LEIDSCH DAGBLAD in Boeroendi Staatsgreep P. J. Verhoef burgemeester van Ter Aar jonger in wao Oosthoek trekt zich terug als koper Yan Dijk Steeds Ü2I EUISr vandaag LEIDSCH DAGBLAD „RAMP SCHULD VAN TSJIANG Jongemannen gooien Molotow - cock tails in de huiskamers vihamifbuttinger nv BUJUMBURA (Reuter) - Het leger van Boeroendi heeft gisteren de regering van president Michel Micombero om vergeworpen en de macht overgenomen, zo meldt Radio- Bujumbura. Er is een nachtelijk uitgaansverbod afgekon digd. Boeroendi ligt in Midden-Afrika. was "in het belang van de natie de Het wordt omgeven door Zaïre macht uit te oefenen". De economi- (oosten), Kenya (westen) en het scheen politieke situatie in het land Tangayikameer in het zuiden. Vol- ging hard achteruit. Anti-nationale gens de radio zijn er geen doden of groepen hadden onder de be- gewonden gevallen bij de staats- scherming van de president greep. De teléfoonverbindingen machtsfuncties veroverd, aldus het met het buitenland, die gisteren radiocommuniquè. werden verbroken, zijn vandaag fïet vliegveld en de grenzen van hersteld. Boeroendi blijven voorlopig geslo- Micombero is uit al zijn burgerlijke ten. en militaire functies gezet, maar Ook de chef-staf van de strijdkrach- behoudt de rang van luitenant- ten, de regering en alle organen van generaal. Volgens de radio heeft het de eenheidspartij zijn ontbonden, leger de macht overgenomen om- dat Micombero niet langer in staat 10 jaar de eerste de beste Stakers in Spanje slaags met politie MADRID (Reuter) - Stakend buspersoneel is vandaag in Madrid slaags geraakt met de politie. De politie keerde zich met charges en traangas tegen de duizenden stakers die zich voor de bus-garage hadden verzameld. De staking voor hoger loon ging vandaag de zesde dag in. De busmaatschappij heeft haar 7.000 werknemers gisteren gewaarschuwd dat ze ontsla- gen kunnen worden als ze het werk niet hervatten. De sta kers willen niet aan het werk gaan voordat tien collega's die tot het stakingscomité beho ren in vrijheid zijn gesteld. Ze zijn vorige week gearresteerd. TER AAR - De heer P. J. Verhoef is met ingang van 16 november be noemd tot burgemeester van de gemeente Ter Aar. De heer Verhoef is 48 jaar getrouwd en heeft een dochter van 12. Sinds 1966 is hij wethouder van openbare werken en ruimtelijke ordening te Woerden, in welke functie hij vooral te maken heeft gehad met dé nieuwbouw- ont wikkelingen Als eigenaar van een landbouw bedrijf heeft de heer Verhoef bo vendien een aantal functies op het gebied van land- en tuinbouw op zijn schouders genomen. Zo is hij voorzitter van het provinciale landbouwschap Zuid-Holland en voorzitter van de Land- en Tuin- bouwbond West-Nederland. Verhoef startte zijn politieke car rière als raadslid in Barwouds- waarder, dat in 1964 bij de grens wijzigingen; is opgedeeld tussen Bodegraven en Woerden. Verhoef, lid van de KVP, volgt mr. H. J. van der Poel op als burge meester van Ter Aar. De heer Van der Poel hééft het burgemeester- schap neergelegd vanwege zijn drukke werkzaamheden voor het pensioenfonds waarvan hij voorzit ter is. DINSDAG 2 NOVEMBER 1976 OPGERICHT 1 MAART 1860 35078 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ZOETERWOUDE - Oosthoek Be ton in Zoeterwoude heeft zich te ruggetrokken als gegadigde voor de overname van de Alphense be- tonfabriek Van Dijk jr. De over ige drie gegadigden, projectont wikkelingsmaatschappij Wilma in Den Haag, Bouwmaatschappij Dura in Rotterdam en Atlas Pre-, stressing in Amsterdam, zetten hun besprekingen met de be trokken vakbonden voort. „In april van dit jaar hebben we al een bod uitgebracht", zegt direc teur Kolk van Oosthoek, „en dat bod liep af op 1 november. Dat 'was bij Nederhorst al lang be kend. Maar pas een paar dagen voor. het bód zou aflopen, werd er een bespreking belegd. Toen moest het allemaal in grote haast geregeld worden, en dat lukte niet. Er werd geen overeenstem ming bereikt". Volgens de heer Kolk was hij toen niet bereid het bod nog langer te verlengen. „Op een gegeven moment moetje zeggen: nu heeft het lang genoeg geduurd. Per slot Buien i en dan buien. it de kust af en harde zuidwestelijke wind. Mini mumtemperaturen ongeveer 6, maxima circa 9 graden. (Opgemaakt om 11.15 tiur) 3 NOVEMBER Zon op: 7.38 uur; onder: 17.08 uur. Maan op: 15.41 uur; onder: 3.53 uur. Hoogwater te Katwijk om 0.49 en 13.16 uur, Laagwater om 9.00 en 21.12 uur. van rekening heb ik nog meer aan mijn hoofd". Met dat laatste bedoelt de heer Kolk op de besprekingen die op het ogenblik gevoerd worden tussen Oosthoek Beton enèrzijds en de Verenigde Bedrijven Bre dero anderzijds en die ertoé kun nén leiden dat Oosthoek zal toe treden tot het Bredero-concern De Oosthoek-directeur wijst echter op, dat er geen enkel v bamd bestaat tussen de bespre kingen met Bredero en het terug trekken als gegadigde voor Van Dijk jr. Aanslag op politicus in Frankrijk PARIJS (AFP) - In Parijs is van ochtend vroeg een aanslag ge pleegd op de uiterst-rechtse Franse politicus Jean-Marie le Pen. Zes mensen, onder wie vier kinderen zijn licht gewond geraakt. Le Pen leider van „Het Nationale Front" en gewezen kandidaat voor het presidentschap, was thuis toen een krachtige bom ontplofte. Le Pen is ongedeerd gebleven. De woning van vijf verdiepingen daarentegen stortte in en twaalf kamers zijn verwoest. Dertig men sen moeten elders ondergebracht worden. Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 15 november 1976 en ontvang de krant vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen, in open enveloppe (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Leiden. DIXVILLE NOTCH - In Di.v- ville Notch, het plaatsje zp. de Amerikaanse staat New Hampshire dat sinds'jaar en dag met de eerste verkiezings resultaten komt, heeft de zit tende president Ford 13 van de 26 stemmen in de wacht' ge sleept. 11 stemmen gingen naar zijn rivaal Jimmy Car ter. Een stem was voor Eugene McCarthy, de zesentwintigste slem werd ongeldig verklaard omdat het stembiljet niet be hoorlijk was ingevuld. Tot- dusver heeft Dixville bfotch al tijd de uiteindelijke verliezer gekozen, met ui tzondering van die in 1972 toen president Nixon uitdager McGovem versloeg. Het plaatselijke hotel fungeerde als stembureau. Morgenochtend om vijf uur (Nederlandse tijd) sluiten de laatste stembureau's in Ame rika en zal bekend worden wie de nieuwe president van de Verenigde Staten is. UTRECHT (ANP) - Jongere leef tijdsgroepen drukkén de laatste jaren naar verhouding steeds meer hun stempel op de stijging van het aantal toekenningen voor een uitkering van dé wet op de arbeidsongeschiktheids verzeke - ring (wao). De gemiddelde leeftijd bij toeken ning daalde van 48,7 jaar in 1971 tot 47,7 jaar in 1975.'Ongeveer de helft van het aantal verzekerden van 60 jaar en ouder, heeft mo menteel een wao-uifkering en naar verwachting- zal dit om streeks 1980 gelden voor de groep van 55 jaar en ouder. Dit staat in het jaarverslag over 1975 van de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD)', die 'on der meer geneeskundige onder zoeken-verricht voor de bedrijfs verenigingen in ons land. De GMD noemt de aangehaalde ontwikkelingen verontrustend, onder meer gezien de financiële gevolgen daarvan voor de samen leving. De gang van zaken kan - aldus het verslag - niet worden toegeschreven aan een voorbij gaande reeks tegenvallers, maar ze is alleen verklaarbaar als men ingrijpende maatschappelijke veranderingen in - aanmerking neemt. In Nederland zijn thans ongeveer 3,4 miljoen mensen verzekerd voor de wao. Het aantal uitke ringsgerechtigden aan het einde van 1975 bedroeg 349.000. Het aantal uitkeringsgerechtigden per 100 verzekerden is gestegen van 9,3 in 1974 tot 10,3 in het vorig jaar. De GMD constateert, dat de ver wachting, dat er ëen evenwicht zou komen tussen de toekennin gen en de beëindigingen van de wao niet is uitgekomen. Zelfs als het jaarlijkse aantal toekennin gen niet verder toeneemt en het beëindigingspatroon gelijk blijft, ■zal het in 1980 zo zijn, dat één op de zes a zeven verzekerden een wao-uitkering heeft, 2:0 is de weinig optimistische, verwach ting van de GMD. PEKING (Reuter) - Tsjiang Tsjing,' de weduwe van Mao Tse-toeng, en de drie andere gezuiverde radicale leiders worden indirect verant woordelijk gesteld voor het grote verlies aan mensenlevens bij de aardbeving van juli in het noorden- van de Chinese Volksrepubliek. Buitenlanders die hebben gespro ken'met Chinezen die uit het ramp gebied terugkeerden in Peking, hebben verteld dat de inwoners van het rampgebied zich afvragen waaróm hun overheid niet beter op de ramp was voorbereid. Gedurende'meer dan een jaar zijn er voorspellingen op lange termijn van een aardbeving geweest. Maar in tegenstelling tot apdere recente aardbevingen, hebben de Chinezen niet beweerd dat zij haar tot op en kele dagen hebben voorspeld. Chinezen die het rampgebied heb ben bezocht, zeggen nu dat mensen daar de ramp hebben voorspeld ze- Het volk in het rampgebied sugge reert dat het verlies aan mensenle vens wellicht niet zo groot zou zijn geweest als (wijlen premier) T<sjoe En-lai nog had geleefd, omdat hij aardbevingsvoorspellingen serieus placht te nemen. De vier radicalen wordt nu ten laste gelegd dat zij politieke verwarring stichtten die de overheid bezig hield op een ogenblik waarop men voorbereidingen tegen de natuur ramp had moeten nemen. De aardbeving, waarvan het episch centrum was gelegen in de stad Tangsjan, kostte aan minstens 100.000 mensen het leven. SPIJKENISSE - Ondanks de stevig waaiende wind, slaagden de spe cialisten van Rijkswaterstaat en van het sleepbedrijf Broedertrouw er vanmorgen in het eerste van vier brugdelen bij Spijkenisse op zijn plaats neer te leggen. Een ingewikkeld karwei omdat de pontons met hoog er boven het brugdeel vrijwel geen ruimte had den om goed te manoeuvreren. Vijj slepers waren uren in de weer om het geheel in goede positie te krij gen. Toen het hoog water was geworden kwam de brug in de juiste positie. Bij het zakken van het water werd het contact tussen brug, landhoofd en pijler werkelijkheid. Later werd het brugdeel in zijn definitieve plaats geschoven. Gedurende een groot deel van de dag was het scheepvaartverkeer op de Oude Ma.as gestremd. Het eerste brugdeel is nodig om de twee beton nen heftorens aan de kant van Spijkenisse te kunnen gieten. Over enige tijd zal vervolgens aan de Hoogvlietsè kant van de rivier het volgende brugdeel op dezelfde wijze worden neergelegd, waarna kan worden begonnen met het gie- ten van de andere twee torens. ARNHEM (ANP) - De Arnhemse politie heeft twee jongemannen van 20 en 22 jaar aangehouden die ervan worden verdacht de afgelopen dagen zelfgemaakte "Molotow-cocktails" te hebben gegooid in huiskamers. Eind vorige week brandde daardoor een woonkamer uit (schade 30.000) en kwam een hond om. De kleding van de bewoner raakte in brand, maar kon tijdig worden gedoofd. In het afgelopen weekeinde werd elders een met benzine en met een lap gevulde fles gegooid in een kamer. Een begin van brand kon de bewoner zelf blussen. De schade is daar rond 7000,- Volgens de politie ging het in het eerste geval om een wraakoefening nr een ruzie. De tweede brandstichting zou een vergelding van een verbroken verkering zijn. Vanmorgen heeft een van de twee mannen een bekentenis afgelegd, aldus de politie. Almat keukens kunt u rustig Kopen. »1 Voor goede kwaliteit, prima service en een aantrekkelijke prijs staan wij garant. Komt u eens vrijblijvend bij ons kijken. U kunt dan en passant nog een macht aan informatie opdoen op het gebied van sanitair, tegels, huishoudelijke S-1 apparaten en dergelijke. I Uw bezoek is beslist de moeite waard. 1 in de toonzaal van: Wasbekerlaan 59. Sassenheiin. teL 02522-19010 Geopend: ma» un. vrijdags van &30—17.00 nor. Dinsdag en donderdag van &30-2L0* oor. Pleats Parkeerruimte, 20 PAGINA'S lijk nog gestudeerd op een compromisvoorstel van de se naatsfractie van de partij. PAGINA 7 De Cinemanifestatie in Utrecht wordt steeds serieu-. zer. PAGINA 5 Bij PSV is somber kijken verplicht". PAGINA 9 Kerkprovincie bestudeert de ontzuiling. PAGINA 11 Bevelhebber Westduitse luchtmacht de laan uitge stuurd PAGINA 13 De socialistische Kamerle den Dolman (1) en Kosto dood den gisteren in afwachting van de komst van premier Den Uyl de tijd met een partijtje schaak. De hele top van de Par tij van de Arbeid was naar Amsterdam gekomen voor ovejrleg over het ontwerp- regeerakkoord. Of men erin is geslaagd de rijen weer te slui ten was vannacht nog niet duidelijk. Men is niet erg me dedeelzaam. Er wordt kenne-

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 1