„Typisch stukje Oegstgeest bewaren tL.erófee agenda Zoeterwoude maakt boek over Zoeterwouds leven Y uilverwerking veel te duur" Haarlemmerstraat niet,*a— Bezwaren Meijer (PvdA) tegen beantwoording vragen zondagsrust VRIJDAG 10 DECEMBER 1976 ZOETERWOUDE - "Een ontzet tend leuk, gezellig, knus kijk- en leesboek dat moet het worden", aldus Ben van Leeuwen over zijn idee om de Zoeterwoudse bevolking een boek over Zoe terwoude te laten maken. Dat boek zal straks, aan het einde van de festiviteiten rond "700 jaren Zoeterwoude", worden uitgereikt aan elk Zoeterwouds gezin. De plannen zijn om foto's, al of niet van historisch belang, schilde rijen en verhalen van en over Zoeterwoude en zijn bevolking te bundelen in een boek, als een soort historisch document dat herinnert aan de viering van "700 jaren Zoeterwoude. In het boek - dat volgens voorlopige schattingen 36 pagina's dik moet worden - moeten verder een historisch overzicht en wat opstellen van schoolkinderen komen. Om dat allemaal te realiseren is in Zoeterwoude inmiddels een werkgroep geformeerd waarin naast Ben van Leeuwen, burge meester Detmers, mr. W. Bos man, F. de Winter, D. Vos en H. v.d. Hoeven zitting hebben. Zij zullen niet allen materiaal verzamelen - "Waar we heel voorzichtig mee omgaan en dat ook iedereen weer terug krijgt", verzekert Van Leeuwen, maar ook een opstelwedstrijd op de scholen organiseren, desnoods verhalen opschrijven van die inwoners die wel een leuk ver haal hebben maar wat minder vlot met de pen zijn en voor eindredaktie en lay-out van het boek zorgen. Iedere Zoeterwoudenaar krijgt "zijn" boek gratis aangeboden. Extra boeken kunnen worden besteld, maar die moeten dan betaald worden. Dat geldt ook voor bedrijven die meerdere exemplaren willen hebben. Het boek wordt maar in éénmalige oplage uitgebracht. Daarna worden de drukplaten vernie tigd. Zoeterwoudenaren en Zoeter woudse bedrijven kunnen tegen betaling, hun naam in het boek laten opnemen. Uit die betalin gen moeten de kosten van het boek gefinancierd worden. De organiserende werkgroep zal vóór de kerstdagen in een extra nummer van het gemeentelijk voorlichtingsblad "Dichterbij" uitleg geven van de gang van za ken rond de samenstelling van het boek. Alle materiaal voor het boek moet vóór 31 januari ingeleverd zijn. Het boek ver schijnt dan rond 12 juni, de slui tingsdatum van de festiviteiten rond "700 jaren Zoeterwoude". In 't kort ZOETERWOUDE - Vanavond ar riveert in Zoeterwoude een groep KPJ'ers uit het Overijsselse Bente- lo. Dat is het direct gevolg van een bezoek van de Zoeterwoudse KPJ, waar vanavond ondermeer bingo gespeeld wordt. Zaterdagmorgen is er een koffie-ochtend in café Land zicht, daarna bowling. Zondag ver trekt de groep weer, maar niet na dat een bezoek is gebracht aan de Scheveningse pier. WASSENAAR - Binnenkort wordt in de Wassenaarse wijk Oostdorp een hoorzitting georganiseerd over de verbetering van de woonomge ving. Dat is een uitvloeisel van een gemeentelijke enquête, die daar al enige ^jd geleden werd gehouden. Vooruitlopend op de resultaten van die hoorzitting zal er in de Pieter Maritzstraat waarschijnlijk een voorlopig klein woonerf worden gecreërd. VOORSCHOTEN - Als de raad er mee akkoord gaat krijgt de Voor- schotense brandweer binnenkort zogenaamde "piepers", een op roepsysteem dat voorkomt dat dienstdoende brandweerlieden thuis bij de bel moeten blijven zit ten. Er is een bedrag van 29.500 mee gemoeid. VOORSCHOTEN - Voorschoten wil niet langer Leidse stroom be trekken. Dit omdat men toch al niet gelukkig was met de leverings voorwaarden en het er nu op lijkt dat, wanneer er geen uittredings stappen worden ondernomen, Voorschoten tot en met 1979 stroom van het streekenergiebed- rijf zal moeten betrekken. B. en W. stellen voor de leveringsovereen komst op te zeggen. B. en W. menen dat bij het nemen van een besluit daaromtrent de vraag wie er dan straks stroom gaat leveren buiten beschouwing kan worden gelaten. Controle op Haarlemmer- Werkgroep 'Het Oude Dorp' komt met een rapport: OEGSTGEEST - „Het van can onze activiteiten ligt op behoud en bescherming van dit typisch stukje Oegst geest." Dit is de mening van Koos Wolffenbuttel van de werkgroep „Het Oude Dorp". „We streven ernaar dat het gebied een erkenning krijgt in de ogen van de ge meente en niet langer als een soort restgebied wordt gezien." De werkgroep, bestaande uit vijf bewoners, een gemeen teambtenaar en een architect is nu ruim een jaar bezig en hoopt in januari een totaalplan voor het gebied (Dorpsstraat) te kunnen presenteren. Door Jaques Onderwater Wim Robert, bewonen „Vorig jaar september hield de ge meente een hearing over het gebied. Men had de gedachte er iets aan te doen en vroeg de be woners om hun mening. Direct na de bijeenkomst, waarbij ijwel alle bewoners en be- aanwezig waren, be sloten wij een werkgroep te Na korte tijd kregen vrijwel trokke wij van het gemeentebestuur een ambtenaar van gemeente werken toegewezen om onze plannen te begeleiden." Inventarisatie Een van de eerste vereisten was een inventarisatie van het ge bied. Daartoe hield de werk groep een enquête onder de bewoners. Bij andere instanties werd nagevraagd welke moge lijkheden er voor het gebied be stonden om in aanmerking te komen voor subsidies en derge lijke. De reacties op de enquête overtroffen de verwachtingen. Robert „Van de 31 onder vraagden lieten 30 mensen we ten dat zij positief tegenover de plannen stonden en ook actief De werkgroep in de Dorpsstraat. wilden meewerken als de moge lijkheden zich zouden voor doen." Deskundigen verzekerden dat het gebied in aanmerking kon komen voor een rehabilitatie- subsidie, hetgeen betekent dat er eisen gesteld worden aan toekomstige verbouwingen en nieuwbouw en er forse subsi dies verstrekt worden aan eige naren van panden die over wil len gaan tot restauratie. Rapport Met deze gegevens toog de werkgroep aan de samenstel ling van een rapport, waarin de gewenste ontwikkelingen wer den samengevat en tevens een vraag inhoudt tot het ken van de Dorpsstraat als re- habilitatiegebied. De gemeen teraad sprak zich in november uit voor het beschikbaar stellen van 7500 gulden voor het ver vaardigen van deze rapporten. Robert „De kosten zijn nogal hoog omdat het ministerie vrij hoge eisen stelt aan zo'n rap port" De werkgroep be schouwt het beschikbaar stel len van het krediet als een ac ceptatie van hun inzet. Naast de gewenste ontwikke lingen ten aanzien van de pan den van de Dorpsstraat wordt er in het rapport ook aangedron gen op veranderingen van de omgeving. De werkgroep merkt op dat kinderen nog steeds geen speelmogelijkheden kennen en het verkeer dat door de Dorps straat raast aandacht verdient Tellingen hebben uitgewezen dat er per week ruim 7100 auto's door heen rijden en de geluid soverlast boven de acceptabele norm van 60 decibel ligt In de toekomst wil men dat vermin derd zien. Zes maanden De provinciale directie van het ministerie van ruimtelijke or dening heeft al laten weten geen bezwaren te hebben tegen aanmerking van de Dorpsstraat als rehabilitatiegebied. De werkgroep hoopt dat de offi ciële erkenning binnen zes maanden zal worden verstrekt waarna de eigenlijke werk zaamheden kunnen aanvangen. straat nu intensiever Vis opent vernieuwde LEIDEN - De Leidse politie zal, nu de sierbestrating op de Haarlem merstraat is aangebracht en deze straat volledig het karakter van voetgangersgebied heeft verkre gen, strenger gaan controleren op de naleving van de verkeersvoor- schriften. Buiten de uren waarop geladen of gelost mag worden (0.00-11 uur) zal het niet toegestaan zijn met een voertuig op de Haarlemmerstraat te rijden. Volgens de politie wordt de Haarlemmerstraat van nu af aan aangemerkt als voetpad. LEIDEN - De trein naar Amster dam kreeg gistermiddag een half uur vertraging, doordat een 46- jarige vrouw uit Noordwijkerhout op het station van het perron viel. De vrouw werd door de om kwart over twee binnenkomende trein uit Den Haag overreden. Ze bleek na aankomst in het Academisch Zie kenhuis te zijn overleden. MËËÊÊÊ: LEIDEN - De opening van de ver- voelen de officiële opening je ver nieuwde Haarlemmerstraat zal niet richten. geschieden door burgemeester Vis. Het bestuur van het LCC is mo- Het college van B. en W. heeft ervan menteel op zoek naar een geschikte afgezien om de officiële opening te plaatsvervanger. Tot nu toe heeft verrichten in verband met de moei- men nog niemand kunnen vinden lijkheden die zijn ontstaan over de die de opening aanstaande zaterdag financiën. De gemeenteraad be- 18 december zal verrichten, sloot afgelopen maandagavond om niet de 130.000 gulden beschikbaar TTm/-vi\/r/^TVTT Tom te stellen voor de extra tegelstroken A LJ 1 OM.OijJLLlO 1 die in plaats van het roodgekleurde asfalt zijn aangebracht. In principe betekent het dat het college van B. en W. moet opdraaien voor de al gemaakte kosten. B. en W. hebben daarop aan het Leids City Centrum laten weten er niet meer voor te REED DOOR NA AANRIJDING In het Jeroenhuis in Wassenaar kan men, onder deskundig toe zicht van vertegenwoordigers van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, op 23 december kerststukjes maken. Dat is niet zo maar wat, want er zijn ook deskundigen van de Ko ninklijke Vereniging voor Bloem bollencultuur. Gaarne een bakje of vaasje meebrengen. De ge bruikte materialen zijn kosteloos. Kerst 2 De afdeling Wassenaar van de Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen organiseert op 17 de cember in het NPB-gebouw de kerstviering. De middag begint om 14.00 uur en er wordt aan mee gewerkt door Karin Jense, een koor onder leiding i H. G. van Zanten-Dammen actrice Hélène Oosthoek. LEIDEN - Een tot nog toe onbe kend gebleven automobilist is gis termiddag doorgereden na in de Watersteeg tegen een invalide bromfietser te zijn gebotst. De auto en de driewielige bromfiets, be stuurd door een 67-jarige gehandi capte Leidenaar, reden beiden in de richting van de St. Jorissteeg. Door nog onopgehelderde oorzaak reed de automobilist de invalide man aan. Deze kreeg snij wonden aan het de Stichting Onder- gelaat en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis wor den overgebracht. De autobes tuurder is doorgereden zonder zich Anders bekend te hebben gemaakt. Getui gen van dit ongeval wordt daarom In het kader van "Anders op de verzocht zich in verbinding te stel- zondagmiddag" in het Leidse café len met het bureau Zonneveld- LEIDEN - De fractieleider v gramma wijs Wetenschappen der Crea tieve Intelligentie. W armundastraat De Twee Spieghels (Nieuwstraat) straat, afdeling verkeer, treedt zondagmiddag de cabaret groep "Met zonder met" op. Het café is om 14.00 uur open, het caba- ret begint om ongeveer 15.00 t De toegang is gratig. Munten i de PvdA i Met dit schrijven wil ik opkomen voor de bewoners (nog wel!) van de Warmundastraat. Alle inwoners van Warmond die een huur- of een koopwoning hebben, wordt wak ker. Het is toch al te gek, dat er zolang gepraat moet worden over renove ren terwijl er zovelen op de wacht- de Leidse gemeenteraad^Leo lijst staan. Wij, die een huis bewo- hebben gemakkelijk praten. „Oh, ja, de Warmundastraat, daar te gebeuren, maar re geen boodschap Meijer, heeft bezwaren tegen de manier waarop het college van B. en W. de vragen van de SGP'er Houtman over zondagsrust heeft beantwoord Houtman had het college om opheldering gevraagd over de mogelijkheid staat iets dat de 3-oktoberviering in de toekomst ook op zondag plaatsvindt daar hebben In het antwoord stelden B. en W. onder meer dat de gemeente de christe- aan", lijke raadsfracties over deze zaak om hun visie zou vragen. Daarop vraagt Wij hebben stemrecht, Meijer zich echter af of het juist is dat het college in de gemeenteraad De Algemene Bank Nederland ganiseert van 24 december tot met 7 januari in haar kantoor a; de Geversstraat in Oegstgeest e muntenexpositie. Er zijn Neder- onderscheid maakt tussen christelijke en niet-christelijke fracties. Meijer dichtgespijkerd worden is natuur- ïdsleden wordt niet lijk wel iets anders. Waarom kun- vindt van niet want "de christelijkheid bepaald door het al dan niet deel uitmaken i partij op confessionele VOORSCHOTEN - Ophaaldienst grof- tltlfJ vuil 16 december Nassauwyk, KLM- wijk, aan de Papelaan (van het station tot IF de grens met de gemeente Wassenaar), De fractieleider vraagt aan het college de beantwoording Dobbeweg, Donklaan, Industrieweg, wijzigen, temeer omdat hij het niet wenselijk vindt dat raadsfracties af- we de bewoners van de Warmunda- Wyngaardenlaan (noordzijde), Elstlaan, zonderlijk door het college om een mening worden gevraagd. Meijer straat niet alleen op straat gelijk ge- landse en buitenlandse munten te Oude Adegeesterlaan (het gedeelte tus- vraagt zich af of het college van plan is om in de toekomst vaker slechts aan ven, r Haalbaar "Is een wereldsamenleving haal baar", vraagt prof. dr. B. Landheer zich op 13 december in het Wasse naarse NPB-gebouw af. Een en an der wordt georganiseerd door het Transcedente Meditatie pro- zien. Porselein De Leidse wethouder Oosterman houdt op 12 december een lezing over Oosters porselein en de in vloed daarvan op de Nederlandse wooncultuur. Dat gebeurt om 10.30 uur in het Leidse Volkshuis. Het wordt georganiseerd door de werkgemeenschap De Ratel. i de Prins Bemhardlaan en de Nas- 0f enkeie fracües saukade), Erasmusstraat, Bakkersteeg, Schoolstraat, Kon. Marinelaan, Blok- laan, Voorstraat, Kerkplein, Treub- straat, Willibrordstraat, Leidseweg (tus sen Schoolstraat en Raadhuislaan), Orargeboomstraat, Molenlaan (het ge deelte tussen Prof. Asserlaan en Voor straat), Chr. Huijgensstraat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raad huislaan (het gedeelte tussen Leiseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, Langenhorsts traatBet hlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat. rklimi e te vragen. de pen en protes- Burgerlijke stand Overleden; G W Sander (04) ggm J Be rkman; J A Hoogeboom (47) m; H Vis (37) gm P Vos; J Boom (67) m; H M C LEIDEN - Geboren; Johan Amoud, zv J Hachmang (20) v. G Thuis en A M Coeverden, Dieuwke dv Gehuwd: J op 't Land en P A J C Vorst; H J de Vreugd en WFennma, BouwezvG OM Borsten M MG v Leeuwen; F Gilib- dorpelingen. C. v. d. Plas en M H J Keijzer, Fatima dv sen en V Dammes; J Beurse en A C F v M A v Elhaouari en F Mahna, Maartje dv Druten; J H M Leenaars en M Verhoom; A van Duivenvoorde en J van Beelen. H J G Paalvast en H G M M Meijer. teer. Wij hebben onze vertegenwoordi gers in Warmond gekozen. Zij we ten precies bij welk loket zij in Den Haag moeten zijn. Een gewone burger wordt in Den Haag niet ge hoord. Warmonders, sta pal achter uw Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen; Wijk I (Mors wegk war- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): H. G. M. Aelbers, Noordein- dsplein 2a. tel. 122268; Wijk II (Kooi en Meren wijk): A. van Luyk, Wasstraat 2a, teL 122522; Wijk III (Waard, Professo- ren wijk en Tuinstadwijk): G. E. J. Pie- terse, Zoeterwoudse Singel 109, tel. 124403; wijk IV (Zuid-West en Haag- wegkwartier): W. Schellekens, Pagani- nistraat 24, tel. 764035 (van zaterdag 10 tot zondag 8 uur), A. A. van Rijn, Melisse- tuin 5, tel. 210797 (van zondag 8 tot 24 uur). Leiderdorp-F. O. A. M. Kemme, Merel- straat 184a, tel. 893139 (za. en zo. spreek- uurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - E. J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel. 153747. Voorschoten - C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zaterdag); J. Vrijenhoek. S. v. d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zondag); S. M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 10 tot 17 december, door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek Van Breest Smal- lenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.; Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, Voorschoten, teL 071-762877; Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Lelden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Vrijdag LEIDERDORP - .JCunnen we er niet uit", aldus de hartekreet van PvdA-er J. Bezemer gisteravond in de Leiderdorpse commissie financiën en belas tingen, daarmee doelend op de gemeenschappelijke regeling vuilver werking, die naar zijn mening „veel te duur" is. „Onze tarieven liggen tweemaal zo hoog als bijvoorbeeld die van Den Haag en dat komt alleen maar doordat wij met zo'n dure regeling zitten", aldus Bezemer, die overigens geen direct beschikbare alternatieven zag. De regeling voorziet niet in een redelijke uittredingsprocedure. Voor uit treding moet namelijk niet alleen een raadsbesluit van de betrokken gemeente zijn, maar is ook toestemming van de andere deelnemende gemeenten nodig. „Dat betekent dat we vijf van de acht deelnemers op onze hand moeten hébben", aldus Bezemer, die de mogelijkheden daar van wel wilde onderzoeken. Burgemeester M. Avan der Have zegde toe een kostenvergelijking te laten maken tussen de gemeenschappelijke regeling en verwerking van het Leiderdorpse vuil door de VAM of Rijnmond. Men zal daarbij de te verwachten afkoopsom in calculeren. De burgemeester merkte verder op dat het geen eenvoudige zaak zal zijn om naar een andere oplossing te zoeken. Boycotten van de vuilverwerking door elk voorstel af te stemmen, een voorstel van Bezemer zag de burgemeester niet als middel om uit de regeling te kunnen treden. Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsociéteitTime, 7.45-11.30uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open soos- avond. Ten Ka testraat, speeltuingebouw, be jaard ens ociêteit Humanitas, 2-4.30 uur Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gemeenschap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleenstaan den, weduwen en weduwnaars, 8 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur eethuis, 8-7.30 u Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/En gels, 2-4 uur nam.; sport (sportzaal Lammenschanspark), 6.30-8 uur nam., open-soosavond,8-2 uur nam. Vrijetijdscentrum, reestraat 60, amu sement, 8 uur nam. Opstandingskerk, Steen schuur, muzie kavond met zang, fluit en clavecimbel, 8 Leidse Schouwburg, "Van de brug af ge zien". van Arhur Miller, 8.15 uur nam. Noordeinde 2a, tentoonstelling Kana rievereniging, 8 uur nam. Speeltuin Westerkwartier, Anjelier- straat, prijsuireiking tuinwedstrijd Flo- ralia, 8 uur nam. zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk, De Zolder, Morsweg 114, Leidse jeugdschaaks ociêteit 11-15 jaar), 3-5 uur nam. Noordeinde 2a, tentoonstelling Kana rievereniging, 10 uur vm.-10 uur nam. Leonardushuis, Haagweg, postduiven- tentoonstelling, 7-11 uur nam. LAK-theater, Levendaal 150, kinder voorstelling "Het betoverde haar" door de mime-speler Moncho, 3 uur nam.,* "Fantasie over een droom", programma voor volwassenen door mimi-speler Moncho, 8.15 uur nam. "Leidse Schouwburg, "Van de brug af gezien" van Arthur Miller, 8.15 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur n.-1.30 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum werk groep homofilie/COC, 8-11 uur nam. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. Noordeinde 2a, tentoonstelling Kana rievereniging 10 uur vm.-41 recht te stemmen over woningen die Hillegom wel woningen 40.000 gulden worden gereno- Houtman te veerd en in Warmond niet? Laten Tongeren-Van Huiten Herenweg 35, Warmond LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement per post ƒ219.10 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2