jUzqftK Wensen aangepast aan mogelijkheden Publiek mag meepraten College volgt beleidsplan Weidse agenda Oegstgeest wil langs zuidzijde Leiden Begroting Voorschoten sluitend Schilderij (6-10.000 gulden) gestolen Henisch praat en zingt bij K en O Eén bezwaar tegen bouwplannen Gemiva DONDERDAG 28 OKTOBER 1976 LEIDEN - In de nacht van dinsdag op woensdag is uit het kantoor van Clos en Leembruggen aan de Lan- gegracht een klein antiek oliever fschilderij op koper gestolen met een waarde van zes- a tienduizend gulden. Het doek is van de schilder Ferdinand Francken, die leefde van 1581 tot 1642. Er zijn geen sporen van braak gevonden. VOORSCHOTEN - De ontwerp-begroting van de ge meente Voorschoten voor het jaar 1977 is sluitend. Bij de samenstelling van de begroting werd uitgegaan van het zelfde aantal inwoners als in 1976 te weten 21.500. In de begroting is ruimte vrijgemaakt voor nieuwe investeringen tot een bedrag van 450.000,— Door gebruik temaken van een reserve is er zelfs eenfinanciële ruimte van 720.000,-. Die reserve zal echter benut wor den als opvang van de lasten, die voortvloeien uit projecten en voor zieningen, die ontstaan na het op maken van de begroting voor 1977. De reëele financiële ruimte komt dan op 484.255,-. Tegenover dit bedrag staat een lijst van wensen en verlangens, die aanzienlijk hoger uitkomt. B. en W. hebben daarom een prioriteitenlijst opgesteld. Handleiding bij de begroting is het beleidsplan geweest dat vorig jaar door de gemeenteraad werd vast gesteld. Hond aan auto vastgebonden en meegesleept LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteravond op de pro vinciale weg 15 (het ver lengde van de Willem de Zwijgerlaan over de Zijl- brug) met een pistoolschot een hond moeten afmaken. Het dier was over een afstand van enkele kilometers door een auto over de weg gesleept en had daardoor ernstige verwondingen opgelopen. De automobilist, een inwoner van Oegstgeest, werd er op de provinciale weg door een an dere automobilist op attent gemaakt dat de hond achter zijn wagen hing. De automo bilist stopte onmiddellijk en zag tot zijn grote verbijste ring dat de hond met de riem aan de trekhaak van zijn auto was vastgebonden. Even te voren was hij, zo verklaarde hij tegenover de politie, op bezoek geweest in de Besjes laan, waar een dierenasiel is* gevestigd. De politie ver moedt dat iemand die de hond kwijt wilde, het dier aan de auto heeft vastgebon den. 39 miljoen De begrotingstotalen van inkom sten en uitgaven van de gewone dienst sluiten op een bedrag van bijna 39 miljoen. In 1976 bedroe gen de totalen ruim 34 miljoen, wat een stijging van 13,5 procent betekent Sterke stijgingen verto nen de onderdelen algemeen be heer, openbare werken, cultuur en recreatie. Het te besteden bedrag per inwoner is 1.2543,- (1976 1.083,71). Met ingang van 1 januari 1977 wordt in Voorschoten de onroe- rendgoedbelasting ingevoerd. Bij de vaststelling van de belasting voor gebruikers wordt ervan uitge gaan dat het tarief wordt bepaald op een zodanig niveau dat de op brengst ongeveer gelijk is aan de opbrengst, die behaald zou zijn bij de heffing van de personele belas ting. Voor 1977 wordt een op brengst geraamd van 710.000,-. De onroerendgoedbelasting van zakelijk gerechtigden wordt ge raamd op 1.410.000,-. Per inwoner bedragen de directe subsidies 57,96. Over de zoge naamde "verkapte" subsidies (als bijvoorbeeld lage huur van ter reinen en gebouwen) durven B. en W. geen cijfers te geven, omdat deze heel moeilijk uit het geheel te halen zijn. De grootste subsidie wordt gege ven op het nemen van een stort- of kuipbad in het gemeentelijk bad huis. Het nadelig saldo van het badhuis wordt geraamd op 19.397,84, het aantal baden op 400. Elk bad kost de gemeente LEIDERDORP - De 84-jarige heer A. Wissel, oprichter en oud-hoofd van de Leider- dorpse christelijke mavo, heeft gisteren zijn tweede streekro man aangeboden aan burge meester M. A. van der Have van Leiderdorp. Het boekje, ,Jiond het Krekepoldertje" speelt in en rond het Zeeuwse Zaamslag, de geboortestreek van Wissel en tevens die van burgemeester Van der Have. Een bad in het gemeentelijke badhuis in Voorschoten kost vijftig cent. De gemeente legt bijna het tienvoudige op toe. Voorschoten daarom 48,49, de burger betaalt voor een stortbad 50 cent en voor een kuipbad 1,~. Ook voor dit jaar (1976) werd het aantal baden geraamd op 400, maar tot verrassing van iedereen is het aantal over de eerste zeven maan den van dit jaar al 392. VOORSCHOTEN - B. en W. van Voorschoten hebben de priori teiten stelling voor het komend begrotingsjaar gesplitst in drie onderdelen; periode van augus tus tot december 1976; januari tot juni 1977 en juli tot en met september 1977. In die laatste perioden staan de uit tevoeren werkzaamheden, die allen ge daan kunnen worden indien er „meevallers" zijn waarvan al zeker is dat een deel van deze prioriteiten, die wel in het be leidsplan genoemd worden, moeten opschuiven naar 1978. Tot die projekten of voorzie ningen, die alleen uitgevoerd kunnen worden bij een gun stige uitkomst van de begroting 1977, behoren de realisering van het dienstencentrum en de res tauratie van het Ambachts- en Baljuwhuis. Dat laatste zal voor geen Voorschotenaar meer een verrassing zijn, want jaarlijks wordt het Ambachts- en Bal juwhuis wel genoemd, maar de financiële gevolgen zijn der mate groot, dat het al sinds een jaar of twintig verschoven wordt Als urgent zien B. en W. de aan schaf van een rampenwagen, alarmsysteem en motorspuit voor de brandweer. Verder de subsidie aan het open bejaar- denwerk aanleg parkeerterrein tenniscomplex verbetering sporthal, subsidie regeling georganisèerd jeugdwerk, op bouwwerker voor vormings- en ontwikkelingswerk volwasse nen, restauratie bomen op de Voorstraat, bouw van de Rudolf Steinerkleuterschool, verbou wing Friso-sportzaal, uitbrei ding subsidie peuterzalen, aan passing Schoolstraat, vernieu wing rioolstelsel Bijdorpstraat-De Kempenaer- straat Kempenaerstraat en in de wijk Adegeest, reconstructie Leidseweg-Noord, aanleg Fietsroutes Van Beethoven- laan, Boschgeest-De Horsten en voetgangersvoorzieningen in de wijk Boschgeest. Ook de kabeltelevisie staat als prioriteit van de eerste orde, maar er is nog geen budgettaire last opgenomen. De aanbiedingsbrief van B. en W. bij de gemeentebegroting voor 1977 is slechts anderhalf kantje. Het is alleen een op somming van de financiële mo gelijkheden. B. en W. verwijzen voortdurend naar het beleid splan dat vorig jaar door de ge meenteraad is aangenomen en een beleidslijn voor de ko mende vijf jaar uitstippeld. B. en W. zijn ook in 1977 bereid het beleidsplan te volgen. OEGSTGEEST- „Indien Oegst geest de aanleg van de provinciale weg 6 (Alphen - Leiden red.) af wijst, zijn er dan redelijke alterna-, tieven aanwezig om in de toekomst met name het verkeer naar Haas- wijck mogelijk te maken?" Deze vraag werd gisteravond aan de leden van de verkeerscommissie voorgelegd. De vraagsteller, de heer Wester duin, was van mening dat een di recte afwijzing van deze weg tot ge volg zou moeten hebben dat er bij voorbeeld een weg van lagere orde moest worden aangelegd. De keuze tussen de provinciale weg "6 en de rijksweg 11was echter voor wethouder Thorn niet moeilijk. Hij sprak zich uit voor de aanleg van de LEIDEN - Onder auspiciën van de Oostenrijkse ambassade en in samen werking met LAK en K en O wordt vrijdagavond om 20.15 uur in het gerestaureerde pand van K en O aan de Oude Vest 45 een lezing van de Oostenrijkse schrijver Peter Henisch georganiseerd. Henisch is een ty pisch vertegenwoordiger van de "kritische jeugd". Hij schreef onder meer "Fluchtverzug", "Die kleine Figur meines Vaters" en het experimenteel theaterstuk "Lumtazimoribundus". Henisch zingt tijdens zijn lezing pro testliederen uit dat stuk, waarbij hij zichzelf op de gitaar begeleidt. rijksweg langs de zuidzijde van Leiden. Hij was van mening dat deze weg een duidelijke ontlasting tot gevolg zou hebben voor het doorgaande verkeer door Oegst geest. De bezwaarschriften tegen het tracé Leiden-Bodegraven die nen evenwel voor 13 december in gediend te zijn. De commissie achtte het niet raadzaam gistera vond een oordeel over de vorm van de bezwaarschriften uit te spreken. Men vond de voorbereidingstijd te kort.Aangezien het niet mogelijk bleek nog voor de raadsvergader ing van november bijeen te komen, zal de procedure verder schriftelijk worden afgewerkt. Wederom spraken de leden van de commissie zich uit over de nood zaak te komen tot een eerste aanzet van eem verkeerscirculatieplan. Een punt dat al in diverse vergader ingen aan de orde is geweest Thans was men van mening dat er niet langer mee gewacht kon wordenIn november zal een speciale verga dering aan dit onderwerp besteed worden. Men wenste er spoed ach ter te zetten daar met een dergelijk plan ook het beleid bepaald kan worden voor de instelling van een woonerf. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdiep der apotheken in de regio Leid4 wordt waargenomen van 22 tot i okt. door Haven Apotheek, Havs 18, tel. 120085. Tevens op zaterdag tot 1 uur nan Apotheek Noord-Hofland, Thot beckeweg 3, Voorschoten, te 071-762877 en Oegstgeestse Ap< theek, Wilhelminapark 8, Oegsi geest, tel. 153274. Donderdag v. d. Valk Boumanweg 236, Leiderdor| Bijbelstudie en gesprekskring Bapti: tengemeente, 8 e ir kamerbewoners en alleenstaande^ t Breehuys, Breestraat 19. Repelstee 7.30-10 uur nam., keramiekcursus, gt spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep 8-10 uur nam., koffiebar 8-11 uur n. Troef, Noordeinde 2a, Creagroep, I Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk puntmassage, jazz-ballet, biologiscf tuinieren, fotograferen, schilderen e tekenen, go, alle groepen vanaf 8 ui Architektenburéau, Pieterskerkhof gratis advies, 8-9 uur nam, tel. 141217 Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie open cafe-avond, 9-12 uur. Welfare lokaal Rode Kruis, Leidsewej, 33. Voorschoten, spreekuur Alg. Ned Invalidenbond, 7-8 uur nam, te' 01717-3309. Stadhuis, commissie onderwijs, recre. tie, samenlevingsopbouw en sport, 8 ui nam., Stadhuis, werkgroep kabel-tv, Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar. tel. 134687. Onderwij swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 Uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 1. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Gezinsverzorging Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk ster. Advocaten spreekuur Aanhangwagen tegen muur LEIDEN - Met een enorme klap is de afgelopen nacht een aanhang wagen tegen de muur van het ge bouw van Stedelijke Licht Fabrie ken aan de Langegracht gebotst. De aanhanger was losgeraakt van een vrachtwagen toen de bevesti gingsbouten van de trekhaak bra ken. De 23-jarige Leidse chauffeur van de vrachtwagen, die in de richting van de Lammermarkt reed, ver klaarde tegenover de politie dat hij van het voorval niets gemerkt heeft Pas in Voorhout kwam hij tot de ontdekking dat zijn aanhanger was verdwenen. VAN FIETS GEVALLEN LEIDEN - Door een nog onbe kende oorzaak is gisteren om streeks het middaguur op de Hoge Rijndijk de 67-jarige H. L. Snijders van zijn fiets gevallen. Hij brak het linkeronderbeen en werd naar het Diaconessenhuis vervoerd. Verkeerscommissie Oegstgeest OEGSTGEEST- In het vervolg zal er, althans in de verkeerscommissie, de mogelijkheid bestaan, vragen aan de leden te stellen vanaf de publieke tribune. De enige voorwaarde is dat de voorzitter daarvan vóór de aanvang van de vergadering op de hoogte wordt gesteld. Aanleiding tot deze maatregel was het feit dat bewoners van de Cartesius- laan onlangs een verzoek hebben ingediend tot enkele wijzigingen in de structuur van de Cartesiuslaan. Aangezien die wijzigingen gelijktijdig mogelijk gemaakt zouden kunnen worden met de herbestrating, moest daarvoor vóór 1 januari een plan ingediend worden. Bewoners zagen dan ook kans om deze zaak in de verkeerscommissie aan de orde te stellen, hetgeen niet gelukte tijdens de bijeenkomst. Commis sielid Kohlbeck stelde tijdens de rondvraag voor hun dan de mogelijkheid te geven na sluiting van de vergadering. Dit voorstel werd aanvaard. De heer Vissers, sprekend namens de bewoners, zette daarop de proble men uiteen en legde de nadruk op de urgentie van een uitspraak over de herstructurering. Wethouder Thom zegde toe dat de herbestrating van de Cartesiuslaan opgeschort zal worden en dat in de eerstvolgende com sievergadering over deze kwestie een uitspraak gedaan zal worden. JOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin- nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan. tel, 761198, woensdag 10.00-13.00 uur. Tuin- lMO^lho "urre"6raCht 45' 'Vr"dag Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 •ur. telefoon 142144. ZOETERWOUDE - Ter gelegenheid van de kinderboekenweek organiseerde de jeugdbibliotheek Zoeterwou- Huize St. Maarten delRijndijk een feestmiddag voor de jeugd. Hiervoor waren uitgenodigd de leerlingen pan de openbare basts- Opvanghuis voor cnsisgevallen van .n school Tamboerijn uit Nieuwveen die voor de jeugdige Rijndijkers een musical opvoerden Van deze school liet T,^siaS[t liS slechts één leerling verstek gaan zodat 68 kinderen de ruim 100 kinderen van de Rijndijk van een kostelijke 132|R7 nap ,,n nac.h, bereikbaar. middag hebben Fout Eigenlijk zoudt U deze rubriek helemaal niet moeten lezen, want ze is ongeloofwaardig. Van alle kanten bellen nu weer mensen op dat het voor de zo veelste keer helemaal fout is ge gaan. Zetten ze in de krant dat de 73-jarige Leidse cabaretier Bart Boer in het Vrijetijdscen trum komt, terwijl iedereen toch weet dat die man Nard Boer heet. Voortaan leest U deze ru briek dus maar op eigen risico, want wij voelen ons niet langer aansprakelijk. Het gaat toch bij voortduring mis. Men zij dus gewaarschuwd. Beurs „Al lang bestond het plan om eens een speelgoedbeurs te or ganiseren en nu, in de maand voor Dinterklaas, is het dan zo ver," meldt men van de andere zijde van de Sumatrabrug-im- voorbereidingDe beurs wordt op 2 november in de Leider- dorpse Scheppingskerk georga niseerd door de stichting kin derspeelzaal. Die morgen is er tussen 9.00 en 11.00 uur gelegen heid speelgoed, boeken en derge lijke in te leveren - tussen 1320 en 1620 uur wordt een en ander dan verkocht. Sinterklaas, ,n huis in Zoe. terwoude kan men aanstaande zaterdagavond dansen op mu ziek van de band van Frits Landesbergen, een maar liefst 20 man tellend muziekgezel schap. De organisatie is in han den van de plaatselijke jeugs- raad. Concert Nog meer nieuws uit Zoeter wou de. De Chr. Gemengde Zangvereniging Zingt den Heere" geeft dinsdag 2 novem ber haar jaarlijks con cert/j. raan wordt meegewerkt door de mezzo-sopraan Geertje Kuypers en de organist Richard. Ram. Plaats van handeling is de Zoeterwoudse Dorpskerk, de algehele leiding is in handen van WimfRu. Volksdansen Zondag organiseert het Leids Vrijetijdscentrum, in samen werking met de Leidse volks dansgroepen, een internatio nale dansdag voor beginners, die niet eens per sé lid van een van de groepen hoeven te zijn. Het beging allemaal om 11.00 uur in hetLVC aan de Brees traat, waar Bianca de Jong tot 1620 uur de (dans)scepter zwaait. Brood meenemen; de toegang bedraagt drie gulden. Engels De FJG, de jongerenclub van de PvdA zoals ze zichzelf noemen, heeft vanavond een Engelse spreker. Dat us Dudly Edwards, lif van de Britse industriebond Labour Party. Plaats van han deling is het Rapenburg en het begint vanavond om 21.00 uur. Fonds De laatste. "Ziekenfonds en ge neeskunde" is het onderwerp dat mr. M.GJM. kortmann be handelt voor het Nederlans Art sen Verbond. Het gebeurt alle maal op 2 november in huize Emmaus in Zoeterwou de. ZOETERWOUDE - Tegen het ontwerp-bestemmingsplan "Ge miva", dat de gemeenteraad van avond ter goedkeuring krijgt voor gelegd, is slechts één bezwaar schrift ingediend. Het is afkomstig van de stichting "Het Zuidhollands Landschap" te Rotterdam. Deze noemt haar twee bezwaren overigens zelf reeds "onderge schikt"; ze betreffen de groenvoor zieningen in de 75 meter brede randzone van het toekomstige Gemiva-complex. Het college stelt voor daarin tegemoet te komen. Er is ook nog een brief binnengeko men van de heer D. Jansen, mole naar van de Zelden van Passé aan de Meerburger watering. Deze is bevreesd dat door de bebouwing van het Gemiva terrein de windvang van de afge knotte molen aan de Zuidbuurtse- weg verloren zal gaan. B en W zijn van oordeel dat deze vrees onge grond is. Het hoogteverschil van de onderkant van de molen en de maaiveld gebouwd waarop gaat worden bedraagt 1.70 meter. De gebouwen krijgen slechts een goo- thoogte van 4 meter. Het hoofdge bouw, het enige in twee lagen wordt gebouwd, komt hemels breed ongeveer 175 meter van de molen te staan. In een brief van 21 juli j.l.heeft het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne ingestemd met de bouw van een eerste fase van 216 bedden in 3 paviljoens en met de centrale voorzieningen voor het gehele projekt van 315 bedeen. LEI0SCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500* In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 4*25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling tè voldoen. Bij automatische ovwschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2