Vlam-in-de-pan bij Den Haag tegen FC YYY Texaco Havoline. Olie bijvullen zonder knoeien. Feyenoord wacht "Spaanse furie" UITSLAGEN VAN STRIJD KNYB-BEKER Mansveld niet langer aanvoerder Pala uit veld gestuurd DEN HAAG - De derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker op 16 of 20 februari, kent programmatechnisch twee toppers, namelijk Roda-AZ'67 en FC Twente-Feyenoord, waarin de oostelijkste eredivisieclub vecht voor zijn laatste kans volgend jaar weer Europees voetbal te spelen. In de tweede ronde schakelde slechts één ploeg die in een lagere klasse speelt een hoger gewaar deerde tegenstander uit. Excelsior deed dat by FC Amsterdam door strafschoppen, hoewel de Liever djes als nummer laatst in de eredi visie nu ook weer niet zo veel hoger geacht moeten worden dan een ploeg uit de eerste divisie. PEC/Zwolle, Groningen, MW (weer ten koste van een zaterdag vereniging), Wageningen (tegen de amateurs van Germanicus) en Wil lem II maken het zestal clubs uit de eerste divisie bij de laatste zestien compleet. Ten minste één van de zes zal ook in de kwartfinales ko men, want MW en Willem II spe len in de derde ronde tegen elkaar. Germanicus heeft voorgestaan tegen Wageningen. Slechts negen minuten echter. De amateurs uit Coevorden waren dappere tegen standers, die pas in de laatste minu ten definitief door de knieën gin gen. Van 4-1 werd het toen 6-1. Tevergeefs FC Den Bosch en Groningen heb ben twee uur lang tevergeefs ge probeerd te scoren, daarom kwa men er strafschoppen. Ook van elf meter kon Den Bosch niet zo best schieten, Donkers en Adriaanse misten en geen van de Groningers maakte een fout. FC Dordrecht kwam in alles een beetje te kort tegen PEC/Zwolle. Israël en Hamming scoorden voor de Zwolsse ploeg die de tegenstan der eigenlijk constant onder druk had gehouden heeft met 2-0 winst in Haarlem twee zaken aangetoond. De eerste was de herhaling van een bekend gegeven, namelijk dat de ploeg uit Kerkrade een beste be- kerploeg is. De tweede maakte dui delijk dat de inzinking, die in de laatste weken merkbaar was, ach ter de rug is. Roda won dan ook in Haarlem van een ploeg die feitelijk maar één kans heeft gehad, Huyg kopte tegen de lat. Het uitvallen van Huyg besliste het duel, Nan- ninga kreeg eindelijk kansen in de lucht. Hij gebruikte er één, verde diger De Wit maakte het tweede doelpunt en Toonstra miste een strafschop. Eindelijk NEC heeft voor de tweede keer in vier weken in Doetinchem verlo ren. De Nijmegenaren, eindelijk weer eens in de sterkste samenstel ling kwamen achter door een straf schop kort voor rust (Hiddink) en speelden in de tweede helft pres sievoetbal. Het leverde hoek- BASKETBAL - Aan de selectie voor het Nederlands kadettenteam is de Luba-speler Lode wijk Devilee door bondscoach Lubeek toege voegd. In de selectie bevonden zich al twee Leidenaars, Ton Kallenberg (Luba) en Joost Cornelissens (Mer- casol). schoppen op, geen treffers. De Graafschap, spelend met vijf inval lers, profiteerde, dank zij Nanlohy, tien minuten voor tijd van een snelle uitval (2-0). Van Rooy en Jansen hebben voor Willem II in een aantrekkelijke wedstrijd betere kansen gehaden gehad SW. Het Limburgse Til- burgse tekende ook gezamenlijk voor de openingstreffer na een goede combinatie die Jansen af rondde. Meerhof maakte gelijk, Willem II nam de strafschoppen be ter. Lelieveld en Jansen van Willem II kregen een waarschuwing. Machteloos Amsterdam was machteloos en Van Diggele van Excelsior wat slordig met kansen. Van de Meent promotiekandidaat Vitesse dat door blessures en schorsingen in spelersnood zat. Trainer Wullems moest veteraan Gert Bals zelfs als reserve-doelman meenemen. In goed half uur was Vitesse al weggelopen tot 3-0 (Helling, Kra mer en Kamphues). Pas diep in de tweede helft scoorde Veenstra het.nieuweling Erik van Aken de laatste strafschop nemen. Hij mis te, Meijer niet en daarom mag Ex celsior verder bekeren. Telstar was duidelijk beter dan tegen van de strafschopstip. FC Den Haag-VW was al lang be slist (3-0) toen plotseüng de vlam in de plan pan Een ongelukkige val van Henk van Leeuwen was de aan leiding. De Haagse spits passeerde doelman Vieten, struikelde en üep vermoedelijk een beschadiging aan zijn kniebanden op. Niemand, ze ker Vieten niet, kon er iets aan doen. Toch zagen de Hagenaars hem als schuldige. Van Vliet pro beerde zijn gram te halen bij de Venlose invaller-doelman, Kila deed sloperswerk ten nadele van Verbong. Pala bemoeide zich er mee, ging in op een provocatie van de Hagenaar, tikte hem met de vuist tegen het hoofd, waarna Kila zich als een blok tegen de grond Üet vallen. Vervoort stuurde Pela Pala en schreef Kila op. Van Leeuwen, die ook een strafschop miste, Mansveld en Albertsen scoorden voor Den Haag, Advocaat speelde, uitgerekend in het Zuiderpark, zijn eerste wedstrijd voor zijn nieuwe club VW. Leuk De Zwervers heeft MW leuk partij gegeven. De zaterdagamateurs hadden zelfs nog een gelijkmaker (Wim van der Graaf) achter de hand op de openingstreffer van Bonfrè- re. Twintig minuten voor het einde braken de amateurs door treffers van Nelemans, Quaden voltooide het karwei, 4-1. PSV heeft door Willy van de Kerk hof al in de eerste minuut gescoord tegen Fortuna SC. De volgende 89 minuten van de landskampioenen kunnen het best vergeten worden. Fortuna was, vooral door Titaley nog al eens gevaarlijk, maar na rust beteugelde Poortvliet de Limbur ger en toen gebeurde er helemaal HANNOVER. De rugby-interland tussen West-Duitsland en Neder land is gistermiddag in Hannover geëindigd in een gelijkspel (13-13). De wedstrijd gold voor het toernooi om het Europese kampioenschap B, waarin Nederland na twee duels op de tweede plaats prijkt achter Tsjechoslo wakije Nederland was in Hannover de be tere ploeg, hoewel de Westduitsers na 38 minuten met 13-6 leidden. Nederland nam in de 6de minuut de Gelijkspel rugbyteam leiding met 3-0 door toedoen van laatste man Kees Koemans (DIOK Leiden). Liebig maakte er 4-3 van en Theo Oortwijn van HRC bracht Orarye opnieuw aan de goede kant van de score (4-6). De Duitsers le ken op de overwinning af te gaan toen achtereenvolgens Höwel- meyer, Wundrum (2x) scoorden: 13-6. Daarna zorgden Oortwijn en Dick Altena echter voor een ver diend gelijkspel: 13-13. In het Ne derlandse team speelden ook de Leidenaars Altink en Brandt, bei den van DIOK. In Rotterdam won LSRG met 4-13 van de Rotter damse Studenten. Willy v.d. Kerkhof (8) scoort 1-0 voor PSV. F ortuna-doelman Smeets die de bal niet onder con trole had kunnen krijgen) is kansloos. Zuidersma (links) pro testeert tevergeefs. mets meer. Een deel van de 8000 toeschouwers zong op de tribune slaapliedjes. Dolgelukkig De 6500 toeschouwers bij Twen- te-Go Ahead Eagles (2-1) waren dolgelukkig met de treffer in de 88ste minuut van Pahlplatz. Die voorkwam namelijk dat zij moreel verplicht waren ook nog een ver lenging uit te zitten van een verve lende en kille wedstrijd. Drost en Jeuring speelden weer bij Twente, Van Ierssel ontbrak. Wildschut opende de score, Van Kooten maakte gelijk en daarna daalde het niveau snel. Arbiter Ram sloot zich PAARDENSPORT - Wereldkam pioen Hartwig Steenken heeft za terdag, na barrage, het jachtspring- concours om de Ferry Ohrtmann- trofee gewonnen. Steenken kwam foutloos rond in de snelste tijd (40 PAARDENSPORT - De Neder landse ruiter Henk Nooren, die een toernee door de VS en Canada maakt, is zaterdagavond tweede geworden in het hoofdnummer van de Royal Horse Show in Toronto, de Canadees Ian Miller werd eerste met Brother Sam. MAANDAG 22 NOVEMBER 1976 DEN HAAG - Aad Mansveld wil niet langer als aanvoerder van FC den Haag fungeren. Gisteren al bekleedde doel man Ton Thie die ftinctie. Druppel die voor Mansveld de emmer heeft doen overlopen, is het feit dat hem afgelopen week door de tuchtcommissie van de KNVB een boete van 250 gulden werd opgelegd, naar aanleiding van zijn "gele" kaart in de wedstrijd bij Roda. "Wegens het in woord niet voor mezelf, maar voor de club en het elftal gedaan. Als ik die bbete zelf moet betalen, is het aanvoerderschap voor mij taboe". Aangezien Mans veld die boete inderdaad zelf dient op te brengen, zag hy er gisteren al vanaf de aanvoer dersband te dragen. Mans veld: "De scheidsrechters zijn veel te streng geïnstrueerd. Als je een overtreding maakt, krijg je niks, zeg je wat dan loopje gelijk het risico op een fikse boete. En het merendeel van de scheidsrechters en. grensrechters loopt erg zwak te fluiten en te vlaggen. Voor lopig wel ten nadele van myn geld. Daarom wil ik niks meer met de heren te maken heb ben. Moet je ze na afloop nog een hand geven en bedanken. Zo'n huichelaar ben ik niet." daarbij vrijwillig aan. De dreiging van een verlenging werd door Pahlplatz weggenomen. De Deven- tenaren dachten dat hij de bal met de hand had meegenomen, zoals zij bij de eerste treffer heilig geloofden in buitenspel van Wildschut. Heerenveen heeft met louter ver dedigend voetbal geprobeerd de strafschoppen te halen tegen NAC. Dat lukte niet, het kwam zelfs niet, tot een verlenging doordat Krijnen in de laatste minuut eindelijk scoorde. Doelman Reys van Heer enveen was een zeer bekwaam keeper, Rorije (ook van Heeren veen) kreeg de gele kaart. De zestien bekerwedstrijden trok ken ongeveer 100.000 toeschou wers, een gemiddelde dus van ruim 6200. Utrecht-Ajax (18.000) en Feyenoord-Eindhoven (15.000) werden het best bezocht. Amster dam en Excelsior speelden voor maar 1500 mensen. Telstar-Vitesse had nauwelijks meer toeschou- Goede generale Espafiol: 4-1 winst op Real BARCELONA - Branco Zebec, de Joegoslavische trainer van het Westduitse Eintracht Braunsch weig, dat deze maand door Espanol uit de UEFA Cup werd gewipt, had het vriend Vujadin Boskov al inge fluisterd: „Dit Spaanse karwei wordt voor jullie ongetwijfeld zwaar, maar een topclub als Feye- noord moet het toch kunnen red den". Nadat Feyenoords trainer gisteren had aanschouwd dat zyn komende UEFA-Cuptegenstander het povere Real Madrid met 4-1 vernederde, sprak hij woorden van gelijke strekking: „We kunnen in derdaad een ronde verder geraken, maar Espanol blijkt levensgevaar lijk Vooral in Barcelona zal het enorm moeilijk worden". Het valt inderdaad te verwachten dat Feyenoord het komende woensdag Spaans benauwd zal krijgen. Espanol blijkt namelijk door het eigen, hysterisch meele vende publiek tot grote daden te kunnen worden opgezweept. Vtyadin Boskov: „Espanol voetbalt in elk geval lang niet zo statisch als ik had verwacht. Vooral in de aan val wordt er goed bewogen". „Een nadeel is voor ons het stadion. Goed, de grasmat is uitstekend, maar het fanatieke publiek zit bo ven op de lyn. Je kunt verdorie bij een corner niet eens een aanloop nemen. Hopeloos". „Een pluspunt vormt voor ons het feit dat Espanol erg nerveus blykt te zyn. Je hebt het nu tegen Real Madrid gezien. Pas toen Espanol met 2-0 voorstond, kreeg het wat meer lef; speelde men niet meer zo voorzichtig". Pas een kwartiertje voordat Espa nol en het koninklijke elftal uit Madrid elkaar gisteren het leven zuur gingen maken (aanvang van de wedstrijd half vijf) arriveerde Viyadin Boskov in het sfeervolle Sarria-stadion. De trainer „Ik ben zo laat omdat ik eerst naar Rotter dam heb gebeld om te horen hoe Feyenoord het er heeft afgebracht. - dat schijnt nogal slecht te zijn En ik weet precies waar zij hebben Eindhoven natuur- ïderschat. Ja, dat is typisch Dat is de mentaliteit. 1 je het dan ook gek dat ik in de op discipline gesteld ben. Voétbalt Feyenoord namelyk niet gedisciplineerd, dan gaat het niet". Vtyadin Boskov daarna over Feye noords volgende tegenstander «Zebec heeft me vooral gewaar schuwd voor de hardheid van Es- pegnol. In FC Kaiserslautern had den jullie een sportieve tegenstan der - zei hij me - maar Espanol speelt, wat je noemt, ontzettend brutaal. Die Spanjaarden zyn op het gebied van hardheid ook bij zonder geroutineerd, schreef hij me. In het persoonlijke duel ge bruiken ze hun hele lichaam. Als ze trappen naar de bal gebruiken ze tegelijkertijd hun handen om de tegenstander weg te trekken". Vtyadin Boskov nadat hy met ei gen ogen Espanol inderdaad nogal eens tegen de spelregels had zien zondigen: „Toch valt me die hard heid best mee. Sterker, ik vond Es panol dit keer echt wel sportief spe len". DEN HAAG - De besturen van de vereniging van contractspe lers (WCS) en de vereniging van oefen meesters in Neder land (WON) hebben zich za terdag beraden over de conse quenties van de laatste ontwik kelingen inzake het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB. WCS en WON zijn tot de volgende conclusies en standpunten gekomen: 1De clubs betaald voetbal wa ren ervan op de hoogte, dat met betrekking tot het sectiebes- tuur in feite niet gestemd is over personen, maar over voor of tegen een normaal samenwer kingsverband met üe belange norganisaties. 2. Met de instandhouding van dit sectiebestuur is het betaalde voetbal in een chaotische over legsituatie en uitzichtloze posi tie terechtgekomen. 3. WCS en WON stellen, voor alle duidelijkheid, opnieuw nadrukkelijk vast van mening te zijn, dat onder leiding van dit sectiebestuur geen normale be trekkingen tussen de partyen in het betaalde voetbal en der halve ook geen sanering van het betaalde voetbal mogelyk is. 4. Besprekingen onder leiding van dit sectiebestuur over het door CRM gewenste beleid splan heeft geen enkele zin. WCS en WON zullen geen gevolg geven aan een eventuele uitnodiging van het sectiebes tuur aan tafel te gaan zitten. WCS en WON verzoeken de clubs andere vertegenwoordi gers voor dit overleg aan te wy- 5/WCS en WON merken op, dat ofschoon dit sectiebestuur, ondanks de zware kritiek van zyn achterban, hoe onbegrijpe lijk dan ook, door de meerder heid van de clubs gewenst wordt, de contractspelers en de oefenmeesters niet in de gele genheid zijn gesteld te stem- "Uitzichtloze positie met dit sectiebestuur" men, hetgeen in strijd is met het verenigingsrecht. WCS en WON ontzeggen dit bestuur nadrukkelijk het recht con tractspelers en oefenmeesters te vertegenwoordigen. 6. WCS en WON zyn pas be reid mee te werken aan het op stellen van een saneringsplan, nadat de contractspelers en de oefenmeesters stemrecht heb ben gekregen in de algemene vergadering en de belangenor ganisaties in het sectiebestuur. WCS en WON stielen voor aan de partijen in de structuur commissie, t.w. FBO, WCS, WON en BBSV, opdracht te geven voor 1 januari 1977 met definitieve voorstellen te ko men en in een vóór 1 maart te hpuden buitengewone alge mene vergadering betaald voetbal, vernoemde medezeg genschap zijn beslag te laten vinden. 7. De heer Stoop, één van de twee waarnemers van het sec tiebestuur in de structuur commissie is voor de WCS on aanvaardbaar. De WCS wenst dat de heer Stoop zich onver wijld uit de commissie terug trekt. 8. WCS en WON zullen maandag met het door hen hoogelyk gewaardeerde FBO- bestuur, overleggen of het on der deze omstandigheden nog zin heeft door te gaan met de vele op het programma staande -en vooral voor de eerste divisie van enorm belang zijnde - vraagstukken. 9. Omdat dit sectiebestuur ook niet het vertrouwen heeft van de belangenorganisaties, ver zoeken WCS en WON de al gemene vergadering betaald voetbal van 27 november zich alsnog uit te spreken over het beleid, het bestuur van het be taalde voetbal, alsmede over het toekomstige samenwerkings verband met de belangenorga nisaties. „Maar weet je wat de ellende is? Feyenoord is niet hard genoeg. Voor het spijkerharde Europese topvoetbal zijn we in feite tè cor rect. We hebben maar één speler in de ploeg die qua hardheid zijn mannetje staat: Wim Rysbergen. Die kan tenminste, zoals wij het in Holland uitdrukken, lekker bikke len. Maar de restNee, ook een Nico Jansen is niet hard genoeg. Of laat ik het anders zeggen: hij is in zyn hardheid niet intelligent. On nodige overtredingen, hè". Terug naar de tweekamp tussen het onstuimige Espanol het initiatie floze Real Madrid. De vleugelspit sen Maranon en Cino vielen daarin op, evenals Fernandez, de doelman uit Paraquay, middenvelder Amado en de Braziliaanse spits Je- remias. Die zwervende puntspeler was de grote man en scoorde in de 75ste minuut het laatste Espanol- doelpunt. Daarna werd hy uit het veld gehaald „Om hem te sparen", zei trainer Santamaria. De andere schutters van Espanol tegen Real waren: Aquino (strafschop 1-0), Osaria (kopbal 2-0) en invaller Ca- nito (solo 3-0). Martinez scoorde voor Real, dat via Pirri ook nog een strafschop had gemist. Onmiddellijk na de 4-1 kreeg Bos kov te horen dat hy morgen met Feyenoord niet op het veld van Es panol mag trainen. In de koude oor log paste ook de uitspraak van trainer Santamaria „We hebben niet al teveel illusies voor de wed strijd tegen Feyenoord. Goed tegen Real speelden we uitstekend, maar Feyenoord zal ons die ruimte niet toestaan. Daarom staar ik me op deze 4-1 niet blind." Tijdig olie bijvullen en verversen is het behoud van uw motor. Nauwkeurig werk, dat u voortaan probleemloos zélf kunt doen met Texaco Havoline. Texaco Havoline zit in een plastic flacon, die makkelijk schenkt. Morsen is vrijwel uitgesloten. En houdt u olie over, dan sluit u de flacon weer af. Veilig onderweg, zo'n flacon Texaco Havoline. Voor meer informatie over Havoline motorolie-of elk ander Texaco kwaliteitsprodukt - bel 010-137300. Op verzoek sturen wij de gratis Havoline sticker. Texaco Olie Mi], b.v., Weena 170, Rotterdam - 3002. Uitslagen 2e ronde KNVB-beker De Graafschap-NEC 2-0(1-6). 40. Hiddink 1-0 (strafschop), 81. Nan lohy 2-0. Scheidsrechter Wellinga. Toeschouwers: 3.000. FC Utrecht-AJAX 2-1 (0-1). 38 Zuidema 0-1, Van Maurik 1-1 (strafschop). 70. Streuer 2-1. Scheidsrechter: Weerink. Toe schouwers: 18.000. FC Twente-Go Ahead Eagles 2-1 (1-1). 9. Wildschut 1-0, 17. Van Kooten 1-1, 88. Pahlplatz 2-1. Scheidsrechter: Ram. Toeschou wers: 6.500. PSV-Fortuna SC 1-0 (1-0). 1 Willy van de Kerkhof 1-0. Scheids rechter Van Dijken. Toeschou wers: 8.000. Haarlem-Roda JC 0-2 (0-0). 65 Nanninga 0-1, 80. De Wit 0-2. Scheidsrechter: Berrevoets. Toe schouwers: 7.500. FC Den Kaag-FC VW 3-0 (1-0). 34. Van Leeuwen 1-0, 55. Mansveld 2-0,69. Albertsen 3-0. Scheidsrech ter Vervoort. Toeschouwers: 6000. Feyenoord-Eindhoven 1-0 (na verlenging). 106e. Van der Korput 1-0. Toeschouwers: 15.369. Scheidsrechter: Gans. Telstar-Vitesse 3-1 (3-0). 30. Hel ling 1-0, 37. Kramer 2-0, 38. Kamp hues 3-0, 71. Veenstra 3-1 (straf schop). Scheidsrechter Jonker. Toeschouwers: 2000. PEC/Zwolle-FC Dordrecht 2-0 (1-0). 12. Israel 1-0, 48. Hamming 2-0. Toeschouwers: 2.000. Scheids rechter Beukman. SW-Willem H 1-1 (0-1). Willem II w.n.s. 45. Jansen 0-1,70. Meerhof 1-1. Scheidsrechter: Bosman. Toe schouwers: 3.000. N AC-Heerenveen 1-0 (0-0). 90. Krynen 1-0. Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers: 5.000. FC Den Bosch-FC Groningen 0-0. FC Groningen w.n.s. Scheids rechter: Thomas. Toeschouwers: 2000. W igeningen-Germanicus 6-1 (4-1). 3. De Vries 0-1, 12. Van der Leij 1-1, 32. Tomas 2-1, 41 en 42 Budding 3-1 en 4-1,85. en 88. Groe nendijk 5-1 en 6-1Scheidsrechter: Oetelmans. Toeschouwers: 2500. FC Amsterdam-Excelsior 0-0. Na verlenging 0-0 Excelsior w.n.s. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 1500. MW-De Zwervers 4-1 (1-0). 35. Bonfrere 1-0, 51. Van der Graaf 1-1, 70. en 72. Nelemans 2-1 en 3-1, 81. Quaden 4-1. Scheidsrechter: Van Ooyen. Toeschouwers: 8.000. AZ'67-Sparta 0-0, na verlenging f 1-0 door Nygaard uit strafschop. Scheidsrechter: Beek. Toeschou wers: 10.000.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10