Zware last voor Avanti in duel met Tempo T. Geloogd Massief Eiken Amstel Gold Race: eerste categorie Meubelfabriek Oisterwijk Maatstaf voor ekonomie. Organisatoren van Grand Prix in vereniging Vriesekoop: „Ik denk dat we verliezen Christ v.d. Smissen toont mentaliteit bij EK bandstoten QC1TIZEN de Meubelmakers sist het zuiden des lands VRIJDAG 26 NOVEMBER 1976 SPORT PAGINA 19 ADVERTENTIE Bettine Vriesekoop (Avanti): „Als we winnen hebben we in singsduel tegen Delta Lloyd echt wel een kans". BOTTROP - Het was de vraag of Christ van der Smissen een drei gende vorm-crisis kon af wenden. Tot veler verrassing was er enige weken geleden in Amersfoort (EK vijf kamp landenteams) sprake van een enorm vormverlies van de Ne derlandse en Europese kampioen bandstoten. In het Westduitse Bot trop zal Van der Smissen moeten bewijzen dat die inzinking tijdelijk In die eerste ronde van het toernooi om de Europese titel bandstoten kon de Brabander dat nog niet. Het begin van zijn partij tegen Günther Siebert, een zeer middelmatige bil jarter, deed zelfs geloven dat er bij Van der Smissen zo waar sprake was van een complete terugval. Niets liikte maar hij won toch, dankzij zijn mentaliteit Het gaf hem zo'n opkikker dat in de eerste avondpartij alles gesmeerd liep. Hij ging in slechts acht beurten langs Dufetelle. HAZERSWOUDE - De spanning in de nationale tafelten- niscompetitie is dit weekeinde te snijden. Nu morgen de laatste ronde gespeeld wordt, is de kampioen bij de dames nog steeds niet bekend. Grootste kanshebbers op de land stitel zijn het Amsterdamse Delta Lloyd en het Hazers- woudse Avanti. Avanti, dat samen met Delta Lloyd de ranglijst aanvoert, krijgt het het, zwaarst. In Hazerswoude komt Tempo Team, met in hun midden natio naal kampioene Sonja Heltzel, op bezoek. Voor de aanvang van de competitie was Tempo Team de gedoodverfde kampioen maar o.a. door een blessure van Sonja Heltzel hebben de Amsterdamsen hun favorie- tenrol moeten afstaan. Tempo Team, dat vorige week Delta Lloyd be dwong (5-5), waardoor Avanti toch weer kansrijk werd, staat nu twee punten achter op de thee koplopers en is derhalve zo goed als zeker uitgeschakeld. Tempo Team mag dan wel in staat worden geacht om Avanti te kloppen, Delta Lloyd zal zich tegen Tanaka zeker niet laten verrassen. Ook al niet omdat Jolanda Noordam bij Tanaka verstek zal moeten laten gaan vanwege een blessure. Zware last Delta Lloyd is volgens de kansberekeningen dus goed voor winst op Tanaka. Dat legt meteen een zware last op Avanti, dat nu van Tempo Tean moet winnen om tenminste aan een beslissingsduel toe te komen. Bettine Vriesekoop (15), die in de competitie alleen van de Engelse Judy Williams een keer verloor, weet dat het moeilijk wordt „Ik denk dat we verliezen. Niet te pessimistisch te zijn, maar omdat Tempo Team waar schijnlijk te sterk is. Als we winnen, dan zou dat tenminste een hele grote verrassing zijn." De sterkste Avanti-speelster, die Sonja Heltzel na haar blessure uit het nationale team verdrongen lijkt te hebben, wijst op de goede vorm waarin Marian van der Vliet van Tempo Team op dit moment verkeert. Van haar verwacht de Hazerswoudse dan ook veel: „Ik denk dat ik met Van der Vliet meer moeite zal hebben dan met Heltzel. Nee, van een onderlinge rivaliteit met Sonja heb ik tot nu toe niets gemerkt. Dus geloof ik niet dat dat een prestigestrijd zal worden." Scheurtje Behalve de goede vorm ven Tempo Team, die verder Mieke Arnzt in de strijd brengt, kent Avanti ook nog zorg omtrent Briggitte Kooter, die een aantal weken terug een scheurtje in het sleutelbeen opliep bij een brom fietsongeval. Kooter moest daardoor in de twee voorgaande wedstrijden verstek laten gaan. Bettine: „Ze is al weer sinds anderhalve week in training. Als ze goed speelt zullen we zeker een kans hebben om te winnen. Maar hoe het allemaal gaat lopen is moeilijk te zeggen." Kans Wanneer Avanti, dat het ook voor de insiders dit jaar voortreffelijk doet tegen de gesponsorde grootmachten, er in slaagt om Tempo Team te kloppen, dan volgt een beslissingsduel met Delta Lloyd. „En dan heb- beb we echt wel een kans", aldus Bettine Vriesekoop. „Dan vervalt namelijk het Dubbel. Als ik er dan drie zou winnen, dan moeten er tegen de zusjes Van Moorst toch twee punten te pakken zijn". WIM VAN WANROOY De nieuwe Mercedes serie is niet goedkoop in aanschaf. Maar wel uiterst ekonomisch in gebruik. Want, wie ekonomische maatstaven Geheel nieuw uitlaatsysteem voor minder uitlaat' geruis en een langere levensduur. aan het autorijden aanlegt, mag zich niet beperken tot de aanschafprijs alleen. Ook onderhoudskosten,brandstofkosten, afschrijving en inruilwaarde dienen in de berekening betrokken te worden. En dan blijkt onomstotelijk de grote ekonomische waarde van een Mercedes. Kijk maar eens naar de altijd hoge inruilwaarde, die zich laat vertalen in uiterst lage jaarlijkse afschrijvingen. Kombineer dat met de lage onderhoudskosten, die uw Mercedes-dealer u dank zij efficiency en vakmanschap kan bieden. Het resultaat is dan duidelijk: verrassend lage kosten per km. En is dat niet de enig juiste maatstaf voor de ekono mie van een auto? Mercedes-Benz De maatstaf waarmee andere auto's worden vergeleken. B.V. L.I.A.M. Leiden, Vondellaan 45, tel. 071 - 769303. Alphen a/dRijn, Gouwestraat 60a, tel. 01720 - 73344. Sasscnheim, Hoofdstraat 81, tel. 02522 -19124. GENÉVE - Het bestuur van de profsectie van de interna tionale wielerfederatie (FICP) heeft de Nederlandse klas sieker, de Amstel Gold Race, hoog genoteerd. De Gold Race (9 april, paaszaterdag) staat gerangschikt bij de klas siekers van de eerste categorie, die tellen voor de wereld beker. Een zelfde "indeling" geldt voor Milaan - San Remo, Ronde van Vlaanderen, Parijs - Roubaix, Luik - Bastena ken - Luik, Rund um den Henniger Turm, Kampioenschap van Zürich, Ronde van Piemont, Parijs - Brussel, Tours - Versailles en de Ronde van Lombardije. En passant een formidabele serie van 80 bij elkaar tikkend en tevens met zijn gemiddelde van 25 een nieuw nationaal record partijge middelde aan zijn conduitestaat toevoegend. Ook als van der Smissen daardoor weer zijn oude vorm heeft terugge vonden, blijft het uiterst twijfelach tig of hij zijn titel met succes kan verdedigen. Niemand minder dan alleskunner Raymond Ceulemans zal het grootste obstakel voor hem zijn. De wereldkampioen in deze spelsoort demonstreerde tegen zijn landgenoten Ward Kusters en Waf- fard zo'n beheersing ea souplesse dat het Van der Smissen even be nauwd om het hart moet zijn ge worden. De Nederlander stopte op een gegeven moment zelfs om Ceu lemans alle publieke aandacht te schenken toen deze een serie van 100 aan het volmaken was. De Belg zou even later op 106 stranden. Het zal Van der Smissen geheel ontbreken aan enige steun (voor zover die in het biljarten meetbaar is) van een landgenoot. Door een vergissing van de Nederlandse bond kon er geen tweede Neder lander naar Bottrop afreizen. De bond had aan Hans Vultink verge ten te vragen of hij bij een eventuele toewijzing zou meedoen. Vultink zegde af met als gevolg dat Piet Vet, LEUSDEN - Aan de finale van het Nederlands kampioenschap biljar ten ereklasse ankerkader 47/11 die van 6 tot en met 9 januari in Wychen wordt gehouden, nemen de vol gende acht spelers deel: titelhouder Hans Vultink (Groenlo), Hans Sundquest (Papend recht), Wim van Deventer (Den Haag), Piet Vet (Berkhout), Jean Bessems (Cadier en Keer), Piet Dekker (Castricum), Willy Steures (Nijmegen) en Ben Velthuis (Oldenzaal). De winnaar van de finale krijgt in ieder geval het recht om deel te nemen aan het Europees kampioenschap, dat van 17 tot en met 20 februari in Nancy (Fra) plaatsvindt. derde in het NK, zijr koffers niet meer mocht pakken. Het gevolg is echter wel dat er nu drie Belgen meespelen. Alles geheel volgens het reglement, dat wel. Maar van verhoudingen is geen sprake meer. Stand: (punten - hoogste s< srie - gemiddelde: Ceulemans 4 132 21.05 V. d. Smissen 4 80 11.76 Scherz 4 40 8.00 Muller 4 59 7.40 Wafflard 0 43 8.66 Dufetelle 0 46 7.87 Siebert 0 39 6.40 Kusters 0 33 5.90 MONACO - In Monaco is de Stich- ting World Championship Ra cing (WCR) opgericht. De WCR is de vereniging van organisatoren van Grand Prix, die meetellen voor het wereldkampioenschap in de formule-I klasse. Aangeslo ten zijn Argentinië, Spanje, Mo naco, Italië, Frankrijk, West- Duitsland en Nederland. Ook België en Oostenrijk zullen in de naaste toekomst toetreden tot de WCR. Het doel van de nieuw opgerichte organisatie is te zorgen voor een normaal verloop van de Grand Prix zonder dat zakelijke belan gen de sportieve resultaten beïn vloeden. Daarbij wordt voorna melijk bedoeld een tegenwicht te vormen voor de machtige organi satie van constructeurs, die door zijn eisen voor het komend race seizoen steeds meer op te schroe ven, het doorgaan van diverse grote prijzen op het spel heeft ge zet. De WCR heeft in Monaco als een van zijn eerste daden zijn goed keuring gegeven aan het door gaan van de Grand Prix van Ar gentinië op 6 februari van het volgend jaar in Buenos Aires. Dit gebeurde nadat oud- wereldkampioen Fangio namens de automobielclub van Argenti nië had verzekerd dat aan alle materiële en sportieve voorwaar den om de wedstrijd te verrijden, zal worden voldaan. Ook zijn binnenkort financiële ga ranties van de Argentijnse auto mobielclub te verwachten. In middels heeft de organisatie van constructeurs op een verzoek de nieuwe stichting in Parijs te ont moeten, afwijzend gereageerd. Op de lijst van renners van de eerste categorie zijn vijf Nederlanders ge plaatst, namelijk de Nederlandse kampioen Jan Raas en verder Joop Zoetemelk, Hennie Kuiper, Gerrie Knetemann en Gerben Karstens. Zij bevinden zich in gezelschap van wereldkampioen Freddy Maertens, Eddy Merckx, Willy Planckaert, Marc Demeyer, Jos Bruyere, Ro- Lotto en Toto In deze lotto vielen 19.809 prijzen. Inleg: ƒ3.490.549,-. Prijzen bed rag: 1.754.843,31. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van de lotto van week 48 van zondag 28 novem ber a.s., het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs. Tweede prijs: 4 winnaarsl die elk bruto 75.307,- ontvangen. Derde prijs: 167 winnaars, die elk bruto 2.300,- ontvangen. Vierde prijs: 8.372 winnaars, die elk 55,- ontvangen. Vijfde prijs: 11.266 winnaars, die elk 41,- ontvangen. Jackpot voor de lotto van week 48 van zondag 28 november a.s. ƒ135.427,26. In deze toto vielen 1.807 prijzen. In leg: 725.734,-. Prijzenbedrag: 344.723,65. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot van toto 48 van zondag 28 november a.s., het over ige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld'over de 2e en 3e prijs. Tweede prijs: 51 winnaars, die elk bruto 2.591,- ontvangen. Derde prijs: 1.756 winnaars, die elk 94,- ontvangen. Jackpot voor toto 48 van zondag 28 november a.s. 45.963,16,-. nald de Witte, Roger de Vlaeminck, s .ij-Godefroot, Frans Verbeeck, Michel Pollentier en Lucien van Impe (Bel), Dieter Thurau (Wdl), Augustin Tamames, Jose Pesarro- dona en Luis Ocana (Spa), Guy Si bille, Raymond Poulidor en Be rnard Thevenet (Fra), Geoff Miles (Gbr), Franco Bitossi, Felice Gi- mondi en Francesco Moser (Ita), Roger Gilson (Lux) en Roland Salm (Zwi). Renners uit vijf landen hebben het recht voor twee sponsors, te weten een in eigen land en een buiten hun landsgrens te rijden, namelijk *de profs uit Luxemburg, Zwitserland, West-Duitsland Denemarken en Portugal. Gisteren zijn in Genève de defini tieve data bekendgemaakt van de wereldkampioenschappen wiel- Duels voor reserves bij LKY Spartaan LEIDEN - LKV De Spartaan orga niseert morgen onderlinge duels voor de reserves van de vereniging. Aan deze wedstrijden (aanvang 13.30 uur in de Groenesteeg) nemen Rob Wansink, Henk Mast, Peter Keizer, Joop Marijt, Aad Koppe, Bart Zwart, Wijnand van Tongeren, Peet van Amsterdam en Sam Holswilder deel. Dat zijn gewich- theffers die zelden een kans krijgen in actie te komen, omdat De Spar taan maar met één team aan de competitie deelneemt. Om aan die onbevredigende situatie een einde te maken, zal de Leidse club vol gend seizoen twee teams inschrij- rennen voor amateurs van het ko mende jaar. Deze data zijn: 30 januari: Wereldkampioenschap veldrijden in West-Duitsland. 20 februari: Wereldkampioenschap veldrijden voor junioren in België. 10-14 juli: Wereldkampioenschap pen voor junioren op de weg en op de baan in Oostenrijk. 25 augustus-4 september Wereld kampioenschappen op de weg en op de baan in Venezuela. De Franse wielerbond heeft de geruchtmakende dopingsaffaire rond de wielrenner Dart in handen gegeven van justitie. Dit werd be sloten aan het einde van het onder zoek, dat de bond in deze onver kwikkelijke zaak heeft ingesteld. Het woord is nu aan de officier van justitie en de gendarmerie. ADVERTENTIE een miljoen gulden aan prijzen Èb* Het ongelofelijke nieuws van het elektronisch wekker-horloge: Citizen Quartz Crystron LC Alarm. Absolute precisie. Geeft kontinu de uren, minuten en sekonden. Plus de volledige funktie van een wekker Ingebouwde verlichting voor's nachts. Voor dit absolute summum van precisie- techniek in deze zeer eigentijdse vorm geving. is een prijs van f 598,50 eigenlijk nog erg voordelig. Te winnen in de Nationale Puzzeiaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven ADVERTENTIE waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.)Jtooordeindseweg 116 (I J?gs het water) tel. 01891 -4670. Ma t/m za 18 uur, vrijdagavond tot 21 uur. Ook op de St Nicolaas koopavonden di. 30 nov.,woe. 1 dec., do. 2 dec. en vrij. 3 dec. zijn wij^eopend tot 21.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19