Kerst-in is nit in Leiden Regel uw bankzaken tijdig vóór de kerst EN JAAR UIT HET RIJKE LEVEN VAN MOEDER NATUUR. Speciale fietsroutes Begroting BctOIlïïlOrtcl" stuiten op nogal wat Leiden '77 praktische problemen Contra 6 W6g Leo Meyer (PvdA): "Driessen is geen moordenaar I)eI2Maanclen WOENSDAG 15 DECEMBER 1976 PAGINA 17 Kerstinformatiecentrum De Leidse Telefonische Hulpdienst doet in de kersttijd ook dienst als kerst-informatiecentrum. Iedereen die wil weten waar kerst-ins of andere activiteiten worden georganiseerd, kan aan de THD om in formatie vragen. Iedereen die iets organiseert wordt verzocht dit door te geven aan de telefonische hulpdienst postbus 495)De THD is ook tijdens de kerstdagen dag en nacht bereikbaar onder nummer 071-125202. LEIDEN - De Kerst-in is uit. Het ziet er naar uit dat dit soort gebeurtenissen, die vanaf het midden van de ja ren zestig rond de kerstdagen door een groot aantal verenigingen en instellingen werden georganiseerd, definitief gaan verdwijnen. Die conclusie moet worden getrokken bij het bekijken van de kerstprogramma's die dit jaar voor de komende feestdagen zijn opgesteld. In Leiden waren het de afgelopen paar jaar Koord Stu dio en 't Breehuys die zich met de organisatie van een Kerst-in bezighielden. Koord Studio is echter deze zomer opgeheven en Breehuys beperkt zich dit keer tot een vie ring op tweede kerstdag. Een al ternatief voor de "kerst-in is kennelijk nog niet gevonden en belangstellenden die gewend zijn om de beide dagen geza menlijk buitenshuis op een kerst-in door te brengen, zullen om dié reden bij verschillende instellingen moeten aanklop pen. Zoals gebruikelijk zijn er niet alleen op de kerstdagen activi teiten, maar is erook een groot aantal programmapunten in het teken van kerstmis, die voor dit feest worden afgewerkt. Hier onder een overzicht van de ver enigingen en instellingen, die aan ons verzoek om informatie te sturen, tegemoet kwamen. Breehuys Jongerencentrum 't Breehuys stelt dè bezoekers vanavond in de gelegenheid om met behulp van verschillende druktech nieken zelf kerstkaarten te ma ken. Volgende week woensdag is er gelegenheid om een eigen kerststukje te ontwérpen en uit te voeren. Dat begint beide avonden om acht uur en de kos ten zijn twee gulden per keer. Op tweede kérstdag houdt het centrum een open huis. Van twaalf tot twaalf uur. Er worden films vertoond, zowel in de amusements- als in de serieuze sfeer. Er worden spelletjes ge daan, er is volksdansen, tap dansen. Er worden kastanjes gepoft, troubadours treden op, er is een poëzie-uur en een kaas-fondue en bij voldoende belangstelling wordt er langs het strand gewandeld. Brees- traat 19, telefoon 130983. Aktief Wijkvereniging Aktief organi seert zaterdagmiddag een kerstklaverjas- en sjoelavond voor alle wijkbewoners. Dat gebeurt om acht uur in de kan tine van Adler aan de Roos- eveltstraat. Op vrijdagmiddag 24 december worden alle be jaarde leden van Aktief opge zocht en krijgen zij het traditio nele kerstpakket aangeboden. Muiderslot Wijkvereniging "Het Muider slot" heeft voor de bejaarden in de wijk een kerstmiddag opge zet. Die wordt komende zater dag gehouden in een van de za len van Holiday Inn. Vijfhovenhuis Clubhuis 't Vijfhovenhuis be gint maandag aan het kerstpro gramma met het versieren van het clubhuis, tussen twee en vier uur. Dinsdag ook weer tus sen twee en vier is er een dub- beltjeskefmis. Woensdagmid dag worden er kerststukjes ge- jmaakt en donderdag is er voor de jeugd een filmvertoning, die om tien uur begint. De kinder- kerst-in wordt vrijdag 24 de cember gehouden. Voor ieder een ligt een verrassing onder de kerstboom en is er kerstbrood met warme chocolademelk. De kerst-inn begint om twee. uur. Hoflaan 169, telefoon 125178. Tamboerijn Tussen twee en vier, maandag middag in clubhuis de Tamboe rijn is er alle kans om kerstver sieringen te maken. Dinsdag rond de zelfde tijd wordt een le- Kerstbomenverkoop op vele plaatsen. Zoals hier op de Beestenmarkt. vend ganzebord in kerstsfeer gespeeld en woensdagmiddag staat de vertoning van verschil lende tekenfilms op het pro gramma. Donderdagmiddag is er een speciale kerstvoorstel ling met zang, dans én toneel door de kinderen, speciaal voor hun ouders en andere belang stellenden. 's Morgens wordt de generale repetitie gehouden. Traditiegetrouw is er een kerst nachtviering voor iedereen tus sen elf en twaalf uur op 24 de cember. Valeriusstraat 73, tele foon 760315. De Ratel Werkgemeenschap De Ratel houdt de jaarlijkse kerstviering komende maandagavond in de grote zaal van het Volkshuis vanaf acht uur. Op het pro gramma staan een Welkomst woord van mej. Leemans, een solozang, een declamatie door Nel Oosthout, een optreden van een kinderkoor en een samen zang. Kaarten verkrijgbaar aan het Volkshuis. Groénoord De Boei Clubhuis Groénoord- De Boei organiseert woensdag 22 de cember 's midddgs handarbeid en een open huis, donderdag middag sport en spel en vrij dagmiddag een dubbeltjes- kermis. Dit alles voor de jeugd. Musschenbroekstraat 25. VVV "Stuivertje verwisselen" heet de kerstpuzzel die de VW in samenwerking met de stichting Leiden Museumstad voor de jeugd op touw heeft gezet. In lichtingen en deelname formu lieren verkrijgbaar bij de VW (Stationsplein 210). Kosten: een gulden. Augustinus Studentenvereniging Augusti nus viert kerstmis op 25 de cember tussen tien uur 's mor gens en een uur 's nachts. Er zijn activiteiten voor kinderen, be jaarden, er is een cabaret en een film, een jam-session en een disco en een gezamenlijke maaltijd. Rapenburg 24, tele foon 121531. LEIDEN - De beoordeling van het Waal in Leiden wordt gevoerd, tot stand te brengen, maar dat er verkeersbeleid dat door wethouder wordt in de raad nogal tegenstrijdig nogal wat praktische problemen j>» tj rijzen bij de uitvoering. ^0 f LEIDEN - De beoordeling van het Waal in Leiden wordt gevoerd, verkeersbeleid dat door wethouder wordt in de raad nogal tegenstrijdig beoordeeld. CDA-er Van Zijp con stateerde gisteravond dat een dui delijk fietspadenplan te lang uit blijft. "Het enige wat er tot dusver gebeurd is, zijn wat strepen die er in straten getrokken zijn, en het open stellen van straten met éénrich tingsverkeer voor fietsverkeer in beide richtingen". "Wie betaalt die parkeerplaatsen?" LEiDEN - PPRID'66-raadslid Beijen wil weten wie opdracht heeft gegeven om op het Schut tersveld nabij de Marislaan een twintigtal parkeerplaat sen aan te leggen. Verder wil hij weten uit welk potje de kos ten betaald zijn. Beijen vond het een vreemde zaak, dat zonder voorkennis van het col lege, dergelijke plannen wor den uitgevoerd. Reactie van wethouder Waal: "Ik vind niet dat een wethouder op de hoogte pehoeft te zijn van elke kuil die in de stad gegraven wordt". Repliek van Beijen: "Ik verbaas me erover dat de aanleg van 20, 25 parkeer plaatsen buiten de normale> procedure omgaat." Houtman (SGP/GPV) vond daar entegen, dat de wethouder zijn be leid eenzijdig dreigt té richten op de fietsers en de voetgangers. "Ik ben niet tegen maatregelen voor deze weggebruikers, maar het moet niet stéeds ten koste gaan van andere belangen". PSP-raadslid Van de Zande zei dat de verkeersmaatrege len die getroffen zijn vooral tot ge volg hebben gehad dat de capaci teit van het autoverkeer in de bin nenstad wordt opgevoerd. In zijn antwoord zei wethouder Waal dat het zeker zijn bedoeling was in Leiden speciale fietsroutes Motie van afkeuring milieubeleid LEIDEN - Een motie waarin afkeu ring wordt uitgesproken over het milieubeleid dat in Leiden wordt gevoerd werd gisteren ingediend voor WD-er Kuijers. Volgens Kuijers is al een half jaar geleden door de inmiddels opgeheven Raad voor de Milieuhygiëne aan B en W het verzoek gestuurd een commis sie voor milieuzaken te formeren. "Sindsdien hebben we er niets meer van gehoord", aldus de WD-er, die in een twee motie vroeg de raad uiterlijk 31 januari 1977 een ontwerp voor een milieu- r te leggen. ADVERTENTIE De laatste dagen van het jaar zijn razend drukke dagen voor uw bank. Daarom deze goede raad: regel uw bankzaken die u vóór de jaarwisseling afgewerkt wilt hebben nog deze week. De gezamenlijke banken en spaarbanken. DEN HAAG/LEIDEN - De onder- wetvergunning waren namelijk handelingen schijnen te lukken om enkele fouten gemaakt in de procé dé Leidse Betonmortel Centrale dure. Opnieuw moest de LBC bij B van de Sumatrastraat naar elders te en W een vrijstelling aanvragen van verplaatsen. Dit zei wethouder de hinderwetverordening om tot Verboom gisterochtend tegenover uitbreiding van het bedrijf aan de de Raad van State. Daar diende het Sumatrastraat te kunnen overgaan, beroep dat de LBC heeft aangete- Opnieuw weigerden B en W. Het kend tegen de weigering van de college vindt dat e.en dergelijk be- gemeente om een hinderwetver- drijf niet in éen woonwijk thuis- gunning te geven voor uitbreiding hoort. van het huidige bedrijf. De verte- De LBC bestreed voor dé Raad van genwoordigers van, de LBC kwali- State de weigering van B en W. vol- ficeerden de opmerking van Ver- gens de LBC heeft de gemeente ge- boom als voorbarig. bruik gemaakt van een verorde ning die al veijaard is. Naast dit Al eerder is een beroep van de LBC strikt juridische argument stelt de bij de Raad van State aan de orde LBC dat in de'onderhandelingen- geweest. Dit beroep werd toen niet met de gemeente, die al plaatsvon- ontvankelijk verklaard en het be- den onder het vorige college, belof- treffende besluit van B en W waar- tes zouden zjjn gedaan. Bij het ver tegen het beroep was gericht werd strekken van de bouwvergunning vernietigd. Bij de toenmalige wei- toendertijd zou de verwachting zijn gering van B en W van een hinder- gewekt dat er ook een hinderwet- vergunning zou worden verstrekt. De huidige wethouder Verboom merkte op dat een bouwvergun ning niet automatisch gevolgd wordt door een hinderwetvergun ning, en dat hem niets bekend is over mogelijke toezeggingen. LEIDEN - Leo Meyer, fractie-voorzitter van de Partij van de Arbeid, zegt het te betreuren, dat de uitspraak die hij vorige week deed in de gemeen teraad en waarin hij de fractie-voorzitter van het CDA, de heer Driessen, vergeleek met de Oegandese dictator Idi Amin, door verschillenden van zijn partijgenoten verkeerd is begrepen. Deze mededeling deed Meyer gisteravond tijdens de ledenvergadering van de PvdA, afdeling Leiden. Meyer "Het is nooit de bedoeling geweest om Driessen te beschuldigèn van moord en doodslag. Ik wilde met deze opmerking slechts de wispel turigheid en querulantie van Driessen in de raad benadrukken". Toch achtte met name zijn partijgenoot Steven de Vreeze de door Leo Meyer geplaatste opmerking betreurenswaardig. "Ik vraag mij af of het ten opzichte van de gehele CDA-fractie verstandig is geweest om deze ver gelijking: te maken", zo stelde De Vreeze. Meyer vond echter dat het CDA bewust heeft gepoogd het verloop van de raadsvergadering te belemmeren. "In eerste instantie heb ik het geheel even afgekeken, maar ik Vond dat uit het oogpunt van politieke waak zaamheid op deze manier best aan de bel kon worden getrokken". Eén van de vragen met betrekking tot de plaatselijke politiek die gesteld werd kwam van mevrouw Cock Kerling. Zij vroeg zich af waarom het instellen van een tehuis voor daklozen geen doorgang kon vinden. Hans van Dam (wethouder financiële zaken), wees er op dat er geen kant-en klaar-plan op tafel was gekomen en er mede daardoor niet is overgegaan tot het oprichten van een tehuis voor daklozen. "We hebben onvol doende inzicht gekregen in de behoefte en kosten van een centrum voor daklozen. Maar dit wil niet zeggen dat er in Leiden helemaal geen cen trum meer zal komen. In een later stadium kan altijd nog worden over gegaan tot het instellen van een tehuis voor daklozen", aldus Van Dam. Leo Meyer merkte voorts nog op dat er ten onrechte negatief werd gespro ken over de behandeling van de begroting '77 in de Leidse raad. Meyen "De spreektijdbeperking werkt zeer effectief. En het moest maar eens uitgezocht worden of er ooit zo snel een begroting is behandeld als dit jaar zal gebeuren". ADVERTENTIE vart het jaar Toerpenning NJHC voor Leidse VW LEIDEN/ARNHEM - De Leidse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer heeft gisteravond in Arn hem de NJHC-toerpenning gekre gen vanwege haar verdiensten voor het jeugdherbergwerk en haar bij drage aan de ontwikkeling daarvan gedurende het afgelopen jaar. De penning werd aan enkele verte genwoordigers van de Leidse VW uitgereikt door burgemeester van Schijndel, de heer G. M. Scholten, tevens voorzitter van de Neder landse Jeugdherberg Centrale. Dat gebeurde tijdens een bijeen komst in de jeugdherberg "Alte- De NJHC-toerpenning, een werk-, stuk van de Bilthovense kunste naar Jits Bakker, wordt met ingang van dit jaar jaarlijks toegekend aan het VVV-kantoor dat relatief de meeste jongeren werft voor de NJHC. De natuur biedt voor elk wat wils, het hele jaar door. Zo zijn er in januari bijvoorbeeld zeker drie bloeiende planten te zien. En in juli, dë hooimaand, is er veel meer dan alleen een muggeninvasie of een snel ontluikende teunisbloem. Met de jaargetijden wisselt ook de natuur. Er is steeds weer iets anders te zien, te horen en te ruiken. Over alles wat er in de natuur te beleven valt hebben 32 schrijvers, tekenaars en fotografen een heel bijzonder boek samengesteld: "De 12 maanden van het jaar". Er is veel in te lezen, en nog meer in te zien. Het wijst u op de mogelijk heden van elk jaargetijde. En het waarschuwt u als er buiten iets aan de hand is wat u beslist niet mag missen. De onderwerpen variëren van fossielen en bodemgesteldheid tot het kiemen der planten en het maken van jam. U leest over vogels en paddestoelen, en ook over molens en boerderijen. "De 12 maanden van het jaar" bevat 160 pagina's boordevol infor- matie en (kleuren)- illustraties. Het wordt u aangeboden als Boek van de Maand voor een speciale, heel lage prijs. DE 12 MAANDEN VAN HET JAAR. IN SPECIALE BOEK VAN DE MAAND OPLAGE F.17,50. DAARNA F. 31,50. (Dit aanbod is geldig t/m: S/januari. lichter zolang de voorraad strekt).

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17