen verkeersmaatregelen in de School straat en de uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen voor invali den in bespreking. WASSENAAR - De Wassenaarse commissaris van politie G. J. Bo ven houdt voor het Transcedente Meditatiecentrum op 10 januari een lezing over „De rol van de politie in de huidige samenleving". Die avond spreekt ook drs. J. A. Hauer over criminaliteit. PLaats van han deling is het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam in Wassenaar. Burgerlijke stand LEIDEN - Ondertrouwd: C. P. C. Breemer ter Stege en I. Spaargaren; C. van Dijk en C. van Gelder; L. J. F. Gul- demond en E. H. A. de Groot; E. H. G. Güldenring en J. J. Fresco; P. Haighton en M. Kilian; A. Kilian;J. J. M. van der Hulst en C. de Boot; H. Jochemsen en M. H. Kok; C. H. kaars Sijpestijenm M. A. Bos; D. Kooi- mans en M. Rijsbergen; A. M. van der Mooren en E. Zuidema; A R. Oosterhoff en D. van den Bergh; E. C. J. Polak en M. Cohen; J. T. J. Ruiten en L. A. J. M. Cor- nelisse; B. Verwaijen en P. F. Verbaas; G. A. Volwater en J. de Ruiter. NOORDWIJK - Nu de reconstructie van de Nieuwe Zeeweg klaar is, blijkt dat enkele speciale voorzieningen nodig zijn voor het (brom)fietsverkeerHet probleem bij de weg - waar naast de aanzienlijk verbrede rijbaan aan beide kanten een rijwielpad is aangelegd plus een voetpad aan de zuidzijde - is het gebruik van de fietspaden. Deze hebben een breedte van ongeveer twee meter, maar ze worden zo intensief door fietsers gebruikt, dat er eigen lijk geen ruimte meer is voor het bromfietsverkeerSpeciaal ook door de regelmatige aanwezigheid van fietsende schoolklassen naar en van het Bollenbad leverden de brommers op de rijwiel paden gevaar op. Verkeersdeskundigen hebben zich over dit vraagstuk gebogen en geprobeerd, binnen het kader van de wettelijke verkeersvoor- schriften en -borden een oplossing te vinden. Daarbij ging het erom de bromfietsen van de rijwielpaden te weren en anderzijds de fietsers te verbieden, van de rijbaan gebruik te maken. De rijwielpaden hebben nu de bestemming gekregen van een zogenaamd „toeristisch fietspad"aangeduid door een rech thoekig bord. Brommers mogen van de weg geen gebruik meer maken. Ze moeten nu op de rijbaan rijden. Op de foto: Door een bord wordt aangegeven dat het fietspad op de Nieuwe Zeeweg een zogenaamd „toeristisch pad" is. WASSENAAR - Het bestuur van de Historische Vereniging "Oud Wassenaar" heeft haar leden mede gedeeld dat het in de bedoeling ligt de structuur van de vereniging meer naar de eisen van de tijd in te richten. Zoals bekend is een aantal leden van de vereniging, tezamen met leden van de afdeling den Haag en omstreken van de Archeologi sche Werkgemeenschap, reeds ge ruime tijd bezig met een onderzoek naar het oude kasteel van de Van Wassenaers, het Huis Ter Weer, dat al in de dertiende eeuw bestaan blijkt te hebben. In de loop van 1977 hoopt de vereniging op een speciaal te houden bijeenkomst meer over deze opgravingen te kunnen vertel len. Intussen zal op 27 januari a.s. om acht uur in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam de jaarvergader ing worden gehouden. Daar zal o.m. aan de orde komen een wijzi ging van statuten en huishoudelijk reglement, nodig geworden door het van kracht worden van een nieuw verenigingsrecht. Er zal op de vergadering e< worden gevormd, die deze wijzi ging gaat voorbereiden. Bij de bestuursverkiezing zal af scheid worden genomen van de he ren G. J. van Nimwegen e: Heuff. Als nieuwe kandidaten den voorgesteld mevrouw J. A. M Th. Smeele-Van Bommel vrouw L. Tadema-Heidema. Voor gesteld wordt voorts het contribu tiebedrag met ingang van 1977 te verhogen tot f15,- per jaar (Was f 10,- per jaar). Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering zal de heer W. J. Th. Broug, voorzitter van Die Rederij kers, een inleiding houden over 't Zand bij Katwijk-Binnen, een eeu wenoud bezit van het geslacht Van Wassenaer. In februari belegt de vereniging een avond waarop de heer J. D. Backer,plaatsvervan gend hoofddirecteur van de ANWB, zal spreken en een film zal vertonen over de Spaanse rijschool te Wenen. Ir. maart volgt een lezing over het Boerenwagenmuseum te Buren. Restauratie van orgel Meerburgkerk ZOETERWOUDE - Het orgel van de Meerburgkerk aan de Hoge Rijndijk zal worden gerestaureerd. Het dak van deze kerk wordt ver nieuwd. Dit is te danken aan het feit dat wijlen de heer Petrus van Rijn in zijn testament de Meerburgparo chie met een legaat in de vorm van onroerend goed heeft bedacht. Dit is door de parochie verkocht aan de pachter; inmiddels heeft het Bis dom ingestemd met de wijze waarop het kerkbestuur de op brengst wil besteden. Behalve voor het orgel en het dak is dat voor het aflossen van een ongunstige hypo theek. De restauratiekosten van het pij porgel worden op zestigduizend gulden geraamd. Dit orgel was al geruime tijd buiten werking, als gevolg van vochtwerking. De firma Bik uit Leiden neemt de restauratie voor haar rekening; het karwei zal ongeveer tien maanden duren. 'Gat' opgevuld KATWIJK - Burgemeester en we thouders van Katwijk vinden het niet langer verantwoord dat het "gat" in de Boulevard als zeewe ring, dat er zit vanwege de tunnel die destijds is aangelegd voor de patiënten van het Rotterdamsch Zeehospitium, blijft gehandhaafd. Omdat de tunnel niet meer wordt gebruikt willen B en W dat het be treffende gat weer wordt opgevuld ter verbetering van de vloedkering ter plaatse. Daartoe moet de erf dienstbaarheid van de Dienst der Domeinen in Den Haag aan het Rotterdamsch Hospitium worden beëindigd. Alle partijen kunnen zich daarmee verenigen. NOORDWIJK - Na een langdurige ziekte is op oudejaarsdag overleden Jonkheer A. W. G. van Riemsdijk, directeur van de Bols-fabrieken en oud-lid van de Noordwijkse ge meenteraad. De heer Van Riems dijk werd 67 jaar oud. In hem verliest de Noordwijkse gemeenschap een markante per soonlijkheid, die vele jaren in het plaatselijke politieke leven een vooraanstaande plaats heeft inge nomen. Als vertegenwoordiger van de onafhankelijke groepering Ge meentebelangen nam hij in 1953 zitting in de raad. Aanvankelijk be trof het een éénmansfractie, die la ter echter werd verdubbeld. Jonkheer Van Riemsdijk had raadslid een eigen stijl. Spits en slagvaardig was hij in het debat, dat vaak gepaard ging met bloemrijke taal en met veel humor, speciaal als het ging om het behoud van de oude dorpskern met zijn lindebo men, antieke pompen. Zo was Van Riemsdijk ook een krachtig pleit bezorger voor raadhuisbouw op de plaats van het bestaande raadhuis, en het ziet er naar uit dat zijn ge dachten hierover werkelijkheid zullen worden. Schoolraad voor alle openbaar onderwijs in Wassenaar WASSENAAR - De bestaande schoolraad voor het openbaar lager onderwijs is opgeheven en in de plaats daarvan is er een gemeen schappelijke schoolraad in het le ven geroepen voor al het openbaar onderwijs, dus zowel voor kleuter als lager- en voortgezet onderwijs. In de nieuwe schoolraad hebben zitting acht oudercommissieleden van lagere scholen, èèn ouder commissielid van de mavo-school, drie oudercommissieleden van kleuterscholen, vier hoofden of on derwijzers van lagere scholen, twee gemeentelijke bestuurders, c.q. ambtenaren, verder een vertegen woordiger van het personeel van de mavo-school en van de kleuter scholen en één vertegenwoordiger van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. De nieuwe schoolraad zal maandagavond 10 januari om acht uur in het raadhuis worden geïnstalleerd. In deze openbare samenkomst zal de heer E.H. Schuyer een inleiding houden over de integratie van het kleuter- en het lager onderwijs. Iedereen is wel kom. W. Lodewijk 40 jaar bij PTT WASSENAAR - W. Lodewijk, dienstkringleider van de Tele foondienst, viert morgen zijn veertigjarig ambtsjubileum bij de PTT. Hij begon zijn car rière in 1937 in Tilburg, waarna hij afwisselend in Eindhoven en Weert werkte. Na een periode van negen jaar in Den Haag werd hij in 1956 benoemd tot plaatsvervan gend dienstkringleider in Wassenaar; in 1966 werd hij dienstkringleider. De dienstkring Wassenaar omvat ook Voorschoten en Leidschendam en heeft een personeelsbezetting van vijf tig man. In restaurant "Dago", Rijksstraatweg, houdt de heer Lodewijk morgen van vijf tot zeven een .receptie. Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 i 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen van 8-10 uur nam. Stadhuis, Nieuwjaarsrede burgemees ter, 7.30 uur nam.; nieuwjaarsreceptie Gemeentehuis Leiderdorp, nieuwjaars receptie, 8 uur nam. Sportzaal Klim Op, nieuwjaarsreceptie, Leidse Schouwburg, „Niet bereikbaar" van Simon Gray, met o.a. Ina van Faas- sen en Ton van Duinhoven, 8.15 uur Apotheken De avond-, nacht- en ochtenddienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 31 dec. tot 2 jan. 8 uur vm„ door. Apo theek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060 en door Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. De dienst na 2 jan. 8 uur vm., wordt waargenomen door. Zuider Apo theek, Lammenschansweg 7, tel. 123553 en door Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel. 890000. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel 132187. Dag en nacht bereikbaar. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden telefoon 123235. Moeders voor Moeders Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (.maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Als jachtheer stelde Van Riemsdijk in de decembervergaderingen van de raad altijd enkele fazanten be schikbaar die werden verloot. In 1974 vond hij de tijd gekomen om zijn taak in de gemeenteraad aan jongeren over te dragen, en trok hij zich uit het politieke leven terug. Behalve op het terrein van de ge meentepolitiek was de heer Van Riemsdijk actief in de Stichting VW Noordwijk, de Noordwijkse sportraad en andere organisaties. De begrafenis vond vanmorgen plaats op de algemene begraaf plaats in Noordwijk. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad Gerecht 10, woe. 17.0(1-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat36,ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11 30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk. Herengracht 45, vrijdag Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donderda gavond van 7-8 uur. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Ry n 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Onderwij swinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma, di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Activiteiten Deylknotsen WASSENAAR - Carnavalsvereni ging "De Deylknotsen" houdt za terdagavond het eerste evenement in het nieuwe jaar het nieuwjaars- en prinsenbal in het Jeroenhuis. Twee weken later, 22 januari, wordt het burgemeestersbal gehouden, eveneens in het Jeroenhuis. Daarna is op 5 februari het oranjebal, op 16 februari het jeugdcarnaval in de sporthal, op 17 februari het bejaar denbal, op 18 en 19 februari de "zit tingsavond" en het balmasqué, ook in de sporthal. In het Praethuys op Duinrell wordt op 21 februari de sluitingsavond gehouden, hetgeen niet wegneemt dat twee dagen later op dezelfde plaats de haringhapa- vond plaats zal hebben. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2