LZ'86 geen partij voor AZC Alphen Vriesekoop de sterkste KANGEROES SLAAGT IN OPZET Handbalsters Foreholte weer niet fortuinlijk Leiderdorp in kwartfinale Yan der Helm tweede SANDRA DE KRUYFF VIERDE IN LIMBURG-COUPE Verrassende nederlaag De Zijl Yeglo velt vonnis over BC Leiden Petrici speelt Nicolaas Boys klopt YNL: 3-0 MAANDAG 20 DECEMBER 1976 PAGINA 17 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT BEVERWIJK - Oud-Zoeter woudenaar Bert van der Helm is er niet in geslaagd de NTTB-cup opnieuw te winnen. De meervoudig win naar moest zich in het afgelopen weekeinde tevreden stellen met een tweede plaats achter Richard Fritz van HP Apeldoorn. De Westduitser bleef in het tafeltennisevenement ongeslagen. Derde werd Rene Hijnen, vier Nico van Slobbe. Oud-Scylla speler Anton Wil van Zoelen eindigde als negende. BEVERWIJK/HAZERSW - Voor de tweede achte reenvolgende keer is de Ha- zerswoudse Bettine Vriese koop (15) in het bezit geko men van de Limburg- Coupe, de nationale tafel tennisbeker voor dames. In Beverwijk toonde de pupil van coach Gerard Bakker zich gistermiddag de sterk ste van de negen tot de finale van het zgn. wintercircuit doorgedrongen tafeltennis sters. Eigenlijk bestond die laatste ronde van het wintercircuit uit een tien kamp, maar omdat Maijan Wage- makers zich niet present meldde - officieel vanwege een keelontste king, officieus vanwege problemen met haar vereniging Tanaka, die zij verruilt voor Vice Versa - bleven er negen dames over om uit te maken wie momenteel Nederlands sterk ste is. Bettine Vriesekoop (Avanti) greep de Limburg-Coupe door in haar laatste partij Marian van der Vliet overtuigend in drie games te vers laan. Bij winst van Van der Vliet had de Engelse Judv Williams, die in puntentotaal gelijk eindigde met Vriesekoop, nog aan de eindzege kunnen komen. Bettine Vriese koop sloeg Van der Vliet evenwel via superieur aanvallend spel van de tafel, zoals zij ook heel beheerst Judy Williams al in drie games aan de kant had geschoven. Ik gooide alles eruit en speelde als een trein, "wist de Hazerswoudse na afloop. De Avanti-crack was de negen kamp begonnen met een zeer ver rassende nederlaag tegen de natio nale jeugdkampioene Sandra de Kruyff, die als enige hoofdklasse speelster op het nippertje tot de fi nale was doorgedrongen. In een zeer spannende partij won De Kruyff in de vijfde en beslissende game (29-27) de openingspartij. Dat schiep voor Bettine Vriesekoop problemen en gaf de Leidse Scylla-speelster vleugels om door te stoten naar een onverwachte vierde plaats in het eindklasse ment. Vriesekoop: "Eigenlijk had ik er niet meer op gerekend dat ik zou winnen. Ik moest na het verlies tegen Sandra - zij kent mijn spel, ik train erg vaak met haar - plotseling alles winnen. Dat legde toch wel een druk op me". De 17-jarige Sandra de Kuyff, groeide gisteren naar een grootse vorm. Na Vriesekoop, moesten ook Sonja Heltzel, de regerende lands kampioene, en de resterende twee Avanti-meisjes Brigitte Kooter en Annemieke Smits voor haar bui gen. "Ik ben erg blij met die vierde plaats. Maar ik train er dan ook erg hard voor", aldus Sandra de Kruyff. Haar goede spel werd door bonds coach Gerard Bakker beloond met een invitatie om als reserve mee te gaan naar de wereldkampioen schappen, die in maart in het En gelse Birmingham gehouden wor den. In dat team zijn verder Bettine Vriesekoop, Judy Williams en Ma rian yan der Vliet, de nummers één, twee en drie van de Limburg- Coupe opgesteld. Bettine Vriese koop zal Nederland als enige dame ook in de komende interland tegen Ierland vertegenwoordigen. Bri gitte Kooter en Annemieke Smits, die er al voor gezorgd hadden dat Avanti voor het eerst in de geschie denis met drie speelsters in de fi nale om de Limburg-Coupe zat ver tegenwoordigd, moesten in Be verwijk met respectievelijk een Bettine Vriesekoop, winnares van de Limburg-Coupe, werd gisteravond tijdens een receptie in Hazerswoude gefeliciteerd door Sandra de Kruyff (tweede van links). De smaakmakers van Beverwijk worden omringd door: v.l.n.r. Annemieke Smits, Avanti-voorzitter Aartjan van der Poel, trainer Gerard Bakker en Brigitte Kooter. achtste en negende plaats genoe gen nemen. Eindstand: 1Bettine Vriesekoop (Avanti) 8-14 2. Judy Williams (Delta Lloyd) 8-14 3. Marian van der Vliet (Tempo Team) 8-12 4. Sandra de Kruyff (Scylla) 8-8 5. Sonja Heltzel (Tempo Team) 8-8 6. Jolanda Noordam (Tanaka) 8-6 7. Mieke Arnzt (Tempo Team) 8-4 8. Brigitte Kooter (Avanti) 8-4 9. Annemieke Smits (Avanti) 8-2 WIM VAN WANROOY Eric Noordergraaf van AZC Alphen (5) ontfermt zich over de bal, nadat hij Jan de Graaf (cap nummer 11) is ge passeerd. LEIDEN - De spanning was er bij de wedstrijd LZ '86-AZC zaterdag in zwembad De Zijl gespeeld snel uit doordat de ploeg uit Alphen al in dè eerste periode een 0-3 voorsprong nam. LEIDEN - In de eerste divisie van de volleybalcompetitie was G/Kangeroes er zeer op gebrand Sarto uit Tilburg te verslaan, omdat dan aansluiting met de sub-top verkregen zou worden. In die opzet is Kangeroes geslaagd. Onder aan voeringvan Kees de Ridderen Nico Klein boekten de Voorschotenaren een overtuigende 3-0 overwinning. LEIDEN - Het vonnis over BC Leiden is geveld. Door een 8-5 nederlaag tegen stadgenote Veglo is Leiden praktisch ze ker gedoemd het volgend sei zoen in de tweede klasse uit te komen. Veglo zelf redde het vege lijf. Bij verlies had Veglo een beslissingswedstrijd moe ten spelen tegen datzelfde Lei den, omdat de twee kempha nen dan evenveel punten had den verzameld. Zover is het niet gekomen. In een volle Vijf Meihal bleef Veglo voor de tweede maal dit seizoen de baas over BC Lei den. De eerste keer werd het echter een ruime 8-2 nederlaag voor het team van Enzo Spa don, dat nu evenwel vocht voor de laatste kans en de strohalm pas op het allerlaat ste moment tussen de vingers weg zag glijden. De damespartijen moesten de beslissing brengen. Sylvia Frederiksz boekte juist tegen Leiden haar eerste overwin ning. In drie sets won zij van Lineke Laman: 6-11, 12-9 en 11-3. Het damesdubbel ging ook naar Veglo waardoor BC Leiden met 6-5 aan het kortste eind trok. Leiden moet nog tegen Vliet- wijk spelen. Vlietwijk verloor overigens kansloos met 9-2 van koploper Rotterdam. Consequenties heeft dit niet. Want de Voor schotenaren behielden de derde plaats. VOETBAL - Het Surinaamse voet balelftal heeft zich gisteren ge plaatst voor de finalegroep van de Caralbische zone van de voorron den van het toernooi om het we reldkampioenschap. De Surina- mers wonnen de beslissingswed strijd tegen Trinidad met 3-2. LEIDEN - Het team van LISC, kop loper in de tweede divisie D, zal binnenkort worden versterkt met de oud-eredivisiespeler Wim Petri ci. Petrici was aan het begin van dit seizoen met de actieve beoefening van de basketbalsport gestopt om zich helemaal te wijden aan het coachen van het damesteam van M. Leiden. Nu echter gaat hij naast het coachen ook weer spelen. In de laatste set probeerde Sarto door het uitlokken van enkele inci denten Kangeroes uit het spel te ha len, hetgeen overigens niet lukte. G/Kangeroes 2 bood koploper Ovra wel leuk tegenstand, maar kon niet verhinderen, dat de Haarlemmers met 1-3 aan het langste eind trok ken. Op alle fronten toonde Ovra zich de iets betere ploeg. NOVO zorgde voor een verrassing door het hooggeklasseerde Tonegido met 3-1 te verslaan. Alleen de tweede set ging verloren omdat het blok niet afdoende sloot. Bij de dames boekte Leython een belangrijke zege op Zaan. De eerste set ging weliswaar verloren, maar daarna toonde de Leidse ploeg zich aanmerkelijk sterker. Door de 3-1 overwinning verwijderde Leython zich verder van de laatste plaats. G/Kangeroes speelde in Enkhuizen bij Madjoe een knappe wedstrijd. Verloor de eerste set, maar her stelde zich goed. Kangeroes 2 miste vier speelsters, maar had deson danks geen enkele moeite om Die Raeckse met 3-0 op te rollen: 10-15, 4-15 en 2-15. NOVO had een mak kelijk middag tegen het onervaren Amsterdam/B. De Noordwijkers konden zich naar hartelust uitle ven: 3-0. L/Wassenaar kreeg behoorlijke weerwerk van Allides, maar toonde zich op de beslissende momenten toch net iets slagvaardigen 3-1. In de promotieklasse heren trad koploper Donar in Zoetermeer aan tegen Zovoc en won zoals het wilde. Zonder hoofdaanvaller Casper Brussee liep het alleen in de eerste set even stroef. Daarna werkte Do- nar zich rustig naar 3-0. Leython kampte nog met de naweeën van de nederlaag tegen Donar. Aan Tor nado hadden de Leidenaars de handen vol. In de vijfde set bleek Leython over de betere conditie te beschikken en werd Tornado moei teloos afgeschud: 15-3. Peter Franke speelde een'goede partij. LUSV is weer gemotiveerd, het geen Sigma aan den lijve moest on dervinden. De studenten wonnen met 3-1. Bij de dames behaalde Leython 3 een onverwachte zege op DOS uit Schoonhovenl 3-1. Sterkste punt bij de Leidse dames was de serve. Voor de beker won Donar met 1-2 van WVC. LISSE/LEIDEN - Het basketbal team van Lisse heeft zich tegen Ge rmaan een goede uitgangspositie verworven voor het bereiken van de volgende ronde (kwart finale) in de strijd om de Nederlandse b-beker. De pupiilen van trainer- coach Aad Baak beperkten zater dagavond in Amsterdam het verlies tegen de koploper van de tweede divisie C tot één punt 59-58 (rust 31-33). „We hebben onze winstkan sen verknald,, verklaarde Baak na afloop van het duel, waarin beide ploegen elkaar voortdurend in evenwicht hielden. Lisse had door het ontbreken van Henny Wijng aard bij de tegenstander de beste papieren, maar kon dooreen falend schot geen afstand nemen. Morge navond is de return in de sporthal van Lisse. LEIDEN - Het zit de handbalsters van B/Foreholte dit seizoen in de zaalcompetitie niet mee. Niet alleen omdat de Voorhoutse formatie nog geen wedstrijd volledig binnen de lijnen is geweest (nu is tweede lijn speelster Jet Verdegaal tot begin volgend jaar uitgeschakeld van wege een knieblessure), maar ook omdat Vrouwe Fortuna zich niet achter het team van trainer-coach Bonte opstelt. Zo keek Foreholte gisteren in de thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse Ancora bij rust tegen een 3-5 achterstand aan om dat twee enorme schoten van Lenie van Beek en Hannie Boskamp res pectievelijk door de binnenkant van de paal en de onderkant van de lat werden gekeerd. Pech, die ook de tweede helft zou kenmerken. Vrijdagavond verloren de Lissena- ren met ruime cijfers de inhaalwed strijd tegen Hoofddorp: 84-53). Al leen in het eerste kwartier kon Lisse stand houden tegen het op oud-eredivisie speler Vespa Erna- nuelson steunende Hoofddorp (24-22), daarna kreeg het pressende Hoofddorp de wedstrijd volledig in handen. John de Bruin scoorde 16 punten voor de thuisploeg. District-eerste klasser Leiderdorp kwam verrassend sterk voor de dag tegen tweede divisie ploeg A/Exer- citia uit Haarlem, dat aantrad zon der topscorer Eric Jager. Steunend op oud-gedienden als Ben van Cleef, André de Jong, Harry Stol en Enkele arbitrale beslissingen vie len verkeerd uit voor Foreholte, terwijl de Voorhoutse ploeg een strafworp tegen kreeg bij het in draaien in de cirkel, waar met een vrije worp had kunnen worden vol staan. Hierdoor kon Ancora toch afstand nemen. Na de hervatting greep Foreholte het initiatief en kwam langszij door treffers van In eke Slobbe en Hannie Boskamp. Verdere pogingen van Foreholte om te scoren werden door Ancora verhinderd, terwijl aan de andere kant de Rotterdamse dames de bal wel in het net wisten te krijgen. An cora won uiteindelijk met 6-8. Doelpunten bij Foreholte kwamen van Hannie Boskamp 3, Marjan Mens 2 en Ineke Slobbe 1. In de regionale tweede klasse ver- Rob Wallaart boekten Leiderdorp tweemaal een overwinning: 80-72 in Haarlem en 69-54 in Leiderdorp. De ploeg van coach Hans van Rooijen gaat hierdoor over naar de kwart finale. Ook het Leidse Nijs- sen Trotters kwam een ronde ver der. Na de magere zege in Barend- recht eerder deze week klopten de Trotters zaterdagavond Aarnoudse met ruim verschil: 101-81 (rust 43-41). Vrijdagavond kregen de Trotters evenwel een bittere pil te slikken toen Gymnova met hulp van de arbiter te sterk leek in de competiestrijd: 75-77. Het kam pioenschap lijkt voor de Kesteloo- formatie nu verder weg dan ooit. De regionale jeugd van Leiderdorp verloor opnieuw met ruime cijfers van DDRZ: 37-84 en is daarmee uitgeschakeld. loor Northa met één punt verschil van het bepaald niet sterke Vires et Celeritas: 12-13. Northa had slechts eén wisselspeelster op de bank en dat brak de Noordwijkerhoutse ploeg in de tweede helft op. Toen kon Vires, dat voordien eigenlijk geen gevaar opleverde (rust 8-4), doordrukken tegen de pupillen van Hans Scheelbeek. In een span nende eindsprint was de Goudse ploeg de gelukkigste. Topscoorster bij Northa was Thea Terheide met 6 doelpunten. Hilde van der Berg maakte er 3, Wil Geurds 2 en Mary van der Berg 1. Het herenteam van Northa kon in de afdelings eerste klasse het ge routineerde Hellas 3 tot de rust aar dig bijbenen: 7-9, maar in de tweede helft toonden de Hagenaars zich niet alleen technisch beter maar ook veel vindingrijker in het scheppen van kansen: 10-16. De dames van MMO hadden met de reserves van Verburch weinig pro blemen, rust 3-1 en eindstand 6-2. Margré Volwater tekende voor 4 doelpunten. De heren van Saturnus boekten in de afdelings tweede klasse hun zesde achtereenvol gende overwinning en het is hier door wel duidelijk dat Saturnus re gelrecht kandidaat voor de titel is. Concurrentie heeft de ploeg eigen lijk alleen te duchten van de reser ves van Animo. Tegen de reserves van Hercules speelde Saturnus vanaf het begin- signaal een gewonnen wedstrijd, rust 10-4 en eindstand 18-13. Daar bij moet dan worden opgemerkt dat de Hercules-doelrechter maar liefst 7 doelpunten wegens een cir- kelfout afkeurde. De dames van Sa turnus, bij wie Wil Schulte na bijna een jaar afwezigheid haar rentree maakte, waren niet opgewassen tegen Hercules-3: 16-5. De dames van MSV verloren na een gelijkop- gaande strijd vanHW'70: 8-12. LZ'86 kwam pas in een laat stadium van de wedstrijd in het spel, maar toen was de voorsprong van AZC al te groot geworden, en de thuisploeg kon de schade niet verder beperken dan tot 2-10. Na de 2-6 verlies van ZIAN/Vitesse tegen HZC/De Rob ben, zal de strijd om het landskam pioenschap nu verder wel uitge vochten moeten worden door AZC en HZC/De Robben. Aan de staart van de hoofdklasse blijft het voor LZ'86 moeilijk, te meer ondat het laag geklasseerde PSV in Eindhoven De Zijl/LGB met 6-4 bedwong en daardoor weer even buiten de degradatiezone ge raakte. LZ'86-AZC was de wedstrijd tus sen de nummer twee van onderen in de hoofdklasse tegen de nummer twee van boven, zoiets als bij voet bal Amsterdam-Feyenoord. Maar er is een duidelijk verschil, want een voetbal kan nog wel eens raar rollen, een polobal niet. Een polo bal kan alleen maar dobberen, en misschien komt het daardoor dat bij waterpolo vrijwel altijd de sterke van de zwakke wint. Een wedstrijd zonder spanning dus, maar ook een wedstrijd zonder in cidenten. De vele supporters uit Alphen hielden zich tamelijk rustig Toch liet scheidsrechter Goose zich door het geroep vanaf de kant nog wel eens beïnvloeden en daar door nam hij de sterspelers te veel in bescherming. LZ'86 heeft heus nog wel kansen gehad tegen de AZC-verdediging, maar de schoten van de Leidenaars waren vaak te gehaast. Zo opende de thuisploeg nog bijna de score, toen van AZC Cees van der Broek op de kant zat, maar na het schot van Jan de Graaf, dat via de lat neer naar sloeg, is de bal volgens de arbi ter niet geheel voorbij de doellijn geweest. Even later was het aan de andere kant wel raak door een snel schot van Wim Keman: 0-1. Toen achtereenvolgens Bram van Mil en Aad van Mil voor een minuut naar de kant moesten tilden Ton Buunk en Wim Keman de stand naar 0-3. In het begin van het tweede part maakte Gijs Stroboer er uit een strafworp 0-4 van, en daarmee hadden dan alle niet-autochtone in ternationals van Alphen gescoord, want Wim Keman is dan wel niet mee naar Montreal geweest, maar dat is alleen maar omdat Olym pisch polo niet te verenigen is met het lopen door glazen deuren, wat Keman ook nog wel eens wil doen. De nog weinig geroutineerde Bram van Mil moest voor een tweede maal het water uit en uit de nume rieke meerderheid scoorde Rudy de Hey 0-5 Even voor rust kreeg Jan van Duu- ren nog een unieke kans op een tegentreffer, maar hij legde te weinig overtuiging in zijn schot. Scoreverloop van de derde en vierde periode: 3de periode 0-6 Erik Noordergraaf, 0-7 Ton Buunk, 0-8 Frank v. d. Ak ker, 1-8 Jan de Graaf: 4de periode 2-8 Jan de Graaf, 2-9 Ed Gesman, 2-10 Wim Keman. Verrassende uitslagen komen bij waterpolo dan wel niet zo vaak voor, maar helemaal uitgesloten zijn ze niet, zoals De Zijl/LGB za terdag in de uitwedstrijd tegen PSV moest ondervinden. De Lei denaars, die toch tot nu toe elke wedstrijd goed in vorm waren, moesten nu ineens de lichtstad- ploeg, die pas twee punten had ver zameld, beide punten afstaan. PSV had vorige week van het zwakke De Meeuwen een 8-2 afstraffing ge kregen en de Eindhovenaren heb ben daar veel van geleerd. Tegen niet was gescoord kwamen de Lei denaars in het laatste speldeel Zijl/LGB speelden zij erg verdedi gend en probeerden zij de bal zo lang mogelijk in bezit te houden om na balverlies (bijvoorbeeld door het overschrijden van de 45-seconden regel) massaal tot voor het eigen doel terug te trekken. De Zijl/LGB maakte de fout te veel op te dringen en zo werd de Leidse aanval vaak door eigen spelers verstikt, terwijl aan de andere kant PSV de gele genheid tot uitbreken werd gebo den. In het tweede kwart maakten de Eindhovenaren op die manier twee van de drie goals die de stand van 2-2 op 5-2 brachten. Nadat er in het derde part nog wel terug tot 5-4, maar toen het felle slotaffensief van De Zijl/LGB was mislukt, maakte Kees van Gemert er tien seconden voor tijd 6-4 van. Scoreverloop: 1ste periode: 1-0 Kees van Gemert, 2-0 Frits Welling (man meer), 2-1 Kees v. d. Meeren, 2-2 Leo Onderwater; 2de periode: 3-2 Paul v. d. Meeren, 4-2 Klaas v. d. Bos, 5-2 Christ van Lint; 4de perio de: 5-3 Paul Belt, 5-4 Frits Welling, 6-4 Kees van Gemert. ATLETIEK - Johan Kijne van Me tro Rotterdam heeft zaterdagmid dag in Rhoon een nationale loop over 15 km gewonnen. In de eind sprint versloeg hij Jack Valentin en André Kolders. SKI - Franz Klammer heeft zater dag in Val Gardena andermaal be wezen een klasse apart te zijn in het Alpine skiën. Klammer won ook de tweede afdaling die meetelt voor de wereldbeker. BASKETBAL - Het Nederlands militair basketbalteam is bij het in ternationale SHAPE-toernooi in Bergen (België) op de vierde plaats geëindigd door een 69-79 nederlaag tegen Frankrijk. De Amerikaanse ploeg versloeg in de finale Italië met 82-69. NIEUWVEEN - Slechts één duel in de afdeling Leiden/Gouda vond gisteren doorgang. Nicolaas Boys won met 3-0 van NVL VNL een wedstrijd,d wedstrijd, die bijna drie kwartier te laat aanving omdat een auto met VNL-spelers tussen Leiden en Nieuwveen zonder be nzine was komen te staan. VNL was op het drassige veld in Nieuwveen kansloos. Lelieveld zette zijn ploeg in de eerste helft op een 1-0 voor sprong, die na de rust door De Boer tot 2-0 werd uitgebouwd. Vlak voor tijd verhoogde Ton Hoogervorst de score tot 3-0.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17