Begeleiding scholen in Voorschoten Professioneel cabaret van Ivo de Wijs [LeÉ/se agenda Milieubeheer is voor plan D Kamperfoelieschool nu: Joris de Witte KEN O KREEG VLEUGEL CADEAU ZATERDAG 18 DECEMBER 1976 r Ter gelegenheid van de opening werd een musical opgevoerd LEIDEN - De grappen over Jules de Corte (die de teksten van zijn liedjes in braille aan de binnen kant van zijn bril schrijft) en over de paralympics (waarbij verbaal-gehandicapten de bege leidende commentaren zullen verzorgen) gingen duidelijk te ver en bewogen zich nadrukke lijk beneden het niveau waarop De Wijs en zijn gezelschap ge woonlijk cabaret plegen te ma ken. Maar de rest van de avond stond bol van spitsvondige grap jes: goed in het gehoor liggende liedjes en zeer professioneel op elkaar afgestemde "collectie- <3ijvoorbeeld het gedrieën te zingen liedje over de banken, die bij af nemende rentevoet een steeds kleiner cadeau aan de clièntele geven. Eindigend in een grote foto van het hoofdkantoor. Gaat daar iets mis, dan is onmiddellijk het effect verloren. De Wijs opent heel sterk met de sketch over de ontwikkelings werker, die zich middels een groot aantal actiegroepen naar Afrika gepraat heeft. Naar Ping- Kassa om precies te zijn. De Wijs leeft tot in het diepst van zijn ziel. De tinteling in zijn vingertoppen, gemanifesteerd in het steeds weer verschuiven van zijn stoel tijdens de sketch. 'Ramp' ('Ava in de lava') is daar het meest onont koombare bewijs van. Alsof er door De Wijs per avond een emo- lement aan de kluwen rampen wordt toegevoegd. De Wijs dus duidelijk middelpunt. Maar dat niet zonder Aggie Ter- lingen (vooral), Pieter Nieuwint (speelt waarschijnlijk even goed piano als antipode Pieter van Empelen/D.Q.) en Richard Frit- schy. Aggie is een mooie meid, die in 'Duip' het snelle tempo van het leidje intuïtief overbrengt op 'de Drie Dansers'. In 'Oelepetoele' heeft ze dat quasi-matrialistische, dat vele jonge moeders tot één jaar na de geboorte van hun kind kenmerkt. Nieuwint verstoort met zijn ba- Als samenwerkingsvorm tussen genomen aanleg van fietspaden het openbaar en bijzonder onder- langs de Van Beethovenlaan en de wijs zal een privaatrechtelijke be- Prins Bernhardlaan en stelde hier- stuursvorm komen en in deze te voor een krediet beschikbaar van vormen stichting zullen alle be- 485.500,- met de bepaling dat al- voegde gezagsvormen vertegen- leen tot uitvoering wordt overge- woordigd zijn. gaan indien er gerekend kan wor- aan de rand van het toneel, het- Tot verrassing van vele raadsleden den op een 80% bijdrage van het geen herkenning voor een aantal kwam er bij dit raadsvoorstel een rijk. Drs. Offringa (CDA) had bere- ingezonden brievenschrijvers soort herhaling van de eerder ge- kend dat de voetpaden maar 1,20 van deze krant betekent) is weer houden commissievergaderingen, meter breed worden. De asbreedte erg sterk. Een nietsverhullend Alle raadsleden, die in die commis- van een 1-persoonskinderwagen is OEGSTGEEST - Niet alleen de of ficiële opening van de nieuwbouw van de Kamperfoelieschool was gistermiddag een gedenkwaardig feit. Met de ingebruikneming van een 3-tal nieuwe lokalen werd te vens de naam van de school gewij zigd. In het vervolg zal de school de naam van Joris de Witte dragen. In een korte musical werd de ge schiedenis van Joris de Witte door de leerlingen gekenschetst. Naar bleek was hij een van de eerste Oegstgeester onderwijzers. Een uit nood geboren onderwijzer na een mislukte carrière als slager. Met het verwijderen van de oude naam en het overdagen van de verantwoor delijkheid aan het schoolbestuur en onderwijzers kon de school offi cieel in gebruik worden genomen. Namens de gemeente sprak we thouder Meijling zijn bewondering uit voor de nieuwbouw. "Gelukkig hoefde ik hier niet te komen met een wat minder prettig bericht voor de Kamperfoeliekleuterschoel. Dit had waarschijnlijk een stempel op deze gebeurtenis gedrukt." Meij ling doelde hiermee op de lange discussies deze week in de gemeen teraad over de wenselijkheid van deze kleuterschool. In een humoristische en van het nodige cynisme voorziene speech dankte het schoolhoofd, de heer Rietdijck, alle medewerkers aan de totstandkoming van de school. Tenslotte sprak hij de hoop uit in augustus 1977 wederom de aanwe zigen te treffen bij de ingebruik neming van de kleuterschool. Raad geeft krediet: VOORSCHOTEN - Na ruim twee uur "handje-klap" in de gemeenteraad wordt met ingang van het nieuwe schooljaar 1977/78 een eerste begin gemaakt met de schoolbegeleiding door het aanstellen van een logopedist voor het kleuteron derwijs en een onderwijskundige voor het kleuter- en basi sonderwijs. Hiervoor is een krediet beschikbaar van f 150.000.-. bygehuil onverbiddelijk die illu sie 'Ons Huis/Our House Gra ham Nash is iets minder, maar "Ode aan Malando' en 'Haat' tegen honden (De Wijs schrijft demonstratief de hondepoep af avondvullende theateravond. Kerst-musical LEIDEN - De leerlingen van de zesde klas van de Apollo- school hebben gisteravond ter ge legenheid van kerstmis een musi cal opgevoerd. Ze deden dat voör hun mede-leerlingen en hun ou ders. Na afloop werd er gezamen lijk deelgenomen aan een brood maaltijd en werd een kerstverhaal verteld. Nieuwbouw en renovatie AZL zitting hebben, herhaalden hun minimaal 65 cm waardoor pas bezwaren of aanmoedigingen, van twee kinderwagens niet moge- waardoor, aldus de burgemeester lijk is. "uit de losse hand" alsnog een op- Wethouder Eveleens gaf de toezeg lossing gevonden werd om alle ging dat de voetpaden breder ge- stromingen en richtingen bijeen te maakt kunnen worden zodat even- brengen. Wethouder Marselis gaf tueel een 2-persoonskinderwagen de toezegging zoveel mogelijk kon- een 1-persoonswagen kan passe takten te houden met de omlig- ren. gende gemeenten. Het instituut De aanstelling van een vakdocent van de schoolbegeleiding- en ad- muzikale vorming vroeg veel viesdienst heeft nog tal van kinder- spreektijd. Vooral mevrouw ziekten. Bloembergen (WD) wil graag zien dat niet alleen muziek e.d. alleen "zaligmakend" is, maar dat ook re kenen, taal en lezen belangrijk zijn en blijven. Een eerste start wordt gemaakt met de subsidiëring van het georganiseerde jeugdwerk op breder basis. De georganiseerde jeugd waaronder de padvinder- sgroepen en het kerkelijke jeugd werk krijgen voor dit thans lopende jaar de huur van hun gebouwen als extra subsidie. Fietspaden De raad ging akkoord met de LEIDEN - Bij K&O was het giste ravond een beetje feest. De Leidse Volksuniversiteit kreeg namelijk van haar vrienden een aantal waardevolle cadeaus aangeboden. De voltooiing van de verbouwings werkzaamheden in het K&O- gebouw vormde daartoe de aanlei ding. Het grootste geschenk was een vleu gel, die door de voorzitter van de stichting Vrienden van K&O, ir.M. C. de Jong, aan het bestuur van de Volksuniversiteit werd overgedra gen. Het kostbare instrument werd door K&O-voorzitter mr. Hugo Wei land dankbaar in ontvangst geno men en vervolgens door K&O- directeur Tjitte Weber ingespeeld. K&O kreeg trouwens nog meer: een projector, een projectiescherm, een geluidsinstallatie en een aantal werktuigen ten behoeve van de creatieve c Wat er in het K&O-gébouw aan creativiteit wordt gedaan is niet gering. Men kon zich daar tijdens een rondleiding door het lige klooster van overtuigen. MAANDAG Wijk 1 Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombok straat, Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat, Madoerastraat. Wijk 3 Lage Rijndijk. Voorstraat, Suma trastraat, Atjehstraat (van Suma trastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ringkade, Bonairestraat, Aruba- «-35W|j LEIDEN - De Werkgroep Mi lieubeheer aan de Leidse universi teit staat positief tegenover het zg. plan D voor het toekomstig acade misch ziekenhuis in Leiden. De Expositie van Paul Citroen WASSENAAR - In Galerie Ja aan de Wassenaar se Prinsen- weg is gistermiddag door bur gemeester Staab de ere- tentoonstelling ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van PaulCitroen geopend.Op deze tentoonstelling, die nog tot zondag geopend blijft, is werk te zien dat Citroen nooit heeft willen verkopen.Op de foto Ci troen (rechts) in gesprek met een bezoeker. werkgroep heeft dat laten weten aan de besturen van de Leidse uni versiteit, het academisch zieken huis en de gemeente Leiden. Plan D houdt in: voor de helft nieuwbouw op het sportterrein aan het Piet Paal jenspad en gedeelte lijke vernieuwbouw van de gebou wen op het bestaande terrein van het ziekenhuis. Als voordelen van plan D noemt de werkgroep de mo gelijkheid om 1200 tot 1500 wonin gen te bouwen op het terrein tussen de Wassenaarseweg en de Plesman- laan (de Leeuwenhoek), de integra tie van wonen en werken in het zelfde gebied, de kleinzalige opzet van het plan en de goede bereik baarheid van het ziekenhuis ten opzichte van het openbaar vervoer. Ook vindt de Werkgroep Milieube heer de grotere werkgelegenheid bij dit plan positief, evenals de lage kosten ten opzichte van de bouw van een geheel nieuw ziekenhuis (50 tot 150 miljoen). Kritiek heeft de werkgroep op de geringe informatie die uit de toe lichting op plan D spreekt. Met name de argumenten van weinig overlast tijdens de bouw en de flexibiliteit van de bouwopzet acht de werkgroep onvoldoende aange toond. Daarentegen toont de werkgroep zich gelukkig met de in de toelich ting gedane verwijzing naar het plan voor het academisch zieken huis in Groningen. Daar wordt in fasen, gespreid over vijftien jaar, een plan voor een nieuw ziekenhuis ontwikkeld op het bestaande ter rein. Overigens is de werkgroep van mening dat als er voor plan D gekozen wordt, de gemeente Lei den een aantal voorwaarden moet stellen o.a. wat betreft de omgren zing van het te bebouwen terrein, de ontsluiting en de parkeeroplos- singen. D'66 verzamelt ook Leidse handtekeningen LEIDEN - Op zaterdag 8 januari organiseert D'66 een openbare bij eenkomst in de Stadsgehoorzaal, die o.a. zal worden bijgewoond door de kandidaat-Kamerleden Terlouw, Zeevalking, Nypels en Brinkhorst. Na afloop van deze bij eenkomst, die voornamelijk 's och tends zal worden gehouden, zullen er in de Leidse binnenstad handte keningen worden verzameld in het kader van de actie van D'66 om voor het volgende congres 66.000 hand tekeningen bij elkaar te krijgen. LEIDEN - Sneeuw, regen en kou, we moeten er weer helemaal mee leren leven Maar liefst 23 keer rukte de Leidse politie gisteravond uit in verband metglij- en slippartijen van automobilisten. Meestal liepen de ongelukken goed af en raakte niemand gewond. De bestuurder van de auto op de foto kreeg een wond aan zijn neus. Deze 32-jarige Leidenaar reed op de Willem de Zwijgerlaan en werd aangereden door een overstekende vrachtauto. Op de Plesmanlaan liep een 22-jarige Leidenaar schaafwonden op toen hij na een slippartij met zijn auto tegen een lichtmast tot stilstand kwam. Op de Rijndijk reed een auto in de richting van de Haagweg een uit Leiden komende personenauto aan, vermoedelijk doordat de eerste slipte. De eerstgenoemde auto, bestuurd door een 66-jarige Alphenaar, botste ver volgens tegen enkele paaltjes aan de kant van de weg en kwam tot stilstand tegen een geparkeerde auto. In de auto uit Alphen kreeg een vrouw een bekkenfractuur en een andere inzittende enkele snij wonden. In de auto uit Leiden kreeg een 47-jarige inzittende enkele vleeswonden. Het ongeval had gistermiddag plaats. De politie vraagt om getuigen. straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten straat, St. Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat, Bilitonstraat, Koolhof. WOENSDAG 2 Jacq. Urlusplantsoen, A. Noord- ewierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan, Joh. Verhulstraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat, Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van AnrooyStraat, Joh. Wa- genaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Rönt genstraal Mozartstraat, Bernard Sweersstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brück- nerstraat, Debussystraat, Ravel- straat, Chopinstraat, Moesorgski- straat, Caesar Franckstraat, Verdi- straat. Wyk 8 Schubertlaan, Mahlerstraat. Han- delstraat, Beethovenlaan, Vivaldis- traat, Bachstraat, Corellistraat, To- scaninilaan, Berliozpad, Rossini- straat, Lisztpad, Mendelssohnka- de, Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollo- laan, Smetanastraat, Paganinilaan, Scarlattistraat, Griegstraat, Doni- zettilaan, Bizetpad. DONDERDAG Wijk 5 Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat. Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat, Stuy- vesanthof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraat (van W. de Zwijgerlaan tot Volk stuinen), Zwarte Pad. Wijk 7 Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianastraat, Julia- nakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsenstraat, Oranjestraat, Lus thoflaan, Dillenburgerstraat, Nas- saustraat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijkestraat, Margrietstraat, Ire- nestraat, Bernhardstraat, Beatrix- straat. VRIJDAG Wijk 4 Haagweg, Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Da Costastraat, Klikspaanweg, De Genestetstraat, Nic. Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollensstraat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasebroekstraat, Borgerstraat, de Lennepstraat, ten Katestraat, Toussaintkade, Sta ringkade. Wijk 6 Kneppelhoutstraat, Multatuli- straat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat, A. Vefweystraat, Jacq. Perkstraat, H. Gorterstraat, L. Couperusstraat, Hoflaan, Willem 'Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meer hof, Akkerhof, Weidehof, Telder- skade, Mulderstraat, Gerrit Kas- teinstraat, Segaarstraat, van Die meistraat, Rooseveltstraat.ij Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: wijk I (Morskwartier, binnenstad tot Cityring en Groenoord): J. Ren ders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947; Wyk II (Kooi en Meren- wqk): R. van Leeuwen, van 10-18 uur Zijldonk 38, te. 146210,za 18uur Paramaribohof 103, tel 140734; Wijk III (Waard, Pro fessoren wijk en Tuinstadwijk): F. F. W. Kehrer, Burggravenlaan 1, tel. 125820; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): H. J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. Leiderdorp - D. Hennink en O. du Ry van Beest Holle, praktijkadres Mauritssingel 168, tel. 133686 (za terdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - H. A. Reterink, Ter- weeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - W. I. M. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960 (zater dag); A. Tromp, Lohmanplantsoen 33, tel. 071-762159 (zondag); S. M. Platteel-De Jongh, tel. 5417 (zater dag en zondag). Warmond - L. J. H. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140 (vrijdag); F. Walen kamp, Dorpsstraat 45, tel. 10030. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 17 tot 24 december door Apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijt- weg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Te vens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641Alg. Hulpverlening tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. C. J. Koster, Helm- straat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. ZATERDAG Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.36 uur vm- Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk "De Zolder", Morsweg 114, Leidse Jeugdschaaksocièteit (11-15 jaar), 3-5 uur nam. Leidse Schouwburg, cabaret Ivo de Wijs met "Achter de wolken is zonneschijn", Microtheater. Vestestraat 40, Toneel groep Imperium met "Blyf 'ns even staan" een collage over het kerstgebeu- Haarlemmerstraat (bij Blauwpoorts- brug)opening sierbestrating, 1 muziekfestijn, 2-4 uur nam. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 0-11 uur 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 11.30 uur vm. - 1.30 uur nam., koffiebar 0-11 uur nam. Nieuwe Rijn .20a, trefcentrum Leidse werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., telefoon 125802. Rijksmuseum v. Volkenkunde, demon straties Taekwondo, 3 en 3.45 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, i.s.m. het Internationaal Theater Instituut een Zweedse kameropera "Kammar Opera Verkstaden", 8.15 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, Toneel-., groep Imperium met "Blyf 'ns even staan", een collage over het kerstgebeu ren, 8.30 uur nam. MAANDAG Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen vanaf 0-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tafel tennis, creatief spel, Go, boetseren, psy- chotronica, anders denken, alle groepen vanaf 8 uur nam. Leidse Schouwburg, Nieuwe Komedie met "Kostwinner, wat is dat, pa"?, 8.15 Stadhuis, gemeenteraad, 7.30 uur nam. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Muider. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2