VVD wil annexatie Stevenshofjespolder Subliem spel Jules Croiset POLITIE BIJ ADLER Yorrink en Lammers niet op de lijst ZATERDAG 13 NOVEMBER 1976 Algemene beschouwingen in Voorschotense raad VOORSCHOTEN - Tijdens de algemene beschouwingen in de Voorschotense raad deed de fractievoorzitter van de WD het voorstel tot de annexatie van de Stevenshofjespolder aanhangig te maken bij hogere bestuursorganen. De argumentatie destijds was dat Leiden deze polder en ook de Noord-Hoflandse polder nodig zou hebben om een eind te maken aan de woningnood. De Noord-Hoflandse polder werd voor Voorschoten behouden, is thans een nieuwe uitbreidingswijk, terwijl de Stevenshofjespolder (Rijndijk) nog in de zelfde toestand verkeert als voorheen en dat terwijl Leiden zelfs plannen heeft om ondanks de woningnood deze polder nog niet te willen volbouwen. Het pand van de Houtwerf aan de Lammenschansweg is gisteren offi cieel geopend. Wethouder Van Aken had zich bereid verklaard om dat te komen doen. Op de foto onthult hijhet op de rand van het dak. geplaatste "handelsmerk" van de Houtwerf. Tegelijkertijd hijsen een paar kinde ren de vlag. Dit was niet het enige stuk vuur werk dat afgestoken werd tijdens de algemene beschouwingen. Hoewel de drie grote fracties ge bonden zijn aan het zgn. beleid splan, kreeg het college van B en W veel kritische opmerkingen. Alle fracties betreurden het dat de reor ganisatie van het gemeentelijk ap paraat zolang op zich laat wachten, waardoor benoemingen van direc teuren niet mogelijk is en de amb tenaren in een onzekere toestand leven. De CD A-fractie constateerde dat Voorschoten zwemt in het geld. De saldi-reserves stegen van f 14,8 miljoen naar f 17,2 miljoen. Samen met de PPV en PCC wil het CDA een betere besteding van de be schikbare gelden. De PPV meende dat>op het raadhuis een nieuw bord moet komen: "Beleggingsmaat schappij". Saldi-reserves zijn het kerkhof van nieuw uitgevoerde plannen. Alle fracties meenden dat Voorschoten ook voor het volgende jaar alle grote financiële werken verschuift naar andere jaren. De restauratie van het Ambachthuis, de realisatie van een zwembad, het waren twee grote wensen van de gemeenteraad. De PPV wilde een betere aanpak van het zgn. welzijnswerk. Welzijn moet kleinschalig gebracht wor den. Regeren is niet vooruitschui ven en zodra er over echte cultuur gepraat wordt, klapt de gemeente dicht als een oester. Kritiek Ernstige kritiek kwam er uit alle fracties over het op een zijspoor zet- Van PvdA-leden LEIDEN - Als een uiterst moei zame en vermoeiende jaarverga dering kan men de bijeenkomst van de PvdA - Leiden, gistera vond in het "Parlement" aan de Nieuwe Rijn, karakteriseren. Nadat een aantal huishoudelijke zaken vrij vlot was afgehandeld, ontstond er een zeer uitvoerige discussie over de voordracht van kandidaten voor de Eerste en Tweede Kamer. Uiteindelijk werden o.a. Irene Vor- rink en Han Lammers niet op de lyst van de PvdA - Leiden opge nomen. Aan een aantal kandida ten zal speciale voorkeur worden verleend. (Dolman, v.d. Hek, Mol- leman, Duivesteyn, Duisenberg, Rosenmond, v.d. Stoel en De Kam). Tevens stelde men een lijst van kandidaten voor de Eerste Kamer op. Een heet hangijzer vormde de dis cussie over de (omstreden) ont werpresolutie van PvdA en PPR betreffende de samenwerking tussen deze partijen voor de vol gende regeringsperiode. Het be stuur van de afdeling Leiden legde aan de ledenvergadering een viertal amendementen op deze resolutie voor. De discussie begon echter naar aanleiding van een reactie uit de zaal met de vraag, of men niet i.p.v. amender ing zou moeten streven naar een korte, algemene en duidelijk sa menhangende formulering van de resolutie. Men was echter van mening, dat een simpeler formu lering de nu eenmaal ontstane misverstanden en problemen niet uit de weg kan Het voorstel om zich alleen maar achter de - ook omstreden - ver klaring van Den Uyl te scharen, vond geen meerderheid. Den Uyls verklaring moet in de tekst van de resolutie d.m.v. amender ing tot uiting komen; "anders wordt het een soort bijbelexege se"!, aldus een van de aanwezi gen. Na langdurige discussies werden er 4 amendementen aangenomen: 2 afkomstig van het bestuur, 2 af komstig vanuit de zaal. Gezien het late tijdstip (0.15 uur) moes ten andere agendapunten, waar onder plaatselijke politiek, tot een volgende vergadering wor den uitgesteld. Sint komt ook naar Warmond WARMOND - Zaterdag 27 ber a.s. doet Sint Nicolaas zijn in trede in Warmond. Omstreeks kwart voor twee 's middags zal hij per boot aan de Gemeentehaven ar riveren, alwaar hij verwelkomd wordt door burgemeester De Vreeze. Voorafgegaan door het mu ziekkorps Fanfare zal de Sint met gevolg op het paard gezeten een rondrit door Warmond maken. Om ongeveer kwart voor drie be gint het feest in het Trefpunt, ech ter alleen voor alle kleuters van de beide kleuterscholen van War- momd. Gouden trouw LEIDEN - Vandaag vieren de heer Bernard en mevrouw Bernard-Uit- lijk hun gouden huwelijksfeest. De eigenlijke trouwdag is welis waar 24 november a.s., maar van daag bereiken de festiviteiten met een receptie en een diner een hoog tepunt. De heer en rpevrouw Be rnard zijn geboren Leidenaars. Alle jaren van huri huwelijk zijn zij in Leiden woonachtig geweest; aan het Levendaal, aan het Utrechtse Jaagpad en nu in de Beyerincklaan. De heer Bernard is eigenlijk boek binder van zijn vak. Maar dit werk werd hem al gauw te saai. Hij is werkzaam geweest o.a. by de firma Van der Stok en bij een expeditie- kantoor. Bij het vinden van een aangename betrekking heeft hij naar zijn zeggen altijd veel geluk gehad. Mevrouw Bernard •-heeft vele jaren in een winkel gestaan; aanvankelijk ook bij Van der Stok, later in Delft bij een interieurver zorgingszaak. de zgn. functionele com- Volgens de PCC en de CDA hadden de bevindingen van de functionele commissies op tafel moeten liggen. Ze zijn echter niet geïnformeerd of veel te laat op de hoogte gebracht van de plannen voor 1977. De CDA-fractie waarschuwde voor de in te voeren onroerendgoedbe- lasting. Deze moet zo krap mogelijk berekend worden in het voordeel van de burger. De PPV deed de suggestie om te trachteh op de een of andere wijze de burgerij te laten delen in de bijzonder goede finan ciële positie. Vast staat wel dat de gehele raad een verhoging van de belastingen volkomen onterecht vindt Xè^ deze afwijst. Hoewel alle fracties waardering konden opbrengen voor het werk van het college van B en W en de burgemeester zelfs een pluim kreeg van de PPV, werden er tal van kriti sche geluiden gehoord over het niet durven aanpakken van grote pro- jekten en het niet controleren of door de raad aangenomen projek- ten ook inderdaad uitgevoerd wor den. "Zegebede" Zowel de WD, CDA als PCC meenden dat indien het GPV wenst dat de "zegebede" weer terugkeert aan het slot van de aanbiedings brief, dat ernstig te overwegen valt de in dit geval "minderheid" ter wille te zijn. Aangeroerd werden ook nog het probleem van de bioscoopexploita tie en tevens het projekt "Micropo lis" alle kans te geven mits er voor wordt gezorgd dat de gemeente een dikke vinger in de pap van de ont wikkelingsmaatschappij houdt. Woensdag 24 november zal het col lege van B en W antwoorden. - is DD LEIDEN - Tijdens de werkonderbreking gistermiddag bij Adler ontston den moeilijkheden, toen de adjunct-chef personeelszaken van het bedrijf een fotograaf van het ANP wilde beletten om zijn werk te doen. Een vertegenwoordiger van de Industriebonden zorgde er echter voor, dat de fotograaf niets in de weg werd gelegd. Daarbij liep het bijna uit op een handgemeen tussen de vakbondsman en de adjunct-personeelschef. De laatste verliet vervolgens de kantine om de politie te waarschuwen. Twee agenten verschenen op het fabrieksterrein en vroegen de fotograaf bij diens vertrek naar z'n papieren (foto). De politie hoefde verder niet in te grijpen. LEIDEN - Jules Croiset laat Anton P. Tsjechow, naar aanleiding van de opvoering van "De Kersentuin" zelf zeggen: "Kritieken lees ik al tijden niet meer. Ik vind critici net horzels". Mén mag hopen, dat Qroi- set niet dezelfde maatstaven aan de dag legt voor de recensies over zijn interpretatie van het leven van de grote Russische (toneel)schryver Anton P. Tsjechow. Dan immers zou Croiset nooit weten, dat hij een laaiend enthousiast publiek in de Leidse Schouwburg heeft achter gelaten. Er is voor de recensent zo veel in positieve zin op te merken, dat elke keuze een onrechtvaardige wordt. Toch rfmet een poging wor den gewaagd. De voorbereidingen tot het afleg gen van de rede bij het afscheid van de medische faculteitsraad bij voorbeeld zit zo boordevol, door Croiset geïntroduceerde, zelfspot, dat het publiek zich regelmatig laat verleiden tot spontaan gelach. Of de steeds weer door Tsjechow her haalde verzekering, dat hij nu "nooit meer een toneelstuk zal schrijven". Tsjechow's reactie op de reactie van de censor, die het to neelstuk "Oom Wanja" niet ge schikt "acht voor de Russische volksgeest. Of gewoon de waarop Croiset er in slaagt steeds weer de verschillende levensfasen in het bestaan van Anton Tsjechow duidelijk te accentueren en door een enkele lichtspót'of een andere jas uit de omringende contekst los te trekken. Neem bijvoorbeeld de beschrijving van de rit met een koets, waarbij een wanhopige koet sier tracht de wielen van de koets uit een diepe kuil te trekken. De toeschouwer ziet de koffers, valie zen en dozen eenvoudig in de kleine ruimte heen en weer ge schud worden. Het heeft echt geen zin te accentue ren, dat Ton Lutz, artistiejc direc teur van het "Publiekstheater",die dit seizoen "De Kersentuin" zal re gisseren, Croiset met artistieke ad viezen terzijde heeft gestaan. Of dat Jacques Besangon en Hans van Woerkens met muzikale dramati sche adviezen het eindprodukt mede gestalte hebben gegeven. Het sublieme spel van gisteravond was Croiset en Croiset alléén. Fons Jan sen, die gisteravond in' de zaal zat was dan ook terecht erg onder de indruk van Croiset's gespeelde to neelleven. Een toneelleven rond Anton P. Tsjechow. Om nooit meer te vergeten. BERT KOEKEBAKKER LEIDEN - Ruim vierhonderd vrouwen waren vrijdag in Ho liday Inn, waar de Second Hand Rose-boetiek een show gaf, op koopjesjacht. Want deze boetiek, die begon in Wassenaarse garage en later naar de Mauritskade in Den Haag verhuisde, verkoopt al leen gedragen kleding. Kle ding die er, vergeleken met vier jaar geleden kwalitatief duidelijk op vooruit is gegaan. Goede merken waren in het begin zeldzaam, nu kom je steeds de namen van Ferraud, Holthaus, Nina Ricci, Leeser, Baetrik enz. tegen. Vooral de "collectie" avond kleding zag er erg goed uit. Geen van de modellen was duurder dan ƒ225. Alleen de bontjassen waren steviger in prijs, maar wel getaxeerd door deskundige, zo verzekerde Anca Struycken-Landwehr nen met Steffy Rathtjé de initiatiefneemster van "Se cond Hand Rose-boetiek", die nu op zes plaatsen in Neder land filialen heeft. BOERDERIJ RESTAURANT IS GEOPEND LEIDERDORP - „Heel" Leider dorp was gistermiddag in de fraai gerestaureerde boerderij „In den Houtkamp" om de opening van het restaurant bij te wonen. De opening werd verricht door wethouder Engbert Drenth, die zijn vreugde over de nieuwe „eetgelegenheid" van Piet Kuivenhoven niet onder stoelen of banken stak. In de sfeer volle restaurantzaal, waar vroeger de koeien stonden, was men bij eengekomen om te genieten van de kookkunst van Kuivenhoven en zijn tien man personeel. Ongeveer 150 personen kunnen in het restaurant gelijktijdig dineren. Er zijn gastvrouwen ingehuurd die de bezoeker van deur tot tafel bege leiden. -e/cfee agenda ZATERDAG Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur v.m.-5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, Leidse Jeugdschaaksocièteit (11-15 iaar), 3-5 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, Toneel groep Imperium met "De goede mens van Sezuan" van Brecht, 8.15 uur nam. Vijf Hovenhuis, Hoflaan, tentoonstel ling Leidse Pluimvee- en Konijnen sportvereniging, 8.30-10 uur nam. Vijf Meihal, uitvoering gymnastiekver. Jahn, 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal, muziekconcours ANUM, 1-7 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks- dansinstuif, 8 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, dans-, bewegings- en totaaltheater Penta brengt "Evenwichtig", "Kunst en vlieg werk" en "Tijd voor teenagers", 8.15 uur t Dijk en ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen 8-11 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon. 11.30 uur v.m.-1.30 uur nam., koffiebar, 8-11 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum Leidse werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., telefoon 125802. Vijf Hovenhuis, Hoflaan, tentoonstel ling Leidse Pluimvee- en Konijnen- sportvereniging, 10 uur v.m.-5 uur nam. Stadsgehoorzaal, muziekconcours ANUM, 1-7 uur nam. De Twee Spieghels, Nieuwstraat, Bou- dewijn Büch leest voor uit eigen werk, 3 Leidse Schouwburg, Jeugdtheater Fes tival '76: Pantomime Theater Carrousel met "Ko de Kat", 10.30 uur vm„ Mario nettentheater Lucas Goudzwaard met "Verboden te niezen", 1.30 uur nam., Toneelgroep Marmouzet met "In de Soete Suikerbol", 5 uur nam. MAANDAG Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2—5 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen van 8-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tafel tennis, kreatief spel, Gö, boetseren, psy- chotronica, anders denken, alle groepen vanaf 8 uur nam. Stadhuis, gemeenteraad, 7.30 uur nam. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente raad, 8 uur nam. De Drie Eendjes, Hoge Rijndijk, Zoe- terwoude, hearing over Rijksweg 11, 8 Trefcentrum WKL. Hooglandse Kerk- gracht (ingang Koppenhinksteeg), film Spelen met geluid", 12.30-1.30 uur SOS-dienst Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10. woe. 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driflstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel.' 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwyk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Ruiten van gemeentehuis ingegooid LEIDEN - Een 23-jarige Leidenaar heeft gistermiddag de ruiten van het gemeentehuis in Zoeterwoude ingegooid. De jongeman, die na zijn wandaad in een auto er van door ging, is op verzoek van de rijkspoli tie in Zoeterwoude in Leiden aan gehouden. Over het motief van de Leidenaar om de ruiten te vernielen is niet bekend. Burgerlijke stand WARMOND - Gehuwd: J. M. G. Bontje en J. J. M. Zoetemelk; P. M. C. Wassenaar en J. M. de Vroomen; N. Th. Schoemaker en L. C. M. De- .vilee. Wijk 25 Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Verver splein, Haven, Havenkade, Kal vermarkt, Kijfgracht, Minne broersgracht, Zuidsingel, .Heren gracht, Korte en Lange Lange- straat, Nieuwe Waardstraat, Oos terkerkstraat, Waardkerkplein en steeg, Waard gracht, Oranjegracht, Kaarsemakerstraat, Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groenes- tegen, Uiterstegracht, Kerksteeg. Wijk 27 Breestraat, Langebrug, Ketelboe- tersteeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrugsteeg, Maarsman- steeg, Mandemakersteeg, Vrou- wensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn, den Burcht, Brucht- steég, Nieuwstraat, Hartesteeg, Be schuitsteeg, Mariaansteeg, Hoog- landsekerkgracht, Koppehink- steeg, Hooglandskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pan- crassteeg, van Driessenstraat, Mid delstegracht. WOENSDAG Wijk 24 Zoeterwoudsesingel (van Lam menschansweg tot Hoge Rijndijk), v/d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraal, Roodénbur- gerstraat, de Mey van Streefkerk- straat, Cobetstraat, de Ridder straat, Thorbeckestraat, Was- straat.de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat. Wijk 28 Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Bin nenvestgracht, Rijnstraat, Kraaier- straat, 2e en 3e Haverstraat, le 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathry- nenstraat, Barbarasteeg, St. Joris- steeg, Koenesteeg, Nieuwe Brug steeg, Wielmakersteeg, Hoge- woerd, Watersteeg, Plantage, Utr. Veer, Veerstraat. DONDERDAG Wyk 32 (Merenwijk) VRIJDAG Wijk 29 Zijlsingel, Rynkade, Oosterdwars straat, Munniken straat, van Galen straat, Waardstraat, Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat, Evertsenstraat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- retenaerstraat, Tasmanstraat, Overryn. Wyk 30 Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazen- gracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hugo dë Groot straat, Bilderdjkstraat. Wyk 31 Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen- gracht, Nonnensteeg, Kolfmaker- steeg, Zegersteeg, 5e Binnenvest- gracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molensteeg, Boisbt- kade, Kampersteeg, Conciëntie- straat, Vliet, Douzastraat, St. Ja- cobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuw- steeg, Heren steeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht, Lokhorst straat, Zonneveldstraat, Pieters- kerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- daelstraat, Pieterskerkgracht en straat, Pieterskerkhof, Papen gracht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2