Armoe troef voor regionale korfbalploegen LSB vijfde in schaaktoernooi HELLAS SPEELT FOREHOLTE WEG LDG heeft na zege nog kansen zich te redden Mercasol één helft sterker dan mat Kinzo FILEMON NAAR LUTO... PAGINA 14 MAANDAG 1 NOVEMBER 197G SPORT SPORT LEIDEN - De hoogst geklasseerde Leidse korfbalteams hebben het afge lopen weekeinde geen beste indruk achtergelaten. Alleen De Danaïden kwam tot een puntendeling tegen ASKO. Voor het overige waren er louter nederlagen. Voor Fides Pacta, Zuiderkwartier, De Algemen (de eerste ver- liespartij) Pernix, Ons Eiland en TOP. Armoe troef qua resultaat dus. goed De achtste overwinning van Cre scendo, en de verrassende winst van Fluks op het ongeslagen Valto stonden op lager niveau tegenover het verlies van KNS en de 3-4 bij de streekontmoeting Velocitas-Fiks. De Danaiden-ASKO 13-13 <5-7). Hekkesluiter De Danaïden be haalde een verdienstelijk punt gis teren. Een ongebruikelijke zin in een wedstrijdrelaas van De Danaï den, maar de werkelijkheid is ge woon niet anders. Elk punt is er momenteel één voor de club, die het moeilijker te verduren heeft dan menigeen had aangenomen. In ieder geval is men voorlopig van de laatste plaats af (nu voor Fides Pac ta) en wordt er weer flink gescoord. Daar ligt het op het ogenblik dan ook niet aan. Na de 12 treffers van vorige week, volgden er nu maar liefst 13, maar al mag dan het ge middelde erg hoog liggen, wed- strijdpunten worden er toch niet voldoende mee binnengehaald, om de simpele reden, dat er ook minder "stringent verdedigd wordt De ploeg uit Assen (met een sterk da messextet) was in de eerste helft de betere formatie en had geregeld een voorsprong, welke bij rust 5-7 be droeg. De tweede periode bracht meer spannende momenten. De ge lijkmakende treffers van Joke de Kier en Fred van Duyn stonden borg voor een meer dan gelijkop- gaand duel, waarin De Danaïden in de slotfase de beste uitzichten ver kreeg op de volle winst. Balverlies (wat onnodig) bij 13-12 in de voor laatste minuut leidde tot de Drentse gelijkmaker. Doelpunten; Sander van Unen, Gerard Nap (5), Cees Christiaanse (3), Joke de Kier (2), Fred van Duyn (2). DOS '46-Fides Pacta 12-9 (6-6). Ook met Fides Pacta gaat het niet naar wens. De matige resultaten na twee seizoenen met afdelingstitels 6 zullen de clubleiding niet meeval len. Juist nu er rechtstreekse pro motie naar de hoofdklasse is, maakt Fides Pacta een flinke inzinking door. Gisteren maakte in ieder ge- jval Jan de la Rie de reis naar Nije- veeri in Drente mee als coach, en dat zou er op duiden, dat de ver antwoordelijkheden aan trainer wers bleek trouwens Van Nunspeet ontnomen worden, draaiende twaalftal, dat Het bestuur moest zich vooralsnog voorsprong steeds beraden, zodat een op handen zijnde trainerswisseling in zicht is. (Volgens zeggen zou het Van Nun speet teveel worden). Terug naar de wedstrijd van gisteren. Al 0-2 de leiding is geweest. Bij rust bedroeg de marge 2 punten en deze zou in de tweede rondgang zelfs worden verdub beld: 4-8. Strafworpen van Dirk Derksen beperkten toen de al vast- openingsfase bleek Fides Pacta staande nederlaag. Overige doel- andermaal een kwetsbare ploeg. Binnen 20 min. keek men tegen een 4-0 achterstand aan, maar men kwam voortreffelijk terug. Zo sterk zelfs dat er bij rust geen verschil was: 6-6. Hetzelfde presteerde DOS evenwel binnen 14 min. punten van Wil de Wit, Rens, Hen- sen (2) en Jimmy v. Daim. Rozenburg-De Algemene 8-6 (2-5). Eens moest het ervan komen en dat eens was gisteren. De eerste neder laag van De Algemene. Aan de ene kant is het niet onbegrijpelijk, dat actie voor Ons onderuit tegen middenmoter nuut het vierde doelpunt, OWO, dat nogal wisselvallig toen had MIK het dozijn al lang vol. speelt. De ploeg uit Maarsen (ge- Sary (2) traind en gecoached door Frits scoorden Bruintjes) bleek ondanks de voor spoed in de score mentaal vreselijk ODO-KNS 4-2 (3-1). Een weinig Na de pauze (4 goals op rij), alleen de Ploeg van trainer Zirkzee vooral moest Fides Pacta nu het antwoord na rust zichzelf niet meer was, om- schuldig blijven. Verder dan hal- dat Rozenburg populair gezegd „de vering van de achterstand kwam beuk erin gooide". Nu gaf arbiter men niet Teveel risico leidde zelfs Dijkers wel consequent vrije wor- nog tot 12-9. Dik Onderwater (2) pen, maar daar liet hij het bij. Het Henny de Boer (2), Jan Heinrichs gevolg was, dat Rozenburg gewoon (2), Diet Rijsbergen, Nandy v. Hel- zijn gang kon gaan en De Algemene den en Hen Brakel scoorden. met deze taktiek precies kreeg waar LEIDEN - Gistermiddag heeft De zitter Seiier bleek desgevraagd Danaiden speler Eric Filemon zich geen tijd te hebben gehad. Aange- officieel aangemeld bij de huidige zien ik graag wil spelen en het ple- 1 andskampioen, het Amsterdamse zier er voor mij bij 5 Danaïden van Luto. Deze opmerkelijke over- af was, heb ik gisteren bij het be schrijving is het indirecte gevolg kijken van Luto-Allen Weerbaar van een eerder aan Filemon opge- de knoop maar doorgehakt". Fi- legde schorsing door zijn club. De lemon is evenwel niet gerechtigd onderwijzer,die voorde wedstrijd direct voor Luto uit te komen, om- tegen Fides Pacta, geblesseerd dat de korfbalbond geen tussen was en afbelde bij de trainer, werd tijdse overschrijving kent. "Ik destijds geschorst omdat hij de hoop dan ook op medewerking wedstrijdsecretaris niet had inge- van DE Danaïden", was het com- licht. Er zou echter over gespro- mentaar van Filemon, die a.s. ken worden. Filemon gisteravond woensdag al begint te trainen bij "Ik heb nu 5 weken gewacht en heb Luto. nog steeds niets vernomen. Voor- schotloze e aanvalsspel veel meer in balbezit was, palend voor het duidelijke verschil. Drie strafworpen werden gemist op cruciale momenten. Jan van Segge- len en Janco Breedveld scoorden. vooral fantasieloze had in de tweede helft zelfs kansen Pernix, dat zelfs voldoende om weer eens punten te vergaren, maar de goals van Char les Stijger en Enno Oudshoorn wa ren natuurlijk te weinig. Velocitas-Fiks 3-4 (1-2). De "der by" in Leiderdorp tussen de twee Kinderdijk-TOP 6-5. Verder terug laagst geplaatste teams uit HA op de ranglijst moest het zo enthou siast aan de competitie begonnen TOP. Een slechte wedstrijd in en tegen Kinderdijk leidde tot i spannend duel dat toch wel verdiend door hekkesluiter Fiks werd gewonnen. Het was een vooral nerveuze wedstrijd, die door verlies. Vrijwel de gehele partij het regelmatige balverlies een rommelig karakter kreeg. De goals van Rob Nonhebei, Wim Anholts, Martin Huizing en Rob v. d. Kraan waren voor Fiks voldoende. Voor Velocitas scoorden: Wil Borst, Ge- Halverwege bedroeg deze 2-1 waarna Simmelingk middels strafworpen een 4-2 achterstand rard Poelgeest en Ferd. Vroon, ongedaan kon maken. De thuisclub bleek echter net iets fortuinlijker. Fluks-Valto 4-2 (1-1). Een prima Simmelink (3), Rob en Dirk Meyer prestatie leverde Fluks door het ongeslagen Valto met de eerste ne derlaag te confronteren. Peter v. d. Berg (2), Rob Schelvis en Jan Ver loop scoorden voor het thuis nog ongeslagen Fluks. Zuiderkwartier-Sperwers 6-8 (2-4). Promotieklasser Zuider kwartier leed op eigen terrein een regelmatige nederlaag tegen het sterk in opmars zijnde Sperwers. De Leidse formatie had twee inval sters uit het derde team (die een be hoorlijke wedstrijd gespeeld heb ben), wat de ingespeeldheid van de ploeg niet ten goede kwam. Sper- het hebben wilde. Na de eerste helft (liefst 2-5 voor De Algemene), sloop het zelfvertrouwen aanvallend zienderogen uit de ploeg en dat leidde tot heteerste verlies. Aad (2), Hen en Sanny Rusman, Wim v.. Iterson en Wim v. Vliet scoorden. Pernix-OWO 2-5 (6-2). Een dag eerder ging koploper Pernix flink scoorden. Ons Eiland-MIK 4-12 (3-5). Een nog duidelijker nederlaag was er voor Ons Eiland dat er in de thuis wedstrijd tegen het Amsterdamse MIK in de tweede helft zelfs niets meer van terecht bracht. De eerste helft had nog wel de indruk gewekt, dat de Leidse ploeg tegen de Am sterdammers was opgewassen. We liswaar was er een achterstand, maar 2 punten vormen bij korfbal geen onoverkomelijke achterstand. Aanvallend maakte Ons Eiland er echter niets meer van. Rob Hassel- bach scoorde in de voorlaatste mi- Dubbel Zes-Crescendo 7-9 (3-5). De achtste zege van Crescendo dat regelrecht op het kampioenschap af stevent. Na een aanvankelijke Haagse voorsprong (2-0) veroverde de lijstaanvoerder nog voor rust een 3-5 voorsprong, die vervolgens geroutineerd opgevoerd werd. Doelpunten van Benno Baak, Wil fred Cornelisse (4), Louis Kok (2), Gabriëlle Kok en Piet l'Ami. LEIDEN - Het ditmaal door de Leidse schaakbond georganiseerde Hutton schaaktoernooi is zater dagmiddag een zeer spannende aangelegenheid geworden. Een zestal jeugdtwaalftallen uit ver schillende onderbonden namen het in de Adler-kantine tegen elkaar op. Geen der ploegen was uitgespro ken favoriet, wat wel bleek uit het strijdverloop. De ontvangende LSB was niet geheel op oorlogs sterkte, Leon Konings en Peter Bosch ontbraken o.a., zodat het er na enige teleurstellende beginuit- slagen somber uitzag. Weliswaar wist Roel Piket bij de aspiranten (tot 12 jaar) op gedegen wijze af te rekenen met Limburger Timo Ei bers, maar Duco Brongers (bord 9) gingen kansloos ten onder. Ook Wim Heemskerk verloor wat tele urstellend op het vijfde bord, zij het dat hij nog geruime tijd zicht had op een beter resultaat. De Noordbra bantse schaakbond had op dat moment met 3,5 uit 5 de beste start. John v.d. Wiel zorgde op bord 2 voor nieuwe Leidse hoop door de gevaarlijke Frits Fritschy te klop pen; een koningsaanval plus tijd nood waren teveel voor de Rotter dammer. Door een nederlaag van Leids jeugdkampioen tot 16 jaar Willem Haasnoot en een goede overwinning van aspirant Jan Dubbeldam kwam de LSB op 3 uit 7. Geen van de onderbonden had nog veel meer dan 507o, zodat er nog alle kans op de eindzege was. Vierde bordspeler Jan Bakker liet Brabander Herman Grooten in een valstrik tuimelen, Jeroen Seiier moest daarentegen het onderspit delven. Talent Peter Gelpke leek de winst met een stuk tegen 2 pionnen niet te kunnen ontgaan, maakte het zich echter onnodig moeilijk en bleef uiteindelijk door een zeer geestige patcombinatie steken op een remise. Ondanks een pion ach terstand kon Paul v. Houten (bord 10) de LSB toch nog naar 5,5 punt tillen. Drie teams bleken toen op een totaal van 6,5 als nr 1 geëindigd te zijn, waarbij zich ook nog de LSB had kunnen voegen. Kopman Joan Baart had dan moeten winnen van Limburgs nieuwe jeugdtroef Han Janssen. Een foutief stukoffer van laatstgenoemde bood hem alle kans, maar bij het uitvluggeren tastte Baart volledig msien verloor. Daarmee was de gedeelde eerste plaats weggelegd voor de Rotter damse s.b., de Noord-Brabantse s.b. en de Sticht-Gooise s.b. (de be kerhouder), elk met 6,5 punt, een uniek feit. Vier was de Limburgse s.b. met 6. vijfde de LSB met 5.5 en hekkesluiter was de Haagse s.b. met 5 punten uit 12. AMSTERDAM - Voor het eerst heeft een afvaardiging van de Leidse Schaakbond deelgenomen aan het jaarlijkse dames- stedentoernooi in Amsterdam, een coproduktie van de Schaakbond Groot -Amsgerdam (SGA) en de KNSB. In de hoofdvierkamp legde het viertal van de SGA overtuigend be slag op de eerste plaats. Behalve dé team-wisselprys kregen de vier dames ieder nog een lepeltje. Dit laatste is een traditie geworden. Wanneer een deelneemster zes le peltjes heeft verzameld, krijgt ze een bijbehorend lepelrekje. Maar zover is het nog lang niet, want dit toernooi werd zaterdag voor de vierde maal gehouden. Vorig jaar werden in het kader van de viering van het 50-jarig jubileum van de SGA en het jaar van de vrouw twee afzonderlijke groepen voor de leeftijdscategorieën tot 13 en tot 20 jaar gevormd. Alleen voor de leeftijdscategorieën tot 13 en tot 20 jaar gevormd. Alleen voor deze beide jeugdtoernooien had de LSB ingeschreven. In de klasse tot 20 jaar belandde het LSB-kwartet met twee matchpun- ten op de laatste plaats. Een resul taat waarmee teamleider Hans de Raad toch tevreden was, want hy had in ijltempo de teams in elkaar moeten timmeren. Veel meer lauweren oogstte het LSB-viertal in de klasse tot 13 jaar. Achter het ongenaakbare kwartet van Rotterdam eindigde het op de tweede plaats en dit vond Hans de Raad zondermeer een succes. Lisette Varkevisser behaalde voor de Leidse teams de meeste punten: 6 uit 8. Helaas viel dit toernooi sa men met de Hutton-wedstrijden, want men was van plan geweest ditmaal ook meisjes aan laatstge noemd toernooi te laten deelne men, hetgeen nu totaal in het water viel. De eindstanden zijn: Meisjes tot 13 jaar: 1 RSB 16 matchpunten, 30 bordpunten; 2 LSB (Lisette Varkevisser 12 j., Mar iene de Best 11 j., Margreet van der Plas 11 j. en Jacqueline Oudshoorn 11 j.) 10, 16; 3 NHSB 7,16; 4 SGA 6, 12,5 en 5 SGS 1, 5,5. Meisjes tot 20 jaar: 1SGA 12, 22,5; 2/3 SGS en HSB beide 5, 10 en 4 LSB (Josien Varkevisser 17 j., Paula de Willigen 13 j.; Monique van Ammers 13 j. en Alice van Leur 13 j.) 2, 5,5. AMSTELVEEN/LEIDEN. Het was voor de Leidse basket balteams een pechvol weekeinde. Zowel de heren als de dames van Mercasol Leiden moesten hun meerdere erken nen in de nog ongeslagen kampioensformaties van respec tievelijk Kinzo Amstelveen (103-77) en Blue Stars (27-60), terwijl het eerste team van Lugdunum - Luba in de slotfase de winstpunten moest afstaan aan het bezoekende Juven ilis (57-67). Alleen LISC boekte winst en gaat nu aan de leiding van de tweede di visie, waarin het Leidse team een handje hielp door zeer verrassend koploper Spakenburg te verslaan: 76-70. Het gezicht van de eigenaar-coach van landskampioen Kinzo Amstel veen werd steeds bleker naarmate de eerste helft van het treffen tus sen zijn klasserijke ploeg met het dappere Leiden vorderde. Machte loos moest Kinsbergen toezien hoe Leiden zijn van twee Amerikanen en zes Nederlandse Amerikanen voorziene team op afstand hield. Een afstand die bij het rustsignaal maar liefst 8 punten bedroeg: 32-40. Kinsbergen moet toen, witheet van woede pver de onmacht van zijn nog ongeslagen team, met donder en bliksem hebben gedreigd, want na de hervatting werd Leiden bin nen zes minuten gepasseerd. Met stijgende verbazing, maar ook met respect en waardering heeft het Amstelveense publiek zaterdaga vond naar de verrichtingen van Leiden zitten kyken. Leiden wist dat dit seizoen nog geen enkele ploeg in de eredivisie Amstelveen had kunnen kloppen. Leiden wist ook dat Amstelveen in de Europa Cup twee nederlagen had geleden omdat de tegenstander een knappe zóne-verdediging speelde. Met die wetenschap stond er na vier minu ten spelen een 2-9 voorsprong op het bord voor Leiden, dat goed zóne speelde. Greg Bell voelde zich in zijn ele ment tegen het "Amerikaanse" Kinzo Amstelveen, terwijl Paul Hoeksema juist tegen sterke per soonlijke tegenstanders wil èn kan bewijzen dat hij ondanks zijn leef tijd (32 jaar) nog altijd bij de Neder landse topspelers behoort Daar door kon Leiden na een 20-11 ach terstand weer terugkomen tot 26- 29, door een treffer van Bell. Het was in deze fase van de eerste helft dat de ontsteltenis van Kinsbergen grote vormen aannam, want onder aanvoering van Bell en Bartolome werkte het team van Hennie Blom naar een sensationele ruststand: 32-40. Het laatste Leidse punt, van Bartolome, kwam in aanmerking voor de schoonheidsprijs. Barto lome schoot met een fraai boogje even voorbij de middenlijn, precies in het rustsignaaL De woede-uitbarsting van Kins bergen had na zes minuten de ge wenste uitwerking. Eerst ver grootte Leiden de voorsprong nog tot 12 punten (34-46!), maar daarna keerde het matte Amstelveen, vooral door Wallace (19 pnt) en Wells (25 pnt) het tij: 45-48 en 55-56. De klasse van de Amstelveense formatie, die eigenlijk te sterk is voor de Nederlandse eredivisie, stond toen borg voor een ruime Annette Maassen van Mercasol Leiden passeert hier haar Amsterdamse tegenstandster. Duidelijk is te zien dat beide speelsters een verwarrend gelijkend shirt dragen. Dames De dames van Mercasol Leiden te kenden na afloop van de verloren wedstrijd tegen Blue Stars voor de competitie in de eerste divisie pro test aan tegen het feit dat Blue Stars in vrijwel identieke shirts speelde als Leiden. De reglementen van de basketbal bond schrijven voor wanneer twee teams hetzelfde te nue hebben (voor Leiden is dat wit met rode bies, voor Blue Stars wit met blauwe bies), het bezoekende team moet uitkomen in een andere kleur. Dat gebeurde zaterdag in de Vijf Meihal niet, hetgeen de dames van Leiden nogal wat ongemak be zorgde, al is daarmee de ruime ne derlaag niet verklaard. Blue Stars is dit jaar vrijwillig ge degradeerd uit de eredivisie, on danks het feit dat het afgelopen jaar voor de 19de maal de landstitel LEIDEN - Tot tien minuten in de tweede helft heeft Bax Foreholte, dat het nu ook zonder aan de knie geblesseerde Anke van der Nouland moest stellen - de reserves van Hellas sterke tegenstand geboden. Daarna was de kwalitatief betere Haagse formatie oppermachtig. Hellas 2 won tenslotte met 12-7. Aanvankelijk echter kon de Haagse zaalhandbal- ploeg, versterkt met speelsters uit het eerste dat niet in actie hoefde te komen, maar moeilijk door de hechte Voorhoutse defensie komen. Bax Foreholte nam in de eerste fase zelfs een 2-0 voorsprong via Marjan Mens en Lenie van Beek. Wel kwam Hellas 2 nog voor de rust goed terug, o.m. via een dubieuze strafworp, maar de Haagse ploeg moest ook na de rust Bax Foreholte naast zich dulden. Marjan Mens zorgde toen voor 4-4.Daarna echter liep Hellas uit naar 6-5, waarna Bax Foreholte vergat dat de tegen standster snel uit kan breken. Ondoordacht schie ten van de Voorhoutse dames bood de Haagse op ponent alle kans dat gevaarlijke wapen in de strijd te gooien en binnen vier minuten was de stand 9-5 voor Hellas 2, dat tenslotte nog uitliep naar 12-7. In de afdelings eerste klasse wist Jong Ade in Delft met 5-3 in de meerderheid te blijven tegen EDH. Dat kostte veel pijn en moeite, want de Delftse for matie werd pas na de hervatting op verlies gezet, rust 2-2, eindstand 5-3 voor Jong Ade. Natuurlijk niet in de laatste plaats dankzij Helma vam der Geest, die ervoor zorgde dat met een gelijke stand werd gerust, na 0-1, en 1-2, Lydia van der Poel was het, die na 4-3 voor Jong Ade aan alle twijfels een einde maakte, 5-3. Een verdiende, maar moeilijke winst. De dames van Bax Foreholte 2 boekten in de afdelings eerste klasse een 8-5 zege op HEC 1In de afdelings tweede klasse kon NIO de EHG reserves na een 6-2 voorsprong met de rust met 11-6 gedeci deerd aftroeven. Corrie Weenink, Ria van Velsen en Sonja van Emmerik scoorden ieder driemaal en Co- rie Hogenboom kwam tot een treffer. Bij de heren kwamen alleen Sanocel/Stuurmans en MSV aan bod. Sanocel/Saturnus had voortdurend de leiding, rust 11-9, nan een 11-7 voorsprong, en hield die voorsprong na de hervatting tegen een sterk aandringend Hercules 2 knap vast, 18-16. Een bemoedigende start van de competitie. MSV moest tegen een conditioneel sterker EEC 2, na een gelijke stand met de rust (7-7), met 17-18 afhaken. werd behaald. Deze ploeg was dan ook geen partij voor het team van Wim Petrici. Blue Stars liep Leiden onder de voet en na tien minuten was Blue Stars al zeker van de winst 0-17. Jos Oudshoorn tekende voor de eerste Leidse punten, waama het verschil tot de rust vrij wel gelijk bleef: 10-29. Na de hervatting bleef Blue Stars ondanks verwoede pogingen van het hard werkende Leiden rustig doorgaan: 16-41 en 25-58. Het eind signaal kwam uiteindelijk bij 27-60, waardoor Leiden haar ongeslagen positie kwijt is. Marlies Bosman scoorde 8 punten. Luba was niet opgewassen tegen het sterke Juventus, dat al bij de basketwisseling met 23-26 leidde. Na rust kwam Luba nog terug tot 53-55, maar een teveel aan persoon lijke fouten deed de Leidenaars de das om: 97-67. LISC keek bij Lakers tot rust tegen een achterstand aan, maar herstelde zich tijdig: 56-67. HANS JACOBS LEIDEN - De vooruit gespeelde wedstrijd tussen LDG en Monster heeft de Leidenaren weer hoop gegeven op prolongatie van het hoofdklasserschap. De thuiswedstrijd tegen de mede-kandidaat voor degradatie werd overtuigend met 13-7 gewonnen. LDG staat nu op de drie na laatste plaats. Weten de Leidenaren deze positie te consolideren dan spelen zij ook het volgend jaar weer op nationaal niveau. De overwinningen van LDG kwamen op naam van Bronstring, Heemskerk, Van der Kwartel en inval ler Klinkenberg. Laatstgenoemde zorgde voor een surprise door in een vreemdsoortig flankenspel Verkade te misleiden. Met een fraaie damzet maakte hij een einde aan de aspiraties van Verkade. André van de Kwartel kwam tegen Dijkstra in grote moeilijkheden, maar een foutje van Dijkstra be zorgde de Leidenaar plotseling een groot positio neel voordeel. Van de Kwartel maakte de partij daarna simpel uit. Bronstring speelde weer erg sterk. Tegenstander Vooys moest al in een dertien om dertien stand opgeven. Heemskerk kwam erg goed uit het middenspel. Tegenstander Van der Ende ploeterde weliswaar nog lang voort, maar moest uiteindelijk toch zwichten. De enige verlies- partij bij LDG kwam op naam van Koning, die het tegen Weerheym niet kon bolwerken. De partijen van Kleyn, Ong, Passchier, Hasrat en P. Brongs- tring eindigden i RDC Het Rijnsburgse RDG heeft door een overwinning op het Haagse GONA haar kans op promotie in de Zuidhollandse hoofdklasse behouden. RDC won met 6-14 en staat nu samen met Gorinchem, Vlaar- dingen en De Lier op kop. RDG zelf moet nog aan treden tegen De Lier. Een overwinning betekent ongetwijfeld promotie. GONA had gekozen voor een taktische opstelling, want hun sterkste spelers. Zonneveld en Tims, zaten aan de borden negen en tien. Deze taktiek ging volledig de mist in, want Van Egmond en Noort hielden de Hagenaars knap op remise. Aan de eerste borden kreeg GONA geen schijn van kans, want Slingeland en Cederhout overspeelden hun tegenstanders Meekshoek en Van Leeuwen. Burgerhout verkreeg groot voordeel tegen Singerling, maar wikkelde nogal moeizaam af. De twee punten ontgingen hem evenwel niet. Schijff was de enige Rijnsburger die verloor. Hij speelde de kerkhof-attaque te passief en vloog tens lotte in een simpele combinatie. Kromhout en Van den Bosch wonnen hun partij.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14