Oosteuropees boksgeweld tijdens Hollandtoernooi I Chili: geen onderzoek naar de 400 vermisten Remise van der Wiel in vierkamp Leithen 'Staatscommissie moe inkomensverdeling omslag van 800 gaan bestuderen Negen renners krijgen geen nieuw contract Wijziging vleeskeuring ZATERDAG 23 OKTOBER ÜÜAI ROTTERDAM - De Oosteuropese boksers hebben zich gistermiddag krachtig voorgesteld in het Hol landtoernooi. Voor nog geen 2000 toeschouwers in de Rotterdamse Ahoy-hal bleken zij over het alge meen veel te sterk voor hun tegen- standers. 's Middags imponeerden de veder- gewichten Zornow (ODL) en And- reikovski (Buig), die binnen twee minuten klaar waren met resp. de Deen Brogaard en de Joegoslaaf Popetru. De zesvoudige Oostduitse kampioen Ulrich Beyer, versloeg de Engelsman Paul Kelly zelfs als een volleerd prof en zijn landge noot Nowakowski (lichtgewicht) overklaste de Joegoslaaf Samo vol ledig. Ryszard Tomczyk uit Polen schakelde de Spanjaard Marin een uitstekend gevecht uit. Eén van de slachtoffers van het Oosteuropese geweld was de Amsterdamse mid dengewicht Leo Bouman, die door interventie van de arbiter in de derde ronde van de Poolse kam pioen Jankowski verloor. Ook de Nederlandse lichtgewicht Wim Ruck haalde het einde van zijn par tij niet. De Ier was veel te sterk voor de Nederlander die twee ronden lang een pak slaag kreeg. Beter de den lichtwelter Van Eek en Schmidt (middengewicht) het. Dat tweetal plaatste zich voor de halve finales. Van Eek door een royale punten- zege op de Westduitser Scheel, Schmidt door winst op de Deen Toto en lotto De uitslag van lotto 42 is: aantal deelnemers: 847.936, inleg: 3.371.817,-, prijzen bedrag: 1.736.463,76, le prijs: 1 winnaar, die bruto 666.666,- ontvangt, 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto 80.080,- ontvangen, 3e prijs: 432 winnaars, die elk 702,- ontvangen, 4e prijs: 11.741 winnaars, die elk 28 ont vangen, 5e prijs: 10.633 winnaars, die elk 28 - ontvangen. De uitslag van toto 42 is: aantal deelnemers: 227.578, inleg: €75.744,-, pryzenbedrag: 360.883,91, le prijs: 22 winnaars, die elk bruto 7.649,- ontvangen, 2e prijs: 339 winnaars, die elk 236- ontvangen, 3e prijs: 3233 die elk 34,- ontvangen. Clausen. Voor bantam-gewicht Koos Verstappen was het Holland- toernooi al afgelopen voor hij de ring in moest. De Limburger bleek bij de weging een halve kilogram te De zwaarwelter Magielse bereikte de volgende ronde door punten- winst op de Duitser Lewerang, Ronnie Wijngaard had in die cate gorie een walk-over tegen Dörfer uit Oostenrijk. In het middenge wicht won Rene Rutten van de Belg Dujardin. problemen voor de Hagenaar ople verde. In invitatiekamp C wist We ber in een lastig eindspel Koet te verschalken. Hensing won regle mentair doordat zijn tegenstander Smit wegbleef. Sheilla Young van plan te LEIDEN - Gisteravond zijn de eer ste partijen van de Leithen juli- leumschaakvierkamp van start ge gaan. Voorzitter Kan Planjer van de s.v. Leithen zorgde voor een toe passelijke openingswoord, waarna de wedstrijdleiders Melse en Ver biest de spelers aan het werk zetten In de invitatiekamp A had het lot John v. d. Wiel met wit tegen Rot terdams kampioen Charles Kuv- pers gebracht. Een Franse verdedi ging leverde de nodige complica ties op, maar de nodige ruilpartijen maakten een puntenverdeling uit eindelijk onvermijdelijk. Leithens clubkampioen Jan Bev liet met wit spelend de mogelijkheid om een openingsfout van opponent Leon Konings uit te buiten onbenut, waarna het snel gedaan was met zijn tegenstand. Jerry Bey-Theo Piket was een boeiend spektakel stuk in de „eregroep" voor oud Leids kampioen. Bey overzag in de zee van mogelijke combinaties een dergelijke kwaliteitswinst en sloeg vervolgens de verkeerde weg in. Dit leverde hem een toren plus pion tegen twee lichte stukken op, wat niet houdbaar bleek, Bey verloor. De met zwart spelende Arthur Schuering bouwde tegen nestor Ab Barkema een licht overwicht op, dat na een afwisselende strijd vol doende bleek voor de winst. Dob belaar-Joop Piket uit invitatie kamp B begon tam, maar een pio noffer van Piket zorgde voor het nodige vuurwerk. De partij kreeg een voortijdig einde toen de karig in zyn tijd zittende Dobbelaar aan een te riskant avontuur met de dame begon. Jan Harteveld bracht op verdienstelijke wijze Jan tolle naar (ingevallen voor de verhin derde Mieremet) in het nauw: de LSG-er counterde echter gevaarlij k op de damesvleugel, wat te grote stoppen INZELL - De Olympische kam pioene óp de 500 meter Sheila Young is van plan met wedstrijd- schaatsen te stoppen omdat de Amerikaanse schaatsbond geen geld beschikbaar heeft gesteld voor de sprinttraining. Dit heeft Peter Schotting in Inzeil verklaard. De Nederlander, die vorig seizoen de Amerikanen trainde, is thans bege leider van de Canadezen. Volgens hem heeft de Amerikaanse schaatsbond geweigerd 60.000 dol lar beschikbaar te stellen voor de begeleiding van de Amerikaanse sprinters. De tweevoudige Olympi sche kampioene Sheila Young, die met 40.58 seconden ook houdster is van het wereldrecord en tevens uitblinkt in een andere tak van sport (wielrennen, waarin zij we reldkampioene op de sprint is), heeft daarop besloten niet naar Eu ropa te komen. Drie andere Ameri kaanse schaats-cracks: Peter Mül- ler (Olympisch kampioen op de duizend meter), Nancy Swider en Beth Heiden zijn daarentegen wel op eigen kosten naar Inzeil geko men om daar hun ijstraining op te bouwen. TENNIS - Betty Stöve is in de kwartfinales van het internationale tennistoernooi in Palm Springs, dat gedoteerd is met 200.000 dollars, uitgeschakeld. De Britse Virginia Wade won met 6-7, 7-6, 6-1. Ellie Vessies verloor in de halve finale dames enkelspel van het interna tionale tennistoernooi van Barce lona. De Tsjechische Renata To- manova won met 2-€, 1-6. SCHAKEN - Mikhail Tal en Lajos Portisch hebben gisteren hun partij uit de beslissingsdriekamp van het interzonale toernooi afgebroken. Tal leek minimaal voordeel te heb ben, maar het is niet te verwachten dat er een ander resultaat dan re mise uit de bus zal komen. De stand in het toernooi, dat in Varese plaats vindt, is: 1. Petrosian (Sov)4 pntuit 7 partijen, 2. Portisch (Hon) 3 pnt uit 6 partijen, 3. Tal (Sov) 3 pnt uit 7 partijen. TAFELTENNIS - Deltalloyd heeft gisteravond in Langenlois bij We nen, in het toernooi om de Europa cup II tafeltennis, met 5-4 gewon nen van USV Langenlois, de Oos tenrijkse vertegenwoordiger in dit toernooi van de bekerwinnaars. De punten van Deltalloyd werden ge maakt door Schoofs (2), Van der Helm (2) en Van Zoelen. Raket toch zoek WASHINGTON (Reuter) - In tegenstelling tot een eerdere be kendmaking is de Amerikaanse marine naarstig op zoek naar een zeer moderne en geheime Phoenix-raket in de Noordzee. Ge bleken is dat de raket toch niet op zijn plaats zit aan het F-14 Tomcat- jachtvliegtuig dat donderdagavond werd gevonden op de zeebodem, buiten de kust van Noord- Schotland. AANHOUDING - Na de vierde treinbotsing binnen een maand in Joego-Slavië als gevolg van een "menselijke fout", is een spoor wegbeambte in Planina tussen Ljoebljana en Triëst aangehouden. Bij het ongeluk waarbij de aange houden beambte betrokken was, kwam de bestuurder van een goe derentrein om het leven en ging een aantal tankwagons van het andere treinstel in vlammen op. Prof. Halbertstadt in Leiden man noodzakelijk DEN HAAG (ANP) - Van de 1.378 personeelsleden, die op 1 augustus jongstleden in de fabrieken te Schijndel en Emmen van de ko ninklijke textielfabrieken M. Jan sen de Wit bv werkten, zullen er 792 weg moeten om de rentabiliteit te herstellen. Dit is een van de uit komsten van het onderzoek naar de herstructureringsmogelijkheden van deze onderneming, die de Ne- hem op verzoek van het ministerie van Economische Zaken, heeft ver richt. Er zullen bij de noodzakelijke inkrimping arbeidsplaatsen van 300 mannen en 310 vrouwen van het direct personeel en van 134 mannen en 48 vrouwen van het in direct personeel verloren gaan. EINDHOVEN - Rond kwart voor elf gisteravond is in Eindhoven bij een overval op een benzinestation de pompbediende vermoord. Het slachtoffer, Wim de Groot uit Eind hoven werd door twee vermoede lijk jeugdige overvallers met een lang vuurwapen neergeschoten. Volgens de politie moet het slach toffer vrijwel onmiddellijk zijn overleden. VALKENSWAARD - Zeventien renners zijn definitief gecontrac teerd door Frisol. Dat zijn de Spanjaard Luis Ocana (kopman), de Nederlanders Fedor den Hertog, Cees Priem, Fred Rompelberg en Theo Smit, de Australiër Donald Allan en de Belgen Jean-Pierre Baert, Paul Clinckaert, Ludo van der Linden, Roger Lovsch, Geert Malfait, Roger Rosiers, Mare Steels, Etienne Vandersnickt, Paul Wel lens, Wilfried Wesemael en Rene Wuyckens. Frisol onderhandelt nog met natio naal wegkampioen Jan Raas, die ook nog aanbiedingen van de Bel gische firma's EBO en MAES en het Franse merk Gitane heeft. Negen renners krijgen geen nieuw contract meer bij Frisol in de ploeg. Dat zijn: Nidi den Hertog, Wil van Helvoirt, Gerard Kamper, Henk Prinsen, Ko Blok, Gertie Wilde- boer, Gerard Tabak (allen Neder landers), Roger Gilson (Luxem burg), Willy Vanneste en Paul Lan- noo (beiden Belgen). De profronde van Nederland gaat volgend jaar in elk geval door al heeft de d irectie van Frisol op een brief aan minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat (om een lan delijke vergunning) nog geen ant woord gekregen. LEIDEN - Er moet een staatscom missie worden ingesteld, die een onderzoek gaat doen naar de per sonele verdeling van alle vormen van inkomen en vermogen, reke ning houdend met de verdeling van publieke lasten, Een staatscom missie met een dergelijke opdracht zou wellicht verhelderend kunnen werken op de verstarrende pu blieke discussie over inkomens verdeling. Aldus professor drs. V. Halberstadt in een rede, die hij gistermiddag uitsprak bij de aanvaarding van het gewoon hoogleraarschap in de openbare financiën aan de Rijks universiteit in Leiden. Professor Halberstadt herhaalde zijn uitspraak, die hij eerder heeft gedaan tijdens het eind vorig jaar gehouden Hofstra-congres over be- lastingpolitiek en inkomensverde ling, dat de druk van de collectieve lasten, uitgedrukt als percentage van het belastbaar inkomen, bij alle inkomensniveau's globaal het zelfde is. Ook is er volgens hem onderzoek nodig naar het genot dat burgers ontlenen aan openbare uitgaven. "De staat neemt, de staat geeft, de staat neemt (soms) ook weer van wat zij geeft en de staat geeft terwijl zij neemt", aldus professor Halber stadt. "Niemand weet in welke mate en richting het herverde lingsproces via de publieke sector de personele verdeling van be schikbare inkomens beïnvloedt". Tenslotte pleitte de hoogleraar voor een nader onderzoek naar de zg. "belastinguitgaven" (fiscale tege moetkomingen zoals de kinderaf trek, de investeringsaftrek, de ver vroegde afschrijving enz.). "Een dergelijk onderzoek is noodzake lijk", aldus professor Halberstadt, "omdat men zich niet aan de indruk kan onttrekken dat de belastin guitgaven zich in verschillende op zichten tot een ondoorzichtig ge heel hebben ontwikkeld". Een gro ter inzicht in de motieven en de ef fecten van deze tegemoetkomingen ("vermomde staatssubsidies") is volgens hem dringend gewenst. I ra] DEN HAAG - Staatssecretaris wc Hendriks van Volksgezondheid en lel Milieuhygiëne heeft bij de Tweede oo Kamer gisteren een wetsontwerp vr ingediend tot wijziging van de be vleeskeuringswet. Deze wijziging or houdt op de eerste plaats in dat de ee zogenaamde nadere vleeskeuring gi wordt afgeschaft. Het ontwerp is zo mede ingediend door staatssecre- M taris Polak van Binnenlandse Za- de ken. pi Volgens artikel 8 van de vleeskeu- cl ringswet moet vlees bij invoer in m het gebied van een andere keu- cl ringsdienst dan die waar de keu- SI ring voor en na het slachten is ge- daan, aan een nadere keuring wor- II den ontworpen. "Deze nadere keu- d' ring, tijdens de totstandkoming n van de vleeskeuringswet nog on- s.< misbaar, vormt thans door de sterk H verbeterde methoden van bewa- ring en vervoer een hygiënisch a; aandeel van de koelwagens", zo v meldt het ministerie van Volksge- f zondheid in een toelichting. De nadere keuring heeft ook eco- nomische nadelen: de koelwagens j> moeten omrijden langs de keu- ringsplaats en wachten en het vlees moet erin- en uitgeladen worden. De bewindslieden zien het ontwerp r als een stap in de richting van een landelijk georganiseerde rijks- vleeskeuringsdienst. "Rijksuit voering kan op dit technisch- hygienische terrein de gewenste eenheid en efficiency bevorderen en gelijkheid van concurrentie voorwaarden scheppen. Zij ver wachten dat een rijksvleeskeu- ringsdienst binnen vijf jaar op po ten gezet kan zyn. "De overgangs- en kostenproblemen vereisen ech ter nog een gedegen voorbereiding. In het thans ingediende wetsont werp zijn daarom nog- geen bepa lingen omtrent een in te stellen rijksvleeskeuringsdienst opgeno men", aldus het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygie- De Griffier van de Rechtbank te 's-Gravenhage deelt mede, dat bij beschikking van die Recht bank van 14 oktober 1976 aan de besloten vennootschap P. van der Niet B.V., gevestigd en kantoorhoudende te Hazers- woude, Dorpsstraat 152A, de finitief surséance van betaling is verleend voor de duur van 1 (één) jaar. Bewindvoerder is: Mr. A. H. G. Blankenstein. Kijkduinsestraat 1080 te 's-Gravenhage. De Griffier. Huisdieren Te koop langharige herder, reu 1'/t jaar. Lief v. kind. Eikenlaan 5. Alphen a/d Rijn 's avonds na 6 uur. Dalmatier 6 stamboom, heel lief voor kinderen reu. N. J. van Zaal, Zuideinde 97 Roelofarendsveen. Telefoon 01713-2245. Wegens omstandigheden ge zocht goed tehuis voor lieve bast aard. reu. 1'/2 jaar. Telefoon 071- 155010 na 7 uur. Weggelopen 17 oktober van camping Duinrell Duitse herder, reu, zijn erg gedupeerd. Tegen hoge beloning terug te bezorgen Fam v. d. Laan, Handelstraat 8 Leiden telefoon 144233. Te koop prima zwart wit perz. ang. katertje 4 mnd. met stamboom ingeent f 200,- Zoutmanstraat 15. Alphen aan den Rijn. Te koop volglas aquarium afm. 80x50x40 geheel compleet met me talen tafel, te bevragen Reviusdreef 17 Leiderdorp telefoon 071- 893695. Kananes te koop. Parkstraat 15. Leiden. Koraalvissen, lagere dieren en toebehoren voor het zout watera- quanum vindt u bij P. Twisk, Noord- einde 78. Leimuiden telefoon 01721-8130. Aangeboden 2 bouviers uit nest. 6.5 week oud. teefjes, ingeent en ontwormd. Telefoon na 6 uur 071- 141101. Aangeboden Doberman pincher, reu 9 mnd. rondom gecoupeerd va der Ned. en internationaal kam pioen. Jürgen van Hagenstern pnjs f500 telefoon 01711-11023. Speciale aanbieding, zangkana ries met leuke kooi voor f 30.- met garantie op zang. Alleen vnjdag en zaterdag Kleur kanaries, div. soor ten parkieten, papagaaien Agopa- niden, tropische vogels enz. enz. Verkade BV Raadhuisstraat 106 Alphen a. d. Rijn. Telefoon 01720- 94919. Uw hond aan huis getrimd, dat kan! Gediplomeerd trimster Hetty KammeraaL 4e Binnenvestgracht 41. Leiden Bij afwezigheid graag adres met telefoonnummer in de Te koop aangeboden Duitse herder, reu, 2 jaar met stamboom, J. Luykenlaan 113, Leiden, telefoon 071-763085. Wegens omstandigheden aan geboden Duitse herder, reu. 10 mnd oud stamboom van Altenaas- land. Prijs f 400,- na 4 uur Piket, Boshuizerkade 68, Leiden. Aangeboden beeldige zilver grijze dwergpoedeltjes 9 weken te vens dwèrgspaniel teefje. 2 jr. Allen ingeënt en met stamboom. Tele foon 02977-27928. Wegens omstandigheden goed tehuis gezocht voor bastaardhond. 1 jr. reu, zindelijk. A. v. d. Zon. Bee- thovenlaan 193, Leiden. Te koop vele soorten en kleuren kanaries uit buiten volière. Telefoon 071-143191. Aangeboden schattige Perzi- geènt en ontwormd Zijn allen zin delijk prijs f 300,- telefoon 02522- 12054. Diverse aanbiedingen Te koop aangeboden een type machine z g a n. tafelmodel en meubelkastje. Te bevr. telefoon 144386 Leiden. Te koop aangeboden electnsche gitaar merk Diamond en versterker met Teleton prijs n.o.t.k. Telefoon 071-144563. Te koop Chenille sprei blauw 1 pers f20,- idem oranje 2 pers f 25.- tv tafel f 30.- set bijzettafels chroom met glasplaat f 35,-1 kuip- stoel blauw f 45. droogrek Tornado f7,50. Mozartstraat 163, telefoon 071-763151. Te koop aangeboden Noren merk Freetime als nieuw «30,- telefoon 071-134955. Te koop profes k b. reflexca mera Zeiss-Contarex i.st v.nw. met ong Zeiss obj 35, 50 en 135 mm ingeb. bel m. tas. filters, flitser, zon- nekap etc Heeft gekost f2800,- prijs n.o.t k. Inl Kooreman. Heren gracht 25. Leiden Te koop Mini gaskachel Etna en Bocal gashaard Telefoon 071- 140501 Te koop aangeboden 16 jaar boekjes Oud Leiden jaargangen 1949-1964 1160.- telefoon 071- 153454 Emmalaan 11, Oegst- geest. Te koop Bocal gashaard 7000 cal f65,- Pnnsenlaan 3. Oegst- delwagen en een groene zak. draagbare pick-up en een vouw fiets van 10 t/m 12 jaar. Klaverwei de. Os en Paardenlaan 4, Leiden. T.k. Siematic ijskast, groentela en bergkastje. als inbouwelement of apart, afzuigkap en elektr. boiler, keukentafel met stoelen. Prijs n o.t.k. Telefoon 01719-15206. Partij zuiver wollen merktafelkle- den Bergos en Desso. van 195.- voor f125,-. Tevens partij linnen kasten zeer solide van «199.- voor f 159,-. Natuurlijk alleen bij T.M.T Tapijt- en meubeltrefpunt. Heren gracht 6. Leiden. Telefoon 120772 Elektrische telmachine met tel- strook f100,- Telefoon 071- 764441. bgg 766067. Nieuw keukenblok. 1 meter. RVS-blad. ingebouwde elektr. kookplaat met tijdklok, f 160.-. Te vens koelkast tafelmodel (80.- Plantsoen 63, Leiden Telefoon 149318. T.k. eethoek, kinderwagen en naaimachine, t.e.a.b Telefoon 01720-94371 Spoed: Marklintrein met 18 lo- komotieven en alle toebehoren. Rails o.a. 60 ct. Zoek uit t.e a»b. als nieuw. Lammermarkt 1Leiden. Te koop ronde tafel met glasplaat f90.-, dressoir f 100.-, bergmeubel 25,-, twee eiken stoelen 20.-. twee betonnen palen f 25.-. Tele foon 071-155518. Leesbibliotheek en Stnpotheek, tevens losse bladen. Record. Apo- thekersdijk 35. Leiden. In- Verkoop van 2e hands heren- en gelegenheidskleding, Groenewegen. Hogewoerd 127, Leiden Telefoon 071-123759 Ook de nieuwste collectie Pierre Balmain en Christian Dior pruikjes vindt u bij Pelatti v. Tongeren, Breestraat 32. Leiden. Telefoon 125212. T.k. kinderwagen, wandelwa gen. schommelwieg, box etc. Tele foon 071-143474 Te koop hometrainer roeiboot, nieuwpnjs f 365.-. vraagpnjs f200,- Genestetstraat 84a, Lei- Te koop aangeboden in pnma staat zijnde electro luxe vaatwas- machme, telefoon 071-151424 T.k. aangeb. z.g.a n. orgel. 1 1/2 jr. oud, 2 klavieren. Uiterste prijs f800.- Te bevr. mevrouw Lancet. Agaatlaan 495. Leiden of telefo nisch 765561 28. Leiden. Te koop keukenblok 220 cm RVS wafelblad, 2 bakken. 3 bovenkas- tjes, gasfornuis, dressoir Van Ef- fendreef 25, Leiderdorp, telefoon 891227. Aangeb. een bontmantel lang. dankali bruin, maat 44-46, i pr.st., pnjs «150,-. Regenjas, als nieuw, «45,-. Lombokstraat 82, Leiden. Telefoon 132559. Vloerbedekking tegen speciale prijs vindt u bij GEA tapijtservice. Voorstraat 35. Voorschoten. 01717-6187. Ook voor het bekle den van trappen met tapijt. Cassettevoordeel verkoop. 30 pel tot 40 pet. korting Alles van de beste merken. Verzilverd en edel- staal. Juwelier v.d. Water, Haar lemmerstraat 181, Leiden. Sassenheimers opgelet, losse nummers Leidsch Dagblad, opgaaf abonnementen, opgaaf (kleine) ad vertenties: Sigarenmagazijn A. M. Vink, Hoofdstraat 208, Sassen- heim. Telefoon 02522-11756. Unnenverhuur, handdoekauto maten. bednjfskleding en instel- lingstextiel Dieben. Textielrein- iging. Zoeterwoudsesmgel 23. tele foon 071-121839. Trouwjapon maat 38. lila. lang met bijpassende hoed. f 100.-. Te bevr. telefoon 01718-73888. Aangeboden eenpersoons op- klapbed met kapokmatras en kus sen. 1 butagaskachel. 3 old- finished stoelen, old-finished tafel. Te bevr. Lage Rijndijk 53. Naaimachine Uw naaimachine defect? Reparatie aan alle merken met 3 jaar garantie op alle vervan gen onderdelen. Dit is uniek, repa raties in eigen werkplaats. Naaima chinecentrum Bennihg, Steenstraat 12-12a, Leiden. Telefoon 146380. Rijksgediplomeerd. uitvoeringen. Bekledingen en kus sens voor auto's, boten enz. Nieuw en rep rubberprofielen voor auto's, bootruiten en afdichtingsranden. Autobeklederij Th. H. v. Kuijk, Narmstraat 25-27. Telefoon 130552. Leiden. Diversen Spintisch Genootschap Leiden psychometrische séance op maan dag 25 oktober, gebouw Steen- schuur 6. aanvang 20 uur medium de heer Pompe uit Den Haag. Intro- Ontvettings en vermagerings thee. 2 maal daags een kopje en u slankt af 100 gr f3,45. Drogisterij Boerhaave Haarlemmerstraat 68 Leiden. Kredietbureau Ton Postelmans persoonlijke leningen, financierin gen tot f25.000 aflossing 1 tot 5 jaar. Snelle afwikkeling, Beuken rode 26. Leiden telefoon 131932. Helderziende mevr v. Vugt. maandag 25 okt. privé consult van 11 tot 4 uur Stationsweg 21a Lei- Voor gezellige muziek met electr accordeon en drum. voor bruiloften en dansmuziek Vanaf 175.- M. telefoon 01751-77203. Voor al uw bruiloften en partijen ook zaalverhuur voor vergaderin gen, beurzen en verenigingen Rest. Boerhaave Manenpoelstr 69a Lei den telefoon 071-151685 ruime parkeergelegenheid. Voor een geslaagde bruiloft, feestpartij. Trio de Blue Stars. Tele foon 070-633685. 6 Kleuren-Porno-Films voor (87.50 Dat kan alleen eSPé. Lei den Lammermarkt 19. Artikke leuk is 't me karnaval als deer speulen de leutige boeren- blaaskapelle de Kluutschuppers Inl. A. Sasburg. Stieltjesstraat 10 Leiden telefoon 125089. Geld voor elk doel. Het reeds ver- trouwede adres Bureau Sjaarde- ma, Rijnsburgerweg 135, Leiden telefoon 071-151985. Geldleningen snel en discreet, binnen 24 uur. Alg Ass. Kantoor J S. Ups. Westeinde 12. Noordwijk telefoon 01719-15300 Heeft u snel geld nodig. Bel dan: bemiddelingsbureau W Ju voor fi- nancienngen. verbouwingen, hypo theken. verzekeringen Strobloem 1. Leiden telefoon 144820. Voor betere verlichting Lumière Classique Steenstraat 10 Leiden Fa Huijboom. voorheen Lagendijk telefoon 122904 Aparte geschenken voor haar Ringen, armbanden, oorbellen of kettingen, met mooi geslepen ste nen uit de eigen slijperij van Lapidary-Holland Lage Rijndijk 74, Leiden telefoon 892777 Gediplomeerd pedicure Coby Jonker. Beukenrode 26, Merenwijk Leiden telefoon 071-210937. Be handeling na afspraak Avon depo sit air T.V. en radio Reparatie van radio of televisie? Bef Van der Greft, Elektronica. Vreewijkstraat 29. Leiden. Telefoon 120310. Vóór 10 uur gebeld, de zelfde dag hersteld. (Geen avond- Te koop aangeboden platenspe- boxen 2x22 Watt. Telefoon 071- 130705. Douwes T.V. service. Siebold- straat 34. telefoon 071- 133677/122725. Grundig stereo Hi-Fi 2 sporen bandrecorder f 250,-. Alleen zon dags en maandag 01717-4836. Tip: 24-uurs service voor repara tie van uw kJeuren t.v. en zwart-wit. 3 mnd. voll. garantie. T.V.S. 071- 142466. Steeds meer mensen kopen hun kleurentelevisie bij de vakman. Erres-PNIips 15 pet. korting. Van der Greft. Elektronica, Vreewijk straat 29, Leiden. Telefoon 071- 120310. Diverse goederen en diensten gevraagd Gevraagd enige gevelkachels liefst merk Dru. lichte beschadiging Interesse in sauna solariums, tnmapparatuur. zwembaden? Bel 01720-22811 of 010-217770 Ge heel vrijblijvend voor inl. of uitge breide documentatie SLEUTELTJES tot 20 woorden 6,10 21-30 woorden9,50 31-40 woorden ƒ13,25 41-50 woorden18,25 Teksten kunnen wij aanne men tot 14.00 uur dag voor plaatsing. Hooggerechtshof wijst verzoek af SANTIAGO - Het Chileense hooggerechtshof heeft een petitie afgewezen waarin was gevraagd om een onderzoek naar de beweerde arrestatie en verdwijning van meer dan 400 mensen in Chili. De petitie was ingediend door het rooms-katholieke comité voor soli dariteit, een kerkelijke organisatie van juristen, priesters en maat schappelijk werkers die rechtsbijs tand en financiële hulp verleent aan gezinnen van personen die krach tens de wetten op de staat van beleg in hechtenis zijn genomen. Het was het tweede verzoek van het comité aan de Hoge Raad, die en kele dagen eerder ook al afwijzend op de petitie had beschikt. In zijn eerste besluit bepaalde de raad dat hij het "niet nodig" achtte een speciale magistraat in deze zaak te benoemen, aangezien "di verse rechtbanken zich met ijver en voortvarendheid hebben bezigge houden met onderzoeken naar vermeende verdwijningen". Gisteren weigerde de raad we derom de petitie te aanvaarden en liet weten dat hij bij zijn eerste ant woord bleef. Het besluit werd met acht stemmen voor en vier tegen genomen. Het comité voor solidariteit had zijn petitie vergezeld doen gaan van een meer dan duizend bladzijden omvattende documentatie, waarbij een lijst met de namen van alle ver dwenen personen. De stukken to nen volgens het comité aan dat 383 personen werden gearresteerd op 11 september 1973, de dag van de militaire machtsovername in Chili, en van wie sindsdien niets meer is gehoord. In 1974 en 1975 verdween nog een aantal mensen en in de pe riode tussen 1 januari en 26 mei van dit jaar 46. In de documenten worden openlijk de geheime politie van de militaire regering en leden van de strijd krachten voor de arrestaties ver antwoordelijk gesteld. Hier en daar wordt zelfs de naam genoemd van de persoon die de arrestatie ver richtte en soms wordt het kenteken opgegeven van het voertuig waarin de arrestant was afgevoerd. De do cumenten noemen ook getuigen. In Santiago is algemeen bekend dat velen van wie in de documentatie van het comité de naam wordt op gegeven in de eerste maanden na de machtswisseling als vijanden van het militaire bewind zijn vermoord. Amnesty International, de interna tionale organisatie die zich het lot van politieke gevangenen aantrekt, deelde in juni van dit jaar mee dat sinds de militaire staatsgreep van 1973 in Chili ongeveer 130.000 men sen zijn gearresteerd. Daarvan zijn er zo'n tweeduizend verdwenen. Marktberichten moet aan Veiling Flora Rijnsburg 22-10 - Amaryl lis sL 0,52; anemonen bos 0,87; anjers am. st. 0,26; anthurium st. 2,45; asters bos 0,80; chrys. gepl.n.c. st. 0,34; chrys. tros n.c. bos 0,91; chrys. gepl.jr.c. st 0,36; chrys. tros jr.c. bos 1,83; dahlia sL 0,06; eikeblad bos 0,86; euphorbia st. 0,23; freesia bos 1,86; gerbera sL 0,43; gladio len sL 0,17; glad. nanus st. 0,22; iris bos 1.24; lelie kelk st 0,34; lelie tak kas st. 0,38; liatris st. 0,16; margriet bos 1,20; narcis kas bos 1,75; narcis carlton k bos 0,20; omithogalum st. 0,15; rozen groot- bi. sL 0,34; rozen kleinbl. st. 0,09; sca- biosa st. 0,00; snijgroen bos 0,81; statice bos 0,15; 2e soort per bos 0,44; 2e soort per stuk 0,12; anjers tros st 0,18; rozen baccara st. 0,49; rozen sonia st. 0,21; ro zen ilona st 0,43; stro/droogbl. onb. bos 0,89; div. snijbloemen bos 2,65; div. snij bloemen st. 0,27; anemonen imp. bos 0,24; anjers am. imp. st 0,13; orchid, arach. imp. st. 0,63; orchid, dendr. imp. bladsrt. imp. bos 2,37; div. snijbl. imp. bos 0,20; div. snijbl. imp. st. 116; begonia st. 0,84; cyclaam st. 0,00; poinsettia st. 2,17; st. paulea st 0,69; div. potplanten st. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT Het behaagde de Here in de volle zekerheid des geloofs tot Zich te nemen, onze geliefde broer, zwager en oom CORNELIS VAN DER PLAS in de ouderdom van 71 jaar J. OUWEHAND-V. D PLAD M. PLUG-V. D PLAS J DE VRIES-V. D. PLAS J. M. DE VRIES A. V. D. PLAS T V. D. PLAS-VOOIJS Neven en nichten. Katwijk aan Zee, 21-10-1976. Amerika 2,5 miljoen geven PHILADELPHIA (SP, ANP) - De KLM moet 2,5 miljoen gulden schadevergoeding be talen aan een Amerikaan. De jury van de districtsrechtbank in Philadelphia heeft dit be paald. De Amerikaan, de 58-jarige advocaat John J. Demarines uit Pensylvania, had op een vlucht van Zurich naar Am sterdam in 1972 gehoorpro blemen gekregen, die volgens hem het gevolg waren van de onstabiele druk in het vlieg tuig. Dit had geleid tot duize lingen en een blijvende even wichtsstoornis, hetgeen tot gevolg had dat hij niet meer kon werken. Ook zijn vrouw, die de betref fende luchtries meemaakte, kreeg een schadevergoeding. De KLM moet aan haar een smartegeld betalen van 125.000 gulden. Ook de burgemeester van de Amerikaanse plaats Riverdale (in de staat New Yersey) heeft een eis tot schadevergoeding van 25.000 dollar tegen de KLM bij de rechtbank inge diend. Doordat hij geen plaats kon krijgen aan boord van een toestel van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, miste hij het belangrijkste moment van zijn leven, name lijk de inauguratie van zichzelf als burgemeester van Riverda le.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10