Moeizame remise van Wiersma tegen Jansen Sandra de Kruiff: "De mensen kennen me nu tenminste" Joan Baart na remise op gedeelde zevende plaats Turnfinale heren in 1977 in Vijf Meihal Bronstring redt zich uit benarde positie Uitslag lotto en toto minder vlees mevrouw! Aanslag op secretaris van EBU VRIJDAG 24 DECEMBER 1976 Scylla-tafeltennisster na vierde plaats LEIDEN - De finale van het Neder lands kampioenschap herenturnen wordt in 1977 in Leiden gehouden. Op zondag 17 april zal in de Vijf Meihal gestreden worden om de na tionale titels, een strijd die wordt georganiseerd door de Leidse her engymnastiekvereniging Excel sior. Die club heeft in het jubileum jaar (Excelsior bestaat op 3 juni 75 jaar) ook de organisatie van de pro vinciale kampioenschappen van Zuid-Holland. Jeugd, junioren en heren strijden op 12 februari in de Excelsior organiseert verder o.m. een loterij (start 2 januari) een puz- zelrit en een volleybaltournooi op 7 mei. De reünie voor oudleden en de receptie van het bestuur zijn gep land op 4 juni in de zaal van de Scheppingskerk in Leiderdorp. Ter afsluiting van het jubileum-jaar zal Excelsior op 26 november dan een uitvoering geven in de Stadsge hoorzaal. LEIDEN - Wat onhandig probeert Sandra de Kruiff de verwarming van het "praathok" aan te zetten. Hetlukt.niet. Er wordt besloten om maar in de kantine te babbelen over opzienbare prestaties tijdens het ta- feltenniswintercircuit om de Limburg-Coupe. Door Walter Oomen Ze loopt er via de tafeltenniszaal van Scylla naar toe. De jongens en meisjes die er aan het trainen zijn steken alleen maar qua lengte met kop en schouders boven haar uit. Ook Bettine Vriesekoop, die onder toeziend oog van bondscoach Ge rard Bakker aan het tafeltennissen is. Aangekomen in de kantine be gint meteen het vrouwtjesinstinct bij Sandra te werken: „Koffie?" Onwennig probeert ze het felle licht van de publiciteit te ontwijken. Sandra de Kruiff wordt er verlegen van. Theo Bakker, haar coach, pro beert het ijs voor haar te breken. Ze is tenslotte pas zeventien jaar. Een aantal dagen geleden wist ze op het nippertje via de voorronden door te dringen tot de finale-groep om de Limburg-Coupe, de natio nale tafeltennisbeker voor dames. Afgelopen zondag in de finale ex plodeerde Sandra echter. Meteen en de eerste partij bond ze de latere bekerwinnares Bettine Vettine Vriesekoop aan haar zegekar. Sonja Hetzel, de regerende landskam pioene, en de twee andere Avanti- meisjes Kooter en Smits moesten het daarna ook ontgelden. Het zou Sandra de Kruiff een ver rassende vierde plaats opleveren. Gerard Bakker voegde haar gelijk als reserve bij de ploeg, die in maart in Birmingham gaat strijden om de diverse te verdienen wereldtitels. Nonchalant gezeten in een fauteuil probeert de kleine kleuterleidster in spé haar succes te verklaren. „Ik had gewoon woon "mijn" dag. Daarbij kwam ook, dat ik mijn par tij tegen Bettine won, dat gaf mij vleugels. Ik train altijd met Bettine, dus ik kende haar zwakke plekken. Zij de mijne natuurlijk ook, maar daar heeft ze waarschijnlijk geen gebruik van gemaakt. Bovendien rustte op Bettine de druk, dat ze móést winnen. Ik niet. Ik had me als laatste geplaatst. Alles wat meer werd was meegenomen." Het werd meer en daar had ze ei genlijk ook wel op gerekend. Voor haar waren alleen Marian van der Vliet en Mieke Arntz onverslaan baar. De rest was te overwinnen. "Arntz en Van der Vliet spelen te dicht bij de tafel, dat geeft mij de gelegenheid niet om in mijn spel te komen. Ik moet de ruimte krijgen. Ik moet aanvallen en mijn tegen stander móét in de verdediging. Het was alleen jammer dat ik niet van Judy Williams gewonnen heb. De eerste set was voor mij. In de tweede en derde stond ik met 10-4 en 15-8 voor, maar ik verloor toch. Onbegrijpelijk". Het deed niets af van de prestatie van de enige hoofdklasse-speelster in de finalegroep. Theo Bakker verklaart: "Het is niet eens onver wacht. Die vierde plaats is gewoon een gevolg van de training, Sandra traint iedere week ruim twintig uur. Dan mag je op een gegeven mo ment wel op een prestatie rekenen. Het is alleen afwachten in welke paar minuten, in welke partij, die vele uren trainen eruit komen. Ze moet het van haar explosies heb ben. In dubbel opzicht,. Het oppep pen voor een wedstrijd en het ex ploderen tijdens een wedstrijd. In eens een einde aan een rally maken. Armsnelheid". Sandra de Kruiff luistert gedwee naar haar trainer. Over een tijdje hoopt de jeugdkampioene van Ne derland een vaste plaats in de na tionale selectie van Gerard Bakker te veroveren. Daar traint ze eigen lijk ook voor, want dan bestaat de mogelijkheid om ook internatio naal "aan de bak" te komen. In wereldkampioenschap schaken voor jeugd Sandra de Kruiff; „Toen ik erheen ging, kende ik niemand". Slechts tweemaal kwam Sandra de Kruiff tot nu toe voor het Neder landse team uit. Tijdens de open Belgische kampioenschappen en in de interland tegen Roemenië. Een vaste plaats in dat team is voor lopig echter nog een ideaal, dat ze met hard trainen en "leven voor de sport" probeert te bereiken. Daar bij moet ze soms haar karakter ge weld aan doen. Bijvoorbeeld waar het de systematiek van het spel be treft. In het begin had ze het uiterst moei lijk met de haar opgedrongen spel- patronen. Ze was Sandra de Kruiff en wilde dan ook als Sandra de Kruiff spelen. Voorbeeld was de halve finale om het jeugdkampio- nschap van Nederland. "Ik speelde tegen Noordam en moest winnen. De eerste set speelde ik systeem en verloor dik In de tweede set mocht ik van Theo vrij spelen. Noordam heeft het geweten. Ik heb gebeukt en geramd en weg was ze". Onver wacht krasse woorden van het fa natieke en enthousiaste kleine meisje. Dan ineens toont ze de an dere kant: "Ik ben toch wel blij met die vierde plaats. Toen ik erheen ging kende niemand mij. Nu heb ben ze in ieder geval mijn naam ge hoord of gelezen". GRONINGEN - De Nederlandse jeugdkampioen schaken Johan Baart (Oegstgeest) heeft in de derde ronde van het toernooi om het we reldkampioenschap in Groningen het punt gedeeld met de Noor Knut Helmers. Baart staat daardoor met twee punten op een gedeelde ze vende plaats. Peter Egmond, de andere Nederlandse deelnemer, won zijn partij tegen de Portugees Sequira. De Jamaicaan Sheldon kwam tot zijn derde achtereenvol gende overwinning. Hij liet weinig over van de witte stelling van de Mexicaan Senniega. Met de Austra liër Rogers, die de Westduitser Weidemann verrassend tot opgave dwong, voert hij voorlopig de rang lijst aan. De Rus Vladimirov heeft zich daarbij gevoegd nadat hij zijn afgebroken partij tegen de IJslan der Petursson had gewonnen. De Zweed Schussler kan zich bij het leidende tweetal voegen, maar dan moet hij wel de afgebroken partij tegen Leow uit Singapore in winst omzetten. En daar ziet het niet naar uit. Uitslagen afgebr. partijen tweede ronde: Leow (Sing)-Helmers (Noo) Va-Va Derde ronde: Weidemann (WDL)-Ro*gers (Aus) 0-1; Vladimi rov (Sov)-Petursson (IJsl) 1-0; Senniege (Mex}-Wong (Jam) 0-l;Schussler(Zwe)-Leow (Sin) af gebr.; Hebert (Can)-Popovic (Joe) Va-Va, Vera (Cuba)-Azadharf (Iran) 1-0; Kouatly (Lib)-Omuku (Nig) 1-0; Groszpeter )Hon)-Diesen (VS) 0-1; Helmers (Noo)-Baart (Ned) V2-V2, Ftacnik (TsjPGeorgiev (Bul) 1-0; Grinberg (Isr)-Messa (Ita) - V2-V2; Binhem (Fin>-Foisor (Roe) 0-1; Rayner (Wales)-Ammann (Zwi) 0-1; Kristensen (Den)-Cam- pora (Arg) 1-0; Chandler (Nw Z)-01tra (Spa) 1-0; Karaosmanoglu (Turk)-Chaves (Bra) afgebr.; Smith (Ned. Ant.)-Twardon (Pol.)O-l; Sel- los (Fra)-Mestel (Eng.) 0-1; Nakano (JapV-Klauner (Lux) 0-l;Salazar (Chi}-Zapata (Col) 0-1. Dunne (Ier)-Yap (Phil) 1-0, Eg- mond (Ned)-Sequeira (Port) 1-0, Tonoli (Bel)-Marrero (Porto R) - V2-V2, Upton (Scho)-Kokkinos (Gri) 0-1, Avgoustinos (Cyp)-Duer (Oos) 0-1, Morris (Tri>-Lo Kim Lin (Sur) V2-V2, Girault (Mon)-Ahad (Irak) dimirov (Sov) 3 punten, 4. Kouatly (Lib) en Diesen (VS) 2,5, 6. Schuss ler (Zwe) 2 en 1 afg. Titel Karpov Wereldkampioen Anatol: Kar pov heeft gisteren in Moskou het schaaktoernooi om het Russische kampioenschap gewonnen. Hij verzamelde twaalf punten in zeven tien partijen. Tweede werd Joeri Balasjov met elf punten. In de laat ste ronde won Karpov van Tsesjko- vski. Balasjov kwam remise over een met Tal. Eindstand: 1. Karpov 12 punten, 2. Balasjov 11, 3. Petrosjan en poloe- gajevski 10,5, 5. Dorfman 9,5, 6. Smyslov en Tal 9, 8. Geiler, Roma- nisjin en Svesjnikov 8,5, 11. Goelko 8,12. Grigoijan en Vaganjan 7,5,14. Rasjkovski en Taimanov 7, 16. Zakarov 6,5, 18. r ANATOLI KARPOV: Russisch schaakkamp HARM WIERSMA: tise tegen Hans Jartsen. DEN HAAG - Géén van de deel nemers aan toto 51 van het afgelo pen weekeinde heeft alle dertien uitslagen goed voorspeld. Een derde deel van de eerste prijs gaat daarom naar de tweede prijs, waar voor zich tien winnaars meldden. Zij ontvangen elk 9151,- Voor de eerste prijs van lotto 51 komen twee deelnemers in aanmerking die elk bruto 290.254,- ontvangen. De cij fers van de lotto en toto zijn: Lotto week 51: In de lotto vielen 26.346 prijzen Inleg: ƒ3.491.781 Prijzen bed rag: 1.658.595.98 Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 290.254 ontvangen. Tweede prijs: 13 winnaars, die elk bruto 12.758 ontvangen. Derde prijs: 269 924 ontvangen. Vierde prijs: 13.356 elk 25 ontvangen. Vijfde prijs: 12.706 elk 25 ontvangen. Toto week 51: In de toto vielen 220 prijzen Inleg: 502.595 Prijzenbedrag: 238.732.63 Eerste prijs: geen winnaar, het be- f 37 ontvangen, drag van de le prijs wordt in drie Pe ej£tra prijzen vallen toe delen verdeeld, 1/3 deel gaat naar de jackpot van de toto van 27 dec, AMSTERDAM - In de zesde ronde van het internationale Suikerdamtoernooi in Amsterdam vochten Hans Jansen en Harm Wiersma een belangrijk onderling duel uit. Na ruim zes uur spelen bereikte de wereldkampioen een moei zame remise en hierdoor bleven beiden aan de leiding. Overigens konden in deze zitting slechts vier partijen wor den afgewerkt want Jan Cazemier kon door familie omstandigheden niet aanwezig zijn en Harry Overman had zich ziek gemeld. De Zwitser zal nu zijn uitgestelde partij tegen Bassirou Ba komende zondag inhalen. In een positionele partij heeft Jan sen behoorlijk voordeel gehad. Een remise-aanbod van Wiersma in een vijf-om-vijf positie werd door de jeugdige Drent afgeslagen, waarna een lang eindspel ontstonf. Wiersma was echter op zijn hoede en na ruim zes uur staakte Jansen zijn pogingen tot winst te komen. Het zag er aanvankelijk naar uit dat Baba Sy van Soumaoro ging win nen Te koste van slechts één stuk had Sy de damlijn bereikt maar heel kundig wist Soumaoro de dam op te sluiten een ten koste van een gelijk spel weer af te nemen. In de resterende stand leek de Senaga- lees voordeel te hebben maar de Malinees toonde aan dat dit wel meeviel. Heel moeilijk heeft Bronstring het gehad. Hij redde zich een keer aar dig uit een benarde positie maar verkeerde korte tijd later toch weer in benauwde omstandigheden. Maar de Amerikaan Smith is be paald geen speler die kan winnen Tweede prijs: 10 winnaars, die elk bruto 9151 ontvangen. Derde prijs: 210 winnaars, die elk 549 ontvangen. Jackpot voor de toto van maandag 27 december a.s. nr. 52 ƒ31.831.01. Geen enkele deelnemer aan de extra (kerst) lotto van woensdaga vond heeft de zes cijfers juist voor speld. Twee deelnemers hadden vijf cijfers en het reservegetal goed, hetgeen per persoon een bedrag van ruim honderdduizend gulden oplevert. De inleg van de kerstlotto was: ƒ2.635.694. Prijzenbedrag: 1.251.954.65. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat een vijfde deel naar de jackpot van de lotto van zondag 2 januari 1977, de rest is in gelijke delen over de tweede tot en met de vijfde prijs verdeeld. en na een lang eindspel stelde de Leidenaar de remise veilig. N'Diaye speelde weer eens een "koffiehuis-partijtje" en zal dan ook wel ergens in de positie verlo ren hebben gestaan. Hij wist echter door het offeren van enkele stuk ken Hisard nog op remise te hou den. Veel ambitie toont de Malinees echter niet meer. Veel belangstelling trok de strijd om het dameswereldkampioen schap waarin de Nederlandse mevr. Poepjes-Koopman de sterke Michailovskaja op remise hield. Misschien heeft ze in het midden spel zelfs nog kunnen winnen maar het resultaat was toch al fraai. Niet minder deed de Wormerveerse Barbara Graas het. Zij versloeg de Russin Trawina, een prestatie die er zijn mag. De Finale-competitie die maandag begint zal gaan tussen Michailovskaja, Poepjes- Koopman, Graas en Trawina. Bij de jeugd kon de Rus Skliarov een punt inlopen door een zege op de zwakke Bouckaert terwijl kop loper Galperin met Berends de punten deelde. De uitslagen van de gisteren ge speelde partijen zijn: Grootmeestergroep: Soumaoro (Mali) - Sy (Sen) 1-1Hisard (Fra) - N'Diaye (Mali) 1-1; Jansen (Ned) - Wiersma (Ned) 1-1; Smith (VSt) - 'wi) wordt zondag ge speeld; Overman (Sur) - Clerc (Ned) uitgesteld. Stand na de 6e ronde: 1. Jansen en Wiersma 10 punten, 3. Sy 7,4. Clerc 6 uit 5, 5. Soumaoro, Smith, Hisard 6, 8. Cazemier 5 uit 5, 9. Bronstring 5, 10. N'Diaye 4, 11 Ba 2 uit 5, 12 Overman 1 uit 5. Meestergroep: Brouwers (Ned) - Sedlacek (Tsj) 2^0, Hougou (Kon)- Issalone (Fra) 0-2, Chapoel (Fra) - Siby (Mali) 1-1, Van de Wal (Ned) - Biagianti (Fra) 2-0, Dsinter (Bel) - Hooyberg (Ned) 0-2. Stand na de 4e ronde: 1Van de Wal 8 punten, 2. Brouwers en Issalene 6. Wereldkampioenschap dames: Borghoms (Bel) - Nizic (Joe) 0-2, Graas (Ned) - Trawina (Sov) 2-0, Poepjes (Ned) - Michailovskaja (Sov) 1-1, Geurts (Ned) - Pappillon (Fra) 2-0. Stand na de 6e ronde: 1. Michailo vskaja 11 punten, 2. Poepjes 10, 3. Graas 9. Wereldkampioenschap jeugd: Ma- lik (Tsj) - Samake (Mali) 0-2, Van Aalten (Ned) - Segedin (Joe) 2-0, Stokkel (Ned) - Guimard (Fra) 1-1, Skliarov (Sov) - Bouckaert (Bel) 2-0, Berends (ned) - Galperin (Isr) 1-1. Stand na de 6e ronde: 1. Galperin 10 punten, 2. Skliarov 9, 3. Stokkel em Berends 8. ADVERTENTIE u weet hopelijk al waarom Kerstzwemduels van Zijl/LGB LEIDEN - De Zijl/LGB organiseert op tweede kerstdag weer de tradi tionele Kerstzwemwedstrijden: duels die zijn bedoeld als revanches voor de nationale jeugdkampioen schappen (onder 10 en 12 jaar). Daarnaast wordt gezwommen om de Sergio Gregrorio-trofee, een wisselprijs ingesteld ter nagedach tenis van de bij een vliegtuig ongeluk omgekomen Italiaanse zwemploeg, waarvan Sergio deel uitmaakte. De wedstrijden in' de Zijl beginnen zondag om 13.00 ROME - Piero Pini, de Ita liaanse secretaris van de Euro pese Boks Unie, is gisteren bij een aanslag in het kantoor van de EBU in Rome gewond ge raakt. Gisteren aan het begin van de avond drongen twee mannen het kantoor in het ci trum van Rome binnen vuurden enkele schoten af op de 66-jarige Pini. De secretaris van de EBU werd met een beenwond overge bracht naar een ziekenhuis. De twee overvallers ontsnapten. Korfbal - Voor de overgangs klasse C van de microkorfbalcom- petitie werd gisteren in Utrecht ge speeld Samos tegen KVS. De uit slag werd 7-7. Stand onderaan: De Algemene5-3 KVS 6-2 GKV 5-0 Tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto 106.416 ontvangen. Derde prijs: 71 winnaars, die elk bruto 3.879 ontvangen. Vierde prijs: 5477 winnaars, die elk 61 ontvangen. Vijfde prijs: 9019 winnaars, die elk 1 de formuliernummers eindigend op: 960 ƒ25, 8147 ƒ250, 10245 ƒ2500, 52, het overige 2/3 deel wordt 975995 ƒ25.000. t gelijke delen verdeeld over de 2e van de extra prijzen gaat geen n 3e prijs. kansspelbelasting af. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13