Mercasol gaat bij EBBC op "ontleedtafel" Boekei: Geen 'Vaderfiguur'' in Teylingen VERJONGING BU BAX-FOREHOLTE mosseGversteege Van der Smissen aan de leiding IJshockeyduel Leids basketbalverlies: 108-81 Remise schaakteam de grote merkm^^^i vindt u bij M+Vexclusief rRIJDAG 29 OKTOBER 1976 SPORT PAGINA 13 SASSENHEIM - Eigenlijk heeft Jan Boekei meer wed strijden gespeeld, dan de 400 waarvoor hij afgelopen zondag door Teylingen werd gehul digd. Hoeveel meer weet hij zelf echter niet, vandaar dat H zijn vrouw en bestuursleden het aantal gemakshalve maar hadden afgerond voor het duel tegen Lugdunum. Een zilveren Jr bal, een zilveren voetbal schoen, cadeaubonnen en en bossen bloemen hield Boekei (29) daaraan over, waarbij het zilver van de bal uitdrukte dat - hij twaalf en een half jaar in het eerste van Teylingen is 1 j uitgekomen. Even lang als het tijdperk, waarin hij zich heeft ingezet voor zijn werkgever en ira clubsponsor Van der Meij. - Ongeluk Boekei herinnert zich nog n exact hoe het allemaal begon- „Teylingen stond een kleine dertien jaar geleden in de eer ste klasse van de LVB op punt van degraderen. Een maat van ,n mij stond toen spil. Die kreeg n echter een ongeluk. Toen i moest ik voor hem invallen. Vanaf dat moment ben ik erin gebleven. Teylingen degra deerde niet", aldus Jan Boekei. Hem tegengevallen is het over i het geheel niet, ofschoon hij bij tijd en wijle speelt met de ge- 3 dachte om tc stoppen. Vooral r nu zijn drie kinderen op groeien, die op zondag mis schien ook wel een s iets an- Iders willen dan allen het kij ken naar voetbal. Jan Boekei: „Tot nog toe levert dat niet veel problemen op. Iedere zon dag, uit of thuis, is mijn vrouw er met de kinderen bij. Daar hebben ze gelukkig nog lol in." Voor zijn ploeggenoten wil hij perse geen vaderfiguur zijn, al zou dat gemakkelijk kunnen. „Peter van Rijn kon net op zijn benen staan, toen ik in het eer ste ging voetballen en Jos van de Lans kreeg in die tijd de kleinste maat voetbalschoe nen van zijn vader, met wie hij aan het handje naar de wed strijden van Teylingen en dus van mij ging kijken. Nee, geen vaderfiguur. Als ik in het veld sta, ben ik net zoals die jon gens. Ik voel me dan óók een vrijgezel", aldus Boekei. Merkwaardig Vanzelfsprekend maakte hij in die twaalfenhalf jaar de ge bruikelijke hoogte- en diepte punten mee. Merkwaardig ge noeg rekent hij de drie kam pioenschappen daar niet toe. Boekei: „Toppers waren voor mij incidentele wedstrijden, zoals de wedstrijd in de kwart finale van de beker tegen Pa- pendrecht indertijd. Papend- recht voetbalde toen in de hoogste klasse van het ama teurvoetbal. Teylingen veel lager. Met twee bussen suppor ters gingen we er naar toe. Bij de rust was de stand 2-1 voor ons. Ik had alle drie de doel punten gemaakt. Uiteindelijk wonnen we met Jan Boekei met de zilveren bal en de zilveren schoen. 5-2. Een ander hoogtepunt vond ik het duel tegen Blauw Zwart, dat toen tegen ons kampioen kon worden. Ze dachten ons te kunnen rollen, maar pas in de laatste minuut scoorden ze de gelijkmaker." Een dieptepunt, wat eigenlijk ook weer géén dieptepunt was, vond zeven jaar geleden plaats. Poot was toen trainer. „Eigenlijk was het geen train er. Kletsen en gezelligheid stonden bij hem voorop. Trainen kwam later wel. Op een gegeven moment liep dat de spuigaten uit. De spelers hebben toen de koppen bij el kaar gestoken. We hebben toen voor ons zelf een beetje ge traind en de taktiek door ge sproken. Acheraf is dat toch wel leuk geweest", aldus Boe kei. Lof Voor zijn huidige oefenmees- ter Koster, heeft hij niets dan lof. „Een goede kracht. Hij pakt alles zeer professioneel aan. Vooral zijn taktische be sprekingen zijn erg goed. Van iedere tegenstander en zelfs van iedere speler weet hij al les. Iedere maandagavond knipt hij uit een aantal kran ten de verslagen van de clubs uit, die we deze competitie ontmoeten. Met alle statistie ken die hij daarbij maakt, heeft hij alle informatie over die verenigingen. En je ziet het, we draaien nu redelijk. Het is voor die jonge jongens in ons elftal een tijdje aanpassen geweest. Maar die zijn er nu ook helemaal bij. Achter zit het ook goed. Daar sluit het al lemaal prima. We missen allen nog een goede organisator op het middenveld. Wanneer die er is, kunnen we aan het voet bal op zich gaan denken", al dus de aanvoerder, die met zijn ploeg op een vijfde plaats staat in de tweede klasse. Zondag moet hij met zijn team aantreden tegen het verras send sterke VIOS. De ploeg, die het als nieuweling presteert om met een in de tweede klasse aan de top mee te draaien. Boekei ziet minimaal één punt wel zitten." „Dat moet ook wel. Volgende week krijgen we koploper DHC op bezoek. Om de aansluiting niet te verliezen moeten we aan de komende twee wedstrijden toch zeker twee ounten overhouden. Als laatste man zal ik in ieder ge val proberen de nul te houden, dan zit dat punt alvast goed." WALTER OOMEN LEIDEN - Als vervolg op de officiële opening die vanmiddag heeft plaatsgevonden wordt vanavond de ijshal van Ton Menken aan de Vondellaan een uniek ijshockeyduel gespeeld. Het tot nu toe on geslagen team van de Leidse pers zal om 20.30 uur in actie komen tegen een op het ijs debuterende ploeg van de gemeenteraad. De Leidse pers zal in het blauw spelen, de gemeenteraad komt uit in rode kledij. Uit taktisch en strategisch oogpunt wilden de stadsbestuurders de opstelling van hun team niet prijsgeven. Een kwestie die de journa listen nogal dwars zit en waarover binnenkort vragen in de raad gesteld zullen worden. Hieronder dan de "volledige" opstelling van het Leids persteam: Bram van Leeuwen, Henk de Kat, Bart Jungman, Bert Paauw, Paul de Tombe, Ad van Kaam en Jan Westerlaken allen van het Leidsch Dagblad. Gert Jan Onvlee, Theo Ringers, Wim Buitenweg, Frans Roubos, Piet van Dam en Henk van der Post, allen van de Leidse Courant. Coach is René Vos van het Leidsch Dagblad. ^OORHOUT - Bax Foreholte gaat een moeilijk seizoen tegemoet. Wanneer zondag het zaalhandbalgeweld goed losbarst zullen in het team de Voorhoutse dames inmiddels vier plaatsen verjongingen zijn doorgevoerd. Behalve de al langer in de Voorhoutse hoofd macht optredende Anke van der Nouland en Marjan Mens zullen in de partij tegen Idem Hellas in de Leidse Vijf Meihal (aanvang 2 uur) ook de pas uit de juniores overgekomen Jet Verdegaal en Karin Zonneveld optreden. Twee meisjes die ook al van de partij waren in het treffen met Zonnebloem, waarin zij beiden toonden een aan winst voor Foreholte te kunnen worden. Karin Zonneveld demon streerde over zoveel pit te beschikken dat zij de gevaarlijkste aan- valster van Zonnebloem redelijk uitschakelde; Jet Verdegaal scoorde met een afstandschot Coach Frank Bonte: "Ze raken nu ook wat sneller over hun zenuwen heen. Na een minuut of tien waren de bibbers verdwenen". Desondanks voorspelt de trainer zijn formatie een moeilijk seizoen, nu Bax Foreholte pas sinds twee weken weer kan trainen in een sporthal (de Penningshal in Noord- wijkerhout die na een kort geding weer geopend is voor de zaals porten). Bonte onte: "Het ritme zit er nog lang niet in. Daarbij komt nog dat we dit seizoen de ervaren Elly Hoek moeten missen. Zij had het jonge talent goed kunnen opvangen." Nu dat in mindere mate gebeurt, kan Bax Foreholte alleen mikken op handhaven. Als dat doel wordt bereikt is de Voorhoutse formatie dik tevreden. AMSTELVEEN - Basketbalkam pioen Kinzo-Amstelveen, morgen tegenstander van Mercasol Leiden, heeft gisteravond in de met slechts 300 toeschouwers gevulde sporthal Bankras in Amstelveen de laatste kans gegrepen om zich te plaatsen voor de finaleronde van het Europa Cup 1-toernooi. De Amstelveners versloegen na een weinig spectacu laire wedstrijd de Franse titelhou der ASPO Tours: 88-85. Bij rust leidden de Fransen nog met 43-46, nadat zij met name in het midden van de eerste helft goed ge bruik hadden gemaakt van het feit dat Amstelveen veel problemen on dervind van een zóneverdediging. Na de hervatting had Amstelveen eindelijk het wapen gevonden om de Franse zóne te bestrijden. Wal lace gaf de ploeg na ruim drie mi nuten voor het eerst de leiding 56- Kinzo grijpt laatste kans eerste winst in EC-toernooi 54) en vanaf dat moment ontstond er een heroisch gevecht. Wells, van wie na een auto-ongeluk vorige week gevreesd werd dat hij voorlo pig zou zijn uitgeschakeld, scoorde vlot en in de laatste minutenbeslis send over een zinvolle voortzetting van het Europa Cup-toernooi, bleef Amstelveen aan de goede kant van de score: 88-85. Als Amstelveen de drie resterende wedstrijden wint, maakt het nog een kans om in het gezelschap van de Europese "groten" terecht te ko men. Voorlopig echter lijkt die mo gelijkheid alleen weggelegd voor de Belgische kampioen Racing Meche- len,die de derde achtereenvolgende zege behaalde door ook Wenen te kloppen: 89-55. Racing voert de ranglijst in groep D aan met 6 pun ten uit 3 wedstrijden, gevolgd door UBSC Wenen (5-3), Kinzo (4-3) en Tours (3-3). In groep A verrastte de Westduitse kampioen TUS'04 Le verkussen bekerhouder Mobilgirgi Varese. De Westduitsers boekten een sensationele 103-86 (54-39) over winning. 's-HERTOGENBOSCH - Het Bossche Remington/EBBC heeft gistera vond de basketballers van Mercasol Leiden vakkundig op de ontleedtafel gelegd. Gebruikmakend van de afwezigheid van de geblesseerde Peter Kop, waardoor het al bestaande tekort aan lengte bij Leiden ten opzichte van EBBC nog werd vergroot, boekten de Bosschenaren na een saaie en vrij eenzijdige wedstrijd een ruime zege: 108-81. de zóne van EBBC ontnamen Lei den die angel, zodat Greg Bell al leen als gevaarlijkste man over- Door Dans Jacobs Leiden-coach Hennie Blom had te voren al de vinger op de wonde ge legd. Hij wist dat waar Kees Aker boom en/of John van Vliet tegen over willekeurig welke Neder landse speler van zijn team zou komen te staan er ernstige moei lijkheden zouden ontstaan. Moei lijkheden die alleen met een lap middel waren te verhelpen, want Kees Akerboom brengt naast zijn lengte (2m06) ook een akelig goed schot mee en John van Vliet (2m00) is niet vies van het stevige ramwerk onder de borden, waarbij hij ook nog scoort. Dit tweetal was de aas van EBBC-coach Bill Sheridan, waarbij de Amerikaan ook de tac tisch slimme zet deed om Leiden te verrassen met een zóne verdediging. Leiden-coach Hennie Blom zag zijn mening bevestigd: "Basketbal is een schaakspel, je moet kunnen schuiven met de stukken. Bij ons ontbrak er een schakel". Sheridan's zóne-verdediging dwong Leiden tot afstandsschoten, ondanks het schotpercentege van 48% niet be- Lede ogen Hennie Blom moest met lede ogen aanzien dat de wedstrijd langzaam, maar zeker de Bosschenaren toe viel. Akerboom was uiterst produk- tief (16 punten in de eerste helft), terwijl ook Marioneaux en Bravard zich roerden. De Bossche voor sprong liep gestadig op tot 56-40 bij rust Na de hervatting bleef de voor sprong van EBBC verder groeien. Het surplus aan spelers gaf Sheri dan de gelegenheid veelvuldig te wisselen, zonder dat dat een nega tief effect had in het veld. De Lei- denaars moesten het aanvallend de Nederlandse Basketball Bond zijn op niets uitgelopen, vandaar dat het kort geding waar al mee ge dreigd werd, nu op 10 november in Haarlem zal dienen. Mocht Van de Lagemaat succes hebben, dan zal waarschijnlijk ook Emill Hagens via deze weg proberen zijn over schrijving van Buitoni naar Markt rond te krijgen. Morgenavond zal de jeugdige Lei- denaar Joost Cornelissens (15) van basketbalclub Mercasol Leiden zijn interlanddebuut maken bij het Nederlands kadettenteam in de wedstrijd tegen Luxemburg, bij de start dentoemooi dat dit weekeinde Greg Bell, tegen Remington de enige gevaarlijke speler bij Mercasol. HAIFA - In de vierde ronde van de schaakolympiade te Haifa heeft Neder- het driedaagse vierlan- land tegen het sterke Argentinië remise gespeeld. Timman speelde met oi dat dit weekeinde in wit tegen Najdorf een goede partij. Hij speelde een gambietvariant van het Luxemburg wordt gehouden. Over Engels en kreeg een uitstekende stelling toen de Argentijnse veteraan de 1 J~ T-;J— geofferde pion meteen teruggaf. Timman streek uiteindelijk de zege voor eespelen van de Leiden- speler Ibestond enige tijd onzeker heid omdat hij zich bij de laatste training van het Oranjeteam in Rot- onder de borden geheel afleggen terdam, afgelopen zondag, had ge- tegen EBBC, dat iedere misser Leiden afstrafte. Het verfrissende spel van Peter Paul Maassen kon daar weinig aan af doen. Akerboom tekende met een fraaie dunk voor de passage van de honderdpunten- grens (100-74), terwijl Van Vliet de eindstand bepaalde op 108-81 voor Remington/EBBC. Scores EBBC: paald het sterkste punt. Door het Akerboom 26, Van Vliet 24, Leiden: schieten van Leiden werd het re boundgewicht van EBBC, met Ma rioneaux en Bravard als hoofdrol spelers, versterkt en kon Vic Barto- lome betrekkelijk eenvoudig wor den uitgeschakeld. De kansen van Bartolome liggen tegen een man- tegen-man-verdediging, waarbij hij goed aanspeelbaar is. De lengte en Bell 26, Bartolome 20, Hoeksema 11 en Maassen 10. Cock van de Lagemaat, vorig jaar speler bij de basketbalvereniging Buitoni in Haarlem, heeft een kort geding aangespannen tegen deze club, omdat zij hem geen over schrijving wil verlenen naar BC Markt Utrecht Bemiddelingen van blesseerd aan rug lissens is inmiddels geknapt dat spelen is toegestaan. In het gezelschap van de Leidse scho lier bevindt zich ook schoolgenoot Ton Kallenberg (16), die al eerder deel uitmaakte van de selectie van bondscoach Luuk Lubeek, Ton Kallenberg komt uit voor Lugdu- num-Luba. zich op. Donner had het tegen Panno heel moeilijk. Met zwart in een konings- indische opening had hij al snel een tochtige stelling gekregen. In zijn moeilijke situatie verdedigde Donner zich uitstekend en tenslotte wist hy kaak. Come- af te wikkelen naar een toreneindspel, dat tot remise leidde. Ree behandelde met wit tegen Quinteros de Pirc-opening niet erg best. Na een pionoffer van de Argentijn moest Ree de gehele partij een moeizame verdediging voeren. Met Quinteros kwam hij tenslotte toch nog een r Ligterink liet zich in de Svesnikov-variant van het Siciliaans, een lijfva riant van de Nederlander, al direct na de opening verschrikkelijk beetne men. Schaak en onvermijdelijk mat. Tijdens de damesolympiade heeft Nederland gisteren met 2V2-V2 van Denemarken gewonnen. Over plaat sing in de finalegroep kan geen twijfel meer bestaan. ADVERTENTIE Centrale vleugelshowroom in Den Haag. Vele merken en modellen overzichtelijk opgesteld, maken een keuze - door vergelijk - mogelijk. Dat is uniek voor Nederland. De beste en bekendste merken: Bechstein, Yamaha, Blüthner/Kawai, Pleyel, enz. U vindt ze er allemaal! occasions Winkelcentrum Leidsenhage Weigelia 14 Leidschendam Tel. 070-274583 Oen Haag/Delft/Rijswijk/Zoetermeer/Heerlen/Groninge ADVERTENTIE DEVENTER - De kaarten lijken geschud in het Nederlands kam pioenschap 47/2. Na de eerste dag staan vier spelers op kop zonder puntenverlies, de overige vier heb ben geen punten. De 22-jarige Christ van der Smissen bewees laat op de avond nogmaals in topvorm te verkeren. Met zijn twee jaar jon gere tegenstander, Jos Bongers, kende hij geen pardon: 400-19 in drie beurten. De slotserie van de gebrilde Willebrorder was indru kwekkend. Met 396 maakte hij de partij uit. De regerende Europese jeugdkampioen was machteloos tegen zoveel klasse van zijn voor ganger. Van der Smissen maakte daarmee bovendien zijn achter stand in gemiddelde op Hans Vul- tink helemaal goed. Op de andere tafel namelijk was de titelhouder op het moment dat Van der Smissen aan zijn laatste caram boles bezig was, nog ongeveer hon derd punten van de finish in zijn partij tegen Ben Velthuis. Die laat ste caramboles kwamen bijzonder moeizaam tot stand. Het kostte de Groenloër twaalf beurten, vijf te veel om de leiding te behouden. Vultink en Van der Smissen moe ten verder nog de niet ongevaar lijke Bessems en Havermans naast zich dulden, die met een veel lager gemiddelde ook de eerste dag zon der kleerscheuren doorkwamen. Steupes, Van Deventer, Velthuis en Bongers verloren gisteren twee keer. Velthuis Havermans Steures Vultink Bongers 77 4 45 V.d. Smissen 400 7 251 57.14 Van Deventer 175 7 105 25.00 Bessems S 400 7 341 57.14 Steures 303 7 112 Havermans 400 10 185 Van Deventer 347 10 170 34.70 Van der Smissen 400 3 396 133.33 Bongers 19 3 17 Velthuis 218 12 85 Vultink 400 12 118 6.33 18.16 33.33 verkrijgbaar bij o a.: FockeA Meltzer Den Haag/Rijswijk Kunsthandel Au Bon Gout Winkelgalerij Gangetje 8 Leiden OKAY HIER IS T NORKIALE. AFfto' &=t*zrPAMoPArr/£X:- CO£L PR2BÊS? 'T RECoRD T£ VER- BËTECaEM t Hiê' Érns^*n AalS™ -1 J.cnofrp o V

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13