15 „We zijn belazerd" Stadskantoor kost bijna miljoen Taptade in bloemen onverkort handhaven SPORT iej&a&ö Leidse figuranten in Soldaat van Oranje: PPR wil: Resolutie monter haar eens op met een bloemengroet MAANDAG 1 NOVEMBER 1976 LEIDEN De lezingen zullen handelen over de milieubeheer in de omgeving van Leiden, op twee november en over vlinders, op veertien decem ber. In de hierna volgende lezingen zijn de dieren- en de plantenleven centraal staan. Al deze lezingen en openhuis- middagen zullen in het dépendance van het museum aan de Doeza- straat plaats vinden. LEIDEN - De PPR wenst de reso lutie die de ledenvergadering van PvdA, D'66 en PPR aangenomen heeft over woningbouw in de Ste venshof "onverkort en integraal" te handhaven. Dit schrijft de PPR aan de PvdA als reactie op uitlatingen van wethouder Verboom (Volks huisvesting) in deze krant dat de partijen weer bij elkaar zouden moeten worden geroepen als de woningbouw in tijdnood komt. In de resolutie die PvdA en PPR kortgeleden hebben aangenomen staat dat niet voor januari 1979 plannen mogen worden ingediend voor bebouwing van de Steven shof. Verboom, niet aanwezig op de ledenvergadering, had daarop laten weten, zich met de resolutie te kunnen verenigen. Hij voegde daaraan toe dat de tijdslimiet ech ter ter discussie moest worden ge steld als de woningbouw niet vol deed aan de behoeften. De PPR schrijft dat zij de uitvoer ing van de resolutie nauwlettend zal blijven volgen. Daarbij wenst de PPR onverkort de resolutie te handhaven. Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40,- of Electronic-QUARTS De beste merken brengen wij U. SEIKO - CASIO - CERTINA PRISMA - CITIZEN -JUNG- HANS - EWE - ANKER Horloger v, d. Water Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig. EIGEN ATELIERS Ledenvergadering NVV afd. Leiden LEIDEN - De NW-afdeling Lei- den houdt vanavond in het St. An- thonius Clubhuis de najaarsverga dering. Op de agenda staat onder meer het vaststellen van de begro ting voor volgend jaar, het winter- programma, en een verslag over de stand van zaken in de werkgroe pen, die zich bezig houden met leefbaarheid, huisvesting en werk gelegenheid. HENGEL LEIDEN - Hengelsportvereniging "Zuid West" viste een wedstrijd in het Aarkanaal. De uitslagWas: 1. H. Moenen 27 st (2390 gr), 2. De Beze- mer 26 (2050), 3. A. Ruis 34 (1905), 4. W. Moenen 19 (1550), 5. E. Schreu- der 21 (1300), 6. J. Mooibroek 16 (1190), 7. E. Mooibroek 15 (1140), 8. J. de Os 5 (1140), 9. L. Kerkman 10 (1090), 10. H. v.d. Laan 13 (1040). LEIDEN - Aan de Leidse universi teit zijn geslaagd voor het doctoraal examen psychologie L.A. Veenho- ven (Leiden), pedagogiek mej. M.H. de Bijll Nachenius (Leiden) en W.M.M. Koelemij (Alphen aan den Rijn), Engels mevrouw E. Kegel- Brinkgreve (Leiden.) LEIDEN - Drie gemeentelijke commissies buigen zich morgenavond over de plannen voor een nieuw stadskan toor aan de Langegracht. De bouw van een dergelijk kan toor, dat naar schatting bijna 15 miljoen gulden gaat kosten, betekent dat er een eind komt aan het feit dat allerlei ge meentelijke afdelingen en diensten verspreid over de stad gehuisvest zijn. Zo zullen in het nieuwe kantoor dat Het gereedkomen van het kantoor bruto-vloeroppervlakte krijgt van 7350 m2 gehuisvest worden de Dienst Gemeentewerken, de afde lingen Stadsontwikkeling, Verkeer en Grondzaken en Openbare Wer ken, en de bureaus Sociografie en Huisvesting. Er is ruimte gereser veerd om deze diensten in de toe komst nog met 20 man uit te brei den. Tevens zal het gemeentelijke rekencentrum dat nu nog een tijde lijke huisvesting heeft op het ter rein van de Stedelijke Lichtfabrie ken, in het nieuwe stadskantoor worden ondergebracht. de daarop volgende verhuizin gen betekent dat er in het stadhuis zelf ongeveer 1100 m2 ruimte vrij komt. Die ruimte zal onder meer worden benut voor het onderbren gen van het bureau voor de onroe rend goed belasting en de dienst beheer schoolgebouwen. Het kan toor kan in de toekomst worden uitgebreid tot een oppervlakte van 8400 m2, en zal dan „huisvesting" kunnen bieden aan 330 man perso neel. Eventueel kan er ook ruimte worden geschapen voor de Leidse Woningstichting. LEIDEN - "Ze hebben ons belazerd. Er is een naar spelletje gespeeld. Dit soort trucs hebben ze al vaker uitgehaald". Aldus de reactie van een aantal medewerkers aan de film "Soldaat van Oranje", waar voor de afgelopen week in Lei den opnamen werden gemaakt. Blauwbekken Gebouw aan Langegracht lost ruimtegebrek op De opnamen vielen niet mee. Door de kou was het blauwbekken ge blazen en men kon bovendien niet om half drie, maar pas om half zes huiswaarts keren. In de meeste gevallen echter zonder geld. Er circuleerden, aldus de medewerkers, lijsten, waarop ie dereen zijn naam moest invullen, zodat men na afloop uitbetaald kon worden. Voor dat zover was, had een aantal deelnemers al een koude douche gekregen, omdat "zeker voor de helft van de figu ranten geen eten was". Bistro De kleding moest worden ingele verd in de kazerne, daar kreeg men te horen dat men zich voor uitbetaling moest vervoegen in bistro "De Bisschop" aan de Kloksteeg. Daar aangekomen bleek echter dat er slechts één of ficiële lijst bestond met namen van medewerkers en alleen de genen die op de lijst voorkwamen kregen hun geld. De andere lijs ten waren "zoek" on niet geldig. LEIDEN - Het Rijksmuzeum van Natuurlijke Historie heeft het pro gramma voor het seizoen 1976/1977 voorbereid meteen viertal lezingen en met de bekende Open huis middagen. Tijdens deze middagen is een gedeelt van de museum collectie te bezichtigen. Wat voor veel figuranten namelijk een hoogtepunt had moeten worden, is geëindigd in een kater. Van de enkele honderden Leide- naars, die afgelopen donderdag nacht deelnamen aan de opname van het bevrijdingsfeest op het Rapenburg, heeft een groot aan tal na afloop niet de aangekon digde vergoeding van 25 gekre gen. En dit terwijl de afspraken tevoren zo duidelijk waren ge maakt en het er voor de figuratie allemaal zo leuk uit zag. Donderdagmiddag om vijf uur werd men in de Doelenkazerne verwacht, om te worden aange kleed en geschminkt, waarna vertrokken werd naar het Ra penburg. De opname zou tot half drie 's nachts duren. Er werd voor eten en drinken gezorgd en na af loop zou iedereen bij het inleve ren van de kleding een vergoe ding van 25 krijgen. Voor ver trek van de kazerne naar de "set", moest dan alleen maar even snel een in het Engels gesteld formu lier worden getekend, waar de fi gurant vastlegde af te zien van elk recht op de inkomsten uit de film. Veel medewerkers zijn boos. Het gaat hen "niet om het geld, maar om het principe". Mr. R. de Ra- nitz, dat is de enige naam, die een medewerker zich nog kan herin neren, als de man, die met de deelnamelijst is rondgegaan. De Ranitz is echter voor hen onbe reikbaar voor commentaar. Ook vanmorgen bleek hij niet thuis. Inmiddels heeft figurant Van Vul pen echter het rechtskundig Ad viesbureau Hengeveld voor de zaak geïnteresseerd. Dit bureau is bereid om alles gratis "grondig uit te zoeken". De medewerkers hopen dat allé "gedupeerden" bij dit bureau hun klachten indie nen. Ook is er een gesprek met de politie geweest, die echter mee deelde dat de figuranten, door het ontbreken van een contract, zwak in hun schoenen staan. Wethouder Van Aken „roerde zaterdag de trom" bij de opening van Taptade in bloemen" in het Waaggebouw. Het muziekgezelschap KenG leverde een muzikale bijdrage temidden van de tentoongestelde bloe- LEIDEN - "Taptade in bloe men". Zo heet de tentoonstel ling, die wethouder Van Aken afgelopen zaterdag in het Waaggebouw heeft geopend. Het is een schitterende bloe- menexpositie geworden, met een imponerende opening. Het geheel is eigenlijk min of meer een come-back van de bloemenexposities, die in het verleden door de VW in de burgerzaal van het stadhuis werden georganiseerd, maar die gestopt werden wegens geldgebrek. "Het stemt tot grote vreugde", zo zei wethouder Van Aken, "dat deze oude traditie in ere is hersteld en dat dit door en op initiatief van vrijwilligers is gebeurd". "Taptade in bloemen" is be dacht door de organisatoren van het muziekfestival dat komende zaterdagavond in de Groenoordhal wordt gehou den. 's Morgens wordt de expo sitie in de Waag gesloten en worden de tentoongestelde bloemen ter versiering van het festival, overgebracht naar de hal. De tentoonstelling is samen gesteld onder supervisie van de Wassenaarse bloemenar- rangeur Herman van der Berg. Van der Berg geeft al een aan tal jaren lessen bloembinden in Rijnsburg en het zijn oud leerlingen van hem, die de ar rangementen in de Waag heb ben verzorgd. Werkelijke schitterende hefstkleuren, zeer fraai tot een geheel ge maakt op het thema muziek, met als uitschieter het werk van Adriaan Buurman. De expositie werd met een slag op de grote trom van het mu ziekgezelschap K en G door de wethouder geopend, die daar mee het sein gaf voor een op vallend en knap optreden van dit corps. Tevoren had K en G, die ook op Taptade optreed, een rondgang door de stad ge maakt. "Taptade in bloemen", een samenwerkingsverband van het Taptadebestuur, de VW en Flora Rijnsburg, is tot zater dag geopend. Behalve bloemen zijn er enkele aquarellen en et sen te zien van de Leidse kun stenaar P. C. de Boer. Ook voor dit werk bestond zaterdag al veel belangstelling. ken van Nieumeghen" en ,£lcker- cie Singelhig (Saskia). In de La- lyc" is hij bezig aan zijn derde grote kenhal ontmoet Rembrandt voor de produktie: .Jiembrandt"De hoofd- eerste keer toekomstige vrouw. De rollen daarin worden vertolkt door foto laat overigens een andere op- Frans Stellvig (Rembrandt) en Lu- name zien. Een aantal medewerkers werd gevraagd zaterdag terug te ko men. Dan zou er duidelijkheid zijn, maar die bleek er na een dag niet gekomen, dus ook zaterdag keerde men zonder geld naar huis. In Delft "Die truc is in Delft bij de opnamen ook uitgehaald", zegt figurant Van Vulpen. Open museum LEIDEN - "Als iemand een Afghaan wil hébben, vraag ik altijd maar eerst: heeft u veel geld en heeft u een grote tuin? Dat schrikt meestal het beste af', zei een dame, terwijl ze twee langharige windhonden aan de lijn hield. Met andere woorden: de Nederlandsche Vereniging voor Oostersche Windhonden is er helemaal niet zo gelukkig mee dat steeds meer Nederlanders een oosterse windhond kopen. De Afghaan is namelijk wel mooi, maar ook ongehoorzaam. En hij heeft ruimte nodig om zicht uit te kunnen leven. Maar de wet verbiedt officieel het in het openbaar los laten lopen van windhonden. Bovendien wil de vereniging waken voor onzuiverheden in de rassen, vandaar dat niet iedereen met een oosterse windhond er zo maar lid van kan worden. In de Groenoord hal waren gisteren ruim driehonderd honden, waarop wat dat betreft in ieder geval niets viel aan te merken Zowel Afghanen, Salouki's en Slouchi's streden om een schoonheidsprijsin het kader van de kampioenswed strijden, die de Nederlandsche Vereniging voor Oostersche Windhonden hield. Enkele honderden toeschouwers kwamen dit in de loop van de dag bekijken. via Fleurop. Wedden dat het helpt. De hoogte van het stadskantoor wordt maximaal 18 meter. Dat is aanmerkelijk meer dan de volgens de Gemeentelijke Bouwverorde ning toegestane maximum hoogte (12 meter), maar wordt nodig geoordeeld om een redelijke over gang te hebben met het forse ge bouw van de SLF dat er nu al staat. De bedoeling is dat de gebouwpn rond een open binnenhof gegroe peerd worden en geheel in het groen worden opgenomen. In- middles is de welstandcommissie, die het uiterlijke van nieuwe ge bouwen beoordeeld, akkoord} ge gaan met het ontwerp. In het gebouw is een rijwielkelder voor 150 fietsen opgenomen. Het aantal parkeerplaatsen voor auto's op het terrein zal niet groter zijn dan die nu bij het stadhuis aanwe zig zijn. Van binnen zal het gebouw er ongeveer uitzien als het kantoor gebouw dat nu aan de Vondellaan staat. In de kosten is geen rekening ge houden met de mogelijkheid om over de Maresingel een brug van bescheiden afmetingen aan te leg gen zodat het kantoor ook van die kant gemakkelijk per fiets te berei ken is. B. en W. zijn van plan de bouw van het kantoor onderhands aan te besteden. Daarvoor wil men zes geselecteerde aannemers uit nodigen, van wie een drietal af komstig is uit de Leidse regio. De bouw zal aangemeld worden als „aanvullende werkenproject", maar zal als het rijk geen geld geeft bekostigd worden uit de reserves van de SLF.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3