Leófee agenda Wat gebeurt er met Oude Dam? Dominee verspeelt baard „Quitte of dubbel grote mislukking PPR komt terng op vragen over kweekreactoren Na aanleg Schiphollijn in Warmond Concert Rotterdams Philharmonisch: een feest der herdenking LEIDEN - Als de serie voorstellin gen van „Quitte of Dubbel" oei! danig in aantal is, dat het pro gramma om ancienniteitsredenen herdrukt moet worden, is het eerste wat men moet doen het verwijde ren van de overbodige en volstrekt irrelevante recensie van Ischa Meijer. Welke recensent is geïnte resseerd in het feit, of de heer Meijer één of meerdere malen in het huwelijk is getreden en of hij een langspeelplaat van Beethoven dan wel van de Cats koopt? De mening van Meijer kan alleen afgedrukt zijn in het programma ter bein- LEIDEN - Laurens Beijen, PPR- Fractielid, is niet tevreden met de antwoorden van wethouder Aken op door hem in oktober van dit jaar gestelde vragen over het standpunt van de gemeenteraad inzake het Franse kweekreactorproject Super-Phénix. Tijdens de PPR- leden-vergadering, gisteravond kondigde hij aan, hierop maanda gavond in de gemeenteraadsverga dering terug te zullen komen. In september van dit jaar besloten de Samenwerkende Electriciteit- sproduktiebedrijgen (SEP) om via de Schnell Brüter Kernkraftwerk- gesellschaft (SBK) aan het Franse kweekreactorprojekt Super- Phénix deel te nemen. De N.V. Electri citeitsbedrij f Zuid-Holland (EZH), waaraan Leiden deelneemt, heeft met dit besluit ingestemd. Beijen nu is van mening, dat dit door de raad ingenomen standpunt in strijd is met de houding, die de raad eerder inzake de bouw van kweekreactoren heeft ingenomen. Zo toonde zij zich in oktober 1973 duidelijk tegenstander van het Kalkar-projekt. Beijen stelde bij zijn interpellatie o.a. de vraag, of het college niet be reid zou zijn om de deelname aan dit Franse kweekreactorproject opnieuw aan de orde te stellen. vloeding van de recensenten, die hun oordeel nog moeten geven over een geesteskind van Frank D. Gil- roy. Welnu, tijdens de première constateerde een recensent, dat hij de indruk had, datje naar een tele visiespel zat te kijken, dat per onge luk in de zaal terecht is gekomen. Die opmerking bleek ook gistera vond nog, na ruim tweeëneen halve maand spelen, relevant. De Gooijer heeft my noch als komiek noch als filmacteur in het verleden kunnen boeien. Als entertainer vind ik hem zelfs een duidelijke mislukking. Dat hij na zestien jaar zijn rentree op de planken maakt, is een beslis sing waarvoor hij ongetwijfeld zelf alle verantwoordelijkheid wil ne men. Van Ronny Bierman is be kend, dat zij een rol heeft gespeeld in Verhoevens film „Wat zien ik". Daar voldeed ze wel, maar als Fran cis Stelma, een middelmatig danse resje, komt ze toch duidelijk klasse tekort. Het is natuurlijk allemaal wel leuk en aardig, als acteurs en actrices nieuwe facetten van hun talent blootleggen, maar dan moet daar voor wel een gegronde reden be staan. Gisteravond leek die reden nauwe lijks aanwezig. Het publiek is blijk baar bereid alles te nemen. Zonder direct naar de „Aktie Tomaat" te rug te verlangen, lijkt het geenszins onredelijk, wanneer van het pu bliek een kritischer instelling wordt verwacht. Als Gerard Reve het plotseling in zijn hoofd haalt een plaat op te nemen; Wibo van der Linden aria's gaat zingen en Wim van Hanegem poëzie gaat de clameren zullen we ook dat accep teren. Let u maar op! BERT KOEKEBAKKER Meisje breekt been WASSENAAR - De dertienjarige Emilie Slotter uit Wassenaar brak gistermiddag bij een ongeluk op de secundaire rijbaan van de Rijks straatweg haar linkerbeen. Het meisje reed in de richting Leiden en wilde ter hoogte van de Maaldrift de Maaldriftseweg oprijden. Zij deed dat volgens de politie echter zonder haar hand uit te steken en zonder achterom te kijken. Een au tomobilist uit Wassenaar kon haar niet meer ontwijken. Het meisje is door de eerste hulpdienst naar het Bronovo ziekenhuis in Den Haag overgebracht. ZATERDAG 20 NOVEMBER 1976 Artsen Lelden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Apotheken De Oude Dam: straks goede verbinding met bospark Endepoel II WARMOND - Wat gaat er na de aanleg van de Schipholspoorlijn gebeuren met de Oude Dam, vra gen veel Warmonders zich bezorgd af. De Oude Dam is een zeer oud wandelpad, dat loopt vanaf de Draai achter Marienhaven te War mond dwars door de polder naar Oegstgeest. Over het aantal jaren dat dit pad werkelijk als voetpad door de kerkgangers werd gebruikt bestaat geen absolute zekerheid. Het is mogelijk dat dit pad al ten tijde van St. Willibrordus door de Katholieken van Warmond werd bewandeld als men naar "Kerc- kwerve" ging voor de Godsdien stoefeningen. "Kerckwerve" is het zgn. Groene Kerkje in Oegstgeest en was in de 9de en 10de eeuwe de moederkerk van „Reinsburg", Warmond, Lei- muiden, Rijnsaterwoude en Alke made. Rond het jaar 1000 zou er een kapel gebouwd zijn op de plaats waar de Oude Toren staat. Een andere mogelijkheid is dat het pad in omgekeerde richting werd gebruikt in de tijd van de reforma tie. Hoewel "de Heer" van War mond zelf Katholiek gebleven was ging zijn tolerantie wel zo ver dat hij toestond dat in Warmond vrijuit diensten van de Hervormde Ge meente werden gehouden. Hij stelde zelfs een afvallige priester aan als leraar voor de jonge Her- Door Frieda Onderwater vormde Gemeente. Uit de archie ven is gebleken dat er verschillende huwelijken in die tijd werden ge sloten tussen mensen uit andere gemeenten. Hoe oud het pad dus werkelijk is staat niet onomstote lijk vast maar dat het van hoge leef tijd is is zeker. Het pad, dat vroeger een geliefde wandelroute was, is voor een groot gedeelte al verdwenen. De Exploi tatie Mij. Voorhof heeft enige jaren geleden bij Koninklijk Besluit toe stemming gekregen het pad te ver wijderen in het gebied, dat ligt bin nen het terrein van de zandwinning in de polder Klinkenberg. Dit is grondgebied van Oegstgeest. Om technische reden leek het toen niet mogelijk het pad te handhaven. Nu verklaarde dhr. Menten (eigenaar van het gebied) kortgeleden echter dat hij het pad graag in ere hersteld zou zien. Omdat het terrein rond de zandwinning een recreatieve be stemming heeft, is het wellicht gunstig ook een toegangsroute vanaf Warmond te creëren. Binnen de gemeente Warmond maken enkele mensen zich ernstige zorgen over de Oude Dam. Vooral uit historisch oogpunt achten zij het onaanvaardbaar dat dit pad zou verdwijnen. Bij de aanleg van de 'Schipholspoorlijn ontstaan er wel licht ook problemen met NS omdat zowel de Schiphollijn als de lijn Haarlem gepasseerd moeten wor den. Voor de Schiphollijn zijn de moeilijkheden niet zo groot omdat dan wellicht gebruik zal kunnen worden gemaakt van de veetunnel die iets terzijde is gepland, zodat een kleine omlegging van het pad zal moeten plaatsvinden. De lijn Haarlem-Leiden echter is niet verhoogd zodat daar van een tunneltje geen gebruik kan worden gemaakt. De NS wyst ook onbe waakte overwegen voor de toe komst af. Tot nu passeerden de voetgangers wel een onbewaakte overweg als men de Oude Dam be wandelde. Tot voor kort was het bestuur van de gemeente Warmond niet op de hoogte van het feit dat de Oude Dam op Oegstgeests grondgebied al van de wegenlegger was afge voerd. Men verbaasde zich toen over het ontoegankelijk maken van de dam door Menten op zijn grond gebied. Volgens een ambtenaar van de dienst gemeentewerken War mond zou er wel een afspraak zijn gemaakt met Menten over een al ternatieve wandelroute om de zandput heen. Of dat ook op papier staat is niet bekend. Vele Warmon ders zouden het verdwijnen van de Oude Dam zeer betreuren temeer daar de wandelroute mooi zou kunnen aansluiten bij het bospark, dat zal worden aangelegd achter Endepoel II. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 19 tot 26 nov., door Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 120552. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 153274; Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 071-762877. Wijkverpleging LEIDEN - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): G.D. de Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 125820; Wyk II (Kooi en Merenwyk): J.H. Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 131337; Wy III (Waard, Professorenwijk en Tuin stad wijk): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; Wyk IV (Zuid-West en Haag- wegkwartier): F. Lahr, Zoeterwoudse- singel 11, tel. 120347 (van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur), A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115 (van zondag 8 uur tot 24 Leiderdorp - Van Wijk, praktijkadres Merelstraat 184a, tel. 890529 (zaterdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - H.A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - A. Tromp, Lohmanplant- soen 33. tel. 071-762159 (zaterdag); J. Vryenhoek, S. v.d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zondag); S.M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - L.J.H. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140 (vrij dag en zaterdag); F. Walenkamp, Dorps straat 45, tel. 10030 (zondag). Zaterdag Leerlingen Rijnlands winnen weddenschap MAANDAG 23 AUGUSTUS Wijk 1 Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombok straat, Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat, Madoerastraat. Wijk 3 Lage Rijndijk, Voorstraat, Suma trastraat, Atjehstraat (van Suma trastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ringkade, Bonairestraat, Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten- straat, St. Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat, Bilitonstraat, Kooihof. tWOENSDAG 25 AUGUSTUS Wijk 2 Jacq. Urlusplantsoen, A. Noord- ewierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan. Joh. Verhulstraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat, Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wa- genaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Rönt genstraal Mozartstraat, Bernard Sweersstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brück- nerstraat, Debussystraat, Ravel- straat, Chopinstraat, Moesorgski- straat, Caesar Franckstraat, Verdi- straat. Wijk 8 Schubertlaan, Mahlerstraat, Han- delstraat, Beethovenlaan, Vivaldis- traat, Bachstraat, Corellistraat, To- scaninilaan, Berliozpad, Rossini- straat, Lisztpad, Mendelssohnka- de, Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollo- laan, Smetanastraat, Paganinilaan, Scarlattistraat, Griegstraat, Doni- zettilaan, Bizetpad. DONDERDAG 26 AUGUSTUS Wyk 5 Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat. Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat, Stuy- vesanthof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Mamixstraat (van W. de Zwijgerlaan tot Volk stuinen), Zwarte Pad. Wijk 7 Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianastraat, Julia- nakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsenstraat, Oranjestraat, Lus thoflaan, Dillenburgerstraat, Nas- saustraat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijkestraat, Margrietstraat, Ire- nestraat, Bernhard straat, Beatrix- straat. VRIJDAG 27 AUGUSTUS Wijk 4 Haagweg, Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Da Costastraat, Klikspaanweg, De Genestetstraat, Nic. Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollensstraat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasebroekstraat, Borgerstraat, de Lennepstraat, ten Katestraat, Toussaintkade, Sta ringkade. Wijk 6 Kneppelhoutstraat, Multatuli- straat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat, A. Verweystraat, Jacq. Perkstraat, H. Gorterstraat, L. Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meer hof, Akkerhof, Weidehof, Telder- skade, Mulderstraat, Gerrit Kas- teinstraat, Segaarstraat, van Die-, meistraat, Rooseveltstraat.ij Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, Leidse Jeugdschaaksociëteit (11-15 jaar), 3-5 uur nam. Havenplein, aankomst Sint Nicolaas, 2 Leidse Schouwburg, "Nieuwe Avontu ren", kabaret Vangrail, 8.15 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, Toneel groep Imperium met "De goede mens van Sezuan" van Brecht, 8.15 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, LAK- Cinema filmfestival. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur 9-11 't Breehuys. Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 11.30 uur vm.-1.30 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum Leidse werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. LAK-Theater, Levendaal 150, optreden van de folk- en bluegrasszanger Charlie Moore, 8.15 uur nam. Leidse Schouwburg, "I Colombaioni" Maandag Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 v 't Breehuys, Breestraat 1 i-huis, 2-5 "25 bonnen' bij verkeerscontrole Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen van 8-10 uur nam. Vrijetijdscentrum. Breestraat 66, tafel tennis, kreatief spel. Go, boetseren, psy- chotronica, anders denken, alle groepen vanaf 8 uur nam. Stadhuis, gemeenteraad, 7.30 nam. Leidse Schouwburg, Theaterwerkgroep OEGSTGEEST - Bij een verlich tingscontrole, gisteravond tussen zeven en negen uur op de Leidse- straatweg, zijn in totaal 25 bestuur ders van auto's en bromfietsen "op de bon gegaan". Sommigen reden zonder licht, in andere gevallen achtte de Rijkspolitie de verlich ting niet voldoende. WASSENAAR - Voor de leerlingen van het Rijnlands Lyceum in Was senaar was het gistermiddag een historisch moment. Toen werd, on der grote belangstelling van de leer lingen van de school, de baard van dominee H. van der Kloot Meyburg afgeschoren. De dominee, die les geeft aan het Wassenaarse lyceum, had zijn baard tot inzet gemaakt van een weddenschap tussen hem en de leer lingen van de lagere klassen van de school. Overeengekomen werd dat als de leerlingen dit jaar f20.000,- of meer voor de Unicef bijeen zou den krijgen, de baard van de domi nee als tegenprestatie zou moeten sneuvelen. van Unicef-kalenders Een rekordopbrengst i De leerlingen hebben inmiddels lands Lyceum, dat dit jaar voor de sinds augustus j.l. ruim 21.000 guL vijfde keer meewerkt aan de jaar den bijeengebracht door de verkoop lijkse Unicef-actie. Aan deze bij- VV" zondere prestatie zal "de baard" rechts, Querina Meyer, die met haar wellicht mede debet zijn geweest. bijdrage aan de actie het bedrag Op de foto is een kapper bezig do- boven de 20.000 gulden bracht, lijkt minee Van der Kloot Meyburg van nog even te moeten wennen aan het zijn baard te ontdoen. Het meisje nieuwe uiterlijk van haar leraar. "Nu noch", 8.15 i Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin- 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur. Tuin- stadwijk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. LEIDEN - Het concert, dat het Rot terdams Philharmonisch Orkest gisteravond gaf, kon met reden een feest der herkenning genoemd worden. Roelof van Driesten diri geerde in de Stadsgehoorzaal voor een veelkoppig publiek, dat voor de solist, gitarist Alirio Diaz een stor machtige ovatie in petto had. Begonnen werd evenwel met Bi- zets Boheemse taferelen, Boheems natuurlijk in de Franse, overdrach telijke zin. Fauré's Masques et be- rgamasques en Ravels Rhapsodie espagnole completeerden het zui ver orkestrale aandeel in dit con cert. De opvallende indruk, die Van Driesten bij een vorig concert maakte, werd hier niet geconti nueerd. Eerder viel bij hem een ze kere mate van oppervlakkigheid en een neiging tot een Germaanse ro mantisering waar te nemen, die niet in overeenstemming met de Galli sche volksaard is. Ook zijn greep op het orkest leek bij wijlen minder vast. Het beroemde Concierto de Aran- guez van Rodrigo kon mij nauwe lijks boeien, waarschijnlijk omdat ik het zo verschrikkelijk banaal vind. Alirio Diaz speelde het ver moedelijk voor de tweeduizendd- rieéntwintigste maal en voer der halve blind op zijn routine, waarbij er tussen hem en het orkest nauwe lijks wrijving bestond. RON HARMS LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOO*R LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. 181,50 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2