Raad blij met plan Gemiva ,/llsïffk Zwembad Wassenaar voldoet niet aan eisen leidse agenda Keurlonen Zoeterwoude hoger dan Leids tarief Lezers schrijven GEEN DRIE TON, MAAR DRIE MILLE Tumult op Stations plein bij aanhouding VRIJDAG 29 OKTOBER 19' %R BESTUUR OVERWEEGT NIEUWBOUW WASSENAAR - De streekmu- ziekschool in Wassenaar is be paald ongelukkig met de hui dige huisvesting in gebouw Nyevelt Het was indertijd een noodoplossing doch een andere ruimte wordt dringend ge wenst. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de commissie onderwijs waar mevrouw Van der Wiel van haar bevindingen verslag deed als gemeentelijk bestuurslid in de streekschool. Mede door de slechte behui zing, blijft ook het toezicht on der de maat. Zij verklaarde dat al meerdere malen "vervelende situaties" waren ontstaan. Zij pleitte daarom ook voor het aanbrengen van een elektrisch slot met intercom. De voorzitter van de commissie, wethouder Van der Klaauw zegde toe deze zaak nader te zullen bestuderen en te komen met een oplossing. Voor het overige liet mevrouw Van der Wiel zich zeer positief uit over de school, die thans aan 250 leerlingen muziekonder- richt geeft. Nota strekte de heer Dijkstal. Het be stuur kampt daar met enkele problemen. Gezien het feit dat het zwembad als zodanig niet meer volledig voldoet aan de ei sen wordt momenteel gewerkt aan een nota die ter discussie aan de raad zal worden voorge legd. Men ziet een drietal mogelijk heden. Allereerst het aanbren gen van de meest noodzakelijke voorzieningen. Een tweede mogelijkheid is in de toekomst toekomst relatief grote ingre pen te doen, waardoor naast het ook andere recreatie mogelijk is of bijna totale nieuwbouw. Een uitspraak over een van deze drie alternatieven achtte de heer Dijkstal gewenst omdat daarop het beleid voor de toe komst gericht kan worden. Een andere ingreep die het be stuur van het zwembad nood zakelijk achtte is het aanpassen van de tarieven voor zwemmen voor verenigingen. Vanaf 1 ja nuari 1977 zal daarvoor een prijs berekend worden die gelijk is aan de kostprijs van één uur zwemmen. Dit komt ongeveer overeen met 90 gulden. Hierna boog men zich over de voor 1977 ingediende subsidie verzoeken. De raad behandelt deze verzoeken in de vergader ing van 15 november. Weinig moeite Over het algemeen had de commissie weinig moeite met de voorgestelde subsidies. Ten aanzien van het verlenen van een bedrag van 13.200 gulden aan de avond-MAVO drongen de commissieleden aan op het aanvragen van rijksgoedkeu ring voor deze school. Hierdoor zou deze subsidie in de toe komst kunnen vervallen. Wethouder Van der Klaauw deelde echter mee dat een en ander niet mogelijk zal zijn in verband met het rijksscholen- plan. De Nederlandse vereniging Be scherming Voetgangers zal van Wassenaar in 1977 geen subsi die tegemoet kunnen zien. De reden hiervoor is dat de ge meente als zodanig geen profijt heeft van de werkzaamheden van de vereniging. Dit in tegen stelling tot het studiecentrum Verkeerstechniek. Deze instan tie krijgt een subsidie van 250 gulden, omdat daar wel sprake is van direct profijt. Eerste paal in 1977 ZOETERWOUDE - Wat de gemeente Zoeterwoude betreft ligt de weg voor de Stichting Gemiva nu geheel open om te komen tot de bouw van een tehuis met een capaciteit van 315 bedden in de Zwetpolder voor de verpleging en verzor ging van geestelijk gehandicapten. Het betreffende bestemmingsplan ontmoette ook gistera vond in de gemeenteraad geen enkele weerstand. Drs. Arts, directeur van de stichting, sprak daarover aan het einde van de vergadering openlijk zijn voldoening en dankbaarheid over uit. P. v. Rijn van het CDA prees de goede voorbereiding. Burgemeester Det- mers zei de goedkeuring van G.S. redelijk snel te verwachten en hoopte op de „eerste paal" in 1977. De slechte staat waarin de amper acht jaar oude Sjaloomschool blijkt te verkeren zat de raad erg hoog. Burgemeester Detmers noemde het zelfs „erg opmerkelijk" dat nu reeds een kostbare restauratie noodzakelijk is. Straver vroeg zich zelfs af of het maar niet beter is tot nieuwbouw over te gaan. Dit temeer daar de kleuterschool Hummelhof ook veel gebreken vertoond. Een nieuw gebouw voor beide zou goed passen in de integra tie van het kleuter- en basisonderwijs zoals deze nu wordt nagestreefd. Van Rijn zei nog dat het experiment van de architect destijds volledig is mislukt. Er zijn fouten gemaakt in de constructie en materialen gebruikt die elkaar niet verdragen. Het aansprakelijk stellen van de betrokkene biedt weinig soelaas. De enquete over de winkelvoorzieningen, al een jaar geleden gehouden, werd aan de orde gesteld door de heer Straver. Binnen enkele weken zal het resultaat bekend zijn, zo werd toegezegd. Voor de aanvang van de beraadslagingen werd het overlijden herdacht van oud-wethouder J. Bosma. De burgemeester noemde hem een man met een gouden hart die wel eens onverwacht kon uitschieten maar die het altijd goed meende. Hij zocht altijd doortastend naar oplossingen. Verder werd afscheid genomen van het raadslid P. v. Rijn die naar RijnsaterWoude vertrekt. Zijn plaats zal worden ingenomen door A. R. v. d. Heijden. WARMOND - In de berekening van de te besteden extra middelen uit het Warmondse gemeentefonds is een storende fout geslopen waar door er inplaats van drie ton, nog geen drie mille te besteden valt. Omdat het uitkeringspercentage ten onrechte tweemaal werd toege past kwam men in Warmond op een veel hoger te besteden bedrag uit dan bij de provinciale griffie. Een bericht van de provinciale grif fie maakte een einde aan de plan nen die men in Warmond al had voor de nog te besteden f 300.000- ,-.Er werd daarbij bijv. gedacht aan uitbreiding van de sportvelden en een sociaal culturele accommoda tie. TAAL De Nederlandse taal, vrienden, kent een aantal zeer onverkwikke lijke,omniet tezeggen afgrijselijke, uitwassen, waarvan we er weer eens een hebben gevonden. Op deze laatste dag van de werkweek vriendennuU een hele zaterdag en zondag hebt om er weer overheen te komen, menen wij U verantwoord te kunnen confronteren met dat gene wat wij aantroffen op een uit nodiging voor het bijwonen van de vergadering van de Leiderdorpse onderwijscommissieHet gaat om punt drie op de agendawaar staat: "Brainstroming over de vraag hoe de voortgang van de werkzaamhe den binnen het taakgebied van de e kan worden bevorderd." De Zoeterwoudse gemeenteraad maakte zich gisteravond nogal kwaad over de slechte staat, waarin de nog maar acht jaar oude Sjaloomschool verkeert. Garantie alleen voor gebondenen 'Informatie verschaffen mijn plicht' WARMOND - „Ik beschouw het als mijn plicht het publiek informatie te verschaffen wanneer ik dat nodig acht", aldus reageerde burgemeester W. F. de Vreeze van Warmond tijdens de gisteravond gehou den raadsvergadering op schriftelijke vragen van frac tieleider J. Timmermann van Progressief Warmond. Deze achtte het onjuist dat de bur gemeester, in een interview met het Leidsch Dagblad, za ken hand besproken die nog niet in de raad zijn behandeld. In het artikel maakte burge meester een veranderd college-standpunt ten aanzien van de woningbouw bekend. Hij zfi toen dat, omdat bouw van woningwetwoningen in kleine contingenten een hoge huur noodzakelijk maakt, bouw van koopwoningen in de beschutte sfeer waarschijnlijk een goed alternatief kan zijn. Overigens zal een eventuele beslissing over dit gewijzigde standpunt te zijner tijd aan de raad worden voorgelegd. De gemeentelijke belastingen zul len evenals de tarieven voor de wa terleiding in 1977 met 7stijgen. De raad week met dit besluit niet af van het advies van de minister die zeven procent verhoging voorstel de. LEIDERDORP - Ds. Tj. Does burg te Bovensmilde (45 jaar) heeft het beroep dat de Geref. Kerk te Leiderdorp in de vacature van ds. J. A. van Netten op hem had uitgebracht, vanmorgen aan genomen. Hij hoopt zich om streeks Pasen volgend jaar aan de Leiderdorpse kerk te verbinden. ZOETERWOUDE - B en W van Zoeterwoude mogen voortaan alleen nog hypotheekgaranties verstrekken voor woningen in Westeinde 2 en 3 wanneer die gevraagd wor den door economisch gebondenen. Andere aanvragen moeten door de raad behandeld worden. Dat werd gistera vond beslist met algemene stemmen op voorstel van het VVD-raadslid mr. Michielsen. Nadat burgemeester Detmers aan vankelijk nogal moeite had gehad met het voorstel, hij sprak van een "bevoogding" van het college, bleek bij de stemming zelfs dat de beide wethouders vóór waren. Ook een ander voorstel uit de libe rale hoek kreeg algemene instem ming. Dit betrof het toewijzingsbe leid in Westeinde en met name de premie-koopwoningen waarover in een besloten zitting aan het einde van de vergadering nog wel enkele harde noten zullen zijn gekraakt. meende hij. De wethouder be toogde dat een en ander is vastge legd in een gemeenschappelijke regeling die "niet zo maar even kan worden gewijzigd". Hij vond de cij fers die door Duindam werden aangedragen echter interessant ge noeg om het voorstel aan te hou den. ook Wassenaar intersse voor de aanleg van kabeltelevisie ge toond. Dat valt op te maken uit een tweetal besloten vergaderingen, Waar Wassenaarse raadsleden Vrijdag geïnformeerd werden over twee (Duitse) systemen. MEDISCHE DIENSTEN Artsen Leiden - Voor spoedgevallen word)1 de weekenddienst van zaterdag ld uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen Wijk I (Morswegkwartier, binnen, stad tot Cityring en Groenoord):-1 H.G.M. Aelbers, Noordeindsplein 2a, tel. 122268; Wijk II (kooi en Me- renwijk): A. van Luyk, Wasstraal 2a. tel. 122522; Wijk III (Waard, Pro-, fessorenwijk en Tuinstadwijk): G.E.J. Pieterse, Zoeterwoudsesin- gel 109, tel. 124403; Wijk IV (Zuid- West en Haagwegkwartier): J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28; E tel. 120412. il Leiderdorp - F.O.A.M. Kemme.b Merelstraat 184a, tel. 893139 (zater-c dag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36,n tel. 152255. u Voorschoten - J. Vrijenhoek, S. v.d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zaterdag); W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel.j 3960 (zondag); S.M. Platteel-de Jongh, Diepenbroecklaan 6, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - L.J.H. Lempers, Chur- chilllaan 13, Voorhout, tel. 02522- 10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 29 okt. tot 5 nov., waar genomen door Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 8900Ö0; Zuiderapo- theek, Lammenschansweg 7, tel. 123553. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 153274 en Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, Voorschoten, tel. 071- 762877. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeestm - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A.M. van Rijn, Ma- rijkestraat 42, Sassenheim, tel. 02522-10393. Uit betrouwbare bron werd ver nomen dat in Wassenaar geen mast zal worden gebouwd, maar dat signaal wordt betrokken uit Rijswijk, vanwaar een straalver binding met de Wassenaarse wa tertoren tot stand wordt gebracht. Dakbedekker zwaar gewond LEIDEN - Een 42-jarige Rotter damse dakbedekker is gistermid dag tijdens werkzaamheden op het Waardeiland zwaar gewond ge raakt. De man, die op een in aanbouw- zijnde woning bezig was, maakte een val van zes meter. Hij brak beide benen en kreeg behalve een heupfractuur ook enkele gebroken ribben. De EHD bracht hem over naar het Academisch Ziekenhuis. Ds precieze oorzaak van het onge val is nog niét duidelijk', de politie vermoedt dat de dakbedekker is uitgegleden of zijn evenwicht heeft verloren. Een groot gedeelte van de raad had veel moeite met de voorgenomen vestiging van Anbar International B.V. in het industriegebied Grote Polder P.Z. verzette zich er vier kant tegen, bevreesd voor de over last die zou kunnen ontstaan door de opslag van pharmaceutische ar tikelen en insecticiden. Ook het CDA zat er mee, achtte zich bij monde van de heer Hogenelst niet competent om te oordelen in deze ingewikkelde materie, maar wen ste niet dat het bedrijf zou starten voordat de hinderwetvergunning is verstrekt. Het college zal nauwlettend toezien maar wilde wat dit laatste betreft geen toezegging doen omdat het bedrijf ook met een - voorlopige - verklaring van geen bezwaar kan beginnen. Voorzitter Wiekmeijer van de VVD achtte de vestiging wel verantwoord en juichte deze zelfs toe. Bij de stemming bleken de drie P.Z.-vertegenwoordigers tegen. De verhoging van de keurlonen met circa 15 procent vond de heer Duindam (CDA) "absurd" en hij had daarvoor goede argumenten. De cijfers over 1976 geven een te verwachten winst te zien van f40.000,-. "Lagere tarieven zouden zelfs óp zijn plaats zijn, zeker voor de bui tengemeenten waar de keurlonen even hoog zijn als de slachttarieven én keurlonen tesamen in Leiden", LEIDEN - De aanhouding van een 20-jarige bromfietser heeft gistermiddag tot enig tumult op het Stationsplein geleid. De moeilijkheden begonnen, toen twee surveillerende agenten de bromfietser, die geen helm droeg, staande hielden. Vol gens de politie wilde de agen ten hem alleen maar een waar schuwing geven. De jongeman, een in Ede gelegerde dienst plichtige militair uit Leiden, zou zich aan een gesprek met de agenten hebben willen ont trekken door plotseling weg te rijden. De agenten trachtten de bromfietser daarop aan te houden. De jongeman verzette zich echter zo hevig tegen zijn aanhouding, dat de agenten zich genoodzaakt zagen om via de portofoon assistentie te vragen. Het verzoek om assis tentie bereikte zowel de be manning van andere surveil lancewagens als de meldka mer in het politiebureau. Na dat twee agenten als eersten te hulp waren geschoten kon de militair, die volgens de politie wild om zich heen sloeg, wor den overmeesterd. Op dat moment verschenen echter nog vier agenten op het Sta tionsplein, waar de aanhou ding van de bromfietser in middels de aandacht van vele voorbijgangers had getrokken. De militair is vervolgens met één van de politiewagens naar het bureau aan de Zonneveld straat gebracht en daar over gedragen aan de marechaus see. Hoewel er flinke klappen zijn gevallen, liep volgens de politie niemand bij dit inci dent verwondingen op. Enige omstanders hebben gis termiddag en gisteravond onze krant benaderd en vroegen zich af of voor de in hun ogen simpele aanhouding zoveel po litieagenten op de been ge bracht moeten worden. Herenstraat 45 (gebouw Staalwijk), jeugdsocièteitTime, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw), be- jaardensociéteit Humanitas, 2-4.30 uur Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gemeenschap, Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 i 9-1 i 't Breehuys, Breestraat 19. vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; Mirakel-soos, 6-12 uur nam Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/En gels, 2-4 uur nam.; Sport (sportzaal Lammenschanspark), open soosavond, 8-2 i Microtheater, Vestestraat 40, toneel groep Imperium met "De goede mens van Sezuan", van Brecht, 8.15 uur nam. Leidse Schouwburg, Luc Lutz en Si- mone Rooskens in "Hou jg nou van mg of ik van jou". 8.15 uur nam. Dorpskerk Leiderdorp, Barokmuziek door Paul Verhey en Rien de Reede, fluit en Anner Bglsma, cello, 8 uur nam. Gemeentehuis Voorschoten, gemeente- Gemeentecentrum, Lijtweg, Oegstgeest, bijeenkomst Oegstgeest-centraal, 8 uur Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt 9.30 uur vm.-5 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Dienaarkerk, Zoeterwoude, kinderko rendag vanaf 11 uur vm. Leidse Schouwburg, de Londense groep The gay sweatshop met "Mister X", 8.15 SCHELE HOOFDPIJN Pqrtuwvwx!?Sorry vrienden, maar onze schrijfmachi nes moeten, nadat er zoiets uitge wrongen is, altijd weer even wen nen aan hun normale functioneren binnen de eigen historisch sociaal- culturele achtergrond. Wijzelf hou den er schele hoofdpijrt aan. over. Het pad van een eenvoudig journa list gaat niet over rozen. VEEL MINDER De opvoedende kwaliteiten van deze rubriek gaan vruchten afwer pen. U wordt minder slordig, veel minder zelfs, al zijn er nog wat stou- terikken die het nog altijd niet he lemaal afkunnen leren. Daar gaan we dan maar weer: boodschappen tas,kettinkje,regenbroek, diploma- t en tas, kinderportemonnee, hon- denriem, damesportemonnee, val helm, armband met plaatje, zonne bril, fotocamera, roeiboot, sleutels, kindervest, herenhorloge, aanste ker, schoolboeken, herenhand schoenen, herenbril, trouwring, portefeuilletabakzak, kinderjasje, sportbroek, kabelslot, damesbrü, regenpak, rijwieltas, hengel, jon gensjack, zegelring, oorbel, passer doos, bankbiljetten en tenslotte wat kleingeld. REPRIMANDE Dit alles is terug te krijg en, voorzien van een passende reprimande, aan het bureau gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, op woensdagen van 14.00 tot 17.00 uur. Telefonisch wor den géén inlichtingen verstrekt. CONTINUE- ROOSTER In het Leidsch Dagblad dd. 26 ok tober las ik het stuk onder de kop "Continue-rooster opnieuw in schoolraad Oegstgeest". Over en kele passages verbaasde ik mij, dus belde ik de heer Kohlbeck, voorzit ter van de schoolraad. Deze ver telde me dat Uw verslaggever zijn, per telefoon doorgegeven medede lingen, niet helemaal juist waren weergegeven. Dat is onder andere voor mij een reden navolgende opmerkingen te maken. 1. De Montessorischool in Wasse naar is niet de enige school met continue-rooster. In die plaats zijn er al meer. Zo ook in Den Haag, Delft en Rotterdam. In Leiden werkt de Eerste Leid- sche Schoolvereniging ook al ja renlang met het continue- rooster. Verspreid over heel Ne derland zijn er zeer veel plaatsen met scholen die dat rooster han- teren. In Arnhem bijvoorbeeld vier, waarvan drie openbare scholen. In toenemende mate worden er overal proeven mee genomen. 2. Uit het krantenartikel zou men kunnen opmaken dat voorge steld wordt op alle scholen het continue-rooster in te voeren. Het landelijk samenwerkings verband "Tijd voor school" pleit daarentegen voor een keuze mogelijkheid, want de leven somstandigheden en dus de wensen van de gezinnen zijn zeer verschillend. 3. Verder vind ik het jammer, dat men uit het artikel de indruk zou kunnen krijgen dat alleen de PvdA en de PPR het continue- rooster op hun verlanglijstje hebben staan. De werkelijkheid is dat deze wens leeft bij veel ou ders uit andere politieke par tijen. pat is begrijpelijk want het levenspatroon en de verkeerssi tuatie is voor veel gezinnen ver anderd sinds de invoering van het gedeelde rooster. Het aantal alleenstaande ouders is enorm toegenomen. "Tijd voor school" werd dan ook in 1974 gevormd uit vertegenwoor digsters uit allerlei politieke par tijen en andere organisaties. Wij kregen adhesiebetuigingen uit vele hoeken van de maatschappij en steun van verschillende Tweede Kamerfracties. A. E. GOEKOOP-RUYS Kanaalweg 44, Leiden lid van het landelijk samenwerkingsverband "Tijd voor school" gedaan dan meerdere mensen uit leggen dat niet een verslaggever gegevens onjuist zou hebberv ver werkt, maar dat deze mensen het betreffende artikel slecht gelezen hebben. Er werd namelijk niet gezegd dat de Montessorischool in Wassenaar de enige school met een continue- rooster is, maar één van de scholen, een uit meerderen dus. Nergens in het betreffende artikel wordt gesuggereerd dat op alle scholen een continue-rooster moet worden ingevoerd. Er wordt alleen maar gesproken over het voorstel een dergelijk rooster ergens, bij wijze van experiment, in te voeren. Nergens wordt gesuggereerd dat het continue-rooster een exclu sieve zaak PvdA OvdA en PPR is, er wordt slechts gesteld dat de frac ties van PvdA en PPR in de Oegst- geester gemeenteraad hebben voorgesteld het continue-rooster bij wijze van experiment in te voe- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han MuMer. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54— Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500* In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 4^25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling té voldoen. Bij automatische overschRj ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2