BROOME HEERST IN RAI Lusteloze Timman geen partij voor Viktor Kortsjnoj Afdeling zegt vertrouwen op in bondsbestuur Buiten waait de wind om het huis... Wat doet Pa? i flflÉË Van der Zwet: „De kentering komt wel ff^RAD^ Rijsbergen: 1000gulden terug Jumping Amsterdam Waarom zit Frankrijk vanaf 13 november in Leiderdorp? Derby County ontslaat trainer Mackay VRIJDAG 26 NOVEMBER 1976 LEIDEN - Tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de Afdeling Leiden, vorige week maandag, hebben de clubs hun onbehagen uitgesproken over het beleid van de KNVB inzake de kwestie Burgwal. Door DOSR-voorzitter Van Duyke- ren werd een motie ingediend, die evenwel werd aangehou den totdat nadere informatie (het rapport Kastermans) van de KNVB werd verkregen. Voorzitter Dusé en de heer Van Duykeren werden gemachtigd, na het geven van die informa tie, de definitieve tekst van de motie op te maken. Dat is in middels gebeurd, aan het Bondsbestuur van de KNVB is verzocht de motie te behande len in de op 11 december te houden Bondsvergadering in Zeist. Woorden met de strek king als 'onbehagen' zijn door de heren Dusée en Van Duyke ren nadrukkelijk achterwege gelaten. De definitieve motie gaat veel verder dan de eerste versie. Het is een regelrechte motie van wantrouwen ge worden. De tekst van de Leidse motie luidt: I a. dat op grond van de ver strekte informatie geen rede nen worden gezien om akkoord te gaan met de wijze waarop de heer Burgwal werd ontheven uit zijn functie alsmede met de financiële afwikkeling van dit ontslag; b. dat er alle redenen waren tot het aanspannen van een nor male ontslagprocedure we gens weigering opdrachten van het Bondsbestuur uit te voeren cq. het tegenwerken van de uitvoering van de door Bestuur genomen besluiten; c. dat het Bondsbestuur te lichtvaardig het besluit tot ontslag heeft genomen en de financiële konsekwenties daarvan voor alle bij de KNVB aangesloten verenigingen niet voldoende heeft onderkend; d. dat het Bondsbestuur zich niet kan beroepen op hetgeen vermeld is in art. 71 lid 3 van het algemeen reglement, om dat het hier een NIET normale ontslag-procedure betreft. e. dat het niet - althans niet voor het besluit werd genomen - inwinnen van advies van de Financiële commissie als een ernstig verzuim moet worden gezien; f. dat het onbegrijpelijk is, dat het Bondsbestuur, kennis ge nomen hebbende van de reak- ties op dit besluit in de Alge mene Vergaderingen van de 20 Afdelingen van de KNVB, niet zelf het besluit nam af te tre den; II. Gezien het bovenstaande stellen genoemde verenigin gen voor het vertrouwen in dit Bondsbestuur op te zeggen. tegen Udo terugko- LISSE - Waarom SC Lisse in de derde klasse van de zondags- amatuers onderaan staat, is voor de middenvelder van die club Harry-van der Zwet ook een raadsel. „Het zit gewoon tegen. Iedere zondag werken we er keihard aan. Zelfs de training wordt serieus bijge woond", zegt Van der Zwet. Vanuit het middemveld weet de vroegere topscorer tot nog toe in de competitie geen enkele maal de keeper te passeren. Af gelopen zondag echter, in de bekerstrijd tegen het Haagse HBS (verlies met 6-4), scoorde hij driemaal. Terwijl de laatste weken ook in de zaal, waar hij voor Godyla speelt, regelmatig weer doelpunten van zijn voet komen. Is zijn goaltjesdiefin- stinct weer terug? Het zou een van de redmiddelen voor SC Lisse kunnen zijn. „Als dat zo zou kunnen zijn, dan wel vanuit de tweede lijn. Ik voel er weinig voor om weer in de spits te gaan lopen. Je staat daar maar te hangen, wachtend op een pass om daarna hard achter die bal aan te lopen. Bovendien heb ben we nu in Hennie Eeuwijk een uitstekende spits. Het kan me dan ook niet schelen of ik de doelpunten maak of dat ik de beslissende pass aflever", aldus Van der Zwet. Een door menige trainer aangevoerde oorzaak voor het slechte spel van zijn ploeg, is het feit dat één of meer spelers ook zaalvoetballen. Harry van der Zwet vindt dat geen excuus, „het komt het veldvoetbal eerder ten goede. Het is goed voor je techniek. Het tikkken en dan schieten watje in de zaal doet zie je nu in het veld terug. Maar je moet er wel van uitgaan dat het zaal voetbal een aardigheidje moet blijven", aldus de topscorer van het nog alle kans op het beker- kampioenschap van Zuid- Holland hebbende Godyla. Het feit dat zyn ploeg in de zaal meer succes heeft dan op het veld deert hem niet. Evenmin dat de zaterdagafdeling van SC Lisse en Lisser Boys in hun klasse kopposities innemen „Ach we komen er wel. Ik weet alleen niet wanneer die kente ring komt. Ergens in mijn ach terhoofd heb ik het idee dat het zondag tegen UDO gaat gebeu ren. Als we daar punten gaan pakken, zijn we weer op de oude weg terug. Het is een uit stekende kans om tegen UDO het geschonden zelfvertrouwen weer wat op te vijzelen. In onze ploeg lopen genoeg spe lers rond, de ellende is alleen dat het er nog niet uitkomt. Het zijn in ieder geval jongens die geen zin hebben om te verdedi gen, maar om aan te vallen. Nogmaals ik heb zo'n idee dat het zondag tegen UDO zal gaan lukken". WALTER OOMEN •f 'f (Papakt PARADE, de zachtere vieux) f K; migf _lii LEIDEN - De boetekwestie tussen Feyenoord en Wim Rijsbergen is opgelost. De duizend gulden die destijds van het salaris van de Leidse voetballer werden ingehouden als sanctie voor een aantal uitspraken ten aanzien van de voetbalkennis van manager Brox, zullen door de Rotterdamse club worden teruggestort. Onder voorbehoud dat zulke voorvallen in de toekomst niet vaker zul len plaatsvinden. WCS-secretaris Karei Jansen zal daartoe binnenkort nog een afsluitend gesprek hebben met Rijsbergen. "Maar dat is nog slechts een formaliteit", zegt Jansen die met het Feyenoord- bestuur besprekingen heeft gevoerd over de boetezaak. "De kwestie is op een voor beide partijen bevredigende wijze opge lost. Daarbij hebben de omstandigheden (beter werkklimaat bij Feyenoord, betere prestaties) natuurlijk meegewerkt. Mede daardoor zijn we erin geslaagd de moeilijkheden weg te nemen en zijn we gekomen tot een totale oplossing die voor beide par tijen bevredigend was. De boete is omgezet in een voorwaarde lijke". Intussen hebben Zaragoza en Valencia laten weten be langstelling te hebben voor de blonde Feyenoorder, die dagavond in Barcelona de grote uitblinker was. Wim Rijsbergen, geld terug AMSTERDAM - Oud-wereldkampioen David Broome heeft zijn stempel gedrukt op de eerste dag van Jumping Amsterdam. De 36-jarige En gelsman, die al enige jaren professional is won het eerste en het tweede onderdeel. LEEUWARDEN - De achtste partij van de tweekamp tus sen Kortsjnoj en Timman is na 33 zetten gewonnen door Kortsjnoj. De eindstand werd daardoor 5,5-2,5 in het voor deel van Kortsjnoj. In deze laatste partij, die gespeeld werd in de door de schakers gehate ochtenduren, speelde Tim man lusteloos en ongeïnspireerd. Kortsjnoj kreeg met wit na een Konings-Indische opening duide lijk voordeel. Misschien teleurges teld door het verloop van de match kon Timman niet meer de kracht vinden om een sterke verdediging op te zetten. Zijn stelling verslech terde snel en hij werd met steeds meer dreigingen geconfronteerd, die tenslotte niet meer anders wa ren af te wenden dan door een wan hopig stukoffer. Daarna besliste Kortsjnoj de partij snel. Kortsjnoj heeft deze match zeer verdiend gewonnen. Na zijn wat onzekere spel in het laatste IBM- In het eerste onderdeel kwam hij in de barrage met 24 combinaties als laatste in actie en reed met Bally Will Well onberispelijk in de beste tijd: 37,00 seconden. Dat was 0.6 se conden sneller dan de Belg Eric Wauters met Windekind. De beste Nederlander was Johan Heins, die tegenwoordig weer voor stal Zan- gersheide van Leon Melchior rijdt. Met Severn Valleys kwam Heins foutloos in 40,3 seconde rond. Hij werd daarmee vijfde. Laat op de avond won Broome ook het tweede onderdeel, dat direct op tijd werd gereden. De uit Wales af komstige ruiter bedwong het par koers met een lengte van 650 meter, 12 hindernissen en 16 sprongen met het paard Jagermeister zonder fou ten in 76,3 seconden. Slechts even kwam de eerste plaats van Broome nog in gevaar. Zijn 19-jarige land genote Debbie Johnsey was echter met Speculator (waar de kleine, blonde amazone in 1973 de Euro pese jeugdtitel mee behaalde) 0.8 seconden langzamer. Twee Neder landers kwamen zonder fouten rond. Antoon Ebben werd met Jumbo Design zesde in 85.8 secon den en Dick Wieken, een bescher meling van Leon Melchior, ein digde in anderhalve minuut als achtste. Het eerste concours hippique, waarop alle tevoren aangekon digde vedetten ook metterdaad verschijnen, moet nog worden uit gevonden. Ook de negentiende edi tie van Jumping Amsterdam, die gisteren in de RAI van start ging, heeft weer te kampen met een aan tal onvoorziene afmeldingen en co ryfeeën, die het zich kunnen ver oorloven zonder meer verstek te la ten gaan. Bijzonder teleurstellend is het ontbreken van Olympisch kampioen Alwin Schockemöhle. De kleine Westduitser heeft nog maar zelden ontbroken in Amster dam en had al tijdens de Spelen in Beaumont aan organisator Ben Arts toevertrouwd ook nu zeker weer van de partij te zullen zijn. „Maar Schockemöhle heeft weer last van zijn oude rugblessure ge kregen", aldus Arts. „Hij heeft on langs in Berlijn ook niet meegere den en moet enkele weken rust houden. We verwachten nog wel dat hij komt kijken". Maar daar heeft het publiek - gisteren al on geveer 3000 man sterk - weinig aan. Ook andere groten ontbraken op de eerste dag. Zo liet wereldkampioen Hartwig Steenken weten pas vrijdag te zul len starten en was de Amerikaanse amazone Kathy Kusner - in gesel schap van de Australiër Kevin Ba- chon - nog niet gearriveerd. „We hopen dat ze boven water komen", aldus Arts, „want de reis is al be taald". Al eerder hadden de Oos tenrijkers afgezien van startmoge lijkheden in de RAI. Wie wel naar Amsterdam was ge komen was Henk Nooren. De 2- 2-jarige Zwollenaar had er pas een toernee van acht weken door de Verenigde Staten en Canada opzit ten. „Ik heb daar behoorlijk in de prijzen gereden", aldus de oud- David Broome in actie op zijn paard Bally Will Well. Nederlands kampioen, die drie paarden (Pluco, Funest en Jager- meester) had meegenomen. „In To ronto heb ik - zij het met wat geluk - de hoogste geldprijs veroverd". Onmiddellijk dringt de vraag op of een 22-jarige ruiter, die gedurende twee maanden met drie paarden tijdens een dergelijke toernee op geldprijzen jaagt, nog als amateur kan worden beschouwd. Nooren, die in Montreal tot de deelnemers behoorde, moet toegeven: „Als het NOC me op de man af zou vragen of ik nog amateur ben kan ik daar in derdaad zo langzamerhand niet meer bevestigend op antwoorden". Nooren had wel uit de Verenigde Staten de uitnodiging mee geno men om volgend jaar met een com plete Nederlandse ploeg over te komen. Uitslagen De uitslag van het eerste onderdeel luidt (lengte 670 meter, maximum tijd 107 seconden, 12 hindernissen, 15 sprongen, maximumhoogte 1.40 meter. In barrage: lengte 375 meter, maximumtijd 60 seconden, 6 hin demissen, 9 sprongen, maximum hoogte 1.50 m): 1. David Broome (Gbr) Bally Will Well 0 punten, 37 seconden, 2. Eric Wauters (Bel) Windekind 0-37,6,3. Nelson Pessoa (Bra) Moet et Chandon 0-38,0, 4. Harvey Smith (Gbr) Olympic Star 0-40,3, 5. Johan Heins (Ned) Seven Valleys 0-40,3,6. Raimondo d'lnzeo (Ita) Talky 0-42,8, 7. Henk Nooren (Ned) Plucke 0-45,1, 8. Rob Eras (Ned) Jumping Amsterdam 0-48,0. Tweede onderdeel (650 meter, 104 seconden, 12 hindemissen, 16 sprongen, maximale hoogte 1.40): 1. David Broome (Gbr) Jagermeis ter 0 fouten, 76,3 seconden, 2. Deb bie Johnsey (Gbr) Speculator 0-77,1,3. Hendrik Snoek (Wdl) Ras putin 0-78,2, 4. Gerd Wiltfangh (Wdl) Duell 0-79,5, 5. Soenke Soenksen (Wdl) Kwept 0-83,5, 6. Antoon Ebben (Ned) Jumbo De sign 0-85,8, 7. Willibert Mehlkopf (Wld) Cyrano 0-86,2,8. Dick Wieken (Ned) Sultan 0.90,0. toernooi en zijn gedwongen maan denlange afwezigheid uit de toer- nooipraktijk, was het voor velen de vraag of hij zijn pude, geweldige kracht zou kunnen hervinden. Hij heeft nu laten zien dat zijn vertrek uit de Sovjet Unie hem zijn spel- sterkte niet heeft doen verliezen. Wat vooral imponeerde was het grote gemak waarmee hij diepe en wijd vertakte varianten - com plexen kon doorrekenen. Voor ie der die deze tweekamp met aan dacht volgde werd het steeds weer duidelijk dat hier niet zo maar een grootmeester speelde, maar ie mand van de absolute wereldtop. Timman begon de match in een stemming die misschien niet de be ste was voor een wedstrijd tegen een zo sterke tegenstander. Van de Olympiade in Haifa kwam hij enigszins vermoeid terug en ook beladen met lauweren. En mis schien werd hij juist daardoor in Leeuwarden geplaagd door een 'oude fout het onderschatten van de mogelijkheden van de tegen stander. Zijn eerste drie verliespar- tijen kunnen alle geweten worden aan zijn neiging om vervlakkende voortzettingen uit de weg te gaan. Ook als daar objectief geen reden voor is. In de laatste partij, toen de match al in zijn nadeel beslist was, speelde hij niet meer met zijn ge wone kracht. Wit Kortsjnoj Zwart Timman. 1. c2-c4 g7-g6, 2. Pbl-c3 LfB-g7, 3. d2-d4 Pg8-f6, 4. e2-e4 d7-d6, 5. Pgl- f3 0-0,6. lf l-e2 e7-e5,7.0-0 Pb6-d7,8. Ddl-c2 e5xd4,9. Pf3xd4 Pd7-c5,10. Pd4-b3 Pc5xb3, 11. a2xb3 Pf6-g4, 12. h2-h3 Pg4-e5,13. Lcl-e3 f7-f5 14. Dc2-d2 f5xe4,15. Pc3xe4 Lc8-f5,16. Pe4-c3 Kg8-h8, 17. f2-f4 Pe5-d7,18. b3-b4 Pd7-b6,19. Tal-dl Lf5-e6,20. b2-b3 Dd8-h4, 21. Pc3-b5 Dh4-e7, 22. Tfl-el De7-f7,23. Le2-f3 Le6xc4, 24. b3xc4 Pb6xc4, 25. Dd2-f2 Pc4xe3, 26. Telxe3 Df7-d7, 27. Df2-e2 a7-a6, 28. Pb5-d4 Ta8-e8, 29. Pd4-e6 TfB-f6, 30. Tdl-el c7-c6, 31. Pe6-c5 Te8xe3, 32. Pc5xd7 Te3xe2, 33. Telxe2. Zwart geeft het op. Wielrennen - René Pijnen is met zijn Westduitse maat Günther Ha- ritz tweede geworden in een kop pelwedstrijd over 100 kilometer in Kopenhagen. Basketbal - Kinzo verloor in Tours in de strijd om de Europa-Cup met 121-100 van de Franse kampioen L'Aspo Tours. Bij rust was de stand 56-43.. 1 v. Omdat onze chefkok zo eigen wijs was te beweren dat hij en hij alleen een echt Franse Restaurant kan houden in Zuid Holland. Komt u maar eens kijken om zijn exquise, keuken en zijn „Cave" te beoordelen. Dat kan allemaal vanat 13 november. DERBY - De Engelse eerste divisie club Derby County heeft manager Dave Mackay ontslagen. De Al- jarige gewezen Schotse internatio nal die voor Tottenham Hotspur en Derby County uitkwam, was drie jaar in dienst van de club. In het eerste jaar bracht hij de ploeg uit Derby het kampioenschap. Vorig voerde hij de ploeg naar de vierde plaats. Toen bereikte Derby County de halve finales van het toernooi om de Engelse voetbalbe ker. Momenteel staat de ploeg na dertien wedstrijden, waarvan er maar twee werden gewonnen, op de 19de plaats. In de tweede ronde van het Ook Mackay 's assistent Des Ander son raakte zijn baan kwijt. James Callaghan, de Britse eerst minister, heeft in het Lagerhuis be kend gemaakt, dat binnenkort het ontwerp van wet zal worden inge diend ter beteugeling van het van dalisme rondom het voetgebeuren. Callaghan wees erop dat in de nieuwe wet zwaardere straffen mo gelijk zijn. Door vernielingen van voetbalsupporters hebben de Britse spoorwegen het afgelopen jaar 1 miljoen pond schade geleden. IN DEN HOUTKAMP Van Diepeningenlaan 2, Leiderdorp, Telefoon 071-891288. - telefonisch reserveren aanbevolen. JW ME OE WEI f RMR£ 6£\A0£i IN /<AO, DAT RAR£ BI JE MAC? BL'J 2JW :£VOEL MASSEER f'l DAT Dl E \JOET EG Jk EC IN DE NO<5 AAN ZIT CUST INEL UIT PüS'

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17