Fides Pacta reikt naar "oude" micro-peil BESCHAMENDE VERTONING MERCASOL SHOT TE ZWAK VOOR GEMINI/K DC Van Gils speelt zwak OGB weg: 13-7 MAANDAG 29 NOVEMBER 1976 SPORT SPORT LEIDEN - Behalve Huisman, Fase, Burgerhout en Passchier heb ben ook Van der Kwartel en Van Beelen zich geplaatst voor de finale van het Leids districtskampioenschap dammen. De plaat sing van de twee laatstgenoemden was een verrassing, omdat zij na de eerste twee ronden vrijwel kansloos leken. De uitschakeling van Kromhout mag eveneens een surprise heten. De Rijnsburger had in de laatste partij aan een remise voldoende, maar tegen Huisman vergaloppeerde hij zich en verloor De uit slagen: Groep A: Huisman-Kromhout 2-0; De Groot-Eenennaam 2-0: Van de Kwartel-Van Rijn 1-1. Huisman en Van de Kwartel plaatsten zich. In groep B eindigden Fase en Burgerhout bovenaan, in groep C Passchier en Van Beelen. De kampioen van het vorig jaar, Gert Cederhout, plaatste zich automatisch voor de finale. In de Leidse hoofdklasse dammen heeft Van Gils uit Alphen een riant uitzicht op het kampioenschap door een-moeiteloze 13-7 overwinning op het zwakke OGB uit Bodegraven. Met nog twee ronden te spelen heeft Van Gils twee punten voorsprong op WDG uit Wassenaar. Het tweede tiental van Van Gils staat onderaan. In - de eerste klasse heeft RDC 2 haar promotiekansen zien vermin deren door een gelijkspel tegen ADC. Samen Sterk 2 en Lisse gaan aan de kop met één punt voorsprong op RDC. Onderaan de ranglijst staan SDV (Sassenheim) en KDC 2 (Katwijk) met een gelijk aantal punten. SDV heeft echter nog één wedstrijd tegoed en kan dus nog afstand van de Katwijkers nemen NOORDWIJKERHOUT - In de regionale tweede klasse van de zaalhandbalcompetitie boek ten de dames van Northa hun tweede zege, waarbij ditmaal VELO het slachtoffer was. Trainer-coach Hans Scheel- beek toonde zich na afloop van de wedstrijd in de Penningshal in Noordwijkerhout tevreden over de verrichte prestatie: "Vooral defensief begint er lijn in te komen. Er vallen natuur lijk nog wel gaten, maar de angst om van de cirkel te stap pen is verdwenen. Dat is voor mij het grote winstpunt in deze wedstrijd geweest." Northa kwam al snel met (1-2 achter te staan, maar toen aanvoerster Thea Terheide eenmaal de eer ste Noordwijkhoutse treffer (1-2) had gemaakt nam de thui sploeg het initiatief volledig in handen. Bij rust was de ach terstand omgezet in een 8-5 voorsprong. Verdiend, want Northa was sneller, balvaster en schotvaardiger dan de Haagse gasten. Na de hervat ting leek het toch nog even moeilijk te worden (van 9-5 werd het 9-7), maar via 10-7 werkte Northa zich tenslotte naar een onaantastbare 14-8 voorsprong. Eindstand: 15-10. In Schiedam behield het Stompwijkse HVS de kopposi tie in de reg. derde klasse F door winst op DWS: 11-15 (rust 6-2). In de afdelings eerste klasse had het kansrijke Jong Ade het erg moeilijk tegen de reserves van Bax-Foreholte, die bij rust een 4-3 voorsprong hadden. Te sterk doorgaan vanuit de tweede naar de eer ste lijn door Foreholte gaf Jomg Ade de kans om via break-outs een voorsprong te nemen, waartoe het tegen de vier-twee defensie van de Voorhoutse formatie via nor maal aanvalsspel niet in staat bleek. Bij een 6-5 stand werd Northa schudt cirkelangst van zich af Jong door de doorde gong, want in een verwarde situatie voor het doel van Jong Ade leek Ans Bakker te'gaan sco- De heren van Northa hadden enkele geblesseerden in de ge lederen en dat kwam hen in de tweede helft op een serie break-outs te staan die niet konden worden afgestopt. Tegenstander HMSH leidde bij het eind van de eerste rond gang met 7-5. De Hagenaars sloten het treffen af met een 19-15 overwinning. De heren van Sanocel/Saturnus wisten in Alphen aan den Rijn door een zege op Rijnstreek (14-11) hun met de reserves van Animo gedeelde koppositie te handhaven. Dat gebeurde in een slotfase die de gemoederen van spelers en publiek hevig in beroering bracht. Vooral de ploeg van Rijnstreek, waarin oud-Sanocel Satumus speler Bart Olders een weinig verhef fende rol vertolkte, kon de ze nuwen nauwelijks meer de baas. Alleen de Duitser Peter Wolff bleef hard, maar fair handballen. De beide keepers lieten voortreffelijke staaltjes zien. Evenals zijn Alphense collega stopte Rob Otten van San. Saturnus twee strafwor- pen. Bij de dames won een door blessures gehandicapt NIO toch met 12-9 van HMSH, dankzij Gerrie Hoogenboom en Corrie Weenink (beiden 4 treffers), Ria van Velzen (3) en Annie Willems (1). Sanocel/Sa turnus bleef Jong Ade 2 met 6-5 de baas door een beslissende treffer van Willy Luyten, nota bene spelend met een gebroken vinger. Warmunda verloor met 5-6 van Olympia '72. De heren van Warmunda gingen na rust onderuit tegen HW70: 24-13 (rust 8-7). FRANK BONTE LEIDEN - Over het geheel genomen was er geen verbete ring in de resultaten van de Leidse clubs op de tweede microdag. Fides Pacta (12-8 tegen HKC) en Zuiderkwartier (8-7 tegen Excelsior) behaalden weliswaar de eerste winst, maar daaartegenover stond het overigens onverdiende ver lies van De Danaïden tegen HKV het debacle van De Algemene (8-17 tegen Fortuna), het onverwachte verlies van TOP (9-7 tegen ODO) en van Pernix (12-10 tegen HSV). Gelijke spelen waren er voor Cre scendo, Ons Eiland en KNS. De derdeklassers overtuigden wel Winst voor zowel Fiks als Fluks. HKV-De Danaïden 12-11 (5-6) - Ondanks alle pessimistische voor uitzichten voor De Danaïden viel gisteren in Den Haag een vooruit gang in het Leidse spel te constate ren. Er was door de omzettingen in de opstelling (Nieske Filemon is te rug ten koste van Bea v d Meel) weer geloof in eigen kunnen en dat was tegen een tot nu toe teleurstel lend HKV voldoende om de rol van volwaardig tegenstander te spelen. Een tegenstander, die meer ver diende dan een kleine nederlaag, want na 25 minuten in de tweede helft leidde De Danaïden eigenlijk zeer verrassend met maar liefst vier punten verschil! Noodrem Gebrek aan routine stond een flinke verrassing in de weg, want er werd in die laatste fase onrustig ge speeld, waardoor er nogal eens aan de noodrem getrokken moest wor den. Met o.a. drie benutte strafwor- pen kreeg HKV daardoor onver wacht de mogelijkheid om in een kort tijdsbestek alsnog de wed strijd te beslissen. Het pijnlijke voor de ploeg van trainer Hensen was bovendien, daf Aad v Nierop (overigens stukken beter spelend dan vorige week) op een belangrijk moment vanaf de stip faalde en de goed leidende Van Zomeren Yvonne Devilee geen strafworp toekende door het veelvuldig on juist afbreken van Nora Borger. Leidse goals van Cees Christiaanse (3), Ciska Peters (2), Nieske File mon, Aad v Nierop (3) en Fred v Duyn (2). Fides Pacta-HKC 12-8 (7-5) - Afge zien van de vlotte openingstreffer, die HKC al na 3 min. de leiding be zorgde, heeft Fides Pacta voortdu rend het beste van het spel gehad. Vooral aanvallend reikte de ploeg van trainer Jan de la Rie soms weer naar het "oude" peil. Zo'n periode was er toen Hen Brakel, Joke Noordervliet en Dik Onderwater doeltreffend "uithaalden" en de Leidse voorsprong tot 4 punten vergrootten. Rondom de rust slaagde de hardwerkende formatie uit Hardinxveld er weliswaar in de marge tot 1 punt te verkleinen, maar daarna nam Fides Pacta weer het initiatief en kwam met drie opeenvolgende goals binnen 10 min. niet meer in gevaar. Na 11 mi nuten was het al 11-6, waarna de wedstrijd uitging als de overbe kende nachtkaars. In de resterende 18 minuten slaagde Fides Pacta er slechts eenmaal in te scoren. Doel punten: Hen Brakel (2), Flip v Mey- gaarden (2), Joke Noordervliet. Dik Onderwater (2). Diet Rijsbergen (2). Nandy v Helden (2) en Jan Hein- richs. De Algemene-Fortuna 8-17 (4-8) - Het eerste kwartier leek veelbelo vend voor De Algemene, want in die periode werd een 4-2 voor sprong opgebouwd, terwijl de ge vaarlijke mannen bij Fortuna (de gebroeders v d Berg) werden uitge schakeld. Het gevaar kwam giste ravond echter van de dames van Fortuna. Vooral Joke Lupker bleek een niet te stoppen speelster, die vooi- een groot gedeelte van de pro- duktie verantwoordelijk was. For tuna kon daardoor gemakkelijk gaan korfballen, omdat er ook goed gebruik gemaakt werd van de leng te. Formidabel Bovendien bezat Fortuna dit keer een formidabel schot, waardoor De Algemene (een klas minder spe lend dan vorige -week) er na de pauze helemaal niet meer in ge loofde. Na 8-13 waren er nog tien minuten over en die gebruikte For tuna om de score nog uit te bouwen. Ruud v Vliet (2), Aad en Sannie Rusman (2) Wim v Vliet en Jory Sjardijn scoorden voor De Alge- Zuiderkwartier-Excelsior 8-7 (8-1) - Dit tegenvallende duel be leefde in de allerlaatste seconden een climax, toen Zuiderkwartier- speler Albert de Groot van dichtbij de winnénde treffer plaatste. Het vorige week zo sterk gestarte Ex celsior (18-9 winst) werd daardoor nu al geconfronteerd met het eerste puntenverlies. In de eerste helft was er aanvallend bitter weinig te beleven. Er werd wel veel, maar slecht geschoten: 2-1. De tweede helft was veel boeiender. Zuider kwartier was binnen enkele minu ten al verder van Excelsior wegge lopen (4-1), maar raakte mede door strafworpen de leiding kwijt 4-4. Daama werd het een spannende wedstrijd, dié op de genoemde wijze eindigde in het voordeel van Zuiderkwartier. Goals: Joke Zie- rikzee, Albert de Groot (2), Joep v Dam (4), Dik Derksen. LEIDEN - De twee Leidse badmintonclubs Veglo en BC Leiden Leden dit weekeinde beide een nederlaag. Veglo verloor op het nippertje van DKC 2, terwijl BC Leiden geen schijn van kans kreeg tegen de aanstaande kampioen Rotterdam: 10-1. Door deze nederlagen staan Veglo en Leiden in de eerste klasse onderaan. Vooral BC Leiden staat erslech t voor. Er moet. op 18 december, in de derby tegen Veglo gewonnen worden om nog een kans op prolongatie van het eersteklasserschap te behouden. Veglo moest met 6-5 de zege aan DKC 2 laten na een uiterst spannend duel. De meeste partijen werden in driesetters beslist, dus met een beetje meer geluk had Veglo de overwinning kunnen grijpen. Wim de Rooy won voor het eerst zijn single en deed dat op overtuigende wijze. Karei Tokromo werd met 15-4. 15-10. aan de kant gezet. Hans Harteveld kon het net niet bolwerken tegen de oud-kampioen van Nederland Jo v.d. Sluys (52). De routinier won met 15-12,17-15. In het mixed-dubbel verloor het duo André de RooylHelga van Balgooy (zie foto) net aan van het Haagse koppel John en Elly Samson: 15-1, 7-15 en 11-15 BC Leiden kreeg van koploper Rotterdam in de Vijf Meihal geen schijn van Kans. verloor kansloos met 10-1 LEIDEN - In de strijd om de volleybal-beker verloor Haak NOVO met 1-3 van eerste divisie club Advendo met 1-3. Het was een aantrekkelijke wedstrijd waarin de Noordwijkers goed partij gaven. Gemini/K won on geïnspireerd van Shot met 3-1. In de promotieklasse heren ont moette Donar in Delft Sigma 2. De Leidenaren behaalden een moeizame 3-1 zege tegen de mid denmotor. Sigma zette tegenover de aanvallen van Donar een goed blok, dat vooral in de tweede set zijn vruchten afwierp. Daarna .stelde Donar orde op zaken, al liep het niet zoals het moest. Ley- thon zette thuis de zegereeks voort met een overwinning op runner-up Be Fair. Met name in de eerste sets speelde Leython erg goed (15-7,15-11). In de derde set zakte hoofdaanvaller Frank wat weg en verloor Leython de set op het nippertje. In de vierde set bleef Leython de tegenstan der evenwel toch de baas. De Leidenaars behouden zodoende de koppositie, op één punt gevolg door Donar. LUSV vijzelde het gedeukte pres tige wat op door in een matige wedstrijd met 3-0 te winnen van Lèython 2. Pas in de derde set ging het by de studenten draaien: 15-7. Bij de dames zag Leyhton- 2 geen kans het derde team van zich af te houden: 0-3. De routine van Ley thon 3 gaf de doorslag: 15-8,15-10 en 15-7. LUSV had in Schoonho ven geen moeite om DOSKO on der de duim te krijgen en won met 1-3. In de eerste klasse zorgde LUSV 2 voor een verrassing door koplo per Gemini/K te verslaan. In de vierde set kwam LUSV terug van 2-9 tot 15-13. Leython 3 vatte de wed strijd tegen Gemini 4, de hekkes- luiter, te licht op en verloor met 1-3. Vooral in de tweede set haalde Gemini tégen het onge concentreerde Leython fors uit: 15-0. Daarna herstelde Leython zich nog wel (15-6), maar Gemini Kangeroes gaf de wedstrijd niet meer uit handen en won met 15-12 de vierde set. Leski Wassenaar 2 won in Alphen tegen DAC maar één set en dat was uiteraard onvoldoende voor de zege. Na de eerste twee sets verloren te hebben greep Leski met 12-15 de derde set, maar daama maakte DAC snel een einde aan de Wassenaarse illu sies: 15-3. O DO-TOP 9-7 (4-4) - Bijzonder verrassend was de nederlaag van TOP zaterdag in Dordrecht. De ploeg uit Sassenheim, die al in de eerste helft moeilijk kon loskomen van de thuisclub, verloor direct na de pauze de aansluiting: van 4-4 naar 7-4. TOP, dat door het stugge verdedigen van ODO geen moment in het spel kon komen, kwam wel dichterbij tot één punt, maar was niet bij machte om de aanvallen naar behoren af te werken. Jan Wil lem Simmelink (3), Rob Meyer (2), Wilma Kuhn (en Cees Zuurmond) scoorden voor TOP, dat komende zaterdag de topper tegen Zuider kwartier speelt. Ons Eiland-Albatros 9-9 (5-4) - Het eersté verdiende punt van Ons Eiland, en het eerste verliespunt van Albatros, dat al na 10 min. tegen een 3-0 achterstand moest aankij ken. De ploeg uit Zwijndrecht her stelde zich echter, stond bij rust nog maar met 5-4 achter en kwam na de pauze zelfs (met 5-6) aan de leiding. Dat bleef zo tot 7-9, waarna Nan Deegenaars zich ontpopte als afmaker bij uitstek: 9-9. Nan Deeg enaars (4), Piet Beekman (2), Huib Hasselbach, Wim Nijenhuis en Olga Soudan scoorden. HSV-Pernix 12-10 (6-5) - Aanvan kelijk leek Pernix in de eerste mi crowedstrijd op weg naar een forse overwinning. Via 0-2 werd een comfortabele 2-5 voorsprong op gebouwd, maar bij het ingaan van de rust, leidde HSV toch weer ver rassend: 6-5. Het gevolg was een spannende tweede helft, waarin Pemix door een minder goede af werking toch zijn eerste nederlaag zou oplopen. Jacob Bakker (6), Alice Tieleman,, Janco Breedveld, Jan v Seggelen en Jan Mulder scoorden voor Pernix, dat iets te overmoedig aan de microstrijd is begonnen. Kwiek-KNS 7-7 - KNS bleef on geslagen, al was dat tot aan de laat ste seconden onzeker, omdat Kwiek toen nog steeds met 7-6 de leiding had. Een piterste krachtsin spanning bracht Ruud Stijger ech ter langs zijn tegenstander en dat betekende de verdiende gelijkma ker. Ruud Stijger (3), Lenneke Ver- straaten, Liesbeth ia Lau (2) en Mary Zirkzeè scoorden. DKV-Crescendo 10-10 (4-5) - Cre scendo bevocht een prachtig ge lijkspel tegen het eveneens nog on geslagen DKC, dat met 3-0 een voorbeeldige start kende. Halver wege was het hardwerkende Cre scendo echter al voor op de ploeg uit Delft, die vervolgens in de tweede helft weer de leiding nam (8-5). Piet L'Ami (4), Louis Kok (2), Ria Baak (2), Leny Kok en Benno Baak scoorden. Tempo-Fiks 8-9 (1-6) - Tegen het steeds verder terugzakkende Tempo had het nog niet eerder in actie genomen Fiks zich geen be tere start kunnen wensen. Binnen enkele minuten was het al 0-4 en dan is het tegen een club als Tempo in de huidige vorm een bekeken zaak. Via 1-6 halverwege werd het tenslotte nog 6-9. Marieke Vreeken (2), Dirk Elzinga (2), Agda Mulder (3), Herma Tobé en Cees v d Mey scoorden. Jodan Boys-Fluks 8-11 (4-5) - In Gouda bleef een sterker Fluks ge makkelijk ongeslagen, al was er bij de rust nog niets zeken Even na rust leidde Jodan Boys zelfs even (6-5), maar daarna drukte Fluks het verschil in cijfers uit: 6-11 waarna Jodan Boys de nederlaag een draaglijker aanzien kon geven. Doelpunten: Frank Dijkstra (4), Jan Verloop (2), Kees Imthorn (2), Peter v d Berg (2) en Ditte v. d. Meulen. WIM VAN VLIET Dik Onderwater heeft gescoord voor Fides Pacta: Flip van Meygaarden juicht AMSTERDAM - Triest en treurig, beschamend zelfs, dat zijn passende benamingen voor het zaterdagavond in de goed beaette Amsterdamse Apollohal gespeelde eredivi sieduel bezette Delta Lloyd Amsterdam en Mercasol Lei den. Het aantal Leidse supporters dat het advies gaf deze ruimte daarom maar onbeschreven te laten was dan ook niet te tellen. Het tekende de diepe ontgooch eling van de vele Leidenaars na af loop van het terecht met veel span ning tegemoet geziene treffen met DL Amsterdam, dat voor hun favo rieten een vreselijk pak slag in hield: 94-71. Eenzijdig Ook de neutrale toeschouwers (on der wie bondscoach Jan Jan broers en de toekomstige Leiden-speler Roy Leysner) en zelfs het Amster damse publiek dat Delta Lloyd voor het eerst sinds lange tijd weer eens zag winnen, toonden teleur stelling. Iedereen verwachtte een spannende wedstrijd, gespeeld door twee volledig tegen elkaar op gewassen teams. Wat men echter te zien kreeg was een eenzijdig duel, dat al vanaf het beginsignaal werd beheerst door een superieur DL Amsterdam. Bewaker Leiden had geen poot om op te staan. De Amsterdamse Amerikaan Al Davis (18 punten) schitterde als constante bewaker van Greg Bell, die opnieuw hevig teleurstelde en pas in zijn spel kwam toen de wed strijd al was beslist en Davis onder donderend applaus aan het einde van de tweede helft naar de kant werd gehaald. Bell (3(1 pnt.) laat het de laatste wedstrijden afweten ook al scoort hij dan zijn normale aantal punten. Bell stond trouwens niet al leen. Het spelverdelersduo Hoek- sema-De Jong was kansloos tegen Edwin van der Hart, Ton Neder- hoed en Wiebe Gorter. Kansloos omdat de Amsterdammers meer in itiatief toonden, meet lef hadden en wilden winnen. Leiden was al ver slagen voordat de toegangsdeur tot de Apollohal was gepasseerd. Geen greintje zelfvertrouwen straalde van de ploeg Er was geen spaander over van het team dat met open vi zier en onverschrokken eerder dit seizoen de strijd aanbond met Re mington, Pioneer Punch en juist ook Delta Lloyd. Peter Paulides bleef onmachtig. Benjamin Ruijse- naars kwam kracht en lengte te kort, Peter Kop wandelde doelloos over het veld, Eric Berendsen kreeg geen steun en Peter-Paul Maassen miste de tijd om in zijn spel te ko men. Alleen Vic Bartolome bleef zichzelf. Spelverdeler Vic Bartolome, waarop Bert Kragtwijk zich al snel stukliep, durfde het gevecht met Hank Smith en Nico Boots wel aan, maar de lange Amerikaan stond op een zame hoogte. Hij maakte zijn pun ten (26), plukte zijn rebounds en vond zichzelf af en toe zelfs op de plaats van spelverdeler omdat zijn teamgenoten ook dat niét meer konden tegen het agressieve Am sterdam. De ergernis over de gang zan zaken was Bartolome aan te zien, zeker toen hij na rust enkele malen door Nico Boots (nota bene door hem en coach Hennie Blom bij Lions opge leid) kansloos met een fraai hoek- schot werd gepasseerd omdat Bar tolome onder het bord geen enkele steun kreeg. Niet van Kop, ook niet van Bell. Nico Boots scoorde 16 punten, meer dan alle Nederlandse spelers van Leiden samen produ ceerden. eindstand. Een totale afgang van en voor Mercasol Leiden. Het damesteam van Leiden keek in Amsterdam tegen het zwakke US bij rust tegen een 18-12 achter stand aan, maar kon vooral door Goed schot toedoen van Els Vijfwinkel 12 pnt.) na rust via 21-31 bij 28-33 de ma gere zege binnenhalen. DL Amsterdam was mentaal sterk, beschikte over een goed schot en bleef overeind in de rebound, steu nend op de inbreng van Smith (24 pnt.), Davis en Boots. Leiden werd dan ook al snel op een achterstand gezet (16-9), die bij rustal 14 punten bedroeg: 46-32. De hoop van de toeschouwers dat het na de hervatting traditiege trouw beter zou gaan met Leiden werd al snel de bodem ingeslagen. Leiden was en bleef kansloos en DL-coach Steve Powell kon al zijn spelers inzetten, een lang verbeide luxe. Toen de voorsprong was op gelopen tot 28 punten (83-55) ging DL verder zonder Amerikanen, hetgeen resulteerde in een 94-71 Huzarenstuk Bij de regionale jeugd leverde het team van Leiderdorp een huzaren stukje door in Delft bij DAS een in de eerste helft opgelopen achter stand van 21 punten teniet te doen: 75-84. Mercasol Leiden zag met uit zondering van Lovink, die een ju weel van een kans miste, alle spe lers scoren tegen Aamoudse Ba- rendrecht: 86-73 (rust 32-33). Cor- nelissens 21, Baars 16, Mieloo 14. De Bruin 13. Het meisjesteam van Leiden verloor van Bosch Eagles. HANS JACOBS

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 18