"Er zit nu meer voor me in dan ooit Sterke start Zian/Vitesse Remise Yan der Mije FC Amsterdam stapt uit FBO Leidenaar Chris Lantrok na geslaagde rentree in boksring: Gloria Connors baas over zoon Jimmy UVS - RVC ZATERDAG 4 DECEMBER 1976 LEIDEN - Omdat de kleedka mer zo vol was, moest hij zich voorbereiden in een douchecel. In die kleine ruimte, waar ge woonlijk de gespannenheid wordt weggespoeld, concen treerde hij zich. Daar ook kwa men de zenuwen, liep zijn polss lag snel op en bekroop hem de twijfel of hij het na driejaar af wezigheid nog wel aankon. Eenmaal terug in de ring was hij alles kwijt. De koude douche was dan ook niet voor hem, maar voor zijn tegenstander voor wie de handdoek in de ring moest worden geworpen. De Leidse bokser Chris Lan trok pakte maandagavond bij zijn succesvolle rentree in alle opzichten de draad weer op. Tien knock-outs had hij op zijn naam staan in het laatste sei zoen voordat hij besloot zich aan andere zaken te gaan wij den. Tien harde klappen waar mee hij de frustratie van de slechte voorbereiding van zich afsloeg. Lantrok: "Ik zat in die tijd bij Huizenaar in Rotterdam. Daar was de organisatie zoda nig datje de concentratie hele maal kwijt was voordat je de ring instapte. En juist die con centratie is voor een bokser erg belangrijk, maar er werd je nooit wat verteld van een tegen stander. Je wist niet eens wie het was; dat zag je pas in de ring. Daarom liet ik het maar liever nooit op punten aankomen, wilde ik snel klaar zijn. Vandaar die vele, snelle knock-outs. Je kon maar nooit weten". "Vooruit" opzichten hetzelfde was, ver raste Lantrok niet alleen de 700 kijkers, maar meer nog zichzelf. Als bokser van DTS overklaste de zwaarwelter zijn toch be paald niet kinderachtige tegen stander Van IJssel die voordien twintig partijen ongeslagen was gebleven. Lantrok: "Dat had ik vooraf zelf ook niet verwacht. Ik had tenslotte driejaar geen par tij gebokst. Pas toen ik tegen over hem stond, wist ik weer wat ik kon. Toen bleek zelfs dat ik vooruit was gegaan in de pe riode van stilstand. Ik deed din gen die ik nog nooit had gedaan en dat verwacht je niet". HoewelLantrok was natuur lijk wèl Zuidhollandse kam pioen zwaarwelter op het mo ment dat hij stopte. Een junior-A klasser met knappe re sultaten, een belofte kortom. Lantrok (23 nu) droomde in die tijd nog van een grote carrière en verliet de Leidse boksclub DTS, "omdat ik daar niets meer kon leren". Met pijn in het hart, "want Dik Snik is meer een va der dan een trainer voor je", maar overtuigd van het feit dat hij bij Huizenaar meer bok- stechniek kon opdoen. Van het armoedige zaaltje in de Haver- straat, kwam hij terecht in de best ingerichte school van Wes teuropa. Desondanks beïn vloedde juist die overgang mede zijn besluitvorming. "Het werd me allemaal te duur. Het lesgeld was 11.50 per week. Als je dan drie keer per week bovendien met de auto naar Rotterdam moest, wasje dertig, veertig gulden kwijt. En er stond niets tegenover. Ik kreeg nog niet voor vijf cent mede werking". Knie Bij de straatmaker in gemeente lijke dienst diende zich boven dien een ander probleem aan in de vorm van een versleten knie. Om de geknielde werkhouding en daarmee de steeds duidelij ker pijn te ontlopen, wierp hij zich op een cursus voor opzich ters. Die studie gaf hij voorrang boven zijn sport, die hij tens lotte geheel terzijde schoof. Hij slaagde om allerlei redenen niet, is nu al een tijd thuis, om dat zijn knie de medewerking aan het straatmaken weigert. "Alleen als ik er op zit doet het pijn, niet tijdens het sporten. Ik heb ook speciaal gevraagd of ik dat mocht blijven doen. Dat mocht, vandaar dat ik wel in training ben gebleven. In de werkplaats van mijn va der. Het kwam hem van pas op het moment dat hij besloot te rug te gaan naar DTS, waar hy in een aantal gesprekken met instructeur Snik aandrong op een verandering van de train ing. "Ik wil hem niet kwetsen, want hij is voor mij de beste, maar ik vind wel dat de training anders gericht moet zijn. DTS slaat volgens mij daardoor niet zo aan in Leiden. Snik heeft te veel jongens die alleen voor de conditie naar hem toe komen, hij kan niet alleen wedstrijd- training geven. Dus moeten wedstrijd boksers dezelfde sto ten doornemen als twaalfjari gen die pas beginnen. Als hij dat zou veranderen, zou hij mis schien 25 van de 50 leden over houden, maar dan heeft hij on der die wedstrijdboksers wel vier, vijf potentiële Neder landsekampioenen. Want er zit ten toch wel talenten bij. Neem Vinkesteijn, die nieuweling die maandagavond ook won. Zo'n jongen trekt zich nergens wat van aan, die traint voor zichzelf. Het gaat dan ook al vooruit nu de bestuursleden Ligtvoet en Jer van Leeuwen een gedeelte van het werk van Snik overne men en hij er niet meer hele maal alleen voor staat. Het kan nog stukken beter, al werkt die verschrikkelijk slechte ac commodatie natuurlijk niet erg mee. In een bokszaal moet je een ring zien. Boksballen, handschoenen Je moet het ge voel krijgen datje in een boks school staat, met in een trim- zaaltje. Wij hebben in de Haver- straat een ding dat rijp is voor de sloop. Dat werkt verschrik kelijk frustrerend" Meer Desondanks verwacht Lantrok goede DTS-resultaten als de training eenmaal is aangepast aan het wedstrijd-niveau. Ook van zichzelf. Waarbij hij afgaat op het gevoel dat hij maandag terugkreeg. "Toen merkte ik wat ik al die tijd gemist had. Proefde ik de smaak weer en de sfeer. Ik miste alleen nog wedstrijderva ring. Had moeite met de timing en het gevoel voor afstand, maar als dat over een paar wed strijden terug is, zit er meer voor me in dan ooit". r Nico Lantrok: Ik deed dingen, die ik nog nooit had gedaan" Voetballeiders overleggen met Van Doorn DEN HAAG - Minister Van Doorn van het ministerie van CRM heeft zich gisteren vrijwel volledig met voetbalzaken beziggehouden. Gis termorgen ontving hij afgevaar digden van de belangengroepen WCS (spelersvakbond) en WON (trainers-vakbond). Dat was een in formeel gesprek. Gisteravond zat de minister aan tafel met leden van het bestuur betaald voetbal van de KNVB. Na afloop van dat gesprek verstrekte het ministerie van CRM een communiqué. De inhoud was als volgt: „Het be stuur betaald voetbal heeft gistera vond de minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, mr. H. W. van Doorn, de nodige in formatie gegeven over de loop van de gebeurtenissen de laatste tijd betreffende het betaalde voetbal en in grote lijnen zijn zienswijze gege ven terzake van het door het be stuur gevoerde beleid bij het reali seren van de medezeggenschap van spelers, trainers en scheidsrech ters. Het bestuur betaald voetbal heeft op verzoek van de minister toegezegd in de loop van maandag hem in een brief de zienswijze na der uiteen te zetten en aan te geven wat in de naaste toekomst zijn lijn van actie zal zijn". Winst in Europacup-finale MOSKOU - Voor ZIAN/Vitesse kan de finale van het Europa- Cuptoernooi eigenlijk al niet meer kapot. De Haagse waterpoloforma- tie zegevierde gisteravond in de openingswedstrijd met 3-2 over SV 05 Würzburg en voldeed daarmee in feite aan de verwachtingen die men voor het driedaagse evenement in Moskou had gespannen. Absolute uitblinker Jan Evert Veer: "We moesten gewoon van die Duitsers winnen en dat is gebeurd. We kun nen nu lekker vrijuit spelen tegen Moskou en Partizan Belgrado". Waarmee niet gezegd wil zijn dat ZVC de zege in het oude maar met duizend toeschouwers zeer sfeer volle zwembad van CSK Moskou cadeau heeft gehad. Integendeel, de pupillen van trainer Hans van der Moolen hebben de volle twintig minuten keihard voor de punten moeten knokken. Zo hing er met nog dertig seconden te spelen en Würzburg in balbezit een gelijkspel in de lucht, maar tot opluchting van onder anderen de twintig meege reisde Haagse supporters spatte de inzet via de hand van Sören Carls- son op de lat uiteen. ZIAN/Vitesse nam derhalve te recht revanche voor de in de halve eindstrijd geleden 5-4 nederlaag tegen Würzburg. Van der Moolen: "Kijk individueel zijn die Duitse jongens misschien iets sterker dan wij. Ze probeerden het spel ook erg te vertragen. Daarom hebben wij de laatste weken bijzonder veel op tempo getraind. Vanavond is dat er beslist uitgekomen. Na de tweede periode waren ze helemaal kapot". Al bracht iri die eerste twee parten de Haagse arbeid vooralsnog weinig rendement op. ZIAN/Vi tesse had toen de wedstrijd al kun nen beslissen. Echter van de vele uitstekende mogelijkheden wer den er slechts twee benut. Ivo Trumbic, de Nederlandse bonds coach die ook in Moskou ZIAN/Vi tesse van zeer bruikbare adviezen voorziet: "Dat is het enige min puntje van de ploeg. Voor de rest speelden de jongens erg goed van avond". Net als de vriendelijke Joegoslaaf wees ook Hans van der Moolen met nadruk op de sterke verdediging. "Dat liep werkelijk voortreffelijk vanavond. Vooral de twee gevaar lijkste spelers van Würzburg, Wolf WIELRENNEN - Gaby Minneboo blij kt niet onverslaanbaar achter de motoren te zijn. De wereldkam pioen bij de amateurstayers leed gisteren in de strijd om de "Gouden fiets van Frankfurt" een nederlaag tegen Robert Lange. Jan-Evert Veer, de absolute uit blinker bij Zian/Vitesse in de wed strijd tegen SV '05 Würzburg. en Jobst hebben weinig schoten kunnen lossen". Met SV 05 Würzburg kreeg ZIAN/Vitesse overigens de tegen stander waarop het zo vurig had gehoopt. Van der Moolen eerlijk: "Gunstiger kon het niet. Als je ge lijk tegen bijvoorbeeld de Russen moet is de kans op verlies niet al leen groter maar zo'n wedstrijd kost natuurlijk ook veel meer li chamelijke kracht". Toen de Nederlandse kampioen na de loting ook nog eens de Roemeen Marculescu (Trumbic: "Een hele goeie") als scheidsrechter kreeg toegewezen was men vol vertrou wen voor de confrontatie met de Westduitsers. Onder het toeziend oog van onder andere de Nederlandse ambassa deur in Rusland, de heer Huide- cooper en zijn echtgenote opende ZIAN vooral aanvallend erg sterk. Maar zoals gezegd liet de afmaak (Hans Parrel, Jan Evert Veer) voor alsnog te wensen over. In de tweede periode nam ZVC toch een 2-0 voorsprong. Jan Evert Veer onder schepte de bal in de verdediging, drong snel op, passte op tijd af aan Parrel en dat betekende 1-0. De zelfde speler scoorde even later uit een door Veer geforceerde straf- worp 2-0. In het derde kwart kwam Würzburg terug door Gunter Wolf die raak- schoot toen Jan Evert Veer voor een minuut uit het water was ge stuurd. In de laatste vijf minuten bepaalde andermaal Veer de stand via een strafworp op 3-1, waarna Wolf. eveneens met een vier meter-worp 3-2 liet noteren. Verder kwam Würzburg niet omdat ZIAN de verdediging bijzonder knap ge sloten hield. Opperde Piet Reedijk (onopvallend, maar nuttig) later: "Heus, als we vandaag tegen Mos kou en morgen tegen Partizan zo spelen als vanavond dan zit er meer in dan een derde plaats". Wat ZIAN de komende dagen pre cies te wachten staat werd later op de avond duidelijk toen de beide Oosteuropese topploegen elkaar ontmoetten. Voor een waanzinnig enthousiast publiek versloeg de grote favoriet CSK Moskou de hui dige bekerhouder na een enerver end duel met 7-6. De notities van de kwistig schrijvende Ivo Trumbic zullen derhalve goed van pas ko- Door Cees Olsthoorn Ivo Trumbic, de coach van het nationale zevental, die Zian/Vi tesse ook in Rusland van bruikbare adviezen voorziet. ROOSENDAAL - Na de eerste zit ting van de zesde ronde van het in terzonale schaaktoernooi voor da mes in Roosendaal deelden de Is raëlische Alla Koesjnir en de Hon gaarse Zsuzsa Veröci de eerste plaats met elk 4'/a punten. Corrie Vreeken. met zwart, werd in deze ronde het slachtoffer van Veröci. De andere Nederlandse vertegen woordigster, Cathy van der Mije, deed het heel wat beter. Zij bereikte met zwart tegen de sterke Engelse Jana Hartston remise. Gisteravond laat schaarde de Rus sin Jelena Asjmilowskaja zich nog bij de koploopsters door in twee zit tingen de gevreesde Milunka Laza- revic uit Joegoslavië te verslaan. De uitslagen van de zesde ronde zijn: Zsuzsa Veröci (Hon) - Corrie Vreeken (Ned) 1-0; Tatjana Le- matsjko (Bul) - Ljoedmilla Bela- wenetsj (Sov) Milunka Laza- revic (Joe) - Jelena Asjmilowskaja (Sov) 0-1; Rita Gramignani (Ita) - Tatjana Fomina (Sov) 0-1; Jana Hartston (Gbr) - Cathy van der Mije (Ned) il2-lli; Ruth Inez Orton (VSt) - Alla Koesjnir (Isr.) 0-1; Christina Borges d'Oliveira (Bra) - Ilse de Caro (Col) afgebroken. De stand na de zesde ronde is: 1/3 Asjmilowskaja, Koesjnir en Veröci elk 4'/2 punten: 4 Hartston 4; 5 Le- matsjko 3'/2 uit 5: 6 Lazarevic 3'/2; 7 Van der Mije 3 uit 5. Corrie Vreeken deelt met d'Oliveira de twaalfde plaats met eén punt en een afge broken partij. MOSKOU - Na de vijfde ronde van het toernooi om het schaakkam pioenschap van de Sovjet Unie gaan Balasjov en Dorfman aan de leiding. Balasjov verloor de afge broken partij tegen wereldkam pioen Anatoli Karpov, maar maakte dit enigszins goed door een overwinning op de taktisch altijd zeer gevaarlijke Poloegajevski. Dorfman kwam remise overeen met ex-wereldkampioen Michail Tal. De stand na de vijfde ronde is: 1 en 2 Balasjov en Dorfman ieder 3'/2 pun ten; 3/7 Petrosjan, Tal, Geiler, Ro- manisjin en Rasjkovski 3; 8/12 Kar pov, Poloegajevski, Tsesjkovski, Goelkc^en Zacharov 2. TUCSON (ARIZONA) - Nu had Jimmy Connors eindelijk toege zegd om in het vervolg voor de Ver enigde Staten in het toernooi om de Davisbeker te spelen en komt er toch weer niets van. Connors trok zich terug, omdat hij niet fit zou zijn. Gisteren bleek echter dat Glo ria Connors, moeder en trainster van Jimmy, hem het spelen voor de Davisbeker heeft verboden. Zij verklaarde op een persconferentie in Tucson, terwijl Jimmy actief was in een lucratief Toen in Las Vegas: "Jimmy heeft last van zijn schou- iders en zijn rug. In overleg met zijn dokter heb ik hem verboden voor de Davisbeker te spelen"; Mama Conners blijft dus baas over Jimmy. "Het is het beste voor Jimmy als hij niet speelt", was haar mening. Het Daviscupteam van de Verenigde Staten bestaat, wat be treft de enkelspelen, uit Arthus Ashe en Roscoe Tanner. Zij spelen over twee weken in Tucson (Arizo na) tegen Mexico. In Las Vegas heeft Jimmy Connors zijn tiende achtereenvolgende overwinning behaald. Hij versloeg in een wedstrijd voor de "Challenge cup" de Australiër Ken Rosewall in twee sets: 6-2, 6-2. In de eerste ronde van dit toernooi, dat met 320.000 dollar gedoteerd is, won Vi tas Gerulaitis (VSt) met 6-1, 6-4 van de Italiaan Adriano Panatta. Door de uitstekende prestaties van dit jaar zijn Connors en Chris Evert door het dagblad "The Daily Tele graph" de beste tennissers van het jaar 1976 genoemd. Lance Tingay, een gezaghebbend man in de ten niswereld, is van mening dat dron ken Zweed Björn Borg in de eerste helft van het jaar zeker nummer één was door zijn overwinningen op Wimbledon en in het WCT- toernooi. Het toernooi van Forest Hills bracht echter de ommekeer. Connors versloeg Borg in de finale en heeft daarna zeer sterk gespeeld. Opvallend is het ontbreken van Ar thur Ashe (VSt) bij de eerste tien. Bij de dames was er geen twijfel mogelijk. Chris Evert is de beste, dan Evonne Cawley (Aus) en daar achter volgen op grote afstand de anderen. De lijsten r als volgt uit: LEIDEN - De KNVB- afdelingen van Leiden, Haar lem, Rotterdam, Amsterdam, Den Haag, Gouda, Dordrecht, Utrecht, Zwolle en Noord- Holland hebben gisteren beslo ten alle wedstrijden voor van daag en morgen af te gelasten. Door de voortdurende regen zijn de velden zo aangetast, dat spelen in ieder geval van daag en morgen uitgesloten Wim Jansen, de middenvel der van Feyenoord krijgt een wedstrijd rust. Hij zal morgen niet meespelen tegen FC VW. Jansen heeft al weken last van een blessure in de buikstreek. Ook Feyenoords centrale ver dediger Wim Rijsbergen is niet fit. Hij liep een schouderbles- Geen voetbal in afdelingen sure op tijdens het duel tegen NAC. Het is nog niet zeker of hij tegen VW wel van de partij kan zijn. De kaartverkoop voor het Uefa-bekerduel tussen Feye noord en Espagnol, die woens dag in Rotterdam wordt ge speeld, loopt uitstekend. Zeker gezien de overwinning van 1-0 van Feyenoord in Barcelona en de dure sinterklaastijd. Het is niet onwaarschijnlijk dat het Feyenoord-stadion woensdag geheel gevuld zal zijn. De Alkmaarse eredivisieclub AZ'67 heeft gisteravond in Am sterdam de Joegoslavische doelman Rizah Meskovic van Hajduk Split gecontracteerd voor twee en een half jaar. Mes kovic zal waarschijnlijk morgen al debuteren in de thuiswed strijd tegen PSV. PeterArntz.de middenvelder van AZ'67 is gisteravond tijdens een mondelinge zitting van de tuchtcommissie van de KNVB wegens gebrek aan bewijs vrij gesproken. De 3-voudige inter national kreeg afgelopen zon dag tijdens de competitie wedstrijd Haarlem - AZ (2-1) de gele kaart van scheidsrechter Bart Ram wegens het ten val brengen van een tegenstander zonder de bedoeling te hebben de bal te spelen. Heren: 1. Jimmy Connors (Vst) 2. Björn Borg (Zwe) 3. Adriano Pa natta (Ita) 4. Ilie Nastase (Roe) 5. Guillermo Vilas (Arg). Dames: 1. Chris Evert (Vst) 2. Evonne Cawley (Aus) 3. Virginia Wade (GBr) 4. Rosie Casals (VSt) 5. Martina Navratilova (Tsj). Paulo Bertolucci, lid van het Ita liaanse Davis-bekerteam, heeft in Santiago (Chi) in de eerste ronde van een proftoernooi verloren van de Chileen Alvaro Fillol. Fillol won met 7-5, 6-2. Hij is de vierde man van het Chileense team, dat de fi nale van de Davis-beker speelt Jimmy Connors tegen Italië. Patricio Cornejo, de tweede man van het Chileense team, verloor met 2-6, 3-6 van de Oostenrijker Hans Kary. De Nederlandse Bettv Stöve heeft gisteren in de kwartfinales van een internationaal dames-tennis toer nooi in Australië de Australische Evonne Cawley met 7-6 en 6-4 ver slagen. In de andere kwartfinale werd Margaret Court verslagen door de Tsjechische Martina Na vratilova. ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 uur Hoofdklasse K.N.V.B. Deze advertentie is aangeboden door FOTO JAN HOLVAST AMSTERDAM - De eredivisiever eniging FC Amsterdam heeft giste ren zijn lidmaatschap van de FBO, de belangenvereniging van de clubs in het betaalde voetbal, opge zegd. De Amsterdamse club vindt dat het bestuur van de FBO onaan vaardbaar en ongenuanceerd is op getreden gedurende de laatste maanden. In dat verband wordt gewezen op het demonstratieve vertrek uit de algemene vergader ing van het betaalde voetbal. Te vens vindt FC Amsterdam dat het bestuur van de FBO zich voortdu rend buiten het werkgeversterrein in het voetbal beweegt in tegenstel ling tot de gemaakte afspraken. Als laatste bezwaar wordt genoemd het bij herhaling optreden uit van de clubs zonder daartoe door die clubs te zijn gemachtigd. Derhalve meent FC Amsterdam dat door het optreden van het bestuur van de FBO de belangen van het betaalde voetbal onnodig worden geschaad en de noodzakelijke rust bij voorduring nodeloos wordt ver stoord, hetgeen vooral de positie van de FBO als werkgeversorgani satie onduidelijk maakt. FC Am sterdam verklaart zich bereid even tueel met andere clubs te komen tot de oprichting van een organisatie welke meer duidelijkheid in de verhoudingen tussen werknemers en werkgevers kan produceren, als dat niet de FBO kan zijn. .DQT £ÓlOAj£L 8 D. &U/7EfJD/&S$T\ SCA/J MAA&A/ HCC 'T ME7\ JÊ 6EEM APWÊ?' .«na Je AL I OPLOP&J

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11