Geloogd Massief Eiken U Meubelfabriek Oisterwijk Oplaaiende emoties bij Plan Noord 'Vfoor mij waren al die spaarrentepercentages één pot nat. 'Totdat ze me bij de NMB wegwijs maakten'. Schutting krijgt verfje HS? de Meubelmakers uit het zuiden des lands Leidse Telefonische Hulpdienst in trek De NMB denkt met u mee. Probeer 't. VRIJDAG 29 OKTOBER 1976 LEIDEN Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen ongmele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.). Noordeindseweg I 16 (langs het water) tel. 01891 -4670. Ma t m za 9-18 uur. vrijdagavond tot 21 uur. Voorzitter en vergadering oneens over kiesreglement LEIDEN, - Emotionele en buitengewoon langdurige dis cussies kenmerkten de vergadering van het Wijkkollektief Plan Noord, die gisteravond in het Dienstencentrum aan de van Hogendorpstraat werd gehouden. Aan het eind van de vergadering ontstond er zelfs een portefeuillekwestie: J. Vervoorn dreigde zijn voorzitterschap te zullen neerleggen. Het grootste meningsverschil, of (misschien juister, het grootste mis verstand tussen voorzitter ener zijds en de vergadering anderzijds, ontstond naar aanleiding van het kiesreglement, dat de verkiezing van het bestuur van het Wijkkollek tief moet regelen. Vóór 31 decem ber moet deze verkiezing hebben plaats gevonden. Dan loopt name lijk het mandaat van het huidige - voorlopige - bestuur af. De bezwa ren tegen het voorgestelde kiesre- gelement komen hier op neer, dat individuele wijkbewoners in het bestuur van het Wijkkollektief zii- ting kunnen hebben. Op zich heeft de vergadering daar geen bezwaar tegen, maar vraagt zich wel af, of dit juist en efficiënt is. Het Wijkkollek tief moet naar zijn mening een stichting zijn, waarbinnen een aan tal groeperingen, die zich voor het belang van de wijk inzetten, ge bundeld wordt. Het bestuur moet de verschillende contacten onderhouden en de op drachten uitvoeren, die de be stuurders door de vergadering zijn opgedragen. Het bestuur op zich heeft dus weimg of geen eigen be voegdheden. De vergadering acht het daarom niet juist om verkiezin gen te organiseren voor een derge lijk bestuur, wanneer niet aan alle wijkbewoners de status van dit be stuur en de opzet van het wijkkol lektief (dat is iets anders als het wijkcomité) duidelijk is gemaakt. Vervoorn vatte dit op als een sabo teren van de verkiezing als zodanig en sprak de vrees uit, dat men de individuele wijkbewoners wil uit sluiten en de in het Wijkkollektief gebundelde groeperingen het vol ledig voor het zeggen zouden krij gen. Vervoom legde steeds primair de nadruk op het bestuur, de ver gadering daarentegen stelde de vergadering als zodanig primair. Om de impasse te doorbreken be sloot men - niet bepaald met in stemming van de voorzitter - een commissie in te stellen, die het kiesreglement nogmaals gaat be kijken. Dat dan waarschijnlijk de termijn van 31 december over schreden zal worden, is een op te lossen juridisch-technisch pro bleem; de vergadering bepoemt dan opnieuw een interimbestuur. Leverden deze 2 discussiepunten al I genoeg stof tot praten, daarnaast zijn nog twee hete hangijzers aan de orde geweest. Een subsidie aanvrage van kaartclub "Noord is troef' stond ter discussie. Daarbij ging het uiteindelijk om de vraag, Wel OR bij Krantz, CenL en Zaalberg LEIDEN - In het interview met dis trictsbestuurder Van den Haak van de Industriebond N W ("Industrië len in Leiden behoudend gezel schap") dat op donderdag 14 okto ber jl. in deze krant werd gepubli ceerd, stond een citaat afgedrukt, dat tot misverstand aanleiding kan geven. "Vooral van de werkgevers in de textiel (Krantz, Clos en Leembrug gen en Zaalberg) en in de metaal kun je beslist geen nieuwe aanpak verwachten. Zelfs het instellen van een ondernemingsraad gaat deze j heren nog te ver", zo zei Van den Haag in het interview. Daarmee werd gesuggereerd, dat er b(j de genoemde bedrijven geen ondernemingsraad zou zijn. Die suggestie is onjuist. of deze kwestie door het wijkco mité of door het wijkkollektief be handeld moet worden. Aan het eind van dit - ook emotionele - gesprek trok de voorzitter van de kaartclub de subsidie-aanvrage in. Een zeer onduidelijke zaak was en is tens lotte het beheer en de schuldenpo sitie van de onderwijsdrukkerij. Besprekingen hierover lopen al sinds een jaar. De zaak wordt nu steeds dringender, omdat de druk kerij momenteel bij gebrek aan pa pier stil ligt. Vandaag zou overleg gepleegd worden met de Heer San ders van het Kath. Schoolbestuur van de H. Hartschool over het be- heer van de drukkerij. Dr. Dingemans krijgt legaat LEIDEN - Dr. G. Dingemans, se cretaris van de Hervormde Raad voor de Catechese, heeft de prijs gekregen van het Leidse „Legatum Stolpanium". Het legaat werd in 1753 door Jan Stolp ingesteld en wordt tegenwoordig om de vier jaar toegekend voor wetenschappelijk werk dat van belang is voor de godsdienstige en ethische discus sie. Dr. Dingemans heeft de prijs gekregen voor de studie „Wetma tigheid en wonder", waarop hij in 1974 promoveerde. Volgens de mo tivering bij de prijs is de studie van dr. Dingemans van groot belang voor de confrontatie tussen de christelijke religie en de moderne wetenschap. 'Al American LEIDEN - De schutting aan de Breestraatwaar achter de nieuw bouw van het Hoogheemraadschap van Rijnland zal verrijzen, krijgt binnenkort een verfje. Niet gewoon maar een kleurtje, zoals de meeste schuttingen bij bouwwerken, want op initiatief van Lucia Steinbach, voeren jongeren aan wie zij les geeft op de teken, en schilderacademie Ars Aemul Naturae een ontwerp uit, waarin een beeld wordt gege ven van het werk vati Rijnland. Morgen wordt daarmee begonnen. In de ochtenduren worden de grote lijnen van het ontwerp op de schut ting aangebracht en in de komende weken zullen twintig leerlingen tus sen de dertien en vijftien jaar aan. de uitvoering werken. De jonge kunstenaars hebben het ontwerp zelf tijdens de lessen gemaakt. De schutting bestaat uit zeventien pa nelen, van elk 2,5 meter. Eb en vloed, duinen, het laborato rium, verdamping, waterpeil, re- gen, sluis, scheepvaart, dijken, be maling, waterzuivering en het wa pen van het hoogheemraadschap: straks zal het allemaal op de schut ting te zien zijn. Zowel Lucia Stein bach als haar leerlingen zijn er erg enthousiast over. Rijnland is dat ook en betaalt alle kosten van de verf. Medio november is het werk klaar. De schutting blijft dan nog zeker twee jaar staan. LEIDEN - Het aantal gesprekken dat de Leidse Telefonische Hulp dienst het afgelopen jaar heeft ge voerd is wederom gestegen, dit maal met zeventig procent. Daar door kan het in de toekomst nood zakelijk worden dat de THD op be paalde uren van de dag met een dubbele bezetting gaat draaien om het toenemende aantal gesprekken bevredigend te kunnen opvangen. Ook is een hernieuwde bezinning op het werk van de THD gewenst, zo stelt het bestuur van de Stichting Telefonische Hulpdienst Leiden in het jaarverslag over 1975, dat dezer dagen is verschenen. De THD bestaat in Leiden ruim vijf jaar en werkt sinds 1 januari '74 met een 24-uursdienst. Iedereen die be hoefte heeft aan een gesprek en zonder zichzelf bekend te maken, eens wil praten kan dat doen, door telefoonnummer 125202 te draaien. De andere kant van de lijn wordt bezet door één van de ruim tachtig vrijwilligers van de dienst, die be reid zijn om te luisteren en waar nodig informatie of voorlichting te geven. Ter begeleiding van de vrij willigers is er een maatschappelijk werkster in dienst en wordt het werk in verschillende groepen van vrijwilligers tijdens maandelijkse bijeenkomsten doorgepraat. Ook zijn er speciale trainingen voor vrijwilligers, met het doel om ie dereen een zo goed mogelijke voorbereiding up en ondersteuning van het werk te geven. De THD wordt gesubsidieerd door Rijk, Gemeente en het COS (cen traal orgaan studentenvoorzienin gen) en de laatste tijd ook door de regio-gemeenten. De begroting is daardoor sluitend. Een vergelijking met de vooraf gaande jaren leert dat de THD in toenemende mate wordt gebeld door mensen, die zich eenzaam voe len of psychische problemen heb ben, maar aan de andere kant ook steeds vaker een vraagbaak blijkt te zijn. Er is een informatiebank, waaruit inlichtingen kunnen wor den verstrekt over instellingen op hulpverleningsgebied, maar ook over doktersdiensten of bezoeku ren van een ziekenhuis. Iets meer dan de helft van de gesprekken heeft overdag plaats; de rest 's avonds of's nachte. Opmerkelijk is in het jaarverslag voorts dat veel meer vrouwen (68%) dan mannen (32%) bellen. De groep van minder jarige of bejaarde bellers is echter zeer gering (resp. 0,9 en 5%). In to taal werden ruim zesduizend ge sprekken gevoerd met een gemid delde tijdsduur van een half uur. Punt van bezinning voor de THD is ook het gestegen percentage van zg. "ketenbellers" (ruim zestig pro cent), mensen die gedurende ge ruime tijd en zeer frequent met een vrijwilliger willen spreken. -ADVERTENTIE Night" bij Minerva LEIDEN - Doctrina, het vor mingswerkdispuut van de Leidse studentenvereniging Minerva, or ganiseert op 2 november voor de derde maal een „All American Night" in het kader van de Ameri kaanse presidentsverkiezingen. Doel van deze avond is de bezoe kers te informeren over de gang van zaken bij de verkiezingen en de uit slagen. Er zullen o.m. films worden gedraaid. Omstreeks negen uur be gint er een forumdiscussie met o.a. de heren Irwin, Lfjphart en Van Thfjn. LEIDEN - Maandag 1 november wordt begonnen met het aanbren gen van ankers in de herstelde walmuur langs het Galgewater. Dit werk zal ongeveer 14 dagen duren. In die periode moet het Galgewater worden afgesloten voor alle ver keer. De woningen en de school blijven echter wel bereikbaar voor voetgangers en fietsers. Op 'n dag, toen ik wat geld van m'n privérekening opnam, begon de man van de NMB over spaarrente. Hij had gezien dat er vaak aardig wat geld op mijn rekening bleef staan. Volgens hem kon ik over dat geld meer rente krijgen wanneer ik elke maand een bedrag van mijn privérekening naar een spaarrekening liet over schrijven. Met een NMB Spaarautomaat gaat zoiets zelfs automatisch. En hoe langer je je geld laat staan, hoe hoger de rente wordt die je kunt krijgen. Omdat ik op dat moment nog niet wist hoe lang ik mijn geld kon missen,maakte die NMB-man me ook nog attent op andere spaarvormen, zoals de Bonusspaarrekening.Dat heeft-ie me allemaal goed duidelijk verteld. Mijn dochter van vijftien bijvoorbeeld gaat nu Zilvervloot sparen bij de NMB. Dan krijgt ze later van de overheid een extra premie van 10% over het gespaarde bedrag plus de rente. Sinds die man van de NMB me wegwijs heeft gemaakt, zal niemand mij meer horen zeggen dat alle spaarrentepercentages één pot nat zijn. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 21