Dolle uitslagen bij zaalvoetbal 7%%renAi met 't nieuw Spaar- extra-Premie boeide. Rabobank S3 Rally-formule niet veranderd Blijvende subsidie niet uitgesloten 1opscorer 'Alle Franse Wieier- profs nemen doping' Verlies en winst Borg Koersen Nootdorp DONDERDAG 25 NOVEMBER1976 Oegstgeest klopt Zwaanvogels: 4-0 LEIDEN - Alles is mogelijk, niets is onmogelijk in de hoofdklasse zaalvoetbal. De meest dolle uitslagen werden gisteravond in de Groenoordhal genoteerd. Swift/'t Win keltje maakte met een 4-1 overwinning een einde aan de alleenheerschappij van het Lisser Van Gerven Sport. Zwaanvogels liet de kans om alleen aan de leiding te komen liggen. Rode lantaarndrager Oegstgeest klopte de Leidse kampioen met maar liefst 4-0. LDWS werkte zich omhoog via een 3-2 zege op BMW v. d. Plas. Godyla behaalde in de THB-hal een 5-1 zege op De Tegelhandel. Swift-Van Gerven 4-1 (3-0) - Na fensief opzicht niet best uit de voe- het echec' van vorige week tegen Zwaanvogels kwam Swift tegen koploper Van Gerven nu veel beter Schadé voor de dag. Geen wonder, want schutter Wim de Roo was weer van de partij. Met drie goals had Wim de Roo wederom een groot aandeel in de zege van zijn ploeg. Met twee treffers van De Roo stond Swift na een krap kwartier al op een 2-0 voorsprong. Van Gerven de Jong, met Gerard van Beek als gevaar lijkste man, probeerde van alles om de achterstand weg te werken. Swift-doelman Wim van As had echter steeds een afdoend ant woord. Toen Koos van Egmond even later, na een knappe actie van Pijnakker, voor 3-0 zorgde, was de strijd in feite gestreden. Swift, dat speelde zonder v. d. Reijden en Candido, drong na de doelwisse- ling niet meer aan. Wim de Roo schoot eerst nog 4-0 achter Leo Konings, waarna Leen Spoor (ver diend) de eer kon redden: 4-1. Een knappe zege dus voor Swift, dat het ritme weer hervonden lijkt te heb ben. Oegstgeest-Zwaanvogels 4-0 (1-0) - Een verrassende zege van Oegst geest, dat echter een zwaar gehan dicapt Zwaanvogels tegenover zich vond. Pim v. d. Meer en Jan van Duyn (geblesseerd) ontbraken in het team van Zwaanvogels. Aan de andere kant moest ook Oegstgeest, dat speelde zonder Ronnie v. d. Kolk en Cick v. d. Meij, twee steun pilaren missen. Oegstgeest nam in de matige zaalvoetbalpot in de eer ste helft de leiding via Peter Wie man. Een voorsprong die voor de rust groter had kunnen zijn als v. d. Steen minder attent had gerea geerd bij gevaarlijke inzetten van diezelfde Wieman. Aan de andere kant waren Johan van duin en Ruud de groot eveneens dicht bij een treffer. Na de doelwisseling bleek dat Zwaanvogels ook in de- ten kon. Na een slordige terug speelbal van Johan van Duin kopte Doom 2-0 achter Kees Steen en in de slotfase liep Oegstgeest door twee knappe tref fers van Gé Perfors uit tot 4-0. In de laatste minuut miste Gé Perfors zelfs nog een strafschop. Overigens lijkt Zwaanvogels nog twee winstpunten kwijt te raken. Godyla heeft een protest ingediend naar aanleiding van het meespelen van Huib de Goey in het duel Zwaanvogels-Godyla, dat Zwaan vogels drie weken geleden met 7-5 won. Huib de Goey was toen niet speelgerechtigd. Als de uitslag on geldig wordt verklaard, zal het duel eventueel aan het eind van de com- petie worden overgespeeld. LDWS-v. d. Plas 3-2 (0-2) - Weer gaf BMW v. d. Plas een „zekere" voorsprong uit handen. LDWS maakte de Katwijkers beide pun ten afhandig, nadat v. d. Plas hal verwege door goals van Wim v. d. Plas en Martin Heerikhuisen een 0-2 voorsprong had bereikt. Iets dergelijks overkwam BMW v. d. Plas ook onlangs in het treffen tegen Godyla, toen een 4-0 voor sprong verloren ging. In de tweede helft halveerde René Luiten LDWS' achterstand tot 1-2, waarna George Moesman met een hard schot de gelijkmaker fabriceerde. Nadat Martin Heerikhuizen de kans op een nieuwe Katwijkse voorsprong had gemist, was het Piet Ouwehand die het winnende LDWS-doelpunt achter doelman Schaap schoot 3-2. Coach v. d. Plas na afloop, met de handen in het haar: „Moeten ze er dan eerst tien maken om een keer te kunnen win- DEN HAAG - Minister Van Doorn van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk wil op voorhand niet volstrekt uitslui ten, dat het betaald voetbal toch in aanmerking komt voor een blijvende subsidie. „Ik heb me nog geen definitief oordeel ge vormd over het rapport- Christiaanse, maar wel goede nota genomen van de opmer kingen van de heer Du Chati- nier (KVP), dat zijn fractie ach ter de aanbeveling van de commissie Christiaanse staat, dat na een eenmalige sane ringssubsidie het betaalde voetbal gezond moet zijn", zo zei de bewindsman gisteren in de Tweede Kamer. „Ik ben ge neigd die aanbeveling over te nemen, maar ik wil er eerst nog eens op studeren en de conse quenties overzien". Het merkwaardige is, dat Du Chatinier er voor zichzelf ook niet zo van overtuigd is dat een eenmalige subsidie de ideale oplossing is, zoals hij later ver klaarde, maar dat hij zich had neergelegd bij de mening van de meerderheid van de CDA- fracties. Tegen deze achtergrond is het niet zo verwonderlijk, dat het debat over topsport niet uit blonk door duidelijkheid giste ren in de Kamer. WD-er Wim Keja verweet minister Van Doorn nog altijd geen visie te hebben over topsport, die daar in tweede instantie werd bijge sprongen door Du Chatinier, die had begrepen dat de minis ter de georganiseerde sport hier van nu de schuld wil geven. „Dat is niet eerlijk, want de mi nister houdt zich nu wel dege lijk aan de afspraken", ver zuchtte Nico Vlot namens de Nederlandse Sport Federatie op de publieke tribune. De mi nister had ook niemand de schuld gegeven, slechts gesteld, dat topsport een erg moeilijke materie is, dat hij na de sport- nota van CRM in begin 1975 (waarin met geen woord over topsport laat staan over be- roepssport werd gesproken) van de kamer opdracht had gé- kregen beter met de georgani seerde sport te overleggen. „De deskundigen uit de sportwereld hebben er echter ook anderhalf jaar over gedaan eer zij met een nota kwamen (jl. september) en daarin werd ook niet over be- roepssport gesproken. Dan kan ik toch niet op eigen houtje aan de gang gaan, want juist dan zou men mij terechtkunnen verwij ten, dat ik inspraak uit de weg ga. Daarom ook die discussie dag in het komende voorjaar en daarom ook de instelling van een Nationaal Sport Overleg". Voor dat laatste initiatief kreeg de minister uit de Kamer van diverse zijden lof toegezwaaid, maar verder was de discussie over de topsport zo verward, dat Cor Kleisterlee (KVP) de voor zitter van de vaste kamercom missie voor CRM ingreep en aankondigde minister Van Doorn op zeer korte termijn te zullen uitnodigen om een en ander in de commissie te ko men toelichten. Dan zal de bewindsman van CRM ook zijn antwoord op vra gen van de Pvd A-afgevaardigde Joop Worrell over sportieve re creatie nader moeten toelich ten. De minister zei dat afgelo pen vrijdag een advies aan hem was uitgebracht voor de beste ding van het budget op het ge bied van de recreatiesport c.q. sportieve recreatie voor 1977 en later. „Het advies geeft mij vol doende ruimte om de helft van het budget aan te wenden ter bevordering van activiteiten op het plaatselijk nieveau". Een even voorzichtig als slim antwoord van mr. Van Doorn, waarmee Worrell tevreden zal zijn, maar dat vraagtekens zal oproepen bij de NSF, want in de maandag jl. gedateerde inten tieverklaring, waarmee alle be trokkenen zich akkoord heb ben verklaard en waarmee het bestuur van de Sportfederatie in de buitengewone ledenver gadering op 7 december zo graag had willen schermen, staat andere taal: „Van de be schikbare -subsidies van de rijksoverheid en de Stichting Nationale Sporttotalisator ten behoeve van de realisering en de verdere uitbouw van de re creatiesport c.q. sportieve re creatie een aanzienlijk nog na der vast te stellen percentage ter beschikking komt van de georganiseerde sport". In NSF-kringen wordt in dit ver band over vyf miljoen gespro ken. PETER DIJKGRAAF 1. Wim de Roo (Swift) (+3) 9 2. Pim v.d. Meer (Zw.v.)7 3. v.d.Zwet (Godyla)(plus 2) 6 4. v.d. Plas (BMW)(plus 1) 6 5. Jan van Duyn (Zw.v.) 6 6. Peter Wieman (Oegst.) (pl.2) 5 7. Ben Heemskerk (Zw. v.) 5 7. v.d. Linden (Tegelh.) 5 Godyla-Tegelhandel 5-1 (2-0) - Het gehandicapte Tegelhandel, met invallers voor doelman Kern- ping, Koos van Es en Wim Nieu- wenburg en draaiend zonder wis sels, had weimg in te brengen tegen Godyla United. Theo Godyla en Jan van Slooten bepaalden de rust stand op 2-0. Na rust kon De Tegel handel door een goal van Jan Hes- husius nog terug komen tot 2-1, maar daarna buitte Godyla het conditionele overwicht volledig uit. tiarry v. d. Zwet, theo Godyla en nogmaals Harry v. d. Zwet maakter er tenslotte in een vlot par tijtje aanvallend zaalvoetbal 5-1 van. Aanvoerder Theo Godyla: „Het draaide eindelijk weer eens als vanouds". HOOFDKLASSE: Swift-Van Gerven de J. 4-1 LDWS-BMW v. d. PLas 3-2. Oegstgeest-Zwaanvogels 4-0, Go dyla United-De Tegelhandel 5-1. Swift/'t W. 6 4 0 2 13-11 8 Van Gerven 6 4 0 2 19-19 8 Zwaanv. 6 3 1 2 22-17 7 LDWS 6 3 0 3 15-18 6 Godvla u. 5 2 12 19-16 5 Tegelh. 6 2 13 11-17 5 Oegstgeest 5 2 0 3 17-12 4 BMW v. d. P 6 114 17-23 3 2A: San Sjardin-Lugdunum 4-6, VNA-VKP 5-7; 2B: LFC-Assucom 1-5, LISC-Landwer 2-7; 3A: Fas- son-ASC 3-10, 3B: RHW-Padox 1-1; 3C: VTL-Casa Cara 5-3; 3D: UVS-SVLV 4-4: 3E: Taver- ne-Leidsch Dagblad 6-6; Res. 1: Zwaanv. 2-San Sjardin 2 7-4, Te gelh. 2-v. d. Plas 2 2-2, Gazelle 2-Swift/'t W. 2 0-2; Res. 2: LISC 2-Katwijk 2 5-5; Res.3C: Padox 3-RHW 2 0-4; Res. 3D: Unitas 4-Leidsch Dagblad 2 2-7, Swift 3-Padox 4 8-3; Jun.: LDWS al-LFC al 7-2, Lugdunum a2-Lugdunum al 3-6, Or. Groen al-Or. Groen a2 5-0, VNA al-Unitas al 2-4, VTL a2-VTL al 3-2. PARIJS - De formule van de 45ste rally van Monte Carlo, die van 22 tot en met 28 januari wordt gehouden, wijkt niet af van die van de vorige jaargang. De deelnemers vertrekken uit tien steden in Europa: Almeria (Spa), Kopenhagen, Frankfort, Lissabon, Londen, Monte Carlo, Parijs, Rome, Saloniki en Warschau. Het eerste deel - de aanlooproutes naar GAP - gaat over een afstand van ongeveer 2200 kilometer. Vanuit GAP rijden alle deelnemers naar Monte Carlo. Op 25 januari begint het tweede deel, het gezamenlijke traject Mona- co-Gap-Vals les Bains-Monaco, waarin zestien klassementsproeven zijn opgenomen en totaal 1610 kilometer moet worden gereden. De laatste dag is gereserveerd voor de "bergetappe" over 680 kilometer, waarin alleen de eerste zestig wagens na het tweede deel mogen uitko men. De organisatoren van negen grand prix-races tellend voor het wereld kampioenschap Formule I-renwagens hebben besloten de krachten te bundelen. Ze hebben zich verenigd in een organisatie, WCR (World Championship Racing) genaamd. Van de WCR maken deel uit de orga nisatoren van de grote prijzen van Argentinië, Spanje, Monaco, Italië, Frankrijk, West-Duitsland, Nederland, België en Oostenrijk. In een communique dat de nieuwe organisatie heeft uitgegeven wordt gezegd, dat een doelstelling is "het verwezenlijken van een competitie' die aanvaardbaar is voor alle partners die bij de grand prix-sport betrok ken zijn op basis van de overeenkomst van Brussel van 15 november 1975". Morgen heeft de WCR een bespreking met de constructeurs in Parijs over 1977. Koos van Egmond: knappe actie PARLJS - Het dopingschan- daa! rond de 25-jarige Franse profwielrenner Rachel Dard wordt steeds groter en begint langzamerhand gigantische vormen aan te nemen. Op 18 november werd Rachel Dard voor een half jaar geschorst en kreeg hij een boete van 5000 gulden wegens frauduleuze handelingen bij de dopingcon trole aan het einde van de etappewedstrijd Ster der Be loften in Dax en bedreiging van de dokter, die de controle uitvoerde. Dat laatste ge beurde in Parijs, de ochtend na de controle. De arts werd ge dwongen de urinestalen te vernietigen. Rachel Dard, die zijn loopbaan als wielrenner door deze straf volledig verknoeid ziet, heeft via een open brief aan het sportdagblad l'Équipe gerea geerd In die brief deed hij een felle aanval op de hele Franse wielersport. Volgens Dard ge bruiken alle Franse beroeps- renners stimulerende midde len. Hij toonde onder andere een recept, waarmee de arts van zijn wielerploeg hem het verboden preparaat cortison en en anabolika voorschreef. Daarmee zijn voor het eerst artsen en de bond betrokken geraakt bij het dopingschan- daal. .ADVERTENTIE Voordelig Voor de konstante spaarder, die zijn spaartegoed niet vaak aanspreekt. Het Spaar- extra-Premieboekje van de Rabobank is dan een prachtige manier om extra rente te maken. Uw spaartegoed blijft onmiddellijk opeisbaar. U betaalt wel 2% over elk opge nomen bedrag. Als vuistregel kan gelden dat het Spaar-extra-Premieboekje voordelig is, alsu het spaartegoed langer dan een jaar laat staan. Niet voordelig Bent u een spaarder, die geregeld wat van z'n spaartegoed opneemt, dan is het Spaar- extra -Premieboekje niet voordelig voor u U kunt dan beter een andere spaarvorm kiezen. De Rabobank helpt u daarbij graag. Over sparen gesproken Sparen is een zaak van meer dan rente alléén. Wip daarom even bij ons binnen als u meer wilt weten over de verschillende mo gelijkheden. Met 3100 vestigingen is er altijd een Rabobank in de buurt. En goede raad kost niets. geld en goede raad KOPENHAGEN - Tijdens het in ternationale tennistournooi in Ko penhagen heeft de Zweed Björn Borg de Italiaan Andriano Panatta uitgeschakeld. De setstanden wa ren 3-6, 6-2 en 7-6. In dit vier- spelers-toernooi verloor Borg later van de Roemeen Ilie Nastase met 1-6, 6-3 en 5-4. Wojtek Fibak had zowel met Andrianno Panatta als met Ilie Nastase geen enkele moei te. Fibak bedwong Panatta met 6-3, 6-7 en 6-2 en Nastase met 6-3 en 6-4. Herman Filippo in landenploeg LEIDEN - De lichtzwaargewicht Herman Filippo van de Leidse club LKV De Spartaan maakt deel uit van de groep gewichtheffers voor de interlandwedstrijd tussen Ne derland en Marokko. De wedstrij wordt gehouden op 4 december in de sporthal Belfort in Maastricht. De ongeplaatste Zuidafrikaan Cliff Drysdale won tijdens het interna tionale tennistoernooi in de Ja panse plaats Kobe met 6-4, 6-2 van de als derde geplaatste Amerikaan Vitas Gerulaitis. John Newcombe zegevierde met 6-2,3-6 en 6-3 over zijn landgenoot Ross Case. De voorzitter van de Chileense ten- nisbond, Juan Carlos Esguep, heeft zich in Santiago heftig verzet tegen de suggestie om de finale van het toernooi om de Daviscup tussen Italië en Chili niet in Chili te doen plaatsvinden. Het voorstel om de wedstrijd op neutraal terrein te spe len is afkomstig van het Italiaanse Olympische Comité en is gericht aan de regering te Rome. Esguep toonde zich toch optimistisch over de komst van de Italiaanse ploeg en het doorgaan van het duel. Voetbal - De Graafschap neemt op 7 december een lichtinstallatie in gebruik en speelt voor deze gele genheid een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Nederlands mi litair elftal. Lage Zwaluweprijs 2000 m.: 1. Mike Re- gina (R. Pools) 3.01.4, 1.30.7, 2. Nestor Roodnoot, 3. Nabuco. Winn 4.60, pl. 1.70, 1.60, 1.70, kopp 19.50, trio 584.50. Laaghalenprijs 2380 m.: 1. Octaviana K. (S. Hartman) 3.38.8, 1.31.9, 2. Oswald, 3. Otis Nardinclant. Winn 2.10, pl. 1.60,2.40, 4.00 kopp 9.80. Niet gestart nr. 12 (Niels van AÏja). Leensprijs (Eerste afdeling) 1680 m.- 1. 0. Mores (P. Zandt) 2.28.9, 1.28.6, 2. No- sca, 3. Nora Nimble. Winn 2.10, pl. 2.00, 2.20, 9.50, kopp 8.40, trio 214.10. Lauwersoogprijs 2380 m.: 1.0. Tempora (P. Zandt) 3.28 8. 1.27.5, 2. Novello O 3. Napoleon V. Winn 3, pl. 1.30, 1.40, 3.70, kopp 8.70. Leersumprijs (Eerste afdeling) 2000 m.: 1. Mariesol H. (P. Zandt) 2.54.6, 1.27.3, 2. Maestro Voorne, 3. Loyaal V. Liante. Winn 12.20, pl. 1.80,1.20,1.70, kopp 12.90, trio 233.90. Criterium der amateurrijders ix 2380 m.: 1. Lucky Star (N. Koot) 3.29.6, 1.28.1, 2. Mesquita, 3. Misto Buitenzorg. Winn 3.50, pl. 1.90, 1.90, 2.20 kopp. 10.40. Leensprijs (Tweede afdeling) 1680 m.: 1. Mano Kandia (R. Pools) 2.26.3, 1.27.1, 2. Mister Dillon, 3. Ken Brewer. Winn 6.40, pl. 2.20, 6.60, 3.90, kopp 35.60, trio 1980.60. Lemmerprijs 2000 m.: 1. Jupiter D. (G. v. Eykelenborg) 2.49.5, 1.24.8, 2. Lissy, 3. Lime du Bois. W-nn 4.60, pl. 2.00, 1.80, 1.40, kopp 9.80. Lekkerkerkprijs 1680 m.: 1. Life Pigh H. (H. Pools) 2.24.7,1.26.1,2. Mac Roodnoot, 3. Lion Victory. Winn 7.40, pl. 2.90, 2.90, kopp 20.10, trio 99.40. Niet gestart Lady Wilkes, Michael Spenderen Jimmy Boy. Leersumprijs (Tweede afdeling) 2000 m.: 1.Nerva (J. v. Dooyeweerd) 2.53.5,1.26.8, 2. King Supreme, 3. Mustang B. Winn 2.10, pl. 1.60, 1.60, 2.20, kopp 5.20. Totalisatoromzet £52.362.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 21