ABN Ton Vissers nu voor kanton rechter gedaagd Spartaan is nog steeds de 'sterkste' Nieuwe rentetarieven bij de ABN. Wegwerp auto's in de toekomst? De Fiat 127 zet al zh klassegenoten op afstand. In prestaties en prijs! Voor je hele hebben&houwen TOTO EN LOTTO 9150,- Vh% Algemene Bank Nederland Fraudebij NK wielrennen 1974 VRIJDAG 29 OKTOBER 1976 LEIDEN - Inmiddels zit de eerste competitiewedstrijd er voor LKV De Spartaan weer op. Het zachtgekookt eitje, dat KV Sneek heet, werd voor de zoveelste maal moeiteloos verorberd. Van nivellering is in het gewichthefwereldje be slist nog geen sprake. Al jarenlang maken twee grootmach ten in Nederland de dienst uit. Naast LKV is dat Hercules uit Dordrecht. ADVERTENTIE Daarnaast zijn er nog wat wespen die incidenteel venijnig steken (Alkmaar, Simpelveld, Atlas Maas tricht) en voor het overige zijn het vliegen, die achteloos weggemept worden, maar toch telkens terug komen. Het wereldje is klein, de spoeling dun. LKV was al zesmaal kampioen van Nederland. De com petitie is nauwelijks begonnen, maar het lijkt niet Waarschijnlijk dat de beker, al bijna vastgeroest in de Leidse prijzenkast, naar een an dere lokaliteit zal verhuizen. Ge woonten Worden sleur, een nieuwe gravering lijkt zo'n beetje het enige te zijn waarvoor zoveel moeite ge troost moet worden. Zo lijkt het al thans, de waarheid is anders. Geen spoor van verveling op de be zwete gezichten van de Leidse til lers. Eén heeft er afgehaakt, Theo Sanders, maar de veelvoudig Ne derlands kampioen toonde ook vo rig seizoen nog maar nauwelijks in teresse. De rest is er nog. Dirk van 't Riet incluis. Er wordt keihard ge werkt in de met halters en gewich ten bezaaide oefenruimte van De Spartaan. Door de jongeren, maar ook door "veteranen" als Sam Holswilder, Mat Anneeze en Van 't Riet. Laatstgenoemde heeft nu de finitief het trainersschap van Tho- LE1DEN - Morgen "heft" LKV De Spartaan de gewich ten om 15.00 uur tegen Alk maar. Tijdens de wedstrijd zal Herman Filippo een po ging doen het Nederlands re cord stoten en trekken te verbeteren. De opstelling van De Spartaan: Dirk van 't Riet, Herman Filippo, John ten Brinke, Arie S wagers en Fred Marijt. Zondag zijn in Dord recht de Nederlandse ge wichthefkampioenschappen voor de jeugd. Van LKV De Spartaan doen zes junioren mee aan deze titelstrijd. Het zijn: 13/15 jaar Jan Nieuw- poort, Adrie Bentvelzen, Ton de Groot; 16/18 jaar Rob Was- sink, Peter Keizer; 18/21 jaar Henk Mast. De wedstrijden beginnen om 11 uur. In verband met de verlaging van de rente op de geld- en kapitaalmarkt heeft de ABN moeten besluiten een aantal rentetarieven als volgt te wijzigen. Nieuwe spaartarieven. Met ingang van heden geldt de volgende rentevergoeding: 9 (was 9>/2%) Spaardeposito 6 jaar vast 8%% (was 9'A%) Spaardeposito 5 jaar vast oo (was 9 Spaardeposito 4 jaar vast 00 (was 8'/2%) Spaardeposito 3 jaar vast 7 (was Spaardeposito 2 jaar vast 7-8/4% (was 7'/2-9%) Spaardeposito's met oplopende rente- looptijd 2, 3 of 4 jaar De vol gende tarieven bl ij ven ongewijzigd: Jeugdspaarboekje Zilvervloot Spaar-Extra-Boekje/Spaar-Extra-Rekening Spaardeposito met 24 maanden opzegging Spaardeposito met 12 maanden opzegging Spaardeposito met 6 maanden opzegging Spaardeposito met 3 maanden opzegging S paarrekening/ S paarboekje Riet is zwaargewicht) met hem mee. Om hem te verplichten. Tegen Alkmaar (morgen, red.) moet het gebeuren. In ieder geval moet hij in staat zijn om het Nederlands record stoten, 153,5 kilo, omver te mas Brandt overgenomen. Blijft gooien. We hebben het trainings- echter zelf keihard trainen. Om schema twee redenen. Voorlopig heeft zich voor hem nog geen adequate ver vanger aangediend dus zal hij aangepast, dat hij er pre cies aan toe is. En nu die drie offi ciële bondsscheidsrechters er toch zijn (noodzakelijk om een record te langrijke wedstrijden nog aantre- erkennen) kan Herman i den en daarnaast wil hij, zoals hij zelf zegt "Herman Filippo een beetje "stangen"". Waarmee Van 't Mocht het allemaal lukken dan Riet tevens de enorme inzet van zijn pupillen verklaard. Want het kampioenschap mag dan mis schien een wassen neus zijn, er zijn nog genoeg Nederlandse en per soonlijke records om na te jagen. Gewichtheffen is bovenal toch een individuele sport. Troef Wat Herman Filippo, LKV's sterk ste troef van dit moment, betreft zegt Van 't Riet "Hij moet dit jaar i heeft hij vanzelfsprekend ook het totaalrecord gebroken. Waarmee hij in Nederland dan op eenzame hoogte komt te staan". Net als zijn club dus. Van 't Riet "Op papier zijn we zeker de sterkste, al neemt de concurrentie toch wel toe. Door de Olympische Spelen hebben veel jongens er weer zin in gekregen. Wij kregen, vlak na die geweldige pres taties van Alexejev in Montreal, 25 leden erbij. Er zijn er nog 10 die gaan, bekijken, wel door' OISTERWIJK - Een meningsverschil over een openstaande telefoonreke ning van de somma 706 gulden en 92 cent, heeft tot gevolg dat binnenkort voor de kantonrechter in Bergen op Zoom de fraude, die twee jaar geleden tijdens de Nederlandse kampioenschappen wielrennen op de weg in Hoogenheide-Woensdrecht werd gepleegd uit de doofpot komt. In het afgelopen weekeinde werd bekend dat de gemeente Hogerheide-Woensdrecht oud- wielerploegleider Ton vissers uit Oisterwijk voor de kantonrechter wil dagen omdat hij tot nu toe wei gerde een openstaande telefoonre kening te betalen. Vissers was in'74 ik het kan organisator van de Nederlandse ti- En glimla- telstrijd in samenwerking met gemeente-secretaris Hoogerheide-Woensdrecht klaarde gisteren: „Destijds in rover gedrukt geld op tafel. Dat was ver- slechts een schijntje, maar om geen met onnodige ellende te veroorzaken. Vissers afgesproken dat de ge- besloot ik in overleg met het plaat- meente de telefoon-rekening betalen aan de PTT. Dat is inder daad gebeurd. Hij zou later met de gemeente afrekenen. ondanks herhaalde verzoeken, rekening selijke comité de zaak in de doofpot te stoppen. Dat plaatselijke comité zou echter nog wat financiële zaak jes zoals bijvoorbeeld die telefoon- 706,92 voldoen." zijn klasse (lichtzwaargewicht) alle chend: "Waarmee we niet alleen de plaatselijk comjté. Inmiddels heeft bestaande records kunnen breken. Dat kan niet geheel zonder hulp, dus train ik op gelijk niveau (Van 't sterkste, maar ook de grootste club i Nederland zijn". AD VAN KAAM de gemeenteraad inderdaad tot ge rechtelijke stappen tegen Vissers besloten.Christiaan van Kaam, aanmaningen en het inschakelen van een deurwaarder, nooit ge beurd. Daarom werd goedkeuring van de raad gevraagd en inmiddels zaak verder afhandelde, verkregen, zodat de rechter straks erg boos toen zijn gaat bepalen wat er gebeurt". Het Vissers meende dat alles wel gere geld zou worden, kreeg een keer brief van zijn advocaat die de ar werd de pers werd genoemd, omdat hij de be- u, dat hij binnenkort wuste rekening verzuimd had te ADVERTENTIE Hij is ruim voor vijf. Met genoeg hoofd- en beenruimte voor allemaal. En met een diepe brede bagageruimte B voor allemaal. Inpakken wegwezen! de kantonrechter moet schijnen, heeft Ton Vissers - rond wie het de laatste maanden stil is geweest - genoopt tot een reactie. Zijn relaas aangaande de telefoon rekening van 706,92 bracht de des tijds gepleegde en door oud burgemeester Schram van Chaam bevestigde, „fraude" aan het licht. Ton Vissers: „Wat betreft die tele- betalen. Gemeente-secretaris Christiaan van Kaam: „In onze pa pieren staat letterlijk dat die tele foonverbindingen in opdracht van en voor rekening van Ton Vissers zijn aangelegd". Reactie van Ton Vissers: „Ik heb de fout gemaakt dat ik die financiële afwikkeling niet in het protocol heb Ton Vissers pioenschappen geweest ben, om dat ik van wielrennen houd, maar verder weet ik nergens van. Vissers ken ik alleen van vroeger toen hij renners van zijn ploeg begeleidde op onze Acht van Chaam". Dit ho rende zei Vissers op zijn beurt: „Dit begrijp ik niet. Deze man is zelf naar me toe gekomen om de fraude te melden. Hij zei erbij dat ik altijd op zijn getuigenis kon rekener., want bij de Acht van Chaam had hij zelf een hoop problemen met frau derende controleurs". Waarop de heer Schram zijn verklaring wij zigde. „Het is al weer zo lang gele den. Inderdaad heb ik toen gezien dat toeschouwers aan de kassa's betaalden, maar geen kaartje ont vingen. Ik geloof ook dat we dit gemeld hebben. Ja, en als Vissers mij als getuige wil hebben bij die rechtzaak, moeten we dat maar doen". foonrekening kan ik zeggen dat het opnemen maar desondanks plaatselijk comité die zouden beta- lk deze ontwikkeling niet el* r - - gant en zal ik de rechter, als het zo ver is, volledig inlichten over de gebeurtenissen tijdens de kam pioenschappen. Mijn naam is weer aangetast en daar neem ik geen ge noegen mee. Oud-burgemeester Schram van Chaam en nog een aan- Ouï-bureemeestêr Schram 131 anderen zijn mijn getuigen Zij UUQ Durgemeesier oliucuii hakhon ho frsi.ho ^ntholrt on mjj len. Dat is afgesproken tijdens na het kampioenschap toen bleek dat een aantal controleurs étreeg- elden gestolen hadden. Ze namen wel entreegelden aan van toe schouwers, maar reikten geen kaar tjes uit. Het geld staken ze in eigen zakMMMÉPHMBMÉH van Chaam, die zelf in het wieier- comité van de Acht van Chaam zit, is mij, vergezeld mede-comitéleden komen vertel len wat er gebeurde. Enfin, we heb ben de hele zaak uitgezocht. De betreffende controleurs beken- hebben de fraude ontdekt gemeld. Destijds hebben aantal 6eval in de doofpot gestopt. het die wordt nu opengetrokken". Oud-burgemeester Schram van Chaam ontdekte éanvankelijk al les. Hij verklaarde eerst „Het enige den kwam inderdaad achte- dat ik weet is dat ik op die kam- DEN HAAG- De lotto van week 43 heeft één deelnemer ruim een half miljoen gulder rijker gemaakt. De deelnemer die de zes getallen goed invulde, krijgt f 589.423,- bruto. De lotto en toto cijfers van de vorige week zijn: Lotto week 43: Aantal deelnemers: 843.536..Inleg: f 3.372.483,-. Prijzenbedrag: f 1.630.678,02.1e prijs 1 winnaar,- die bruto f 589.423.- oiyvangt; 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto f 40.048,- ontvangen; 3e prijs: 478 winnars, die elk f 502,- ontvangen; 4e prijs: 9.806 winnaars, die elk f 32,- ontvangen; 5e prijs: 13.383 winnaars, die elk f 23,- ontvangen. Toto week 43: Aantal deelnemers: 228.819. Inleg: f 698.221,- Prijzenbedrag: f 331.654.98. Ie prijs: 139 winnaars, die elk f 954,- ontvangen; 2e prijs: 2316 winnaars, die elk f 55.- ontvangen; 3e prijs: 16649 winnaars, die elk f 6.- ontvangen. Als 2-deurs v.a. Imp. Leonard Lang, Daniël Goedkoopstraat,Industriegebied/Amstcl, Amsterdam.Tel 020 92 4888. Pruzen af Bom, inkl BTW DRONTEN (ANP)-Over 40 jaar (in. 2016) zullen er in Nederland zeker negen miljoen personenauto's rij den. Voor het overgrote deel zullen dat mini-auto's zijn, die ongeveer een jaar meegaan en dan worden ingeleverd voor een nieuwe. Deze éenjaarsauto's (wegwerpauto's) zullen rond f 2000 kosten, bijzonder veilig zijn en trillingsvrije geluids loze en schone motoren hebben. Deze toekomstvisie heeft donder dag de Amsterdamse futuroloog prof. dr. F. L. Polak gegeven op de 52ste algemene ledenvergadring van de vereniging van bandenspe- cialisten in Nederland (VACO) in Dronten. Alle huidige bezwaren tegen de personenauto zullen in de toekomst worden weggenomen en de auto zal op alle fronten overwin nen, zo meent de hoogleraar. De mini-auto zal ook minder ruimte gaan innemen en benzine zal steeds een minder grote rol gaan spelen omdat aardgas, turbine, elektrici teit en andere nieuwe energiebron nen de toekomstige schone brand stoffen voor de auto zullen vormen. Prof. Dr. F. L. Polak Daarmee zullen volgens prof. Polak twee van de belangrijkste huidige bezwaren tegen de auto verontreiniging van het milieu en ruimtevreter - verdwijnen. De toekomstige personenauto zal- volgens de futuroloog een totale metamorfose ondergaan. De vorm geving zal aërodynamisch zijn, de carrosserie bestaat uit één stuk is ijzersterk en vederlicht met veel kunststoffen en reparaties zullen voor de levensduur van een jaar niet meer nodig zijn. Volgens hem zal de groei van het autopark niet uitsluitend zijn aangewezen op de groei van de bevolking, aangezien er een toenemende tendens is naar twee en drie auto's per gezin. De mini-computer zal begin vol gende eeuw alle controlewerk zaamheden van de auto verrichten. Reparatie, onderhoud en keuring zijn niet meer nodig. Alle zaken (zoals remmen, banden, verlich ting) die niet meer goed functione ren worden op deze wijze gecontro leerd, maar ook de agenda van de automobilist wordt bijgehouden door de computer. De automobilist zal op die manier volledig onafhan kelijk worden van deskundig ad vies, aldus de futuroloog, die van oordeel is dat het elektronische vervoer in de steden de hoofdtoon zal voeren op middellange termijn. Prof Polak verwacht in de ko mende jaren ook een sterke ver schuiving in het woon- werkver keer. "De telecommunicatie zal zo ver gaan dat de werknemer veel meer thuis zal zijn. Heel veel werk zaamheden zullen hier worden ver richt en uiteraard zal de recreatie in de toekorhstige vierdaagde werk week steeds meer aandacht vragen. De auto zal een grote rol gaan spe len in de vrijetijdsbesteding en re creatie". Hij ziet overigens weinig toekomst voor de specialist in de autobranche. "Deze zal zich sterk moeten gaan toeleggen op de ver vanging en levering van onderde len en accessoires", aldus prof. Po lak die ten aanzien van de "heibel" over de verplichte periodieke auto keuringen opmerkte dat deze hele kwestie getuigt van een gebrek aan visie. "Binnen afzienbare tijd zal deze hele keuring overbodig wor den".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15