'Durf VanUVSbeloond met overwinning "Grillig" LDWS naar 2-2 Kostbare zege van Teylingen Lngdnnnm geklopt bij VELO Roodenburg zet jacht op de koplopers weer in Sterk aanvallend LFC verijdelt aanslag van HYY op koppositie MAANDAG 29 NOVEMBER 197fi SPORT LEIDEN - Of de 2-2 nu wel of niet terecht was, over één feit moest iedere toe schouwer het na af loop van het duel LDWS-DHC gister middag eens zyn. LDWS is een bijzon der grillige ploeg, die juist tegen de leider van de tweede klasse A een helft in beste vorm stak. De Leide- naars werkten tot tweemaal toe een ach terstand weg en toon den een portie werk lust, zoals nog niet eerder dit seizoen. Na tuurlijk, een wedstrijd tegen een lijstaan voerder zal meer in spireren, maar dat de ploeg zich zo kon her stellen na een hulpe loze eerste helft dwong bewondering af. In de eerste periode immers was LDWS volledig overklast. Het mocht dan ook een wonder heten dat de pauze-achterstan d beperkt was gebleven tot 0-1. Legio kansen waren voor de Delftse koploper vermorst Al leen Sjef de Poorter had de betrouwbare doelman Wim de Vis ser eenmaal kunnen passeren. Het bleek voor LDWS de inspi- ratiebron om na de rust sterk terug .te ko men. Voetballend in de favoriete richting (naar de kantine toe) werd de stand door de plotseling strijdlustige Leidenaars binnen tien minuten rechtge trokken. Spits PinaS werd binnen de lijnen van het Delftse straf* schopgebied onderuit gehaald en de bijbeho rende strafschop werd door Cees de Roode onberispelijk benut. LDWS kreeg het daarna nog een pe riode lang moeilyk. De wissel Cees de Roode-Bart van der Weiden om "veilig heidsredenen" (De Roode had teveel overtredingen ge maakt), wekte onrust in de Leidse gelede ren. DHC profiteerde, opnieuw via De Poor ter, van de organisato rische moeilijkheden. LDWS toonde echter over een sterke menta liteit te beschikken. Vijf minuten voor het einde schoot Paul Wetselaar zijn ploeg voor de tweede keer naast DHC: 2-2. ROB ONDERWATER SASSENHEIM - Nu de donkere dagen voor Sinterklaas zijn aan gebroken breekt er voor Teylingen einde lijk weer een (schraal) zonnetje door. Gis termiddag werkte Teylingen zich door een 2-1 zege op het in de tweede klasse A troosteloos onderaan bengelende RKAW weer iets in de richting van de middenmoot. Veel schoot de forma tie van trainer Koster er nu ook weer niet mee op, omdat ook de "concurrentie" pun ten binnen haalde. De grote winst van het duel moet dan ook worden gevonden in het herwinnen van het zelfvertrouwen, dat na de magere resultaten van de laatste weken een flinke knak had opgelopen. Kosten "De laatste weken kwam er de klad in doordat wij met een behoorlijke dosis pech te kampen kregen. In adequate scheidsrech ters kruisten vaak c pad. Door deze zege heeft Teylingen zich zelf misschien weer te ruggevonden". Toch zal Koster er goed aan doen niet te veel waarde te hechten aan de kostbare zege. Daarvoor waren de omstandigheden te miserabel. Bovendien kreeg RKAW na de hervatting volop de gelegenheid, meestal via gevaarlijke aanval len over de rechter vleugel, waar Leo Hakkaart vaak goed doorbrak, om de ach terstand weg te wer ken. Zoals in de tiende minuut na de rust bij voorbeeld, toen v.d. Sluis dankzij Hak kaart vogelvrij voor doelman v.d. Zwaan kon opduiken, maar naast schoot. Aanvan kelijk leek Teylingen een gemakkelijke middag tegemoet te gaan, vooral toen Piet Hoogervorst na voor bereidend werk van Peter v.d. Vlugt voor 1-0 zorgde. RKAW toonde zich echter de evenknie van Teylin gen en kwam na 17 minuten via Bert v.d. Sluis op 1-1, nadat doelman v.d. Zwaan een kogel van Blaser niet had kunnen pak ken. In de tweede helft zorgde Hennie Zoet met een knappe actie uit een voorzet van Pe ter van Rijn voor de winst. Dat RKAW meer verdiende kon Teylingen niet zo veel schelen. Koster "Ik hoop dat na deze zege er weer betere tijden aanbreken". Ron POLANE WATERINGEN Wind en regen hebben gisteren het gezicht van de wedstrijd tus sen Lugdunum en VELO bepaald. Daar bij werd het spel van Lugdunum nog nade lig beïnvloed door de afwezigheid van Leo Redel en Gijs Collé. Beiden kampen met een hardnekkige lies blessure. Het Lugdunum-bestuur overweegt nu de hulp van ex-masseur Salo Muller in te roepen Tegen VELO waren Jeroen van Egmondt en Wim Oppelaar hun vervangers. Beide speelden verdienste lijk, maar vóoral de snelheid in wend baarheid van Gijs Collé werd gisteren gemist. Jaap Schild- thuyzen, die slechts sporadisch hulp kreeg van Jan Pijnakker, moest het in de front linie nu bijna geheel zelf doen. Gevolg was dat Lugdunum giste- ren niet tot scoren kon komen. VELO daaren tegen wel, zij het slechts eenmaal, zodat de Leidenaars met een 1-0 verlies naar huis moesten gaan. Dat die uitslag een tegenvaller was voor het team van trainer Lenz staat als een paal boven water. Negentig minuten voetballen, keihard werken en dan toch nog verlie zen. Natuurlijk was de wind debet aan de vele foutief verzonden pas ses. Geen enkele pass van Lugdunum kwam op de juiste plaats te recht. Met name Henk de Cler verkeek zich in de eerste helft op de stormachtige wind, die de meest grillige curven in de baan van de bal legde. Het voet ballen vanuit de ver dediging ging dan ook voor Lugdunum in de eerste helft niet op. VELO, dat de wind in de tweede rondgang in de rug had, vond snel een oplossing voor de ongunstige omstan digheden. Met kort spel werden de snelle spitsen in stelling ge bracht. De gebroeders Nederpelt en Peter Zwinkels konden dan met hun gave techniek de Leidse verdediging op het verkeerde been zetten en kansrijke si tuaties scheppen. Een corner van Sjaac Ne derpelt bracht hal verwege de eerste helft zoveel verwar ring bij de Leidenaars, dat het Zwinkels weinig moeite kostte de bal in het doel te decoreren PAPENDRECHT - De wed strijd Papendrecht-Blauw Zwart heeft een verdiende 2-0 overwinning voor Papend- recht opgeleverd. In deze er barmelijk slechte wedstrijd viel de beslissing al in de eer ste helft door fouten in de de fensie van Blauw-Zwart. Blauw-Zwart zag een kans verprutst door Pieter Donath, die alleen verscheen voor doelman Romljn en even later kogelde Frank Kar remans naast In de 34ste minuut ont stond een misverstand in de defensie van Blauw-Zwart dat Junte van Papendrecht af strafte: 1-0. Het tweede doel punt werd in de 43ste minuut gemaakt na een dieptepass van Bergsma op Frans Lutjeboer die uit een bijna onmogelijke hoek raak schoot Henk v.d. Zwan van Randstad Sport lijkt hier dicht bij een doelpunt. DOCOS-doelman Burghouwt bezweert echter het gevaar. ROTTERDAM - Voldaan glibberde Roodenburg- trainer Pieter Versteegh door de modder van het HOV-veld terug naar de kleedkamer. "Zo", wreef hij zich in de handen, "die twee punten pakken ze ons niet meer af. En het kunnen wel eens heel be langrijke punten zijn ook, want hier win je niet zo gemakkelijk. Maar je ziet het als ik een complete ploeg het veld in kan sturen hoeven we voor nie mand bang te zijn, ook niet in uit-wedstnjden. Uit erst vervelend dat ik binnenkort Ooyendijk en Ver- kuylen weer moet missen in verband met schorsin gen. Ben je op de goede weg, krijg je dit weer. Maar voorlopig zijn deze twee punten binnen, dat scheelt." Na de onverwachte nederlaag tegen HION is Rood enburg, via een minieme maar importante 0-1 overwinning op een andere Rotterdamse club HOV, weer op jacht naar de koplopers in de eerste klasse B. Van die koplopers maakte Olympia een hele en Neptunus en Wilhelmus een halve misstap. Gevolg is, dat Roodenburg langzaam aan weer dichterbij kruipt en zelfs erg goede uitzichten op het verove ren van de toppositie krijgt, als volgende week uit van Zwijndrecht wordt gewonnen en de week daarop lijstaanvoerder Neptunus op eigen veld be dwongen kan worden. Roodenburg mag daartoe in staat geacht worden. Zeker nu Versteegh weer kan beschikken over middenvelder Reinier Verkuylen, die eindelijk zijn opwachting in het eerste team maakte, na een tijd lang in het tweede ekftal ver toefd te hebben. Ook al omdat "nieuwkomers" als Ligtvoet en Holverda zich inmiddels volledig inge past hebben, terwijl John de Wetering met de week sterker gaat draaien. Daarnaast heeft Versteegh ook Hans Hannaart ach ter de hand. Tegen HOV zat de getructe Hannaart nog licht geblesseerd op de reservebank, maar eenmaal hersteld is Hannaart natuurlijk een meer dan verdienstelijke wisselseler. Kortom Rooden burg is compleet en HOV heeft aan den lijve moeten ondervinden wat dat betekent. Deelden de Leide naars in de eerste helft al wat speldeprikjes uit in de vorm van schoten van Holverda, Ooyendijk en Ligtvoet; na de pauze kwam Roodenburg dikwijls massaal en gevaarlijk opzette. Die agressiviteit viel weg na de treffer van De Wetering in de twintigste minuut. Holverda liet een knappe voorzet los en met een soepele voetbeweging transporteerde John de Wetering de bal schitterend ineens door daar het net 0-1. De ploeg van Versteegh trok zich toen te rug om eigen helft, helft, het initaitief aan de Rot terdammers latend. Het "kat en muis-spelletje" dat Roodenburg zo goed beheerst ging nu evenwel niet op. De technisch vaardige Leidenaars zagen op het door de regen inmiddels moddervet geworden veld geen kans de bal rond te tikken en de opdringende HOV'ers uit te spelen via een snelle counter. In de spekgladde bagger kwamen de combinaties niet van de grond. HOV deed het beter. Met lange trap pen boekten de Rotterdammers veel terreinwinst en door de onoverzichtelijke modderballetten voor Van Berge Henegouwen zagen de ongecoördi neerde aanvallen er soms gevaarlijk uit. De lange Leidse doelman bleef de situatie evenwel meester al moest hij tweemaal te hulp worden gesneld door verdediger Montagne. Ondanks het nadrukkelijke, maar volledig van fantasie gespeende HOV- offensief kreeg Roodenburg nog de beste kansen op een treffer. Ooyendijk stuitteechter op de doelman en De Wetering schoot juist naast. De vóór de wed strijd al op het scorebord prijkende 0-1 bleef zo doende intact. AAD VAN KAAM r ptt\pm tnrc 1ri 1L nonmiortcar/l nv\ b--.,ii__ j mpn maar rlp wiiyp waarna Hp 1.1 LEIDEN - UVS heeft de keuze be paald. Het dilemma waarvoor de Leidse amateurhoofdklasser zich na drie achtereenvolgende neder lagen gesteld zag, lijkt voorlopig opgelost. Weliswaar nam trainer Gérard Désar na het duel tegen Elinkwijk ook zelf de nodige voor zichtigheid in acht ("We zijn er na tuurlijk nog lang niet"), maar zijn ploeg had door een 2-1 zege ten minste weer eens een keer het zo zwaar geschonden zelfvertrouwen kunnen opvijzelen. Collectief en individueel. Het sterk gewijzigde elftal besefte gister middag weer eens waarom het in het voetbal allemaal gaat en alle in terne wijzigingen en verschuivin gen bleken zonder uitzondering re delijk uit te pakken. Dat waren er nogal wat, nu UVS bewust gekozen heeft voor "meer risico" en hogere uitslagen en het doelloze voetbal heeft laten varen. Laatste man in de defensie was nu Fred Filippo, die in zijn rol als vrije verdediger herhaaldelijk aan het front te vinden was, daarmee de te rugkeer van de durf typerend. Voorstopper in zijn plaats is Will Henskens geworden, even be trouwbaar in het hart van de verde diging als op de vleugel, waar Henk Zandbergen redelijk in de basisop stelling debuteerde. Ook verder naar voren had Désar succesvolle wissels toegepast. Jan Verver scoorde in zijn nieuwe rol als vleu gelspits direct tweemaal, Frits v.d. Heiden bleek als puntspeler niet al leen een bikkelaar, maar ook nog een tactisch goede voetballer. Geprojecteerd op zijn prestaties het verleden lijkt dat een ironische opmerking. Zo is die niet bedoeld. V.d. Heiden kwam er vroeger als hangende vleugelspeler echter zel den zo goed uit als gistermiddag in het centrum, wat waarschijnlijk nog meer opgaat voor Verver. In de punt van die aanval was die speler veel te veel afhankelijk van ande ren. Daar ook werd hij tenslotte de dupe van het vormverlies van zijn nu gepasseerde partner Piet van Putten. Verver liep zichzelf voor heen vaak in de weg; op de flank Betekende het van de voorlijn verschafte hij zich gelijkheden die krachten vreet zonder dat het iemand opvalt. De jonge Van Goo- zen leek ver voor het einde van de partij dan ook al uitgespeeld. Het was mede het gevolg van de agres sieve speelwijze van UVS dat bij balverlies al erg vroeg begon te sto ren. Juist die felheid overdonderde het door schorsingen en blessures gehandicapte Elinkwijk in de be ginfase zodanig dat UVS zich de beste kansen kon scheppen, door dat er eindelijk ook weer eens 'diepte" in het spel werd gebracht. de mo- al een ongekende door zijn grote loopvermogen weelde, het eerst doelpunt van Jan dikwijls de ruimte die hij nodig Verver was van pure klasse. Na e heeft. Hij heeft daar geen last dubbele bewakers en van opko mende spelers die hij zelden hoekschop van Lagendijk maakte Verver zich in de 20ste minuut knap vrij om de bal diagonaal r rang verleende. Tegen Elinkwijk de verste hoge hoek te sturen. Wel kreeg Verver bovendien onver- zou Elinkwijk in het gezien de wacht veel gelegenheid de bal aan naargeestige omstandigheden re- te nemen omdat zijn tegenstander delijke duel op gelijke hoogte ko- Hedde Block (van origine midden velder), maar niet kon wennen aan zijn rol als vleugelverdediger. Ver ver profiteerde daarvan met twee doelpunten, waarvan de eerste zo uit de etalage van een voetbaljuwe lier had kunnen komen. De enige die op het oog de dupe lijkt te wor den van het nieuwe gezicht van UVS (geheel in het rood gestoken, als om de radicale ommezwaai ook in de kleding uit te drukken), is Paul van Goozen. Voor hem is de ondankbare taak weggelegd het vuile voorhoede- werk op te knappen. De arbeid zonder bal, die weinig ruimte laat eigen creatieve inbreng e HANDBAL - Nederland heeft na overwinningen op België en Enge land met 19-19 gelijk gespeeld tegen mede-koploper Portugal in groep I van de voorronden van het wereldkampioenschap zaalhand bal. De Nederlanders komen nu met de Portugezen, Zwitsers en Finnen uit in de eindronde van het C-toernooi om de wereldbeker. r de wijze waarop de 1-1 zo'n tien "minuten na de pauze tot stand kwam was typerend voor het gebrek aan slagvaardigheid van de Utrechtse ploeg. De bal moest drie keer achter elkaar worden inge schoten, voordat Ruud Comelis de doorlopende schietoefeningen eindelijk doeltreffend besloot. Op rdat moment leek UVS toch weer 'een periode lang "rijp voor de slachtbank" zoals Elinkwijk- trainer Hans Hol opmerkte. Elin kwijk immers, had inmiddels een zelfde felheid door het spel ge mengd als de opponent en het Leidse uitverdedigen was in die fase bepaald niet al te best. Anders dan voorheen liet UVS zich daar door mentaal echter niet van de wijs brengen, al werd de Leidse ploeg bij het rechten van de rug wel geholpen door Elinkwijk-doelman van Soesbergen. Een keeper die eenmaal ver zijn doel uitkwam om Van Seggelen het 'oppikken' van een verdwaalde bal te beletten. Na een botsing met die speler zag de naar zijn doel terughinkende doel man de bal over zich heen vliegen naar de tweede paal waar Jan Ver ver klaarstond om de magistrale voorzet passend te belonen: 2-1. Elinkwijk, met invaller-doelman Van Ieperen, kwam daarna nog wel een paar keer gevaarlijk door (evenals UVS trouwens), maar tot treffers leidde dat niet meer. Wél tot de uitspraak van Désar dat UVS "er nog lang niet is, want het had ook 3-3 of 4-4 kunnen zijn, maar dit is in ieder geval een stimulans. Het was nodig ook." Het "juweeltje" van Jan Verver (links) in beeld. Elinkwijk-doelman Van Soesbergen is volmaakt kansloos gPQPgPPPPPOOOOOPOPOgggOOOODOOOOOOOOOOOOOOOOOQQOOOPgPPPPPgggPP PXgJU-P-P-g.g-PAPJULBJLPABAP-P-PXPJUlg..P.a.aJLP-B.y.9.B.9.P.B.P.Q.g.g-P.9-P.g gaPPPPQPPBPgppQ9POOOQOgOOOOQPOPPOOQgOPPOOOOgBBBPPg0PPgg9PPPQPPQ0P9g OEGSTGEEST - De aanval lende Lisse-middenvelder Harrie v. d. Zwet had het in de loop van de week aange kondigd. De kentering in de resultaten van SC Lisse zou niet lang meer op zich laten wachten. Die ommekeer zou zich misschien al tegen UDO openbaren. Dat is er niet van gekomen. UDO-Lisse werd 1-1, maar wel moet geconsta teerd worden dat de Lissenaren nog steeds in de lift zitten. Het is nu alleen nog maar wachten op de werkelijke resultaten. Nog een opmerkelijke kantteke ning bij UDO-Lisse: De Oegstgees- tenaren verkeren in de "omgekeer de" positie. Na een redelijk goede competitiestart dreigt UDO steeds verder af te zakken, zowel wat be treft de stand op de ranglijst als in hun vertoond veldspel. Juist in deze fasen waarin beide ploegen verkeren ontmoetten zij elkaar en dat maakte UDO-Lisse interessant. Lisse startte met windvoordeel en zette UDO vooral het eerste kwar tier onder flinke druk. Schuiven Doelman Cees v. Rijn beperkte toen de schade met enkele voortref felijke reddingen, tot één goal van Lisse, al kreeg hij drie maal "hulp" van het houtwerk. Na twee minu ten al ramde de bal na een inzet van Gerard Koomen de rechterpaal, wat later verkeek v. Rijn zich op een hoge bal waarna deze wederom op de paal terecht kwam en dezelfde paal stond een treffer in de weg toen v. Rijn mistastte op een schui ver van TTieo Boot. Tussen al deze taferelen door had Gerard Koomen na een klein kwartiertje de stand op 0-1 weten te brengen na een doel- worsteling. UDO, dat op het mid denveld een zwakke dag meemaak te, kon in de eerste helft slechts bo gen op een gevaarlijke kopstoot van Manuputty. In de tweede helft had UDO de natuurverschijnselen mee en waren de rollen omgedraaid hoewel Lisse er een aantal malen bijzonder knap uit kwam. Ook het offensief van UDO leverde een goal op: na een dieptepass van Manu putty verlengde Cor Strijk de bal onhoudbaar voor Kortekaas. Daar voor illustreerde Hennie v. Eeuwijk iets in het Voorschotense moreel. DOCOS drong in de slotperiode zelfs nog stevig aan waarna, Frans Smits de Leidse ploeg op gelijke hoogte bracht, opnieuw na een vermeend geval van buitenspel. LFC-HW 3-2 - LFC-oefenmeester Melbi Raboen had weinig trek in een gelijkspel op eigen veld in de topper tegen het Haagse HW. Dat bleek in twee gevallen wel over duidelijk. Raboen was toen zelfs bereid om van 4-3-3 over te stappen naar 4-2-4.. Na negentig minuten voetbal bleek dat de ingrepen goed waren uitgepakt getuige de 3-2 winst. De eerste ingreep was nodig omdat HW al na twee minuten de leiding nam. Keeper Groenendijk was bij een uittrap met zijn armen buiten het strafschopgebied geko men en de daaruit resulterende vrije schop schoof Lex v. d. Gun zeer beheerst in. Dat was voor LFC het sein om sterk aanvallend te gaan spelen. Daarbij moest het Haagse speltype niet onderschat worden want elke vorm van balbe zit betekende aanvankelijk een lange haal naar voren. LFC over donderde zijn tegenstander echter zodanig, dat de Hagenaars daar na derhand niet meer aan toe kwamen. Na enkele kansen voor Cock v. Weerlee en Aad Neuteboom kon René Holswilder in de twintigste minuut de gelijkmaker laten note ren. Raboen: „In de rust heb ik de jongens er met nadruk op gewezen om HW beslist niet te laten komen want dan ga je onherroepelijk de boot in. HW speelt met die lange ballen. Het leek ons het beste over de vleugels aan te vallen. Dan ont wijk je dat middenveld". Aad Neu teboom scoorde al vrij spoedig 2-1 en in dezelfde minuut doelpuntte opnieuw Lex v. d. Gun: 2-2. De zelfde uitgangsstelling voor LFC dus: Vobr de tweede maal zette LFC een vernietigend offensief in. Henk Spies groeide uit tot de uit blinker. De anders zo gevaarlijke Menso v. Meurs had hij in zijn zak en hij kwam veelvuldig mee op. Een sublieme actie van Koos Be- kooy betekende 3-2 waarna Be- kooy de bal zelf nog eenmaal over keeper Woerman heen op de lat kopte. HERBERT POLANE Doelman Zonneveld grijpt in bij een massale ter Anneveld, Manuputty en Witteman (v.l.n.r.) kijken toe. met een kopbal op de lat hoeveel risico UDO moest nemen om tens lotte toch nog aan de gelijkmaker te komen. Verdiend, dat wel, maar Lisse had bewezen dat het op de onderste plaatsen van de ranglijst niet thuishoort. Randstad Sport-DOCOS 2-2- Een keihard knokkend DOCOS heeft met grote krachtsinspanning toch nog een gelijkspel uit het vuur we ten te slepen. De Leidenaars speel den één helft met tien man, omdat vlak voor rust Rob Aniba, uitgere kend de minst agressieve, of beter gezegd, de zachtmoedigste speler van de tweeëntwintig, eruit was ge stuurd door arbiter v. Dorp wegens natrappen. DOCOS echter werd wel bijzonder flink geruggesteund door enkele arbitrale fouten. Beide DOCOS-goals ontstonden uit bui tenspelposities. Toch was het ver kregen gelijkspel zeker niet onver diend, omdat er voor was gewerkt en Randstad Sport verzuimde de veld meerderheid uit te buiten. In de eerste helft, toen de Voorscho tenaren de wind in de rug hadden, werd er bijzonder weinig geschoten vanuit de tweede lijn. Wel viel Randstad voortdurend aan, maar het werkelijke gevaar ontbrak toch voor doelman Hans Burghouwt. Een uitval na een minuut of twintig bracht Rob Aniba vrij voor Pothof, mede dankzij het niet reageren van Gé Devilee, die meende dat de grensrechter wel zou vlaggen voor buitenspel. Dat gebeurde niet en Aniba scoorde heel gemakkelijk 0-1. In de loop van die eerste helft bleek overduidelijk de speelwijze van DOCOS. De ploeg sloot zich op, maar de razendsnelle uitvallen brachten zo nu en dan paniek. Zo ook bij Rob Ipenburg die eenmaal de doorgebroken Sjaak Rietbergen bij het shirtje moest grijpen. Toch had Randstad succes. Na een half uur bracht Henk v.d. Zwan John Schoenmaker in stelling die raak knalde: 1-1. Na rust tornde DOCOS met tien man tegen Randstad op, met de sterke wind in de rug. De nummerieke minderheid bleek van meer invloed te zijn dan het wind- voordeel want Henk v.d. Zwan bracht Randstad Sport al snel op een 2-1 voorsprong en bleef aan dringen. Zowel Loek Helder als v.d. Zwan kregen daarna nog fraaie kansen op een derde goal. Toen Lamberts er om onbegrijpelijke re denen vrijwillig uitging, knapte er

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15