"Er is verkeerd gedeclareerd" Frauderende röntgenologen Noord wij ker kocht, maar betaalde niet Markten Gevechten na staking BLATTER (RODA) ZWAAR BESTRAFT Schakers Leiderdorp zetten Noordwijk mat WCT proftennis met sterkere bezetting SAKATA (Japan)-Dit is een vanmorgen gemaakte luchtfoto van de Japanse stad Sakata.waar gistermiddag een enorme brand woedde. Meer dan duizend winkels en huizen werden vernield en 3600 mensen raakten dakloos. De brand ontstond in een bioscoop en sloeg door de heersende harde wind al meteen naar andere panden over. DEN BOSCH - "Als mens en medicus ga ik vrij uit, als boekhouder ben ik een nul." Dit zei röntgenoloog dr. F. C. W. E. van Z. gisteren voor de rechtbank in Den Bosch op de tweede dag van het pro ces tegen hem en zijn collega-röntgenoloog dr. P. N. K. Beide specialisten moeten terecht staan voor het indienen van te hoge de claraties voor door hen ver richt medisch onderzoek in het Eindhovense St. Jo- sephziekenhuis. De officier van Justitie heeft hun 188 gevallen uit 1972 ten laste gelegd. Minstens 1750 zwarten in gevangenis - In Rhodesië zitten minstens 1.750 zwarten gevangen, zo heet het in een rapport van de in Londen zetelende organisatie voor de rechten van de mens, dat gisteren is gepubliceerd. Op een persconferentie heeft Ka nunnik John Collins verklaard, dat het totale aantal wellicht 3.000 is. Achtenvijftig gevange nen zijn ter dood veroordeeld. Collins is de Britse voorzitter van het Internationale Verdedigings- en Hulpfonds voor Zuid-Afrika. Collins zei, dat een volledige lijst van gevangenen moeilijk is op te maken, omdat het in Rho desië onwettig is gevangenen te identificeren. Op de openingszitting van de conferentie in Genève heeft Ian Smith overigens geweigerd de naar schatting 600 politieke ge vangenen vrij te laten, die hij deels al sinds 1965 van hun vrijheid berooft. Bisschop Mu- zorewa vroeg Smith om de sfeer tijdens de conferentie te verbe teren door de politieke gevan genen vrij te laten, alle dood straffen te herroepen en alge mene amnestie voor politieke misdaden. RIJNSBURG - Bloemenveiling Flora, 29/10: Alstroemeria st. 0,28: Amaryllis st 0,49; Anemonen bos 0,50; Argers Am. st. 0,34; Anthurium st. 2,74; Chrvs gepl. n.c. st. 0,34; idem tros n.c. bos 1,55; idem gepl jr.c. st. 0,58; idem tros jr.c. bos 2,05; Dahlia st 0,07; Eikeblad bos 1,19; Eup horbia st. 0,23; Freesia bos 1,61; Gerbera st. 0,40; Gladiolen st. 0,10; idem Nanus st. 0,22; Iris bos 1,73; Lelie'kelk st. 0,13; idem tak kas st. 0,39; Liatris st. 0,17; Nar cis kas bos 1,40; Orchideeën st 1,05; Ro zen gr.bl. st. 0,22; Rozen kl.bl. st. 0,12; Snygroen bos 0,60; Statice bos 0,95; 2e soort per bos 0,24; 2e soort per st. 0,13; Anjers tros st. 0,19; Rozen Baccara st. 0,47; Rozen Soma st. 0,28; Sro/droogbl. onb. bos 0,71; idem bew. st. 1,87; Div. snijbloemen st 0,38 idem bos 2,67; Als troemeria imp. st. 0,68; Anemonen imp bos 0,34; Aryers Am. imp. st. 0,09; Gla diolen imp. st. 0,12; Orchideeën Arach. imp. st. 0,90; Rozen Bacc. imp. st. 0,23; Rozen Ilona imp. st. 0,23; Mimosa imp. bos 2,20; Protea imp. st. 0,95; Div. bladsrt imp. bos 1,38; Div. Snijbloemen imp. bos 1,19; idem st. 1,71; Azalea st. 2,08; Begonia st 0,82; Cyclaam st. 0,91. AALSMEER - Bloemenveiling. 29/10. Anjers: William Sim 10-61; Rose 10-40; White 12-52; G.J. 20-45; Dusty 20-43. Charmeur 42-60; Arthur 33-59; Keefers 21-40; Orchid Beauty 30-64; Yellow Sim 32-51; Tangerine 32-51; Vertakte anjers 8-34 Rozen gr.bl.: Baccara 68-135; Bri dal Pink 23-36; Carina 20-48; Jofitali 35-46; Meigerium 40- 59; Dr Verhage 48-120; Furore 21-23; nordia 37-50; Peer Gynt 85-125; P. Sensation 45-79, Rose- landia 18-41; Sonia 33-64; Meinastur 38-43; Super Star 45-73; Ilona 69-100; White Master P. 37-155; Geh. Duisberg 30-76; Jehco 40-86; Promonent 25-37; Magie Moment 31-37; La Minuette 30-83; Roklea 43-55; Tubantia 48-130; Carlita23-50; Lara 50-95; Lucretia 16-20; Lifirane 35-40, Zwemania 32-48; Pncilla 38-53; Visa 60-85; White Weekend 59-125. Rozen kl.bl.: Carol 16-31; Coro- nette 21-32; Evergold 18-40; Jack Frost 19-44; Marimba 17-27; Miss Ellen 24-31; motrea 19-36; Annabelle 29-54; Belinda 24-46; Yellow Belinda 14-21; EstherOfa- rim 18-24; Golden Belinda 23-30; R. Gamette 17-27; Spanish Sun 22-31; Mercedes 44-77; Golden Times 40-65; Teach Inn 37-51. Diverse bloemen: Amaryllis 20-52; Alstroemeria 20-90; Anthunum 90-225; Calla 20-60; Chrys. gr. en m gr. 40-130; idem jaarr. 100-320; idem tros 40-215; Cyclamenbloemen 100-200; Euphorbia Fulgens 20-110; Freesia enkel 200-340; idem dubbel 420-560; Gerbera 20-120; Gladiolen 100-240; Gloriosa 15-155; Ins Pr. Blaauw 200-335; idem overige 150-410; Lelies kelk 60-175; idem per tak 55-210; Orchi deeën Cymb 125-220; Strelitzia 160-225; Snggroen 100-240; Omithogalum 100-240, Liatns 200-800; Senngen 4-kop 170-320, idem 2-kop 80-140. De artsen zijn nu van mening dat er verkeerd is gedeclareerd, maar dat is niet gedaan om meer honorarium te innen dan hun toekwam. Er is geen sprake van het opzettelijk vermelden van valse gegevens op de bonnen en lijsten die de basis vormen voor de honorering. Met deze woorden vatte recht bankpresident mr. Th. M. Geense de verklaring van de artsen aan het eind van de tweede dag van dit pro- Volgens een accountantsrapport van de Ziekenfondsraad zouden zij in 1972 bij drie ziekenfondsen in Eindhoven en ëén in Tilburg in to taal 657.000 gulden teveel hebben gedeclareerd. De rechtbank hoorde verder drie van de vijf leden van een commissie van medische deskundigen, die onder leiding van de Utrechtse hoogleraar röntegendiagnostiek prof. dr. C. Puylaert een rapport over deze zaak heeft uitgebracht. Deze commissie had ontdekt dat van bepaalde onderzoeken waar voor wel codenummers waren op gegeven, de bij die onderzoeken behorende foto's en beschrijvingen in de medische dossiers ontbraken. Op een vraag van de officier van Justitie antwoordde prof. Puylaert dat er onjuist is gedeclareerd. Commissielid dr. J. Kamerling antwoordde op deze vraag dat er naar zijn mening een te veel aan verrichtingen op de lijsten is geco deerd. Het proces wordt maandag voort gezet met het requisitoir van de of- Zelf doen in en om huis, met 400 kleurenafbeeldingen. Uitgeverij Elsevier, Amsterdam, 52.50. Elseviers groot zeeaquariumboek, door K. Probst en J. Lange. Geïllus treerd met ruim 200 kleurenfoto's en tekeningen. Elsevier, 69.-. Vechtsporten in beeld. Karate - Kung Fu - Judo - Aikido - Kendo, door Jim Wilson. Elsevier, 18.90. Rusland hoe het was. Een mer kwaardige verzameling foto's van 80 jaar Rusland (1852-1932), door Karei van het Reve. Uitgeverij Con tact, Amsterdam, 19.50; na 24-12- 1976 -/ 24,50. Het gevleugelde veulen, door B Byars. Uitgeverij Kosmos, Am sterdam. Kinderboek, 13.90. Hagedis dommelt in de zon, door B. Freschet. Kosmos. Kinderboek 6.50. Pudding Tarzan, door Ole Lund Kirkegaard. Kosmos. Kinderboek. 9.90. Joris Bijdebeek vermist, door M. Sharmat. Kosmos. Kinderboek, 6.50. De roos en de ring, door W. Make peace Thackeray. Kosmos. Kin derboek. 19.50. Ik kan haar niet uitstaan, doorCh. Zolotow en W. Péne du Bois. Kos mos. Kinderboek, 6.50. Mozart de mens, door Arthur Hut- chings. Uitgeverij Keesing, Am sterdam. 55.-. Praktische macrofotografie, door Dr W. Kruyt. Uitgeverij Elsevier, Amsterdam, 39.50. Portretfotografie voor iedereen, door P. Zeemeijer. Elsevier, 9.90. Vergroten met Durst, door E. Voogel en P. Keyzer. Elsevier, 9.90. Foto's in het album, door E. Gün- ther Rese. Elsevier, 9.90. Over negatieven, door Hans Götze. Elsevier, 8.90. DEN HAAG - Loontoeslag. De regering heeft nog geen besluit ge nomen overeen mogelijke loontoe slag voor de sinds april gestegen kosten van levensonderhoud. Dat heeft premier Den Uyl gistera vond na afloop van het wekelijkse kabinetsberaad gezegd. De premier deelde mee dat minister Boersma (Sociale Zaken) zich nog verder moet oriënteren. Hij sloot niet uit dat Boersma nofc overleg met de werkgevers zou willen plegen. Beroepingswerk Hervormde Kerk: bedankt voor Nieuw Lekkerland J. Catsburg Katwijk aan Zee. Geref. Kerken: aangenomen naar Leiderdorp (gis teren reeds als plaatselijk bericht gepubliceerd) Tj. Doesburg Boven-Smilde, naar Boven- Hardinxveld D. J. de Lange, kandi daat aldaar. Geref. Gemeenten: be dankt voor Genemuiden A. Breg- man Rijssen, voor Sint Filipsland J. Karens Opheusden. Baptisten Gemeenten: benoemd tot geeste lijk verzorger aan het Diacones- senhuis te Arnhem (part-time) H. Ploeger Scheveningen. ficier van Justitie, waarna op 5 no vember de twee advocaten van beide specialisten hun pleidooi houden. Nauwere band tussen Syrië en Palestijnen BEIROET (Reuter) - Syrië heeft tenminste twee raketbatterijen van de posities van de rechtse troepen in Libanon weggesleept. Dit zou wijzen op een spanning in de ban den tussen Syrië en de rechtse krachten. Reizigers die gisteren in Beiroet aankwamen, meldden dat twee ra ketbatterijen naar een heuvelrug zijn gesleept bij Baalsmay, een dorp dat twintig kilometer ten oos ten van Beiroet ligt. Dit dorp werd eerder deze maand door Syrische troepen veroverd op de linkse mos lems en Palestijnen. Volgens de reizigers werden de raketten van Russische makelij weggesleept uit door rechtsen bezette dorpen. Waarnemers in Libanon menen dat de Syriërs nu bereid zijn om tegen de rechten te vechten, wanneer deze de vrede in gevaar willen brengen. Tot nu toe hebben de rechtse troepen veel steun genoten van de Syriërs. Waarnemers achten de kans groot dat Syrië de samenwerking met de rechtsen wil beëindigen. De Syri sche troepen hebben de Palestijnen reeds toestemming gegeven zich samen te trekken in het zuiden van Libanon, langs de grens met Israël. Het lijkt erop dat Syrië, dat het grootste deel levert voor de uit 30.000 man bestaande Arabische vredesmacht, zijn taak serieus wil uitvoeren. MADRID (AP) - De staking van de chauffeurs van het gemeentelijke Madrileense busbedrijf, die don derdag was begonnen, en de ge vechten die waren ontstaan tussen stakers en sympathisanten met de politie duurden gisteren voort. In totaal werden ten minste 15 per sonen, onder wie een aantal agen ten en drie jonge kinderen, ge wond. Een deel van de busdiensten kon gisteren worden gehandhaafd met aan het stuur militairen en politie mensen. Het vervoer was gratis. Er zouden meer dan 30 stakende chauffeurs zijn gearresteerd en 40 ontslagen. Premier Suarez heeft de staking gisteren op de kabinetsvergadering besproken maar er is niet bekend wat de regering in verband ermee van plan is. Contactavond Molukkers en Alphenaren: f 300 gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN - Op een contactavond voor Alphenaren en de Molukse gemeenschap, giste ravond in De Bron, is van de orga niserende vereniging „Rame Den- dang" een bedrag van driehonderd gulden gestolen. Het geld was opgeborgen in een laadje, dat was afgesloten. De sleu tel lag echter in de directe omge ving voor het grijpen. ZEIST (ANP) - Jef Blatter (Roda JC) werd door de tuchtcommissie voor vier wedstrijden geschorst. De tuchtcommissie achtte bewezen dat Blatter in de ontmoeting AZ'67 - Roda JC, waarin hij door scheids rechter Wellinga uit het veld werd gestuurd, zijn tegenstander Metgod een stoot in de maag had gegeven. Hugo Hovenkamp (AZ'67) zal twee wedstrijden niet mogen spelen. Hij kreeg bovendien een boete van 250 gulden opgelegd. Dit alles naar aan leiding van de gele kaart die hy van arbiter Wellinga kreeg wegens ruw spel. De tuchtcommissie nam bij de bepaling van de strafmaat in over weging dat Hovenkamp in januari DEN HAAG/NOORDWIJK - Het had losarbeider K. uit Noordwijk niet meegezeten. Werkloos, een vrouw, vier kinderen. Nergens kon hij met zijn zwakke rug werk vin den zodat K. het allemaal met een sociale uitkering moest rooien. De schulden liepen op en de kinderen gingen steeds armoediger gekleed naar school. Toen hij ook als kop pelbaas was mislukt zag K. het niet meer zitten. Hij pakte de telefoon en sloeg aan 't bestellen. De goede ren stroomden de deur binnen. Een deel consumeerde K. met zijn ge zin; een gedeelte verkocht hy weer om de schulden te betalen. K vulde zo het ene gat maar creëerde tege lijk een ander, veel groter. Want be taald zijn de goederen nooit. "Zeven maanden waarvan twee voorwaardelijk, proeftijd twee jaar" luidde de onverbiddelijke eis van de officier, die eerder veroorde lingen van K. had opgedoken. "On der voorwaarde dat K. zijn mede- VOORSCHOTEN - Morgen om half drie zal in Voorschoten Rand stad Sport aantreden tegen Sche veningen. De wedstrijd in de derde klasse van de amateurs, die zoals gewoonlijk weer vele toeschou wers zal gaan trekken, stond eerder deze week niet in de sportagenda vermeld. Provincie wil meebetalen aan betere pont in Valkenburg VALKENBURG - Om te voorko men dat het voetveer Valkenburg-Oegstgeest (Rijns burg) moet worden opgeheven, zal het dagelijks bestuur van de pro vincie aan provinciale staten voor stellen een subsidie van 20.000 te verlenen. Dat geld is nodig om de aankoop van een nieuwe pont mogelijk te maken. De oude moet, uit veilig heidsoverwegingen, vervangen worden en een betere is te koop voor ruim 46.000. De gemeente Rijnsburg is een bij drage van 10.000 gevraagd en B en W van Valkenburg zullen de raad vragen het restant voor reke ning van de gemeente te nemen. Valkenburg zal ook nog enkele voorzieningen aan beide zijden van de Oude Rijn bekostigen. Gedeputeerde Staten vinden dat de provincie moet meewerken met het oog op het belang van het veer voor het schoolverkeer en het woon werkverkeer. Voorwaarde zal wel zijn, dat de verleende subsidie, naar verhouding, moet worden terugbe taald indien het veer wordt opge heven voor 1 januari 1986. van dit jaar ook al eens twee wed strijden was geschorst wegens ruw spel. Aad Mansveld, de aanvoerder van FC Den Haag, zal morgen niet met zijn ploeg kunnen spelen in de wedstrijd tegen Feyenoord in Rot terdam. Mansveld werd gisteravond door de tuchtcommissie van de KNVB voor éen wedstrijd geschorst en beboet met 150 gulden. Dit naar aanleiding van de gele kaart, die hij afgelopen zondag in de wedstrijd FC Den Haag - Go Ahead Eagles van scheidsrecter Keizer kreeg we gens aanmerkingen op de leiding en het trekken aan het shirt van de arbiter. werking verleent aan de reclasse ring. K's advokaat vond de eis wat streng. "De leveranciers verlenen te gemakkelijk hun medewerking door zomaar op telefonische bestel lingen af te gaan. Misschien had ik in K's situatie wel hetzelfde ge daan", sprak de raadsman openhar tig. Om vervolgens de rechter te vragen alleen een voorwaardelijke straf uit te spreken. De rechter toonde begrip maar vond ook dat iedereen nu eenmaal van een uitke ring rond moet kunnen komen. Op de vraag of K. mee wilde werken met de reclassering, om wat orde in zijn financiële huishouding te scheppen, kreeg de rechter een be vestigend antwoord. Een uitspraak moet nog volgen. Over veertien da gen. LEIDEN - Meteen al in de eerste ronde was het goed raak in de eer ste klasse van de Leidse Schaak bond, want niet alleen moesten de beide debutanten Noordwijk I en Leiderdorp I elkaar proberen mat te zetten, maar ook was er de ont moeting tussen de twee sterkste teams van het afgelopen seizoen Lisse I en Alphen I. In een uiterst spannend duel slaagde Leiderdorp erin Noordwijk na een tussenstand van 3-3 met 4*2ö't te kloppen, zodat de Noordwijkers gezien de kracht van de overige teams in deze klasse nu al hard moeten gaan vechten om degradatie te ontlapen. Alphen ging met de beide naderla- gen van het vorige seizoen in het achterhoofd bij Lisse op bezoek. Teamleider de Kleijnen van Alphen had er een hard hoofd in, maar de Alphenaren keerden met een ver rassende 3-7 triomf naar huis terug. In het duel Noordwijk-Leiderdorp werden twee partijen vooruitge- speeld. Beide zouden in een tweede zitting beslist worden. Joop Turk had tegen Pool in een zeer scherpe combinatoire partij slechts 19 zet ten nodig om Noordwijk aan 1-0 te helpen. Het werd 2-0 door Jan Bakker, die een koningsaanval met een offer op de rokadestelleing vol gens het boekje afrondde. Noord wijk kwam zelfs op 3-0 toen Gi- liams uitstekend van de „gaatjes kaas,, van zijn opponent profiteer de. Pas nu mocht Leiderdorp wat terug doen. De Goede rolde met een torenoffer de stelling van Roschar op: 3-1. Leiderdorp kwam goed aan 3-2, want W. Turk gaf Goeman een stuk cadeau. Marijt's openings voordeel verdween als sneeuw voor de zon in het middenspel. Toen ook de klok nog een woord ging mees preken was het 3-3. Gezien de stan den van de hangpartijen had Noordwijk nog het vege lijf kunnen redden, maar in de tweede zitting won weliswaar De Jong van Rijns burger (4-3), maar op de drie reste rende borden ging het fout. Kop penaal speelde te fel op winst. Door eenvoudig de kwaliteit terug te ge ven won Van der Zwan op zijn slof jes: 4—4. Verschoor had remise in handen, maar hij beantwoordde de afgegeven zet van Van Osnabrugge foutief en kon inpakken: 4-5. Bizot heeft nog van alles geprobeerd, maar het baatte niet, want Selier loodste zijn partij de remisehaven binnen: 44— 54. Lisse heeft het duel tegen Alphen beslist te licht opgevat. Immers twee vooruitgespeelde partijen hadden Lisse al op een 0-2 achter stand gezet. Peter Raumann zette Lommerse met een elegante com binatie naast het bord en De Kleij nen kon in wederzijdse tijdnood zomaar een ongedekt stuk van Kamps pakken. Deze beide neder lagen hadden voor Lisse een waar schuwing moeten zijn, maar de Lis- senaren sloegen deze in de wind. VOETBAL - 1. FC Kaiserlautem, komende woensdag tegenstander van Feyenoord in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA- beker, heeft gisteren fn de West- duitse Bundesliga opnieuw een nederlaag geleden. De uitwedstrijd tegen Werder Bremen werd met 2-0 verloren. TENNIS - Tom Okker heeft zich gisteravond met zijn Amerikaanse partner Marty Riessen geplaatst voor de halve finales in het heren- dubbelspel van het internationale tennistoernooi van Parijs. Het als tweede geplaatste duo versloegen Fraunolovic en Pilic met 4-6, 6-3, 6-3. WIELRENNEN - De Belgisch/Ita liaanse combinatie Patrick Sercu en Felice Gimondi gaan na de giste ravond gereden wedstrijd aan kop in de zesdaagse van Grenoble. Rene Pijnen, die samen met Francesco Moser rijdt, bezet de tweede plaats. HANDBAL - Het Nederlandse dameshandbalteam heeft gisteren in Boedapest met 11-22 van Honga rije verloren. Vanavond ontmoeten de Nederlandse dames de ploeg van Hongarije voor de tweede maal. Na 34 uren spelen klapte R. v. d. Aartweg in elkaar 0-3. Het werd zelfs 0-4, toen Danny Oosterman Thom Leeson, de topscorer van het afgelopen seizoen bij Lisse, van het bord drukte. Rosdorffs aanvalsd riften waren De Jong te veel: 1-4. Van Hal enJDe Wit durfden geen van beiden iets te ondernemen; 1'2-41/w.J. van Dijk liet zijn voor deel glippen, waarna het nieuwe ta lent van Alphen, Van der Tol, het initiatief greep en de partij rustig uitmaakte: 1'2-51/w. Lemmers en Donkers zorgden voor een diplo matische remise: 2-6. Lambooy had zich voorbereid op de Aljechin-verdediging en Guus van Dijk kreeg dan ook geen poot aan de grond: 2-7. Van Randen tens lotte had aan pionwinst voldoende om Moon tot overgave te dwingen: 3-7. DALLAS - World Championship Tennis, de miljoenenorganisatie van Lamar Hunt, die de indoor ten- nisactiviteiten beheerst in de maanden januari tot en met april heeft voor het aanstaande seizoen (het zevende) het aantal spelers in gekrompen van 70 naar 21. Deze worden niet meer verdeeld over drie groepen, maar blijven bijeen, met dien verstande, dat in elk van de twaalf gedachte toernooien niet meer dan zestien spelers aantreden. Tot die twaalf toernooien behoort ook een evenement in Rotterdam. De onderhandelingen over de voortzetting van dit ABN-toernooi (eind maart) zijn nog niet geheel af gerond. De verdubbeling van de verwervingskosten (tot 100.000 dol lar, een kwart miljoen gulden) is voor de sponsor geen bezwaar. Wel wil men van A.B.N.-zijde een ga rantie voor kwaliteitscontrole. De bank wil voorkomen, dat gecon tracteerde spelers niet komen op dagen of tussen het programma door elders partijen gaan spelen. Over deze materie vindt eind vol gende week een afrondende be spreking plaats tussen A.B.N. en W.C.T. Door de drastische beper king van het aantal spelers kan de W.C.T. aanmerkelijk meer kwaliteit bieden. De grote troeven zyn on getwijfeld Jimmy Connors, die voor het eerst deelneemt, Ilie Nas- taseen Wimbledonkampioen Björn Borg. De overige gecontracteerden zijn: EddieDibbs, Harold Solomon, Dick Stockton, Vitas Gerulaitis ZATERDAG 30 OKTOBER 1976 Den Uyl houdt vol: VVD mint vaderland niet DEN HAAG - Onderdelen van het WD-verkiezingsprogramma heeft minister-president Den Uyl "on- waarachtig" en "onvaderlandslie vend" genoemd. Op verzoek van mevrouw Van Someren, fractie voorzitter van de VVD in de Eerste Kamer, heeft de premier gisteren aangegeven waarop hij zijn oordeel baseerde. Den Uyl wees op een zin uit het ontwerp verkiezingsprogramma: i "Het kweken van de voorstelling, datje in dit land wordt kaal geplukt I en datje, als je geld hebt, het maar i beter elders kunt zoeken". Verder haalde hij een uitlating aan van mevrouw Van Someren op de jaarvergadering van de VVD: "Hoevelen praten met vrienden over de toekomst van hun kinderen in besloten kring, zodat vooral de I buitenwereld het niet zal horen? Ik wil het dan wel hardop zeggen: dit land gaat naar de knoppen, we moeten er of gauw wat aan doen of we moeten zorgen dat onze kinde- ren uitstekend Engels leren spre ken om op tijd weg te wezen". Verder herinnerde Den Uyl aan uit- spraken van mr. H. van Riel, de voorganger van mevrouw Van So meren als fractievoorzitter. "Hij i stelt de potentiële linkse kiezers I aansprakelijk voor de inflatie om dat zij altijd meer willen, want het op de zak lopen van een ander geldt I in die kringen bijna als een reli gieus gefundeerd principe en de af gunst op de succesvollen is een stuk van kindsaf bijgebracht leven spatroon. Talentvolle jonge men sen evenwel zouden kunnen be denken dat als zij zich schikken en aanpassen kunnen, Amerika een i schitterend perspectief biedt", al- i dus Van Riel volgens Den Uyl. BRUSSEL - In Brussel zijn verte genwoordigers bijeen geweest van de voetbalbonden van de negen EG-landen, die een uiteenzetting hebben gekregen van twee gevol machtigde ministers van de Euro pese gemeenschap over de instel ling van een voetbaltoernooi om de EG-beker. Voor de KNVB was de secretaris van het betaalde voetbal. Jan Huybregts, afgevaardigd. Aan dit toernooi zullen alleen clubs mogen deelnemen die spelen in de tweede afdelingen van hun land. Nederland zal in dit toernooi met twee clubs mogen meedoen, de kampioen van de eerste divisie en de winnaar van de na-competitie. Van de negen landen toonden Ita lië, Engeland, Denemarken, Frank rijk, België, Luxemburg en Neder land zich enthousiast voor het plan. Schotland was geïnteresseerd. Het enige land dat zich nog afzijdig hield was West-Duitsland. In prin cipe is afgesproken dat van het sei zoen 1977/78 met het toernooi zal worden begonnen. Er zal gespeeld worden volgens hetzelfde systeem als de drie reeds bestaande Euro pese bekertoernooien. De woens dagavond is ook geaccepteerd als vaste speelavond. De UEFA, die wel van een en ander op de hoogte was gesteld, had geen vertegen woordiger gezonden. Wel was aan wezig Allan Hard aker, de secretaris van de Engelse league, die tevens zitting heeft in het bestuur van de UEFA. Hij heeft, volgens de mede delingen van Jan Huybregt toege zegd, het plan in de eerstvolgende vergadering van de UEFA te zullen bepleiten. Jan Huybregts: "Ik vind het een zeer positief plan en ben ervan overtuigd dat het zal aans laan. Als je weet dat er Engelse en Italiaanse clubs bijkomen, zie ik er wel wat in. Ik ben ervan overtuigd dat dit toernooi ook doorgaat. (VS), Adriano Panatta, Corrado Ba- razzutti (Italië), Manuel Orantes (Spanje), Ken Rosewall, Ross Case, Tony Roche, John Alexander, Rod Laver (Austr), Wojtek Fibak (Po len), Jan Kodes (Tsj. si Tom Ok ker (Ned). Cliff Drysdale (Za), Onny Parun (NZ) en Vijay Amritraj (In dia). Arthur Ashe (winnaar van het laatst gehouden toernooi van Rotter- dam(, Guillermo Vilas en Raul Ra mirez zijn de topspelers, die ont breken. Van de twaalf toernooien, waarvoor in totaal 2Va miljoen dol lar aan prijzengeld beschikbaar is, zijn er zes ingedeeld buiten de Ver enigde Staten: in Menterrev en Mexicostad, Rotterdam, Stock holm, Monte Carlo en Toronto. Het eerste WCT-toernooi vindt van 10 t/m 16 januari plaats in Birming ham (Alabama). Het prof indoorkampioenschap van de Ver enigde Staten, dat traditiegetrouw van 24 t/m 30 januari in Philadelp hia wordt gehouden, heeft een prij zengeld van 200.000 dollar. Bij de andere evenementen is minder te verdienen, al is er voor de winnaar nog altijd 30.000 dollar weggelegd. Naast het WCT kampioenschap or ganiseert de club van Hunt ook weer de "Challenge cup"- competitie, waarvoor acht spelers, verdeeld over twee groepen hun partijen spelen op Hawaï. Voor deze 320.000 dollar aangelegenheid heeft Björn Borg bedankt. Jimmy Connors en be kerhouder Ilie Nastase doen wel mee. Volgend seizoen EEG- cupvoetbal?

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10