Feyenoord bijzonder blij met Espanol De Bollenstreek 'bloeit op' SPARTA MAAKT GOEDE KANS UVS-AFC LDWS-LUGDUNUM ZATERDAG 6 NOVEMBER 1976 SPORT PAGINA 11 LEIDEN Ooit OOIT drong zich aan hem het onbevredigende gevoel op, dat hij met zijn leef tijd wel kon vergeten nog eens zo hoog te komen. Nu praat hij uiterst laconiek over een wed strijd tegen Feyenoord. Voor Leidenaar Leen de Goey, via ASC („daar zag ik het niet meer zitten"),Ter Leede en Telstar bij Sparta beland, leeft de eredivisie-derby van morgen minder dan voor de meeste van zijn teamgenoten. „Natuurlijk is een wedstrijd tegen Feye noord belangrijk, maar voor mij niet belangrijker dan destijds een wedstrijd met Telstar tegen die club. Voor de jongens die al wat langer bij Sparta spelen heeft die wedstrijd iets spe ciaals, voor de supporters ook. Je merkt het aan de toeloop van oude mannetjes bij de training. Voor mij is het gewoon een par tij waarvan spektakel verwacht mag worden. Twee aanvallend ingestelde ploegen die zullen gaan strijden om de gunst van het publiek. Althans, van die Rotterdammers die hun keuze nog niet hebben bepaald. Die komen om te vergelijken. Ik geef ons ook een goede kans. Waarom niet? Oké, Feyenoord heeft goed gespeeld tegen Kai- serslautern, maar tegen Den Haag waren ze toch ook niet zo sterk. Bovendien, Je voelt dit Door Paul de Tombe seizoen dat er rekening met Sparta wordt gehouden. Neem alleen maar het uitgebreide blessurelijstje dat Feyenoord woensdagavond vermeldde. De meeste jongens die daarop stonden zullen morgen toch wel weer spelen, maar daaraan proef je wel dat Sparta óók bij Feyenoord leeft". Wat Leen de Goey betreft is de 'confrontatie met de koploper alleen zijn zoveelste partij in de vaderlandse eredivisie, waar hij „zo ingerold is", „maar ik heb ingecalculeerd dat ik er ook zo weer kan uitrollen". Het bevalt me uitstekend, daar niet van. Ik hou er alleen steeds rekening mee dat het over een jaar mis schien niet meer gaat, of dat er later geen club meervoor me is. Dan heb ik die ervaring in ieder geval gehad. Op het moment zie ik het alleen als een extra ver dienste, waardoor ik wat meer zou kunnen doen. Ik moet het dan wel niet, omdat ik niet zo nodig de grote bink hoef uit te hangen met een sportwagen en mooie kleren, maar het zou kunnen. Misschien zou ik het ook wel moeten doen. Zou ik Leen de Goey: „Ik ben er ingerold, ik kan er ook zo weer uitrollen'" bewust moeten beantwoorden aan het beeld dat kennelijk van een profvoetballer bestaat. Maar ik kan die instelling ge woon niet opbrengen. Ik wil mezelf blijven. Oké, ik speel be taald voetbal. Nou, dat is dan leuk, meer niet". Die frisse instelling stond trou wens al aan de basis van zijn en tree in het betaalde voetbal. Telstar mocht na een jaar bij hem terugkomen als het hem dan nog wilde hebben. En toen de club inderdaad te rugkwam wilde De Goey aan vankelijk niets van een contract weten. "Dat zag ik niet zitten. Als ik na twee maanden had ge baald, had ik toch dat contract moeten uitdienen. Dat wilde ik niet, dus ging ik als amateur. Om de uitdaging. Ik wilde al leen kijken of ik nog meekon met mijn 22 niets te verliezen, alleen maar te winnen." Nu hij inmiddels zoveel "ge wonnen" heeft dat hij tot de gearriveerden mag worden ge rekend (ook Monaco heeft voor het seizoen bij hem aan de deur gestaan, "dat had het einde ge weest, want ik wilde graag naar Frankrijk, maar het ketste nog net af'), beseft hij nog niet hoe snel het allemaal is gegaan. De Goey, 24 nu: "Je hebt ook maar weinig tijd om daarover na te denken. Zondags speel je, 's maandags leef je alweer hele maal naar die zondag toe. Je leeft snel in die wereld, hebt het er ontzettend druk mee. Na tuurlijk ben je wel bang voor de terugval. Daar denk je dan wel aan. Maar ik had het voordeel dat ik bij Telstar terechtkwam in een team met geroutineerde jongens, die me al waarschuw den. Die zeiden: het gaat nu goed, maar straks als het min der gaat moetje het ook kunnen redden. En ze komen onvermij delijk, die weken dat het min der loopt". "Dat legt een druk op je omdat je weet dat je ook met geld van anderen "speelt". Fysiek is het allemaal wel op te brengen ge weest: mentaal ben ik weieens in moeilijkheden gekomen. Vooral in de t\ ede helft van het eerste seizoen. Dan ver wachten ze wat van je, kennen ze je en letten ze op je. Ook dat heb ik ervaren als een extra pressie. Daar ben' ik geestelijk wel mee bezig geweest, ja. Ook met de publiciteit en de afgunst die je mee gaat maken. Afgunst bij mensen met wie je nog ge speeld hebt. Er zijn er bij die het schitterend vinden, er zijn er ook die jaloers zijp. Daar trek ik me weinig van aan, dat maakt me alleen maar sterk. Je leert er i door kennen." Ook.de club trouwens. De Goey kan na zijn tweede seizoen in het betaald voetbal stellen: "Bij Sparta is het allemaal een stuk professioneler. Logisch ook. Telstar is uit een fusie ontstaan, Sparta kan bouwen op een tra ditie, al merk je dat niet over dreven. Ook, in de teams is er een groot verschil. Telstar had een oude kern met wat jonge spelers voor wie toevallig een plaatsje open was, bij Sparta heb je vijftien jonge veldspe- lers. De onderlinge strijd om de plaatsen is open en feller." voor die plek. Zeven van de elf spelers zijn links. Het spel gaat ook erg veel over die vleugel. Voor drie-vierde in de eerste helft, voor zeven-achtste in de tweede. Een gegroeid gegeven, ze spelen al jaren zonder echte rechterspits en ze weten dat daar niet zoveel loopt. Ik ben veel te weinig aan de bal. Ik kan dan ook moeilijk tevreden zijn. Dan ga je denken wat daarvan de- oorzaak is. Want als je je eenmaal hebt waargemaakt, heb je wél alles te verliezen." seizoen afgelopen is". De Goey vervult binnen Sparta de dubbelrol van rechtshalf en rechtsbuiten. Vindt zelf dat hij er in die functie niet uitkomt omdat hij moeite heeft met de plotselinge explosies die van zo'n semi-buitenspeler worden gevraagd. "Ik word soms ho rendol van die dubbele taak. Ik zou ook liever op het midden veld spelen. Daar ben je meer aan de bal, doe je veel meer, maar is de vermoeidheid min der. Maar Sparta had moeite met het vinden van een speler ADVERTENTIE ROTTERDAM - Feyenoord, de enig overgebleven Nederlandse vertegenwoordiger in het Europese bekervoetbal, is met Espanol als tegenstander in de achste finales van het toernooi om de UEFA- beker uiterst tevreden. „We hebben precies gekregen waarop ik ge hoopt had", aldus Vujadin Boskov. „Een Spaanse club had ik als eerste op mijn lijstje staan. Het was voor mij om het even of het nu Barcelo na, Athletico de Bilbao of Espanol zou worden. Het is Espanol". Bos kov, die gisteravond de ontmoeting Lokeren-Barcelona bijwoonde, is van mening dat het Spaanse voet bal aan het afglijden is. „In Spanje wordt nog technisch goed gevoet bald maar ook veel statischer. Als een tegenstander op tempo speelt, krijgen alle Spaanse clubs het me teen erg moeilijk". Volgens de Joegoslavische trainer heeft Feyenoord met het loten van Espanol een aantal voordelen. „We spelen nu in een normale tempera tuur. We hadden bijvoorbeeld ook Tsjachtor Donetzk kunnen treffen. De Russische competitie ligt stil en over een paar weken kun je daar een halve meter sneeuw verwach ten. Dan moet je weer honderden kilometers reizen om een bespeel baar veld te vinden. Dat is allemaal erg nadelig". Boskov is zeer geluk kig met het feit dat zijn club eerst uit speelt. „De eerste wedstrijd uit is altijd een voorddel". Boskov kent Espanol alleen maar van korte samenvattingen, die hij op de televisie heeft gezien van de wedstrijd Espanol tegen Eintracht Braunschweig. „Espanol is natuur lijk een goede club anders kom je niet in de derde ronde van het UEFA-cup toernooi. Ze hebben tenslotte Nice en Eintracht Braunschweig uitgeschakeld. Ik vond ze tegen die Duitsers vooral in verdedigend opzicht erg sterk". Boskov is zeker van plan nog een keer te gaan beliiken. „Dat moetje gewoon doen. Anders kom je toch nog voor verrassingen te staan. Verder kan ik nog wel wat informa tie krijgen van Joegoslavische col lega's die in Spanje werken". Feyenoord, dat de komende weken een zwaar programma wacht met de wedstrijden tegen Sparta (uit) en Ajax (thuis) is zeker niet van plan de bekerwedstrijd tegen Eindho ven, die vlak voor het eerste duel met Espanol valt, te verplaatsen naar de zaterdagavond. „Op zater dag spelen we in principe niet meer", aldus directeur Guus Brox. „Onze ervaring is dat er op zaterda gavond veel minder publiek komt dan zondags. En het publiek is voor ons erg belangrijk. Daarom is het wel gunstig dat we Espanol hebben geloot. Het is toch een club die aan spreekt. Misschien wel niet zo als Barcelona, maar we hadden het veel slechter kunnen treffen". Het volledige resultaat van de lo ting is: RWD Molenbeek (Bel>-Schalke '04 (Wdl), Espanol Barcelona (Spa>-Feyenoord (Ned), FC Magdenburg (Odl)-Videoton Szekesfehervar (Hon), Queens Park Rangers (Eng)-FC Köln (Wdl), AEK Athene (Grie)-Rode Ster Bel grado (Joe), Oesters Vaxjoe (Zwe>-FC Barcelona (Spa), Atletico Bilbao (Spa>-AC Milan (Ita), Juven- tus Turijn (Ita)-Schachtjor Do netzk (Sov). De eerstgenoemde club speelt thuis. ADVERTENTIE ZONDAG A.S. LFC—v. NISPEN AANVANG 14.00 UUR VOORWEDSTRIJD riet Ned. Artiestenelftal tegen o.a. Sjef v. Oekel, Ben Cramer, Serge, LEIDSE POLITIE Deze wedstrijd is ten bate van het Gehandicapte kind. AANVANG 12.00 UUR Sportcomplex Vv/1ftf Zondag a.s. "Kikkerpolder" aanvang 14.00 uur Hoofdklasse K.N.V.B. Aangeboden door Foto Jan Holvast Tegenkandidaten sectiebestuur betaald voetbal ZEIST - Namens de clubs FC Den Haag, Ajax. NAC. FC Vlaardigen zijn Henk Timman (penningmees ter van Ajax). Jack van Zanten (ja renlang begeleider van het Neder lands elftal) en Ben Hoppenbrou wer (voorzitter van de scheidsrech ter belangengroep) kanditdaat ge steld voor een plaats en het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB. Drie Leden van het huidige bestuur, de heren Zwikstra, Kern kamp en Zon, zijn aftredend en hebben zich herkiesbaar gesteld. Op 27 november a.s. zal tijdens de algemene vergadering betaald voetbal in Zeist een stemming moe ten uitwijzen hoe de samenstelling van het bestuur zal worden. ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UUR LDWS-terrein -Sportpark "De Vliet" Deze advertentie is aangeboden door Bar Bodega„'T UILENNEST" Wassalon "MIELE" - Wagnerplein 7 Meubelstoffeerder^" v. d. BLOM Moeizame zege biljart-team AMERSFOORT - Door een 8-2 zege op West-Duitsland heeft Ne derland zich na de tweede ronde van het Europees kampioenschap pentathlon bij de koplopers België en Frankrijk gevoegd. De zege op West-Duitsland kwam. evenals donderdag tegen Oostenrijk, evenwel bijzonder moeizaam tot stand. Havermans was in het libre al na twee beurten uitgeteld tegen Wierts. Vultink bracht door een zege op Müller de stand in even wicht, waar na Piet Vet de score op knappe wijze uitbouwde. Christ van der Smissèn stelde in het band stoten opnieuw teleur. Weliswaar won de Willibrorder van Siebert, maar de zege kwam toch uiterst moeizaam tot stand. België won in de tweede ronde eveneens met moeite van Oostenrijk: 6-4. Verras send waren de nederlagen van Die lis (bandstoten) en Ceulemans in het 47/1. Gelukkig voor de Belgen wonnen Wafflard, Schrauwen en Boulanger hun partijen gemakke lijk, zodat de uiteindelijke Belgi sche overwinning niet in gevaar kwam. Finish in zicht voor problemen jubilerende Ren- en Toervereniging LISSE- Het gaat er op lijken, dat de Ren- en Toervereniging „De Bol lenstreek" na vijfentwintig jaar eindelijk als echte vereniging kan gaan functioneren. „De Bollen streek" bestaat zaterdag 27 novem ber 25 jaar. Afgelopen februari kreeg de club voor het eerst in de geschiedenis een eigen clubge bouw. Al die jaren heeft „De Bol lenstreek" het met schuren, cara vans en woonwagens als kleed ruimte moeten doen. Over vier jaar hoopt „De Bollenstreek" eindelijk een „echte" wielervereniging te zijn met alle benodigde faciliteiten, dus ook een eigen afgezet parcours. Een nieuw hoofdstuk voor een wie- lerverenigihg, die al 25 jaar bestaat, bekende renners naar voren bracht, aan honderden ontspanning biedt, maar die tot voor kort alle mede werking van gemeente-instanties moest ontberen. Bijna vijfentwintig jaar geleden werd „De Bollenstreek" opgericht. Uit nood geboren. Diverse Bollenstreek-renners waren toen lid van wielerverenigingen in Haar lem en Leiden. De grote steden dus. Die wielrenners werden echter in de grote stad een beetje vreemd aangekeken, het waren immers jongens van het platteland, boer tjes. Regelmatig leidde dat tot wrij ving. De „boertjes" besloten toen om hun eigen wielervereniging op te richten. „De Bollenstreek" werd geboren. De huidige voorzitter Jan van Dijk heeft slechts driejaar van die kwarteeuw moeten missen. Hij heeft de groten, die de vereniging naar voren bracht zien „groeien": Adrie van Houwelingen, Marcel Pennings, Gerard Looyestein, Nico Slingerland en de gebroeders Voortink. Hij heeft zich evenals de overige leden al die tijd moeten be helpen bij het uitoefenen van zijn sport. De problemen meteen eigen parcours en een eigen clubgebouw heeft hij als een rode draad door het leven van de wielervereniging zien slingeren. Jan van Dijk (zelf oud-cycle- crosskampioen). „Vierentwintig jaar lang is onze vereniging nu al bezig geweest om de faciliteiten bijeen te krijgen. Tot op heden hebben we nog geen afgezet par cours. Het Spekkelaan-traject waarop we nu rijden is'niet afgezet en daarom levensgevaarlijk voor de jeugd, die we er dan ook niet op Jan i i Dijk laten rijden. In februari hebben we dan een clubgebouw gekregen. En dat is gelijk te merken. Het ledental is er in ieder geval al door gestegen. Verder krijgen we door de op brengsten uit de kantine financiën, die ons wat meer armslag bieden. Maar. het blijft behelpen". Jan van Dijk zegt het. Het parcours is nu nog de enige sta-in-de-weg voor een volledige bloei van de vereniging, die juist in de Keukenhof-periode verwejkt. Dan immers kan de ver eniging zelfs in het geheel niet van haar parcours gebruik maken. De Spekkelaan dient dan als toevoer- weg voor de Keukenhof-gangers. „We hopen in die periode op een aantal tegen-uitnodigingen van wielerverenigingen uit de omstre ken, die in het vroege voorjaar bij ons de gast zijn geweest. Op die manier kunnen wij dan toch nog rijden", aldus Jan van Dijk. Al met al problemen, die bij een 25-jarige vereniging niet thuis mogen horen. Jan van Dijk berust er echter in. Niet dat hij de zaak opgeeft, maar hij ziet dat de vage plannen van we leer nu vaste vormen gaan aanne men. „Ach, ik geloof, dat er nu wel schot in begint te komen. Een club gebouw hebben we al en het afgezet parcours,komt er aan. In ieder geval hoeven we de mensen nu niet meer hun schuur als kleedruimte te vra gen. Het is niet meer zo dat we ren ners moeten afschrijven, omdat de gemeente niet wil meewerken. Al geloof ik wel, dat we het parcours. dat we in Lisse zullen krijgen, juist door het vele zeuren hebben gekre gen. Daarop zal in ieder geval het Zuidhollands kampioenschap op de weg en het Nederlands kam pioenschap cycle-cross verreden worden". Nog vier jaar en de vereniging kan draaien zoals ze wil met de min stens 175 leden die ze telt in de Ren en Toerafdeling en met daarnaast nog een groot aantal fietsliefheb- bers, die aan de toertochten van „De Bollenstreek" meedoen. Een vereniging die borg staat voor wie- Ierevenementen als de Tour de Lis- se, de Ronde van Noordwijkerhout en de wielerronde van Lisse tijdens de najaarsfeesten („Gek maar dan kan wel voor een afgezet parcours worden gezorgd"). De rode draden (clubgebouw en parcours hebben hun laatste meters uitgerold. Voor de problemen is dé finish in zicht. De faciliteiten van en voor „De Bol lenstreek" komen na de sluitings controle binnen, maar mogen de salniettemin de volgende vijfent wintig etappes meedoen. Op zater dag 27 november zal daar een stevig glaasje op gedronken worden WALTER OOMEN binnengekomen Eddy Treytel en Nico Jansen net nadat het over de loting. Uiterst tevreden:

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11