ons het haast verplicht somber te kijken' Boskov: „Kaiserslautern wil ons in slaap sussen LFC uit CCLV Lezers schrijven Verdeeld PSV mag voorrust ganggaan KNVB: eerst Zwartkruis dan Knobel Gerrie Deijkers: Daar pas ik voor De consul Kallenberg uitblinker DINSDAG 2 NOVEMBER 1976 PSV een somber moet. Het landskampioen schap wordt niet meer als een haalbare kaart beschouwd en erg gerust op de goede afloop van het Europacup-qvontuur van morgenavond tegen St. Etienne zijn de Eindhovena- ren ook niet. Terecht over igens. Want van de verdeelde ploeg mogen momenteel geen wonderen worden verwacht. Die verdeeldheid bleek weer eens na afloop van het kleur loze gelijke spel tegen FC Am sterdam. Vier invallers had Cees Rijvers ingezet. Willy van der Kuyleh, Ralf Edström, René van de Kerkhof en Gerrie Deijkers mochten toekijken. Maar afgezien van het feit dat het publiek zo de kans ontno men werd het echte PSV te zien, maakte bijvoorbeeld ach? teraf Adrie van Kraay zich te recht nijdig. Zelf aan de enkel geblesseerd moest hij wel de wei in. En, sprak de libero nuchter, speel je gelijk dan verdien je minder dan wan neer je wint". Maar goed, PSV gokt volledig op de Europacup dit seizoen. Vandaar dat aan de voor avond van de grote slag in het Philipsstadion nervositeit hoogtij viert. Met als koploper Cees Rijvers, toch al geen ge makkelijke kritiekver drag er. Toen hem gisteren verweten werd dat hij in Amsterdam aan competitievervalsing had gedaan, reageerde de PSV- coach weer eens op zijn ge bruikelijke kregelige manier. Op de bijeenkomst in Eindho ven beperkte hij zich er verder toe te stellen dat hij morgena vond een uur voor de wed strijd aan zijn discipelen zal vragen of ze fit zijn, om ze ver volgens met de opdracht alles of niets de wei in te sturen. Ze mogen voor rust hun gang gaan, aldus Rijvers. En in de rust zien we dan wel weer ver der. PSV zal dus op volle oorlogs sterkte aan de start verschij nen. De blessuresdie Ed ström, Van der Kuylen en Deijkers zondag aan de kant hielden zijn "verrassend" snel genezen. René van de Kerkhof had echt rust. Verdeeldheid binnen de PSV'ers is er ook over het trainingskamp. PSV gaat al sedert jaar en dag niet meer in een trainingskamp voor de Europacupwedstrijden. Maar gezien het belang van de match wilden sommige van de spelers nu eens een uitzonder ing maken. Hun voorstel werd echter door Rijvers afgewezen onder het motto: juist omdat het zo'n belangrijke wedstrijd is moeten we nu niet afwijken van de- normale voorberei dingsprocedure ZEIST - Hoewel het geplaagde sectiebestuur betaald voetbal heeft laten weten „niet onge negen te zijn Knobel te laten terugkeren, indien de selec tiespelers dit unaniem wen sen" sturen de KNVB-bazen er op aan, dat interim-coach Zwartkruis nog even blijft. Vanavond is er een gesprek tussen de voorzitter van het betaald voetbal, mr. Jacques Hogewoning, en generaal Hemmes, de hoogste baas van kapitein Zwartkruis. De KNVB hoopt, dat Zwartkruis in ieder geval blijft tot en met het duel Engeland-Nederland in februari en de dubbel tegen België. Daarna pas zou Gearge Knobel terug moeten keren. Dit, omdat de KNVB-leiders vrezen de functies van bonds coach en cursusleider niet op korte termijn te kunnen ont koppelen. Zoals bekend is voormalig bondscoach Knobel een groot tegenstander van deze dubbele functie. Hij is van mening, dat een bondscoach de handen vrij moet kunnen hebben voor training, coaching en begelei ding van de vertegenwoordi gende elftallen en dat die zich niet met allerlei andere zaken moet bezighouden. Inmiddels heeft de technisch directeur van de voetbalbond. Joop Mar tens, de bij De Graafschap in ongerlade gevallen trainer Evert Teunissen aangetrokken om, op part-time basis, zich te gaan bezighouden met het op- leidingswerk binnen de KNVB. Uit een en ander kan geconcludeerd worden, dat de KNVB nog altijd geen totaal toekomstbeeld voor ogen heeft ten aanzien van de structuur waarin het technisch beleid gegoten dient te worden. Mar tens: „Er gaan stemmen op om de functie zoals Knobel die vervulde (technisch directeur) niet meer te laten terugkeren. Dat wil zeggen, dat aan ont koppelen van een aantal func ties gedacht wordt. Er zijn an deren die toch weer een echte bondscoach willen. Wat Teu nissen betreft: het gaat hier om een nieuwe structuur, die te zijnee tijd weer tot een andere structuur zou zijner leiden. Je kunt hieruit zelf concluderen, dat een en ander zich nog in het zogenaamde embryonale sta dium bevindt". EINDHOVEN - Gerrie Deijkers is de nuchterheid zelve. De linkervleugel verdediger van PSV: '"Voor de competitie zijn we uitgeschakeld. Dus 1 gooien we alles op de Europacup. Die is nog haalbaar. En als dat ook niet lukt, ach, de wereld draait door. Er komt wel weer wat anders". Hij geeft het eerlijk toe, hij tilt niet •aan teleurstellingen. Deijkers: "Al die somberheid om me heen nu. Je moet bij ons verplicht somber kij ken. Nou daar pas ik voor. Elke dag die je het in je leven naar je zin hebt is meegenomen". Hij was vroeger ook anders. Kon toen ook weken piekeren over een nederlaag. Maar de bittere realiteit van alle dag vormde hem de laatste tijd danig om. Begin dit seizoen ver loor Hij zijn oudste kindje, dat over leed na een jarenlange strijd. Hij. begint er zelf over nu, zegt dat het niet onverwachts kwam, maar toch Dat hij in die periode verschrikke lijk veel moeite heeft gehad zich te concentreren op zijn beroep. Zegt "Je loopt in, het veld, je weet datje je voor de volle 100 procent moet inzetten, maar het gaat niet, je hebt teveel aan je hoofd. Ik vond dat een afschuwelijke periode om dat je weet datje het ook voor de anderen verziekt. Een ding is zeker. PSV heeft me nooit laten hangen. Ik was slecht, maar men liet me niet vallen^ Nu, nu gaat het wel weer. Maar ik sta anders tegenover het voetballe- Door Pim Stoel Hij studeert bedrijfseconomie, is een half jaar van het einde van zijn studie verwijderd. Zegt dat het een zekere mate van zelfdiscipline ver eist om de studie te voltooien. Deij kers: "Elke morgen, direct na de training ging ik aan de slag. Als je maar even denkt, morgen is er weer een dag, dan kom je hopeloos ach- terop". Hij is 29 jaar nu, maar nog aardig snel. Deijkers grijnzend: "Als er in het buitenland over PSV.geschre ven wordt plaatsen zfe mij altijd on der de jonkies in de ploeg. Ik vind dat best". Hij was twee keer reserve voor oranje, onder Knobel. Zegt vol gal genhumor "Daarna was ik er in eens niet meer bij. Toch iets ver keerd gedaan zeker. Teveel voer-' overgebogen op de reservebank gezeten of zo Hij heeft een fanclub in zijn woon plaats Mierlo. Neemt geen geld aan. Zegt "Wat ze bijeenbrengen gaat naar een fonds. Daar laten we kin deren vanuit het dorp op vakantie gaan die daar anders nooit aan toe zouden komen. Dat vind ik een aardige opzet". Hij heeft wat moeite met het Eind- hovense publiek. Kritisch, vindt hij. Sta je met 3-0 voor en j^ neemt even gas terug dan beginnen ze ge lijk langzaam in de handen te klap pen. Als je op 2-0 komt beginnen ze al 10, 10 te roepen". Gerrie Deijke- Vertrouwelijk: "Zouden ze dat hier echt nog denken, in Eindhoven, dat na de 2 de 10 komt?" Hij zweert bij zijn huidige trainer Kees Rijvers. "Die geeft je het ge voel dat hij echt weet hoe het moet. Als hij zegt jullie moeten zus of zo spelen dan klopt dat bijna altijd". Hij ziet uit naar dehernieuwde con frontatie met Dominique Roche- teau, het Franse wonderkind, mor genavond. Deijkers: "Het zal er wel weer op neerkomen dat ik hem moet houden. Eri daarnaast natuur lijk ook aanvallen. Jammer dat we het karwei in Frankrijk niet-ge klaard hebben. Daar hadden we toch makkelijk een doelpunt kun nen scoren en dan was er niets meer aan de hand geweest. En nu, ach we treden morgenavond compleet aan; dus het moet eigenlijk wel kunnen". Lachend: "Proberen kan in alle geval geen kwaad". Na de zevende ronde van de schaakolympiade in Haifa staat Nederland met een totaal van 20 punten aan de kop van het klasse ment. Na het uitspelen van de afge broken partijen won het Neder landse team het duel tegen de Ver enigde Staten met 2 1/2-1 1/2. Ver volgens werd met 3-1 van Israël gewonnen. Jan Timman ging, tegen Liberzon, verder met zijn im ponerende serie winstpartijen, Donner en Kuijpers remiseerden, terwijl Ligterink een serie blunders van Kagan afstrafte.. UEFA Cup-duel verplicht nummer voor Duitsers? LEIDEN - In het kader van het jeugdplan Nederland heeft het Leids districtselftal van 13 en 14-jarigen gisteren een oefenduel gewonnen van Randstad BI. Leiden won met 3-2, door goals van Stef Abai (Alphense B.), Ruud de Buster (UVS) en Henk Vos (Leidse Boys). Wim Hoornbach en John Perel scoorden voor Randstad. LFC is mede naar aanleiding van het protest van vijf Boshuizerkade- clubs tegen consul Massaar uit de belangenvereniging van Leidse voet balclubs getreden. De tweedeklasser ziet geen grond meer voor samen werking met de betreffende Boshuizerkadeclubs en heeft dat aan de CCLV meegedeeld. De Leidse hoofdklasser UVS speelt vanavond een oefenpartij tegen FC Den Haag C. Het duel in het Zuiderpark begint om 20.00 uur. ROTTERDAM - Uit Kaiserslautern zijn de berichten naar de Kuip overgewaaid: trainer Erich Ribbeek zou al afscheid hebben genomen van de UEFA-cup. De Bundesliga, waarin zijn FC Kaiserslautern er zo triest bijbengelt, acht hij veel belangrijker. Zaterdag wil hij bijv. persé een goed resultaat tegen Bayern München halen. Naar aanleiding van een gesprek tussen Paul de Tombe en de heer Massaar vraag ik uw aandacht voor het volgende: Laten we in de eerste plaats stellen, dat we aan de eerlijkheid van de heer Massaar niet hoeven te twijfe len, anders kan je zoiets geen zes-' tien jaren volhouden. Maar ik dacht, dat hier wel een taak voor de K.N. V.B. is weggelegd door te stellen, dat de heer Massaar geen bestuurslid van L.F.C. en tevens consul van de coneurrende vereni gingen kan zijn, want de commer ciële belangen van alle verenigin gen bij het wel of niet doorgaan van de wedstrijden zijn in de loop der jaren van zeer groot belang gewor den. Het niet doorgaan van de wed strijden betekent ook dat de kan tine niet bezocht wordt en daar draaien de meeste clubs jammer genoeg op, dat weet de heer Mas saar maar al te goed. En als je dan eens een gelukje hebt zoals L.F.C yorige week zondag, dan staan er wel een stuk of zes an dere clubs te brullen van "hoe krij gen ze het voor elkaar". Een gesprek tussen de clubs en de heer Massaar zie ik ook niet zitten, want de afstand tussen de clubs en de heer Massaar is de laatste jaren alleen maar groter geworden. En dat er maar twee wedstrijden per week op het L.F.C.-terrein ge speeld worden, is waarschijnlijk dit jaar voor het eerst het geval, want verleden jaar hog werden er wel ze ven of acht wedstrijden per week gespeeld. Maar nogmaals, aan de kwaliteiten vande heéf Massaar zullen de meeste clubs wel niet twijfelen, maar juist omdat hij in het bestrui* van L.F.C. zit, heeft dat incident vo rige week plaatsgevonden en niet omdat hij de velden afkeurt, want als men bij andere clubs komt - en daar kom ik wel eens - en men zegt "L.F.C.", dan loopt men meteen he lemaal leeg en dat is mede de zaak van het incident en niet de eer lijkheid van de heer Massaar. J. Oudshoorn, Zoeterwoudseweg 130, Leiden. En de tweekamp op Europees ni veau tegen Feyenoord? Het verhaal wil dat Erich Ribbeek dat als een soort "verplicht nummer" be schouwt, waarin voor hem toch geen eer meer te behalen valt. Daarom zou hij morgenavond Pir- rung en Sandberg, die beiden met kwetsuren tobben, ook sparen. Voor de Bundesliga. Vujadin Boskov over de Duitse ge ruchten: "Weet je wat die Ribbeek volgens mij alleen wil? Ons in slaap sussen. Het wil er bij mij onmoge lijk- in dat'FC Kaiserslautern geen interesse meer voor de UEFA-cup zou hebben. Heb je die lui in Kai serslautern tegen ons gezien toen ze met 2-1 achterkwamen? Als ge kken knokten ze toen voor een be ter resultaat. En zou dat zelfde Kai serslautern nu ineens geen belang stelling meer.voor de UEFA-cup hebben? Kom nou!" "Dat ze met geblesseerde spelers zitten neem ik ook met een behoor lijk korreltje zout. Voor cupwed strijden hoor je het zo vaak: die kan niet spelen en die ook niet. Maar als de bal dan eenmaal gaat rollen, zie ie ze toch mooi over de grasmat huppelen". Vujadin over zijn eigen brigade, dié louter uit fitte spelers bestaat en zich in Zeist op de Duitse opponent voorbereidt "Als dit Feyenoor Feyenoord de dde hele wedstrijd met 100 procent inzet speelt, kan het in de eigen Kuip élke Europese ploeg pakken. Maar werken we er niet voor, dan gaat het mis. Je hebt het afgelopen zondag.tegen FC Den Haag gezien. In de periodes dat we er werkelijk voor knokten, maak ten we goals. Toen we het niet meer serieus opvatten, kregen we doel- punteq tegen". En daarna, met een brede grijns om de mondhoeken: "Maar toch was ik na afloop wel tevreden. Voor FC Den Haag de complimenten, voor ons de punten. Beter dan ander som, niet?" De Joegoslavische trainer over de strijd van morgenavond: "We gaan vechten voor de derde ronde en Guus Bross: voorverkoop loopt uitstekend voor het publiek. En natuurlijk val len we aan. We 'moeten winnen. Niet op 0-0 spelen. Nee, dat in geen geval. Dat is te riskant en verder kan een club als Feyenoord zich zoiets niet permitteren. We zijn aan onze stand verplicht om aan te val len, om te Voor de wedstrijd van morgena vond, die wordt geleid door de Ita liaan Michelotti, bestaat veel be langstelling. Directeur Guus Brox: "Als de voortekenen niet bedrie gen, komen er zo'n 40.000 man kij ken. De voorverkoop loopt in elk geval uitstekend. Een financieel opstekertje heeft Feyenoord-hard nodig. Guus Brox: "De eerste rond evan de UEFA-cup heeft ons alleen maar geld gekost, maar nu hopen we wat de cup be treft weer quitte te komen". In de ere-divisie draait Feyenoord in deze voetbaljaargang overigens nog met.'/behoorlijke tekorten. Om te kunnen draaien, moeten er bij een wedstrijd 37^000 kijkers in de Kuip zitten. Maar de best bezochte thuiswedstrijd was tot nu toe die van afgelopen zondag tegen FC Den Haag (32.000 man) en het ge middelde na zes thuiswedstrijden bedraagt op het ogenblik 27.000 toeschouwers. Per wedstrijd is er daardoor (gemiddeld) een tekort dat tegen de 70.000 gulden loopt. Guus Brox: "Aan de andere kant moet men niet vergeten dat we de werkelijke toppers nog in de Kuip krijgen. Een Ajax en een PSV bij voorbeeld. Die wedstrijden zullen de zaak weer wat recht kunnen zet ten". ROB VENTE LUXEMBURG - Het Nederlands jongenskadettenteam heeft gis termorgen in Luxemburg de nare traditie dat basketbalontmoetin gen met onze zuiderburen altijd verlies opleveren niet kunnen doorbreken. Nederland verloor op de laatste dag van het driedaagse vierlandentoernooi de interland tegen België met ruim verschil 88-68. De Belgen legden door deze zege voor de derde achtereenvol gende keer beslag op de eerste plaats van dit traditionele even ement, Nederland werd derde. Bondscoach Luuk Lubeek bracht nogal verrassend Leidenaar Ton Kallenberg (Luba) in de basisfor matie van Nederland. Het inzetten van de jeugdige Leidse speler nöemde hij na afloop van het duel „een vondst" want Kallenberg bracht snelheid in de aanval en durfde te schieten (13 punten). Kal lenberg speelde dan ook 38 minu ten en Lubeek vertelde dat de Luba-guard zijn kandidatuur voor een vaste plaats in het.team gesteld heeft. De tweede Leidse speler in de nationale ploeg, Joost Cornelis- sens (Mercasol) wist zijn goede op treden tegen West Duitsland van afgelopen zondag niet te herhalen en speelde slechts 8 minuten, waarin hij 2 punten scoorde. Lu beek: „Joost heeft nog wat moeite met zijn plaats in het team, die een andere is dan in Mercasol, toch heb ik ook van hem goede verwachtin gen". Topscorer van Oranje werd Jelle Esveldt (16 pnt.) van DDRZ, die evenwel tegen België niet kon ver hinderen dat zijn team in feite een kansloze wedstrijd speelde tegen de Belgen, die na 5 minuten al met 12-4 leidden. Bij rust was het 42-31 en in de slotfase kon de ploeg van René Mol makkelijk verder uitlo pen tot 88-68. Het ontbrak Neder land vooral aan snelheid en concen tratie, waarbij er ook nog bijzonder slecht werd geschoten (31%). HANS JACOBS. Vriendschap aan de kop LEIDEN - Dankzij een overtui gende 0-8 zege op het eerste viertal van UVS heeft De Vriendschap 2 de leiding genomen in de eerste klasse van de competitie van de Leidse biljartbond. De Leidqnaren wisten één punt voorsprong te nemen op het Voor- schotense Landzicht 1, dat op een totaal van 18 kwam via een 2-6 zege in de streekderby tegen de Oude Herberg 1. De Rijnstreek 1 raakte wat achterop door een gelijkspel bij 't Zuid. De uitslagen: Vriendschap 1 - Landzicht 2 2-6; De Oude Her berg 1 - Landzicht 1 2-6; UVS 1 - Vriendschap 2 0-8; Carambole 1 - De Oude Herberg 2 4-4; 't Zuid 1 - Rijnstreek 14-4; Zijlpoort 1 - TOG 1 2-6. In de tweede klasse gaat Carambole 2 dankzij een tweede 6-2 overwin ning met 12 punten aan kop. De uit slagen: 't Wachtje 1 - Cleyn Duin 1 6-2; Rijnstreek 2 - De Waag 1 2-6; Rijnegom 1 - Between 1 4-4; Land zicht 3 - Carambole 2 2-6. Caram bole 3 staat,in de derde klasse met 12 punten er net zo goed voor als het tweede viertal in klasse 2. De uit slagen: De Witte Hen 1-Vrienschap 3 6-2; Landzicht 4 - De Witte Hen 1 4-4; Carambole 3 - Rijnegom 2 6-2; Vriendschap 3 - 't Wachtje 2 4-4; DOS 1 - VOP 1 2-6. TENNIS - In de tweede ronde van het internationale tennistoernooi in Londen heeft Betty Stöve gisteren gewonnen van Tomanova; 6-0,6-1. BOKSEN - De Belgische zwaarge wicht Coopman heeft gisteravond tijdens een boksgala in zijn woon plaats Izegem de Canadees George Jerome door knock-out in de vierde ronde verslagen.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9