Uitgesteld onderhoud wegen kost veel geld Weidse agenda Van bezoekers moeten mede ideeën komen Zoeterwoude begroot ruim 1 miljoen Oranje Nassaulaan levensgevaarlijk DINSDAG 23 NOVEMBER 1976 ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude gaat vol gend jaar veel geld uitgeven voor de wegen. Dat gebeurt met de wetenschap dat het onderhoud in de afgelopen jaren onvoldoende is geweest. In de aanbiedingsbrief van de be groting staat dan ook dat in de achterliggende jaren, ter bereiking van een aanvaardbaar evenwicht in de begrotin gen, belangrijk besnoeid is op de ramingen van de onder houdskosten van de wegen. Het uitgestelde onderhoud wordt begroot op f 130.000,-. Dit bedrag kan gedekt worden uit het batig saldo van de rekening van 1974. De uitgaven voor straten en wegen komen op de begroting van 1977 op een bedrag van f 1.102.115,-. Dit is 2 1/2 ton meer dan voor het lopende jaar. Op het totaal van ruim 1 miljoen gulden is een belangrijk bedrag, f 126.095,-, opgenomen voor de openbare verlichting. Eén van de belangrijkste objecten voor het komende jaar is de verbe tering van de Gelderswoudseweg. Dit werk komt ten laste van de ka- pitaalsdienst omdat het nut hiervan zich over meerdere jaren uitstrekt. Voor de afschrijving is ruimte gere serveerd op de begroting. Ieder jaar is in de onderhoudspost tertiaire wegen een bedrag opgenomen voor Vrouw ernstig gewond bij val van trap LEIDEN - De 79-jarige Leidse we duwe Maas-Den Hollander raakte gewond, toen zij gistermiddag in haar woonflat aan de Beijerinck- laan van de portaaltrap viel. Vol gens de politie heeft de vrouw een schedelbasisfractuur. De EHD bracht haar over naar het Acade misch Ziekenhuis. Gewond bij oversteken LEIDEN - Een 7-jarige jongen uit de Catharinastraat kreeg een hoofdwond, toen hij gistermiddag bij het onvoorzichtig oversteken van de Geregracht onder een auto kwam. Het ventje moest door de EHD naar het Academisch Zieken huis worden overgebracht. B en W van Zoeterwoude voor tracé B Rijksweg 11 ZOETERWOUDE - B en W van Zoeterwoude stellen de gemeente raad voor aan het rijk kenbaar te maken dat hij voor de aanleg van de toekomstige rijksweg 11 (Leiden- Alphen/Bodegraven) nadrukkelijk de voorkeur geeft aan het zg. tracé B. Dit tracé loopt globaal van Voor schoten naar Bodegraven ten zuiden van de bestaande spoorlijn Leiden-Alphen. Het college stelt zich daarbij voor dat de bestaande op- en afritten Rijksweg 4 (Rotterdam- Amsterdam)- Hoge Rijndijk verval len om plaats te maken voor op- en afritten bij Rijksweg 4/Rijksweg 11 (vóór de spoorlijn). Ook zou er een aansluiting vanaf de Rijksweg 11 tot stand moeten worden gebracht op de Hoge Rijndijk. Dit zou moe ten gebeuren door middel van het gedeelte Burgemeester Smeetsweg dat loopt tot aan de Grote Molen 1 aan de Ommedykseweg. B en W vinden het voorts wenselijk dat er bij de op- en afritten van Rijksweg 4/Rijksweg 11 een parallelweg komt naast Rijksweg 4, die uit mondt op de Hoge Rijndijk. Dit ten behoeve van de bereikbaarheid voor het verkeer dat komt van Den Haag en Rotterdam. gedeeltelijke herbestrating van de Gelderswoudseweg. Het voorstel dat de raad nu tegemoet kan zien betreft algehele herbestrating of reconstructie. Ook het laatste gedeelte van de Noordbuurtseweg wordt onder handen genomen. Een belangrijk gedeelte van de weg, die veel heeft te lijden van het intensieve door gaande verkeer, is reeds in gedeel tes geasfalteerd, veelal in combina tie met herstel van de beschoeiing Op het gedeelte tussen de nieuwe brug en de Miening, wat nu aan de beurt is, is reeds maandenlang een hekwerk geplaatst i.v.m. de slechte staat van de beschoeiing. In de plannen die nu op stapel staan is ook een nieuwe verlichting voor de Trefpunt Oegstgeest Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 19 tot 26 nov., door Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 120552. Tevens op zaterdag tot 1 uur namOegstgeestse Apotheek, Wilhel- minapark 8. Oegstgeest, tel. 153274; Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 071-762877. Veel doorgaand verkeer belast de Noordbuurtseweg; door onvoldoende onderhoud verkeert de beschoeiing in een slechte staat. gehele weg opgenomen. De reden dat de werkzaamheden nog niet ter hand zijn genomen is gelegen in het feit dat de dan te gebruiken omlei dingsroute via de Keerweer thans nog in een deplorabele toestand verkeert. Een ambtelijke werkgroep van de gemeente heeft verder een ver- keersnota opgesteld. In de nota wordt aangegeven hoe de meest praktische oplossingen kunnen worden toegepast om de steeds meer toenemende verkeersonvei ligheid in te dammen. Voorts is ge streefd naar een fleuriger en speel- in verschillende straatbeelden. In hoeverre de werkgroep daar al dan niet in is ge slaagd zal blijken tijdens een twee tal hoorzittingen, die door burge meester en wethouders worden be legd, t.w.: op woensdag, 24 november in de aula van de openbare „Corbulo"- school, Westeinderweg te Zoeterwoude-dorp, aanvang 20.00 Op woensdag, 1 december in de aula van de Bemardusschool, Oranjelaan te Zoeterwoude- Rijndijk, aanvang 20.00 uur. OEGSTGEEST - "Trefpunt Oegst geest is een ontmoetingscentrum voor mensen van 30 tot 60 jaar en heeft als voornaamste doel het bevorderen van het intermense lijk kontakt. Daarbij wordt niet gelet op politieke of godsdien stige overtuiging. Werkelijk ie dereen is bij ons van harte wel kom". Aldus mevrouw Droomer, woordvoerster van de werkgroep die nu al sinds mei van dit jaar regelmatig zogenaamde "soos- avonden" organiseert. Het idee om juist iets voor de mid dengroep te doen is geboren aan het eind van vorig jaar. Mede werkers van het dienstverle ningscentrum en de diakoniën van de kerken hebben daar de eerste aanzet toe gegeven, omdat naar hun mening gebleken was dat er juist voor de middengroe pen weinig mogelijkheden tot ontspanning waren. Toen de ideeën voor de organisatie rond waren kon men gebruik maken van ruimten in het dienstverle ningscentrum. Thans heeft Tref punt haar onderkomen gevonden in het gebouw Taberna. Mevrouw Droomer "Deze ruimte is sfeervoller en beantwoordt daarmee meer aan de sociëteits gedachte". Over het algemeen worden de avonden, meestal de derde dinsdag van de maand, be zocht door ongeveer 25 mensen. "Beslist niet alléén alleenstaan den. Ons is gebleken dat dit ve- houdingsgewijs gelijk loopt met echtparen". Activiteiten Tot nu toe werden vrijwel alle akti- viteiten georganiseerd door een werkgroep, van tien vrijwilligers. In de toekomst wil men echter bereiken dat ook vanuit de be zoekers bepaalde gedachten en ideeën naar voren komen. Mevrouw Droomer "In de voor gaande avonden lag het accent over het algemeen op gezel schapsspelen, praten, lezen en wat dansen. Thans willen wij, de werkgroep, ook trachten de avonden een bepaald hoogtepunt te geven, waarbij de gedachten uit gaan naar bijvoorbeeld een bingo-avond of een fondue". Wat dat betreft dat laatste dient ver meld te worden dat de werkgroep dinsdag 14 december aanstaande inderdaad een fondue wil organi- Trefpunt draait wat betreft de geld elijke middelen volledig self supporting. Subsidies e.d. zijn niet aangevraagd. Men kent geen vaste leden en de kosten worden gedekt door een kleine vergoe ding voor de genuttigde dranken. "We hebben wel een penning meester en een kleine kas waar we de onkosten uit betalen maar soms moeter ook wel eens iets uit eigen middelen worden aange vuld. Maar dat is niet zo'n punt". Voor verdere informatie over Tref punt kan men zich wenden tot mevrouw Droomer, M. H. Tromp- laan 28, tel. 150342. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwjj swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Schilderij van Anneke Boot in Den Haag zoek LEIDEN/DEN HAAG - Uit de in het Nederlands Congresgebouw tentoongestelde collectie schilde rijen van de Leidse kunstenares Anneke Boot is een werk ter waarde van 5600,- verdwenen. Het schilderij moet gisteren door een onbekende uit de lijst zijn ge sneden. Een conertbezoekster vond deze lijst op het toilet. Het ge stolen schilderij meet 40 x 30 cen timeter en is het duurste uit de col lectie. Het is een impressionistisch portret van een vrouw in een Frans café. Van de verdwijning van het schilderij was vanochtend nog geen aangifte bij de Haagse politie gedaan. Lichtwedstrijd ZOETERWOUDE - Als de gesteld heid van het terrein vandaag niet teveel verslechterd speelt SJZ van avond op Haasbroek een lichtwed strijd tegen Lugdunum. Inzet is de Guus van der Geest-wisseltrofee. Aanvang 20.15 uur. Vooraf om 19.30 uur spelen de E 1-junioren van beide verenigingen een voorwed strijd. ZOETERWOUDE - De stichting „Oud-Zoeterwoude" belegt mor gen, woensdag, een bijeenkomst in Ons Huis, aanvang 20.15 uur ,Gast is de heer A. M. Hulkenberg uit Lisse die een lezing zal houden over „Het landgoed Keukenhof'. Op 12 januari komt drs. A. Peddemors van het Museum van Oudheden te Leiden. Thema: „Scherfherken- ning". WARMOND - Als de voordracht van B en W door de raad woerdt aangenomen zal de woonruimte adviescommissie voor Warmond er voor het komend jaar als volgt uit zien: mevrouw G. E. Claassen-Van der Werf en de heren P. H. Gaar- man, P. W. H. van den Kerkhof, G. F. H. van Leeuwen en P. van Leeu wen. Als plaatsvervangend lid stel len B en W de eer G. J. Kipping, aftredend lid van de huidige advie scommissie, voor. ZOETERWOUDE - Traditiege trouw houdt warme bakker V.d. Krogt ieder jaar rond Sinterklaas feest een open dag voor de Rijndijk-jeugd. Dit jaar was het geen marsepein maken maar speculaaspopjes. Na het knutselen en afbakken mocht men het eigen product De beste banketbakker in de dop kreeg zoals alle andere kinderen een kleine verrassing en daarnaast een prijsje toebedacht. Maandagmiddag waren de kleu ters van dé kleuterscholen de gast en dinsdagmiddag kwamen de eerste vierklassers van de Bemardus school aan de beurt. Subsidie voor Herv. Jeugdraad ZOETERWOUDE - De gemeente- raad zal donderdag beslissen over een subsidie van ruim 3500 gulden aan de Hervormde Jeugdraad. B en W hebben voorgesteld dit bedrag te geven als tegemoetkoming in de kosten van de werkzaamheden in "Ons Huis". De totale kosten van deze werkzaamheden waren be groot op 17.167 gulden, maar door zelfwerkzaamheid kwamen de kos ten ruim 5000 gulden lager te lig gen. Na de beslissing van de ge meenteraad, zal het ministerie van CRM kijken in hoeverre de Her vormde Jeugdraad in aanmerking voor nog meer subsidie, dan de der tig procent die B en W nu voorstel len te geven. Veilig Verkeer Warmond: SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mgj. J. Schxama, maatschappelijk werk- Advocaten spreekuur Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10. woe. 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur. Tuin- Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di WARMOND - Veilig Verkeer War mond wil dat er een inhaalverbod komt op de Oranje Nassaulaan. Dit kwam gisteren naar voren op de jaarlijkse ledenvergadering die overigens slecht bezocht werd. Vei lig Verkeer Warmond acht de toe stand op de Oranje Nassaulaan le vensgevaarlijk omdat deze drukke, smalle weg geen fietspaden heeft en er veel scholieren van gebruik maken. De ledenvergadering besloot giste ren een bord te maken met het ver zoek aan de automobilist om de snelheid te matigen. ZOETERWOUDE - Aan de Rijn landse Molenstichting willen B en W meer subsidie geven dan oor spronkelijk was verleend: aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om het percentage op te trekken van 25 naar 30 procent. Hier had de Molenstichting om gevraagd om dat de restauratie van de wipmolen in de Grote Polder duurder bleek uit te vallen dan verwacht. In plaats van ruim 53.000 gulden, willen B en W nu ruim 73.000 gulden geven, mits het Rijk en de provincie even eens subsidie verlenen in de restau ratiekosten. Verder werd besloten zo spoedig mogelijk contact op te nemen met een verkeersdeskundige om advies in te winnen over de verkeersnota. Waarschijnlijk zullen er een of meer hoorzittingen gehouden worden over de inhoud van de verkeersno ta. Vergadering ZOETERWOUDE - De gemeente- raad van Zoeterwoude vergadert a.s. donderdagavond vanaf acht uur in het verenigingsgebouw "Ons Huis" aan het Kosterpad. De agenda vermeldt o.m. toetreding tot de gemeenschappelijke rege ling "Energiebedrijf Rijnland", een krediet voor de Sjaloomschool in verband met geleden stormschade, subsidiëring in de verbeteringskos- ten van "Ons Huis", subsidiëring in de restauratiekosten van het rieten dak van de woning aan de Zuid- buurtseweg 44, aanvullende subsi die voor de restauratie van de wip molen van de Grote Polder, subsi diëring in de herstelkosten van het uurwerk van de Meerburg-kerk, verkeersmaatregel in de Nassau laan, en de tracering van de toe komstige Rijksweg 11. Om de bewoners van het Van Leeuwenpark in Leiderdorp te laten zien "hoe nieuwe wonin gen eruit zouden kunnen gaan zien" heeft de gemeente een ex cursie georganiseerd. Dat is een aardig idee, al moeten de excur- siegangers er komende zater dagmorgen al vroeg voor uit de veren: negen uur wordt in het Dorpshuis een inleidend praatje gehouden. De woningen aan het Van Leeuwenpark zijn aan vernieuwing toe; renovatie zou te duur worden, vandaar het bezoekje aan het Vernède- park in Voorschoten, waar nieuwe woningen worden ge bouwd op de plaats van de ou de. "Wij willen in deze cyclus vooral de waarde van momen ten van eenzaamheid en van alleen-zyn naar voren laten ko men". Augustinus gaat zich be zig houden met "eenzaamheid" gedurende twee avonden. De subcommissie intermenselijke relaties vertoont morgenavond de film "De grote stilte" van Be rgman. De tweede avond is acht december, daar hoort u nog van. Kop op, hoor, niet bang zijn voor de eenzaamheid. Als u het wel bent kunt u van gedachten veranderen bij Augustinus, Ra penburg 24, 20.00 uur. Korte aankondiging: morgena- vond acht uur, film: Etcetera, etcetera", 1 gulden, gaat over seks, met discussie na afloop. Nog even Leiderdorp: prijsui treiking voortuinkeuring, van avond, Scheppingskerk, Poel geestlaan, acht uur, burgemees ter Van der Have, prijzen, dia's, Bosloper spreekt over tuin te gebruiken ge- Professor doctor Landheer spreekt over "Anders leven, waarom en hoe"?. Ook dat is vanavond, maar dan in Oegst geest, Wilhelminapark 33, 20.15 uur. Dat is een verheffend in itiatief van de werkgroep mi lieuzorg. Of bent u bang voor kernener gie? Om uw bezorgdheid enige grond te geven vertoont het Breehuys morgen om acht uur een film over het een en ander, nadat een spreker eerst het wel en wee van allerlei bronnen van energie heeft uiteengezet. An derhalve piek zullen ze u aan de deur yan Breestraat 19 vragen als u naar binnen wilt voor deze activiteiten. Voor twee gulden mag u naar binnen als u die avond naar het handenarbeidlokaal gaat. Met allerlei materiaal kunt u (kun je, het is maar hoe oud je je voelt) surprises maken. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181.50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2