amerika an ]v ioor e "v' onn 1st" mer» caso: l Orca/Njord winnaar lichte élite-achten Debacle van Danaiden tegen Allen Weerbaar LEYTHON WINT DUEL MET LUSV Naj aars wedstrijden Asopos MAANDAG 22 NOVEMBER 1976 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT moeilijkheden. Moeilijkheden die zijn ontstaan doordat de overal luid geprezen Leidenaars bij de wekelijkse puntendans hun deel niet opeisen, terwijl de naaste concurrenten (en dat zijn er dit,seizoen heel wat) de laatste weken door knallende successen onverwacht wel punten bij elkaar sprokkelen. Een duidelijker voorbeeld dan de afgelopen week is er nauwelijks te vinden. Buitoni Flamingo's won dinsdag zeer fortuinlijk van Mercasol (77-75) en verraste zaterdag het hoger geplaatste Nationale Ne derlanden Donar met een alles zeggende 82-66 nederlaag. Mer casol zelf kon zaterdag ondanks een prima uitgangsstelling bij rust (35-44) weer niet tot winst komen. Arke Reizen Twente, of preciezer gezegd de 48 punten scorende Amerikaan Jimmy Moore, vonniste Leiden na de hervatting: 95-73. Eerder in de week was Twente al overeind ge bleven tegen Delta Lloyd (90-87). De grootste verrassing kwam ech ter niet uit Haarlem of Enschede. Disco Danser RZ bewees op nieuw, na de zege op Pioneer Punch van vorige week, dat het aantrekken van een tweede Ame rikaan (Williams) een prima zet is geweest. De Rotterdammers ver sloegen in een van hun kant schitterende partij basketbal als eersten landskampioen Kinzo, nota bene in Amstelveen: 98-101. DDRZ overtrof met de knappe zege in feite zichzelf, waarop on der andere het uitzonderlijk hoge schotpercentage (61 pet.) van de Rotterdammers ook duidt. De nivellering in de eredivisie, waarvan het almaar verliezende Mercasol Leiden het slachtoffer begint te worden, kreeg in Delft nog meer gestalte dankzij een geweldig spelend BC Markt. De opheffing van de belemmeringen die de overschrijving van het Buitoni-duo Hagens-Van der Lagemaat in de weg stonden, heeft de Utrechtenaren ontdaan van het aureool „lelijk eendje van de eredivisie". De stijgende lijn kwam in Delft tegen Punch tot uitdrukking toen een 64-50 ach terstand werd weggewerkt tot een 78-81 voorsprong. Er moest uiteindelijk een verlenging (bij 89-89> aan te pas komen om Punch toch nog een (onverdien de) zege te bezorgen: 99-98. De strijd van Leiden, dat Delta Lloyd en Markt als eerste tegen stander heeft, tegen Twente was in feite een strijd tegen Moore. De lange, hoog springende en sober spelende donkere Amerikaan was door geen van de Leidenaars te verdedigen. Zelfs de lengte van Vic Bartolome bleek geen be lemmering voor Jimmy Moore, die met zijn 48 punten meer dan de helft van de Enschedese pun ten verzamelde. Toch leek het in de eerste helft allemaal nog goed te gaan met Bartolome c.s. Ge stadig werd er een voorsprong opgebouwd, die na 10 minuten duidelijk in de stand afleesbaar was: 7-18. Vooral het goede schieten van de Leidenaars (50 pet. tegen 38 voor Arke) hield hen op de been, waarbij er tevens een overwicht in de rebound was. Ook het op merkelijke spel van Peter Pauli- des, die een zeer sterke wedstrijd speelde en 15 punten scoorde droeg bij tot de gunstige positie van Leiden aan het einde van de eerste helft. Daarna was het afge lopen. In de eerste drie minuten van de tweede helft wist Leiden niet te scoren, waardoor Twente de achterstand kon verkleinen tot 41-44. Het werd nog 41-48, maar toen stortte Leiden volko men ineen. Na 10 minuten spelen was de wedstrijd beslist: 65-50, tegenover 30 punten van de Twentenaren stonden er 6 van Mercasol Leiden! De Leidenaars kregen kansen genoeg, maar konden deze niet benutten, ter wijl Arke (schotpercentage na rust 75 pet) onstuitbaar was. Het eindsignaal kwam by 95-73. Sco res Leiden: Bartolome 20 (14 re bounds), Bell 16, Paulides 15 en Kop 14, bij Twente naast Moore (48 punten met 68 pet.) Pete Har- ris 19 punten. Dames Het damesteam van Mercasol kende opnieuw geen succes. Ditmaal was het Groningse Olympia met 40-47 (rust 19-21) de sterkste. De Leidse dames zullen nu opnieuw moeten beginnen om een plaats te veroveren die uit zicht biedt op een plaats in de eredivisie. In de tweede divisie D toonden de heren van Luba zich duidelijk sterker dan Lakers. De eindstand (68-54) geeft dat niet zo aan, maar coach Kallenberg gaf zaterdagavond vooral de spelers die normaal gesproken weinig aan bod komen een kans. Bij rust leidde Luba met 30-26, na een 16-23 achterstand in de 15de mi nuut. Christiaan Uhlenbeck werd topscorer met 26 punten. LISC/VAK Stars won van Red Stars in Soest met 81-74 (rust 38-20). De regionale jeugd van Luba speelde een knappe wedstrijd tegen het ongeslagen DDZR, maar kwam niet tot winst 66-77. Vlak voor tijd was het nog 65-68, maar Verkerk en De Graaf red den RZ. Leiderdorp verloor van Markt. In het district klopte Trot ters Voorburg: 104-78. HANS JACOBS De Klok velt Bax-Foreholte LEIDEN - Bax-Foreholte is zich in de zaalhandbalcompeti tie aan het herstellen van een slechte start Weliswaar leidde dat herstel nog niet tot de, zo langzaamaan wel nodige winst, maar het bezoekende Walche ren zal zonder enige twijfel huiswaarts zijn gegaan met de gedachte dat de wedstrijd geen minuut langer had moeten du ren. "We waren gewoon kapot toen Foreholte in de slotfase zo'n geweldig hoog tempo draaide" zei coach-trainer Wim Geerlirigs van Walcheren na af loop van het treffen, dat hem en zijn pupillen een minimale zege opleverde, 9-8. Zelfs die 9-8 hing aan een heel dun draadje, want de goed werkende Walcherense keepster moest er een strafworp van Lenie van Beek voor stop pen. Foreholte verspeelde een bij de rust verkregen en ver diende 4-2 voorsprong, heel knullig in een periode van stil stand van circa vijf minuten di rect na de hervatting. Toen kwam Walcheren via een break-out en drie strafworpen op 6-4. De ploeg uit Zeeland veerde op en wist die voorsprong tegen een aangeslagen Foreholte nog te vergroten tot 8-4. Juist toen de gasten meenden er ter zijn, gingen Hannie Boskamp cs fu rieus in de aanval. Via 9-6 werd het 9-8. Annemieke de Bruyn knalde tegen de kruising en Jet Verdegaal, ineens supergevaar lijk, liet de bal uit een sprong- schot los op de paal. Walcheren wankelde en hield zich alleen met behulp van Vrouwe For- de staartgroep van de regionale eerste klasse, SVM, EBHV en Athene ook met verlies werden geconfronteerd. De Voorhoutse treffers kwamen van Hannie Boskamp, (3), Jet Verdegaal (2), Anke van der Nouland (2) en Lenie van Beek. De gebles seerde keepster Lia van Keste- ren werd in de tweede helft be kwaam vervangen door Marlies van der Nouland. In de regionale tweede klasse toonde Northa zich wel sterk in de defensie, maar daar ver diende ook tegenstandster Kwiek Sport een kwalificatie "heel goed" voor. Zodoende ging de rust in met een 1-0 voor sprong voor Kwiek Sport. Na de hervatting échter wisten de Haagse dames viermaal het net achter de Northa-keepster te la ten bollen. De 5-0 voorsprong van Kwiek Sport kon Northa niet meer ongedaan maken, 5-3 Hilde van der Berg en Thea Klaverweide. De dames van HVS wisten hun koppositie in de regionale derde klasse tegen UVG te handhaven (13-11). In de afdelings eerste klasse waren de heren van Northa kansloos tegen het sterke Haagse SOS, rust 5-9, eindstand 12-25. Bij de dames wist Margre Volwater met een beheerste strafworp Bax Foreholte 2 de fel bevochten winst te schenken, rust 4-4, eindstand 7-6. In de af delings tweede klasse boekte Sanocel/Saturnus' eerste her enteam een verpletterende 2- 8-11 zege op Idem/Hellas 4. In de afdelings derde klasse wa ren de heren van MMO condi tioneel sterker dan DSO, rust 8-5, eindstand 18-15. HW70 klopte Duyvesteyn Hermes met 17-14, rust 10-6. In de afdelings tweede klasse kon Animo 2 na een goede start toch pas in de tweede helft doordrukken tegen MSV, rust 9-9, eindstand 15-11. AMSTERDAM/UTRECHT - De roeiers hebben het afgelopen wee keinde hun trainingen doorbroken met de najaarswedstrijden van de Leidse studenten roeivereniging Asopos De Vliet op de Amster damse Bosbaan en de strijd om de Veenemansbokaal in Utrecht. De hoofdnummers van de Asopos- wedstrijden werden gewonnen door Aegir (senior A twee) en Or ca/Njord (lichte elite acht). De Veenemans-bokaal, waarbij be halve roeien ook hardlopen, schaatsen en wielrennen aan bod komen, werd veroverd door Lucas- sen van "TromD" uit Hilversum. De Asoposwedstrijden werden, zoals gebruikelijk beheerst door de beginnende roeiers. Maar liefst 600 enthousiasten maakten hun eerste wedstrijdhalen in de overnaadse vier. Soms grote waterfonteinen producerend trokken de ploegjes "in slow-motion" aan het talrijke publiek voorbij. De Groningers de den het nog het beste: Aegir won bij de dames en Gyas bij de heren. Een ploegje van Asopos ontving van conditietrainer Hans van Rooijen de Maas-Van Rooijen-beker als be loning voor het feit dat ze, ondanks tweemaal materiaalbreuk, toch de finale wist te bereiken. Bij de meer ervaren ploegen gingen heel wat Leidse roeiers als eerste over de streep. Een knappe presta tie werd geleverd door een Senior A vier van het organiserende Asopos. Deze ploeg, Vreeken, Lubbe, v.d. Scheen en Van Vliet, legde de 1500 meter het snelst af, de tegenstan ders op straatlengte achter zich la tend. Het leek er op dat het Senior- roeien door Leiden beheerst werd, Asopos won de senioren A 4 plus (stuurman) en de plus, SB2, Die Leythe zegevierde in de skiff en de senioren plus B2 en Njord v/on de senioren plus B4 en de Njord/Die Leythe combinatie pakte de eerste plaats in de senioren acht. Daarmee was de koek nog niet op, want Die Leythe versloeg ook nog eens de concurrentie in de Lichte skiff en de Nieuwelingen vier, terwijl de dames van Njord in de dubbelvier overtuigend wonnen. Aegir won het hoofdnummer Se nior A twee zonder stuurman bij de heren. Het slotnummer van de lange roei- dag verliep spectaculair. De beide daarin startende Lichte Elite Ach ten gaven elkaar niets toe. Tens lotte won nationaal kampioen Or ca/Njord met het minimale verschil van driehonderdste seconde. De tijd was zeer snel: 2.59.18 over de kilometer. Het op deze wedstrijden vertoonde roeien was overigens meestal van bedenkelijk niveau, het -werd wel duidelijk dat de meeste ploegen de wintertraining hard nodig hebben, willen ze in het echte wedstrijdseizoen mee kun nen komen. Op wat beter peil stond het roeien bij de strijd om de Veenemansbe- ker in Utrecht. Daar was het grootste deel van de huidige roeiers aanwezig om elkaar niet alleen op het water, maar ook op het land te bestrijden. Zaterdag reden de meeste deelnemers een 9 km lange tijdrit. Het was een won der, dat daar niemand onderuit Wim van Schelven van de vereni ging Triton, won dit onderdeel. Wel onderuit gingen de winnaars van het onderdeel schaatsen. Vlak voor de eindstreep raakten Njord-roeier Van Groningen en de Nereid Klop elkaar, zodat beiden languit over de finish van de 2500 meter lange rit gleden. Wie als eerste aankwam, was niet duidelijk en daarom werd maar besloten twee winnaars aan te wijzen. Gisterochtend roeiden de 64 all- rounders. In de skiff won de Delf tenaar Bax en in de twee zonder het duo Kooper-Vermeulen van het Amsterdamse Nereus. Vooral deze ploeg vertoonde goed roeien. Na drie onderdelen (roeien, schaatsen en wielrennen) bleek dat de strijd om de eindoverwinning nog geheel open was. Belangrijkste gegadig den voor de beker waren toen jeugdkampioen Ton Lucassen (Corn. Tromp, Hilversum), Bax (Proteus-Eretes) en de winnaar van vorig jaar, Wim van Schelven (Tri ton). Het hardlopen over 6 km moest de beslissing brengen. De 34-jarige veteraan Bots (Dordtsche RV) ging snel en lang leek het er op dat deze zijde rot ("zodra m'n jon gens roeien, moet Pa stoppen") zou winnen. Hij was nl. tweede bij het wielrennen geworden en zesde bij het roeien. De zestien jaar jongere lichte roeier Lucassèn had echtei bij het roeien net voldoende af stand geschapen om de eindzege te verkrijgen. In het eindklassement eindigde nu Bots op de tweede en Van Schelven (te veel bij het roeien verloren) op de derde plaats. De beide Njord-roeiers Wintgens en Van Groningen eindigden in de middenmoot. Deze voor de tweede keer georga niseerde wedstrijd bleek een groot succes te zijn. Bondscoach Iwar Vanier uitte dan ook zijn tevreden heid: "Je kunt nu de mentaliteit en de conditie van de roeiers erg goed meten en dat is net wat we nu nodig hebben". KEES DE RUIJTER Overwinning voor Lisse LISSE - Het basketbalteam van Lisse heeft voor eigen publiek het herstel in de tweede divisie C voortgezet door het favoriete Sea Devils met 89-80 terug te wijzen. Lisse kwam goed uit de startblok ken (16-4), maar moest voor rust de voorsprong nog afstaan: 39-40. Daarna namen de Lissenaren via Hans Gefke (26 pnt.) en John de Bruin (23 pnt.) definitief afstand van de ploeg uit Castricum. LEIDEN - De microkorfbalcompe- titie is voor de Leidse clubs niet be paald imposant gestart. Het deba cle van De Danaïden in de 5 Meihal tegen Allen Weerbaar (8-18) geeft te denken. De nederlagen van de overgangsklassers De Algemene en Fides Pacta kwamen niet zo hard aan. Oud-hoofdklasser BEP bleef De Algemene met 15-11 de baas, terwijl Fides Pacta tegen Rohda met 11-8 ten onder ging. Eerste klasser Zuiderkwartier deelde met VES de punten. TOP was de enige op dit niveau die tot winst kwam: 7-2 tegen Wion. De Danaiden-Allen Weerbaar 8-18 (3-10). Meteen al in de eerste wed strijd moet worden geconstateerd, dat het huidige De Danaïden voor de bijzonder zware taak staat het hoofdklassekorfbal voor Leiden te bewaren. De Danaïden kan op het ogenblik geen ploeg van dit niveau meer in het veld brengen. Het niet beschikbaar zijn van Gerard Nap (speelt nu in het derde met o.a. Sander v. Unen, die al jaren geen topkorfbal in de zaal speelt) en het vertrek van Eric Filemon is toch een grote aderlating voor het team, dat gisteren nauwelijks in staat was Allen Weerbaar te weerstaan. De op het laatste moment doorgevoerde wijzigingen, veranderden niets aan de situatie. De opmerkelijke ren tree van Aad v. Nierop en Yvonne Kamerling-Devilee deed een beetje geforceerd aan. Het kwam er dan ook helemaal niet uit. Aad v. Nierop had (nog) niet het geweldige „schat in zijn vingers", die hem zo ge vreesd maakte en bleek bovendien als verdediger onvoldoende. Hij liet teveel ruimte en daarvan profi teerde het optimaal spelende Allen Weerbaar formidabel. Al in de eer ste minuten leidde de ploeg uit Amsterdam via een strafworp. Ver volgens liet v. Nierop zo'n zelfde mogelijkheid onbenut. De Danaï den is er daarna niet meer aan te pas gekomen. Halverwege bedroeg de achterstand al 3-10 en A.W. ging na de pauze gewoon verder. Na 1'2 min. 3-12. Er zat daarna wel iets vooruitgang in het spel, maar de achterstand kon niet verkleind worden. Leidse goals van Cees Christiaanse (4), Fred v. Duyn (2), Aad v. Nierop en Yvonne Kamer ling. BEP-De Algemene 15-11 (5-7) Tegen het uit de hoofdklasse terug gekeerde BEP kwam de Algemene na de matige oefenwedstrijden re delijk voor de dag. De slechts op één plaats gewijzigde ploeg van trainer Zirkzee verraste de zelfver zekerde thuisclub in de eerste helft met doeltreffend en snel spel. Het werd dan ook een attractief schouwspel, dat bovendien een spectaculair scoreverloop kende. De Algemene veroverde een 2-4 voorsprong en kreeg daardoor zo veel zelfvertrouwen, dat een 5-4 achterstand vervolgens knap werd omgebogen in een 5-7 voorsprong, waarmee ook dé rust werd gehaald. Toen maakte het plotseling erg zui ver schietende BEP 4 goals op rij en De Algemene was van slag af. Ruud v. Vliet miste bij 9-8 o.a. een straf worp. Bij 13-11 nam De Algemene veel risico, wat een averechtse uit werking had. Ruud v. Vliet (5), Ans Lambooy (4), Sannie Rusman en Wim v. Vliet scoorden. Rohda-Fides Pacta 11-8 (5-4). Tegen één van de mogelijke titel kandidaten kwam Fides Pacta ook al tot hoopgevend spel. Trainer Jan de la Rie weet in dit geval de neder laag aan het verschil in afwerking van beide „vakken", wat de ver houding 6-2 wel tot uiting brengt. Fides had dan ook met een wat ge makkelijker scorend tweede kwar tet meer uit de op behoorlijk peil staande ontmoeting kunnen halen. De slechte start (3-0) werd knap opgevangen, wat in 4-4 resulteerde. De 5-4 bij rust verontrustte der halve allerminst. Bij 6-5 was er ook nog van alles mogelijk, maar toen bij Rohda even alles lukte, was de strijd beslist. Afstandschoten ver grootten het bestaande verschil van 1 punt tot 5 punten en die marge was in die fase'van de tweede helft te groot om nog weggewerkt te worden: 11-8. Dik Onderwater (3), Diet Rijsbergen, Jan Heinrichs (3) en Flip v. Meygaarden scoorden. VES-Zuiderkwartier 9-9 (4-4). Met invaller Dirk Jan de Kreek (voor Jimmy v. Daim) kwam het sterke geachte Zuiderkwartier tot een puntenverdeling bij VES, dat goed wegkwam, toen Joke Zierik- zee bij 8-9 een strafworp liet liggen. Vanaf dezelfde afstand kreeg de thuisclub vervolgens de kans een punt te „redden". Het was een op redelijk peil staande wedstrijd, die weinig verschil te zien gaf. Het sco reverloop was navenant. Om beur ten hadden de ploegen een voor sprong, die slechts 1 maal groter was dan 1 punt: 4-6 en 5-7. Via 8-7 en 8-9 kwam vervolgens het span nende einde met 9-9. Doelpunten: Albert de Grpot (2), Joke Zierikzee (2), Dirk Jan de Kreek, Dirk Der- ksen (2), en Joep v. Dam (2). TOP-Wion 7-2 (4-2). Twee moeilijk scorende ploegen zaterdagavond in Lisse, waar TOP in ieder geval toch met ruim verschil het Rotterdamse Wion versloeg. Het duurde vry lang voordat er van functie gewisseld werd, maar toen dat eenmaal ge beurd was, werd TOP sterken 4-1. Na de rust (4-2), bleef de afwerking in de tweede helft ver onder de maat. De góals van Dirk Meyer (2), Rob Meyer, Cees Zuurmaond (2), Ilse Westerbeek en Jan Simmelink waren voldoende. Tjoba-Ons Eiland 8-5 (2-2). Tegen het uit de eerste klasse gedegra deerde Tjoba heeft Ons Eiland lang kunnen standhouden. Ondanks de 2-0 achterstand, bleek de Leidse ploeg lange tijd de gelijke van de Zeeuwse formatie die even na rust zelfs een 2-3 achterstand moest dulden. Tot 6-5 bleef het daarna spannend. Twee goals van Tjoba velden vervolgens het vonnis over Ons Eiland, voor wie Piet Beek man, Wim Nijenhuis (2) en Nan Deegenaars (2) scoorden. Vlaardingen-KNS 6-7 (3-5). De ge routineerde krachten Mary Zirkzee en Hans Kluts hadden met 4 goals Ingrid van Haren (Danaïden) met de bal in duel bij de korf v Weerbaar. Links Loek v. d. Boog (8) en Hans v. d. Leek. een belangrijk aandeel in de KNS zege, die zich al in de eerste helft aankondigde. KNS had toen al een voorsprong van 2 punten genomen, wat in de tweede rondgang na veel spannende momenten afdoende voor de zege was. Hans Kluts (3), Liesbeth la Lau (2) Ruud Styger en Mary Zirkzee scoorden. Crescendo-Vriendenschaar 9-9 (6-5). Een juiste uitslag van de goed begonnen wedstrijd, die echter naarmate de seconden wegtikten steeds onvriendelijker werd. Cre scendo had lange tijd de beste uit zichten op de volle winst, want on danks een groot overwicht van Vriendenschaar in de tweede halft leidde men toen met maar liefst 8-5. Ondanks 2 gemiste strafworpen slaagde het verbeten vechtende Vriendenschaar er echter toch nog in gelijk te maken. Louis Kok (3), Ria Cornelisse, Liesbeth Kok, Piet L'Ami (2), Wilfred Cornelisse en Ans de Rie scoorden. Fluks-Ventura Sport 10-9 (3-3). In de eerste helft liet Fluks door een falende afwerking wat kansen on gebruikt. De tweede helft was wat dat betreft stukken beter. Bij 10-8 ging Fluks over tot het spelen op balbezit, wat nog een tegentreffer opleverde. Doelpunten van Cees Imthorn (4), Riet v. Bohemen (2), Peter v. d. Berg (2), Jan Verloop, Frank Dijkstra. WIM VAN VLIET LEIDEN - Het herenteam van Ge- mini Kangeroes uit Voorschoten heeft de winst in het volleybalduel met Duyvestein niet voor het opra pen gehad. Gemini/K had maar liefst 5 sets nodig om de Hagenaars te verslaan: 10-15,15-8,15-13, 8-15 en 12-15. Lambert Hoeve was de enige Voorschotense speler die bo ven de grauwe middelmaat uitstak. De reserves kwamen in Volendam niet verder dan éénmaal setwinst (3-1), vooral door een gebrek aan routine. Setstanden: 15-3, 14-16, 15-9 en 15-10. Haak/NOVO wist de balans tussen goed en slecht spel niet in even wicht te houden tegen VSL 1. Dit resulteerde in een 1-3 nederlaag (3-15, 15-12, 10-15 en 7-15). By de dames won Leython het belang rijke duel tegen het jonge team van VSL 2 gemakkelijk met 3-0, via de setstanden 15-9,15-13 en 15-3. Ley thon schijnt de grote vorm weer te pakken te krijgen en wist via sterk aanvalsspel van Ali Oudshoorn en Wil van der Wijngaard snel door te drukken. Gemini Kangeroes 1 be haalde in eigen huis eveneens een 3-0 zege tegen een tegenvallend Zaan 2 (15-11,15-7 en 15-4). Alleen de eerste set leverde voor Marian (15-12, 15-12, 15-4). NOVO verloor Wilmer c.s. problemen op. Het vooral door gebrek aan organisatie tweede team deed het niet met in Zaandam van Molenwiek met minden 3-0 winst op Tonegido 2 3-0 (15-2, 15-10, 15-9). Leski Was- kreeg "thuis" koploopster Ovra op bezoek en verloor, on danks goed tegenspel, met 0-3 (13-15, 11-15, 8-15). In de promotieklasse heren ging alle aandacht uit naar het treffen tussen de nummers één (Leython) en drie (LUSV) van de ranglijst. Het massaal opgekomen publiek kreeg een attractief duel voorgeschoteld. De eerste set was Leython iets ster ker, hetgeen tot uitdrukking kwam in een 14-11 voorsprong, die in een zwakke slotfase niet kon worden behouden: 14-16. In de tweede set was Leython niet te stuiten (15-6), maar in de derde set moest eerst een 7-13 achterstand worden om gebogen door sterke serves van Bert Frank en goed blokken op de middenvoor-positie van Ton van der Bos, voordat de studenten wa ren geklopt: 15-13. De laatste set werd een afgang voor LUSV: via 12-0 naar 15-6. Donar begon tegen DOS 2 aarzelend, maar won toch met 3-1 en blijft daardoor 2de ach ter Leython. Bij de dames won LUSV van Leython 2 met 3-0. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14