vers: Beste ploeg naar volgende ronde Brugge laat Real kansloos: 2-0 Drie spelers Torino veld uit gestuurd bij Borussia SCOREBORD PSVkan seizoen niet goed maken n Derks leidt topper Anderlecht toont zich waardige houder Supercup DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 PAGINA 15 •k Rocheteau en Patrick Revelli (r) worden omhelsd door een Franse supporter. DÜSSELDORF - Als Borussia MönchenGladbach in Euro pees verband tegen een Ita liaanse club moet spelen ge beurt er altijd wel wat bijzon ders Een paar jaar geleden moest de wedstrijd tegen In- EINDHOVEN - Doffe berusting bij PSV. Een groep aange slagen profs, leeggespeeld tot op het bot, strompelde als het ware van het veld. Nog maar krap twee weken terug had Cees Rijvers in St Etienne voorspeld dat zijn formatie in de thuiswedstrijd zou scoren. Op zeker. Omdat de geschiede nis zich niet zou kunnen herhalen. Omdat het ondenkbaar was dat PSV ook de tweede keer voor eigen publiek geen doelpunten zou kunnen maken tegen St. Etienne. Maar de geschiedenis herbaalde zich wel. Opnieuw bleek de smalle 1-0 marge voor de Fransen voldoende om de Eindhovenaren uit het Europacup I-avontuur te kegelen. Verbijstering derhalve troef na afloop. Verbijstering omdat PSV in vier wedstrijden niet in staat was gebleken de St. Etienne-defensie ook maar één keer te verrassen. ternazionale overgespeeld worden. In de tweede ronde van het Europese bekertoer nooi voor landskampioenen, gisteravond voor 68.069 toe schouwers in Düsseldorf, kon er haast gif op worden inge nomen dat er gekke dingen gingen gebeuren. Borussia had twee weken geleden in Turijn zeer verrassend de eerste wed strijd tegen de Italiaanse kampioen AC Torino met 2-1 gewonnen. De tweede wedstrijd leverde nog meer moeilijkbeden op. De -Italianen gaven zich beslist nog niet gewonnen en gebruik ten echter terreuracties om het spel van de Duitse kampioen- sploeg te ontregelen. De Belgi sche scheidsrechter Delcourt trok in de eerste tien minuten al twee gele kaarten uit zijn zak voor grove overtredingen van Caporale en Pulici. Daar bleef het niet bij. Delcourt trok in het verdere verloop van de oorlog nog vier gele en boven dien drie rode kaarten Op slag van rust toonde Del court de eerste rode kaart aan libero Caporale van Torino. In de tweede helft ging Zacarelli als libero spelen. Hij deed het net zo hard als zijn collega en hij moest dan ook in de 68ste minuut het veld verlaten. Een minuut later zag doelman Cas- tellini bij de zoveelste aanval van Borussia geen andere mo gelijkheid dan hard uit zijn doel rennen om Del Haye tot staan te brengen. Castellini schopte de Belgische spits ge woon tegen de grond en kon daarop ook de kleedkamer op zoeken. Daar bleef het bij. Ondertussen werd er gevoetbald, al was het meer een schopperij. Opval lend was dat Borussia, dat ge durende de gehele speeltijd veel te gehaast speelde, zelfs met drie spelers meer in het veld nog geen doelpunt kon produceren (0-0). Nodig was het niet, want de overwinning met 2-1 in Turijn stond borg voor kwalificatie in de kwart finale. Trainer Cees Rijvers wond er dit maal geen doekjes om. Onder streepte wat het volgepakte stadion tweemaal 45 minuten lang had ge constateerd: PSV is momenteel een elftal goedwillende, hardwerkende zwoegers, maar dat beetje extra, de vonken die het team naar Europees niveau moeten ontsteken, ont breekt. Duisternis voor de peilers waarop PSV rust. En Edström én Van der Kuylen slaagden er niet in hun specifieke stempel op het ge beurde te drukken. Voor Edström geldt nog het excuus dat hij na zijn hardnekkige blessure niet hele maal in zijn ritme is gekomen. Maar Van der Kuylen lijkt bij hét klim men der jaren mentaal steeds kwetsbaarder te worden; speelde een uiterst sobere rol gisteravond. Willy van de Kerkhof nam de rol van Van der Kuylen als spelmaker na rust over. Inspireerde zijn ploeg tot een heftig maar uiteindelijk tot mislukken gedoemd offensief. Sprak na afloop somber dat hij in wezen de klasse niet heeft voor zo'n dominerende rol. Van de Kerkhof: "Maar als Ralf en Willy het allebei laten afweten, dan moet ik toch wel. Het vreemde is, dat wanneer ik ze op de training bezig zie, ik telkens weer denk dat je met twee zulke talenten elke wedstrijd zou moeten kunnen winnen. Dan kunnen ze werkelijk alles. Dan sta je verbijs terd toe te kijken. Maar in de wed strijden ontbreekt er dan weer iets. Tenminste dit seizoen". Overduidelijk Het was in ieder geval overduide lijk dat de druk te moeten schitte ren voor zowel Van der Kuylen als Edström te zwaar was. Zondag za ten ze op de bank bij FC Amster dam, om drie dpgen later alle krach ten te kunnen aanwezen. Dat was de bedoeling geweest. Het zou er niet van komen. Cees Rijvers, moeiteloos kleur bekennend: "Ik kan nog tevreden zijn over de inzet, maar niet over het resultaat natuur lijk. En ik kan alleen maar zeggen dat er voor ons, zoals we nu spelen, gewoon niet meer inzat". Een bittere pil voor de man die vo rig jaar nog zijn flonkerende forma tie moeiteloos naar de landstitel leidde. Nu, nog geen drie maanden na de start van de competitie, staat hij praktisch met lege handen. Geen Europacup meer, geen rol Vein betekenis meer in de strijd om de landstitel, en als enig miniem lichtpuntje nog het gevecht om de nationale beker. PSV zal er over igens moeite genoeg mee hebben om die cup naar Eindhoven te brengen, want de inzinking lijkt niet van tijdelijke aard. Nerveus Nerveus tot op het merg begon de ploeg gisteren aan de return tegen St. Etienne. De opzet was duidelijk. Vijf aanvallers moesten St. Etienne onder druk zetten. Met Francois op de plaats van Postuma was er al bijna onmiddellijk succes. Uit een corner, in de eerste minuut, kopte Van der Kuylen de bal in handen van de snel reagerende Surkovic. En daar bleef het eigenlijk bij. Er kwamen geen kansen meer. De Eindhovenaren speelden zó ver krampt dat het voor de Fransen ei genlijk een eenvoudige zaak was om de gaten te dichten en omdat het middenveld van PSV zwak be zet was - Willy van de Kerkhof be ging in die periode de fout ook veel te ^er naar voren te komen - kon St. Etienne niet alleen de bal keurig in de ploeg houden, maar ook via snelle uitvallen opdringen." PSV had, omdat de schaikels tussen ver dediging en aanval ontbraken, dan weer grote moeite om de bal behoren uit te verdedigen. Trainer Herbin: "We hebben de basis voor dat gelijke spel voor rust gelegd. In die periode waren we de evenknie van PSV. Dat er na rust een hevig offensief zou komen had ik wel verwacht. Maar ook toen hebben we toch eigenlijk niet al teveel pro blemen gehad". Klasse-ploeg Van Beveren: "St Etienne is een klasse-ploeg. Het is een van de weinige teams die ik ken, dat zich kan permitteren om hier in Eind hoven aan aanvallen te denken. Net als Feyenoord, enkele weken te rug". Ook de aanhang liet PSV in de steek. Zo kon al na 20 minuten het "allez les Verts" overheersen in het dampige stadion, waar PSV steeds chaotischer spelpatronen op de grasmat ging leggen. Rijvers: "We zouden zoveel mogelijk over de vleugel spelen. Maar dat kwam er gewoon niet uit. Daarom heb ik in de rust Francois voor Deacy ge ruild. Om René weer op rechts te kunnen laten rennen en wat meer gewicht in de aanval te krijgen ook". PSV begon de tweede helft zoals de eerste. Een schot van Lubse werd maar moeizaam door Surkovic ge stopt. Het zou- een van de schaarse keren worden dat PSV echt gevaar lijk was. Twee momenten volgden nog. In de 17e minuut mocht Willy van der Kuylen dicht bij het straf schopgebied een vrije schop ne men. Hij kogelde hard in en via een St. Etienne-speler caramboleerde de bal in het doel. Maar arbiter Wöhrer - uitstekend leidend - keurde het doelpunt af. Overne men, besliste hij. En de tweede keer vuurde Van der Kuylen net over. Grote woede bij PSV. Rijvers na af loop: "Dat die man die goal afkeurt is waanzin. Ik zou toch zeggen dat het eigen voordeel is wanneer er te vroeg wordt ingelopen door de tegenpartij". Maar daar ging het he lemaal niet om: Arbiter Wöhrer: "Ik keurde de goal af omdat ik nog be zig was de muur naar achteren te verplaatsen toen PSV de vrije trap al nam. Het was gewoon zover nog niet Massaal Nog één kans zou PSV krijgen. In de 31e minuut verscheen Lubse al leen voor Surkovic, maar zijn kogel werd schitterend door de doelman gestopt. En daar bleef het bij. PSV zou verder de hele tweede helft domineren. Met hoge ballen ver warring zaaien bij de Fransen. Maar uitgespeelde kansen kwamen er niet meer. Wel bij St. Etienne, dat in de laatste tien minuten toen PSV massaal en wanhopig opdrong via uitvallen bijna nog kon scoren. Van Beveren: "'maar dat is normaal, toen was het bij ons: alles of niets. Het werd niets. Wat de goedmaker van het seizoen moest worden, werd een totale deceptie". René van de Kerkhof onthutst "Ik ben er kapot van. Ik heb echt aldoor gedacht we gaan het maken. Ik heb me kapot gelopen". Cees Rijvers tenslotte reeël: "De beste ploeg is over naar de vol gende ronde. Zo is het, en niet,an- ders EUROPACUP -1: FC Brugge-Real Madrid 2-0 (0-0); FC Liverpool-Trabzonspor 3-0 (O-l); PSV-St. Etienne 0-0 (0-1); Dynamo Dresden-Ferencvaros 4-0 (0-1); Bayern München-Banik Ostrava 5-0 (1-2); Borussia Mön- chengladbach-AC Torino 0-0 Pook PAOK Saloniki-Dynamo Kiev 0-2 (0-4); TPS Turku-FC Zurich 0-1 (0-2). EUROPACUP - II FC Southampton-Garrick Rangers 4-1 (5—2); MTK Boedapest-Dy- namo Tiflis 1—0 (4—1); Levski Spar- tak-Boavista Porto 2-0 (1-3); Gala- tasaray-Anderlecht 1-5 (1-5); Heart of Midlothian-Hamburger SV .-? (2-4); Bohemians Dublin-Slask Wrocklaw 0-1 (0-3); SC Napo- li-Apoel Nicosia vandaag (1-1); Hajduk Split-Atletico Madrid van daag (1-1). EUROPACUP - III Honved Boedapest-Tsjachtor Do- netzk 2-3 (0-3); Grasshoppers-FC Kóln 2-3 (0-2); RWD Molen- beek-Wisla Krakau 1-1 (1-1) (RWDM w.n.s.); Oesters Vaex- joe-Hibernian 4-1 (0-2); Feye- noord-Kaiserslautern 5-0 (2-2); AC Milan-Akademik Sofia 2-0 (3-4); Queens Park Rangers-Slovan Bra tislava 5-2 (3-3); Athletic de Bil- bao-FC Basel 3-1 (1-1); Dinamo Zagreb-FC Magdenburg 2-2 (0-2); Derby County-AEK Athene 2-3 (0-2);' Espanol-Ein- tracht/Braunschweig 2-0 (1—2); Vi- deoton-Wacker Innsbruck 1-0 (1-1): Rode Ster Belgrado-Austria Salzburg 1-0 (1-2); Juventus-Man- chester United 3-0 (0-1); Schal- ke'04-Sportul Boekarest 4-0 (1-0); Lokeren-Barcelona vandaag (0-2). ROTTERDAM - Frans Derks ii. teren door de scheidsrechtercom- ^missie van de KNVB aangewezen voor Feyenoord-Ajax van zondag 14 november. Tot die datum mocht Derks slechts wedstrijden in de eerste divisie leiden. Oorzaak was dat hij met een zendertje had gelo pen tijdens AZ'67-Feyenoord ten behoeve van een televisiepro gramma en kritiek had geuit op zijn collega Charles Coerver. Zondag is Derks scheidsrechter bij de eerste-divisiewedstrijd SVV-Wa- geningen. DEN HAAG - Het Zwitserse FC Zürich, dat als zwakste elftal van de acht tot de kwartfinale van de Europacup I doordrong, had in het Finse Turun Turku (2-0 en 1-0) wel een erg zwakke tegenstander. De Finnen geloofden nauwelijks in een succes. De Finse voetballiefhebbers evenmin, want er waren slechts 823 toeschouwers getuige van de tweede wedstrijd. Een mooie prestatie was de overwinning van Ernst Happels club Brugge tegen Real Madrid. De Span jaarden, die thuis (0-0) al de grootste moeite met de Belgen hadden gingen in Brugge kansloos ten on der. Lefèvre scoorde de openingstreffer en Carma- cho schoot nog voor rust in eigen doel: 2-0. Borussia Mönchengladbach, haalde via een gelijk spel (0-0) op Torino de kwartfinale. De overwinning van de drievoudige bekerhouder Bayern München tegen Banik Ostrava werd verwacht, maar viel toch hoog uit. Bayern speelde knap, scoorde snel (na tuurlijk door Müller) en had verder weinig moeite met de Tsjechen. Oost-Europa blijft het goed doen. Dynamo Dresden en Dynamo Kiev haalden zonder veel moeite en met grote cijfers de laatste acht, waarbij zich als laatste ook Liverpool (via het Turkse Trabzonspor) voegde. De Engelsen hadden het pleit snel beslecht. De ach terstand van 1-0 uit de eerste wedstrijd werd binnen twintig minuten door Heighway, Johnson en Keegan omgebogen in een flinke voorsprong. Europacup II Anderlecht heeft gisteravond aangetoond een waardige houder van de Supercup te zijn. De Bel gen versloegen in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars Galata- saray voor de tweede keer met 5-1. De ploeg van Raymond Goethals, met een overwinning van 5-1 van Brussel op zak, had het in Istanboel voor 45.000 hysterische toeschouwers tegen de Turken in het begin erg moeilijk. Vooral toen in de twaalfde mi nuut Arie Haan door een fles getroffen werd. De Hongaarse scheidsrechter Petri liet de Nederlandse international verzorgen en stapte daarna doodge moedereerd van het veld. De elftallen kregen acht minuten rust voorgeschreven. Rensenbrink (2x), Haan, Ressel en Coeck zorgden voor de Belgische doelpunten. De overige wedstrijden in dit Europa Cup II toer nooi verliepen min of meer volgens verwachting. Southampton plaatste zich bij de laatste acht door een eenvoudige overwinning van 4-1 op Carrick Rangers. MTK hield het na de zege van 4-1 in Tiflis in Boedapest wel voor gezien. Een doelpunt van Koritar in de voorlaatste minuut besliste de wed strijd. Spannender ging het er aan toe in Sofia, waar Le vski zich via een overwinning van 2-0 op Boavista plaatste. Het in Porto gemaakte doelpunt telde dubbelHamburger SV won voor de tweede keer van Heart of Midlothian. In Hamburg werd het 4-2, in Edinburgh 4-1. Ook Slask Wroclaw uit Polen be reikte de laatste acht via twee zeges (3-0 en liO tegen Bohemians Dublin). Europacup III Engeland is in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker twee vertegenwoordigers kwijtge raakt. Manchester United slaagde er in Italië niet in de magere voorsprong van 1-0 vast te houden. Ju- ventus won met 3-0. Nog verrassender was het ver lies van Derby County tegen AEK Athene (2-3). Al leen Queen's Park Rangers kwam een ronde verder door een ruime zege van 5-2 op Slovan Bratislava. De afvaardiging uit West-Duitsland werd tot de helft gereduceerd. Kaiserslautern en Braunschweig (na 2-0 verlies tegen Espagnol) verdwenen, maar Köln en Schalke zitten via Grasshoppers en Boeka rest bij de laatste zestien. De meeste spanning was er in Brussel. RWDM moest wachten tot na de straf schoppen, voordat Wislau Krakau uit Polen defini tief was teruggewezen. Opeenhoping van spelers in het strafschopgebied van Real Madrid. Het in het wit spelende Brugge maakten het de Spanjaarden erg moeilijk.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15