Leegstand fabriekshallen baart Leiderdorp zorgen Dode boeren [Leifake I agendai Grove achter stelling van ambtenaren Leiderdorpse begroting: gat van acht ton Inbraken in boten Klok van Meerburgkerk wordt gerestaureerd SKM wil kabelnet Leiden leggen MAANDAG 22 NOVEMBER 1976 LEIDERDORP - Leiderdorp kampt met een toe nemende leegstand van fabriekshallen. In de aanbiedingsbrief bij de begroting constateert het college dat steeds meer bedrijfsgebouwen op het industrieterrein Lijnbaan leeg komen te staan, terwijl een groot deel van de hallen op het indus trieterrein Touwbaan nog nauwelijks is ver huurd. Om die reden is de tweede helft van de eerste fase van de Touwbaan nog niet in ontwikkeling genomen. Het college noemt de situatie op beide industriegebieden zorgwekkend. Intussen is er een toenemende vraag van winkeliers om zich op het industrieterrein te vestigen. Die vraag komt voornamelijk voort uit die sectoren die niet geschikt zijn voor bijvoorbeeld onderbrenging in een winkelcentrum. Aan de an dere kant, zo delen B. en W. van Leiderdorp mee, zijn het ook mees tal aanvragen van ondernemingen die geen specifieke binding met Leiderdorp hebben. Er komt over de situatie een gesprek met het Leids college en de Kamer van Koophandel, waarna de Leider- dorpse raad uitvoerig over de zaak zal worden ingelicht. Hoofdwegen De Persant Snoepweg, de Enge- lendaal, de Van der Valk Bouman- weg, de Acacialaan/Ericalaan en de Mauritssingel zullen hoofdver keerswegen worden. B. en W. delen dit, vooruitlopend op de verkeers- nota, in de begroting mee. De Riet schans wordt aanvoerweg voor het industriegebied De Baanderij. Het aantal tennisbanen bij het sportcomplex De Bloemerd zal worden uitgebreid. Dat geldt ook voor het aantal hockeyvelden. Men hoopt de uitbreiding van het tenni- scomplex te kunnen realiseren voor de start van het nieuwe sei zoen. Een en ander vloeit vooral voort uit de behoefte van niet in clubverband spelende, tennissers. B. en W. vragen in de begroting een principe-beslissing over de stich ting van een gebouw voor de open bare bibliotheek. Het college ziet deze bij voorkeur verrijzen in Win kelhof. Voor de huisvesting van de streekmuziekschool is inmiddels een alternatief gekomen door het leegkomen van de Christelijke Mavo aan de Van Geerstraat. B. en W. hebben voorkeur voor huisves ting van de school in dit gebouw, waardoor nieuwbouw niet noodza kelijk zal zijn. LEIDERDORP - Boeren blij ken, zelfs na hun overlijden, de gemeente Leiderdorp par ten te spelen. B. en W. maken daarvan onder het hoofdstuk "Gemeentelijke Noodslacht- plaats" in de begroting mel ding van. Aan het sluiten van de noodslachtplaats, zo meent het college, kleven nogal wat bezwaren; voornamelijk ten aanzien van de volksgezond heid. Als eerste bezwaar zien B. en W. het "te lang in de open lucht laten liggen van dode boeren". Het is te hopen dat B. en W. van Leiderdorp niet in alle ge vallen de boeren met hun vee verwart. Leiderdorp kampt met t s toenemend aantal lege fabriekshallen B. en W. stellen verder voor om een bestuurscommissie in te stellen, die het bestuur van alle openbare lagere- en kleuterscholen over moet nemen. Men verbindt daaraan echter de voorwaarde dat de wens tot instelling van een dergelijke commissie bij de meerderheid van leerkrachten en ouders aanwezig moet zijn. Inmiddels is al gebleken dat de derde "uitdraai" van het beleid splan veel minder waarheidsge trouw zal zijn dan werd verwacht. In deze derde versie van het beleid splan zouden ook de personeel sproblemen - Leiderdorp kampt met personeeltekorten bij een grote belasting van het gemeentelijk ap paraat - verwerkt moeten zijn. Dit bleek echter aanmerkelijk minder eenvoudig dan werd verwacht. De Leiderdorpse begroting ver toont dit jaar overigens een tekort van 785.000 gulden, tegen 603.000 gulden vorig jaar. B. en W. ver wachten volgend jaar een sluitende begroting met een voordelig saldo van circa één miljoen. LEIDEN - Sinterklaas heeft afgelopen zaterdag in ver schillende gemeenten in de re gio zijn intrede gedaan. De Goedheiligman arriveerde per boot in Oegstgeest en Leiden, in welke laatste plaats hij door burgemeester dr. A. J. Vis werd ontvangenIn Oegstgeest stond een deputatie van het gemeentebestuur klaar. In Voorschoten werd de Sint door burgemeester Van der Haar verwelkomd. Ook Prins Car naval droeg daar zijn steentje aan de feestelijkheden bij. Leiderdorp, V/armond en Zoe- terwoude krijgen volgende week bezoek van Sinterklaas. Op de foto: de aankomst in Leiden. ABY A-Leiden: LEIDERDORP - In het afgelopen weekeinde is ingebroken in elf bo ten die lagen afgemeerd in de Doeshaven in Leiderdorp. Bij sommige boten werd aanzienlijke schade aangericht, die in één geval vijfduizend gulden beloopt. De Leiderdorpse rijkspolitie kon vanmorgen nog weinig zeggen over de omvang van de buit. Vast staat in ieder geval dat uit sommige boten radio's, televisie en electrische ap paraten worden vermist. Gezien het feit, dat de laatste tijd regelmatig in afgemeerde jachten wordt ingebroken, houdt de Lei derdorpse politie er rekening mee dat er sprake is van bendewerk. VOORSCHOTEN - Tijdens de kerkdiensten van afgelopen zon dag hebben onbekenden in de hal van de gereformeerde kerk aan de Leidseweg in Voorschoten twee of ferblokken van de muur getrokken. De daders gingen er met de hele offerblokken, inhoud circa twee honderd gulden, vandoor. LEIDERDORP - Omdat hij, on der invloed, met zijn bromfiets op de Van der Valk Boumanweg in Leiderdorp tegen een geparkeerde auto reed Heeft de Leiderdorpse po litie proces-verbaal opgemaakt tegen de Leidse bromfietser B.S. Deze raakte overigens bij de aanrij ding dermate gewond dat hij naar het AZL moest worden overge bracht. W.H.M.L. uit Zoeterwoude werd, door de Leiderdorpse politie, na een wilde achtervolging klem ge reden, in Koudekerk. L. bleek on der invloed te rijden en gedroeg zich bij zijn aanhouding bovendien zeer agressief. LEIDEN - In plaats van dat de ambtenaren in een bevoorrechte positie zouden verkeren, is er op het ogenblik eerder sprake van het tegenover gestelde, namelijk van grove achterstelling van de ambtenaren. Aldus een verklaring die de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA), afdeling Leiden (groep universiteit/academisch ziekenhuis) heeft uitge geven. In de verklaring wordt er aan herinnerd, dat de toegezegde aanpassing van de loonmaatregel van juli '76 voor ambtenaren nog steeds niet is uitge voerd. De loonmaatregel hield in dat iedere ambtenaar er 41,50 netto bij zou krijgen. Voor de ambtenaren was echtereen speciale „vertaling" van de loonmaatregel nodig in verband met de afwijkende regeling van sociale voorzieningen. „Wat de ambtenaar tot nu toe van die 41,50 heeft gezien", aldus de verklaring, „is niet meer dan een bruto salaristoeslag van dertig gulden, waarvan velen minder dan de helft overhouden". Volgens de verklaring hebben de duizenden personeelsleden van de Rijksuniversiteit en het Academisch Ziekenhuis in Leiden ten volle recht op het bedrag van 41,50 schoon en kunnen zij daarop niet onbe perkt lang blijven wachten. Op de besturen van universiteit en ziekenhuis wordt dan ook een beroep gedaan „om bij de bevoegde autoriteiten op te komen voor de rechten van hun personeel en in dit geval stappen te ondernemen voor directe uitbetaling van het voorschot op de toegezegde „vertaling". ZOETERWOUDE - De bewoners van Zoeterwoude-Rijndijk zullen bin nenkort weer weten „hoe laat het is". "Na het herstel van de grote luid- klok van de Meerburgkerk wil het bestuur van de parochie O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen nu ook het uurwerk in goede staat brengen. Daarvoor wordt aan het gemeentebestuur om financiële medewerking gevraagd. De kerk is op de lijst van monumenten geplaatst maar een verzoek aan de Rijksdienst voor de Monumentenzorg om subsidie hier voor kan niet worden gehonoreerd. Herstel van het uurwerk wordt tot het normale onderhoud gerekend en is dus niet subsidiabel. Hoewel B en W in beginsel het principe hanteren dat slechts subsidie wordt verleend voor monumentale gebouwen of bouwwerken, indien ook door het Rijk en de provincie wordt gesubsidieerd, willen zij voor dit geval toch een uitzondering maken. Dit in verband met het feit dat op de Hoge Rijndijk geen „openbare tijdsaanduiding" aanwezig is. Een bijdrage van vijftig procent in de herstelkosten komt neer op een maximum bedrag van f3.122,-, te dekken uit het Cultuurfonds. Bedreiging met pistool LEIDEN - De Leidse politie heeft zondagavond een 32- jarige bewoner van het regio naal woonwagenkamp aange houden, die kort tevoren een aantal andere kampbewoners met een pistool had bedreigd. Op het bureau aan de Zonne veldstraat kwam aanvankelijk de melding binnen dat er moeilijkheden in het woon wagenkamp waren. In de on middellijke omgeving van het kamp trof de politie twee broers aan, die een schietklaar pistool bij zich hadden. De broers verklaarden het vuur wapen te hebben afgepakt van een kampgenoot, die hen en anderen daarmee bedreigde. Op hun aanwijzingen werd la ter op de avond een koopman aangehouden, die toegaf met het pistool te hebben ge zwaaid. Uit het politie onderzoek bleek, dat de koopman eerder op de avond in een Leids café ruzie had met de twee broers, een ruzie die in het kamp weer oplaaide. LEIDEN - De Stichting Kabelnet Meren wijk (SKM) heeft samen met de gezamelijke buurt- en wijkverenigingen en de Federatie van Leidse Woningbouwvereni gingen bij de PTT een machtiging aangevraagd om in heel Leiden een kabelnet te mogen leggen ten behoeve van kabeltelevisie. De SKM beheert al een dergelijk net in de Merenwijk. Enige tijd geleden is de SKM uit het overleg gestapt dat gevoerd werd in de gemeentelijke werk groep kabeltelevisie over het be heer van een Leids kabelnet. De werkgroep zal over de aanleg en het beheer van een kabelnet ad vies uitbrengen aan de gemeente raad. Over de beheersvorm be stond verschil van mening: de SKM, de Federatie en het overleg wijkorganen willen het beheer onderbrengen in een stichting terwijl andere werkgroepsleden, onder wie Van Aken, meer voelen voor gemeentelijk beheer. Dit vormde voor de SKM een breek punt. Bij de machtigingsaanvraag wordt gesteld dat het beheer van het aan te leggen net onderge bracht zal worden in een stichting. De gemeente Leiden is van plan zelf ook een machtiging aan te vragen. Daarover wordt gesteld in de brief van de SKM: „De finan ciële basis, te weten 8800 wonin gen van de 32.800 stuks potentiële aansluitingen, zien wij niet zit ten". De SKM stelt dat de met haar samenwerkende organisaties 24.000 van de 33.800 Leidse wonin gen beheren. Deze organisaties zouden slechts mee willen werken aan de aanleg van een kabelnet als het beheer in handen van een stichting komt, wat bij de plannen voor een gemeentelijk beheer, van onder andere Van Aken, niet het geval zal zijn. WARMONDS FANFARE WARMOND - De pubüeke opkomst voor Warmonds Fan fare was niet groot. Het sym pathieke korps is onvolledig, muziekschoolleerlingen heb ben er in plaats genomen, maar ondanks een aantal wat ouderen is er onderbezetting van groepen. Wim van Duyn, eigen directeur van de Bollenstreek-Muziekschool, heeft de leiding. Dat is een bij zondere garantie voor het spieden naar aanvullingsmo gelijkheden. De klankkleuren lagen goed, waar melodie in stak (het meeste) werd fraai en zuiver gespeeld. Waar een vaste en sembletechniek bijv. verbin ding brengen moest, ging het soms zwak en schuchter. De werken hadden gevestigde populariteit. Zo Rule Brittan- nia, Ragtime Suite, Spanish Eyes, New Baroque, Suite (te moeilijk) van Huggens, - in wiens middendeel Bach's Air uit de 3de orkestsuite is bin nen gesmokkeld. In een Ha- lando werd de drummer de bewonderde hoofdpersoon. Een achtpersoonsdrumband (leiding P. v. Oosterhout) kreeg z'n beurt ook: een ge- Ujkheidsproef - zwelling van ppp naar fff, een pianissimo test en andere varianten, wein ig, maar bewijs van ijver. KEES VERHOEF Apotheken Auto's vernield LEIDEN - Een 24-jarige Leidenaar hield zich gisteravond in de omge ving van het Kort Rapenburg bezig met het vernielen van auto's door er tegen aan te schoppen. Op het poli tiebureau bleek dat de jongeman gesignaleerd stond in het opspo ringsregister omdat hij verzuimd had een boete te betalen. Ruiten ingegooid LEIDEN - De Leidse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 25-jarige inwoner van deze stad aangehouden, die ervan werd ver dacht bij het modehuis Van Uffelen aan de Breestraat een ruit te heb ben ingegooid. De Leidenaar, die op de Aalmarkt in de kraag werd gepakt, gaf toe de baldadigheid te hebben gepleegd. Bromfietsdieven LEIDEN - De Leidse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee jongens uit Voorschoten aan gehouden, die kort tevoren op het Stationsplein twee brommers had den gestolen. De Voorschotenaren, resp. 17 en 18 jaar, bekenden voorts in een Leidse dancing twee porte- e's te hebben weggenomen. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 19 tot 26 nov., door Apotheek Centraal, Breestraat 74. tel. 120552. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 153274; Apotheek Noord-Hofland, ThorbecRe- weg 3, Voorschoten, tel. 071-762877. Maandag Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 Troef. Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen van 8-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tafel tennis, kreatief spel. Go, boetseren, psy- chotronica, anders denken, alle groepen vanaf 8 uur nam. Stadhuis, gemeenteraad, 7.30 nam. Leidse Schouwburg, Theaterwerkgroep FACT met "Nu noch", 8.15 uur nam. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukt»: hon den, kAtten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134887. Onderwij s winkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur. do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau 1 Ryn 44c, 8. uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. M«j. J- Schrama, maatschappelijk werk ster. Advocaten spreekuur Dienstencentrum Weduwen en weduw naars telefoon 123235. Moeders voor Moeders Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 38, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morekwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin stad wijk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post ƒ181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2