Eerste nederlaag Meerburg Massaar weer aanvaardbaar Eerste winstpunten van LZ: 7-4 zege op De Meeuwen Huzarenstukje WeU Boys in GoudsILeidse competitie Jahn mag er nog best zijn Noordwijk kraakt Zwart Wit MAANDAG 15 NOVEMBER 1976 PAGINA 15 SPORT SPORT LEIDEN - In de eerste klasse A van de Leids/Goudse afde ling kwam VTL tegen KRV niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Concurrent Alphense Boys profiteerde van deze halve misstap van de Leidenaars en staat nu eveneens op 14 pun ten. VTL heeft echter wel een wedstrijd minder gespeeld. In groep B zorgde Weteringse Boys voor een daverende verrassing door de uitwedstrijd tegen koploper Meerburg in een 1-4 overwinning om te zetten. Alphia-Oranje Groen 1-1 (0-1) - tier hadden de Leidenaars Opnieuw is een veelvuldig aanval lend Oranje Groen niet verder ge komen dan een gelijkspel. In deze wedstrijd domineerden de Leide naars voortdurend. Dat werd uit gedrukt in een treffer van Ruud Wolters die een schitterende aanval met een even fraai doelpunt be kroonde (0-1). Onmiddellijk na rust miste Koos Tetteroo een goede mo gelijkheid de score te verhogen. Bepaald pech had Jim Leupen, die via de paal naast knalde. Alphia startte hierna een alles-of-niets of fensief, dat na een half uur resul teerde in een doelpunt (1-1). Stompwijkse Boys-Ammerstol 1-2 (0-1) - In de eerste helft wogen voorsprong genomen via Vic Bou tier. Hierna ontwikkelde dit treffen zich tot een ontmoeting met weinig opwindende momenten. Een kwar tier voor tijd kwamen de Katwij- kers via aanvoerder Henny Rijns- burger verdiend langszij (1-1). Leidse Boys-Alphense Boys 2-3 (1-3) - Een met 3 invallers spelend Leidse Boys heeft het treffen tegen Alphense Boys wat onnodig verlo ren. Door onopvallendheid keken de Leidenaars na een half uur reeds tegen een 0-3 achterstand aan. On danks dit schier hopeloze uit gangspunt oefenden de Leidenaars hierna pressie uit. Kort voor rust verkleinde Ed Ouwerkerk uit een beide partijen tegen elkaar op. Over penalty de achterstand tot 1-3 e ontstonden kansen, die minuten voor tijd wist Loek Bave- Jaap Slijkhuis van Leidse Boys wordt door de Alphense Boys doelman onderuit gehaald, (rechts) een penalty zal geven. echter niet de juiste afwerking meekregen. Na een half uur kwam Ammerstol op 0-1, wat tevens de ruststand betekende. Na de pauze was Stompwijkse Boys aanzienlijk sterker. Na 5 minuten scoorde Bram Scholtes 1-1. Hoewel de Boys ook hierna de toon aangaven, viel het doelpunt wel aan de andere ae aroiter via een omstreden penalty. VTL-KRV 1-1 (1-0) - Na een kwar- LEIDEN - Normaal gesproken is zestig de leeftijd waar op de kwalen en klachten beginnen. Maar de chr. gymnastiekver eniging „Jahn", die zaterdag in de Vijf-Meihal haar 60-jarig bestaan vierde, heeft getoond op die leeftijd nog soepel en sierlijk te zijn. Twee uitvoer ingen zette Jahn haar publiek voor: 's middags de jongste jeugd (zo'n 350 jongens en meisjes), 's avond, voor een weer geheel gevulde zaal, de iets minder jeugdigen. Conclusie van die dag gymnas tiek: Jahn mag er nog best zijn. Iemand die deze jubileumuit voering nog lang zal heugen, is ongetwijfeld Jahn-voorzitter G. S. de Knegt. Dat hij zou worden gehuldigd (de admini stratie gaf aan dat hij 40 jaar lid is, waarvan 21 jaar voorzit ter) wist zo ongeveer iedereen, behalve De Knegt zelf. Soms blijft er in deze wereld nog wel iets geheim. Ter viering van dit heuglijke feit kwam we thouder Tesselaar van sport zaken namens de koningin hem de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nasau overhandigen. En boden de leden van Jahn hem, op hoogst originele wijze verpakt, een kleurentelevisie aan. Voor het vele bondswerk dat hij heeft verricht, werd De Knegt door voorzitter Den Boeft van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiek Verbond be noemd tot lid van verdienste. De Knegt (duidelijk aange daan) dankte voor de hulde, vond het alleen „wat scheef' dat hij, van alle hardwerkende Jahn-leden, zo veel kreeg. de hoogtepunten op de uitvoering (Vanavond van zes tot half acht recipieert De Knegt in de ontvangsthal van de Vredes- kerk). Netjes De avonduitvoering van Jahn was karakteristiek voor deze vereniging. Geen gymnasiale experimenten, geen gedurfde werkstukken, een uitvoering binnen de van oudsher ver trouwde kaderlijnen, maar dan wel ordelijk, netjes, en or ganisatorisch bijna perfect. Omdat de eigen wat oudere ca tegorieën kennelijk wat te kortschoten, had Jahn aan se- lectiegroepen van het KNCGV en aan landskampioen SOS uit Voorburg gevraagd aan het ju bileumprogramma medewer king te verlenen. Een heel goede opvatting, die navolging verdient. Wel was het aandeel van deze gasten aan de wat grote kant. Bepaald niet altijd werd dat gerechtvaardigd door de kwaliteit. De rekstok van de KNCGV-heren was een soort potpourri van kromme benen en de evenwichtsbalk dames kwam evenmin aan een voldoende toe. Die nummers hadden er best uitgemogen, het heerlijke tafelspringen had dan twee keer zo lang kunnen zijn. Technische nummers vormen meestal de wat bloe- darme kant van uitvoeringen vanwege de matige kwaliteit. Dat was ook nu 20, al moet zeer beslist een uitzondering wor den gemaakt, zoals al opge merkt, voor het tafelspringen. En verder voor „kast en bank" voor meisjes van 12-13 jaar, niet zozeer vanwege de presta ties als wel voor de wijze waarop de combinatie was op gebouwd. Van de ritmische nummers verdient „Waterloo" (meisjes 10-11 jaar) naar een ontwerp van Tineke Vos beslist ver melding. Een fleurig, lichtvoe tig gevalletje. „In Dulce Jubi- lo", waarvoor een verrassend groot aantal Jahn-dames op de vloer verscheen, was goed van uitvoering, maar had van Joke van Polanen best een wat dy namischer opzet mogen krij gen. Terecht hield ze het een voudig bij „zwaaien met de knots" voor dé dames- recreatief, dat er netjes uit kwam. Wat ik in deze sector miste was een onderdeel van de moderne ritmische gymnas tiek: een bal-, lint-, of touwoe- fening, iets wat SOS-Voorburg maar ten dele compenseerde. Over het geheel genomen kan de technische leiding van Jahn (Corrie Koopmans, Gerie Schaap, Sanny Slegtenhorst, Tineke Vos, Karei van Ark, Hans van Polanen, Piet en Jan de Knegt) met het resultaat van de uitvoering zeker tevre den zijn. RUUD PAAUW laar Leidse Boys zelfs tot 2-3 terug te brengen. VNA-WOA 2-1 (2-1) - Een vooral van WO A-zijde zeer matig ge speelde wedstrijd. Na 3 minuten kwam VNA via Jan Honsbeek op 1-0, waarna een kwartier later de zelfde speler ook voor 2-0 zorg droeg. Van een misverstand in de Leidse achterhoede kon Paul v.d. Geest profiteren en 2-1 aanteke nen. Na rust viel er weinig te genie ten. SJZ-VNL 4-1 (1-1) - Na een kwar tier kwam SJZ echter via Wim Bos, tegen de verhouding in, op 1-0, waarna Joop Romijn via een coun ter de verdiende gelijkmaker scoorde (1-1). Na rust ontstond on rust in de Leidse gelederen, toen Kees Meyer door Han Ubink werd vervangen, een wissel, die verkeerd uitpakte. Uit een voorzet van Wim Bos zorgde Sjaak Slingerland voor 2-1, waarna dezelfde speler ook voor 3-1 zorgde. Wim Bos bepaalde de eindstand od 4-1. ZLC-Kickers'69 1-2 (0-1) - Een be ter Kickers kwam nadat Henk de Rijk en Addie Hoek reeds goede kansen hadden gemist via Henk de Rijk op 0-1. Kort na rust verhoogde Johan de Graaf de stand tot 0-2, waarna ZLC sterker werd. Verder dan een treffer van Wim Ouwehand kwam ZLC echter niet. Meerburg-Weteringse Boys 1-4 (0-3) - Weteringse Boys heeft voor een huzaren stukje gezorgd door koploper Meerburg met fraai voet bal de eerste nederlaag toe te bren gen en wel met liefst 1-4. In dit tref fen kreeg Meerburg een soort koekje van eigen deeg. Weteringse Boys speelde veelvuldig op de counter, vooral via Koos Loos. Na 15 minuten ontkrachtte zo'n coun ter het Meerburg-overwicht. Een schitterende aanval werd op even fraaie wijze door Koos Loos afge rond (0-1). Tien minuten later scoorde Albert Bolle na een iden tieke aanval 0-2 en Koos Loos pro fiteerde van een misverstand in de Zoeterwoudse defensie, wat 0-3 be tekende. Na rust trok Meerburg opnieuw massaal ten aanval. Na 5 minuten zorgde Ger Straathof voor 1-3. Na 25 minuten werd echter elke Meerburg illusie de grond in geboord. Koos Loos was na een snelle uitval opnieuw scherprech ter (1—4> Unitas (L)-Esto 0-3 (0-2) - Een in alle linies rammelend Unitas heeft een verdiende nederlaag geleden. Esto toonde zich in alle onderdelen de betere ploeg. Na een kwartier zorgde Wim van der Neut voor 0-1, waarna Aad van de Poel voor 0-2 zorgde. Unitas kon ook na rust niet imponeren, zodat Cor Kglshoven geen moeite had Esto op 0-3 te brengen. LEIDEN - Noordwijk had in de hoogste klasse van het zater dagvoetbal weinig moeite met Zwart Wit, dat met 5-0 werd geklopt. Quick Boys speelde een verdienstelijke wedstrijd bij Huizen, waar een 0-0 ge lijkspel werd behaald. Kat wijk won in de tweede klasse met 2-0 van Lyra. Rijnsburgse Boys en Ter Leede kwamen door afgelastingen niet in ac tie. Noordwijk - Zwart Wit'28 5-0 (0-0) - Merkwaardig, hoe som mige wedstrijden op elkaar kunnen lijken zonder dat die gelijkenis later in de eindstand is terug te vinden. Wie weet hoe moeilijk Noordwijk het had kunnen krijgen als die be vrijdende openingsgoal van Rob Suttorp was uitgebleven in het treffen tegen Zwart Wit'28. Zonder veel moeite was de Rotterdamse ploeg, voor het eerst sinds mensenheuge nis hekkesluiter in de hoogste zaterdagklasse, overeind ge bleven in de eerste helft, waarin de herinnering aan eerdere thuiswedstrijden van Noordwijk zich opdrong. Met puur resultaatvoetbal was Zwart Wit'28 er in geslaagd Noordwijk af te stoppen. In de tweede helft viel er echtor een loodzware last van oord- wij ks schouders, toen Rob Sut torp 1-0 inkopte na een hoek schop van John van Dijk. Hoog opspringend kopte Van Dijk zelf 2-0 achter Zwart-Wit- doelman Lolke Lolkema en Rob Suttorp mikte beheerst de derde treffer in. Sjoerd Boot kreeg in de laatste vijf minu ten zijn beloning voor zijn ij- zersterke optreden op het middenveld. Eerst schoot hij 4-0 in het lege doel, nadat ver dediger Van Deelen tegen zijn doelman was opgebotst en tenslotte zorgde hij met een kopstot voor 5-0. Huizen - Quick Boys 0-0 - Het herstel was opmerkelijk. Vo rige week liet Quick Boys in de wedstrijd tegen Zwaluwen (0-2) nog blijken, dat het vormverlies zich met rasse schreden leek aan te kondigen. De wedstrijd tegen Huizen bewees echter het tegendeel. Fris en onbevangen acteerden de Katwijkers zaterdagmid dag in en tegen Huizen. Deson danks klonk er toch nog een dissonant door in het spel van de elf van Perdijk: het maken van doelpunten. Gelukkig voor Quick Boys kampte ook de thuisclub met dat manco. Huizen-Quick Boys was name lijk een aantrekkelijke pot voetbal, die de volle negentig minuten bleef boeien. Twee heerlijke aanvallende ploegen die voor elkaar niet onderde den wat betreft het creëren van kansen. Tomeloze inzet en persoonlijke fouten, wat mees tal spectaculaire situaties voor de doelen tot gevolg had, stonden garant voor een inte ressante krachtmeting. Per- dijk: "Het was een open strijd met twee teams, die elkaar zo veel mogelijk lieten voetbal len. Dat maakte het als kijk spel erg aantrekkelijk". Uit blinker bij Quick boys: Sis Thu Pan, die vooral in de eerste helft veel openingen vond op het middenveld. LEIDEN - Zo langzamerhand dreigt het conflict tussen de vijf clubs, die het complex aan de Boshuizerkade bespe len (Unitas, Leidse Boys, ZLC, Oranje Groen en VNA) en consul Flip Massaar uitte lopen op een gebed zonder eind. Hoewel de clubs, die aanstaande woensdag over deze affaire opnieuw een bespreking met de afdelingsbestuurders zullen hebben, kennelijk zwijgplicht opgelegd hebben gekregen, willen sterke geruchten, dat de aanvankelijk als "persona non grata" verklaarde Massaar nu bij tenmin ste vier van de vijf clubs weer als aanvaardbaar wordt beschouwd. Slechts één club zou Massaar niet meer wensen te accepteren. VN A-bestuurder Van der Neut "Geen enkele club is op het idee gekomen om Massaar te vragen of hij terug wilde komen om te herkeuren, toen de weersomstandigheden verbeterden. J e kunt over Massaar denken hoe je «/iit moor hij heeft een brok ervaring. Voor mij bestaan er geen proble- wilt, r Massaar x s complex toe te laten" In schrille tegenstelling tot deze mening staat de zienswijze van een club bestuurder, die zowel zijn naam als zijn club onder geen voorwaarde vermeld wil zien; "Helaas mag ik niets zeggen. Dat zou schade aan mijn vereniging berokkenen. De KNVB heeft mij opgedragen me aan de regels van de Bond te houden. Overigens wil ik wel zeggen, dat de nu bestaande geruchten, als zou Massaar voor de vier andere clubs weer aanvaardbaar zijn, niet van waarheid zijn ontbloot". Swift sterk in Rotterdam ROTTERDAM - De Leidse wie lervereniging Swift heeft zater dag in Rotterdam tijdens inter- clubwedstrijden georganiseerd door de Pedaalridders alle prij zen in de wacht gesleept. Junior Reinier Hoogkamer en liefheb ber Ton v.d. Valk deden in de A-klasse van zich spreken door de amateurs Ger Mak en Jacob Boertjes achter zich te laten. John Kuyvenhoven, die is gese lecteerd voor de Nederlandse ploeg (die op 4 december in Luxemburg tegen Belgiè, Luxemburg en Frankrijk uit komt) werd eerste bij de nieu welingen, terwijl Alois Goossen een knappe tweede plaats be haalde vóór de Gouwenaar Oudshoom. Gisteren werd John Kuyvenhoven bij de na tionale crosses in Gieten vierde. Reinier Hoogkamer werd in Gieten vijfde. De clubritten van Swift werden gisteren gewon nen door Alois Goossen. LEIDEN - In de hoofdklasse van de waterpolocompetitie heeft LZ'86 zaterdagavond de eerste winstpunten binnen gehaald. In het tweede gedeelte van de thuiswedstrijd tegen De Meeuwen liep de Leidse debutant dankzij betere conditie uit van 3-3 naar 7-4. Met vier treffers had Jan de Graaf een belangrijk aandeel in de LZ-score. In Amersfoort nam De Zijl/LGB al snel een comfortabele 0-3 voorsprong, en hoewel de thuisploeg nog wel wat terug deed, behielden de rood-witten tot aan het eindsignaal toe een voordelige marge (uitslag 5-6). LZ'86 werd het afgelopen wee keinde voor het eerst gecoached door Gijs van der Leden, vorig jaar nog trainer-coach bij De Meeuwen, en toevallig was het net de ploeg van De Meeuwen die zaterdag in zwembad De Zijl op bezoek kwam. Zoals in alle tot nu toe gespeelde wedstrijden liep LZ'86 ook in de wedstrijd tegen De Meeuwen al zeer snel een achterstand op: na 20 seconden was het Ron Koster die een klassieke midvoor-goal maakte (0-1). De Leidenaren vingen deze tegenslag echter goed op en al vrij snel was het door een afstandschot van Jan de Graaf weer gelijk (1-1). Daarna kreeg de thuisclub een licht overwicht, maar toch nam De Meeuwen weer een voorsprong, opnieuw via Ron Koster, die uit een strafworp raak schoot (1-2). De strijd bleef in de tweede periode vrijwel gelijk opgaan. Een straf worp van Fried Elzenga en een boogbal van Jan de Graaf brachten LZ met 3-2 aan de leiding, maar De Meeuwen kwam weer langszij door Ron Koster, die hoog uit het water komend de bal wist in te tikken (3-3). Ron Koster, die voor de gasten dé eerste drie doelpunten maakte, is één van de klasserijke spelers waarover de Meeuwen-ploeg nog altijd kan beschikken, maar de am bitie schijnt bij hem en bij de an dere Amsterdammers de laatste ja ren geheel verdwenen te zijn, en het was dan ook door gebrek aan con ditie, dat zij in het derde en vierde part het initiatief geheel aan LZ'86 moesten laten. Doordat bovendien invaller-doelman Fred Honschoten wat steekjes liet vallen, liep de thuisclub in het derde speldeel vrij gemakkelijk uit tot 6-3 (doelpunten van Jan de Graaf, Jan van Buuren en Fried Elzenga). Tom Schmidt maakte er in het laatste kwart 6-4 van en kreeg even later een unieke kans om de spanning terug te bren gen, want toen kon hij alleen op het LZ-goal afgaan, maar zijn schot werd door doelman Erik de Vos ge stopt. Uit een man-meer situatie bepaalde Jan de Graaf de eindstand op 7-4. Na een moeilijke competitiestart is De Zijl/LGB nu bezig punten te verzamelen. Vorige week ging het tegen Nereus vrij gemakkelijk en ook de wedstrijd van zaterdag tegen AZPC leverde niet al te veel problemen op. De overgang naar het maximale speelveld (30x20 m; meestal wordt op een veld van 25x15 m gespeeld) ging dit maal met weinig moeilijkheden gepaard: de linies sloten goed aan. Boven dien is AZPC, doordat de routiniers Piet de Zwarte en Loet Geutjes niet meer meespelen fysiek veel minder sterk geworden. Dat verlies aan kracht wordt ondanks de wat gro tere beweeglijkheid van de huidige ploeg van de Amersfoorters nog niet geheel gecompenseerd. Ton Buunk van AZC contra doelman Evert Kroon van De Robben. Buunk t dan een gelijkspel. De Zijl/LGB, ditmaal gecoached het begin wist AZPC daar weinig tweede en derde Zijl/LG-treffer, door Rob Schouten, heeft de hele raad mee. Het stond al snel 0-1 na respectievelijk gescoord door Leo wedstrijd lang een press- een snelle combinatie die werd af- Onderwater (man meer) en Trits iUUVtl, U1U1 verdediging toegepast, en vooral in gerond door Paul Belt en ook de Welling lieten niet lang op zich blinker AZC-keeper Meyer. wachten. Pas daarna scoorde Moors vanaf de twee meter-lijn tegen, maar Paul Belt die dit sei zoen gemakkelijk scoort, maakte er voor het rustsignaal van scheids rechter Jansen weer 1-4 van. In het tweede en derde part werd AZPC wat gevaarlijker in de aanval, maar aan het begin van het vierde spel deel had De Zijl/LGB toch nog een 4-6 voorsprong. Pas twintig secon den voor tijd kwam de 5-6 eind stand op het bord. In een groots en enerverend duel hebben AZC en HZC/De Robben de punten gedeeld: 6-6. Tot twee minuten voor tijd liet AZC middels een 6-4 voorsprong de meeste aan spraken gelden «p de overwinning. Twee ondoordachte momenten bij het overigens zeer sterk AZC wer den door De Robben zeer gerouti neerd afgestraft, waardoor de Hil- versummêrs alsnog aan een neder laag ontsnapten. AZC-HZC was een gelijkopgaancle, zeer sportief duel met slechts vier zware over tredingen. Taktisch en technisch een wedstrijd op grote hoogte, uit bundig begeleid door het Alphense maar AZC kwam niet verder publiek. In het le part 1-1 door Stroboer en Blikslager; 2e part 4-4 door Stroboer 2 x, Buunk en Nieu- wenhuizen 2 x en de Gruijl; 3e part 5-4 door Keman; 4e part 6-6 door v. d. Akker, Ketelaar, de Gruijl. Uit-

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15