„Je moet van mensen houden Kern leefbaar houden leidse agenda Johan Dol 50 jaar kapper Sint Jan organiseert Dinsdag concert ERQïVUIL Wassenaarse politie lost inbraken op LEIDERDORPSE WINKELIERS Losgebroken stier verdoofd OEGSTGEEST - "Ik zou die zaterdag 12 jaar geworden zijn. Vrijdagsavonds kwam de kapper van Nieuw Vennep, Piet van der Groeft, bij ons aanwippen met de mededeling dat zijn knecht ziek was. Of ik niet kon helpen. Ik was tenslotte nèt van de lagere school af en in die tijd ging je dan werken. Mijn vader vond het maar niks. Hij vond het vies werk en ik was er zelf ook niet enthousiast over. Mijn moe der hakte de knoop door: "Hoe laat moet hij beginnen?" En sindsdien ben ik kapper". Die eerste zaterdag is nu vijftig jaar geleden en Johan Dol - intussen bedrijfsleider bij maison Kreeft in Oegstgeest - kan het nog steeds niet laten: "Je bereikt die vijftig jaar op twee manieren. In de eerst plaats moet je liefhebberij in je vak heb ben en daarnaast moet je lang ge noeg blijven leven". Omzwervingen Het heeft even geduurd voor Dol naar Oegstgeest kwam. Hij heeft een indrukwekkende lijst van om zwervingen op zijn naam, want via Hoofddorp en Haarlem kwam de leerling-kapper uiteindelijk in Dusseldorf terecht, waar hij zeven maanden lang een opleiding volg de. Vandaar trok hij naar Brussel voordat hij - na nog in Amsterdam, Zandvoort en Amersfoort te heb ben gewerkt - vijftien jaar geleden naar Oegstgeest kwam. Wat trekt hem nu aan in dat kap- persvak? "Tja, wat trekt me aan. Je moet van mensen houden. Je moet het heerlijk vindep om met mensen om te gaan. Je moet met ze kunnen spelen. Dat trekt me wel". Het kappersvak heeft naar de me ning van Dol iets kunstzinnigs: "Je maakt iets, je bent scheppend be zig. Het kan erg mooi worden, je kunt er veel aan doen. Maar als het fout gaat is het ook helemaal je ei gen schuld. Als ik bezig ben heb ik vaak echt het gevoel iets te creë ren". Dat maakt hem, na vijftig jaar, nog steeds erg gevoelig voor com plimenten: "Je voelt je groeien als iemand je werk waardeert. Iemand heeft weieens gezegd, Dol, wat heb jij een zachte handen.Mk werd tot achter mijn oren rood, maar was er wel erg trots op". kapper nu ook weieens, als hij zijn langharige zoon ziet "Joh, ik wou dat je eens naar de kapper ging"? "Ik heb dat zelf vaak genoeg gezegd en je merkt in de zaak dat veel ou ders dat doen. Soms kwamen ze kinderen zowat bij ons binnen sleu ren. Ik heb ook eens een knaap ge had die bij me kwam om zijn haar te laten knippen en op mijn vraag naar het waarom zei: "Anders kom ik er bij mijn meisje niet meer in". Weetje hoe het komt? Die jongens zien het zelf niet, maar als je aan tafel zit, als ouder, en er zit zoJn Vi king aan de andere kant, wat moet je dan, dat is toch geen smakelijk gezicht? Het gaat trouwens al weer over, dat lange haar. Kijk maar een naar André van der Louw en al die andere kabouters". Dol's zoon Ton mijdt de kapper- stoel van zijn vader echter zorgvul dig. Hij gaat nog liever naar een col lega: "Want pa knipt mij er te veel af'. DINSDAG 2 NOVEMBER 1976 LD Riinsburgerweg Kapper Dol: driekwart miljoen hoofden. Door Hans Meijer erg op je tellen passen, want de der typisch aspect van het instituut Kentering Viking Dol heeft kinderen. Een van zijn dochters is kapster, verzucht een Het kappersvak verandert, dames- en herenafdeling in de salon groeien, waar het de behandeling aangaat, steeds meer naar elkaar toe. Ook aan de herenkant hebben permanent, droogkap, föhn en ver- Steviger een plaatsje verovert. Het scheren is er langzamerhand bijna uit. "Je moet tegenwoordig als kapper laatste jaren zijn er veel kappers ge stopt omdat de zaak niet meer ren dabel was. Gelukkig komt er nu weer een kentering, maar een feit is dat men niet meer, zoals vroeger, eens per twee of drie weken naar de kapper gaat. Dht kan ook niet, je schrikt je rot als je de prijzen af en toe ziet". Vakkennis blijft naar de mening van kapper Dol, die overigens zelf bijna driekwart miljoen hoofden onder handen heeft gehad, de voornaamste peiler waarop het kappersbedrijf rust. Maar je moet het als kapper ook wel weten te verkopen. Dat brengt het gesprek op een an- kapper; de litanie "Wilt u shampoo, wilt U after-shave, wilt U lotion", die vrijwel elke kapper ohder het knippen af placht te steken. "Zo erg is het tegenwoordig niet meer, maar het gesprek is wel echt een verkoopgesprek geworden. Je concentreert je helemaal op de haarmode en probeert er wat van te maken". Zijn daarmee het weer en de poli tiek, twee standaardonderwerpen om bij kappers te bespreken, ver dwenen? "Ja hoor, van het weer weten we net zo weinig als De Bilt en over politiek kun je alleen nog maar praten als je er een grapje over maakt". ZOETERWOUDE - De Sint Jans' fanfare organiseert aanstaande za terdag in Ons Huis in Zoeterwoude een groots Muziekfestijn. Daarbij is uniek voor Zoeterwoude een op treden van de Brassband "Voor- waarts"uit Waddinxveen. Brass- bandmuziek vindt steeds meer in gang bij de amateur-muziek- beoefening. Een brassband onder scheid zich van een fanfare en har monie door dat er geen saxofoons en houtinstrumenten in voorko men maar uitsluitend koper instrumenten. Verder wordt op deze 'avond me dewerking verleend door de Har monie "Crescendo" uit Noordwijk welke, evenals de Sint Jans Fanfa re, onder leiding staat van dirigent Jan Mey. Het bestuur wil met deze muzikale avond een duidelijk on-, derscheid maken ten opzichte van andere concerten zoals die in het Centrum gegeven worden. Daarom zal ook zaterdag het dansen na af loop ontbreken, mede door de hoge kosten die hieraan zijn verbonden. Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gemeenschap, 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam volksdansgroep, 7-8.30 uur nam/; yoga, 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, koken, 5-8 uur nam.: yoga, 6.30-8 uur nam.; Nederlands, studiebegeleiding BVB 1,8-10 uur nam.; jazzballet, 9-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga, zeefdrukken, jazzballet, fotograferen, schilderen en tekenen, alle groepen vanaf 8 uur nam. Zuiderkerk, Lammenschansweg, lezing door drs. N. Slot, klinisch psycholoog, 7.30 uur nam. Gemeentehuis Wassenaar, financiën, 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, onderwijs en sport, 8 uur nam. Sportzaal 'Op Dreef, Leiderdorp, verkeer Gemeentehuis Warmond,' ruimtelijke ordening, 8 uur Gemeentehuis Voorschoten, c algemene zaken, 8 uur nam. Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, Douzastraat 2, lezing milieubeheer in de omgeving van Leiden, 8 uur nam. Minerva, Breestraat 48, "All American Night", 10 uur nam. Leidse Schouwburg, Haagse Comedie met "Butley" van Simon Gray, 8.15 uur Woensdag Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. OEGSTGEEST - Gisteren ontving mevrouw De Neef-Van Weizen uit Oegstgeest de kleurentelevisie, die zij won met de puzzelactie van het Leidsch Dagblad ten bate van het Nationaal Fonds Beter Leven. Mevrouw De Neef: We zaten er ei genlijk al een beetje aan te denken om een kleurentelevisie te kopen, maar het leek ons wat duur. Dat we hem nu gewonnen hebben vind ik het einde," Namens het Leidsch Dagblad felici teerde directeur G. Koopman de WASSENAAR - Met de aanhouding van zeven verdachten heeft de Was senaarse politie een lange lijst van ipbraken in bouwketen in Wassenaar, Leiderdorp en Den Haag opgelost. Het gaat om een totale buit ter waarde van 15.000 gulden, die voornamelijk bestaat uit gestolen gereedschap. De reeks van arrestaties begon met de aanhouding, afgelopen vrijdag nacht, van de 20-jarige verwarmingsmonteur L.L.V. en de 16-jarige scho lier B.K., beiden uit Den Haag. Zij werden gepakt bij een directiekeet aan de Kerkeboslaan. Buren hadden de politie gealarmeerd, omdat men ter plaatse een „verdachte auto" had zien staan. In de wagen zaten twee meisjes, de 17-jarige Y.H. en de 14-jarige scholiere H.C.G., eveneens uit Den Haag. Het viertal bekende een eerder inbraak in dezelfde directiekeet endiefstallen in Haagse warenhuizen. Het vérhaal van de vier leidde tot de aanhouding - gisteren - van de 18-jarige Haagse metselaar W.N. en van vader en zoon T (39 en 19) uit Den Haag. In de woning van de laatste werden een grote hoeveelheid gereed- srhannen aaneetrpffen. VOORSCHOTEN - Woensdag 3 november Vernèdepark, Badhuis straat, Parkstraat, Noortheystraat, Stadwijkstraat, Sophiakade, Nieuw Voordorpstraat, Professo- renwijk, van Leeuwenhoekkade -wijk, Baden Powellweg, Raadhuis laan (ten oosten van Vlietzicht), Schilderswijk, Nicolaas Maeskade. VOORSCHOTEN - Vanavond ver gadert de Voorschotense commissie al- gemené zaken. Op de agenda voor deze bijeenkomst, die om 20.00 uur in het ge meentehuis begint, staat slechts één agendapunt de behandeling van de be groting. - Diefstal van bouwerk LEIDEN - Uit een in aanbouw zijnde verzorgingsflat aan de Jan Luykenlaan, is in het afgelopen weekeinde een specie-mixer voor granietbewerking ontvreemd. De waarde van het apparaat zou bijna twintigduizend gulden bedra gen. Een Leids granietbedrijf heeft bij de politie aangifte van deze diefstal gedaan. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-2.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur De Overdekte, Haarlemmerstraat, zwemmen voor gehandicapten, 8-9 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werka- vond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volk- dansen, zeefdrukken, muziek workshop, foto-club, pottenbakken, astrologie, alle groepen vanaf 8 uur nam. Rijnlandflat, Churchilllaan, vergadering N.C.B.O., 7.30 uur nam. LAK-Theater, optreden van de 'Sadista Sisters", 8.15 uur nam. Leidse Schouwburg, Fons Jansen met zijn nieuwe programma "Fons Jansen 5", 8.15 uur nam. Gemeentehuis Voorschoten, c welzijn en onderwijs, 8 i Gemeentehuis Oegstgeest, onderwijs en maatschappelijke aange legenheden, 8 L Donderdag LEIDERDORP - De drukbezochte ledenvergadering van de Midden standsvereniging ,,Leiderdorp"be- sloot gisteravond het bestuur op dracht te geven bezwaar in te die nen tegen het bestemmingsplan „Oude Rijn". Reden van het be zwaar is het artikel 15 van het plan, waarin gezegd wordt dat de huidige panden niet als winkels ingericht mogen worden. In tegenstelling tot de diverse De- zwaren die inkwamen tegen het plan Winkelhof, waarin het om te veel winkelruimte ging, vindt men dat in het oude gedeelte van Lei derdorp te weinig winkelvoorzie ningen zijn. Het bestemmingsplan „Oude Rijn", behelst de strook be bouwing aan de Hoofdstraat aan de zijde van de Oude Rijn, die loopt van de Leiderdorpse brug tot aan de Rijksweg 4. Het bestuur van de Middenstands vereniging Leiderdorp kreeg giste ravond in het Dorpshuis ook op dracht een commissie te benoemen die de mogelijkheden voor winkel voorzieningen in het „oude" ge deelte van Leiderdorp moet bekij ken. Er zal tevens een huis-aan-huis sticker-actie komen met de tekst: „Oud-Leiderdorp moet leefbaar blijven." Voorzitter Minnee van de Midden standsvereniging had in'zijn inlei ding verteld dat van een goed func tioneren ven het^oude gedeelte van Leiderdorp naast het nieuwe ge deelte tot zijn spijt geen sprake is. In oud-Leiderdorp gaan zaakjes dicht en er komt niets voor in de plaats, aldus Minnee. „Er heeft in Leiderdorp een goed middenstandsbeleid ontbroken en nu zitten we met de brokken. Ie dereen roept; Hoera, Winkelhof komt er", aldus middenstander van Zwieten. „Maar wat moesten de winkeliers hier doen? Verdwij nen". Volgens Vap Zwieten is Win kelhof een stokpaardje van de ge meente. Slager Van Klaveren was niet gelukkig met de vele maatrege len van de gemeente, vooral op ver keerstechnisch gebied". Wethouder van Middenstandsza ken Cor Gordijn pareerde de aan vallen op het gebied van zijn voor gangers met een samenvatting uit een rapport van de winkeliers zelf: „Voor het voortbestaan van win kelconcentraties bestaat geen be tere garantie dan de kracht van de overtuiging waarmee de belang hebbende winkeliers aan dit voort bestaan gestalte en inhoud geven. Nooit mag worden Vergeten dat noch planologische en bestuurlijke maatregelen kunnen compenseren hetgeen aan ondernemerskwalitei ten ontbreekt". Wethouder Cor Gordijn, die bij zijn benoeming als wethouder enige tijd geleden zich als pleitbezorger voor oud-Leiderdorp opwierp, ver telde blij te zijn met het initiatief van de middenstanders, om naar goede oplossingen te zoeken en -zegde daarbij alle medewerking van het gemeentebestuur toe. :film Zo vrienden, kersvers na het weekend en het maandagoch tendhumeur beginnen we deze dinsdag meteen maar weer even fors, om er goed in te komen. Allereerst is daar de peuter speelzaal 't Klinkertje aan de Leidse Jacob van Campenlaan. Die bestaat een jaar en alle peu ters, die er dat eerste jaar ge speeld hebben, gaan deze eerste verjaardag samen vieren. Mor genmiddag iedereen er welkom er wordt onder andere een film gedraaid. gymnastiek Bewoners van de Merenwijk kunnen - voor zover ze niet al dagelijks acrobatische toeren uithalen om over hopen stenen en zand te komen die daar dankzij nieuwbouw en herbe strating her en der verspreid liggen - nu eindelijk iets aan verbetering van het gestel doen. De Leidse gymnastiekvereni ging Victoria organiseert op woensdagmiddagen gymnas tiek voor kleuters en meisjes tot en met elf jaar. Het is een eerste stap op weg naar totale Merenwijk-gym. De lessen wor den gegeven in de nieuwe ac commodatie aan het Broek plein, van 14.00 tot 15.00: van 15.00 tot 16.00 en van 16.00 tot 17.00 uur. Opgave is mogelijk bij mevr. Remmelzwaal, Staal- wijkstraat 22. Voor inlichtingen gelieve men nummer 134420 te draaien. info Opnieuw een info-avond (en we leggen nu niet meer uit wat info is, wie het nu nog niet begrijpt koopt maar een woordenboek) in De Klinker. Het gaat deze keer over Zuid-Afrika. In sa menwerking met het Leids film huis worden films over Zuid- Af rika zelf en over Namibië ver toont. Aanvang, morgenavond, om 20.00 uur, toegang één gul den. De Klinker staat aan de Berlagestraat 2. 55 55-plussers kunnen vanaf don derdag aanstaande gebruik maken van een speciaal uur, van 030 tot 1030 uur, dat voor hen is ingesteld. Vanaf heden gebeurt dat elke donderdag, de toegang bedraagt f 120 per keer. Er is een instructeur aan wezig zodat ook. diegenen die niet kunnen zwemmen aan bod kunnen komen. Inlichtingen bij het dienstencentrum De Kooi, tel. 149726. asosjaal Vrijdagavond verschijnt, na het Prettige Gestoorde Vrou wenkoor van afgelopen week, het Asjosjaal Orkest in het Leidse Vrijetijdscentrum. Die avond wordt tevens een film van Charlie Chaplin vertoont. Toegang f 3.50 voor niet-leden: leden betalen een gulden min der. Aanvang 20.00 uur. bazar In het verpleegtehuis Zuid- twijck aan de Aaltje Noorder- wierstraat in Leiden wordt vrijdag aanstaande een grote bazar georganiseerd. De op brengst is bestemd voor de aan schaf van een video-recorder, om televisieprogramma's mee op te nemen. De bazar is open van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 22.00 uur. dressuur Wij zijn U verder nog de uitslag schuldig van de onderlinge dressuur-wedstrijd van manege Van Zeist in Voorschoten, die afgelopen zondag werd gehou den. In groep A won de heer Dijsselbloem met Romeo, in groep B de heer Loerakker met Phortos en in groep C mej. Timmermans met Onix. jantje beton Jantje Beton vraagt weer om hulp. Het gaat., om Warmond, waar deze week voor het Natio naal Jeugdfonds wordt gecol lecteerd. De actie Vluchteling '76 van afgelopen vrijdag heeft in Warmond bijna 8.000 gulden opgebracht. kerst-in De eerste kerst-in vrienden, in deze rubriek. We citeren de op roep: Het ligt in de bedoeling ook dit jaar weer een algemene Leidse kerst-in te houden. Even als voorgaande jaren zal deze plaatsvinden in gebouw Augus- tinus aan het Rapenburg 24Het voorlopig organisatieteam zoekt nog medewerkers die zich willen gaan bezighouden met voorbereiding en organisatie. Belangstellenden kunnen zich wenden tot Aart van der Veen, Haarlemmerstraat 247a, tele foon 131485. .d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur Pieterskerkhof 4, Architectenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 141217. 't Breehuys, Breestraat 19, Repesteel 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, creagroep, foto grafie. 8-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, jazz-ballet, biologisch tuinieren, fotograferen, schilderen en tekenen, Go, alle groepen vanaf 8 uur Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 9-12 uur nam. Welfare lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur alg. Ned. In validen Bond, 7-8 uur nam.; tel. 01717- 3309. Gemeentehuis Warmond, Gemeentehuis Voorschoten, openbare werken, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, Fons Jansen met zijn nieuwe programma "Fons Jansen 5", 8.15 uur nam. Stadhuis, commissie beroepsschriften, 4 uur nam.; werkgroep wijkraden, 7.30 uur SOS-dienst VOORSCHOTEN - Gistermiddag werd in Voorschoten de eerste paal geslagen voor het hoofdkan toor van de RABO-bank aan de School straat. Indien de bouw vlot ver loopt, dan kan over 15 maanden de RABO-bank gereed zijn. Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. LEIDEN - De Leidse politie heeft gis termiddag met behulp van een verdo vingsgeweer een stier neergelegd, die eerder op de dag op het Groenoordhal- terrein was losgebroken. De assistentie van de politie moest wor den gevraagd, omdat veevervoerders geen kans zagen het naar het achter de Willem de Zwijgerlaan gelegen sportter rein uitgeweken dier te vangen, zelfs niet nadat er met koeien was gelokt. Daar de stier steeds agressiever werd kon alleen het verdovingsgeweer uitkomst bieden. Tenslotte lukte het de stier, die het ei gendom van een Haarlemse veehouder was, in een veewagen te loodsen. De heer P. B. B. Ideler, districtsdi- rekteur -van de RABO-bank, dreef de eerste paal de grond in. Na deze paal volgen er nog 40 stuks, elk met een lengte van 14 meter. Door een bijzondere constructie gaan de pa len vrijwel zonder schokken de grond in, noodzakelijk in verband met de omliggende panden. bank krijgt een opper vlakte op de begane grond van 585 m2 en op de verdieping 530 m.2. De bouw wordt verricht door Noorlan- der Bouw B.V. te Leiderdorp onder architectuur van D. T. van Manen uit Noordwijk. De constructie be staat uit een betonskelet met aan de buitenkant roodbruine handvorm- stenen. De ingang komt aan de Schoolstraat en deze ingang krijgt een luifel. De totale bouwkosten gaan bedragen f 1,6 miljoen. Het bankgebouw komt op de plaats van het oude herenhuis, dat be woond word door een tandarts. Het herenhuis met de diepe groene tuin is enige jaren geleden gesloopt. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2