Taak voor het gewestelijk Orkest weggelegd SABA| Sterke Hamlet in te verdeelde opvatting LIGTVOET GANGETJE Verrukkelijke Figaro Kips'QilD specialiteiten DINSDAG 14 DECEMBER 1976 Volgens Beleidsnota Orkestbestel van minister Van Doorn DEN HAAG - Voor het Ge westelijk Orkest voor Zuid-Holland is een taak weggelegd. Het orkest zal zijn taak voornamelijk moe ten blijven vinden in de sa menwerking met amateurs en in educatief opzicht ook samen met de andere orkes ten. Het Gewestelijk Orkest zal hierin een duidelijke ontwikkelingsfunctie kun nen vervullen, juist voor de methodische aanpak van het educatieve werk. Dit staat in de Beleidsnota Or kestbestel, die minister Van Doorn van CRM de Tweede Kamer heeft aangeboden. Volgens deze nota moet echter het Nederlands Kamerorkest worden opgeheven. De regering meent ech ter dat een definitief besluit slechts kan worden genomen nadat de dis* cussie met de Tweede Kamer heeft plaats gehad. Het beleid dat in de nota wordt voorgesteld beoogt herstructure ring van het bestel. Het is gericht op uitbreiding van het aanbod, ver breding van de diversiteit, andere manieren van functioneren, meer samenwerking en grotere doelma tigheid alsmede op handhaving en verbetering van de kwaliteit. Daarom is gekozen voor aanslui ting bij de huidige situatie en een geleidelijke ontwikkeling. Een ge leidelijke taakverbreding van de muziekinstellingen is wenselijk en mogelijk. Zo zal het grote artistieke potentieel dat in de huidige orkes ten voorhanden is, ten volle kun nen worden ingezet, aldus de nota. Zolang niet blijkt, dat deze ontwik keling onmogelijk is, moet er van uitgegaan worden dat de muziekin stellingen in de toekomst een ge heel andere rol zullen gaan spelen in het muziekleven. Op de eerste plaats is daarvoor een grotere samenwerking noodzake lijk tussen orkesteénheden, muzie kinstellingen en andere regionale organisaties. Deze samenwerking zal de muziekinstellingen meer ontsluiten en in staat stellen tot meer uitwisseling. De nota beperkt zich tot de her structurering van het orkestbestel. De muziekinstellingen van de toe komst worden gepresenteerd als een van de sleutelpunten in de ge hele miiziékvöorziening. In de nota wordt de huidige stand van zaken globaal beschreven. Voorts worden knelpunten opge somd. De overheid zal in haar be leid nastreven dat de muziekinstel lingen een verscheidenheid aan muziekaanbod tot stand brengen. Het lijkt verantwoord de uitslui tende nadruk op symfonische mu ziek af te remmen. Hierdoor kan meer tijd en aandacht vrijkomen voor andere zaken als ensemble- muziek, educatief gerichte activi teiten, -experimenten, samenwer king met amateuristische kunst beoefening en het bedienen van opera en ballet, aldus de nota. Het muziekaanbod van de muzie kinstellingen zal gespreid beschik baar en toegankelijk moeten zijn, aldus de nota. Nu is er tussen de orkesten soms een onbevredigende vorm- van concurrentie die uitwis seling eerder afhoudt dan stimu leert. Voor de distributie van het aanbod moet gezocht worden naar uitbreiding, naar het bredere cir cuit van de sociaal-culturele ac commodaties, waarmee ook de wisselwerking tussen publiek en muziekinstellingen gediend kan zijn. In de nota wórdt voor de uitvoering van het beleid de schaal gekozen" van verscheidene provincies te za- men, de grote regio. Gedacht wordt aan vijf van deze gebieden: noord, oost, midden, zuid en west. Daar naast is er ruimte voor drie groot stedelijke orkesten in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Per regio ontstaan dan samenwerkingsver banden met als vertrekpunt de huidige orkesten. Definitieve ver anderingen kunnen, naar in de nota wordt uiteengezet, niet worden verwezenlijkt voor het seizoen '79-80. Er is volgens de nota geen samen werking mogelijk zonder dat wórdt uitgegaan van een gezamenlijke programmering.die in principe de gehele regio moet bestrijken. Noodzakelijk zal het ook zijn een systeem te ontwikkelen de wensen en behoeften te kunnen kennen. Wensen, mogelijkheden, en ambi ties kunnen leiden tot een programma-opzet.De subsidië rende overheden moeten op hun beurt dit programma goedkeuren. Nederlands Kamerorkest zou moeten verdwijnen Het rijk zal de verantwoordelijk heid op zich nemen voor de conti nuïteit en de samenhang van de muziekvoorziening. Het doet dit door de financiering van de salaris lasten van een vastgesteld aantal musici. Dit aantal wordt voldoende geacht om in de regio de taken te vervullen die samen als het nood zakelijk minimum van de muziek voorziening kunnen worden be schouwd, aldus de nota. Onder de regio 'West' vallen het Nederlands Kamerorkest, het Am sterdams Philharmonisch Orkest, het Noordhollands Philharmo nisch Orkest en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, met respectievelijk 30, 96, 72 en 37 mu sici. Het laatste wordt niet door het rijk gesubsidieerd. Het Amster dams Philharmonisch hoort in de groep regionale orkesten thuis of schoon het driekwart van alle uit voeringen in Amsterdam geeft, al dus de nota. Hoe het allemaal moet is nog niet duidelijk. Gedacht wordt aan het verschuiven van grenzen, meer werk voor de opera-produkties, duidelijker afbakening van taken. Daarbij is er geen taak meer voor het Nederlands Kamerorkest. Voor het overige wordt voor de regionale taken in "West" een totaal van 184 musici becijferd: 72, 72 en 40. Zo kan het Amsterdams Philhar monisch Orkest ook een deel van Noord-Holland voor zijn rekening nemen. Het Noordhollands Phil harmonisch kan het werkterrein meer verleggen naar de kop van Zuid-Holland; Het Gewestelijk Or kest voor Zuid-Holland zou de kern van het werkgebied kunnen vinden in het groene hart, zowel van Zuid-Hólland als van Zeeland. AMSTERDAM - Shakespeare's tragedie „Hamlet" is het meest fascinerende stuk uit de toneel literatuur. Het is zo rijk en com plex in al zijn polen, de figuren zijn voor een groot deel zo intri gerend in hun karaktermoge lijkheden, dat er bibliotheken vol geschreven zijn over de in terpretatieverschillen. Maar ook de speelpraktijk gaat in zeer vele richtingen, die alle maal wel een grond van bestaan hebben en hadden. In een filmische scene- opvolging bedacht de Engelse toneelmeester een veelvormige ADVERTENTIE HOREN, ZIEN EN ZEKER ZIJN BIJ: LEIDEN TEL. 071-140941 intrige, die niet kapot te krijgen, is. De verleiding tot de meest uiteenlopende interpretaties is nog in de hand gewerkt door de lengte van dit drama, dat ge makkelijk een uur of vijf zou kunnen vullen. De besnoeiin gen naar keuze helpen in het leggen van andere-accenten. In onze dagen heeft lange tijd de opvatting overheerst dat de te ruggekeerde prins een onmach tige twijfelaar was, die de weg naar de daad niet kon yinden. Maar daar lijkt de laatste jaren wel een keer in gekomen. Ham let schijnt meer de man, die tijd zoekt te winnen om in een nete lige situatie met zichzelf tot' klaarheid te komen. Ondertus sen houdt hij zich de tegenstre vers van het lijf met voorge wende waanzin en grimmige sofismen. Enfin, daar is het laatste woord nog niet over ge sproken. Het drama blijft zich voordoen als fascinerend treinemplace- ment, waar de regisseur wissels in kan omzetten met totaal an dere uitkomsten voor de mee gevoerde toeschouwers. Van zelf is de opvoering van de „Hamlet" altijd een wensdroom van vele regisseurs. De kracht van het stuk houdt ze wel ifn- 1 2jlf you leave me now I Chicago 2 (1) Money money money I Abba 3 (3) Upside down I Teach In 4 6) Somebody to love I Queen 5(4) Beautiful noise I Neil Diamond 6(10) Livin thing I Elo 7(5) Flip I Jesse Green 8 (9) Don't take away the music I Tavares 9 (7) Mana I George Baker Selection 10 (18) Bombay I Golden Earring 11 (22) Leo I Ria Valk 12 (13) Hurt I The Manhattans 13 (23) Rock and roll star I Champagne 14 11) You make me feel like dancing I Leo Sayer 15 (28) Sandokan I Oliver Onions 16 (21) Sorry seems to be the hardest word I Elton John 17 (14) I'm your puppet I James and Bobby Purify 18 (19) Leonie I Arjan Bras 19 8) Majoor Kees en de Sinterklaahaas I Paul van Vli 20 (27) The coffe song I Osibisa 21 (12) Besame mucho I Dennie Christian 22 (nieuw) Rock'n me I Steve Miller Band 23 (20) You're my number one I Liberation of Man 24 (15) Since I met you baby I Oscar Harris 25 (nieuw) Te last apache I Bolland en Bolland 26 (nieuw) Under the moon of love I Showaddywaddy 27 (16) I met you at midnight I Smokie 28 (nieuw) He'U have to go I Ry Cooder 29 (nieuw) Mooi Griekenland I Vader Abraham 30 (nieuw) This song I George Harrison. mer in het zadel, maar een krachtige visje op hele gebeu ren blijft geboden. Het is tegenwoordig al een daad van moed „Hamlet" gewoon te spelen, ongeveer in de tijd van handeling met eventueel gesti leerde kostuums en dekors. Hoe gevaarlijk het is meer te willen kwam uit de voorstelling naar boven, die het Publieks- theater gisteravond in de verta ling van Bert Voeten in pre miere presenteerde. Regisseur Hans Croiset trachtte ruim gemeten de laatste hon derd jaar 'samen te bundelen van de operettewereld van Sisi tot de spijkerbroekers toe met drie bewegende abstracte muurkolossen van Frank Ra ven als achtergrond. De spellei der, die het niet aan intelligente nieuwe visies ontbreekt, maar die ze ook tè vaak incon sequent verWerkt, slaagde er niet in een welgeordend beeld te scheppen, dat een duidelijk inzicht gaf in de hele machine rie van de strijd. Daartoe voegde hij teveel ongelijksoor tige en dus afleidende zaken toe. Op zichzelf knap opgeloste taferelen vloeiden niet sa men met andere. Wonderlijk genoeg kon in die doolhof de centrale figuur van Hamlet wel tot een aanspre kend uitgewerkt karakter wor den met alle tegenstellingen, die in hem moeten blijven wer ken. Dat te meer omdat Eric Schneider bij Richard Flink al een opvallende Hamlet had ge speeld. Het was de pikante vraag in hoeverre hij nu tot nieuwe gezichtspunten in staat zou zijn. De felle drift van toen had nu plaats gemaakt voor gro ter bezonkenheid. Van door droefenis getekende Véronge- lijktheid tot ironisch getinte uitdaging. Die provocatie, ge richt met name tot Gertrud 'zijn moeder en tot Ophelia als een waarlijk emancipeerder - hij laakt dat zij zich passief in het kwaad schikken - is indirect tot zichzelf gesproken. Een inter pretatie rijk aan nuances, alleen in de grafscene niet helemaal psychologisch verklaarbaar, het masker van de waanzin is dan al gevallen. Bij de uitheemse muziekstoten stond de uitmonstering ver van de oorspronkelijke historische mogelijkheden de ontplooiing van vele rollen zichtbaar in de weg. Het werden niet meer dan tweedimensionale paladijnen. De figuren, die Hamlet het naast waren, Gertrud en Ophe lia konden zich in de vertolkin gen van Sigrid Koetse enJosee Ruiter bij tijd en wijle daaruit losmaken. Piet Ruivenkamp Opnieuw bij de Ned. Operastichting DEN HAAG Den Haag - De Nederlandse Operastichting begon gisteravond in het Cir custheater een nieuwe feeks voorstellingen van Mozarts Le Nozze di Figaro en greep daar mee volledig terug op het Hol- land Festival 1974, waarin deze produktie van regisseur Gotz Friedrich en dirigent Michael Gielen groot s.uqces had. Regie, orkest (het Nederlands Kamerorkest), decors en kos tuums (van Günilia Palmstierna-Weiss) en de voor naamste hoofdrolspelers, dat al les was ongewijzigd gebleven en dat betekende een bijna let terlijke herhaling met alle voordelen vandien. De voornaamste: een volledig afgestofte, van alle ballast ont dane versie van regisseur Fried rich, die voor menselijke fel heid en directheid opteert, in plaats van aristocratische stile ring, de medewerking van en kele briljante solisten en een orkest dat verfijnd, spits en le vendig musiceerde, onder lei ding van een dirigent, die de fi nesses van Mozarts humor, le venskracht en dramatiek feil loos aanvoelt. De stroefheid bij de première gisteravond soms nog te bespeuren viel zal bij de volgende voorstellingen (in Amsterdam, Utrecht en vrijda gavond a.s. opnieuw in het Scheveningse Circustheater) Utrecht) ongetwijfeld geheel verdwijnen. Onbetwiste ster van de avond was Catherine Malfitano in de rol van Suzanne. Een absoluut natuurtalent, begiftigd met een verrukkelijke, perfect beheer ste stem. Zij stak bovendien het hele gezelschap aan met haar onweerstaanbare acteren. Naast haar in de titelrol de al even briljante Stafford Dean. Ook nu weer droeg dit tweetal de uitvoering in hoge mate. Tegenspelers van allure hadden zij in Richard Stilwell (graaf) en Patricia Wells (gravin), hoewel laatstgenoemde niet die enorme stembeheersing heeft als Catherine Malfitano, Een vermakelijk type als Bartolo is bij Pieter van den Berg altijd in goede handen, Cherubino en Marcellina werden door Ilse Gramatzky en Nucci Condo op hoog niveau vertolkt. De kleinere rollen pasten zich bij het algemene peil uitstekend aan. Voor Gielen was dè uit voering een welklinkend bewijs van zijn vermogen om orkest en scene tót geïnspireerd geconspi reerde eenheid te brengen. En wat nog de regie betreft bij Friedrich is deze geheel aange past aan de verrukkelijke, door zichtige muziek. Alles blijft in beweging en de vonken spatten ei soms Dean ADVERTENTIE „Kips' kruiden tuintje" ADVERTENTIE schijf Kips' leverworst daarover mengsel van bulgaarse yoghurt, tuinkruiden (gesnipperd) en ietsje knoflook,' garneren met kerriepoedèr met o.a. O Tannenbaum, Es ist e Ros entsprungen en Stille Nacht. Reeds eerder verschenen: LP met internationale Kerstliederen „Christmas with Nana Mouskouri" Per LP 21,25, musicassette 22,50 NEDERLAND I 18.15 - Introduktie Wetenschap in beweging (TELEAC) 18.45 - De Bereboot (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - De multinationals (VARA) 19.55 - 2 voor 12 (VARA) 20.35 - Avondrood (VARA) 21.35 - Journaal (NOS) 21.50 - A. Alberts (VARA) 22.20 - De commissaris (VARA) 23.20 - Journaal (NOS) NEDERLAND II n18.45 - Kortweg (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - AVRO's Toppop (AVRO) 20.00 - Journaal (NOS) 20.25 - Perry Como (AVRO) 21.20 - De Gebroeders Hammond (AVRO) 22.10 - Televizier Magazine (AVRO) 22.55 - Den Haag vandaag (AVRO) 23.10 - Journaal (NOS) ...e/7 q/stere/? l "De tijd stond even stil.0 Je denkt er niet meer bij na, want dit programma draait al twee jaar en dan is zo'n titel dermate ingeburgerd, dat niemand zich meer afvraagt waar deze in feite op slaat. Hoe schokkend of sen sationeel sommige gebeurte nissen ook zijn de tijd staat nooit stil. In de ruimtevaart heeft de tijd zeker niet stilges taan. Uit de documentaire van Jan van Hillo en Rudolf Spoor over de landing van de eerste mens op de maan kwam duide lijk naar voren dat de Amerika nen de tijd zelfs "inhaalden" die zij op de Russen hadden verlo ren. Daarmee werd nog eens bevestigd dat de ruimtevaart tot en met de maanreizen een pres- tigeslag is geweest, een felle concurrentiestrijd, en een voortdurend pogen het macht sevenwicht te herstellen. Het wordt vaak als een ernstig ver wijt aan de grootmachten ge hanteerd, die het geld verslin dende ruimte-avontuur hebben ontketend. Maar zelfs al zou er geen spfake van concurrentie zijn geweest, dan had de weten schap zich toch in die richting ontwikkeld, al zouden resulta ten misschien op een later tijd stip zijn behaald. Veel interes santer is de vraag welke voorde len de ruimtereizen hebben op geleverd en iri hoeverre de ex ploratie van het universum nu al uitzicht biedt op bijvoorbeeld de oplossing van het energie probleem op aarde. Daarop gaf de documentaire geen ant woord? Evenmin werd gesproken over de. psychische problemen waaronder vele astronauten nu nog gebukt gaan, en de geruch ten over geheime rapporten waarin nimmer openbaar ge maakte ervaringen van de astronauten staan opgetekend. Veel te lang kreeg Gene Cernan het woord die een pasklaar, uit erst sentimenteel verhaaltje over het godsbestaan bij de hand had. In dat opzicht waren de opmer kingen van dr. Aalders veel zin niger, zeker met betrekking tot de uitwerking van weten schappelijke vooruitgang op de mens als individu binnen het kader van zijn aards bestaan. PAUL VAN BECKUM Het tweede programma over multinationals, dat de VARA van avond (Ned. 119.05-19.55) uitzendt, gaat over de specifieke proble men die zich voordoen bij de vestiging van een multinationale on derneming in een ontwikkelingsland, in dit geval Mexico. Een onder zoek daar toont aan, dat van de honderd nieuwe arbeidsplaatsen als gevolg van een multinationaal bedrijf er slechts veertig echt nieuwe zijn. De overige zestig vervangen de werkgelegenheid die als gevolg van de komst van het grote buitenlandse bedrijf moest verdwijnen: de kleine plaatselijke ondernemers die door de concurrentie van de nieuwe grote broer zijn weggedrukt of overgenomen. Het scheppen van werkgelegenheid op wat langere termijn blijkt nog kleiner. Want ook in een ontwikkelingsland zijn de bedrijven met elkaar in een hevige.concurrentieslag gewikkeld. Dus moet er goedkoop geprodu ceerd worden, dus wordt er gemechaniseerd en dus is er minder werkgelegenheid dan op een andere manier misschien wel mogelijk was geweestVolgens het onderzoek in Mexico profiteert slechts een kleine elite, ongeveer een kwart van de bevolking van die buiten landse investeringen. De rest blijft even arm als vroeger en omdat het bovenliggende kwart steeds rijker wordt, blijft het verschil tussen arm en rijk steeds groeien. Had men vroeger over het gehele land nog verspreide plaatselijke industrie, de komst van de grote buitenlandse bedrijven heeft geleid tot de vorming van een paar economische centra, waar de mensen op af komenOver de vraagwat de regering van een ontwikkelingsland aan deze verontrustende gdng van zaken kan doen, wordt in dit programma ingegaan door o.a. de minister van Ontwikkelingssamenwerking drs.J. P. Pronk en Juan Somavia, rapporteur van de speciale VN-commissie van Eminente Personen, die belast zijn met het onderzoek naar multinationals HILVERSUM I DINSDAG 14 DECEMBER P.P.: 18.19 Uitzending van de PvdA. 18.30 Nws. 18.41 Per Saldo. Zakelijke be spiegelingen. 18.55 Dreven op olie. Do cumentaire. NOS: 19.15 (S) Accoord. Kroniek van amateuristische muziek beoefening. AVHQ 20.00 (S) Promenade Orkest. Amusementsmuziek. 20.21 (S) a uit operettes. 2115 Pleegt ,0 lond zelfmoord, hoorspel. 21.36 (S) Ratatouille. Lichte muziek. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 23.00 (S) Dichter bij de muziek. 23.20 (S) Skymaster Show. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. KRO: 18.11 Echo. 18.30 (S) Op Vleugels. 18.50 Verkenning: nieuws fei ten en achtergronden op sociaal maatschappelijk terrein. 19.00 (S) Zin in muziek. 19.30 Voor de verandering: ge- zinskatecheseprogramma. 19.45 Kerk in meervoud: rubriek over liturgie, ker kopbouw en missie. 20.00 Nws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Klassieke en mo derne kamermuziek. 21.30 El Camino de Santiago, een pelgrimsreis. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen. (23.05 Actua liteitenoverzicht: 23.20 Den Haag van daag; 23.52 Even ontspannen voor hen slapen gaan....). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 (S) Nos-maal. VARA: 19.02 (S) Poprekon- struktie. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz Blues. 22.02 (S) (P)opdonder. 23.02 (S)Wachten op middernacht 0.02 (S) Nacht drie-draai. 2.02 (S) Help! Voor werkers in de verzorgende en de verple gende beroepen. 4.02 (S) De rode dage-- raad. 5.02-7.00 (S) Truck. Programma voor vrachtwagenchauffeurs. WOENSDAG 15 DEC. HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Rustig bijko men. 7.30 Nws. 7.41 Aktua- ochtendeditie. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huisvrouw. 8.45 (S) Kom er maar eens bij. 10.00 (S) Een.oude hit in nieuwe snit. 10.30 Nws. 10.33 (S) Toerja-toernee. Streek-in. 11.45 (S) Café-chantant. 12.25 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Aktua II. 13.00 (S) Hoogtepunten uit musicals. 13.30 (S) Sport na sport 14.00 (S) Specialiteiten a la carte. 15.00 (S) Als dat zou kunnen. (15.30 Nws.) 16.30 (S) Keerpunt OVERH.VOORL.: 17.20 NederL en de Derde Wereld'. 17.30 Nws. 17.32 Aktua Magazine. HILVERSUM II VARA 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 In de Roode Cirkel. 8.00 Nws. 8.11 In de Roode Cirkel (vervolg) 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 Radio weekblad. 11.00 Nws. 11.03 Ombuds man. 11.15 Even 'terug' draaien. 12.00 Groenlo - Centraal. 13.00 Nws. 13.11 din gen v.d. dag. 13.30 Een middagje Stoomr radio. 16.00 Nws. 16.03 Kommer en vreugd. 16.45 Lichte gramm. muz. 17.00 (S) Metropole Orkest. 17.45 RVU: Het rode potlood wordt geslepen. 17.55 Med. HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 (S) Popkontakt. De Theo Stokkink-show. 16.03 (S) Hitmeesters. HILVERSUM IV NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus. 7.30 (S) Preludium. 9.00 Nws. 9.02 (S) Onder schooltijd. 10.00 (S) Orkestpalet. ca. 10.55 (S) Platennieuws. 11.30 (S) Concert in de gerestaureerde Nieuwe Kerk in 's Gravenhage. 13.00 (S) In de schaduw van de meesters. 14.00Nws. 14.02 (S) Een uur natuur. 15.00 (S) Vertolkers beluisterd. 16.00 (S) In kleine bezetting. 16.30 (S) Muziek van eigen tijd. Duitse TV DINSDAG 14 DECEMBER DUITSLAND I 17.55-18.00 Journaal. (Regionaal pro gramma. NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Informatief programma. 18.30 Ak- tualiteiten. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 Unter einem Dach, tv-serie. 19.59 Programmaover zicht WDR- 8.05 tm. 11.50 Schooltelevi sie. (9.30-10.15 Sesamstrasse.) 18.00 Re gionaal nieuws. 1R05 Tv-fürn. 19.15 Ak- tualiteiten. 19.45 Amusementspro gramma.) 20.00 Journaal enweerbericht. 20.15 TV-quiz. 21.00 Documentaire. 22.20-22.40 Journaal, commentaar en weerberichten. DUITSLAND U 17.00 Journaal. 17.10 Informatie, amu sement, sport en een quiz. 17.40 Aktuali- teiten en muziek. 18.20 Die Schneekön- igin, tekenfilmserie. 19.00 Journaal. 19.30 Sein gefahrlicher Auftrag. (As signment to kill,), Amerikaanse speel- 22.30 Journaal. Belgische TV BELG IE NEDERLANDS DINSDAG 14 DECEMBER 18.00 Kinderprogramma. ia05 Wickie, de Viking, tekenfilmserie. 18.30 Open school. 19.00 Gevarieerd jeugdpro gramma 19.40 Mededelingen. 19.45 Journaal. 20.15 Show-programma. 21.10 Informatief programma 22.00 Gastpro- gramma. 22.30-22.45 Journaal en Wet-

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 5